bij Bartels ligt een gratis behangboek voor u klaar bartels behang Kerkelijke Diensten Ruiters vergaderden Informatieavond over de vastenaktie VAM0S A VER van 20 tot en met 26 februari Vredeskerk Venray GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY A.s. zondag 20 februari is er om half elf in de Levensschool, Bcvrij- dingsweg 2a, efen eucharistische ta felviering voor personen van 17 jaar en ouder. Celebrant: kap. H. Latten. Thema: bezinning. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan H. Latten Dr. Poelsstraat 2 tel. 2385 (b.g.g. 2929) Eerste zondag in de Vastentijd. Zaterdag: 19 uur nederlandse hg. mis, int. Gerrit Gossens en Jac. Be- rents vanwege de buurt. Zondag: 8 uur gel. mis, int. Wil lem van deVegt; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. mevr. van Maris vwg. de buurt; Wiel Custers vwg. Hand boogschutterij Diana; 11 uur nederl. hoogmis, int. Johannes Kersten; ov. familie Jonkers-Claessens; 18 uur u gelezen mis, int. Theodorus Siebers- Rutten en wederzijdse ouders; Piet Smits vwg. Spiegelglasverzekering. Maandag: 8 uur José Kremer-Vul- linghs; mevr. Gruintjes-Arts; 9 uur Oscar vd Loo als stichting; Grada Creemers-Dijkrmans; 19 uur Herman Jeuken; ouders Kronenberg - Clan- cette en zoon Lambert. Dinsdag: 8 uur Hendrika Minten- Beclet; Francisca H. van den Mun- ckhof; 9 uur Philip Voermans en Ja- coba Versleijen als stichting; gezust. Janssen en familie; 19 uur G. Trui en; Wiel Custers vwg. de kaartclub van de Merseloseweg. Woensdag: 8 uur Willem Berden als stichting; 9 uur M. Thuyls en H. Muysers; J. Berents vwg. de bejaar. bond; 19 uur Leo Wijnhoven; Huub Sanders vwg. de buurt. Donderdag: 8 uur Gertruda en Ar- noldina Poels en ouders als sticht.; 9 uur overl. ouders Gossens-Kessels. Vrijdag: 8 uur Bert Kunzler vwg. buurtver. St. Jozef; 9 uur overl. fam. Siebers en wederzijdse ouders. Janssen-Westen; 19 uur Theodorus Zaterdag: 8 uur Martin Maes en J Johanna Janssen als stichting; 9 u Johan Claessens, Johanna Fleurkens en Theodora Bistervelds als sticht.; 19 uur Peter Duykers; Jac. Berents vwg. de buurt. Mededelingen In het kader van het project kerk opbouw zal in de komende weken 3 procent van de parochianen tussen 16 en 80 jaar bezocht worden voor een gericht gesprek over onderwer- pien als: de kerk, de parochie, de doop, de persoon van Christus, zon devergeving e.a. Langs deze weg wil len wij langzaam een proces op gang brengen van vitalisering van de plaatselijke kerkgemeenschap. Voor de Medische Missie Actie (de Memisa) is de afgelopen zondag het mooie bedrag van f 1289,bijeen gebracht. Akolieten Zaterdag 19-2: 19 uur Paul van de Heuvel en Mia Voermans. Zondag 20-2: 8 uur Huub Gooren en Andre Gooren; 9.30 Wim Kremer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Jos Bexkens en Jeanne Verbeek. Misdienaars Zondag: 18 uur Peter van Houdt en Adje van Houdt. Maandag, dinsdag en woensdag: 8 uur Peter Pelzer en Willy van de Vorle; 19 uur Jackie Oudenhoven en Godfried Hendricx. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 8 uur Peter Janssen en Willy Ron gen. Vrijdag: 19 uur Jan Creemers en Jackie van Els. PAROCHIE PATERSKERK le zondag van de vasten: H. Missen om 7.30 9.00 11.45 De hoogmis om 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18 uur avondmis. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 15 uur gez. H. Mis bij gelegenheid van het huwelijk van WeU-Jacobs; 5 uur en na de avond mis tot half acht gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zondag viering. Mededeling De kolekte voor de Memisa heeft 950,opgebracht. Mooi bedrag en dank u wel - Mis-intentiees Zaterdag: 18.30 Piet Verheljen en Maria Litjens Zondag: 7.30 voor de parochie; 9 uur Johan H. Seijkens; 10.15 Henri Hoeijmakers; 11.45 Leonardus Man- ders en echtgenote. Maandag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 overleden familielid; 19 u overl. vader Seijkens (van de buurt). Dinsdag: 7.45 Antoon Luypers, 8.30 Leonardus Arts; 19 uur overleden ouders Hermus-van Oers. Woensdag: 7.45 overl. familie Am- brosius; 8.30 Huberta van Megen; 19 uur Wim Scholtens. Donderdag: 7.45 Antoon Luypers; 8.30 u overleden ouders Wijnhoven- Custers en zoon Martien; 19 u. overl. ouders Manders-Hupen. Vrijdag: 7.45 overleden fam. Coop- mans-Custers; 8.30 Gerard Geurts; 19 uur gezinsmis, Martinus Arts. Zaterdag: 7.45 Johannes H. Seijkens; 8.30 Frans van der Weijst; 15 uur huwelijk van Wel-Jacobs. Dienbeurten akolieten van 20 tm 26 februari Zaterdag: 18.30 Frans en Peter Bo- nants. Zondag: 7.30 Jos Jeuken en Frans Jeuken; 9 u Jan Schellekens en Marco Pop; 10.15 Mari Fleurkens en John Bonants; 11.45 Eric Cornelis- sen en Geert Hendrix. Dienbeurten misdienaars Zondag: 18 u Richard Janssen en Gerard Stoks. Maandag, woensdag en vrijdag: 7.45 Hans v.d. Bekerom en Henny Clesphas; 19 u Marco Cornel issen en Maarten Arts. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 7.45 Pim de Vos en Loet Arts, 19 u Ronny Clevers en Ren' van Hooren. Zaterdag: 3 uur (huwelijksmis) Johnny Janssen en Henny Clephas. Eerste zondaq in de Veertigdagentijd Zaterdag: 19 uur avondmis voor overleden Mathijs Arts. By gelegen heid van het 15-jarig bestaan van het dameskoor „Venrode" zingt dit koor deze avond de meerstemmige neder landse „Petrus en Paulus"-mis. Zondag: 8 uur leesmis voor overl. ouders Dechnar-Peeters; 9 u leesm. voor overl. familie Heesen-Custers; 10 uur hoogmis voor overl. Harry SChrootën. Gezamenlijke zang o.l.v. het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesm. voor overleden Wiihelmiha Pouwels- Peters; 18.30 avondmis voor overl. Gerardus Relouw. Maandag: 8 uur leesmis voor overl. Ca to Folbers; 19 uur avondmis voor overl. Nout Cremers en ouders. Dinsdag: Feest van de St. Petrus Stoel te Rome; 8 uur leesmis voor de gelovige zielen; 19 uur avondmis v. overl. ouders Theuws-Reijniers. Woensdag: 8 uur leesmis voor ov. Leo van der Hof; 19 uur avondmis voor overl. zuster Benedicta (pers. ziekenhuis). Donderdag: 8 uur leesmis tot int. van de nieuwe bisschop van Roer mond, Mgr. Gijssen; 11 uur plechti ge huwelijksinzegening en eucharis tieviering voor het bruidspaar Si- mons-van Wijlick; 19 uur avondmis voor overl. ouders Bouten-van Me gen en Huberta van Megen. Vrijdag: 8 uur leesmis tot intentie van de familie Drabbels; 14.30 u pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar van den Biggelaar-Matijsen; 15.30 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Arts-v. Hilten; 19 uur avondmis voor overl. Frits van Dijck en Wilhelmina Reij- nen. Zaterdag: 8 uur leesmis voor overl. Piet Vermeltfoort; 19 uur avondmis voor overl'. Piet Baeten en Harry Swinkels. Deze avondmis wordt weer gezongen door het jongerenkoor o.I. v. Zuster Laetitiae en met begelei ding van het orkest van de perso neelsvereniging van Rank Xerox. Misdienaafslyst van 20-26 febr. Zondag 20 febr. 8 uur H. Mertens en P. Nooyen; 9 u. H. Arts en J. v.d. Weijd'en; 10 uur H. Linders, M. vd Bekerom en G. Willemse; 11.30 E. Vennekens en J. Smals; 18.30 H. Peeters en J.W. de Wit. Week I. 8 uur H. Peeters en P. Nooyen; 19 u. H. Mertens en J. vd Weiden. Week II. 8 uur E. Vnekens en R. van Wijk; 19 uur P. Loonen en St. Peeters. Mededelingen I. A.s. maandagavond is vanaf half zeven de laatste repetitie voor de leden van het jongerenkoor vóór de uitvoering van a.s. zaterdagavond Komt allen naar deze repetitie. 2. De Vastentijd is begonnen en deze tyd is byzonder geschikt om ons 'ns te bezinnen op ons gelovig zijn en handelen. We zouden daarom allen die enigszins kunnen willen vragen om eens op de dagen door de week een eucharistieviering te komen bij wonen. HERVORMDE GEMEENTE Zondagmorgen begint de kerkdienst voor de protestanten in de aula van Den Hoebert om half tien. Predikant is Ds. Plug uit Venlo. In de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck is geen dienst. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 8.30 maanddienst M. Jac. Rongen; 10 uur hoogmis, maandd. v. P.H. Wijnhoven. Maandag: 8 uur gestichte leesmis. Dinsdag: 8 uur uit dankbaarheid. D Woensdag: 8 uur leesmis Theod. Peters. Donderdag: 8 uur jaard. Huberdina Lenssen en Anna Stevens. Evenals de vorige jaren werken de dekenaten Venray, Horst en Gennep weer samen om de bisschoppelijke Vastenaktie duide lijker uit de verf te laten komen. Dit jaar wordt de aandacht van Noord Limburg vooral gericht op Tanzania, een ontwikkelings land in Afrika. Als start voor deze vastenaktie is in elk van de drie centra een informatieavond over Tanzania georganiseerd. Vandaag, donderdag 17 februari zal om 20 uur in de „Essel" aan de Ursulastraat deze informatieavond plaats vinden. Pater Nelen, directeur van het diocesaan instituut voor ontwik kelingssamenwerking, zal eerst spreken over ,,Wat wil de Vas tenaktie eigenlijk". Hierna zal pater Gerard Pubben uit Gemert (oud-missionaris) spreken over de eigen aanpak van Tanzania om het land te ontwikkelen. Belangstellenden zijn van harte welkom Vrijdag: 8 uur leesmis overl. fam. Kemmelings-Peters. Zaterdag: 19 u avondmis, maandd. Anna Nelissen-Ewalts. •PAROCHIE CASÏENRAY - Week van 19-26 februari Misdienaars: Willie en Jos Duykers; Peter en Henk Strijbos. Hoogmis: Mart Gee- rets en Antoon Tielen. Zondag: Eerste zondag in de Veer tigdagentijd. Zaterdag: 19 uur overleden familie Peeters-Heiligers. Zondag: 8 uur overleden familie; 10 uur zal. Martin Wismans vanwege S.V. Castenray en de Kring. Maandag: 8 uur tot bijz. intentie. Dinsdag: 8 uur zal. Josephina Sey- kens-Collin. Woensdag: 8 uur gezinsmis (int. v. d. offeraars). Donderdag 8 uur overl. familie Verhoeven-Houben. Vrijdag: 8 u overl. familie Dinghs- Kemmelings. Zaterdag: geen vroegmis; 13.30 uur huwelijksmis bruidspaar van Encke- vort-Kuypers; 19 uur overl. familie Cremers-V erstegen. Eerste zondag v.d. veertigdagentijd. Zaterdag: 19 uur leesmis Jean Ja cobs en echtgen. Zondag: 7.30 leesmis Hendrik van Soest, echtgen. en dochters Lena en Maria; 9 uur hoogmis Pastoor A. de Bot; 10.30 leesmis Jan van Cuyck en echtgenote. Maandag: 7.30 leesmis Mathijs Lit jens en echtgen. 19 uur leesmis Ge rard Hendrickx. Dinsdag: 7.30 leesmis Willem Loo nen en echtgen.; 19 uur leesmis als jaardienst Truus Kleuskens-Fransen Woensdag: 7.30 leesmis Victor As- selberghs en echtgen. 19 uur leesm. José Timmermans en Jac Vervuurt. Donderdag: 7.30 uur leesmis Hen drik Heesen :en echtgen.; 19 uur lm. overl. fam. Cox-Vervuurt. Vrijdag: 7.30 leesmis Elly van Ber- lo en Elly Loonen; 19 uur leesmis v. Hendrik Fhilipsen. Zaterdag: 7.30 leesmis overl. fam. Voermans-Rooyackers; 8 uur leesm. Theod. Bouten en echtgen.; 19 uur leesmis uit dankbaarheid. (J) Misdienaars 7.30 Geert Goumans en Theo Litjens; 19 uur Sef Reintjes en Kees Theunis. Akolythen 19 uur Rob Beckers en Aloys van Hees; 7.30 Math. Koch; 9 uur Wiel Comelissen, Jacq Heidens, Leo Rein tjes en Theo Stevens; 10.30 Jan en Frans Voermans. Lektores 19 uur J- Jenniskens; 7.30 J. Rein tjes; 10.30 G. van Kempen. Huwelijksafkondiging Wim Holt ackers en Riny Hagens uit Well (2e). Antonia Litjens-Broers en Gertruda van Osch-Kusters. PAROCHIE YSSELSTEYN Eerste zondag van de vasten. Zondag: 8.30 leesmis v Jean Arts en Johanna Barten; 10 uur hoogmis voor de parochie; 11.30 uur jaarg. v. Johanna Verlinden-Maassen (jonge renmis). Maandag: 8 uur maandd. Christi- aan Gijsbers. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Harry Stiphout. Woensdag: 8 uur leesmis voor fam. Gommers-Peeters. Donderdag: 8 uur leesmis voor Ma ria van Soest-Swinkels. Vrijdag: 8 uur leesmis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerits. Zaterdag: 19.30 gesticht jaarg. v. Pastoor Hillebrandt. PAROCHIEKERK MERSELO Eerste zondag van de Vasten. Zaterdag: 19 uur gezongen h. mis tot int. familie Janssen-Gerrits. Zondag: 7.30 h. mis voor de pa rochie; 10 uur hoogmis voor overl. ouders Ewals-van Enokevort; 11.30 h. mis voor Gertruda Rambaghs. Maandag: 8 uur gest. jaarg. voor Antoon Poels, echtgen. en zoon Hen- ricus. Dinsdag: 8 uur gezongen h mis v. Antoon Arts. Woensdag: 8 uur gezongen h. mis voor Jan Linders. Donderdag: 8.30 uur gezongen h. mis tot dankzegging tot int. familie Marcellis, te verzorgen door school vrij dag: 8 uur geen h. mis; 14 uur kinderen. plechtige huwelijksmis voor bruids paar Vennëkens-Henidrix. Zaterdag: 19 uur gezongen h .mis voor Thijs Arts. Misdienaars Zondag: 7.30 Jacobs en Verstegen; 10 uur Bouten-Wismans; 11.30 van Hoof en Muysers. Week: Jacobs en Versteegen. RECTORAAT HEIDE Eerste zondag v.d. veertigdagentijd Zondag: 19.30 uur leesmis voor ov. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten; 10 uur hoogmis voor het rec toraat. Akolieten Piet Rutten en Willy Clas; misdienaars van de week Ton- ny en Jos Michels. Maandag: 8 uur leesmis voor ov. familieleden van Heijster. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Sjef Willems. Woensdag: 8 uur leesmis voor het rectoraat. Donderdag: 8 uur leesmis voor het rectoraat. Vrijdag: 8 uur leesmis voor het rectoraat. Zaterdag: 8 uur leesmis voor het rectoraat. 19.30 uur avondmis t.i.v. de familie Janssen-Thiellen. RECTORAAT VEULEN Zondag: le zondag van de vasten. 8 uur leesmis voor overl. fam. (E.); gen. 10 uur Hgm. voor zal. Lena van Don- Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Lam bert van Ooi (H)). Dinsdag: 8 uur lsm. zal. J. Geurts, W. Croymans, spec. Mientje Jennes- kens. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Anna Vollenberg-van Rijswijck. Vrijdag: 8 u. lsm. zal Anna Wilms- van Lin. Zaterdagavond 7.30 uur lsm. overl. fam. Poels-Derkx. Lector 20 febr. Ger Reintjes. Akolieten: Math. Kunen, Wilh. van Ooi en Jan Geelen. De ruiters van de kring Horst- Venray van de Ned. Kath. Bond ble ken behoorlijk belangstelling te heb ben voor het wel en wee van deze kring. Voorzitter Custers uit Swol- gen kon vrijdag tenminste in een overvol café Thielen de vele belang stellenden welkom heten. Het blijkt dat in dze kring volop leven zit en dat er verschillende ak- tïviteiten goed lopen. Zo is b.v. een daarvan de ponyclubs. De heer Tacken bracht een keurig verslag uit van de 13 afdelingen, waarin deze ponyclubs zijn onderge bracht bij de grotere broers. Het blijkt niet alleen dat de kwantiteit omhoog gaat, doch ook de kwaliteit en de jeugd ontdekt steeds meer en beter hoe een fijne vrijetijdsbeste ding een pony is. De heer W. Verheyen liet nog eens alle kringwedstrijden en concoursen (een grote rij) de revue passeren. Voor deze contreien noteerden we de kringwedstrijd in Horst op 26 maart a.s., de ponywedstrijd in Ysselsteyn op 2 april en het concours wat aldaar op 9 april gehouden wordt. Op 3 en 16 april zullen de Limburgse kam pioenschappen gehouden worden, doch waar is nog niet bekend. Wel werd bekend gemaakt dat in springen enkele wijzigingen worden aangebracht en dat de bronzien insig- de startkaarten voor dressuur en nes gaan vervallen. Het blijkt dat men voor het nieu we seizoen het hindernismateriaal weer keurig in orde wil hebben en de stichting werkplaats zal hiervoor zorgen. De heer van Openray kreeg ver volgens het woord om als deskundig en internationaal jurylid ééns iets meer te vertellen over de opbouw van een concours, de straftijden bij wei geringen en andere technische details. Dat hij daarbij ook roemde de sfeer bij de amateurs, was begrijpelijk, na dat hij de verhoudingen onder de professionele ruiters afgeschilderd had, waar haat, afgunst en nijd dik wijls de onderlinge verhoudingen ge heel verziekten. Er was volop gelegenheid deze des kundige ook over andere punten nog eens om inlichtingen te vragen, waarvan goed gebruik werd gemaakt en die dan ook vlot gegevlen werden. Op vrijdagavond 18 februari ont vangen we in de soos „Sting Enter prise", een duo bestaande uit Jan v. Stigt en Taco Wijk. Zij spelen akous- tische folk, zowel traditional als con temporary, en in het engelse taal eigen. Ze wonen in Barfendrecht en nemen van daaruit hun instrumenta rium mee, waaronder: 2 gitaren, mondiharmonika, 'kazoo, mandoline en dwarsfluit. Ze hebben een repertoire van driemaal een half uur en spelen het liefst in kleine ruimten. Verder is de soos iedere zondag middag van 14.30-18.00 uur geopend. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo prómixo es el primer domingo del Cuaresma. A las diez y media Misa con cantos en Castellano y una meditaeión sobre el silëncio de Nuestro Senor en su Passión. El do mingo pasada habia muchas caras nuevas en la Misa. El padre Juan es pera que también el domingo proxi mo, para prepararse en la Pascua de Resurección, asistiran muchos en es- ta Misa dominical. NOTICIAS CULTURALES El jueves pr3ximo es el tercer jue- ves del mes: pues consultorio social personal en sala 70 de Clockert desde las seis hasta las siete de la noche. El miércoles desde las dos y veinte hasta las cuatro y veinte escuela su- plementaria para sus hij os. En adel ante el professor Sr. D José Lopez Diez puede dar clase unicamente en los miércoles, porque él solo debe atender a todos los ninos de Eindho ven y alrededores. Su amigo que has ta ahora trabajaba con él fué trans- lado a Krommenie asi que nuestro profesor debe hacer solo lo que antes hicieron los dos juntos. Esta es la unica razón porqué hay clase para sus hij os unicamente en los miérco les. Para los padres pues una razón mèis para enviar regularmente a sus hijos para asistir en los clases del miercoles. El viemes clase de holan- dés para los mayores. Hasta la vista el domingo proximo en Smakt. de gloednieuwe collektie 19E2 is juist uit Wat een rijke kleuren, wat een boeiende dessins Wij selec teerden 52 toppers van goedkoop (f 2,97) tot modern decoratief (f 11,50), een effen afwasbare serie in gee,l oranje, groen en blauw (f 9,75) en een aantal klassie ke combinaties (f 13,75). Haal vandaag nog zo'n gratis boek bij

Peel en Maas | 1972 | | pagina 6