Recreatiebehoeften Renteloze lening f 2400 Amak Nederland n.v. S.VV in deze streek worden onderzocht Uitreiking van getuigschriften ut [yeniay Rijk stimuleert wederom het eigen woningbezit S V V. JEUGD WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Onder bepaalde omstandigheden is het mogelijk om bij aankoop van bestaande woningen een gemeentegarantie t.b.v. de hypotheek tot 90 procent te verkrijgen VRIJDAG 18 JUNI 1971 No. 24 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 14 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.— (buiten Venray 5.50) Directeur H. Verwiel van het recreatieschap Peel en Maas kon de afgevaardigden van de zeven by dat schap aangesloten gemeenten in de jongste vergadering weer een heleboel nieuws vertellen. Dit maal niet zo zeer in het vlak van grote nieuwe projecten, doch meer van wetenschappeiyk onderzoekingen die plaats hebben of komen om daardoor nog beter uitgerust te zijn voor de toekomst. Daartoe is reeds eerder een soort stuurgroep gevormd, die onder aan voering van de burgemeester van Grubbenvorst en met o.m. afvaardi gingen uit de Cultuur Technische Dienst en Staatsbosbeheer o.m. poogt te komen tot een beter inzicht in de behoeften naar recreatie in het eigen gebied op de eerste plaats, maar daarnaast ook van daarbuiten naar dit gebied toe. onderzoekingen Tot dat doel zal o.m. een groep vrijwilligers 6 weekenden lang een soort enquête houden bij de mensen, die in de verschillende natuurgebie den vertoeven. Zo zal men beginnen met het landgoed Geysteren en de daarin zich ophoudende mensen vra gen stellen, waaruit men dan een in zicht gaat krijgen, waar die mensen vandaan komen en waarom ze naar Geysteren zijn gekomen. Datzelfde zal men ook elders in de natuurge bieden doen, om zo meer concrete gegevens op tafel te krijgen. Vorig jaar is zo'n onderzoek ingesteld op de campings, nu zijn de natuurge bieden aan de beurt. Een ander onderzoek loopt al< en dat is de vraag of „ergens" rond Venray een binnen-manege zal moe ten komen. In het najaar hoopt men in Venray zelf en in een kleiner dorp van het schap door een twintigtal studenten een onderzoek in te laten stellen naar de behoefte aan recreatieve elementen in, rond en buiten Venray en de betrokken gemeente, om hier ook een wat beter inzicht te krijgen. Daarnaast hoopt men dat het Ont wikkelingsorgaan Noord Limburg haar voornemen gestand kan doen een recreatief onderzoek in te stel len in geheel Noord Limburg. Een vooronderzoek heeft al plaats gehad, dat binnenkort openbaar wordt. Men hoopt nu voor het groot onderzoek op een subsiide van het CRM. Daarnaast is er het zgn. Maasover- leg tussen de provincies Gelderland, Brabant en Limburg, waarbij spe ciaal de recreatieve funktie van de Maas op „hoog niveau" bekeken wordt, doch waarin ook het schap wel iets te zeggen heeft En tenslotet is zowel de Planolo gische Dienst van de Provincie als het Limburgs Landschap nog met recreatieve onderzoeken bezig. Daar uit hoopt men de nieuwe ontwikke ling te kunnen aflezen RECREATIEVE FUNKTIE Al deze onderzoeken zijn nodig om bij te blijven. Bij te blijven in een ontwikkeling die misschien het beste geïllustreerd wordt door het nieuwe rapport van het Ministerie van CRM waarin men alleen voor het Maas land, gelegen tussen Mook en Sit- tard in de komende 6 jaren een in vestering verwacht van 41 miljoen guldens in recreatieve voorzienin gen, waarvan ongeveer 20 miljoen ge subsidieerd gaat worden door het rijk. Wel een bewijs dat men ernst maakt met het zgn. Maaspark. Voor wat onze streek betreft zal dat zyn konsekwentties hebben b.v. voor de streek tussen Sam- beek en Maashees, waar de beken de Maasheggen gespaard gaan worden. Men zal waarschijnlijk de daargelegen gronden van rijks wege aankopen en die verpachten aan de landbouwers, mits deze heggen gespaard worden. zal °°k zijn konsekwenties hebben voor de Maasrecreatie met name voor de camping in Maashees, waar verdere uitbreiding bevroren wordt en stringente regels aan de caravanhouders gesteld worden. Maar van de andere kant zal b.v. het nieuwe meer nabij Bergen nieu we watersportmogelijkheden voor de hele streek gaan brengen. doorgaan Wil dat ook zeggen, dat men on beperkt door moet gaan met het aan trekken van campings e.d., zo was de vraag uit de vergadering Daarop werd o.m. door burgemees ter drs. F. Schols. voorzitter van het schap gesteld, dat er vele en grote projecten in ontwikkeling zijn. Die moet men natuurlijk afbouwen. In tussen zal uit bovenstaande onder zoeken blijken waar nog manco's zijn. Hij hoopte persoonlijk dat juist die onderzoekingen eens duidelijk aan gaan geven, wat de eigen bevol king, die altijd ver moet gaan, op het gebied van recreatieve mogelijkhe den wel wil. Het heeft geen zin hier vreemdelingen binnen te halen doch de eigen bevolking in de kou te laten staan Men krijgt daardoor een beter in zicht in een materie, die nog volop in ontwikkeling is. En dan zal blijken of men door moet gaan met het ver der aantrekken van campings e.d., waarbij altijd kwaliteit voorop ge steld moet worden. Daarbij spelen weer andere factoren als b.v. het aantrekken van geld, wat zo moeilijk gaat op dit moment. Een andeer factor is b.v. dat er nu een groeide belangstelling blijkt voor landelijke pensions. Daar dacht vier jaren geleden niemand aan Dat zou misschien een oplossing kun nen zijn voor een ander probleem, dat intussen gerezen is. Verschillen de boeren willen hun bedrijf veran- kavelingen o.a. die in Merselo nok de landbouwinstanties voelen daar wel voor. Maar onverwacht kqmt dan van andere landbouwers een protest. Zij voelen aankomen dat de ves tiging van een dergelijke camping in landbouwgebied moeilijkheden kan opleveren als zij zelf met bio- cultures gaan beginnen en zij zijn dus mordicus tegen. Dat betekent dat men slechts in enkele buurt schappen kan komen tot die boer derij-campings. ruilverkavelingen Van de andere kant wordt ook ge steld, dat b.v. in de niieuwe ruilver- deren in een camping-boerderij. En Overloon het recreatieve element een veel grotere nadruk gaat krijgen. Men kan dat al zien aan de Maas heggen, die gespaard blijven en aan de grotere mogelijkheden, die de dagrecreatie juist in dit gebied gaat krijgen. Al met al bleek ook uit deze ver gadering dat recreatie een nieuwe en belangrijke economische factor gaat worden in het recreatieschap, doch ook een stuk welzijnsbeleid is van de eerste orde. Om beide fa cetten zo goed mogelijk te kunnen slijpen, zijn steeds opnieuw onder zoekingen nodig. Daarvoor gaat de ze vergadering het startsein geven en we zullen naderhand uit nuchtere cijfers proberen de toekomst wat dichterbij te halen. venray Voor wat Venray betreft kon de directeur melden dat de Ysselsteynse camping de eerste gasten heeft ge herbergd en klaar staat voor het nieuwe seizoen. Verder worden er plannen ontwor pen om de camping Vlakwater te verplaatsen i.v.m. huizenbouw in Veltum. Overleg is gaan om het 100 ha gro te Heidse Peelcomplex opengesteld te krijgen voor bezoekers. Picknickplaatsen langs de Deur- neseweg en langs de nieuwe provin ciale weg HorstVenray zullen in de loop van het jaar gereed gaan ko men. swolgen En tot slog nog even een kort in termezzo uit deze vergadering. De vraag werd gesteld hoe het nu feite lijk wel zit niet Swolgen. Is daar in derdaad de bevolking zo tegen de geplande vestiging van een recrea tie-oord of niet, zoals uit sommige krantenberichten zou kunnen blijken. „98 procent van de Swolgense be volking is voor die vestiging", ver klaarde drs. Dittrich de burgemees ter van Meerlo-Wanssum. En dat weten we dan ook weer. Na afloop van de vergadering be zochten de deelnemers de Schatberg in Sevenum, de Kasteelse Bossen in Horst en het recreatiecentrum Bos en Strand in Horst-America beroepsonderwijs venray en omstreken Dinsdag werden in de schouwburg de diploma's uitgereikt van de L.T.S. die voortaan de Stichting Beroeps onderwijs Venray en omstreken heet. In deze naam zit duidelijk de streekverzorgende funktie van dit onderwijsinstituut. De nieuwe voorzitter van de stich ting, de heer Suijker, kon naast de diploma-kandidaten, ook de ouders, leerlingen directie van de school, het gehele lerarenkorps, directies van Venray se industriën en jeugd- consulenten welkom heten. 450 Leerlingen hebben het voor bije schooljaar onderwijs genoten en de dag zal niet lang meer zijn, dat de school de 500e leerling zal in schrijven. Aan 115 leerlingen, die met goed gevolg de cursus hebben doorlopen, kon het getuigschrift worden uitge reikt. afscheid l. a. nelissen Voorzitter Suijker bracht openlijk hulde en dank aan de scheidende voorzitter, de heer L. A. Nelissen, die gedurende 10 jaar leiding had gegeven aan deze streekschool. On der zijn voorzitterschap heeft de school verschillende uitbreidingen ondergaan en is het onderwijs uit gebreid met de opleidingen voor schilder en motortechniek. De heer Nelissen heeft gedurende de 10 jaar meer dan 100 vergaderingen voor gezeten, daarnaast vele besprekin gen in het belang van het onderwijs op plaatselijke, regionaal en landelijk niveau bijgewoond. Het bestuur had besloten de heer Nelissen te benoemen tot ere-voor- zitter. diploma Direkteur Hijl gaf de geslaagden nog wijze raadgevingen mee, als mede hun- ouders. Dit getuigschrift is geen eindpunt, maar een begin punt, zo stelde hij. De techniek, die nog steeds verandert, heeft goed ge schoolde vaklieden nodig, die bij de tijd blijven. De voortschrijdende mechanisatie vraagt vakbekwame mensen, die zich voortdurend inzet ten, ook wat hun studie betreft. De lagere beroepsonderwijs is maar de eerste schrede op de lange weg van het vakmanschap. Direkteur Hijl kondigde aan dat het volgend jaar de eerste geslaag den van de ITO richting zullen ko men. De leerlingen moesten dit jaar voo,r de eerste maal examens doen volgens de landelijke normen. Ge zien het hoge percentage geslaagden (maar 6 behoefden te worden afge wezen) blijkt wel dat het Venrayse technische onderwijs goed 'is. Van de geslaagden zullen er 52 naar de bedrijven gaan: 20 in de metaal, 13 timmeren, 9 metselen en 10 schli- deren. Van de rest zullen ex o.m. 14 onderwijs gaan volgen de MTS, 14 naar de afdeling electrotechniek gaan, 3 in de motortechniek, 5 fijn- bankwerken en 9 een opleiding aan onderwijs gaan volgen aan de MTS, 14 naar de afdeling electrotechniek de CIOS gaan volgen. Een extra prijs kregen de leerlin gen Gerard Cox (van het oudercomi té, wegens het volgen van het on derwijs onder uitzonderlijke omstan digheden; Martien Rutten voor zijn positieve invloed (de prijs van de In dustriële Club), terwijl verder Twan van den Munckhof en Eddy Sarime- na eveneens gehuldigd werden en 'n prijs dn ontvangst konden nemen. Nadat de heer Suijker als voorzit ter van de school leerlingen en ouders had gelukgewenst, liet de H.E.H. De- enk A. Loonen zijn felicitaties ver gezeld gaan met de mededeling dat dit de laatste keer was dat hij de diploma-uitreiking in die kwaliteit en als bestuurslid zou meemaken. De Deken hoopte, dat de geslaagden flinke kerels zouden worden, waar aan de gemeenschap zo"n grote be hoefte heeft. Met de verzekering dat hij met plezier aan de vorming van de school- had meegewerkt, besloot Deken Loo nen zijn dank- en felicitatiewoord. Voorzitter Beemer bracht de ge lukwensen namens het oudercomité naar voren. Hij dankte direktie en leraren voor hun medewerking, maar vooral de ouders voor de begeleiding van hun zoons in de opleiding. Ook de heer Beemer wees de jongens er op dat dit diploma beslist maar een beginpunt is. Wil men slagen, dan zal men verder moeten studeren. Hij wenste de geslaagden een verdiende en pretige vakantie. Voordat de voorzitter een dank woord kon uitspreken voor de ge slaagde getuigschriften uitreiking, sprak namens de leerlingen nog Bert Verheugen een dankwoord aan allen die op een of andere wijze aan hun vorming hadden bijgedragen. Rest ons nog te vermelden dat de uitreiking op keurige wijze werd omlijst door het schoolkoor o.l.v. de heren Simons en Kooning. geslaagden Klas M.3a: Pélzer A., Willems W., Vermeulen M., Thissen P., Scholtz A., Barents J., Schwachöfer M., Hitipeuw R., Arts R., Wijnhoven J., Schwachöfer P., Burgt van de J., Cornelissen G., Rutten Th., Stokkum van H., Saame- na E., Zweden G., Clephas P. Veulen, Stevens A., Plugge G., Litjens L. Leunen; Wilmsen H., Arts J., Venray. 23 geslaagd, 2 herexamen. Klas M.3b: Peters J. Oirlo; Willems W., Over- zers M., Leunen; Heidens J. Leunen; loon; Leyendeckers K., Leunen; Key- Hendrix M., Overloon; Verstegen A., Oostrum; Volleberg Fx., Wanssum; Pouwels H., Ysselsteyn; Vegchel van A., Ysselsteyn; Kuenen C., Geurts J. en Weerts J., Overloon; Cox H., Cas- tenray; Kempen van T., Westerbeek; Vissers G., Wanssum; Cornelissen A. Vredepeel; Arts G., Merselo; Tho massen J., Venray; Alders C., Over loon; Aerts H., Overloon en Hoede- makers J., Merselo. 22 geslaagd, 1 herexamen, 1 af gewezen, 1 uitgesteld examen. Klas H.3a: Beerkens P., Venray; Litjens H., Leunen; Vermeulen J-, Kersten J., Lenssen E., Fleuren H., Venray; Pij pers A, Leunen, Smedts H., Oostrum; de Bruyn P., Jeuken J., Ewalts H., Venray; Smits H., Leunen; Daniëls H., Oostrum. 13 geslaagd, 1 afgewezen. Klas H.3b: Willems M.. Venray; Rooymans H., Overloon; Willems W., Oirlo; Wil lems A., Blitterswijck; Hendriks W., Maashees; Arts Th., Heide; Mulder de J., Merselo; Theeuwen M., Wans sum; Kallen J., Smakt; Osch van G., lutiL-selo; van de Ven M., Overloon; Muysers J., Venray; Hof mans Fr., Overloon. ITO-3: Beckers P., Overloon. 12 geslaagd, 2 herexamen en ge slaagd. Klas Schild.3: Kusters A., Oirlo; Jacobs A., van Schijndel G., Venray; Voermans Fr., Gommans M., Leunen; Stiphout P., Venray; Reichard W., Boxmeer; Smits D-toernooi. Afgelopen zaterdag hielden wij ons eigen D-toernooi. Het geheel had een vlot verloop. Na de nodige wedstrijden in de beide pou les moesten Ysselsteyn Dl en Ven ray D2 strijden om de 3e en 4e prijs. Deze wedstrijd werd gewonnen door Ysselsteyn (1-0). Dat de beide teams, die finale be reikten, aan elkaar gewaagd waren, bleek wel uit het feit dat zowel Ble- rick als Leunen in de normale speel tijd geen goals maakten. Door straf schoppen kwam Blerick als winnaar van dit toernooi uit de bus. Op het toernooi van HegeLsom viel Venray Cl deze keer buiten de prijzen. Venray BI en Venray B2 brachten het er zondag j.l. beter af. Beiden haalden een tweede prijs op de toer nooien van UDI (Uden). Kontributie. A.s. zondag is de tweede gelegenheid om de kontribu tie voor het komende seizoen te vol- doen. Van half 11 tot 12 uur in het clublokaal. Vergeet het niet. A.s. zaterdag zal er een C-elftal op toernooi gaan bij Wilhelmina (Weert) en een B-elftal bij Megacles (Weert). En zondag gaat er een A-elftal op toernooi bij Juick Boys (Venlo). De clubmorgen is zondag voor D-spelers. Voor eventuele vriendschappe lijke wedstrijden raadplege men het publicatie-adres. Zondag 4 juli is er een sport middag voor al onze leden. Houdt die dag nu al vrij. J., Vierlingsbeek; Camps G., Oos trum; Vlemmings W., Venray. 9 geslaagd, 2 herexamen, waarvan 1 geslaagd en 1 afgewezen. Klas Mets. 3: Maassen J., Venray; Cornelissen, Leunen; v. d. Munckhof A., Venray; Stiphout M., Ysselsteyn; Weymans J., Overloon; Swinkels A., Yssel steyn; Spee L., Heide; Claessens L., Ysselsteyn. 8 geslaagd, 3 afgewezen. Klas T.3: Voorn van der B., Venray; Weys Th., Leunen; Gielen Fx., Blitters- wijck; Heynen W., Maashees; Hou- ben G., Veulen; Verheugen H. Ven ray; Rutten M. Venray; Titulaer P. Sevenum; Geerets H. Veulen; Hei dens L., Castenray; Cox G., Venray; Schijndel van H., Venray; Wismans A., Meerlo; Arts P. Merselo; De Mul der H., Merselo; Classens P., Veulen; Swinkels Fr., Venray; Gooren P.. Blitterswijck; Wijnhoven A., Venray; Broeren G., Oostrum; Bongers M., Merselo; Ligt van de A., Veulen; Gloudemans P., Venray. 22 geslaagd, 1 herexamen en ge- VETERANEN De wedstrijd tegen Preussen Kre- feld had een spannend verloop, maar de technisch nog zeer goed spelende Duitsers konden toch niet verhinde ren dat wij de match met 21 won nen. VETERANENTOERNOOI A.s. zaterdag is dan ons jaarlijks toernooi. De wedstrijden, waaraan door 12 teams wordt deelgenomen, beginnen om 13.00 uur en de finale is omstreeks 5 uur. Onze eigen veteranen spelen tus sendoor een wedstrijd tegen de vete ranen van Wittenhorst. 's Avonds is ex ter afsluiting een groot bal dat ditmaal wordt gehou den in Den Kerkdijk van huize Ser- vatius. Aanvang half acht. De gehele SVV-familie en natuur lijk ook onze vrienden en donateurs zijn van harte welkom. SVV Veteranen—Wittenhorst: Aangewezen spelers: M. Gommans, Jo Gommans, P. Bonants, Th. Swin kels. W. Clevers, V. Lucassen, Jeu Arts. M. Beerkens. F. Schellen, H. de Bruyn jr., Hans Gommans, H. Lenssen. Om 4 uur aanwezig zijn! Afmeldingen bij H. de Bruyn, Beu kenlaan 20, vóór vrijdagavond. Tournooi-indeling: Poule 1 - aanvang 13.00 uur: 1. SVCB 2. Sparta Sevenum 3. Prinses Marie (Beugen) 4. Montagnards (Bergen) VENRAY LANGSTRAAT Halfvrijstaande woningen met c.v. en garage opp. grond ca. 300 m2. Totale aankoopkosten 67.748,-. Benodigd eigen geld 7.000,-. IJSSELSTEYN - NABIJ PUTTENWEG Halfvrijstaande woningen. Opp. grond ca. 270 m2. Totale aankoopkosten 47.904,-. Rijksbij drage eerste jaar 1.898,-. Benodigd eigen geld 5.000,-. Maandelijkse last le jaar 192,-. OIRLO - GERTRUDISSTRAAT Halfvrijstaande woningen met berging en tuin opp. grond ca. 300 m2. Totale aankoopkosten 54.539,-. Premie le jaar 1910,-. Premie totaal in 8 jaar 8280,-. Benodigd eigen geld ca. f 7.000,-. Maandelijkse last le jaar na aftrek Rijksbijdrage 298,-. Algemeen Makelaars- en Assurantiekantoor Direkteur W. A. G. Huting, makelaar in assurantiën en onroerende goederen Venray, Paterssfraat 16, Tel. 04780-3456* lid F'ABCl lid NBM lid NVA BUITEN KANTOORUREN OOK BEREIKBAAR ONDER (04780) 3456 OF 2199.

Peel en Maas | 1971 | | pagina 5