Hei bolerde er niet bij ons kunt u uw auto kwijt Suksesvol weekend TENNISSEN een beetje trots zijn we wel als we het over onze parkeergelegenheid heb ben. 't is nog nooit voorgekomen dat iemand vergeefs naar een plaatsje zocht; altijd vindt men wel iets. ook binnen, daar hangt een uitgebreide kollektie kostuums tegen krappe prijzen, en dat alles in een steengoeie stonebridge-kwaliteit. stonebridge herenkleding kennedypleln 7 venray tel. 04780-3427 Al weer een succesvol weekend voor onze tennissers. De jeugd speel de tegen Venlo 2 gelijk met 22. Uitslagen: resp. VenrayVenlo 2 H.E. P. HanssenJ. v. d. Beuken 4-6 6-1 6-4 D.E. M. Grasveld-M. v. Oyen 3-6 0-6 H.D. J. v. da. Oord-V. Pop J. J. Collin-J. v. d. Beuken 7-5 6-2 D.D. L. Rippe-M. de Korte M.J. Lamers-H. Ebus 3-6 1-6 Het le senior team speelde thuis tegen Topspin 2 en won met 62. Ga zo voort! Het 2e senior team spande de kroon met een prachtige overwinning tegen Grootven 2 met 80. Zij ruiken het kampioenschap al. Nog even doorzet ten. Uitslagen resp. Grootven 2Venray 2 H.E. W. v. VlijmenM. Termote 4-6 3-6 H.E. H. ToonenG. Kortenhoeven 1-6 3-i D.E. S. AnkonéN. Nieuwenhuise 0-6 1-6 D.E. L. SmitshuysenJ. de Kok 4-6 2-6 H.D. A. Tonen-W. v. Vlijmen K. Nieuwenh.-M. Termote 1-6 4-6 D.D. J. Ankoné-S. Ankoné J. de Kok-N. v. d. Oord 4-6 1-6 G.D. L. Smitshuysen-W. v. Vlijmen v.d. Oord-K. Nieuwenhuyse 1-6 2-6 G.D. J. Ankoné-H. Toonen N. Nuiewenh.-G. Kortenh. 0-6 1-6 RAADSVERGADERING GEMEENTE MEERLO-WANSSUM BIJZONDER ZOET DESSERT NA PITTIGE MAALTIJD De raad der gemeente Meerlo Wanssum kwam in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van drs. Dittrich. De raadsleden waren dik wijls fel en emotioneel, zelfs zo dat er woorden gezegd, moesten worden teruggenomen. KLEUTERSCHOOL Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de inspectrice van het kleuteronderwijs, mevr. van Lier, waarin deze na een ingesteld onder zoek tot de bevindingen was gekomen dat de voorschriften vervat in de tij delijke vergunning waarin zij toe stond dat in het gemeenschapshuis voor de kleuters les werd gegeven, niet werd nagekomen. De inspectrice had gekonstateerd, dat toen zij op inspectie kwam, de kleuters niet tijdig aan de les kon den beginnen, omdat de lokalen nog niet gereed waren. De inspectrice was medegedeeld door de leidsters dat dit meermalen voorkwam. Indien de toestand niet zal veranderen, was zij genoodzaakt andere maatregelen te nemen. Volgens de raadsleden Hol en Rut ten was dit sterk overtrokken en dat een en ander niet met de werkelijk heid klopt. Het college zag geen aan leiding om in kontakt te treden met deze inspectrice omdat dit een zaak was tussen de inspectrice en het schoolbestuur. Wethouder Franssen stelde zelfs dat hij overtuigd was dat de bevin dingen van de inspectrice juist zou den zijn. De raad in zijn totaliteit was er van overtuigd dat de Wanssumse kleuters in een noodsituatie verke ren. Na tot in de treure over deze zaaak te hebben uitgewijd, werd het voor stel van de heer Rutten met de klein ste meerderheid aangenomen dat4e inspectrice op de hoogte zal worden gesteld van het gevoelen van de raad en werd haar verzocht een her nieuwd onderzoek in te stellen en bij het gesprek met het schoolbestuur, ook een der raadsleden, een afge vaardigde uit Wanssum, bij tegen woordig te doen zijn. BOUWVERGUNNING NIET NAGEKOMEN De hcer J. B. Vissers uit Blitters- wijck had een bouwvergunning aan gevraagd om in het agrarische ge deelte een woning met bedrijfsruim te te bouwen. De bouwvergunning was verleend, mede' omdat de heer Vissers toen hij de vergunning aan vroeg, eigenaar was van ruim een halve hectare grond. Later had hij de grond weer verkocht en de bedrijfs gebouwen waren niet gebouwd ge worden. Het college van B. en W. was zo, en dat werd niet bestreden, uiterst coulant geweest, dat had tot driemaal toe de heer Vissers verzocht de bouwvergunning uit te voeren. B. en W. hadden nu de heer Vissers de bouwvergunning op grond van het niet nakomen, geweigerd, waarop de heer Vissers een beroep deed op de raad. Naar menselijke maatstaven, zo meende men, moest de heer Vissers tocht worden geholpen. Uiteindelijk kwam na tot in de ver schillende instanties het pro en con tra te hebben bekeken, het voorstel van de heer Janssen om een uitstel van drie maanden te verlenen en eerst dan de raad een beslissing te nemen. Dit voorstel werd met 4 stemmen tegen, aangenomen. Na de uitslag van de stemming verklaarde de voorzitter dat de raad zelf het brevet van onvermogen had gegeven. De heer Aerts protesteerde nog dat hij dat niet nam, maar de voorzitter legde het protest naast zich neer. De voorzitter verklaarde wel het besluit van de raad te laten vernie tigen. RAADSLEDEN SCHREVEN BRIEF AAN G.S. Tijdens de rondvraag vroeg de drs. van Witsen verlof aan de voorzitter om aan enkele raadsleden vragen te mogen stellen in een uiterst precaire zaak. Het verlof werd echter ver leend. Op 28 dec. hadden enkele raadsle den de opmerking gemaakt of nu de raadsvoorzitter ook voorzitter van de NOS was geworden, of de gemeente Meerlo-Wanssum nu een halve bur gemeester had gekregen en of hét niet juist was, dat de vergoeding welke aan de voorzitter van de NOS werd gegeven niet in de kas van de gemeente zou worden gestort. Raadsvoorzitter drs. Dittrich ant woordde toen, dat hij aan de NOS geen halve dagtaak had en dat de bestuurlijkheid van de gemeente door zijn funktie bij de NOS niet in gevaar zou komen. De raadsleden kondigden toen aan een brief te schrijven naar Gedepu teerde Staten van Limburg. De heer van Witsen vroeg of die brief geschreven was en of het col lege had geantwoord. De heer Rutten hoefde al niet, maar wilde wel antwoorden. Er is een brief uitgegaan en er is ant woord van G.S. gekomen. Met belangstelling hadden Gede puteerde Staten kennis genomen en vonden geen termen aanwezig het salaris van de raadsvoorzitter te kor ten. Het was het college niet geble ken dat de burgemeester der ge meente Meerlo-Wanssum niet met met voldoende zorg de belangen der gemeente zou behartigen. Drs. van Witsen vond het een nare zaak dat enkele raadsleden zonder medeweten van de rest aan het col lege van Gedeputeerde Staten brie ven gingen schrijven. RAAD VAN ELF Op een vraag van de heer Janssen waarom met de opennig van Zonne hof geen der raadsleden een uitnodi ging had gekregen om aanwezig te zijn, antwoordde de voorzitter dat de uitnodiging alleen bestemd was voor het college. Overigens ging de raads voorzitter graag met de Raad van Elf op stap. Op de vraag van de heer Hendriks of er soms spionnen op het gemeen tehuis waren, omdat de rdadsvoo- zitter zo goed geïnformeerd was, dat hij maar een kwartier op het ge meentehuis was geweest, wist de voorzitter zelfs te antwoorden dat de heer Hendriks van 4.50 tot 5.05 uur op het gemeentehuis was geweest. Dit bleek te kloppen, maar de voor zitter voegde er nog aan toe dit ver kregen was via zijn persoonlijke in lichtingendienst. RAYONCOMMISSIE Het bedanken van het namens de raad ziting hebben in de rayoncom missie van de Stichting Samenle vingsopbouw Noord-Limburg van de heer Drs. van Witsen werd uitvoerig maar zeer duidelijk gemotiveerd. Drs. van Witsen was van de ene verbazing in de andere gevallen bij het door werken van de kilo's papier, want in rapporten en na notuleren was deze stichting goed. Een stapel van de voorgaande 6 jaar was dat er vol gens hem een principieel verschil wat er leeft in de onderste regionen der bevolking. is de rayoncommissie een andere in- herhaaldelijk in het gebruiken van het woord spion wat de vertegen woordiger van de dorpen in commis sie zou moeten zijn. In vind het geen democratische instelling. Volgens mij Geërgerd had drs. van Witsen zich stelling. Maar de heer P. Hendriks wilde wel spion worden en zal nu de raad hem met 8 stemmen voor tot afge vaardigde namens de raad in de commissie benoemde. Hij zou wel even afwachten met een oordeel te geven over het werk van de commis sie. VENRAYS MANNENKOOR EN M.G.V. „NIEGEDACHT" Nog lang zullen de zangers van beide koren herinneringen ophalen over het afgelopen weekend, dat voor hen zo succesvol is geweest. Nadat de Duitse gasten het diner gebruikt hadden in hotel De Zwaan, brachten zij, met het bestuur van V.M.K. een bezoek aan hun 3 ge vallen vrienden uit Brügge, die be graven rijn op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn. Voorgeleid door Kapitein Timmermans en sgt. maj. v. Meeuw- sen, werd bij elk graf, alsmede bij de kranslegging aan het monument een zanghulde gebracht. De kennismaking met de Venrayse zangers in de foyer van onze schouw burg bracht iedereen in 'goede stem ming, in het bijzonder door de ver rassende „welkomstgroet" van de Zangertjes van St. Frans. Door voorziter Rudi Winkel van 't gastenkoor werden als herinnering aan dit muzikaal gebeuren enkele fraaie foto's van de plaats Brügge aangeboden, met de wens op ver broedering door de zang en de hoop op een langdurige vriendschap tus sen Venray en Brügge. Namens het V.M.K. werd door vice voorzitter Theo van Dijk een voor deze gelegenheid door de heer Piet Clephas ontworpen en vervaardigde plaquette aangeboden. 's Avonds in de overvolle Vredes- kerk werd tijdens de eucharistie viering gezamenlijk geconcerteerd. Daarna in De Kruuze bezorgden de koren de aanwezige directie, per soneel en bewoners een warm muzi kaal onthaal. De hierna volgende feestavond in restaurant Vlakwater liet uiteraard niets te wensen over. Het tot in de kleine uren durende festijn weerhield hen echter niet om zondagsmorgens een geslaagd mati nee-concert te verzorgen. De solisten van beide koren, Walter Josefiac en Wim Fleurkens met Theo van Dijk, kregen terecht een extra applaus. In de Vredeskerk werd door beide koen, die onder voortreffelijke lei ding van resp. Victor Beerkens en Hans Günter Holler stonden, een tweetal liederen gebracht voor en na de indrukwekkende rede van Kar dinaal Alfrink. Een tegenbezoek aan Brügge-Lü- denscheid wordt in oktober a.s. ge bracht. Voor belangstellenden wijzen we op de reptities van 't V.M.K. elke donderdagavond 8 uur in „In den En gel".

Peel en Maas | 1971 | | pagina 6