TT Verhelderend gesprek Huize De Kruuze ft Hn foi A vu mo I tussenlWijkradenJen B. en W. U.U WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl Ze zeggen dat er in deEindhovense Bijenkorf... Coupon p27 de Bijenkorf Scheidsrechters gevraagd VRIJDAG 19 MAART 1971 No. 11 TWEE EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 14 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 5.(buiten Venray 5.50) Afgevaardigden van de wijkraden Noord-West en Veltum en de parochieraad van de Christus Koningparochie hebben uitvoerig de gelegenheid gehad om in een open gesprek met het college van B. en W. te spreken over hangende wpkproblemen, aktiviteiten van de wijkraden, het buurtwerk, het organiseren van contactbijeen komsten met de bevolking en een aantal andere zaken, welke tot klaarheid moesten komen teneinde een goed samenspel tussen ge meentebestuur en de wijkraden c.q. parochieraad te bereiken. Het werd een plezierig en nuttig gesprek, zoals burgemeester drs. F. Schols na drie uur concludeerde. Hij hoopte, dat de wijkraden in de toekomst behalve goede gesprekspartners ook goede tegenspelers zullen worden. ZANDBAKKEN Door de heer Ermers, sprekende namens de wijkraad Venray Noord- West (Desselke) werd geattendeerd op de zandbak aan de Deken Berden straat, welke nog steeds niet volgens de bestaande plannen is gerealiseerd met klimrekken, achtbaan, banken etc. Hetzelfde is het geval met de toe gezegde speelplaatsj es (zandbakken en klimrekken) op de hoeken van St. Luciastraat, St. Barbarastraat en St. Ambrosiusstraat. De burgemeester adviseerde tussentijds bij de gemeen te aan de bel te trekken, wanneer toegezegde voorzieningen te lang op zich laten wachten. B. en W. zullen nader kontakt op nemen met de PTT over het plaatsen van een brievenbus nabij De Hoge Beek. VELTUM De aanleg van speelterreinen en parkeergelegenheden in Veltum werd door de heer Bosje naar voren gebracht. De heer Polman informeerde naar de winkelvoorziening jn Veltum. Hem werd geantwoord dat hiervoor ruimte is gereserveerd, doch de tot standkoming van een winkelcentrum is een zaak van het bedrijfsleven. Wat betreft de uitbreiding van het t.v.-net werd door wethouder Schols geantwoord, dat het Ministerie van Volkshuisvesting dn deze het laatste woord heeft i.v.m. een~ huurverho ging. Tijdens deze bijeenkomst werd duidelijk, dat de wijkraad Noord- West gemakkelijker kan komen tot ...een lentefee rondliep die met haar lentestafje alles aanraakte, zodat de hele korf nu één groot lentefeest is en onder de naam Primavera iedereen gelukkig gaat maken. ...lenteprijzen betaald, maar ook gewonnen worden in de foto- (voor allen) en teken- (voor de kinderen) wedstrijd met als motto - u raadt het nooit: lente. Inlichtingen bij de Klantenservice. ...lente gegeten wordt in het restaurant. Voorjaar op uw bord: gebraden lamsbout, gestoofde kropjes sla, tomaat en gebakken nieuwe aard appelen voor het zonnige prijsje van 7.50. ...de lente ook verder behoorlijk huishoudt, b.v. op de_benedenverdieping, waar drommen huisvaders, huisvrouwen en hun huis genoten zich verdringen voor de nieuwe Berg Op Shop, de Spaanse gasvlamgrili en de andere snufjes van de grote Huishoudfair. alleen voor lezers van dit blad Spaans lentebankje 22.95 Tegen inlevering van deze bon krijgt u tot 31 maart zo'n gezellig, Spaans, wit, houten, desgewenst zelf te verven, van een rieten zitting .voorzien, bankje van 29.95 voor 22.95 op de beneden verdieping. Eindhoven, Piazza, tel. (040) 681 het ontplooien van aktiviteiten, om dat beschikt kan worden over de A.B.O.-school. Dit in tegenstelling tot Veltum, dat had gehoopt de beschik king te kunnen krijgen over de kel ders van Coninxhof, doch deze ruim te niet zal kunnen benutten omdat zij door het onderwijs gebruikt gaat worden. Toegezegd werd, dat door het ge meentebestuur zal worden nagegaan of er een oplossing gevonden kan worden voor ruimte voor de Veltum- activiteiten. SUBSIDIE Door de wijkraden werd veronder steld, dat een toegezegde subsidie van ƒ250,aan dorps- en wijkraden on toereikend zou Zijn. Geantwoord werd, dat duidelijk voor subsidie in aanmerking komen kosten aan de hand van cijfers, waaruit de tekorten blijken, aan het gemeentebestuur kenbaar gemaakt kunnen worden. „Wanneer de raden 250,sub sidie als plafond zien, dan is dat njiet juist. Wanneer er geld nodig is om Uw wijken beter leefbaar te maken, moogt U overtuigd zijn van onze steun", aldus de burgemeester. Nadat de heer Rommers van wijk raad Veltum het niet van de grond kunnen komeh van het buurtwerk ter sprake had gebracht, beloofde de burgemeester, dat van de zijde van het gemeentebestuur zal worden meegewerkt om in overleg met de Stichting Samenlevingsopbouw het initiatief verder uit te werken. De peuterspeelzaal bleek ook een niet gemakkelijk op te lossen pro bleem. De burgemeester dacht hard op aan de ruimte in het jeugdgebouw aan de Westsingel. Naar deze moge lijkheid zal een onderzoek worden ingesteld. Indien niet spoedig genoeg door het gemeentebestuur gereageerd wordt op verzoeken van de wijkraden, zal het zaak zijn, dat men ook kontakt opneemt met de gemeente om te trachten de beantwoording te bespoe digen. Om ook hierin meer duidelijk heid te brengen zal het gemeentebe stuur nagaan of het geen aanbeveling verdient een vaste kontaktpersoon aan te wijzen, die men dan kan be naderen. Met nadruk werd gesteld, dat hier dan alleen sprake ds van een z.g. „brlevenbusfunktie" omdat het niet de bedoeling kan zijn dat de betrok ken ambtenaar in het beleid van het college gaat treden. KONTAKTBIJEENKOMSTEN Nadat men het er over eens was geworden, dat contactbijeenkomsten met de bevolking zinvol zijn, werd besloten deze bijeenkomsten als volgt te plannen: op 5 april voor Wijkraad Noord-West in de A.B.O.-school, op 4 mei voor „oud"'-Veltum en de Christus Koningparochie en op 5 mei voor „nieuw"-Veltum (degenen, die het laatste jaar in Veltum zijn ko men wonen). De plaats van samenkomst zal na der worden bekendgemaakt. Het jaarverslag van het geriatrische verpleegtehuis De Kruuze toont aan dat het aantal patiënten het vorig jaar is toegenomen van 189 tot 200 (78 mannen en 122 dames). Als een der voornaam ste punten wijst dit verslag er op dat sinds 1 september 1970 geen patiënten uit het westen van het land meer worden opgenomen om dat het aanbod van patiënten uit Limburg en Oost-Brabant groter is geworden dan de opname-mogelijkheid. Een tweede belangrijke beslissing in het afgelopen jaar is dat door het vertrek van de leerling-ziekenver- zorgsters naar hun eigen zusterflat een afdeling ós vrijgekomen voor heel licht demente- en lichamelijk valide bejaarden. Door het feit dat in deze afdeling een- en twee-persoons kamers zijn beschikbaar- gekomen kan aan deze mensen, die nog be hoefte hebben aan privacy, deze ook gegeven worden. Dat houdt in dat naast de reeds op genomen verplegings- en verzor- gingsbehoeftigen nu ook de z.g. be- geleidingsbehoeftigen hun intrede dn de Kruuze kunnen doen. Van hen gaat met name een stimulerende in vloed uit bij de verschillende thera pieën, zoals de bezigheids- en bewe- gings-, de spel- en de ontspannings therapie, die alle in volle ontwikke ling zijn of uitgebreid worden. Een mooi voorbeeld daarvan is het feit dat reeds 4 bejaarden lid zijn en ak- tief deelnemen van de in de Kruuze gevormde toneelgroep. Een ander voorbeeld daarvan is de mogelijkheid om met vakantie te gaan in het vakantieoord Samarbete in Halsteren. De mogelijkheid om deze nieuwe patiënten op te nemen is aanleiding geweest om huisartsen en sooiaal psychiatrische diensten hiervan od de hoogte te stellen, zodat deze men sen vroegtijdig gemeld kunnen wor den en opgevangen kunnen worden in een volledig aan hen aangepast milieu, wat ook weer zijn voordelen heeft voor het gezin waarin deze pa tiënt met aanpassingsstoomissen thans verblijft. Men hoopt zodoende ook het aantal aanvragen om spoed opnamen te kunnen verminderen. GOEDE KONTAKTEN Bijzonder goed is het jaarverslag te spreken over de kontakten met de sociaal psychiatrische diensten van Noord- en Midden-Limburg en Oost- Brabant, met de instituten voor psy chisch gestoorden, en met het zieken huis alhier (waarmee b.v. de labora toriummethoden zijn gelijkgeschakeld en waar men gebruik gaat maken van het physiotherapeutisch cen trum) en met het Boxmeerse ver pleegtehuis (waarin de leerling-zie- kenverzorgsters stage lopen). DIENSTEN Het jaarverslag gaat, na de be kendmaking dat de psychiater B. M. L. Stijns als vaste consulent aan de Kruuze is aangetrokken, nog verder in op de zielzorg. Het blijkt dat die aan Kapelaan Kohier van de Paters kerk en aan Dominee Keers is toe- Vertrouwd, die wekelijks een dienst op de Kruuze vetrzorgen. Vorig jaar is dóór beiden een oeucumenische kerstviering gehouden, terwijl de protestanten uit Venray hebben ge zorgd voor een blijvende kerstver lichting in de grote kerstboom, die geplaatst is in de binnentuin. En de bedevaarten naar de Smakt blijken bij vele patiënten in de smaak te zijn gevallen. Bijzonder trots is men op de eigen opleiding van de ziekenverzorgsters o.l.v. Zuster Aldegonda die het vorig jaar alle 29 kandidaten met goed_ge- volg door het examen hielp. Per 1 maart j.l. is wederom de nieuwe cursus gestart. De verpleegkundige dienst is on der leiding van Br. A. W. Comelissen het vorig jaar geheel gereorgani seerd, verdeeld in vier afdelingen en er is een blijvend kader gevormd, waaraan men nog een sociotherapeut hoopt toe te voegen. Door verbouw van keuken en magazijn kon ook de civiele dienst o.l.v. de heer H. Reyn efficiënter gaan functioneren. De personeelsvoorziening op de Kruuze heeft geen grote zorgen ge geven, al blijkt het wel moeilijk ge diplomeerde bezigheidstherapeuten aan te trekken. De verwachting voor dit jaar is dat het aantal licht demente en li chamelijk valide bejaarden nog zal blijven stijgen. Zoals de zaken er nu voorstaan zal de Kruuze in 1973 praktisch geheel regionaal werken. Op 23 maart a.s. zal dn Hotel Cox te Horst een kursus beginnen voor voetbalscheidsrechters, dn de hoop dat een voldoend aantal belangstel lenden het scheidsrechters-tekort ge heel op zal lossen. In het belang van de voetbalver en gingen zelf rekenen de organisa toren op de medewerking van alle clubs te bevorderen, dat met ingang van de competitie 1971—'72 voldoen de scheidsrechters zullen klaar staan om alle wedstrijden van een leider te voorzien. Ook voor de jeugdwedstrijden op de zaterdagen is het scheidsrechters- tekort een probleem waaraan we niet zonder meer aan mogen voorbij gaan. Deze kursus is voor de deelnemers geheel kosteloos en de gemaakte reiskosten naar de lessen worden vergoed. Aanmeldingen graag zo spoedig mogelijk bij H. Langenkamp, Oude Heerweg 31. Blitterswijck, tel. 04784- 242; op 't bondsbureau Afdd. Lim burg van de KNVB, Wilhelmina- straat 51, Sittard of zo nodig op de eerste kursusavond 23 maart a.s. om 8 uur in Hotel Cox te Horst. Hopenlijk zullen die verenigingen waaruit nog geen scheidsrechterskan- didaat is voorgedragen bijzonder aan dacht schenken aan deze voor de voetbalsport zo belangrijke oproep. H. Langenkamp Zuivere scheerwollen jersey (mét IWS- label voor alle zekerheid) op twee verschillende, hyperaktuele manieren verwerkt. Als sportief tuniekpak met rank- gesneden lang jasje en f rappante garnering aan zakken en kraag. Of als double-breasted mantel met ekseptioneel-mooie belijning. Twee keer heel bijzonder -twee keer op en top Modetti. 209,-179,-

Peel en Maas | 1971 | | pagina 5