H.NAGELHOUT Op bezoek bij de Staatssecretaris 't Is zover Kom kritisch luisteren en kijken. M.T.S. in Venray goed eind op weg LYCEUM '64 TAFELTENNIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN bonimode in het fijnste genre smeets - canters venlo. jeugdbont voor jonge mensen VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 No. 51 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 13 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (buiten Venroy 2.50) Van het Centraal Bureau Katho liek Onderwijs uit Den Haag is be richt ontvangen, dat men daar ak koord gaat met de inmiddels inge diende plannen voor de stichting van een MTS in Venray. Dat be tekent dat dit bureau de minister adviseert om voor 1974 de aanvra ge voor een MTS in Venray te wil len honoreren. Een goed succes van de Stichting Beroepsonderwijs voor Venray en omstreken, die de gemeentelijke ini tiatieven voor de oprichting van een MTS in Venray heeft overgenomen en via verschillende instanties dit verzoek nu op de tafel van de Minis ter heeft gekregen. Genoemde stichting is tot stand ge komen, toen bleek dat statuten en reglementen van de Lagere Techni sche Schoql ontoereikend waren om nog andere aktiviteitèn te ontplooien als bijv. de oprichting van .een MTS in Venray. Men heeft toen een nieuwe stich ting gemaakt, waarin de bestaande LTS is ondergebracht en waarin d( toekomst ook een MTS onder kar gaan behoren alsmede andere vor men van beroepsonderwijs, die wel licht in Venray nog komen. rayse jongelui gaan. Het stichtingsbestuur heeft bij haar werkzaamheden steun gekre gen van een rapport van het Econo misch Technologisch Instituut Lim burg, dat op verzoek van Venrays gemeentebestuur een wetenschappe lijk onderzoek heeft ingesteld naar de wenselijkheid van een MTS in deze gemeente. De-uitslag van dit wetenschappelijk onderzoek was po sitief. De aanleiding voor dit verzoek is het feit dat reeds in 1968 meer dan 2000 Venrayse jongelui een MTS be zochten, dat verder de bestaande en nog komende industrieën in onze ge meente een grote behoefte hebben aan middelbaar technisch geschoold personeel en dat steeds meer blijkt dat speciaal uit de groep die afvloeit uit de landbouw de vraag naar mid delbaar technisch onderwijs zeer groot is. Genoemd Stichtingsbestuur ver trouwt dat het advies van het Cen traal Bureau voor Katholiek Onder wijs er inderdaad toe mag leiden dat voor 1974 met een MTS kan starten. Men is intussen al uit aan het kij ken, waar die het beste onderdak kan vinden UITBREIDING LTS Terwijl men thans begonnen is met de uitbreiding van de LTS (een uitbreiding o.l.v. architect Colsen, uitgevoerd door Gebr. Koenen uit Holthees, kosten 2V2 miljoen), heeft diezelfde LTS goedkeuring gekre gen om te beginnen met een afde ling Motorvoertuigen-technieken. Om deze afdeling een goed onder dak te bezorgen moet de school we derom uitgebreid worden, reden waarom men een desbetreffende aanvrage heeft ingediend. Men hoopt dat de Minister die zo snel mogelijk honoreren wil, zodat men deze twee de uitbreiding bij de bestaande mee kan nemen en in augustus 1972 alle uitbreidingen kan besluiten DIPLOMA-ZWEMMEN IN COMBI-ZWEMBAD VENRAY In de week van 7 t.m. 11 december j.l. hebben in totaal 636 leerlingen van de basisscholen, de A.B.O. school, de lagere technische school en de lagere agrarische school uit Venray en de basisscholen uit Geys- teren, Holthees, Maashees, Overloon en Vierlingsbeek in het Venrayse overdekte zwembad examen gedaan ter verkrijging van het zwemdiploma scholieren A of B. Voor het diploma A slaagden 206 jongens en 174 meisjes en voor het B-diploma 124 jongens en 132 meis jes. Zes jongens en 1 meisje werden voor het A-diploma afgewezen en 3 jongens en 14 meisjes voor het B- diploma. Derhalve slaagden 200 jongens en 173 meisjes voor A en 121 jongens en 118 meisjes voor B. De examencommissie bestond uit de heren G. Mobers, bedrijfsleider van het Gemeentelijk Combi-Zwem bad Venray en M. Wijers, chef-in structeur van dit bad. De examencommissie heeft veel medewerking ondervonden van de hoofden, onderwijzers, onderwijze ressen en vakleerkrachten lichame lijke oefening van de scholen. Dat zo'n gering aantal kandidaten werd afgewezen vindt zijn oorzaak in het feit, dat de leerlingen tevoren een zware test hebben moeten afleg gen. Alleen degenen, die aan deze eisen hebben voldaan mochten deel nemen aan het diploma-zwemmen. In mei-juni 1971 zullen weer exa mens worden afgenomen. Uitslagen zaterdag 12 december: Maasbree 4Red Stars 1 28 Helden 2Red Stars 3 55 NOAD 6—Red Stars 4 8—2 Red Stars 5Genooi 4 91 Red Stars 6—DVO 6 10—0 Red Stars 7Helden 5 91 Amnasta 3Red Stars 8 37 TTC 7—Red Stars'9 2—8 Red Stars 1 speelde in Maasbree tegen het 4e. Wij moesten winnen om nog een kans te maken op de kampioensgroep. Er werd van onze zijde goed gespeeld. Na zeven wed strijden was de stand 52 in ons voordeel. Maasbree won in de vol gende drie wedstrijden ook niet meer en de einduitslag was verdiend. A.s. zaterdag zal de thuiswedstrijd tegen Blue Star uit Venlo de beslis sing moeten brengen .De Venlonaren hebben aan een gelijkspel voldoende terwijl wij moeten winnen om vol gend jaar om het kampioenschap te spelen. Red Stars 3 speelde de een na laatste wedstrijd tegen Helden 2. In een goede wedstrijd werden de punt jes gedeeld. Helaas komen deze pun ten te laat voor een plaats in de pro- motiegroep. Red Stars 4 speelde tegen kop loper NOAD uit Reuver. Slechts 2 wedstrijden wisten zij te winnen dat toch wel duidt op de sterkte van de tegenstander. De behaalde zege van Reuver was dan ook zeer verdiend. De laatste wedstrijd van de eerste compeitiehelft werd door ons 5e team met 91 gewonnen van Genooi uit Venlo. Al spoedig stond het 40. Toen verloor F. Bonants zijn partij. Dit was en bleef het enige afgestane puntje. Door deze overwinning en de nederlaag van het 4e, kwam het 5e boven het 4e te staan, wat een mooie prestatie is. Red Stars 6 had bezoek uit Kes- sel. De wedstrijd verliep goed zoals zij verwacht hadden. Slechts een wedstrijd werd in drie games ge speeld. De andere wedstrijden wer den allemaal vlot gewonnen. Geen enkel tegenpunt lieten zij de tegen stander maken. Ook Red Stars 7 had een gemak kelijke tegenstander in Helden. Ook hier werden de wedstrijden gemak kelijk gewonnen; slechts eenmaal wist Helden te winnen. Amnasta 3 was de gastheer voor Red Stars 8. Deze waren derde ge klasseerd. Met de vorige overwinning van 91 nog in gedachten waren zij beslist niet bang voor deze wedstrijd, ste wedstrijd werd al verloren en na ste wedstrijd wer dal verloren en na het dubbel was de stand 22. Daar na ging het echter beter en alleen de achtste wedstrijd verloren zij nog. Red Stars 9 was op bezoek in Te- gelen bij het 7e. Zoals gewoonlijk klaagde men ook deze keer over de slechte verlichting. Het begin was zwak. Na het dubel ging het beter en met de volle en verdiende zege keerden zij huiswaarts. Programma zaterdag 19 december: Thuiswedstrijden Red Stars 1Blue Star 2 Red Stars 3Hegta 2 Red Stars 6DVO 5 Red Stars 8NOAD 8 Red Stars 9Amnasta 4 Uitwedstrijden: Maasbree 6Red Stars 2 Armada 10Red Stars 7 NEDERLANDSE JUNIOREN ACHTKAMPEN TE HILVERSUM Zondag 13 dec. werden in het Schildpadhuis in Hilversum de fi nalewedstrijden gespeeld voor het ■Nederlandse kampioenschap bij de junioren. Onze vereniging was hier als enige uit Noord-Limburg verte genwoordigd met twee spelers. Mej. A. Verblakt bij de meisjes aspiranten en J. Bonants bij de jongens pupil len. De eerste wedstrijd van Angelien, die altijd voor haar de moeilijkste is, verloor zij. Toen echter was de meeste spanning weg en er volgden vier overwinningen achter elkaar, waarbij de kampioene van vorig jaar. De twee wedstrijden die toen volg den ontbrak het bij Angelien beslist aan de nodige routine en het aan passingsvermogen van het wat langzamere spel van de tegenstan der. Zodoende gingen deze wedstrij den verloren. Zij eindigde ex aequo op de 3e puaats, maar doordat zij 2 partijen in drie games had gespeeld werd de officiële uitslag een vijfde plaats. Johnny had in het begin ook veel moeite met de zenuwen en het zelf vertrouwen. Het beetje geluk wat je beslist nodig hebt ontbrak hem in het begin. Drie partijen achter elkaar in drie games te moeten vAriioson. getuigt hiervan. Johnny bleef echter volhard en bracht toch twee over winningen op zijn naam waf hem een gedeelde zesde plaats opleverde. Afdelingstrainer en coach J. Suis- kens uit Eindhoven was echte, even als wij, erg tevreden over de resul taten en spelpeil en verwacht voor de toekomst nog meer goede resulta ten. Na afloop werd door de voorzitter van de Ned. Tafeltennisbond een herinneringsvaantje uitgereikt en werden de spelers en speelsters ge luk gewenst met de behaalde resul taten. Lyceum '64 1 heeft het duel tegen VC Rooy 2 vrij vlot en eenvoudig tot een goed einde gebracht. De 30 ze ge was geenszins geflatteerd, want slechts zelden vormden de gasten 'n behoorlijk tegenwicht voor de toch ook niet sterk spelende Lyceum- ers. Lyceum '64 2 had tegenstander Hovoc 3 al vrij snel in de „tes" en behoefde in de eerste en tweede set slechts tien tegenpunten toe te staan. Alleen de derde set bracht wat op leving toen Hovoc 3 nog tot 99 kon vasthouden, maar daarna weer moest afhaken: 3—0. Lyceum '64 4 had eveneens erg weinig moeite. Hovoc 4 scoorde voor namelijk door fouten aan Lyceum zijde: met name werden nog al veel smeshes buiten in plaats van binnen de witte lijnen gewerkt. Weinig spanning en opwinding bij dit par tijtje volleybal dus. (30). Lyceum '64 2Hovoc 2 23 Ondertussen is in de districtscom petitie ook een zgn. winterpauze aan gebroken, hetgeen in concreto neer komt op een volleybalstop tot begin januari. In de tussenliggende weken worden nog wat ontmoetingen ge speeld die eerder werden afgelast. Van één daarvan kunt u zaterdag a.s. getuige zijn, te weten: Lyceum '64 2TVC. Aanvang 13.30 uur. Zondag is wederom de dag der as piranten. De jongens gaan aantre den tegen respectievelijk Hovoc en Concordia. De wedstrijden worden gespeeld in Panningen. BESTUUR Het bestuur van deze Stichting is samengesteld uit 13 leden, waarvan drie moeten komen uit de regio, waarbij naast Noord- Limburg ook aan Oost-Brabant wordt gedacht. Verder hebben in dit bestuur twee leden van het oudercomité zitting, wat wel een uniek -feit is, daar in de meeste schoolbesturen een vertegen woordiging van het oudercomité geen zitting heeft. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: de heer P. Suyker is voor zitter; G. H. Schols secretaris en E. J. Knoet penningmeester. Leden zijn de heren Corzilius, Leurs, Raedts (Oostrum), Sala en Stierman. Als vertegenwoordigers van het oudercomité hebben zitting de heren Beemer en Pijpers, terwijl voor Meerlo-Wanssum de directeur van Landbouwbelang de heer Vogels, zit' ting heeft. T.a.v. de 2 overige be stüursleden uit de regio is nog over leg gaande. Genoemde Stichting heeft over de totstandkoming van een MTS in Venray o.m. ook overleg gepleegd met de bestaande MTS in Nijmegen, Helmond en Venlo, scholen, waar heen thans reeds verschillende Ven- smeets-canters lomstraat 4 venlo stads-centrum tel. 04700-11486 sinds 1905 de betere bontmantel aan betrouwbare prijs 's maandags gesloten Maandag heeft een delegatie, be staande uit de burgemeester drs. F. Schols, de heer P. M. Suyker, voor zitter van de Stichting Beroeps on derwijs voor Venray e.o. en de di recteuren van de LTS in Venray en Horst een persoonlijk onderhoud ge had met de Staatssecretaris van On derwijs en Wetenschappen over de kwestie semi-partitime onderwijs, Zoals bekend heeft de staatssecre taris begin juli de nog al onverwach te boodschap gezonden dat met in gang van 1 augustus het sémi-part- time onderwijs aan beide scholen niet meer te subsidiëren. Dit had tot gevolg dat men hals over kop de be trokken jongelui moest waarschu wen, dat ze met het begin van het nieuwe schooljaar naar Venlo, Roer mond of Nijmegen moesten. Er waren in het verleden al plan nen om tot een zekere concentratie te komen van het parttime onder wijs, omdat dit onderwijs op nor male nijvereheidsscholen wel eens moeilijkheden met zich brengt, ter wijl men bovendien behalve tech nisch onderwijs ook graag nog wat vormend onderwijs aan de werken de jongeren zou geven. Er waren zelfs plannen om geleidelijk tot die situatie te komen, waarbij men inderdaad van uitging dat men Venlo een dergelijke streekschool zou gaan maken. Het plotselinge besluit van de Staatssecretaris haalde een dikke streep door die rekening, want de betrokken jongelui moest weliswaar naar Venlo, maar kwamen daar ook op een gewone l.t.s. terecht en kre gen helemaal geen vormend onder wijs. De situatie bleef dus zoals ze ook in Venray was, alleen moesten en moeten de jongelui nu verder rei zen, terwijl bijv. schilders en metse laars zelfs niet in Venlo terecht kunnen, maar naar Nijmegen moe ten. Tegen die achtergrond was het lo gisch dat er nog al wat protesten kwamen. Op de eerste plaats van de werkende jongeren zelf, maar daar naast even goed van de betrokken Nijverheidsscholen, die hier hun be leid plotseling doorkruist zagen en bovendien voor de betrokken jonge lui geen enkele verbetering konden zien Daar zijn protestbijeenkomsten ge houden door de werkende jongeren, er zijn persoonlijke bemiddelingspo gingen geweest van het bestuur van de l.t.s. in Horst, er zijn protest-brie ven gezonden van beide besturen naar de staatssecretaris, er is een on derhoud geweest met de betrokken ambtenaren. En tenslotte is er dan maandag het gesprek geweest met de staatssecretaris van bovenge noemde delegatie. In dit onderhoud heeft de staats secretaris nog eens uitdrukkelijk zijn voornemen om het parttime-onder- wijs te concentreren en te komen tot streekscholen en later tot streek- centra te kennen gegeven. Van de kant van Venray en Horst kon men met dit streven meegaan, wat ook blijkt uit hiet feit dat men hierover reeds in 1969 kontakten heeft gehad o.m. met de levensscholen en op vrij willige basis een samenwerking had gevonden in een bestuur van een op te richten streekschool in Venlo. De grote vraag is echter moest een en ander nu zo gebeuren, als het ge beurd is, waardoor voor de jongelui niets verandert dan dat ze verder moeten reizen, o.m. van de algemene vorming nog niets terecht komt en men bovendien weer bij een l.t.s. is ondergebracht. Deze zaken zijn, zo bleek bij deze bijeenkomst, in onderzoek. Het stre ven is nog altijd te komen tot een aparte streekschoql voor het part time-onderwijs, waarbij van deze kant gevraagd werd of de mogelijk heid dan niet bekeken kan worden of er in deze contreien geen depen dance kan komen, gezien het feit dat de lange afstanden toch wel zeer be zwaarlijk zijn. De staatssecretaris kon, hangende de lopende onderzoe ken, daar geen uitsluitsel op geven, doch zou Hieraan de nodige aandacht geven. GEMEENTEHUIS IN FLOODLIGHT Wanneer zich geen onvoorziene omstandigheden zullen voordoen zal vanaf vrijdagavond a.s. het gemeen tehuis iedere avond baden in flood light. Nu geleidelijk aan de Grotestraat een ander aanzien begint te krijgen na het gereedkomen van enkele ver bouwingen en het zich vestigen van nieuwe zaken, wil ook de gemeente een bijdrage leveren aan het verle vendigen van deze winkelstraat. Voor de verlichting van het ge meentehuis is een aantal schijnwer pers geplaatst op Hotel De Zwaan en op het pand van mevr. Jennis- kens aan de Grote Markt. De bedoeling is, dat de verlichting dagelijks gelijk met de straatver lichting wordt ontstoken en zal bran den tot 22 uur. ZILVEREN ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER P. J. VAN MARIS Maandag, de dag waarop hij zijn pensioengerechtigde leeftijd bereik te, werd de heer Peter Johannes van Maris, Langeweg 5, onderscheiden met de zilyeren ere-medaille verbon- d enaan dè Orde van Oranje Nassau. D heer van Maris is ruim 46 jaar in dienst geweest bij het Dakdek- kersbedrijf fa. J. M. Schaeffers. Hij is o.m. aktief betrokken geweest bij de bouw van de eerste woningen in het kerkdorp Ysselsteyn vijftig jaar geleden. De zilveren medaille werd hem uitgereikt door burgemeester drs. F. G. L. L. Schols in aanwezigheid van de oudste firmant met zijn beide zoons in zijn woning aan de Lange weg. KRINGCONTACTDAG K.P.J. Zaterdag a.s. zullen de Katholieke Plattelandsjongeren uit de Kring Venray de jaarlijkse contactdag or ganiseren in Leunen. Daar zal kring voorzitter P. Direks om half een in het gemeenschapshuis deze contact dag openen, die als motto heeft mee gekregen: „anders dan anders". Het middagprogramma zal bestaan uit een dubbele zeskamp, waarin de deelnemers - juist als op de televi sie - zich zullen moeten inzetten in denk- en behendigheidsspelen, hard lopen en kracht- en snelheidsspelen. Elke afdeling komt met een groep van 14 personen in het strijdperk, die afdeling die de meeste pun ten weet te behalen wordt winnaar. Men hoopt dat deze zeskamp, die onder leiding van A. Weijers wordt „uitgevochten" niet alleen de deel nemers een goede middag zal be zorgen, doch dat ook de toeschou wers en de supporters van de ver schillende afdelingen hier hun ple zier aan zullen hebben. Traditiegetrouw wordt de contact dag besloten met een bal, dat om 7 uur 'savonds in datzelfde gemeen schapshuis gaat beginnen. ""N Philips HiFi Stereo nu ook voor U. Volmaakt getrouwe muziekweergave is niet langer het domein van de enkeling. Bij de Philips muziekapparatuur is nu ook in een aantrekkelijke prijsklasse Hifi-perfektie bereikt. En Philips Hifi-Stereo is onze specialiteit. IphiupsI Ziehier één van onze combinatie-mogelijkheden. Grotestraat 5a Venray. Tel 04780-1251

Peel en Maas | 1970 | | pagina 7