Jaarlijkse FANCY-FAIR in vJentay tafeltennis S.V.V. JEUGD taëoaaa S.V. LEUNEN EXCELSIOR DUIVENSPORT OP 7 EN 8 NOVEMBER Harmonie Ooslrum drukwerk VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 No. 45 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY U/CCVDI Ar» 1/000 X/PMRAV PM flMQTRPRPN ADVERTENTIEPRIJS 13 et per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 *V t. trVDLH l_7 VUWn V ClVnrt T CIV UMOinCrVCIN PRIJS PER KWARTAAL 225 (buiten Venray 2.50) SPORT Uitslagen zondag 1 november j.l.: Venray 1Boxmeer 1 2O Venray 3Wanssum 2 21 Hegelsom 3Venray 5 afgelast Venray 7Wanssum 3 22 Venray 6—EWC 3 3—4 De streekderby VenrayBoxmeer die zondag j.l. gespeeld werd, trok, zoals verwacht werd, een groot aantal toeschouwers. Venray heeft in deze wedstrijd opnieuw bewe zen zich met de sterkste tegen standers in deze klasse te kunnen meten, want Boxmeer, dat nog maar één nederlaag had geleden, werd met 2O verslagen. Inzet is het grote wapen dat Ven ray de laatste weken hanteert en met succes. Zo ook zondag j.l. De Venrayers gingen na het begingsig- naal can scheidsrechter Nelissen uit Gemert enttiousiast in de aanval. De Boxmeerse defensie werd al di rect uit haar voegen gespeeld. Nadat de Boxmeer-doelman in de 7e min. een harde inzet van J. de Klerk tot hoekschop wist te verwerken, bleek dit slechts uitstel van executie, want ui de hoekschop, die door P. Boone kamp scherp voor he doel werd ge trokken, wist Leo Clephas met een beheerst schot te scoren, nadat hij de bal via de doelman in bezit had gekregen. Door deze snel opgelopen achter stand waren de Olympia-mannen duidelijk aangeslagen. Rudy Dries- sen van Boxmeer, waarvan men het meeste gevaar verwachtte, werd door Hub. Coppus zeer goed gescha duwd, zodat deze speler praktisch niet in het spel voorkwam. Kort nadat J. Klerk een harde kopbal over het Boxmeer-doel zag verdwijnen, kwam hij ongelukkig in botsing met doelman Kersten van Boxmeer. Beiden probeerden een hoge bal te spelen, waarbij de doel man boven op de De Klerk viel. Heel heeft Joop nog geprobeerd verder te spelen, maar de blessure was van dien aard dat een onderzoek in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Een gescheuhd weefsel in zijn schouder zal hem enkele weken buiten het speelveld houden. Nadat J. de Klerk het strijdtoneel had verlaten werd het voor de Box meer-verdediging wel een stuk ge makkelijker, want deze speler eist altijd enkele verdedigers voor zich op. Wim Peeters kwam het elftal completeren. Harry Mulders, de laatste weken zeer goed op dreef, wist de verdedi gers vaak voor moeilijke situaties te plaatsen, want hij schoot dikwijls zeer handig langs de Brabantse ver dedigers, maar Venray had dan te weinig mankracht in de aanvalslinie om van de geboden kansen gebruik te maken. P. Boonekamp krijgt langzaam maar zeker steeds meer zelfver trouwen en was een goede steun op het middenveld, alsook in de aanval. Boxmeer wist wat meer uit de verdediging te komen, maar stuitte op 'n hechte Venray-defensie, waar in A. Janssen als centrale verdediger een grote rol vervulde, evenals zijn mede-verdedigers, met als sluitstuk de voortreffelijk spelende doelman Ewalts. De beste scoringskansen bleven dan ook voor de Venrayers, maar het duurde toch nog tot de 40e min. voordat Venray op fortuinlijke wijze op 2O kwam. Voor dit doelpunt zorgde Boxmeer zelf, doordat een der verdedigers onnodig de bal terug speelde op zijn doelman, die te ver voor zijn doel stond, waardoor de bal in het doel verdween. Kort hierop wist H. Mulders de doelman voor de derde maal te pas seren met een strak schot, maar de attente scheidsrechter keurde dit doelpunt af wegens obstruktie van een der SVV'ers. Na de pauze had Boxmeer de vrij harde wind wat mee, maar heeft dit niet uit kunnen buiten. De aanvallen der gasten werden vaak individualis tisch opgezet, ofwel met korte passes waarmee zij de Venray-verdediging precies in de kaart speelde. Kort na de pauze werd H. Mulders bij een botsing met een tegenstander geblesseerd, maar nadat hij door de verzorgers was „opgelapt", besloot hij de wedstrijd verder uit te spe len. Wim Peeters had direct na het begin van deze tweede helft geen ge luk toen hij een hard schot losliet, dat buiten bereik van de Boxmeer doelman tegen de kruising paal en lat afstuitte. Even later ontrafelde H. Mulders vanaf de linkervleugel de gehele Boxmeer-defensie en terwijl hij in een goede schietpositie kwam, zag hij W. Peeters er nog beter voor staan, speelde hem de bal toe, maar ditmaal faalde de kleine SW-er. H. Coppus, die in het begin van de wedstrijd al last kreeg van een oude blessure, werd later in de tweede helft vervangen door Fr. Odenhoven die het zeker niet slecht deed. Boxmeer zette in de slotfase alles op de aanval, maar het gelukte hen zelden om reëele scoringskansen te scheppen. Pech had Rudy Driessen, toen hij een kopbal door de lat ge keerd zag, terwijl een andere aan valler kennelijk schrok van een zeer goede kans die hem geboden werd' om zijn team aan de verdiende te- gengoal te helpen. Doelman Ewalts had de zaak tijdig doorzien en wist met een spectaculaire safe de bal van zijn voet te plukken. En daar mee waren de Boxmeerse scorings kansen dan ook wel geteld. De gas ten bleven volharden in kort spel en persoonlijke akties, die voor de Ven ray-verdediging vrij simpel werden opgelost. De wedstrijd eindigde dan ook met een 2O overwinning voor Venray, die zeker verdiend was. Het was bij vlagen een harde wedstrijd, maar alles bleef binnen de sportieve per ken. Als trainer Basten zijn team tel ken weke zal kunnen inspireren tot dergelijke inzet en homogeniteit, dan behoeven we ons voor de resterende wedstrijden niet al te veel zorgen te maken, ook al zullen er beslist nog wel verloren gaan. Maar feit is dat in deze afdeling strijdlust een voor name faktor is- Bij Venray is die er en als men deze weet te behouden, dan is een goede eindklassering ze ker niet uitgesloten. Venray heeft deze wedstrijd gewonnen als team, zonder aanwijsbare zwakke plekken. A propos.... aanwijzingen van 'n trainer tijdens de wedstrijd zijn nog altijd waardevol Programma zondag 8 november: Competitie: Venray 2Venlose Boys 2 2.30 u. Hegelsom 3Venray 5 12.00 u. Venray 8Montagnards 3 12.00 u. Vriendschappelijk: Venray 4Venray Al 12.00 u. (Leunseweg) Vanwege het bekerprogramma voor a.s. zondag zijn er slechts enkele in haalwedstrijden voor de competitie vastgesteld. Venray 2 doet het deze competitie, bijzonder goed, ondanks het feit dat men geregeld spelers moet afstaan aan het le elftal en men niet be spaard blijft van blessures. Uit de 6 gespeelde competitiewedstrijden wis ten de Venray-reserves het maxi maal aantal punten te behalen, n.l. 12 en zijn daardoor de trotse lijst aanvoerder. De moeilijkheid is nu echter dat elke tegenstander er een eer in zal stellen dit team te over winnen. A.s. zondag komen zij binnen de krijtlijnen voor de competitiewed strijd tegen Venlose Boys 2. Graag willen we deze wedstrijd bij de voet balliefhebbers aanbevelen. Er komen twee technisch gave ploegen tegen over elkaar. En steuntje in de rug door uw aanwezigheid zal de SW- ers beslist goed doen. Venray 1 is vrij en kan zich reeds gaan voorbereiden op het toptreffen tegen lijstaanvoerder Veritas dat op zondag 15 november in Venray op bezoek komt. voor al uw van den munckhoi n.v. Uitslagen zaterdag 31 okt.: Venlose Boys A2Venray A2 32 Venray A3—EWC Al 1—5 Hegelsom AlVenray A4 100 Venlose Boys BIVenray BI 40 Venray B2America BI 23 Oostrum BIVenray B3 60 Ysselsteyn B2Venray B4 62 Venray Cl—EW CC1 14—1 Venray C2Ysselsteyn Cl 14 SV DesselkePetri United 03 Real Vel turnVC Centrum 11 Inter PoelsAC Zuid 02 Sp. HensoFC France 12 Programma zaterdag 7 november: Melderslo AlVenray A3 3.00 u. Ysselsteyn A2Venray A4 3.00 u. Venray BIWittenhorst BI 3.30 u. Venray B2Ysselsteyn BI 2.30 u. Venray B4Wanssum B2 2.30 u. Venray ClYsselsteyn Cl 2.30 u. Wittenhorst ClVenray C2 2.30 u. Real VeltumSp. Henso 10-30 u. SV DesselkeInter Poels 10.30 u. Petri UnitedAC Zuid 11.15 u. VC CentrumFC France 11.15 u. De clubmorgen is zondag voor B en C spelers. A-spelers denkt aan de theorie heden vrijdagavond, aanvang 7.30 u. precies in ons clubgebouw. Vanavond ook weer leidersverga- dering. Denk er aan! Tijdens de clubavonden voor onze B- en C-leden wordt er komende week op maandag- en vrijdagavond gekiend. E enhele avond kienen voor slechts 10 cent. Ook het thuisspelende Deurne kon ons niet van een overwinning weer houden. Het was een harde, maar faire wedstrijd, die wij verdiend met 32 wonnen. A.s. zaterdag weer een uitwed strijd, ditmaal tegen St. Anthonis. Vertrek vanaf Henseniusplein om half vier. Aangewezen spelers: M- Gommans, Jo Gommans, M. Oymans, Th. Swin- kels, Ben Assen, M. Beerkens, V. Lucassen, H. de Bruyn jr., Jeu Arts, W. Clevers, Hans Gommans. Afmeldingen vóór vrijdagavond bij Th. Swinkels. Oostrum 1 speelde zondag tegen het laag geklasseerde Wittenhorst 5 een matige wedstrijd. Oostrum had wel het beste van het spel, doch im poneerde deze middag niet. De rust stand was 10 in het voordeel van Oostrum 1, doch' gezien de legio kan sen die onbenut bleven, is dit een magere afspiegeling. Na de thee kwam Wittenhorst fel ler opzetten, doch Oostrum had zijn antwoord klaar, want door nog 2x te scoren wisten zij de einduitslag op 30 te brengen. Oostrum 2 hield ook deze middag de volle winst, door America 4 met 61 te verslaan. Dat betekent dat Oostrum 2 de ranglijst blijft aan voeren. A.s. zondag alles vrij. Alleen staat er een wedstrijd op het programma voor Oostrum 3 dat een vriendschap pelijke wedstrijd speelt tegen een tegenstander die ons op dit moment nog niet bekend is. Uitslagen: Leunen 1Melderslo 2 40 Leunen 3Castenray 2 14 Leunen 4Sparta 4 25 Leunen AlMeterik Al 81 Meterik A2Leunen A2 26 Wittenhorst B2Leunen BI 16 Leunen B2Wanssum B2 110 DIS BILeunen B3 150 Leunen ClSparta Cl 13 Programma zondag 8 nov. 1970: 2.00 of 2.30 u.: Quick Boys-Leunen 1 vertrek 1.00 of 1.30 uur Voor Leunen 2 is waarschijnlijk ook een oefenwedstrijd- Leunen 3 en 4 zijn vrij. Programma zaterdag 7 nov.: Leunen AlAmerica Al 3.00 u. Leunen A2Mersèlo Al 3.15 u. (oef enwedstrij d) Meterik BILeunen BI 3.30 u. vertrek 2.45 uur Leunen B2Ysselsteyn BI 2.00 u. Leunen B3 en Cl zijn vrij. DIS Dl—Leunen Dl 10.30 u. (oefenwedstr.) vertrek 10 uur Ysselsteyn D2Leunen D2 10.30 u. (oefenwedstrijd) vertrek 9.45 u. Leunen D3Ysselsteyn D3 10.30 u. (oefenwedstrijd) A s. maandag 19.30 uur rikken in café Kusters. HOLTHEES SMAKT Uitslagen: Holthees 1—Resia 3 7—2 Montagnards 3Holthees 2 41 Sparta A2Holthees Al 16 Holthees BI—Meterik BI afgelast Wittenhorst ClHolthees Cl 12 Oostrum DlHolthees D2 00 Programma a.s. zondag: Holthees 1—RKDEV 2 2.00 u. Holthees 2—RKDEV 4 12.00 u. Bijeenkomst le en 2e elftal bij Cus- ters. Programma a.s. zaterdag: Holthees Al-RKLW Al 3 00 u. bijeenkomst 2.30 uur Wittenb/orst B2Holthees BI 3.00 u. bijeenkomst 2.00 uur Holthees Cl, Dl en D2 zijn vrij. Op zaterdag 14 november om 8 u. in café Michels worden alle duiven verkocht van G. Pirlo. U komt toch ook, deze kans wordt U niet vaak geboden om zulke duiven te beko men. De duiven zijn vanaf 4 uur te bezichtigen. De eerstvolgende tentoonstellingen zijn allen op 22 november en wel bij de Vredesduif, Venray; Huiszoekers, Boxmeer en PDV Broekhuizen. Inschrijfformulieren aan - de be kende adressen. P.D.V. DE VREDESDUIF Op 21 en 22 nov. a:s. organiseert De Vredesduif haar jaarlijkse nationale tentoonstelling. Er wordt gekeurd in 8 klassen, n.l. oude doffers, oude dui- vinnen, jarige doffers, jarige duivin- nen, jonge doffers, jonge duivinnen, late doffers, late duivinnen. Inzetten zaterdag 21 november van 16 tot 19 uur. Aan deze tentoonstelling is een grote bonnenverkoop verbonden van zeer bekende liefhebbers. Wij hopen dat vele liefhebbers uit Venray en omstreken enkele duiven zullen inzetten om deze tentoonstel ling te doen slagen. bc inkpuus-venray De eerste helft van de kompetitie zit er op en de maand pauze die nu komt kan echt geen kwaad, al is het maar om nóg meer precisie en raf finement in de toch al bijna dode lijke smashes en vernieigende drives te leggen. De laatst gespeelde wedstrijd was die tegen Quick Shuttle 6. Dat het zo gemakkelijk zou gaan hadden onze inkpuus zelf in hun diepste winter slaap niet durven dromen. Het be gon al aardig; alle vier de singles werden zonder al te veel moeite bin nen gehaald en dat gaf zelfs voor het damesdubbel een beetje moed. Toen ook dit dan gewonnen was, wonnen onze spelers de rest van de partijen op hun wenkbrauwen. Toen een van de tegenstanders ook nog gebles seerd raakte, was het verder gebak ken eieren eten; in een vlot tempo werden alle partijen afgeraffeld in twee games. Einduitslag: 80, een forse maar toch geen geflatteerde uitslag tegen de weinig professioneel spelende Venlonaren- De uitzending van de spelers naar Venray kan dan ook nauwelijks serieus worden ge nomen. Waarschijnlijk zal deze ploeg in de vierde klas van de afdeling Limburg dan ook nog lang en ge lukkig leven. Verder viel er afgelopen zondag maar één ding op namelijk, een schandalig laag aantal toeschouwers. En dat terwijl het peil van het ver toonde spel zo langzamerhand het niveau van beroepsbadminton begint te naderen. Dat deze wedstrijden dan ook nog eens een keer GRATIS toegankelijk zijn is iets waar het bestuur zich al lang over had moeten beraden. Over een maand gaat de kompe titie verder. Potentieel toeschouwer, je ziet maar wat je doet! HONKBAL Omdat we nog geen antwoord heb ben op het schrijven aan de gemeen te voor het gebruiken van een sport zaal, zal zaterdag de training weer bestaan uit een bosloop. Ik hoop dat alle spelers deze training zullen be zoeken. Zij die verhinderd zijn moe ten zich tijdig afmelden bij M. Trois- fontaine of bij trainer M. Rommers. De training begint om 10.15 uur. De spelers worden om 10.10 uur op de parkeerplaats van het zwembad ver wacht. Stand na vier ronden H.H.C. Groep 1: W. Jeuken M. Termote P. Rouvroye J. Verhaegh K. Lundahl W. Rambags J. de Wit L. Spee-Dorn J. Beekmans Groep 2: H. Derks J. Kok A- Vermeulen A. Valkxs A. Moss B. Gerrits J. Vissenberg G. Breukers W. Manders Groep 3: R. de Groot A. Perry H. Coolen Th. de Brouwer W. Frederiks Th. Serraris D. Bergkamp L. de Lang-Evertsen De H.H.C. wordt voortgezet op de volgende data: ronde 5 op 3 november ronde 6 op 10 november ronde 7 op 17 november ronde 8 op 24 november ronde 9 op 1 december. Inhaalavonden: 8, 15, 29 decem ber. 22 december Kersttoernooi. De volgende wedstrijden moeten nog gespeeld worden: Groep 2: A. MossJ- Kok Groep 2: A. PerryR. de Groot Voor de L.S.B. competitie spelen de volgende spelers aan de onder staande borden op zondag 8 novem ber 2 uur n.m. te Reuver: Bord 1 W. Jeuken Bord 2 J. Peters Bord 3 Th. Jeuken Bord 4 P. Rouvroye Bord 5 M. Termote Bord K. Lundahl Bord 7 J. Verhaegh Bord 8 J. de Wit Res. W. Rambags en P. Berwers. 3 uit 3 3 uit 4 2 uit 3 2 uit 4 2 uit 3 IV» uit 4 1 uit 3 1 uit 4 Va uit 4 3 uit 4 2 uit 3 2 uit 3 2 uit 3 2 uit 3 2 uit 4 IV» uit 3 Va uit 3 0 uit 4 2 uit 2 2 uit 2 2 uit 3 2 uit 3 IV» uit 3 IV» uit 3 0 uit 2 0 uit 3 5—5 4—6 10—0 5—5 2—8 3—7 9—1 10—0 Uitslagen zaterdag 31 okt.: Red Stars 1Maasbree 4 Red Stars 2 was vrij. Red Stars 3Helden 2 Red Stars 4Armada 6 DVO 4—Red Stars 5 DVO 5—Red Stars 6 Helden 5Red Stars 7 Red Stars 8Amnasta 3 Red Stars 9TTC 7 Red Stars 1 speelde voor de eerste keer weer zonder reserve. Er werd zeer zenuwachtig gespeeld. De stand bleef steeds gelijk op gaan. Tot de stand 44. B- Hendriks moest toen tegen de zeer goed spelende L. Vaes- sen van Maasbree en won in drie games. Toen was de eer aan R. Ver- blakt om de stand op 64 te bren gen. Het enorme slome en vertra gende spel van de tegenstander deed er echter geen goed aan. In drie ga mes moest R. Verblakt verliezen en zodoende werd de stand 55. Zaterdag j.l. speelde Red Stars 3 tegen Helden 2. In een enerverende strijd werd er met het kleinst moge lijke verschil verloren. Er werden maar liefst 6 wedstrijden in drie ga mes beslist, waarbij uitslagen voor kwamen als 2020. Iets meer geluk de volgende keer en 't wordt beslist winst. Ons le juniorenteam kreeg van daag weer bezoek uit Horst. Armada 6 speelde een zeer zwakke partij. Met uitzondering van enkele wed strijden werd alles gemakkelijk ge wonnen. De uitslag was 100. Het 5e team trad aan tegen het nog ongeslagen DVO 4 uit Kessel. Onze jongens, ietwat zenuwachtig, speelden goed. Het gelijke spel wat zij behaalden was een goed resul taat- J. Bonants en A. v. d. Giesen wonnen beide twee wedstrijden, ter wijl F. Bonants een partij won. Red Stars 6 was afgelopen zater dag op bezoek in Kessel bij het 5e team. Veel tegenstand ondervonden onze spelers niet. Bij G. Philipsen die zich waarschijnlijk reeds zenuw achtig maakte voor de wedstrijden op zondag draaide het niet zo best. Hij kon slechts een wedstrijd win nen. W. v. d. Heijden en E. Verblakt bleven ongeslagen. Dus toch nog een goed resultaat. Red Stars 8 speelde tegen Amnas ta 3 uit America. Ook hier verliep alles zeer vlot. Alleen H. Bisschops liet een partij verloren gaan, terwijl T. Bakker en P. Bonants alle drie hun wedstrijden wonnen. Bij Red Stars 9 tegen TTC 7 werd deze keer beter gespeeld als anders. De concentratie was aanwezig en de inzet was ook beter- Slechts de eer ste wedstrijd moest in drie games worden beslist. De rest ging allemaal in twee sets in winst op. Programma zaterdag 7 november: Thuiswedstrijden Red Stars 2Maasbree 6 18.00 u. Red Stars 7Armada 10 15.00 u. Uitwedstrijden: Blue Star 2Red Stars 1 Hegta 2Red Stars 3 Armada 6Red Stars 5 Genooi 4Red Stars 4 NOAD 7—Red Stars 6 NO AD 8—Red Stars 8 Amnasta 4Red Stars 9 De aanvangstijden worden in de zaal bekend gemaakt. Nederlandse Juniorenkampioenschappen Zondag werden op verschillende plaatsen in Nederland de kwartfina les gespeeld om het juniorenkam pioenschap van Nederland. In Sevenum werden deze gehou den voor meisjes. A. Verblakt verte genwoordigde hierbij onze vereni ging. Dit deed zij op een voortreffe lijke manier. Uitslagen als 21-8 en 21-10 kwamen verschillende malen op haar lijst voor. Zonder al te veel moeite bereikte zij hier een eerste plaats. In Venray werd gespeeld de C- achtkamp voor jongens. Hieraan na men deel G. Philipsen en E. Ver blakt. E. Verblakt die een wat slecht begin had, kon het hierbij brengen tot een vierde plaats. Een goed re sultaat voor deze nog zeer jonge speler G. Philipsen verkeerde in uitstekende vorm. Vijf van de zeven partijen wist hij in winst om te zet ten. Dit leverde hejn een tweede plaats op. (vervolg z.o.z.) IN HET PAROCHIEHUIS - AANVANG 8 uur PRACHTIGE PRIJZEN Ten bate van

Peel en Maas | 1970 | | pagina 19