kom even naar DE WASCOMAATü Langer openstelling van openluchtbad geen succes, ondanks handtekeningen het staat in de sterren! Gemeenteraadsvergadering Vierlingsbeek Politierechter TRICOTS RODIERf TRICOTS DE REVE MODEHUIS THOMASSEN Venray in het weekend Dodenherdenking te Overloon VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 No. 43 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS SlïfSf,TraïbS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL Z25 (buiten Venray 150) Hoewel ik niiiet dikwijls de treim gébruik, is het me de laatste drie keren .al overkomen, dat ik zander kaartje de train din mioest. Doodeen voudig omdat de trein er ial was, Voordat de mienislen, die een kaartje wilden kopen, (hiertoe de kans ge kregen (hadden. Men mioet dan dn de train een kaartje nemen, maar d(at koslt 1,extra, ondanks het feit dat zelfs de betrokken kondiukteur wiist te vertelen, dat izulks In Ven- ray meer voortkomt en dat hij weet dart de mensen er niets aan kunnen oen. iMaar west is wet en die extra alden ben je kwijt. Ga je de oorzaak na, dan zegt men p het Station dat de bus te laat is. >e busman vertelt dat men op het .a talon best een tweede loket kon abruiken, zeker als in een bus rei gers voor twee treinen zitten. Nu Loet de reiziger, wiens trein het eer- e komt, wachten op degenen die la ar vertrekken. Maar wie ook de Draaak ils, prettig is het voor de rei gers nliet. Nogmaals, ilk reis maar m enlkele Ikeer, maar ik kan me Darstellen, dat mensen, die meer uet idie „exitraatjes" geconfronteerd arden, wel een andere reismethode aan .volgen G. De betrekkelijkheid van een lan gere openstelling, zoals door de KWJ werd gewenst, treedt nog duidelijker aan het liidht, wanneer in de grafie ken wordt aangetoond, dat in de ge hele proefperiode slechts zevien da gen zijn "geweest, waarop een bezoe kers aantal werd geregistreerd van 40 zwemliefhebbers of meer en niet minder dan 11 dagen een bezoekers aantal hebben opgeleverd van tien personen en minder. Het „topbezoék" was op 13 juli met een bezoekersaanbal van 106, ter wijl er dieptepunten vielen te note ren op 15, 20 en 21 juli met helemaal geen bezoek IN OCHTENDUREN Het bezoek aan het zwembad in de ochtenduren van 7 tot 8 uur werd mede in het onderzoek betrokken. De conclusie moet zijn, dat de be langstelling gedurende dat vroege uur zeer minimaal is. In totaal heb ben ml. slechts 229 personen van de mogelijkheid .om in de vroege och tenduren te (kunnen zwemen, gebruik gemaakt. Op 4 augustus zorgden 27 personen in de vroege oChtend' voor een „record", doch op 1, 3, 17,29, 21, 27 juli en 10 augustus was er geen 'Sterveling ün het water te 'bekennen tussen 7 en 8 uur. De vraag is dan oOk .aktüeel ge worden of uit het bedrijfstechnisch en economisch oogpunt bezien niet beter i'S het buitenbad eerder dan om half acht open te stellen. Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claessens Aanmelden Kennedyplein 10 tel. 2471 Poststraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd Ook gelegenheid tot Daflessen Aan de hand van de verkregen ge gevens zullen B. en W. zich tevens beraden over de vraag of het open luchtbad in het nieuwe seizoen weer kan worden opengesteld tot 20 uur, gedurende de periode dat het binnenbad gesloten is. quaffiè superb f WENNEKER-ROOSENDAAL De raad dar gemeente Vierlingls- beek kwam in openbare vergadering bijeen. Raadsvoorzitter van Heusden deelde mede dat wethouder Stappers openbare werken en Landers land bouw zal gaan behartigen, terwijl de laatste als loco-burgemeester zal op treden. De agendapunten: instelling com missie voor grond- en pachtzaken, de womingcommissie, aanwijzing le den voor het streekgewest land van Cuyk en recreatieschap Peel en Maas werden tot de vergadering van a.s. vrijdag aangehouden. De heer Wijnhoven werd eervol ontslag verleend als administrateur van het gemeentelijk woningbedrijf iln verband met zijn benoeming tot gemeentesecretaris, onder dank voor de vele diensten aan dit bedrijf ver leend. AO is zijn opvolger werd be noemd de heer A. Berden. kadavers daar maar zonder kennis geving deponeren. De voorzitter zeg de toe dat er èn deksels zullen ko men èn controle zal plaats vinden. Aardgas blijkt voor de gemeente Vierlingsbeek tot de onmogelijkheden te behoren. Obragas en Gasunie zit ten op een eindpunt maar misschien dat er mogelijkheden zijn bij het Li- magas. Meer woningen in de gemeente zullen alleen te realiseren zijn met een meerjarenplan. Er is een oprich ting van een woningbouwvereniging in voorbereiding en deze heeft zelfs een meerjarenplan. Dan zullen naast de wonmgwetwanignen ook premie woningen kunnen worden gereali seerd. De woningbouw blijft de da gelijkse zorg hebben van het college. KABEL GESTOLEN Ten nadele van het installatiebe drijf v. H. uit Heerlen werd op de in aanbouw zijnde uitbreiding van Rank Xerox kabel gestolen voor een waarde van 600 gulden. VRACHTAUTO'S BOTSTEN Op de Langstraat vond een bot sing plaatsen waarbij twee vracht- ato's betrokken waren. De vracht auto bestuurd door F. C. uit Eindho ven stond op de Langstraat gepar keerd en bij het passeren werd deze vrachtauto geraakt door 'n vracht wagen bestuurd door de Venrayer L. F. Materiële schade. 9-JARIG KIND STAK PLOTSELING DE WEG OVER De 9-jarige jongen van de fam. R. stak plotseling de weg over en lette Dnvoldoende op het verkeer. De be stuurder van de vrachtauto v. R. ^trachtte nog de jongen te ontwijken maar dat gelukte niet. De jongen werd met verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht maar kon later na onderzocht en verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. BLIKSCHADE Blikschade ontstond, door onvol doende op te letten, aan de personen auto's bestuurd door P- S. uit Vier- lingsbeek en T. Th. uit Venray. De botsing gebeurde op de splitsing SmakterwegMaashese weg. De eer ste auto stond voorgesorteerd en werd van achteren door nummer twee aangereden. HONDEN VAN JAGERS IN JACHTVELD VERGIFTIGD Venrays politie speurt ijverig naar de dader die vergift heeft gestrooid in een jachtveld in Spurkt. Tijdens het jagen zakten de jachthonden van de jagers A. J. in elkaar en stierven een plotselinge dood. De hond van de jager S. bleef spoorloos. Gezien de verdachte omstandigheden wordt verondersteld dat deze hond ook een onnatuurlijke dood ds ge storven. De idereniarts heeft vergif tigingsverschijnselen gekonstateerd. De honden waren staande jachthon den en drijvers. De schade bedraagt meerdere honderden guldens. VANDALEN STREKEN Een op bezoek zijnde vriend van de Venrayse dierenarts dr. K. uit België kwam tot de minder aange name ontdekking dat vandalen het op zijn geparkeerde auto hadden ge munt welke hij in de Mgr. Nolens- straat had geparkeerd. De auto- antenne en ruitenwisser waren mee genomen. Van de geparkeerde auto van R. in het St. Jorispark waren dezelfde accessoires verdwenen. De snoepautomaat van de winke lier v. S. aan de Stationsweg was ontvreemd. Alleen maar de kauw gom was meegenomen. ken, die kermlisvieren voor een an der soms zo grondig bederven kun nen, ze stonden hier met hun grote mond vol tanden„Hij is begon- ms. Je kon tussen het requisitoir van de Officier duidelijk zijn spijt horen, dat lijfstraffen in onze beschaafde maatschappij uit de boze zijn. Want andersHet zou waarschijnlijk de enige methode zijn om deze drie al te kameraden bij te brengen, dat we niet meer in de tijd van de Batavie ren leven. Nu werd het 100,de man, een week voorwaardelijk en de 250,van de visboer, die ze geza menlijk zullen hebben te betalen ,,'t Is wel een bitje veulwas het commentaar vna de stoutmoedig ste, die bij die opmerking heel rode oren kreeg„Dan maar minder kermis viertenzei de officier en toen was het gebeurd De drie kameraden keken een tikkeltje benauwd naar de deur waarder, die hen voorbij liep om de deur open te maken. Maar h and-in- hand gingen ze miiet weg. Dat doen ze eerst op de volgende kermis, als ze weer zo'-n lol hebben „De behoefte, welke men heeft om 's avonds na het werk te zwem men, blükt in de praktijk maar heel minimaal te zijn", aldus wordt geconcludeerd in een ten gemeentehuize opgesteld rapport over het bü wijze van proef langer openstellen van het Venrayse openluchtzwembad van 1 juli tct 15 augustus, gedurende welke tijd het binnenbad was gesloten. Zoals békend, werd in juni j.l. door de K.W.J. afdeling Venray steak gepleit voor openstelling van het openluchtbad' van 19 tot 21 uur omdat alleen 'al bij de werkende jeugd grote behoefte bestond om na werktijd tot 21 uur te zwemmen. Om deze stel'ing te accentueren werd een bliksemaktie gehouden, waarbij niet mimider dan 1.000 handtekenin gen werden verzameld. Bovendien speelde men met de gedachte het zwembad te „kraken" wanneer het gemeentebestuur niet aan de wens van de werkende jeugd tegemoet zou komen. 'Om te kunnen nagaan of de be hoefte aan zwemmen tijdens de avonduren in 't gemeentelijk open luchtbad inderdaad zo groot was als door 'de afdeling Venray van de K.W.J. wertd gesteld, heeft het ge meentebestuur bij wijze van proef dn de periode waartiin het 'overdekte bad gesloten was van 1 juli tot 15 aug. het open'uchtbad één uur langer opengesteld. Om een duidelijk inzicht te krijgen d!n het bezoek, zijn dagelijks geteld: het aantal bezoekers tussen 's mor gens 7 en 8 uur; het aantal bezoe kers tussen 18.30 en 20 uur en het totaal aantal bezoekers. Uit het onderzoek is gebleken, dat gedurende een proefperiode, bestaan de uit 33 zwemdagen (op zaterdag en zondag sloot het bad eerder) in totaal 881 personen na half zeven van het bad gebruik hebben gemaakt on geveer 27 personen per dag gemid deld). „D'it totaal steekt schril' af te gen het op één middag door de KWJ verzamelde aantal handtekeningen", aldus het rapport. Hierbij wondt aangetekend, dat in hielt totaal 881 zwem(st)(m)ers tevens is begrepen-een groot aantal kinde ren en vakantiegangers, die ook reeds overdag een bezoek aan het zwembad hadden gebracht. In het rapport wordt dit aantal op ongeveer 50 procent gesteld. „De behoefte, die men heeft om 's avonds na het werk te zwammen, 'blijkt in de praktijk maar heel mi nimaal te zijn. In tegenstelling tot hetgeen dooir de K.W.J. beweert, rechtvaardigt de aanwezige behoefte dus geen langere openstelling" wordt derhalve "in het rapport geconclu deerd. Overigens heeft het 'onderzoek nog een aantal amidene interessante gege- 'vjen-s 'Opgeleverd, w.o. de constatering dat '8r duidelijk mlinder behoefte be staat aan zwemgèlegenheiid dan aan, een maatschappelijk ontmoetings punt. Het geringe bezoekersaantal in de avonduren rechtvaardigt n.l. de conclusie, dat het zwembad alleen overdag alls sociale contactplaats wordt ervaren. Een intensief gebruik van het zwembad hangt volgens de rap porteurs bovendien nauw samen met de weersgesteldheid. Het bezoek zal 's avonds intensiever zijn wan neer het overdag zouniig en warm is geweest. Hoe nauw het bezoek sa menhangt met de temperatuur van het water en dé buitenlucht, wordt in het rapport middels grafieken aanschouwelijk gemaakt. Hierin is duidelijk af te lezen, dat 7 juli een topdag was met 3931 be zoekers en 20 juli een dieptepunt met slechts.... 4 bezoekers; dait de watertemperatuur bijna geen invloed heeft iop het bezoek, idioch dat wel de buitenlucht den belangrijke rol speelt bij het bezoek aan het zwem bad. Het staat 'intussen wel vast, dat een openstelling van het zwembad tot 21 uur over de gehele periode van 15 mei tot 15 september op grond van klimatologische en bedrijfstech- nische aspecten geen haalbare kaart "Vioor de 25e maal' herdacht Over loon zijn doden. Overloon in de le- gerberichten van de laatste oorlog genoemde als het Tweede Caen, heeft telkemjare op de zodag rond de 18e óktober op stijlvolle wijze zijn doden herdacht. Ook nu vond in de parochiekerk een symbool van de wederopbouw van dit zwaar getrof fen Brabantse dorp een plechtige dienst plaats, ditmaal door pastoor Derkinderen geleid. En ook nu weer voor de 25e maal formeerde zich een stoet, die een stille tocht maakte naar het Engels soldotenkerkhof aan de Vderlingsbeekseweg, begeleid door de drumband van het Theobaldusgil- de en de fasfare de Vriendenkring. Ook nu weer werd een herdenkings toespraak gehouden, werden kransen gelegd en legden schoolkinderen bloemen op de graven der gesneu velde bevrijders. De fanfare speelde de volksliederen en een hoornblazer blies The Last Bost. Daarmede is echter ook een einde gekomen aan deze dadenherdenlkignen. Al waren deze herdenlkinglen immer stijl- en zinvol, mu er geen nationale herden kingen meer zijn, heeft het Oorlogs- gravenoomüté besloten dat dit die laatste herdenking zal zijn. De rechtspositieregeling van het gemeentepersioineei werd aangepast. De Jaarrekening over het jaar 1969 werd aangeholpen; de heren W. Hen driks, J. Huijsmainis en J. Janssen hadden de stukken voor akkoord be vonden. Dezelfde leden zullen de be groting voor het jiaar 1971 bekijken. Deze begroting werd staande de ver gadering aangeboden. Voor een be drag van ruim 10.000 gulden en 2700,zullen plannen worden ge maakt voor de verbetering van de weg OvertloonVierlingsbeek en de LooneewegHolthees, waarbij ge tracht zal warden via de ruilvertka- vellingswet en het tertiairwegenfonds subsidie te verkrijgen. Alleen kon de voorzitter op de vraag van mevr. Monné niet vertellen wanneer de wegen gereed zouden zijn. In de Fritter te Overloon zullen elf lichtmasten warden geplaatst wat Cen uitgave vroeg van 7890, Aan enkele bouwers werlen zeker- heidssteililngen verleend voor de geldleningen benodigd voor de bouw van hun woning. De woning Spoorstraat 28 werd onbewoonbaar verklaard terwijl de anbewoonbaarverklaring voor de woning Nieuwe Erf werd aangehou den omdalt de eigenaar recent nog verbeteringen had' aangebracht. De g.l.o. school te Vierlingsbeek verkreeg de gevraagde medewertking ad 2360,De gemeentelijke ver goeding voor het g.l.o. werd vastge steld, alsmede de vergoeding inge volge het- vakonderwijs. In verband met de wet op de ruimtelijke orde ning werd het bestemmingsplan Vierlingsbeek herzien. De pachtrechten van de gemeente gronden van de pachter M. Janssen te Overloon werden overgedragen aan zijn zoon J. Janssen. De raad had daartegen geen bezwaar. Veie tongen kwamen in beweging toen het ging over aankoop van een perceel grond te Vortum-Mullem Het ooilege wilde de grond bestem men voor aanleg van een speelweide en vertrouwde op het particulier ini tiatief. De heer Siebers stemde uit eindelijk tgeen omdat hij de ligging te gevaarlijk vond net 'achter de overweg. Maar gezien het alternatief: dan krijgt de jeugd niets, ging de raad toch akkoord. Aan Ir. van Stratum, wertkzaam bij Rairnk Xerox Venray werd een perceel grond verkocht voor de prijs van 24.405,gelegen te Overloon. Het blijkt die hoogste prijs te zijn die ooit betaald as geworden voor gemeentelijke bouwgrond, zo beves tigde de raadsvoorzitter. 'De rondvraag leverde weer de no dige stof op. Mevr. Monné was de pleitbezorgster voor de voetbalclub van Holthees. Alleen was het college hiets bekend dat de gemeente Ven ray 24.000,had liggen voor ver betering van het sportterrein., waar van ook Smakt profiteert. Dezelfde vragenstelster had een vie ze troep aangetroffen bij de kadaver- huisjes. Geen deksel aanwezig en da genlang blijven de kadavers liggen zonder dat ze worden afgehaald. Het blijkt dhter dat de landbouwers de Vriendschap is een tere plant, die men heel behoedzaam behandelen moet. Dan kan die 'groot worden, uitdelen zoals dat heet, en fraai Moailen tot aller plezier Aan deze wijze woorden moest mlen onwillekeurig denken, toen voor de .politierechter drie jongelui verschenen, wat onwennig, een beet je stuntelig. Deze drie alte Kame- irade hertkende je niet meer terug van de laatste kermis, toen ze met zijn drieën lallend door de straten vielen, paits-boem tegen iediere jonge griet op en met een schik en een plezier, waarvan iedereen op de meesrt lawaaierige manier kond ge daan werd. Ze waren de koningen van die tapkasten, die dag, de vlotte jongens van het bier, dat zo best smaakt en ze demonstreerlen, zij het dan onbewust, diat er aan veler, maar aan hun beschaving en opvoeding zeeir zeker nog heel veel mankemen ten waren. Mankementen, diie ze naar .alle waarschijnlijkheid, zij het onbewust, een leven lang mee rond zouden dragen. Dain 's avonlds, of liever 's nachts aan de vistemt is het einde gekomen van een dikke vriendschap. Want de ene schone jongeling beet daar een stuk uit een haring op een dergelijke manier, dait de rest van de viseters meteen hun budk vol hadden. En t erwijl hij zijn ene vishand afveeg de aan de dichtsbijstaande probeer de hij uit louter lol en plezier het restant haring bij zijn vriend in de zak te stoppen. Maar deze was zo drenken toch niet, dait hij dliit snode plan vrij snel doorhad en om die flauwe gijntjes maar meteen te be ëindigen haalde hij uit en 'klapte vriendlief met een paling in zijn ple zierig gezicht. Dat kon kameraad nr. 3 niet zetten ,en die begon met ge bakken vis te gooien. Het zijn daar toen de hoekse en kabeljauwse twis ten geworden, waarbij ettelijke pot ten haringen sneuvelden, bossen pa lingen verdwenen en een perceleinen blad voor die gebakken vis schroot- rijp werd De politie, Uw vriend en helper, kwam ook hier helpen, bracht de drie alte kamer,aden, die geen kameraden meer waren en die naar vis stonken naar het politiebureau en heeft ze diep in de naaht maar huiswaarts gestuurd omdat het in datzelfde bu reau nliet te harden was van dé vis- en afgewerkte bierstank Jia en nu lag er de rekening bij de ppoiitieredhter. Geweldpleging en ordeverstoring en een briefje van de visboer die de schade schatte op 250,en ook nog eens 250, zoengeld wilde hebben, omdat hij klanten had moeten missen toen de drtie alte kameradien elkaar met de vis aan het bewerken waren. De of ficier snoof of er een visluchtje aan zat, maar de rechter wilde de mening van de betrokken jongelui Maar die vlotte jongens, die konin gen van de tapkast kregen een rode kop, standen wat te stotteren en wis ten geen fatsoenlijk woord er uit te brengen, dat iets meer licht in deze affaire kon brengen. Integendeel „Hij is begonnenwag him enige verweer en ieder wees naar een an derDe mannen, die met een fri- teszakje tegen é|en etalage-ruit aan kunnen klappen^ zo tegen een licht mast kunnen schoppen, dat de straat lamp hiet meteen begeeft, de lefbroe- Is uw hulp niet gekomen Heeft moeder het druk of is ze ziek Schrikt u van hoge stroomrekeningen Hebt u moeite met het wasdrogen Is bet thuis ongezellig vanwege de was? Geopend van 's morgens 7 uur toi 's avonds 9 uur, op zaterdag geopend tot 5 uur n.m. -t

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9