niets van aantrekken Grootse plannen van Overloon H.NAGELHOUT 't Is zover Kom kritisch luisterenen kijken. dathetnajaaris... de mode is veelzijdig VENLO-VENRAY elke week Ivele nieuwe tijdschriften in boekhandel van den munckhof nv aisiii ill Wandschroten Wandpanelen GRATIS 'maak het zelf produkten modehuis grotestraat Midi-japon om snel ja tegen te zeggen. Jersey bounded. Met zeer aparte sluiting als accentuering /an de jeugdige lijn. De prijs is 72,50. Daarnaast een charmante mini/midi combinatie, acryl bounded, compleet en wel voor 119,-. thomassen Het cuirartoriium vain het Nationale Oorlogsmuseum in O verloon is vori ge week wed'erom in vergadering bij een geweest ondier leiding van de Tweede Kamer voorzitter Mr. van Thiiei. In deze bijeenkomst kon een voor lopig overzicht gegeven worden van de resultaten van diiit jaar. Daaruii! bleek dat meer dan 175.000 bezoekers in 1970 het museum hebben bezocht. Oorzaak van deze nog altijd over grote belangstelling mag gezocht worden in de nationale herdenking van dit jaar, waarbij ook door het Nationale Comité dit oorlogsmuseum in de herdenking betrokken werd. Daarnaast i's het bezoek van Prins Bemihard bij de heropening van groot belang geweest, evenais het feit dat oud-gei|nteresseerden van de Tweede Wereldoorlog hun kamtp- viagglen Uit Dachau overreikt hebben aan het bestuur van het museum. Een en ander heeft nog al wat publi citeit opgeleverd en daar is het miu- seumfoezoeik wei mee gevaren. Komenid jaar denkt men het 25- jarig bestaan van het museum te herdenken. Men verwacht dan ook de 3 miljoenste bezoeker. Besprekingen zijn thans gaande met Monumentenzorg en de gemeen te Wageninglen om de zaal, waardin in 1945 in Hotel De Wereld de ca pitulatie van het Duitse leger onder tekend werd naar Overloon- over te brengen. Dat heeft nogal voeten im de aarde, want intussen bestaat dit hotel niet meer, maar is overgegaan naar de Landbouwhogeschool van Wagenignen. De zaal echter is tot monument verklaard en dat geeft nog al eens aanleiding tot moeilijk heden. Daarnaast speelt bijv. dat het meubilair van deze zaal eigendom is van de Stichting Zeemanstehuizen. Toen namelijk de kust geëvacueerd werd moest men meubilair meene men naar het binnenland. Een groep oude zeelui is in dit Hotel in Wage- ningen indertijd ondergebracht, die later hun stoelen en hun tafels ge bruikt zagen voor de capitulatie Voordat een en ander in kannen en kruiken is, zal nog veel overleg nodig zijn enuitbreiding van het museumTrouwens die uitbrei ding zal er toch moeten gaan komen, want de taak van het museum gaat al langer hoe meer van herinnerings- object naar die van lieer-Instituut. Het gaat ai langer hoe meer een pe dagogische geschiedenisles dn beel den worden. Dat brengt o.m. met zich dat meer aandacht zal geschon ken moeten worden aan de voorbe reiding van deze tweede wereldoor log en dat in het mesuem een ruime re plaats wordt ingeruimd voor de gegevens, die juist de laatste jiaren bekend geworden zijn over unifor- mensmo'kkel e.d. Ook met het ook op het feit dat het meer een taak krijgt als leer- insitlituut maakt het nodig dat men ruimte krijgt voor bijeenkomsten. Een aula zou wat dat betreft zeer goede mogelijkheden bieden, te meer waar daarin film® over de tweede wereldoorlog, oude journaals e.d. vertoond zouden kunnen wordten op bepaalde uren van de dag, terwijl de ruimte verder benut kan worden voor speciale tentoonstellingen als bijv. over de ondergrondse pers e.d. Een en nader zal nu bekeken wor den. Ook zal worden ingegaan op de klacht van vele bezoekers, dat men Overloon maar moeilijk vinden kan. De naam komt maar sporadisch voor op de bewegwijzering en vele men sen hebben soms uren moeten dwa len voordat men Overloon bereikt. Een andere klacht dat Overloon verder weinig te bieden heeft aan de duizenden die er jaarlijks komen, was geen zaak van het curatorium, doch ligt meer op het terrein van de V.V.V. en de recreatieschappen, waarin Overloon ligt ""N 1 Philips HiFi Stereo nu ook voor Cl Volmaakt getrouwe muziekweergave is niet langer het domein van de enkeling. Bij de Philips muziekapparatuur is nu ook in een aantrekkelijke prijsklasse Hifi-perfektie bereikt. En Philips Hifi-Stereo is onze specialiteit. philips! Ziehier één Tan onze combinatie-mogelijkheden. Grotestraat 5a, Venray. TeL 04780-1251 Met Hubo is uw karwei al bijna gereed want elke Hubo maak-het-zelf winkel is ge specialiseerd om u zo goed mogelijk van dienst te zijn met: o een ruim assortiment in vurehout, hardhout, lijstwerk, board, meubelplaat en panelen, triplex, spaanplaat, vlakmatrassen, deur platen, kunststofplaten en panelen, schoor steenplaten enz. adviezen voor de juiste toepassingen voor het op maat zagen van uw materialen. voor gangen, hallen, kamers, eethoeken,kortom overal waar steer en warmte wordt verlangd. HUBO wandschroten zijn snel en door een speciale constructie moeiteloos onzichtbaar te spijkeren. Ze worden geleverd met een duidelijke gebruiksaanwijzing. De spijkers zijn bijverpakt. Hubo wandschroten zijn verkrijgbaar in vuren, paranapine, grenen en mahonie. Lengtes: 88, 118, 178, 208, 238, 268, 298 cm. Hubo advies Komt u eens kijken In de moderne1 HUBO maak-het-zelf zaak en Iaat u, uiteraard geheel vrijblijvend adviseren over houten wandbekleding. U kunt dan meteen de vele soorten bewonderen. HUBO wandpanelen, prachtig geschuurde en afgelakte panelen in olijf,- essen, afrormosia, mansonia, teak en lariks. Door speciale V- groef ontstaat een decoratief breed planken effect. Hubo wandplaten zijn 244 of 275 cm lang en zijn ruim 40 cm breed. Prijzen vanaf ƒ18,50 per paneel. Deze wandbekleding is ook verkrijgbaar in grote platen 214, 244 of 275 cm lang en 122 cm breed. Workmaster met Riaar liefst 35 hulpstukkeR Bij besteding van 15,— ontvangt U een deelnameformulier. De slagzin afmaken en U heeft kans op één van de twaalf workmaster hobbysets. hubo

Peel en Maas | 1970 | | pagina 10