Hiltho '70 A A grootse internationale expositie in Horst Bejaarden zongen Politierechter 1 I r ol i oi Uit Peel en Maas YAM0S A VER Ug. heeft die mooie en voordelige w«*nvisie meubelen gRRUoKTEEs?RAU^VEPVoAs^BuDsENi Tlc^of SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS Venray in het weekend GOMMANS voor de laagste prijs! Rijschool JAN JANSEN drukwerk eigen haard VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 No. 40 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL £25 (buiten Venray 2.50) Op zaterdag 3 oktober om 11.0 o uur zal de commissaris der konin gin mr. dr. Ch. v. Rcoy, te Horst de internationale handel-, in dustrie- en landbouwtentoonstelling „Hiltho '70" officieel komen openstellen. Deze beurs, die vijf dagen zal duren, wordt in haar soort een van de grooetste evenementen, ooit in Noord-Limburg op touw gezet. De crganisatïe rekent daarbij op een bezoekers aantal tussen 25.000 en 30.000. Reeds eerder, namelijk in 1967, werd in Horst een „Hiltho"-expositae georganiseerd. Daarbij lag het accent voornamelijk op de plaatselijke ak- tivdteiten van handel, industrie en landbouw. Ditmaal heeft men er een regionaal (en door deelname van be drijven uit België en West-Duitsland zelfs internationaal) gebeuren van weten te maken, dat zich zal afspe len in een aantal tenten en een de monstratieterrein nabij de kasteel- ruiine „Terhorst" en wordt begrensd door de Venrayseweg en in de aan leg zijnde provinciale rondweg om Horst. VERDELING De tentoonstelling is aldus ver deeld: 3000 m2 land- en tuinbouw, 2800 m2 industrie en huishoudbeurs; 1000 m2 recreatie; 1000 m2 krame- rijen en restauratie; 1000 m2 voor lichting, voornamelijk hulpverlening bij ongevallen en vredesrampenbe- strijding. In het restaurant spelen elke avond prominente orkesten. Het terrein, wat o.a. zal worden aange kleed met feestverlichting, water partijen, e.d., voorziet voorts in een parkeerplaats van plm. 10.000 m2. In totaal zijn er '50 stands. OPENSTELLING „Hiltho '70" is van 3 t.m. 7 oktober dagelijks geopend tussen 14.00 en 23.30 uur. Op de openingsdag kan men uiteraard reeds ma 11 uur op deze expositie terecht. Drie van de vijf temtiooinstellingsdagen krijgen een bijzonder stempel: Zaterdag 3 oktober: hulp verlenings dag. Tussen 12.00 en 18.00 uur zijn er speciale demonstraties, welke in het teken staan van de hulpverlening (E.H.B.O., brandweer, Bescherming Bevolking enz.). Daaraan zal een extra expositie worden verbanden van o.a. vei'lighéidsartikelen, ram penwagens, ambulances, verbdn- dingsmaterieel en moderne brand weermiddelen. Maandag 5 oktober: land- en tuin- bouwdag. Met medewerking van de voorlichtingsdiensten worden er de monstraties verzorgd van o.a. de to taal-opzet van aspergeskweek (grondbewerking, aanplant, sorteer- en wasmachine). Dit alles geldt als aanvulling van de grote sortering aan goederen, die op het gebied van tuinbouw, champignonteelt, vee-, pluimvee- en varkensfokkerij be zichtigd kunnen worden. Dinsdag 6 oktober: dag voor de huisvrouw. Tussen 14.00 en 18.00 uur demonstraties in o.a. bloemschikken, dranken, bakken, braden, schoon heidsverzorging, levensmiddelen. COMITé VAN AANBEVELING Op deze „Hiltho '70", waarvan de koscten op ruim 70.000,geschat worden, zal naast de gemeenten Horst, Venlo en Nelden, ook de ge meente Venray vertegenwoordigd zijn, waarin o.m. drs. H. Notenboom, lid Tweede Kamer en adviseur van de Organisatie van Limburgse Zelf standige Ondernemers en drs. F. v.d. Voort, lid van Gedeputeerde Staten van Limburg en secretaris Kamer van Koophandel Noord-Limburg zit ting hebben, heeft voor Venray drs. F. Schols, burgemeester van Venray en H.J. Verwiiel, directeur Recreatie schap „Peel en Maas" een plaats. De gehele organisatie van „Hiltho '70" is in handen van de heer J. van Heijster, tevens intiatiefnemer. BESTEDING WINST De netto-wdmst van „Hiltho '70" zal gedeeltelijk ten goede komen aan een tweetal instanties, namelijk de Horster afdeling van het Rode Kruis en de stichting kleuterdagverblijf voor gehandicapte kinderen. Beide organisaties kampen met geldzorgen. De afdeling Rode Kruis staat voor grote investeringen in verband met de inrichting van een centrale hulp post, terwijl de stichting kleuterdag verblijf momenteel een nieuwe huis vesting (ad plm. 750.000,in aan bouw heeft voor de dagelijkse op vang van gehandicapte kleuters uit een groot deel van Noord-Limburg. RECLAME De afgelopen weken is in Limburg en de aangrenzende delen van West- Duitsland en België zeer 'intensief aandacht gevraagd voor de „HdMho '70", waarvoor de belangstelling van de zijde van het bedrijfsleven overi gens voor plm. 75 procent uit de re gio Noord-Limburg 'afkomstig is. Met name verwacht men een zeer grote interesse voor de speciale de- monstratiedagen. Er zijn daarvoor aan o.a. gemeenten, organisaties en ■instanties meer dan 1100 uitnodigin gen verzonden. Op de openingsdag, zaterdag 3 oqtober, zal een lange re clamekaravaan door Noord-Limburg trekken, terwijl tegelijk een of meer reclame vliegtuigjes in de lucht zul len zijn. INBRAAK IN GARAGE Onbevoegden hebben zich toegang verschaft tot ide garage van de firma D. aain de Paitersstraat. Zoverre kan worden nagegaan wordt een. bedrag van ongeveer 100 gulden vermist. Het kleingeld, kwartje en dubbel tjes, werd ongemoeid gelaten. De po litie 'tracht deze diefstal op te hel deren. AUTO'S VERNIELD De éigenaren van de personen auto's K. en B. die hun auto's hadden geparkeerd aan de Ursulastraat kwamen tot de ontdekking dat hun personenauto was bekrast met een scherp voorwerp, waardoor zij een schade te incasseren kregen van en kele honderden guldens. De politie tracht deze vamdalenstreken op te lossen. BROMFIETS VAN GASTARBEIDER RAAKTE TROTTOIRBAND Op de Overioonseweg raakte de bromfiets, bereden door de 28-jarige Marokkaanse gastarbeider C., de trottoirband waardoor deze de macht over het stuur kwijt raakte en irn een greppel terecht kwam. Met di verse verwondingen van ernstige aard moest de Marokkaan per am bulance naar het ziekenhuis worden overgebracht. BOTSING Op de Wanssumseweg ter hoogte van St. Paschalis vond een botsing plaats tussen een vrachtauto, be stuurd door L, K. uit Wanssum en een personenauto bestuurd door G. A. uit Vlodrop. De vrachtwagen wil de een bepaalde inrit inrijden doch gaf de personenauto niet eerst voor rang. Het bleef bij materiële schade. Op de kruising PaterslaanPa- tersstraatOude Oostrumseweg vond door het niet verlenen van voor rang door de vrachtautobestuurder A. M. ui;t Schaesberg een botsing plahts. Zijn vrachtauto botste tegen de vrachtauto bestuurd door W. P. uit Overloon. Het bleef gelukkig bij materiële schade. SLIPPARTIJ TENGEVOLGE VAN KLAPBAND Tengevolge van een klapband ge naakte de personenauto bestuurd door de 22-jarige H. uit Asten op de Deumeseweg ter hoogte van de Rouwkuilenweg in een slip en be landde in de langs de weg lopende greppel. De wagen werd grotendeels vernield, de bestuurder bekwam blessures aan benen en enkel, bene vens aan hét hoofd, maar kon na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. Ja, alles bij elkaar was het toch niet zo'n prettig geval. Men oordele zelf. Een oude jonge juffrouw, mod dervet en welgedaan, laveerde op een nogal kwalijke wijze door het vrij drukke en snelle verkeer op een van de uitvalswegen. Een automobi list, die haar achterop reed, dacht bij zichzelf, „kijk dat is Juffrouw X. Dat mens moest toch feitelijk niet meer op de fiets gaan zitten op zo'n druk ke wegWaar zou die naar toe rijden? Misschien naar huis en dan moet ze de weg overstekenEn zo peinsende reed hij haar achter op, hiled zelfs nog even in, omdat men in de buurt kwam van de zij weg, die ze in moest slaan als ze naar hius wou, maar gaf gas toen uit niets bleek, dat de oude jonge juf fer inderdaad naar huis wou. Dat gas geven werd deze eerder genoem de juffer echter noodlottig, want op datzelfde ogenblik stak ze de weg over, zonder ene hand of iets uit te steken en zonder zelfs om te kijken. De automobilist reageerde prompt, stond boven op zijn remmen, maar kon niet verhinderen dat met een fraaie bons de oude jonge juffer op zijn motorkap iterecht kwam en bij hem door het venster lag te gluren. De fiets maakte een fraaie luchtlan ding ietwat verder in de bermsloot. Zo was de situatie toen de auto stilstond. De motorkap kreunde on der het gewwicht van juffrouw K. die ene fraai overzicht bood op wat ze aan rokken (maxi en midi) alle maal om haar welgevormde kuiten had hangenDat bleken er nogal wat te zijn en die waren waarschijn lijk ook de reden dat de vrije plotse linge motor-kap-vaart met een on beschadigde landing overstaan was. Men hees aanvankelijk echter met enige schroom en vrees de resten des juffers van de kap, die een deuk ge kregen had van jewelste. Aangezien ze de chauffeur van haar ligplaats af had aangekeken als een kabel jauw, die al dagen op het droge ligt, vreesde men het ergste. Maar de juf fer eenmaal weer op de been, schud de maxi- en midi-rokken weer net jes rond de welgevormde kuiten, be keek de resten van wat eens haar fiets gewezen wa:s en zei toen uit de grond van haar oude-jonge-juffers- hart: Sufferd En dat duidelijk woord was niet tegen haar zelf, doch tegen een nog op zijn benen van schrik trillende chauffeur gericht. Deze keek spijtig naar de ingedeukte motorkap en ver weerde zich, dat juffrouw K. dan toch wel eens de hand of iets der gelijks uit had kunnen steken als ze van plan geweest was om de weg over te steken. Die opmerking werd beantwoord met de wedervraag: „O, dus gij kent me niet, gij weet niet waar ik woon....", alsof het van zelfsprekend was, dat het dan zon neklaar was, dat ze af zou slaan Enfin 'het is een hele geschiedenis geworden, waarbij de verzekering te pas kwam vanwege de ingedeukte kap en waarbij men te doen kreeg met een halstarrige juffrouw, die het de gewoonste zaak van de wereld vond, dat het verkeer rekening met haar te houden had, zonder dat zij zich aan datzelfde verkeer behoefde te storen. Hoewel men zowel van po- litiekant als van verzekeringskant beslist niet onaardig wil zijn tegen oude-jonge juffers, heeft alle geduld zijn grenzen, zeker als de juffer per tintent bij haar mening blijft, dat ze de meest onschuldige engel is, wier hemelvaart dan weliswaar onvrijwil lig was, maar dank diezelfde hemel door haar zonder schade doorstaan was. En met die auto had ze niets te maken, dat was hoogstens een werk tuig des hemels en eventuele re keningen moesten dan maar bij die zelfde hemel worden ingediend, waar die zich dan ook bevinden mocht En zo belandde ze vol onbegrip voor de politierechter, die eerst de onrechtmatige daad en de verkeers overtreding moest vaststellen, voor de verzekering in een civiele proce dure de kosten van de reparatie van de motorkap kon gaan claimen. Het was geen prettig geval, zeker als men halsstarrige juffers van haar ongelijk moet overtuigen. Ze bleef er bij dat de automobilist ene grote sufferd was en dat zij het lijdend voorwerp in optima-roma was. Ze werd veroordeeld tot 100,maar waggelde de zaal uit zonder enig be grip van wat er nu feitelijk wel al lemaal gebeurd. En buiten hees ze zich weer op de fiets om huiswaarts te gaan, gevaarlijk laverend door het drukke verkeer „Het volgende gevalriep de deurwaarder en het sloeg wonder baarlijk ook op deze wegfietsende onschuldige engel verkrijgbaar bij: het l-a-n-g-s-t-e laken van Nederland Langstraat 61 Venray Telefoon 1281 GRASLINNEN- EN FLANELLEN LAKENS, GLAD EN GEBORDUURD, ook in sets TREFFER PYAMA'S OVERHEMDEN WEEKENDERS DUSTERS Venrays bejaarden hebben een goed stuk werk verricht met de or ganisatie van een Zangersdag voor koren van bejaarden. Zaal „In den Engel" zat zater dagmiddag geheel vol met bejaar den, die hier hun hoogste lied kwa men zingen. Naast de gemengde zangvereniging „Crescendo" van de Venrayse bejaarden, zong de bejaar den-zangvereniging Ons Genoegen uit Beek, de Vrolijke Samenzang uit Roermond, Zanglust uit Haarlem en Blije Levensavond uit Tilburg. Met bussen en auto's waren de be jaarden naar Venray gekomen, waar Mevr. Jansen in een stemmig ver sierde zaal vele honderden gasten welkom kon heten namens „Cres cendo". Onder die gasten bevond zich het hoofdbestuur van de Bejaarden- bond, het bestuur van de plaatse- lijike afdeling van de bejaardenver- eniging, wethouders Mevr. Riutten- Tiélen namens de gemeente en dele gaties van andere zangverenigingen uit Venray. Dit gemeleerde gezelschap heeft een middag lang kunnen luisteren naar de prestaties der verschillende 'koren, waarbij tevens opnamen wer den gemaakt voor de NCRV, die hiervan woensdagmiddag een ge deelte uitzond en ook komende SCHAPENDODERS GEGREPEN De jacht op een .agressieve hond, die het op te velde lopende schapen had gemunt, is opgelost mede dank zij het optreden van Mevr. N. te Castemray. Hét bleek echter niet één hond te zijn, maar twee. Landbouwer v. d. P. aan de Oir- losed'ijk heeft een vijftal schapen, die ofwel kreupel gebeten zijn, ofwel ernstig gewond; mevr. C. aan de Molenhof weg bleef met een schade van vijf schapen zitten, die zodanig gewond waren, dat zij op advies van de dierenarts moesten worden afge maakt, terwijl bij J. aan de Hoog- riébroekseweg eveneens vijf schapen schade hadden, waarvan 3 kreupel waren en twee moesten worden af gemaakt B. W. aan de Zandhoek hield een ernstig gewonde geit over. Toen twee honden een bezoek brachten aam de schapen van de landbouwer N. te Castenray wist deze een van de honden te vangen, nadat reeds twee schapen gebeten waren. Deze hond, een zwarte, bleek toe te behoren aan landbouwer v. d. in Oirlo. Door de opmerkzaamheid van mevrouw N. wist men ook ach ter de identiteit te komen van de an dere hond. Deze bleek toe te beho ren aan de fam. L. te Oirlo. De veearts gaf de honden een braakmiddel en in het braaksel bleek schapxhaar aanwezig te zijn. Met toestemming van de eigenaren zijn beide honden afgemaakt en is de schade doorgegeven aan de W.A.- verzekering van beide eigenaren. Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Bevrijdingsw. 8 tel. 04780-1600 BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Bij een uitrit langs de Hoogrie- broekseweg lette de bestuurder van een personenauto L. B. uit Venray onvoldoende op het naderend ver keer. De bestuurder van de brom fiets W. H. uit Blitterswijck kon de auto niet meer ontwijken en hij moest met ernstig heupletsel naar het ziekenhuis worden vervoerd. woensdag hier nog aandacht aan zal besteden (tussen 3 en 4 uur). Van Crescendo waren bovendien reeds vrijdagavond opnamen gemaakt door Radio Zuid. Het in 1966 gestichte koor, dat vanaf 1968 door-de-week de eu charistievieringen in de Paterskerk opluistert, opende deze zangersdag met een optreden onder leiding van de heer van de Tillaart, die staande deze middag hartelijk gedankt werd voor zijn bemoeienissen voor de be jaardenzang. Na afloop kregen de koren als her innering een vaantje aangeboden. De Zangers van St. Frans kwamen een aubade brengen, die kennelijk zeer op prijs werd gesteld. Na een pauze, waarin de gasten de gelgegenheid kregen iets meer van Venray te zien, was er een ge zellige avond, waarbij ook nog ge danst kon worden. Hiervan maakten nog vele gasten een dankbaar ge bruik, ook al omdat men hier de kans kreeg nog eens gezellig bijeen te zijn en ervaringen uit te wisselen. Venrays bejaardenkoor Crescendo heeft een uitstekend figuur geslagen en men was dankbaar voor alles wat hier geboden werd. van 2 oktober 1920 Maandag had in Hotel Schaef- fers alhier de aanbesteding plaats van 14 arbeidswoningen voor de wo- ningbouwvereeniging „St. Oda" op een terrein aan den Maasheezerweg, waar er reeds 16 gebouwd zijn. Ingeschreven werd als volgt: A B Peeters-Stiphout, Boxmeer 41.000,— 51.000 Veldhuizen, Maashees 40200,— 50.000,— Pijpers-Martens, Leunen 40.200,— 49.000,— van Gerven, Blerick 38.791,— 49.000,— Gebr. Oudenhoven, Venray 37.900,— 50.000,— Groenendaal en Martens, Venray 38.000,— 48.500, Otten, Overloon 35.948 40.908, Het werk is nog niet gegund. Maandag werd alhier publiek verkocht het boerderijtje van J. van Dijck te Veltum. Eigenaar werd Janssen uit Horst-America. Voor den oorlog bracht genoemd boerderijtje ruim de helft minder op. Verpachting Gemeentegrond. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat op Vrijdag 15 October des namiddags 5 uur in het Hotel „De Zwaan" door hen in het openbaar bij opbod zullen worden verpacht, de navolgende perceelen grond, gelegen langs den grindweg VenrayDeume en ter plaatse genaamd „Kempkens- berg" grootendeels ontgonnen en voor een deel nog woest. No. 1 groot 21.99 Ha. ontgonnen No. 2. groot 1093 H.A. ged. ontgonnen No. 3. groot 1044 HA. ged. ontgonnen No. 4. groot 1005 HA. ged. ontgonnen No. 5. groot 10.36 HA. ontgonnen No. 6. groot 26.12 HA. ged. ontbon- nen (Op dit perceel staat de boerde rij). No. 7. groot 19.14 HA. ontgonnen No. 8. groot 20.73 HA ontgonnen No. 9. groot 26.70 HA. ged. ontgonnen No. 10 groot 49.59 HA. woest. De verpachting loopt van 1 No vember 1920 tot 31 October 1955. Na dere inlichtingen der voorwaarden, waaronder de verpachting geschiedt worden verstrekt ter gemeente-se cretarie vanaf Dinsdag 5 Oct. a.s. Aanwijzing ter plaatse geschiedt op den dag der verpachting des voor middags 9 uur. R.K. Venraysche Middenstand. Wij vestigen Uwe aandacht op de 1. NOTICIAS RELIGIOSAS PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo se celebra la fiesta de San Miguel; es tambiém el primer domingo de octubre dedicado al Rosario. A las diez y media en la Ermita de San José en Smakt Misa en Castellano con cantos espanoles. Los taxis y camionetas saldran a tiempo de las paradas conocidas. Po- demos contar con todos? El domingo a las cuatro de 'la tarde se bautizara solemmamente en la Iglesia de la Paz VICTOR MANUEL hijo de Nicolas Vegas Sanchez y Vitoria Pérez Al varez, nacido el 17. de sept. Los pa- drinos seran Nicolas Pérez y Maria Caceres. Los padrinos y los padres invitan a todos que se alegran con ellos en esta 'solemnidad de asistir en un convite después del Bautismo. 2. NOTICIAS CULTURALES Temas culturales. Can fee ha „viemes" 25 del mes en curso comenzaron las (apara algunos) tandeseadas clases de holandés, para aquel'los interesados que deseen co- menzar de dichos cursos pueden per- sonarse el viernes pröximo a ls 8 h. de la noche en el colegio nuevo de las prosimidades del edificio mas al to de Venray. (carretera de Hel mond). Deportes. En el encuentro disputado en los terrenos de Smakt, entire el Espanol de Venray y el Texas bar, 'los resul- tados fueron favorables para nues bros querido equipo, los tantos fueron conseguliidos por los ds nuevas ad- qUisicines que hizo nuestro club, finaliiizó el primer tiempo con tres tanbos a favor siendo nuestros mu- chachos los que dominaron en el curso de los 45 minutos, en la segun- da parte, comenzaron Los holandeses con poca moral pero llegaron a crear unos momentos de peligro pero sin consecuencias, minutos mas tarde volvieron a marcar nuestros mucha- chos finalizando el encuentro con 4-0 a favor de los Espanoles. Temas recreativos. Se proyecba una excursion a Am sterdam con vus&ta de la ciudad en bare o comida y visit a al aeropuerto Scheppol, la excursion se hara en sabado como de costumbre, se esta tratando de conseguir un restaurante que reuna nuestras necesidades si alguno de vosotros conoce algün res taurante que lo comunique. La Subcomisión. van den munckhof n.v. GESLAAGD Op 25 september jJ. heeft de heer P. M. M. van Osch uit Merselo aan de Technische Hogeschool te Eind hoven met gunstig gevolg het docto raal examen in de Technische Na tuurkunde afgelegd, zodat hij ge rechtigd is de titel van ingenieur te voeren. Ir. van Osch heeft zijn middelbare opleiding genoten aan het voormali ge Gymnasium I.C. te Venray waar hij in 1963 zijn staatsexamen Gym nasium B met lof aflegde. winterdSenstregeling der Winkelslui ting. Vanaf 1 October 's avonds 7 u. sluiten. Versche melk dagelijks verkrijg baar bij de Kinderen Arts, Veld- straat. sevenum, past. vullingstr. 7, tel. 1826 venray, eindstraat 13, telefoon 1471 lottum, hoofdstraat 44, telefoon 509 interieurverzorging venray sevenum lottum

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9