Politierechter Uil Peel en Maas Voorman-Stellers bontmode in het fijnste genre smeets - canters venlo. jeugdbent voor jonge mensen Oudervereniging voor 't zorgenkind smeets-canters lomstraat 4 venlo stads-centrum tel. 04700-11486 sinds 1905 de betere bontmantel aan betrouwbare prijs „U hebt zich lelijk in de nesten ge werkt, hè?" informeerde de politie rechter vriendelijk, toen de geduch te keaenwerper voor zijn tafel ver scheen. „Niet in de nesten, maar in de brandnetels, edelachtbare." „Dat is hetzelfde." „Nou, niet als je d'r met je blote in zit". En er volgde een omstandig verhaal over een watertochtje, dat om puur menselijke redenen heel even onderbroken moest worden. Het bleek dat enkele zwemmende jongens het tijdelijk verlaten zeil bootje van z'n plaats probeerden te krijgen om er mee te gaan spele varen. De verdachte zag het wel, maar kon zich op dat moment niet vertonen, omdat hij niet geheel ge kleed was. Hij zocht een oplossing om de knpaen tt schrik aan te jagen en vond die in de zwerfstenen in het bosje, dat hij uitgekozen had voor zijn tijdelijke bezigheden. Drie keien wierp hij volgens zijn zeggen naar de boot. „Dan hebt u heel goed gemikt' bedacht de rechter, „want er is één steen door het grootzeil gegaan en de twee andere hebben ieder het hoofd van een jongen getroffen. Ze hadden wel dood kunnen zijn." „Ik heb er niet één getroffen." „De aanklacht spreekt van min stens tien keien." „Helemaal niet! En ik gooie ze al lemaal mis, met opzet mis. Die go zers zullen hun kop gestoten hebben aan de giek, toen ze probeerden de boot te laten kapseizen." „Ik heb zo'n idee, dat die branne- tels u meer geprikkeld hebben dan die zwemmers. U was er prikkelbaar van geworden." „Edelachtbare als je toch ziet dat e>en stel nozems propeert je zelfge bouwde boot af te breken, dan doe je toch wat om ze d'r met d'r lui poten af te houden. Of niet soms? Daarbij vergeleken waren die brand netels maar een zicht prikkelend ge voel." „Waarom hebt u zich niet snel aangekleed en bent u niet naar die jongelui toe gestapt?" „Ik kon alles zo gauw niet omhoog krijgen, edelachtbare." U hoefde helemaal geen stenen naar boven te halen." „Ik bedoel mijn broek, edelacht bare." „Was die zo zwaar geworden, om dat u de zakken vol keien had?" Nee, dat was het niet. Maar enkele zwemmers waren achterom gelopen en hadden een heel zware zwerfkei over de bretels van de botenbouwers heen gelegd. De verdachte moest nu erkennen, niet in staat geweest te zijn deze steen in zijn eentje op te beuren. De officier tilde niet zo zwaar aan die grote kei, die op de bretels lag, maar veel meer aan de kleinere keien, welke naar de hoofden van de zwemmers waren geworpen. Hij noemde dat een daad die heel dicht naderde aan poging tot doodslag. Omdat zwemmer zich niet kunnen verweren en zij bij bewusteloosheid zouden kunnen verdrinken, achtte hij een zware straf op zijn plaats en eiste hij duizend gulden boete, of drie maanden gevangenisstraf. „En dat omdat je vastgebonden bent in de brandnetels!" klaagde de stenigende plezielzeiler. „Die brandnetels hebt u zelf uit gezocht en vastgezet ben u pas later, toen die keien al geworpen wajen", wist de politierechter. En hij vonnis te conform. van 25 september 1920 Venray 25 Sept. 1920. Aan het Groene Kruis alhier werd door de Boerenleenbak een bedrag van 175- geschonken tot aankoop van een rij wiel voor de wijkverpleegster. Daar de financiële toestand dezer zeer nuttige instelling, die door iedereen gewaardeerd wordt, niiet toelaat het aanschaffen van een rijwiel voor elk der drie verpleegsters, hoopt 't Be stuur dat het schoone voorbeeld door de Boerenleenbank gegeven, navol ging mag vinden. De grillige Maas. Grilliger wis pelturiger waterloop dan door de Maas, moet er in ons land nog aan gewezen. Dan is de Maas een bin nenzee. Eenige maanden later loopt er zoo weinig water door, dat de ponten niet eens kunnen overkabe len. Voor die laatste lastige geval zit men nu in Katwijk aan de Maas. Ter hoogte van Cuyk heeft men daar nu een noodbrug moeten leggen door pontonniers, wijl de veerpont niet meer varen kan en telkens vastraakt op een der zandbakken in de lage Maas. En over eenige maanden loo- pen de landerijen om de Maas weer onder. Maaskanalisatie. We lezen in de Staatsbegrootimg 1921Wat de ka nalisatie van de Maas in Limburg betreft, worden aangevraagd 555.000,voor de sluis te Linne, 500.000,voor het graven van den nieuwen rivierarm te Linne, 400.000,- voor de sluis te Roermond en Grave, 200.000,voor de werken te Gra ve, 120.000,voor verhooging van de bruggen te Roermond, Venlo, Genneu en Mook x 1000.000,voor de normalisering tusschen Maastricht en Linne. Demonstratie aardappelrooier, welke de aardappel direct in de mand brengt op de hoexe „De Nach tegaal" van den heer F. Koppens te Deurme op Maandag 27 Sept. Geregelde Auto-dienst Venlo Horst'Venray en DeurneHelmond Eindhoven en terug ingaande Maandag 27 September 1920. Vertrek van Venlo el'ken Maandag en Dom- dredag v.m. 9 uur. Vertrek van Eind hoven eiken Dinsdag en Vrijdag v.m. 9 uur. Ondanks het feit dat er in Venray een afdeling bestaat van de Ouder vereniging „Voor het Zorgenkind", komt het herhaaldelijk voor, dat als men over deze vereniging spreekt, de mensen niet weten wat dit voor een soort vereniging is. Zelfs weten ouders die een min of meer gehan dicapt kind hebben, soms van het bestaan dezer vereniging niets af. Het bestuur van deze vereniging heeft gemeend er goed aan te doen, middels enkele publikaties meer be kendheid te geven aan deze vereni ging. De landelijke Oudervereniging Voor het Zorgenkind heeft in haai statuten als doel omschreven: „De vereniging stelt zich ten doel de ouders, de voogden en verzorgers van katholieke geestelijk en/of licha melijk gestoorde kinderen alle mo gelijke hulp, voorlichting en steun te verlenen bij de lichamelijke en gees telijke verzorging van die kinderen, voorzover hierin niet of niet in voir doende mate door andere organisa ties of instellingen is voorzien." Deze landelijke vereniging bestaat uit een aantal plaatselijke en streek- afdelingen, die gezamenlijk arbeiden om door een zo gericht mogelijk be leid hun doel te verwezenlijken. Venray kent zo'n afdeling en om vat het Dekenaat Venray. Het secre tariaat hiervan is gevestigd aan De Hoge Bek 14 te Venray, telefoon 04780-1627. Een volgende keer iets over het lidmaatschap van de Oudervereni ging. VRACHTAUTO RAAKTE WIELRIJDER Op de hoek KempwegMerselose- weg kwam de wielrijder A. v. D. uit het Schuttersveld te vallen toen zijn rijwiel in die bocht een nog onbekend gebleven vrachtauto raakte. De po litie tracht de identiteit te achterha len. De wielrijder bleef ongedeerd, maar bleef met een beschadigd rij wiel achter. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis dat bij hun besluit van 10 september 1970 no. 1096, aan A. C. M. Peeters, wonende te Venray, Scheperstraat 1, ingevolge de Wet Autovervoer Personen, vergunning is verleend tot het rijden van huur auto's. Belanghebbenden worden erop ge wezen dat van deze beslissing bin nen 30 dagen beroep open staat bij Gedeputeerde Staten der Provincie Limburg. Een afschrift van ons besluit is gezonden aan: 1. de Heer Rijkshoofdinspeeteur van het Verkeer in Limburg, Stad huisstraat 6 te Maastricht; 2. de Rijksdienst voor het Wegver keer, St. Pieterskade 26, Maas tricht. Venray, 23 sept. 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. Schols, burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris SUCCES VOOR DE OIRLOSE DRUMBAND Op 20 september j.l. behaalde de drumband van fanfare „Ons Genoe gen" uit Oirlo een eerste prijis met promotie, met een formidabel aantal punten van 141. De tamboermaïtre behaalde hier I8V2 pnt. Dit punten totaal was goed voor de eerste prijs met promtie. Tevens behaalde het korps de be ker in de 3e afdeling, alsmede een uitnodiging tot deelname aan de Limburgse kampioenschappen te Kerkrade op 28 en 29 november a.s. Dit succes is op de eerste plaats te danken aan de heren Henk Martens, die zorg draagt voor het muzikale gedeelte en Harry Versieyen, die de excercitie verzorgt, zeer zeker niet op de laatste plaats is dit succes te danken aan het doorzettingsvermo gen van de leden en van de grote schare supporters die de drumband zondag vergezelde. Zaterdagavond a.s. om 20.00 uur houdt de drumband receptie in café Linskens. AARDAPPELROOIER WAS TE BREED Waarschijnlijk omdat de achter de traktor gekoppelde aardappelrooier van landbouwer W. L. uit Blitters- wijck op de Heidsepeelweg te breed was, kwam deze in aanraking met de personenauto bestuurd door H. v. H. uit Deurne. Het bleef bij materiële schade. DIEFSTAL BROMFIETS De bij het gemeentehuis gestalde, afgesloten bromfiets van de Ven- rayer S. werd gestolen. De op de rijwielstalling van de Zu'id-Ooster onafgesloten damesfiets vain een Merselose dame bleek even eens gestolen te zijn. Vennays politie tracht beide vehi kels op te sporen. Door omstandigheden zjjn er di verse wijzigingen ontstaan in de kerkelijke diensten van komende week. De elders in dit blad afge drukte diensten vervallen gedeelte lijk, Zo zijn er enkele diensten van 7.30 uur komen te vervallen- Hier onder worden dan de gewijzigde kerkdiensten in zijn geheel herdrukt. De misdienaars- en akolietenljjsten blijven onveranderd. Priester van de week: Kapelaan H. Latten Dr. Poelsstraat 2 - tel. 2385 bg.g. 2929 Zaterdag: 19.00 Hubert van der Putten. Zondag: 19e zondag ma Pinksteren. 8.00 fam. van Dijck-Wismams; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 Cor nells Akerboom; 18.00 mevr. Jans- sen-Derx. Maandag: 7.30 uur geen H. Mis. 8.15 Hendrik Willems en echtgen.; 9.00 overu. ouders Kensten-Verblakt; 19.00 Mevr. Franssen-Rutten en ouders Rutten. Dinsdag7.30 geen H. Mis. 8.15 uit dankbaarheid tg.v. verjaardag; 9.00 oveirl. fam. Muis-Bekkers als Stichting19.00 P. Duykens vwg. de kaartclub. Woensdag: 7.30 u. geen H. Mis; 8.15 overl. ouders Varstraelen-van Meyel; 9.00 J. Derickx;19.00 Elis. Bertijn- Camps. Donderdag: 7.30 Theodora van Ha ren; 8.15 ouders Voesiten-v. d.Putten; 9.00 Francisoa van den Munckhof. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis; 8.30 rondbrengen van de ziekencommu nie; 8.15 overl. fam. Bouten-Hagens 9.00 geen H. Mis; 15.00 huwelijk Coppus-v.d. Heuvel; 16.00 huwelijk Janssen-Kiunzler; 19.00 Huberdima M. J. Wismans als stichting. Zaterdag: 7.30 geen H. Mis; 8.15 Francisca H. v. d. Munckhof; 9.00 geen H. Mis; 15.00 zilveren huwe lijksjubileum van Kessel-Wijnhoven; 19.00 ouders Kronenberg-Clanset. Mededelingen: Voor het opgeven van misimtenties moet men zijn bij kapelaam J. Ver- domschot, Grote Markt 5. Wanneer er op een dag een extra dienst is, da zal de mis van 7.30 uur vervallen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 19e zondag na Pinksteren. 8 uur leesm/is voor overl. ouders Wakkers-van Kempen; 10 uur Hoog mis, zeswekendienst zal. Hubertus v. Rijswijck. Maandag: 8 uur leesmis zal. Arnica nia Janssen-Sanders. Dinsdag: 8 uur leesmlis zal Leo- nardus de Lauw. Woensdag: 8 uur leesmis zal. Mar tin us Willems. Donderdag 1 o'kt.: 8 uur leesmis voor zal. Gerltruda Arts-Hagems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8 uur Hoogmis gest. jgt. za! Jan H. Reinjtes en echtg. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor priesterroepingen; om 8 uur 's avonds Hoogmis voor zal. Theo Grotelaars. Lector voor 27 sept.: Joos Verhoe ven. Aköliieten: Gerardus van Staveren, Harry Drabbéls en Mart. Classens. druhiuerhen ud munchhof nu B—mm is een dynamische, plaatverwerkende industrie, met in totaal ca. 700 medewerkers, die voornamelijk optreedt als toeleverancier ten behoeve van de Europese auto mobielindustrie, de apparatenbouw en de verwarmings industrie. Voor enkele productieafdelingen zoeken wij die als machinesteller van een groep machines te vens instructie dienen te geven aan het bedienend personeel; (vnl. buitenlanders), toezicht' houden op de produktie en verantwoordelijk zijn voor het da gelijks onderhoud. Gedacht wordt aan L.T.S.-ers met een Bemetel-op- leiding, die enige jaren praktijkervaring hebben. Geboden wordt, een funktie waarin men zijn leiders capaciteiten kan ontwikkdem ers waarih men zich kan bekwamen voor hogere leidinggevende funkties. Voor een aangepaste opleiding zal onzerzijds wor den zorggedragen. Nadere informaties zullen gaarne worden verstrekt door de afdeling Personeelszaken van N.V. Metaal- warenfabriek Inalfa, Maasheseweg 83 te Venray - Telefoon 04780 1743.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 18