Nieuwe industriehaS voor Hermus nv. 698, Brand bij de Girvil Z u* lf|L#ft3 VAM0S A VER Indisit afwasautomaten bezorgen u een onbezorgde wasdag Tummers-Cremers zorgt voor de zorgeloze prijzen Filmnieuws r' Zaterdagavond om 7 uur leesmis voor Hendrik van Soest, echtgenote en dochter Lena. Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur Hoogmis opgedragen voor Gerrit Camps; 10.30 leesmis voor Bernard Loonen en echtgenote. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo van Meijel; 8 uur leesmis voor Peter Emons en echtgenote en Ant. Emons. Dinsdag: 7.30 gestichte leesmis voor Z.E.H. pastoor Joosten, zuster Pauline en familie; 's avonds 7.30 H. Mis va dankzegging bij het 25- jarig ambtsjubileum van W. Kusters en Martin Houben. Woensdag: 7.30 leesmis voor Pe- tronella Asselberghs; 's avonds 7 u. gestichte leesmis voor Arnold Weijs echtgenote en overl. kinderen. Donderdag: 7.30 gest. jaargetijde voor Willem Vervuurt en echtgeno te; 's avonds 7 uur leesmis voor Martinus Manders, echtgenote en Anna Manders-Huepen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Johan nes Poels, echtgenote en dochter Jo hanna. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Jos. Croijmans en echtgenote en Martin Croijmans; 's avonds 7 uur leesmis voor Herman Voesten en echtgenote. Akolieten in de week: 's morgens B'enny Willems; 's avonds Aloys van Hees. Zondags. 7.30 L. en P. Reintjes; 9 u. J. Koenen, M. Koch, Th. Stevens en Ton Cornelissen; 10.30 B. v. Hees en Jac. Heidens. Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 8.30 L eo Hendrikx 10 uur Hoogmis voor de pelgrims uit Venray. Maandag: 8.45 gest. leesmis Gertr. Broeren-Gommans. Dinsdag: 8.45 Mathijs Janssen en Regina Cox. Woensdag: 8.45 Peter Joh. Peters en Petr. Loonen. Donderdag: 8.00 Peter Vermeulen. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Hlendrix. Zaterdag: 19.00 Anna Verheijen- Loonen. Bij spoedgevallen zich te wenden tot de Rector van Paschalis p.a. Geyst erseweg 1, tel. 2657. "rectoraat vredepeel Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis v. d. overl. van fam. Poels-Geurts10 uur hoogmis voor het welslagen van jubileum-Vierinjg. Vandaag: kerkdeurkollekte t.b.v. E.H.B.O. (pleisteraktie). Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: geen H. Mis. Dinsdag: t.i.v. fam. van Bakel-Pe ters. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag. Lb.i. Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van Tonnie Botderi. rectoraat heide Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10 uur Hoogmis nen worden gebruikt ten behoeve Janssen en Peter Spee. Misdienaars van de week: Louis en André van Osch. Kerkdeurkollekte t.b.v. het Thuis front. Maandag: 7.30 leesmis voor Jose phine Michels-Kersten. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Heijster. Woensdag: 7.30 leesmis voor Joost Camps. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ma ria Elbers-Manders. Vrijdag: 7.30 leesmis voor het rec toraat. Biechtgelegenheid van 6-7 u. 19.30 Avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: El-ly Muijsers en Li- sette van Rens. parochiekerk merselo v» g Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Johannes Hubertus Janssen en zoon Piet; 10 uur Hoog mis voor Teodora van Osch-Poels; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag: 8.00 gez. H. Mas voor Johanna en Hendrina Custers. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Thijs Arts; 19.30 avondmis voor Ma ria Muysers-Litjens v.w. LVB. Woensdag: 8.00 best. jgt. voor Ge- rardus van Dijck. Donderdag': 8.30 gez. H. Mis voor Jo Jacobs te verzorgen door de schoolkinderen; 11.00 pl. huwelijks mis voor het bruidspaar Schoenma- kers-Claessen. Vrijdag: 8.00 best. jgt. voor Grada Arts. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Wilhelm Gelldngs. HERVORMDE GEMEPT' v jv; Zondagmorgen begint de kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West singel om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Bouman uit Roer mond. Aan de uitgang extra-kollekte voor de Medische Zending. Na de dienst koffiedrinken in de cantine. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck is er geen dienst. rectoraat smakt Zaterdag 12 sept.: 7 uur avondmis ti.v. fam. Wijnhoven-Braun. Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor H. Janssen; 10 uur hoogmis t.z.i. Maandag: 7.30 H. Mis t.i.v. fam. Classens-Valkx Dinsdag: 7.30 H. Mis voor fam. Classens-V alkx. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders de Haant-Creemjers. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor M. Fen- nes v. d. Dungen. Zaterdag: 7 uur avondmis. 8WMémÊm m jiiulj Maandag is de N.V. Marcé uit Venlo begcnnen met de bouw van een nauwe fabriekshal voor Her- mus N.V. Een en ander gaat zijn beslag krügen op de terreinen van de voormalige maalderij van Van Aarssen aan de Stationsweg, waar van de gebouwen thans eigendom zijn van Hermus N.V. WONDERLIJKE GESCHIEDENIS Dit bedrijf heeft zowel een won derlijke geschiedenis als een won derlijke start. In 1949 nam de reeds bejaarde vader van de huidige di recteuren de werkplaats over van de firma De Haen, een werkplaats die men grootscheeps een brandkas- tenfabriek noemde. Maar de oude heer Hermus is met een ongekend jeugdig enthousiasme, veel vakman schap en durf begonnen deze werk plaats uit te boüwen, aanvankelijk met de vervaardiging van brandkas ten, waarvoor hij het hele land' be reisde. Naa&t de fabricage van brandkasten begon hij met plaat werk en wist daarbij zo'n goede naam te verwerven dat de overge nomen werkplaats snel te klein werd. Hij nam toen een timmer werkplaats over aan de Oude Oos- trumseweg, liet de brandkastenfa- bricage al langer hoe meer varen en legde zich steeds meer toe op de plaatwerkerij, waarbij als grond- produkten roestvrij staal» aluminium en gewoon staal diende. Deze werkplaats werd naar buiten uit de graadmeter van het succes van deze zaak, want voortdurend werd ze uitgebreid, ook toen de bei de zoons het bedrijf van hun vader overnamen. Men moest met de ge- raadschapsmakerij vertrekken toen alle grond op de hoek Oude Oos- trumsewegPr. Beatrixstraat „op" was en deze werd ondergebracht in een oude landbouwschuur aan de Stationsweg. Maar klanten als Stork, Rank Xe rox, Philips, P.T.T. en Staaitsmijnen (om er enkele te noemen) bleven steeds meer werk bieden, zodat an dermaal besloten moest worden voor uitbreiding. Men zocht die aanvan kelijk in nieuwbouw op het indus trieterrein, waar echter op dat mo ment te weinig grond beschikbaar was. Men trad daarna in onderhan deling met de N.V. Robur, die Ven ray zou gaan verlaten, doch die een te hoge prijs vroeg. Toen kwam de maalderij van Van Aarssen vrij die overgenomen werd, alsmede enige percelen grond daarom heen gele gen. In de bedrijfsgebouwen van de ze maalderij kon intussen een deel van de uitbreiding worden opgevan gen en men kreeg de tijd om nieuw bouw goed te plannen. VAN START Deze nieuwbouw is dan maandag j.L van start gegaan en de N.V. Mar cé uit Venlo gaat er parallel met de nieuwe provinciale weg, die aan de oostkant de terreinen gaat begren zen een hal bouwen, waarin 2500 m2 vloeroppervlakte bestemd is voor de produktie-afdelangen en 900 m2 voor kantoren e.d. Deze hal, die een dertig meter van de Stationsweg komt te liggen, is van de voor- en achterkant uit een aluminium konstruktie, terwijl ook het dak van aluminium vervaardigd wordt. De beide zijkanten van de hal worden uit baksteen opgetrokken. De N.V. Marcé zorgt voor een kant-en-klare fabriek, die men in november van het komende jaar hoopt te betrekken. Men zal dus al les onder een dak hebben en men kan dan beginnen met het perso neelsbestand, da thans 50 vakmensen kent, langzaam uit te breiden tot 100. Dat is zowat de grens die de di rectie van Hermus N.V. zich gesteld heeft, ook al omdat men het bedrijf overzichtelijk wil houden. De vraag is echter of het daarbij blijven zal, gezien de successen van de voorbije jaren, d'ie Hermus N.V. niet alleen bij vele grote bedrijven een zeer goede naam bezorgd heeft, maar ook de omzet steed's verdubbeld heeft. 1. Noticias relifiosas para las Espa noles de Venray y alrededores El domingo proximo a lies diez y media en la Ermita de San José en Smakt-Venray. Misa con cantos es panoles y platica en Castellano en honor de la fiesta de la Navidad de Nuestra Senora. Va a empezar el curso de holan- dés. Con mucha urgencia el padre Juan encomienda es-te curso impor tante en su atención benévola y es- tudiantal: saber un poco por lo me nos del holandés es de gran impor- tancia para poder mamtenerse aqui en Holandia. Los maridos que quieren que venga por aqui también su es- posa y sus ninos deben solicitar esto antes de la llegada de su esposa en el Ayuntamiento; si no se crian complicaciones y deficuldades inüti- les. Otra vez. el numero de teléfono del padre Juan ha cambiado; es: 04782-346; si él no esté el teléfono dara en holandés el numero de telé fono don de Vd's pueden Hamarle. Avis'en también a los demas Espa noles que todos los domingos hay Misa en Smakt. normale PRIJS tummers premie u betaalt slechts 748,- 50,- RADIO - T.V. - WASAUTO MATEN - CENTRIFUCES EN ALLE ANDERE ELECTRISCHE HUISHOUDELIJKE APPARA TEN ROERMOND: LAURENTIUS- PLEIN 9 TEL. 5154- HELDEN- PANNINCEN: MARKT39TEL. 1300 -VENRAY: LANGSTR.1 TELEFOON 3030 Temas Culturales. Por segunda vez se vuelve a poner en cononcimiento de todos que ame- diiados del mes en curso (septimbre) daran comienzo las clases de holan dés. Se pone en conooimiento que en cualquier mom|ento se puede comen- zar en la escuela de formación pro- fesion al, mas información por me- diaciión del Sr. Ramil. Deportes. El sabado dia 5 de septiembre se oiganizara un encuentro de futbol enitre solteros y casados de los espa noles de Venray, este encuentro si se le puede liam-ar asi, tendra en los terrenos de Smakt. Atención. Se hace un llamamiiento a todos los espanoles padres de familia en Venray, para el dia 19 de septiembre en Utrecht, se organdza por orden del govienno holandés, la fundación (Stimstieh) en colaboración con miemlbros del parlamento holandés nos brindan la oportunidad de co- mumiicarles mies-tros problemas, cul turales y sodales personalm|ente. Ne- cesito la colaboración de todos los padres de familia para en esa fecha personarnos all! y solidtar el profe- sar vuestros hi jos, peden asistir to dos los que lo crean portuno aun siendo solteros. Los espanoles que cambien de di- rección que tengan la amabilidad de comunicarnoslo „gracias". La subcomisión. WEEK VAN DE GROTE FILM Deze week kan men in het Luxor Theater twee films bewonderen die beiden bekroond werden als de bes te film van het jaar. Ben Hur stamt uit 1960 en Schan de van Ingmar Bergman uit 1969. BEN HUR wordt nog steeds als een der meest imposante kleuren films beschouwd die ooit zijn voort gebracht. De wagenrennen in deze film zijin legendarisch geworden. In 1960 was Ben Hur een succes van' de eerste orde en bij de hervertoningen in 1970 wordt dit succes herhaald. Terecht, want Ben Hur is een unie ke film die wij van harte aanbeve len. SCHANDE is een anti-oorlogsfilm van Ingmar Bergman. Uit alles blijkt dat hier een grootmeester aan heit werk is. Deze film wierd geko zen als eerste in de serie C filmvor ming, miaar wordt tevenis in de bei de nachtvoorstellingen in vertoning gebracht. Voor film van bijzondere betekenis krijgen leden- van de filmvorming een gulden reduktie. Deze regeling is van toepassing op BEN HUR, zo dat men op vertoon van lidmaat schap 19701971 deze grootse film tegen gereduceerde prijs kan gaan zien met uitzondering van de voor stelling van zondag 8.30 uur. RECHTDOOR OP DEZELFDE WEO GAAT VOOR Hel afbuigende verkeer mag hel rechl. doorgaande verkeer op dezelfde weg niet hinderen. Ook c/e voetganger ruef ^gaaFwor» J&&, Donderdagmorgen omstreeks kwart over elf brak brand uit in de bijna gereed zijnde tapijtenfabriek van de N.V. Girvil aan de Wittevennenweg te Oostrum. Venrays brandweer rukte met groot materiaal uit en wist de brand te lokaliseren. De brand was ontstaan toen men bezig was met het plakken rub- beroid op het dak. Door de wind schijnt het vuur overgeslagen te zijn in de zgn. uitblaasruimte en ook on der het dak terecht gekomen zijn. Er ontstond flink wat schade, niet alleen aan het dak, doch ook aan de leidingen en andere voorzieningen. Hoe groot die schade is, kon nie mand vertellen. Experts zijn deze week begonnen, nadat een en ander was opgeruimd, de schade te bereke nen, die door de verzekering wordt gedekt. Of door de brand ook stag natie optreedt voor de opening van de fabriek, die in november ge pland was, was ook niet met zeker heid te zeggen, zo lang men niet pre cies weet, wat door de brand ver woest is en vervangen moet worden. ..de tram vormt BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij i-n verband met de te houden skelterraces op zondag 20 september 1970 op het parkeerterrein bij het zwembad aan de Hoopweg te Ven ray hebben besloten: voor zondag 20 september 1970 van 14 tot 18 uur, of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk is, gesloten te verklaren voor alle verkeer in bei de richtignen behalve voetgangers. a. de Parkweg; b. de Hoopweg, voor wat betreft het gedeelte tussen de Merseloseweg en de Drüweg. Venray, 10 september 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester A. L. G. JANSSEN, loco-secr.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 6