Wie is wie in Venrays nieuwe gemeenteraad PULS PULS VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 No. 36 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAM U DENKT EL EN MAAS IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT MTUEnH2?F SrVK WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 13 ct par mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL U3 (builaa Vaoroy 150) VERVOLG J. H. C. OUDENHOVEN Deurneseweg 6, Venray Geboren: 3 april 1937 te Venray. Beroep: Inspecteur N.V. Le vensverzekeringsmaatschap pij „Utrecht" (Lid AMEV- groep). Door het plotseling overlijden van lijstaanvoerder A. Vermeulen komt de heer Oudenhoven als een van de jongste leden in de raad. Zeven jaar was hij werk zaam als employé op de Nederlandse Credietbank te Venray en drie jaar was hij als inspecteur verbonden aan een Zwitserse verzekeringsmaatschappij. Acht jaar geleden stond de heer Oudenhoven als tweede kandidaat op de lijst van de heer Vermeulen, doch kwam precies een stem tekort om een zetel ach ter de groene tafel te kunnen innemen. Bij de voor laatste verkiezingen was hij geen kandidaat, maar in juni 1970 prijkte zijn naam op de derde plaats van lijst zes. De heer Oudenhoven heeft geen enkele funktie in het maatschappelijke leven. Zijn grote liefde is de paardesport en zijn hartewens is dan ook, dat Venray zo spoedig mogelijk de beschikking krijgt over een binnenmanege. MEVR. A. P. RUTTEN- TIELEN Bindstraat 25, Venray Geboren: 1 november 1919 te Sevenum. Landbouwhuishoudlerares, maatschappelijk werkster, moeder van vijf kinderen. In 1962 deed mevr. A. P. Rutten-Tielen haar intrede in de raad. Als enige vrouw in het mannencollege heeft zij zich waar weten te maken, getuige het feit, dat zij thans haar derde zitingsperiode kan ingaan als lijst- aanvoerdster van lijst acht. Als landbouwlerares was zij jarenlang werkzaam in het Brabantse land. In 1942 weigerde zij onder de Landstand te werken en zo kwam zij terecht in het maatschappelijk werk te Venray. Als zodanig was zij werkzaam tot haar huwelijk in oktober 1945. Mevr. Rutten heeft vooral tijdens de oorlogsjaren en de na-oorlogse tijd een behoorlijke conduitestaat opge bouwd. Zij was de eerste vrouw die terugkeerde in het zwaar verwoeste Venray waar zij de geleidelijk terug kerende bevolking kon h'elpen aan de eerste levens behoeften. Na de bevrijding speelde zij een belangrijke rol bij het Rode Kruis en de Haarlem-aktie. Acht jaar lang was zij lid van het Oudercomité van het Boschveldcollege, maar thans staat voor haar het raadslidmaatschap primair. Als raadslid heeft zij zit ting in het bestuur van de Muziekschool. De welzijns zorg in zijn breedste vorm heeft haar grote belang stelling. Hierin liggen dan opgesloten haar interessen voor onderwijs, sport, recreatie, maatschappelijk werk. MEVR. II. L. P. POELS- geb. PETERS Leunseweg 14 „De Brier" Venray. Geboren: 17 april 1928 le Oirlo. Moeder van dre kinderen. Wellicht is het feit, dat mevr. Poels-Peters een doch ter is van wijlen deputé Peters uit Oirlo, er niet vreemd aan, dat zij zich per 1 september 1970 in de politiek gaat begeven. Voor haar huwelijk met de heer L. Poels verzorgde zij de administratie van haar vader en kreeg daardoor zeer veel connecties. O.m. was zij zeer nauw betrokken bij het „tekenen van de vrede" in Viredepeel tussen de burgemeesters van Oploo, Overloon en Venray, waar bij ook deputé Peters een belangrijke rol heeft ge speeld. Zeker is, dat mevr. Poels-Peters de belangstelling voor alles wat met onderwijs heeft te maken van haar vader die van 1946 tot 1959 lid van Gedeputeerde Staten was heeft geërfd. Zij is secretaresse van het oudercomité van de St. Franciscusschool en van het oudercomité van „Jerusalem". Op maatschappelijk terrein kreeg mevr. Poels-Peters bekendheid als promotrice van de Ned. Hartstichting in Venray. Verder heeft zij een belangrijk aandeel in de jaarlijks te houdlen kerstaktie voor zieken en ouden van dagen. Mevr. Poels-Peters stond als nummer twee de lijst van de op 10 augustus plotseling overleden heer Toon Vermeulen. Met het nieuwe raadslid J. H. C. Ouden hoven zal zij gestalte moeten geven aan het programma van de overleden lijstaanvoerder. J. A. L. REINTJES Gussenstraat 17, Leunen Geboren: 6 maart 1925 te Leunen. Beroep: Inseminator. Na al eens eerder op de lijst van de kerkdorpen op een onverkiesbare plaats te hebben gestaan, komt met ingang van 1 september 1970 de heer Reintjes twee de op de kerkdorpenlij st als vertegenwoordiger van het kerkdorp Leunen in de gemeenteraad. In „het leven van alle dag" is het nieuwe raadslid secretaris van de afd. Leunen van de K.V.P., voorzit ter afd. Leunen van het N.K.V. en via het N.K.V. heeft hij zitting in de raad van beheer van de lagere land bouwschool Venray en in het dagelijks bestuur van het Leunense gemeenschapshuis. Hij bezocht de lagere landbouwschool, ging in 1946 met de „7e december-divisie" naar het toenmalige Ne derlands Indië en kwam in 1950 terug in Leunen. In dat jaar kwam de heer Reintjes in dienst van de kunstmatige inseminatie. Door zijn werk en de vele contacten die hij uit hoofde van zijn funktie on derhoudt met de bewoners van de buitengebieden, ont waakte bij hem de belangstelling voor het werk van het gemeentebestuur. Openbare werken en de toestand van de wegen hebben zijn grote interesse. Daarbij heeft hij een open oog voor de landbouw en veeteelt, terwijl de gehele ontwikkeling van Venray door hem op de voet wordt gevolgd. P. A. II. STEEGHS Castenrayseweg 14, Casten- ray. Geboren: 13 augustus 1915 te Castenray. Beroep: Agrariër. Met de heer Steeghs brengt de „Kerkdorpenlijst" weer een Castenrayse vertegenwoordiger in de raad. Het nieuwe raadslid is gehuwd en heeft drie (grote) kinderen. Hij bekleedt geen funkties in het maat schappelijke leven van zijn dorp, doch legt een grote belangstelling aan de dag, niet alleen voor de gemeen tepolitiek, maar ook voor de landspolitiek. Zijn vader, de heer P. J. Steeghs heeft ruim dertig jaar als raads lid de belangen van de gemeente Venray gediend. Toen hij in 1965 de leeftijd der sterken bereikte en van een rustig leven in het bejaardentehuis te Horst ging ge nieten, bedankte hij als raadslid. In 1966 probeerde zijn zoon hem op te volgen in de raad, doch kwam net 17 stemmen tekort om tot raads lid te worden benoemd. G. H. SCHOLS Oostsingel 26b, Venray. Geboren: 19 september 1918 te Sevenum. Beroep: Hoofd personeels- en loonadministratie „Sint Servatius". De „levensgeschiedenis" van wethouder G. H. Schols is even lang als interessant. Hij maakt er geen geheim van te stammen uit een eenvoudige arbeidersfamilie te Sevenum, maar is iets meer bescheiden wanneer gaat blijken, dat hij door zelfstudie en hard werken een belangrijke plaats op de maatschappelijke ladder heeft bereikt. Met de op de lagere school in Sevenum ver kregen geestelijke bagage als ondergrond, volgde hij de handelsavondschool, behaalde hij het middenstands diploma, het praktijkdiploma boekhouden, doorliep hij de Gewestelijke Sociale School en kwam hij in het be zit van het diploma personeelszaken. Van 1937 tot 1939 zien wij hem als magazijnbediende bij de N.V. Hen driks in Boxmeer en dan breekt de oorlog uit, die een wending zal- geven aan het leven van de heer Schols. Vanaf 1942 zag hij zich genoodzaakt onder te duiken. Hij deed dit in de meest letterlijke zin van het woord: in de Limburgse kolenmijnen. Op Dolle Dinsdag dook hij weer op. Vanuit Bergen (L.), de geboorteplaats van zijn vrouw, met wie hij in 1942 was getrouwd, wordt hij geëvacueerd naar Westerbork in Drente, waar hij op een boerderij werkte. Bij de bevrijding van Wes terbork door een Poolse divisie, werd de heer Schols, terwijl hij met een Nederlandse kapitein gegevens uit wisselde, door een nog aktieve Duitser in de knie ge schoten. Zestien weken lang duurde het voordat de kogel kon worden verwijderd. Een stijve knie was het blijvend gevolg. Maar het deerde Schols niet met deze handicap verder te leven, dank zij een herscholing via het Bureau Oorlogsslachtoffers. Hij kwam in dienst bij de N.V. Grontmij, kreeg de leiding van het in Venray gevestigde kantoor en was als zodanig zeer nauw betrokken bij de ontginning van de Heidse Peel, Merselose Peel, Vredepeel, aanleg van zandwegen, sportvelden etc. Op 1 september 1957 trad hij in dienst bij „Sint Servatius" in zijn huidige funk tie. Het was in juni 1956 toen de heer Schols door wijlen de heer Wim Peters voorzitter van Sant Oda" ge vraagd werd om secretaris te worden van de Woning vereniging „Sint Oda". Op dat ogenblik had men 48 woningen in beheer, terwijl er 54 in aanbouw waren. Bij de gemeente Venray waren er toen 260 in beheer. Tijdens het secretariaat van de heer Schols is de wo ningvereniging uitgegroeid tot een instelling met 2.000 woningen. In 1954 werd de heer Schols aangezocht voor het raadlidmaatschap. In 1958 kwam zijn naam op de zgn. werknemerslij st op een onverkiesbare plaats en in 1960, na het overlijden van wethouder J. A. van Boven, deed hij zijn intrede in de raad. Hij werd meteen gekozen tot wethouder van Sociale Zaken, huisvestingsaangelegenheden en personeelszaken. In 1966 werd hij lijsttrekker van de werknemerslij st en vergaarde 2466 stemmen. De heer Schols ziet zijn werk als gemeentebestuurder, zéker in deze tijd, als een uit daging. Zijn instelling is graag mensfen te willen hel pen en het doet hem pijn, dikwijls onder de dwang der omstandigheden „neen" te moeten zeggen tegen de vele mensen, die op zijn spreekuur komen. Uit hoofde van zijn wethouderschap en zijn hoedanigheid als secre taris van de woningbouwvereniging heeft de heer Schols zitting in vele commissies en besturen. „Daar tussen door probeer ik een goede huisvader te zijn (hij heeft vier kinderen en vijf kleinkinderen) zegt de heer Schols, voor wie de zaterdagavonden en de zondagen heilig zijn. „Na mijn 65e jaar ambieer ik zeker geen wethoudersfunctie meer", aldus de heer Schols. tingstroepen. Hij weigerde na de capitulatie in 1940 zich aan te sluiten bij de Opbouwdienst en werd enige tijd douanier in Alphen en Riel (N.B.). Toen de onder officieren zich moesten melden als krijgsgevangene dook hij onder, beurtelings in Alphen en Venray. In oktober 1944 werd Alphen door de Polen bevrijd waar na hij zich meldde voor de Mijnopruimingsdienst. Door de Engelsen werd hij aangewezen om officier te wor den toen op 15 maart 1944 zijn commandant bij het ruimen van mijnen verongelukte. Nadat de heer Tim mermans tweede luitenant was geworden, kreeg hij zelf een ernstig ongeluk bij het „afprikken" van een houten landmijn. Ten gevolge hiervan verloor hij het gezichtsvermogen. Na ruim drie maanden kreeg hij geleidelijk zijn gezichtsvermogen weer terug. Na de opheffing van de M.O.D. waarvan hij een pionier was werd hij op 33-jarige leeftijd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens kwam hij bij de Dienst Indentificatie en Berging als munitie- deskundige. In februari 1948 kwam hij naar het Kerkhof Duitse Gesneuvelden in Ysselsteyn, waar men sinds oktober 1946 de in Nederland gesneuvelde Duitse militairen op één begraafplaats samenbracht. De heer Timmermans zou daar de commandant veertien dagen vervangen, maar hij werd zelf commandant. In mei 1958 volgde zijn bevordering tot kapitein. In het maatschappelijke leven van Venray is de heer Timmermans lid van het V.V.V.-bestuur. Zijn bijzon dere belangstelling gaat uit naar de sociale sector: het welzijn van de mensen. Als raadslid gaan zijn interes sen uit naar openbare werken. M. H. VAN DER STERREN Pastoor Gerardsstraat 17 Oirlo. Geboren: 8 augustus 1916 te Oirlo. Namens de kerkdorpen maakt de heer van der Ster ren zijin come-back in de raad van Venray, waarin hij zitting heeft gehad van 1953 tot 1966. Zijn her-benoe ming tot raadslid houdt gelijke tred met z'n benoeming tot lid van Provinciale Staten van Limburg per 1 juli 1970. In annalen staat de heer van der Sterren gehuwd, geen kinderen te boek als pluimveefokker. Na de verkoop van zijn bedrijf, enkele jaren geleden, houdt hij zich thans bezig met zeer vele funkties, speciaal op het gebied van de landbouw en de pluimveehoude rij. In zijn jonge jaren vergaarde de heer van der Sterren een uiteenlopende kennis op het terrein van de landbouw, de handel en verschillende talen, terwijl daarnaast het boeren jongerenwerk zijn warme be langstelling had. In Oirlo is het nieuwe raadslid voorzitter van de L.L.T.B., voorzitter van de boerenleenbank Oirlo-Cas- tenray en voorzitter van de plaatselijke Contactcom missie. Gemeentelijk bekleedt hij diverse maatschap pelijke funkties, waaronder het bestuurslidmaatschap van de LTS. In provinciaal verband komt men zijn naam tegen o.m. in het hoofdbestuur van de LLTB en Landbouw belang te Roermond, als voorzitter van de Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (NOP) Limburg en als voorzitter van P.O.C. werkgroep Mestproblemen en Milieuhygiëne in Limburg. In landelijk verband maakt hij deel uit van dezelfde commissie van het Land bouwschap. Daarnaast heeft de heer v. d. Sterren zit ting o.m. in diverse landelijke organisaties en com missies op het gebied van de Pluimveehouderij. Hier van kunnen worden vermeld zijn voorzitterschap van de Pluimveecommissie KNTB, zijn vice-voorzitterschap van de Pluimveehouderij commissie van het Land bouwschap en het bestuurslidmaatschap van het Pluimvee-instituut te Beekbergen. De heer v. d. Sterren heeft een vrij algemene be langstelling voor de gemeentelijke aangelegenheden, waarvan vooral de industrie ontwikkeling van Venray in zijn interessesfeer ligt. H. A. VAN VALKENGOED Julianasingel 23, Venray Geboren: 13 november 1919 te Hoogland (U) Beroep: Administrateur (Inalfa) De heer van Valkengoed was een van de eerste werknemers van Inalfa, die zich metterwoon in Ven ray vestigde op 2 mei 1954 en al vrij kort daarna zeer aktief werd in het verenigingsleven. Tot voor kort be kleedde hij een veertiental funkties, doch drie jaar geleden moest hij op medisch advies veel aktiviteiten laten varen. Zo was hij destijds voorzitter van de Cen trale K.A.B, hoofdbestuurslid van beambten in de me taalindustrie, hoofdbestuurslid van de Kath, Federatie van beambten in de metaalindustrie etc. In 1962 begon hij aan zijtn eerste periode van het raadslidmaatschap als kandidaat op de lijst van de heer G. H. Schols en op 1 september begint hij derhalve aan zijn derde zittingsperiode. De heer van Valkengoed, die tot zijn eenentwintig ste jaar op het boerebedrijf van zijn vader heeft ge werkt, verloochent zijn afkomst niet. Als boerezoon hebben de agrarische belangen steeds zijn grote inte resse gehouden. In zijn fractie is de heer Valkengoed de man, die gespecialiseerd is op de financiële en eco nomische kant van het gemeentelijk bestel, waarbij hem ook het onderwijs zeer ter harte gaat. L. J. TIMMERMANS Merseloseweg 95, Venray Geboren: 4 april 1916 te Arcen. Beroep: Kapitein Konink lijke Landmacht. Ridder in de Orde van Oranje Nassau, onderscheiden met Orde van Verdiensten le klas van Bundesrepubliek Deutschland, Orde van de Verdiensten le klas van Bundesrepubliek Oostenrijk, drager van zilveren me daille van verdiensten Nederlandsche Roode Kruis, Officierskruis 25 jaar trouwe dienst en OorLogsherinne- ringskruis. De heer Timmermans is de enige P.vxi.A.-vertegen- woordiger in de raad van Venray. Hij werd in 1966 voor het eerst gekozen en ziet thans zijn mandaat met vier jaar verlengd. In vroeger jaren heeft hij zich achter de lijst Fr. Janssen opgesteld. Na zijn schoolopleiding trok de heer Timmermans drie jaar naar België, waar hij een elektrotechnische opleiding genoot. In 1936 profiteerde hij van deze op leiding toen hij vrijwillig in dienst ging en werd in gedeeld bij het 3de Regiment Genietroepen Verlich- TH. G. M. J. VAN WAAYENBURG Wilhelminastraat 41. Venray Geboren: 4 febr. 1939 te Venray. Beroep: Accountant M.K.B. (lid van de Ned. Associatie van Accountants). De heer van Waayenburg is de jongste van de eenen twintig raadsleden, die per 1 september 1970 in functie traden. Hij is de tweede kandidaat, die door „Opbouw '70" in de raad wordt gebracht. De „Benjamin" van de raad genoot een middelbare opleiding aan de H.B.S. in Boxmeer. Voordat hij in 1964 een eigen accountantskantoor stichtte heeft hij het vak op diverse plaatsen geleerd vanaf 1956. Zo was hij o.m. inspecteur van de Accountantddenst van de L.L.T.B. en chef boekhouder bij De Kroon, groothand- del. In zijn „jonge jaren" was de heer van Waayenburg lid van de buitenlandse commissie K.V.P.-jongeren in welke funktie hij in feite zijn eerste stappen zette op het politieke pad. Bij de verkiezingen van juni 1970 vergaarde hij 234 voorkeurstemmen, welk groot aantal alleen nog werd gehaald door vier niet lijsttrekkende kandidaten op de kerkdorpenlijst. In het Venray se verenigingsleven zien we de heeil van Waayenburg als aktief voetbalscheidsrechter K.N.V.B. Dit seizoen fluit hij competitiewedstrijden in de 3e klasse. Hij is bestuurslid (secretaris) van de Scheidsrechtersvereniging HorstVenray. Speciale interesse heeft hij voor jeugd en sport, fi nanciën en industrieën. En met deze nieuwe en oude raads leden gaat Venray dan een nieuwe „regeringsperiode" in. Over hun eer ste vergadering en de wethouders- verkiezing leest u op de volgende pagina.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9