Gemmadal en Odapark Qpmim} Uiterst voordelige partij Twen-kleding TEGEN BELACHELIJKE PRIJZEN openstellingJvoor het publiek? Politierechter Zieken, verzorgster kunt U nu bij ons hiervan komen profiteren grotestiaatgMvepcjsjbus 1 TLC™2?F SiRbS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN drukwerk 'Doordat wij beslag konden leggen op een KOM MAAR EENS LANGS EN OVERTUIG U ERVAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 No. 35 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 13 ci per mm. ABONNEMENTS- PRIJS PER KWARTAAL X25 (buiten Ven ray f 2.50) Nog steeds moet er ergens in de gemeentelijke paperassen een plan liggen om Venray een recreatiege bied te bezorgen, waarin o.m. het zwembad, het Vlakwater en oude gemeentelijke vuilnisbelt zouden zijn opgenomen met al wat daar tussen ligt. Wandelpaden zouden kris kras door dit gebied geprojecteerd wor den en auto's en brommers zouden er geen toegang hebben. Een lof waardige poging daartoe menen we te mogen zien in de oude vuilnis belt, waar al een een heel aardig wandelpark(je) gerealiseerd werd, doch dat kennelijk te weinig als zo danig bekend is. Er is een leuke beplanting die zich jaarlijks ver betert en zijn goede wandelpaden, die een klein half uur lopen moge lijk maken. Enkele zitbanken zouden hier zeer zeker op zijn plaats zijn. Voor de rest is er van dit recreatie gebied nog heel weinig terecht ge komen, hoewel men dn de bossen achter het zwembad toch ook heel aardig kan vertoeven. De vorming tot een groot geheel laat echter op zich wachten. Buiten dat toekomstige recreatie gebied, maar daarom niet minder mooi, liggen nog twee prachtige stukjes natuur, t.w. het Odapark en het Gemmadal. Beiden min of meer bekend bij het Venrayse publiek, doch afgezien van een tuin- en mu ziekfeest, altijd verboden terrein ge weest. De jeugd schijnt ach echter van de' prikkeldraad en verbods- bordjes weinig aan te trekken, want, zijn we goed ingelicht, dan sneuve len er nog al eens regelmatig ruiten van de daar gebouwde tuinhuisjes en worden er ook andere vernielin gen aangericht. We willen hier meteen aan toe voegen dat dit echt geen primeur is van de hedendaagse jeugd, want ook in vroegere jaren waren beide par ken zeer in trek bij de jeugd, al was het alleen maar vanwege de „tamme kastanjes". We stellen ons voor dat de zusters van Jerusalem, de eigenaressen van beide complexen, de laatste jaren niet veel plezier van hom bezit ge had hebben. In vroegere jaren ver bleven er nog wel eens regelmatig de pensionaires doch die komen er nu praktisch ook niet meer, o.m. omdat ze in de ekendis dikwijls naar huis zijn. Zo blijven beide parken onbenut en onbeschermd liggen. De uitbreidingen van Venray heb ben deze parken dichter bij de be bouwde kom gebracht, zo ligt het Odapark praktisch tegen plan West I en het bejaardencentrum, terwijl het Gemmadal tegen plan Molehklef ligt. Openstelling van beide boscom- plexen zou recreatief zeer aan te bevelen zijn. Men kan die openstelling overla ten aan de Eerwaarde Zusters Ur- suHnen, doch men kan ook stellen dat de gemeente deze twee percelen in eigendom verwerft en ze op haar beurt openstelt voor het publiek. We stellen ons voor dat met enige goede wil deze suggestie te verwezenlijken „U hebt nogal wat bedreigingen geuit, hè?" informeerde de politie rechter, toen een lange lummel naar voren kwam geslenterd'. „Ik heb 'm allenig kisslie be loofd", herinnerde deze onverschil lige verdachte zich. „Wat voor kistje? Een sinaasap pelkistje?" „Nee, zo'n konfektiékissie. Met 'n verstelbaar voeteplankie." „Om, met andere woorden: u zou er voor zorgen, dat hij in z'n kist kwam te liggen." „Helemaal ndet. Maar ik wtist 'n adressie, hè. Voor mooie kdessies. Daar make ze één grote maat en met een verstelbaar piamkie kan iedereen d'r im." „Maar als u tegen mij zou zeggen, dat ik een doodkist thuisbezorgd kreeg, zou ik me toch wel bedreigd voelen." „Waarom? Als u al® automobilist mij een portie gifgas bezorgt, voel ik me toch ook niet bedreigd? En een kiissiie doet niet zoveel kwaad als al dat gifgas uit uw uitlaat!" „Maar u hebt ook gezegd, dat hij in zwammen moest stikken." „Nee, da's verkeerd overgebriefd. Ik zee: je staat zo te zwammen, straks stak je d'r nog in." „En dan die opmerking: je kunit je een buil vallen?" „Da's een waarschuwing. Hij dreigde te vallen over 't drempeltje. Ik zee: kijk udt, anders ken je je een buil vallen. Dat zee ik en da's geen moet zijn. Wie gaat daartoe pogingen ondenemen? De nieuwe gemeente raad misschien? Er waren toch twee groeperingen die goede recreatiemo gelijkheden voorstonden! Hier is een kans om een programmapunt uit de verkiezingsstrijd waar te maken. Wij zijn ervan overtuigd, dat het Ven- rayse publiek hen dankbaar zal zijn, met name de bejaarden van het Schuttersveld die nu genoegen moe ten nemen met een bankje tegen de afrastering van het Odapark. We stellen ons zelfs voor dat er bij die bejaarden genoeg zullen zijn die de verzorging van deze parken op zich willen nemen. bedreiging, maar 't omgekeerde." Er passeerden nog enkele vriende lijke en vrome wtensen de revue, maar voor alle dreigende woorden daaruit had deze slungel een ver klaring. Tot de politierechter 9tuitte op de kreet: krijgt het A.N.P. op zondagavond! „Wat bedoelde u daar mee?" „Nou, astie het A.N.P. krijgt op zondagavond, krijgt ie alle uitslagen tegelijk." De getuigen wisten er weinig be dreigingen aan toe te voegen. Zelfs over een geheven vuist waren ze het met elkaar niet eens. De officier moest tot ontslag van rechtsvervol ging konkluderen, maar dat ze hij niet direct. Hij stond op en vroeg met een begrafenisstem, of verdach te zijn testament gemaakt had en of de familie gewaarschuwd was. Daar na wilde hij nog weten of hij gees telijke bijstand wenste in zijn laatste uren. De knieën van de lange lum mel knikten nu. En toen kwam de vraag, of het gerecht voor een kist moest zorgen. Doodsbleek zocht de beklaagde steun op de balie. „Kijk", sprak de officier, „zo klinkt het nu al® u iemand zegt hem een kist thuis te laten bezor gen." En daarna volgden dan de verlos sende woorden: Ik ontsla u van rechtsvervolging. Doodsbleek verliet de knaap de rechtszaal. voor uw van den munckhof n.v. Geen slechte stunt had zich het comité in Ysselsteyn uitgedacht voor de opening van het nieuwe sportcomplex de Vlies aldaar. Voor een grote menigte toeschouwers sprong als eerste uit een Cessna-vliegtuig de sportoffic ier bij het korps Commandotroepen de Ysselsteyner J. Willems. Deze kwam prompt midden op het nieuwe hcofdveld terecht, gevolgd door de heer Keulemans. De meest spectaculaire sprong maakte de onderofficier Schuilenburg, die vanaf 1000 meter naar beneden dook, met rookpatronen aan zijn schoenen. Het kwam staande voor de autoriteiten terecht. Een spektaculaire gebeuren, dat vele toeeschouwers trok en dat bo vendien begunstigd werd door goed weer. En wie mocht twijfelen dat Ysselsteyn zijn sportcomplex niet nodig heeft en zal hebben, kreeg dat bewijs prompt geleverd toen datzelf de vliegtuig reclameblaadjes naar beneden ging gooien met zgn. ver rassingen. Daar trok de Ysselsteyn- se jeugd in dermate grote getale achterheen, dwars door alle nieuwe aanplant en afrastering, dat moeilijk een duidelijker bewijs geleverd had kunnen worden hoeveel jeugd van dit nieuwe sportcomplex nog profi teren kan GOEDE SAMENWERKING De voorzitter van het openings comité, de heer Philipsen, kon bur gemeester en wethouders en verte genwoordigers vain de afdeling Lim burg en andere voetbalclubs een complex tonen, waarop Ysselsteyn terecht trots mag zijn. In zijn wel komstwoord ging de heer Philipsen dieper in op de voorgeschiedenis, die we vorige week reeds plaatsten. Hij wees er op dat 4 jaren gewerkt is moeten worden voordat dit alles ver- weszemlijkt is en dat met dit nieuwe sportcomplex zowel de handballers als de voetballers nu voorlopig uit de grootste nood zijn. Burgemeester Schols kon Yssel steyn alleen maar feliciteren met dit resultaat, dat dank zij een goede on derlinge samenwerking en het in praktijk brengen van de slagzin: doe hét zelf, binnen redelijke financiële trenzen is het gebleven. Hij was ge lukkig dat met de opening van dit terrein de voorlopige afsluiting ge reed gekomen is van de eerste fase van het sportparkplan kerkdorpen, maar meer nog omdat hier weer eens te meer bewezien is dat door eigen inzet en eigen werk van de gemeenschap veel bereikt kan wor den. Hij twijfelde er niet aan dat ook in de toekomst, wanneer het vrije- tijdsprobleem steeds meer zal vra gen om sportvelden, Ysselsteyn met dit complex aan die vraag beant woorden kan. Maar toen trapte hij maar snel en vakkundig de bal af voor de voet balwedstrijd van Venray tegen Hel mond, de zgn. openingswedstrijd, waarin Venray tegen het toch ster kere Helmond door een betere con ditie met een 22 gelijkspel tevre den mocht zijn. Vooraf had de Ysselsteynse jeugd met BI gevoetbald tegen Leunen en Vrijdagmiddag werd in Huize De Kruuze voor de eerste maal het di ploma zi ekenverzorgster uitgereikt. Men had daar in de stijlvolle be stuurskamer een korte plechtigheid van gemaakt, die voorgezeten werd door de directeur-geneesheer van Huize De Kruuze en voorzitter van de examencommissie Dr. Tan en waarbij aanwezig was burgemeester drs. Scholts en een vertegenwoordi ger van de St. Martinusstidhting uit Den Bosch, dr. Ausems. In handen van dr. Tan legden de nieuwe ziekenverzorgsters de belofte van geheimhouding af. Hij kon het diploma overgeven aan de volgende dames: M. Arts, H. Gelilings, H. Janssen uit Merselo; J. Bongaerts, M. Her mans, J. Janssen, A. v. d. Wijngaard en A. Zweden uit Venray; M. Direks en G. Maessen uit Oirlo; M. Gerrits uit Smakt; M. Marcel'lds uit Yssel steyn; E. Bolenius uit Broekhuizen- vorst; W. Gerrits uit Vortum-Mul- lem; E. Bungalenbun uit Ouyk, D. v. Loon udt Brunssum; G. v. Mil uit Bergen; G. Peulen uit Baarlo; M. Poels uit Grubbenvorst en M. Roefs- Peters uit Horst; F. Connor, P. Croes, G. Emanuels, E. Henriquez, L. v. Heyningen, S. Jouidain, L. Lont, Ch. Racherds en G. Werleman uit de Ned. Antillen. gelijkgespeeld (1-1). Ysselsteyn A 1 moest in Leunen Al de meerdere er kennen met 02, Ysselsteyn tegen Resia leverde een 31 overwinning op voor de gasten. Ook de korfballers lieten 2ich van hun beste kant zien en speelden een wedstrijd tegen Asten-Heusden. DE RECEPTIE die om half 9 nog begon in het ge meenschapshuis werd goed bezocht en de voorzitter kon menig present je in ontvangst nemen, dat de finan ciële lasten wat verzoeten zal. Dat ook de voetballers zelf, na deze drukke dag, ook hier goed present waren, werd door het bestuur op prijs gesteld. Na de diploma-uitreiking, waarbij de geslaagden het verpleeginsigne werd overreikt, noemde dr. Tan deze gebeurtenis van historische betekenis voor inrichting en gemeente, waar nu immers voor het eerst dit diplo ma in Venray kon worden uitge reikt. Hij dankte de deelnemers voor hun ijver, maar ook voor hun barm hartig en liefdevol werk, dat extra verzwaard werd door een langduri ge verbouwingsperiode, waaronder het werk normaal moest doorgaan. Hij noemde dat een teken van de goede instelling der geslaagden, die zich zo goede opvolgers tonen van de Franciscanen, de oude bewoners van dit huis, omdat thans in dezelf de geest van goedheid en naasten liefde gewerkt wordt. De geslaagden kregen ook geluk wensen aangeboden van Dr. Ausems alsmede van een lid van de examen commissie mevr. Kurda, arts bij Auxiliatrix Venlo, die namens de hoofdinspektde gelukwensen aan bood. En natuurlijk hadden collega's ge zorgd voor de nodige bloemen en ge schenken, waarbij ook van de ver pleegden. Dat men de rest van die dag gezellig heeft doorgebracht is onnodig te vertellen. Huize De Kruuze werd geprezen door de autoriteiten omdat alle 29 kandidaten geslaagd zijn. Hiervan blijven er 12 in de Kruuze werk zaam. Heden donderdag brengt burge meester Schols met echtgenote een officieel bezoek aan deze geriatrische inrichting. STOKEBRIDGE KENNEDYPLEIN 7 - VENRAY - TELEFOON 3427 fjTrënlil'êtting VERENIGDE MAATKLEERMAKERS H. FRANSSEN, Wanssum W. JANSSEN, Maashees L. LITJENS Overloon J. NILLISEN, Vierlingsbeek P. Op het VELDT, Well P. PETERS, Meerlo

Peel en Maas | 1970 | | pagina 15