THOMASSEN Wij leggen de Heuga tapijttegels zó feilloos, dat wij behalve de fabrieksgarantie nog een eigen garantie durven geven. Jeugdbeleid Uil Peel en Maas PUIS PUIS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Moeilijkheden bij woning op de Vlakwaterweg Centrum voor beter wonen Venray, Wilhelminastraat 6, Tel. 04780-2510 Thuis is voor iedereen anders. VRIJDAG 3 JULI 1970 No. 27 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 125 (buiten Venray 150) IN NOORDELIJK LIMBURG Uit het jaarverslag van het regionaal jeugdcentrum noordelijk limburg In de inleidende woorden op het jaarverslag van het r.j.c. 1969 stelt men nog eens duidelijk het doel van dit centrum. Het doel is niet de vele mensen, die in hum vrije tijd zich bezag houden met de jeugd, het werk uit handen te nemen, maar om hen te helpen aan de steeds hoger wordende eisen, die aan hen gesteld worden, te kunnen voldoen. Geen enkele vereniging of groep, die met jeugdigen werkt (om maar te zwij gen over diverse jong-volwassen- groepen) kan het zich nu nog per- mi teren om rustig in de stoel te blij ven zitten, en van jaar tot jaar het zelfde programma te herhalen. Het is voor elke leider of bestuur der, die te maken heeft met groepen jeugdigen im vrije tijd en zelfs daar buiten, noodzakelijk bij te blijven en op de hoogte te zijm van alle nieuwe ontwikkelingen die zich nu voordoen. In het verslag van he r.j.c. komen deze nieuwe ontwikkelingen in het konkrete werk naar voren. Vooral op het plaatselijk vlak zijn diverse soorten onderwerpen aange pakt, omdat niet op regionaal nivo alles uitgedacht moet worden. Het r.j.c. heeft op het ogenblik kontakt met een zevental gemeente lijke jeugdraden en een dertigtal plaatselke raden of komité's, die al len zonodig de in dienst zijinde jeugd konsulenten van het r.j.c. kunnen betrekken bij hun eigen plaatselij ke situatie. GEMEENTE VENRAY Voot wat Venray betreft kan men in dit jaarverslag zien dat de jeugd raad poogt te komen tot jeugdkom- missies in de verschillende kerkdor pen. De raad heeft verder de taak op zich genomen van begeleidings commissie van het Hoogveldrapport. Een van haar voornaamste aktivi- tedten in dat jaar was het voorstel voor een nieuwe subsidieregeling ten behoeve van het jeugdwerk en de jeugdsport in de gemeente Venray. Voor wat de kerkdorpen betreft, tekent dit jaarverslag aan, de tot standkoming van een jeugdcommis sie Heide, die zich o.m. bezig heeft gehouden met opbouw van de afge brande kerk tot jeugdgebouw. 'In Leunen blijkt de vorming van 'n dergelijke commissie maar moei lijk te verlopen, terwijl er in Cas- tenray en Merselo nog geen dis. In Oirlo is een jeugdcommissie, die om. de wensen van de jeugd ge- enqueteerd heeft rua.v. de sluiting van „het kippenhok" door de politie en die thans werk aan de tot stand koming van een soos. Daarnaast is het haar gelukt de deelname aan het kindervakantiewerk in Venray te bevorderen door het regelen van het vervoer. De jeugdcommissie van de Smakt heeft moeilijkheden gehad met de subsüldieverdeling tussen de vereni gingen van Smakt-Holthees en is verdier plannen aan het opstellen voor de inrichting van de kelders onder de nieuwe kerk ten bate van de jeugd. De Veulense commissie is bezig met de opbouw van een barak die in gericht wordt voor de jeugd, terwijl men in Ysselsteyn voorlopig nog met 't stichtingsbestuur van het te bouwen jeugdhuis samenwerkt, al is daar aan de oprichting van een commissie gewerkt, die o.m. de ak- tiviteiten moet regelen voor datelfde jeugdhuis. VENRAY-KOM Dit jaarverslag schenkt ook aan dacht aan de aktiviiteiten van de jeugdkommissdes in Venray - kom, waarbij ze wijst op het rapport voor open jeugdwerk en de tot standko- ming van een stichtingsbestuur voor een open jeugdhuis, waarvoor men nog altijd de oude landbouwschool will gebruiken. In Wanssum-Geysteren heeft de daar werkende jeugdkommiissie haar aandeel bijgedragen bij de forme ring van de jeugd-gemeenteraad en kan de soos „saragossa" in het ge meenschapshuis nu bals organiseren. Op koninginnedag werkt ze samen met andere verenigingen om de kinderen een prettige dag te be zorgen en voor dat jaar heeft men het kinder-vakantiewerk op zich genomen. REGIONALE AKTTVTTEITEN Door het regionaal jeugdcentrum is aandacht besteed en informatie samengesteld rondom een aantal thema's: waaronder - gemeentelijke subsidiëring van jeugdwerk en jeugdsport; - bestuurskader-training ten be hoeve van bestuursleden van isport- en jeugdverenigingen; - kindervakantiewerk; - politiek en jeugd; - de relatie met de gemeentelijke overheid; - diverse soorten cursussen, met 'n experimenteel karakter. In het programma voor 1970 blijkt de konkretisering van het werk zich voorte te zetten. Enkele onderwerpen die gesigna leerd worden zijn o.a. de kader training, de kreativiteit, peuter speelzalen, ontwikkeling in de sportsector en speelvoorzieningen. Daarnaast zal getracht worden een goede dökuimentatie op te bou wen over allerlei onderwerpen die met de jeugd en jongeren te maken hebben, als b.v. verkeersveiligheid, speelgoed, jeugd en nieuwe wijken, jeugdikriminaliteit e.d. Personen die belangstelling hebben voor het jaarverslag kunnen dit op vragen bij r.j.c. de Clockert, Berg weg 4, Venray tel. 04780-3676 In de jongste raadsvergadering gaf burgemeesters drs. Schols aan de raadsleden rekening en verantwoor ding over de handelwijze van de gemeente t.a.v. de woning van Ron gen jr. op de Vlakwaterweg. Deze woning is namelijk van ge meentewege dusdanig „toegetakeld" dat bewoning niiet meer mogelijk is. Diit ondanks protesten van de heer Rongen sr., die als zaakwaarnemer optreedt voor zijrn inmiddels naar Zuid Afrika geëmigreerde zoon. ONTEIGENING Omstandig vertelde de burgemees ter dat zowel de woning van de heer Rongen sr. als die van zijn zoon Rongen jr. vielen onder het uitbrei dingsplan in Veltum. Men kwam echter met beiden niet akkoord, re den waarom in 1967 de onteigenings procedure begon, een en andier met toestemming van Vemrays gemeente raad. In 1968 kreeg deze procedure de vereiste koninklijke goedkeuring en kon de zaak voor de rechter ko men Toen bleek dat Rongen jr. in mei j.l. zou gaan emigreren naar Zuid- Afriika en de woning van hem dus leeg zou komen, vroeg de gemeente bij de rechtbank het recht tot ver vroegde ingebruikneming, om te voorkomlen dat deze woning weer opnieuw bewoond zou worden. De rechtbank gaf direct toestemming tot deze vervroegde ingebruikname. Daarop zijn van gemeentewege de deuren en vensters vernageld. Rongen sr., die zei als zaakwaar nemer voor zijn zoon op te treden, heeft deze beletselen weggenomen en stelde die beschikbaar voor een wo ningzoekende familie. Daarop is met de heer Rongen een gesprek gevoerd en hem gevraagd deze woniing niet meer tea* bewoning beschikbaar te stellen. Die toezeg ging van de kant van de heer Ron gen is niet gegeven, integendeel, een familie Clephas heeft toch de wo ning betrokken. Toen dit geconsta teerd werd, is deze familie aange schreven het huis te verlaten, wilde ze er niet door de deurwaarder uit gezet worden. Toen deze deurwaar der op de proppen kwam is de fami lie inderdaad vrijwillig gegaan en heeft de dienst gemeentewerken de [woning dusdanig onder handen geno men, ondanks de protesten van de heer Rongen sr., dat bewoning niet meer mogelijk is De burgemeester meende deze gang van zaken duidelijk te moeten stelen, nu o.m. in krantenartikelen, als die van het Limburgs Dagblad, de heer Rongen sr. stelt alsof de ge meente een onrechtmatige daad zou hebben begaan. Hij meende duidelijk gemaakt te hebben, dat de gemeente wel dege lijk het recht tot vervroegde inge bruikname heeft, ondanks de ont kenningen van de heer Rongen sr. Volgens het Limburgs Dagblad wil de heer Rongen sr. de gemeente aan sprakelijk stelen voor de aan de woning van zijn zoon toegebrachte schade, die hij op 10 mile schat GESLAAGD Te Nijmegen slaagde voor het examen Psychiotherapie mver. Arda Bronzwaer-Pijls. Aan de hogere bosbouw- en cul tuurtechnische School te Arnhem slaagde dhr. A.M. Verstraelen voor de afdeling Cultuurtechniek. van 2 juli 1920 De Drooglegging der Zuiderzee. Men meldt uit Wielingen. In tegen woordigheid van de autoriteiten der Zuiderzeewerken is Dinsdag jl. v.m. 11.30 uur door de aannemers de eer ste bak met grond tot beteugelng van het Amsteidiep gestort. Dit eer ste werk trok van den wal veel be langstelling. Verkrijgbaar bij G. Stoks, mole naar: Mais 21.- Haver 24.50 Puike Lijnkoek 24.Cocoskoek 14.50 - Zemelen 14.50 - Soya- meel 26.Gerstemeel 24. Voertarwe 16.- Voermeel 22. Maïsmeel 21.60 - Boekwëitmeel 21.60 Venlo: De bakkers hier ter ste de hebben den broodprijs bepaald als volgt: roggebrood 2800 gram 94 ct. en voor tarwebrood 2800 gram 63 ct. Ons dagelijksch brood wordt duur LEESDIPLOMA TE BEHALEN Gedurende de zomermaanden juli - september organiseren de biblio theken landelijk een „zomer-lees- programma". Het houdt in. een boe kenlijst waaruit de deelnemers zes boeken moeten kiezen. Over deze boeken worden door de bibliotheca ressen vragen gesteld. Worden deze vragen goed beantwoord, dan wordt een leesdiploma uitgereikt. Dit leesprogramma richt zich tot de jeugd van 6 tot 14 jaar. Aan deze landelijke actie doet ook de Venrayse bibliotheek mee. De spelregels zijn: 1. Vraag een deelnemerskaart; 2. Kies een boek uit de lijst; 3. Lees dit boek goed, 4. Beantwoord de vraag di ede juf frouw je stelt; 5. Voor een goed antwoord krijg je 'n aantekening op je deelnemers kaart; 6. Heb je zo 6 boeken gelezen dan ontvang je het zomerleesprogram- ma 1970. RUIM 700 KINDEREN BIJ KINDERVAKANTIEWERK Deze en afgelopen week zijn de aanmeldingen van de kinderen die meedoen aan het K.V.W. binnenge komen. Hoewel nog niet alle opgaven binnen zijn want tot op het laatste moment komen er nog deelnemertjes bij komen we al totaal op meer dan 700 kinderen. Werkelijk een re sultaat om tevreden over te zijn. Toch kunnen we hier een kant tekening maken. Reeds enkele jaren zien we de tendens, dat het aantal deelnemers van Venray-kom terug loopt en dat het aantal van de kerk dorpen steeds groter wordt. Is daar een verklaring voor? Misschien moeten we het zoeken in de richting dat de jeugd uit Ven ray-kom te veel mogelijkheden heeft (zoals zwembad, sport- en vereni gingsleven, vakantie met ouders etc.) om zélf haar vakantie vol te maken. Enfin, hoe dat ook komt, wij ho pen dat we mogen blijven rekenen op de deelname van de jeugd uit Venray-kom. Inmiddels kunnen we ook bekij ken hoe het met de leiding zit. Het is verheugend te kunnen melden dat ook dit jaar de jongens en meisjes van boven de 16 jaar ons niet in de steek hebben gelaten. Alleen kunnen we nog een stel jongens-leiders ge bruiken voor de tweede week (van 27 t.m. 31 juli), speciaal voor de 3e of 4e klas. En dan liefst vanaf plm. 18 jaar. Mogen wij op jullie rekenen? Alle leiders en leidsters die zich nu hebben opgegeven krijgen een dezer dagen een brief thuis waarin nog eens in het kort herhaald wordt wat er op de instruktieavond van af gelopen vrijdag gezegd is en wat er van jullie over een paar weken ver wacht worm. Inmiddels wordt er achter de schermen druk georganiseerd. Er moet gezorgd worden voor spelma terialen, voor binnenruimten (als het slecht weer zou zijn) voor bus sen om met de kinderen op stap te kunenn gaan. Andere dingen die ge regeld moeten worden zijn o.a.: ver gunningen aanvragen, melk bestel len, binnengekomen aanmeldingen sorteren en groepsindelingen maken, oriëntatietochten uitzetten, collecte organiseren, prijsjes kopen enz. enz. Het Comité K.V.W.W doet dit nu al het 19e jaar met veel plezier, al hoewel er toch wel zorgen zijn, en vooral op financiëel gebied. Immers ieder jaar weer gaan de prijzen om hoog en wordt alles duurder. Wij vinden echter dat wij NIET ieder jaar de bijdrage voor het kinderva kantiewerk mogen verhogen. Daar om is het gelukkig dat wij van al lerlei kanten medewerking krijgen, zodat wij er elk jaar toch weer uit springen. Hopelijk ook dit jaar Eventuele bijdragen storten op de girorekening 1.596.783 van de Boe renleenbank ton name van het Kin dervakantiewerk te Venray. Zo zeker is Van Heug'ten van haar Heuga Tapijttegels, dat zij u een zwart-op-wit-garantie geeft. Vier jaar en 364 dagen na aankoop kunt u zich nig op deze fabrieks garantie beroepen. De Heuga Tapijttegels gaan echter veel langer mee en zeker wanneer ze door onze vakmensen zijn gelegd. Koop Heuga Tapijttegels daarom bij ons. En vindt u het moeilijk kiezen uit de nu al 5 typen en 32 kleuren Heuga Tapijttegéls van 50 x 50 cm en de Heuga Mini Tapijttegels voor een tapijtvloertje naar uw eigen ontwerp, vraag dan ons advies. Met ons getraind oog voor kleurenharmonie in het interieur en onze grote ervaring in het inrichten van woningen, zijn wij u graag van dienst. Kies en koop tapijt bij ons. Dan bent u zeker van uw zaak. EUROPA MEUBEL

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9