Veertig jaar priester RECTOR PELT Vredepeel L.T.S.-DIPLOMA'S H00RAPPARATEN Kerkelijke Diensten Bij de uitreiking van de W&M ü@20m PULS PULS drukwerk van 5 tot en met 11 juli Rijschool JAN JANSEN Vredeskerk Venray VRIJDAG 3 JULI 1970 No. 27 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ÏVCCTVD1.HLI V VClYnHl tlV L/IVIOI nCTXCIV ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per ran. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (builen Venroy 2.50) „Je moet een boerenhart hebben als je hier wilt blijven onder deze mensenaldus rector P. A. H. Pelt, waarmee we een praatje ma ken naar aanleiding van het feit dat hij zijn 40-jarig Priesterfeest gaat herdenken. Je moet dan bijzonder oppassen, want hoe je het ook draait en keert, het komt altijd weer neer op de Vreej en de mensen uit zijn kerkdorp. Rector Pelt is hem onbe langrijk, doch de 63 gezinnen uit de Vredepeel: die hun zorgen en die hun moeilijkheden, die kent hij op een prikje GEBOREN LIMBURGER Op 18 juni 1905 werd in Vijlen bij Vaals P.A.H. Pelt geboren. En op z'n 65e verjaardag, nu enkele weken ge leden, werd hij aangenaam verrast door een gelukwens van zijn peet tante, nu 79 jaar, en verrast door zijn eerste AO.W.-uitkering. Beiden heeft hij zeer geapprecieerd De jonge Pelt groeide voorspoedig op en kreeg „goesting" om missax)- niaris te worden. En prompt verwees de pastoor van Vijlen een pater van de H. Geest naar het woonhuis van de van Pelten, w,ant „daar is/ter zo eneEn dat had tot gevolg dat hij in Weert het klein seminarie ging volgen en later naar het groot seminarie in Leuven ging. Tenslotte deed hij zijn noviciaat op de plek waar thans het grote vliegveld van Parijs ligtIn 1930 werd hij in Leuven priester gewijd. GEEN MISSIONARIS Maar van het naar de missie gaan kwam weinig terecht. Hij werd door zijn oversten naar Wallonië gezon den waar hij aan Frans sprekende jongelui hun moerstaal moest gaan onderwijzen. „Je moest wel Frans spreken, of je wou of niet Toen hij weer eens aandrong om naar de missie te mogen gaan ver telden zijn oversten hem dat de op leiding voor missionaris heel be langrijk was, en zo werd hij in '32 leraar in Weert en kon hij miisisiiona- risisen gaan opleiden doch zelf hoer blijven In 1934 werd de jonge priester ook nog overste in Weert en zou dat blij ven tot onder de oorlog, toen werd hij ge-intemeerd, eerst in Haren en later in St Michielsgestel. „Ik deed toen voor de tweede keer heit groot en later het klein seminarie" zo zegt hij thans spottend over die interne ringsjaren, toen hij prof. de Juaay les gaf in Latijn en Frans en van hem lessien kreeg in pedagogie en met Buzio zaliger en Linthorst-Ho- man grappen maakte en de politiek besprak. Die intemeringsjaren - die hij te danken had aan een N.S.B.fa milie uit Weert - die hij eens gron dig de waarheid gezegd had - zou hij nu .achteraf, niet graag missen. „Maar geknepen hebben we hem zo nu en dan toch dat wil ik gerust bekennen". OVERSTE Hij bleek in Weert dusdanig goed bevallen te zijn als overste, dat hij in 1945 werd overgeplaatst naar Baarle Nassau, waar de opleiding tot broeder missionaris van zijn or de gehuisvest was. Hij werd er zo wel overste als novice-meester. In 1950 ging Pater Pelt als over ste naar Gennep, waar hét novici aat van de congregatie gevestigd was. In 1959 tenslotte kwam hij in Gemert terecht, als overste van het groot seminarie, ('„de derde keer"). Omdat hij om dat missionarisschap bleef zeuren stelde men hem in 1959 aan de de man van het Afrika Mu seum in Berg en Dal, maar ook dat beantwoorde allerminst aan het oude ideaal. Tot hij in 1960 weer bij de „bazen" moest komen, die hem nu met de hand op het hart beloofde, dat ze hem nu inderdaad naar de möss&e zouden sturenEn dat werd dan de VREDEPEEL Daar had men in de loop van en kele jiaren al drie rectoren versleten en toen men de benoeming van ree tor Pelt hoorde heeft men er gewed of hij het langer als een half jaar zou uit houdenDat scheen het nog geeneens te worden want voor het halfjaar om was lag hij dik in het gips in het ziekenhuis vanwege een ongeluk. De pessimisten van de Vredepeel zeiden al: „Ziede wel". Jia de Vredepeel had toen nog wel wat weg van een miiissiestatie. Er was een school waarin men de mis deed, en een houten schuurtje dat 't plaatselijk café of gemeenschaps huis was. En afgezien van electri- citeit was er niet veel meer als wat smerig en vies water, dat er of in overvloed of te weinig was. Maar rector Pelt heeft als een missionaris-oude-stijl gezorgd dat er het nodige veranderde. Dankbaar denkt hij daarbü aan mr. Custers, de oud burgemeester, aan wie hij eens in zijn wanhoop gezegd heeft, „ja als je mijn men sen en mij nu in de put laat zitten zeg het dan - dan gaan we allemaal verhuizen Mr. Custers beloofde hulp en toen zijn er in de Vreej wat wonderen gebeurd. Want er kwam een kerk, en nog geen lelijke ook; er kwam een ge meenschapshuis en 'n kleuterschool. Z'n parochie groeide uit van 50 naar 63 gezinnen. Er kwam een boerinne- vereniging; een K.P.J., een voetbal veldje. Er kwam een pastorie en 'n soort dorpskom, vol bloemen en vol groen. Kortom, het halfjaar dat men rec tor Pelt gaf zijn er tien geworden en zijn Vreej is er alleen maar be ter van geworden. PROBLEMEN En het zou rector Pelt niet zijin, als hij dit gesprek weer niet gauw aangreep om nog eens de problemen van de Vredepeel naar voren te brengen. Hij tobt met zijn boeren mee, die in deze tijd niet goed meer weten wat en hoe. Wat zal de toe komst brengen. Welke richting moe ten ze in. Aan de rand van de Vre depeel en in de Vreej zelf wijzen bedrijven van grote fabrieken dat specialisatie een van de toekomst richtingen zal zijn, maar welke is de goede? „Vergeet niet dat de boeren hier weliswaar vrij gemakkelijk heb ben kunnen bouwen, maar dat ze zich desondanks dikwijls diep in de schuld hebben moeten steken" zo waarschuwt hij. „Ei men kan moei lijk daarop maar weer een berg van sohulden gaan maken, om weer wat anders te proberen". Hij zelf zit met het probleem dat de bevolkingsopbouw van zijn rec toraat er feitelijk niet eens is. „Het waren grotendeels jonge gezinnen die zich hier vestigden. In de eerste jaren had ik 20 doopsels per jaar, het vorig jaar nog maar 6.... Dat loopt dus af, en dat betekent in de toekomst moeilijkheden met de be zetting van de school. Nu volgen nog 80 kinderen het lager onderwijs. Voor de verjonging hadden feite lijk woning!en moeten komen, zoals die ook voor de ouderen göbouwd moesten wonden. Maar het kan niet en het gaat niet. Dus de nieuwko mers gaan elders wonen, en ouderen trekken naar Venray. Het feit dat er geen busverbinding is met Venray, is de reden dat de schooljeugd het in het Brabantse zoekt. Dan hoeft men niet langs de donkere bossen en eenzame wegen. Zo kan men door blijven gaan Ook een rector die het goed meent met zijn parochianen, heeft er zijn zorgen, met hen Maar zondag 5 juni a.s. gaat dat allemaal 'n beetje aan de kant. Dan toont de Vreej, die dat overigens met haar Vredefeesten toch al be wezen heeft, dat ze ook eens een poosje de zorgen aan de kant kan zetten. Dan gaat men het dubbele jubileum van de rector vieren: 10 jaar rector in de Vreej; 40 jaren priester Bij de uitreiking van de L.T.S.- diploma's - waarvan we reeds vo rige week de uitslag gaven - waren het bestuur, de leraren en de leer lingen met hun ouders uitgenodigd naar de grote schouwburgzaal te ko men, waar ze door de voorzitter van het schoolbestuur de heer L.A. Ne- lissen welkom werden geheten. Terugziende op het voorbije jaar maakte de heer Nelissen dankbaar gewag van het feit dat men was kurnnen starten met het individueel technisch onderwijs. Het feit dat 80 jongelui geslaagd zijn voor 't eind examen noemde hij een ander hoog tepunt. De toevloed van nieuwe leerlingen (thans 180 tegen 130 verleden jaar) bewijst nog eens dat het technisch onderwijs wel aanslaat in deze con treien. En men hoopt nieuwe moge lijkheden in dat onderwijs te krij gen als de uitbreiding van de school gerealiseerd is, want men heeft nu al vergunning om dan te starten met de cursus autotechniek. Een andere mogelijkheid hoopt men te krijgen door de vestiging van een M.T.S. in Venray, waarvoor reeds bij de getrokken instanties 'n aanvraag is ingediend. Men hoopt die voor 1975 gerealiseerd te krij gen. DOORSTUDEREN In zijn inleidingsrede vertelde di recteur A. Hijl, dat van de 80 ge slaagden er 45 werk zochten iin Ven- rayse bedrijven. De andere 35 gaan door studeren op UTS, MTS of der gelijke. Hij waarschuwde de jonge lui die thans in de bedrijven komen dat er volop keuze is in deze tijd van hoogconjunctuur. Dat moet hen niet verhinderen een goede keus te doen. Degenen die zich laiten ver leiden om alleen maar te kijken naar het verdienen van enkele gul- voor al uw van den munckho! n.v. dens meer, zullen ervaren dat ze achter raken bij degenen die de na druk leggen op het verdienen van kennis. Want kennis zal in onze steeds meer technisch wordende we reld een steeds grotere macht gaan vormen. Aldus zijn laatste raadge ving aan de scheidende pupillen. De diploma's werden uitgereikt door de heer Nelissen, in aanwezig heid van het schoolbestuur, bestaan de uit de heren Leurs, Schols, Knoet Suyker en Sala, terwijl burgemees ter Schols een toeziend oog hield. Burgemeester Schols was ook de eerste die de jongelui van harte ge lukwenste en hij onderstreepte nog eens wat de directeur gezegd had over het vergaren van kennis. Hij wees er op dat ieder vak zijn eigen specialiteiten heeft en zijn eigen eisen stelt aan de mensen. Het zal zaak zijn, als men een bepaalde rich ting kiest, het daarin zo ver moge lijk te brengen. Hij mocht dan b.v. als burgemeester 'n bepaalde plaats in de maatschappij bereikt hebben, maar toen hij zich eens onderwierp aan een keuring voor rangeerder bij de Nederlandse Spoorwegen, toen „flatste" hij volkomen De jongelui lieten Venrays burge meester niet met lege handen ver trekken. Bij zjjn kennismaking met de L.T.S. had hij de timmerlieden aan 't werk gezien en hen 'de vraag gesteld of ze niet een sortimentskist konden maken voor het gemeente huis Welnu, het aanwoord kreeg hij thans voorgezet; een prachtige as sortimentskist, waarop het wapen van Venray was ingelegd. De jonge lui J. v.d. Ven en P Thijssen konden als vervaardigers hiervan de burge meester namens de L.T.S. deze doos overhandigen. Staande deze bijeenkomst, die op geluisterd werd door het schoolkoor o.lv, de heer De Koning, mam men ook afscheid van de heer Wilbers, leraar schilderen, en van Pater Lat te, die niet meer als leraren aan de school terugkeren De heer Beemer sprak namens 't oudercomté een woord van geluk wens tot de geslaagden en dankte hartelijk de leraren voor het werk dat zij voor en ten behove van de jongelui hebben gedaan. CONTACT- EN SERVICE-ADRES CAMPS OPTIEK Venray - Grotestraat 14a, tel. 04780 - 2409 PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaap J. Verdomschot Grote Markt 5 telefoon 1882 Zaterdagavandmis: 19 uur voor de ouders Cremers-van de Waeter. Zondag: 8 uur Worn Jeuken; 9.30 uur hoogmis voor de parochie; 11 uur Arnold Janssen; 18 uur Jan van de Beuken. Maandag: 8:15 u gezusters Jans sen en familie; 9 uur Piet Baeten; 19 uur ouders Coemen-Houtackers. Dinsdag: 8.15 u mevr. van Grins- ven-Pluym; 9 uur Antoon Philipsen vanwege buurtvereniging St. Jozef; 19 uur Jos Hendricx. Woensdag: 8.15 uur Hubert Jans sen en zuster Johanna als stichting; 9 uur overl. familie Vollemberg-Ja cobs en broer Theo; 19 uur Petro- nella van Rijswijck-van Stiphout. Donderdag: 8.15 uur Antoon van Osch; 9 uur vader Bouten en zoon Gerrit. Vrijdag 8.15 uur overl. familie van de Vegt-van de Bogaard; 9 uur Chrrstiaan Jacobs; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Geerkems-Siebers; 15 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Verhaegen-Janssen; 19 uur ouders Bouten-van Megen. Zaterdag: 8.15 uur Jan Sijbers (B) 9 uur Antoon Philipsen, vanwege de buurtver. St. Jozef; 11 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Vermeulen-Hermsen; 19 uur ouders Flinsenberg-Dij ekrmans. Akclietenlijst Zaterdag 4 juli: 19 u Pieter Jans sen en Martin Spee; zondag: 8 uur Huub Gooren en Gerard v. Vegchel; 9.30 uur Geert Cox en Martin Cup pen; 11 uur Paul Hanssen en Huub J amasen. Misdienaarslyst zondag 5 juli. 18 uurBert Ver- bruggen en Rudy Siebers'maandag, dinsdag en woensdag: 8.15 uur René Clevers en Gerard Hendriks; 19 uur Peter van Houdt en Benoit Lucas- sen; donderdag, vrijdag en zaterdag: 8.15 uur Paul Oudenhoven en Mar tin Beekers. Alleen vrijdag: 19 uur Peter Broers en Caspar Michels. Vrijdag: om 10 uur huwelijksmis Jos Swaghoven en Leon Kunzler; 15 uur huwelijksmis Rudy Siebers en Peter Pelzer; zaterdag om 15 uur Theo Cox en Wily van de Vorle. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week Kapelaan W. Kohier Zondag: 7e zondag na Pinksteren, .H Missen om 7.30 9.00 11.45 en om 10.15 de hoogmis; 18.00 avondmis. Dinsdag: 15 uur pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting van bruids paar Vogelsangs-Schwachöfer. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag. 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 uur avondmis als zondagsviering. Mededeling Jongens van het zangkoor „De Zangers van St Frans" en meisjes van het meisjeskoor, komen jullie zondag a.s. om 10.15 uur de hoog mis zingen? Dank U Misintenties Zaterdag: 18.30 uur Willibrordus Akkermans. Zondag: 7.30 uur overleden ouders Custers-Simons; 9 uur Anna Maria Arts-van Gerven; 10.15 uur voor de Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Bevrijdingsw. 8 tel. 04780-1600 parochie; 11.45 uur Martinus Swin- kels, Johanna Michels en dochter Gertruda; 18 uur Jo van Meijel. Maandag: 7.45 uur tot bijz. inten tie en voor overl. familie; 8.30 uur overl. familie Coopmans-Custers; 19 uur Elisabeth Wij nhoven-Roelofs Dinsdag: 7.45 uur voor goede ge nezing; 8.30 uur Selida Virginia Ro- jer; 15 uur bruidspaar Vogelsangs- Schwachöfer; 19 uur levende en de overl. familie Wijnen-Wijnhoven. Woensdag. 7.45 uur overl. ouders vd. Sterren; 8.30 uur Martinus Wdl- lems; 19 uur Antoon Camps. Donderdag: 7.45 uur Constant Ro- jer; 8.30 uur Anna Maria Ai-ts-van Gerven; 19 uur overl. ouders Tim mermans en broers en zusters. Vrijdag: 7.45 Hendrina Ambrosius 830 uur Antoinette Rammeiman-El- sevier; 19 uur gezinsmis, Hermanns Janssen. Zaterdag: 7.45 uur voor goede ge nezing; 8.30 uur Eva Wilhelanina Ro- jer. Dienbeurten akolieten Zaterdag: 18.30 Jac. Claessens en Jos Jeuken; zondag. 7.30 Marco Pou en Frans Bonants; 9 uur Bert Jans sen en Jan Schellekens; 10.15 Victor en Luc Pop; 11.45 u Frans Bonants en Jos Hendricx Dienbeurten misdienaars Zondag: 18 uur Ronny Clevers en Hans van den Bekerom. Maandag, woensdag en vrijdag 7.45 uur Luc en Paul Janssen; 19 u. Martden Janssen en Frans Jeuken. Dinsdag, donderdag en zaterdag 7.45 uur John Bonants en Pim de Vos; 19 uur Peter Hendrix en John ny Janssen. Dinsdag: 15 u huwelijksmis. Ron ny Clevers en Hans v.d. Bekerom. Zevende zondag na Pinksteren. Zaterlag: 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Hendiriks-Seijkens; 9.00 lees mis voor overl. Hendrina Franssen- van Gerven en Martinus Barents; 10.00 hoogmis voor overl. Albertina Sijbers-Vermeulen Op deze eerste zondag van de maand zingt het kerkkoor de gregoriaanse mis van de zondag; 1130 leesmis voor overl. Theo van Soest; 18.30 avondmis voor overl. fam. Willems-Tijssen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. ouders Wijnhoven-Roelofs. Dinsdag. 800 leesmis voor overl. Tonny Achten en Piet Voss; 19.00 u. avondmis voor overl. ouders van Kempen-Snijders en voor Lina Snij ders. Woensdag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (D.); 19.00 avondmis voor overl. Alphons Arts. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerard Aarts-Martens; 19.00 avond mis voor overl. fam. Vermeulen- Dijkmans. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Duij'kers-Willems15.00 plech tige eucharistieviering uit dankbaar heid bij gelegenheid van het 25-ja- rig huwelijksfeest van de fam. Ewalts-Delauw; 1900 avondmis voor overl. ouders Frits van Dijck en Wilhelmina Reijnen. Zaterdag. 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop; 19.30 voor overl. Maria Evers-Clevers. Mededeling: Op de eerste zondag van de maand denken we weer aan voldoen van onze gezinsbijdrage. Wellicht kunt u voor het onderhoud van de kerk iets geven van uw vakantiegeld! Misdienaarslijst van 4 - 11 juli Zondag: 8.00 H. Rijbroek, L. Si mons; 9.00 B. Pelzer, G. Pelzer; 10.00 H. Kusters, J. v. Meyel, N de Rijk; 11.30 M. v. d. Bekerom, G. Raayma- kers; 18.30 H. Linders, G. Swinkels. Week 1: 8.00 G. Pelzer, G. Ewals; 19.00 J. v d. Heuvel, H. Peeters. Week 2: 8.00 S. Vollenberg, J. Ver- steegen; 19.00 H. Jansen, T. Voesten. Vrijdag: 16.00 S. Claessen, N. de Rijk. HERVORM Cé GEMEF.' SïF Zondag begint de kerkdienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Keers, die om elf uur voorgaat in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 8.30 Leo Hendrix; 10 uur Hoogmis jrd. Peter Joh. Achten, Anna Maria Feijen en kinderen. Maandag: 8.00 Wirn Paules. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Hendrix- Janssen. Woensdag: 8.45 Martinus Reijn- ders en Petr. Kleuskens-Verheijen. Donderdag: 8.00 Antoon Verheijen. Vrijdag: 8.00 Peter Vermeulen. Zaterdag: 19.00 Antoon Camps. Bl'Ltterswijck. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maandd. Joh. Pe ters; 10.00 hoogmis voor Hub. Bis- tervels en Eleonora Kemmebngs. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 jaard. Theodorus Claessens. Woensdag: 7.30 hoogmis st. Gerar- dus Kessels en Elisabeth Heiligers. Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (M.). Vrijdag: 7.30 leesmis tot zekere in tentie. Vrijdag: 7.30 leesmis tot zekere in tentie. Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw; 19.00 avondmis, maandd. Louis Claessens. Deze week worden de zakjes voor de gezinsbijdrage opgehaald. De kollekte voor pater v. d. Ster ren heeft opgebrcaht 1045,42. •PAROCHIE CASTEflRAY - Zaterdag- 19.00 avondmis. Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 8.00 leesmis zlg. Joh. v. d. Eindt; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 overl. fam. Steeghs- Litjens. Dinsdag: 7.30 H. Mis. Woensdag: 7.30 Gezinsmis voor hen die offeren. Donderdag: H. Martelaren van Gorcum. 7.30 H. Mis. Vrijdag: 7.30 H. Mis; 14.00 plech tige H. Mis bij gelegenheid van zil veren huwelijk J. Rambags-VulMngs. Zaterdag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (int. van hen die offerden). Misdienaars: A Seykens - B. Gee- rets J. Tielen - M. Vollenberg. Akolieten: Jos Kunen en L. en P. Rambags. Zondag: 7e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Harry Poels; 8.45 leesmis voor de parochie; 10.00 gest jaarg. v. Catharima van Lipzig- Geurts en Maria van Lipzig-Willem- sen; 11.30 jaarg. voor Victor Luyten. Maandag. 8.00 leesmis voor Harry Poels. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Jaco bus Janssen. Woensdag: 8.00 leesmis voor Peter Joh. Philipsen. Donderdag: 19.00 leesmis voor int. van de fam. Slangen-Verheyen. Vrijdag: 8.00 weekdienst voor Ja cobus Flinsenberg. Zaterdag: 3.30 gez. H. Mis uit dankbaarheid bij het 25-jaTig huwe lijk van Claessens-Maessen19.30 leesmis voor Willem Vollenberg. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag 7e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor Thijs Arts vw. LLTB; 11.30 leesmis voor overl. ouders van Valkengoed-van Daatselaar. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Hubertus Verstegen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Wilhelmus Ewals. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Thijs Arts. Donderdag: 8.00 gest. jgt voor Coemradus KLaassen en echtgenote. Vrijdag: 8.00 gest. Hoogmis t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 1930 Avondmis voor Gr a da en Leentje Arts.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5