Vliegveld bij Tilburg? COENEN komt Venray er niet aan te pas? INTERKRING SPORTDAG van M.B.L. en K.P.J.L. 27^ Zomerse ideeënvoor toin en camping Zilveren portier Ouderavond PULS PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zangers v. St Frans VRIJDAG 19 JUNI 1970 No. 25 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (buiten Ven ray 230) Ten zuiden van Tilburg, in de om geving van Baarle Nassau, ligt de plaats, die uit economisch oogpunt bezien uiterst geschikt is voor de vestiging van een nieuwe luchtha ven. Dat is gebleken uit een onderzoek van het Nederlands Economisch In stituut in Rotterdam, ingesteld op initiatief van de commissie vlieg veld van de Brabantse kamers van koophandel en die van Rotterdam en van Venlo. Op grond van de uitkomst van dliit onderzoek gaat de commissie die opereert onder voorzitterschap van ir. Frits Philips, pogingen in 't werk stelllen om de luchthaven daar gerealiseerd te krijgen. Zij mikt daarbij op een intercontinen taal vliegveld met de allure van 'n volledig uitgebouwd Schiphol. De kosten van aanleg en exploitatie - ruw geschat 2 miljard gulden) zou den door Nederland en België - en wellicht ook door Luxemburg - sa men gedragen moeten worden. De commissie wil van deze luchthaven het eerste grote Benelux-project maken SCHIPHOL VOL Uit het rapport van het Econo- Zaterdag en zondag herdenkt Br. Joannes Tax het feit dat hij 25 jaar min derbroeder is.Zijm naam zal ve len waarschijnlijk weinig zeggen, omdat hij het beste bekend is als BROEDER JAN, de portier van wat eerst het Gymnasium Immaculatae Conceptaonis was, en later het R.K. Lyceum voor Jongens werd, en nu nog maar internaat is. Hoewel Broeder Jan als Horstenaar geboren is, is hij vrij snel na zijn geboorte naar Venlo verhuisd en van daar ook in 1945 bij de Minder broeders ingetreden. Hij heeft eerst 2 jaren in Weert in de keuken gewerkt, is da 2 ja ren naar Alverna overgeplaatst ge weest. Daar werkte h, in de bakke rij en was hij hulpportier. Nu zit hij al 21 jaar in de portiersloge van het internaat - als men dat 1 jaar Drachten er niet bijtelt. In die 21 jaar heeft hij veel zien gebeuren. Keek hij bij zijn komst in Venray al eerbiedig naar de 21 le raren, die toen les gaven aan dit onderwijsinstituut; nu zijn het er 63 gewqrden. Hij heeft de verbouw van het klooster meegemaaktde omvorming tot Lyceum en de uit tocht naar het Boschveldcollege. En aan de „overkant" heeft hij de Min derbroeders zelf zien vertrekken en het Patersklooster een heel andere bestemming zien krijgen. Dat hij in die tijd ook nog vijf gardiaans ver sleten heeft is weer een ander ka pittel, evenals het feit dat hij de zusters heeft zien komen en gaan.... Bij de vele veranderingen die zich in dit hoekje van Venray hebben voltrokken is gebleven de figuur van Broeder Jan, die thans even rustig de mensen naar gemeentewerken en naar het Boschveld-college ver wijst, als hij vroeger het in- en uit gaan van de internen bewaakte en de bezoekers te woord stond Broeder Jan heeft behalve bij de studenten zelf, ook in Venray veel vrienden verworven. Voor hen allen is bij het begin van de canatie van het internaat op zaterdag 20 juni van 4 tot 6 uur een receptie in de aula, terwijl op zondag 21 juni a.s. het feest is voor de communiteit en familie. mdsch Instituut blijkt intuussen wel dat Schiphol veel eerder volgeboekt zal zijn dan tot nog toe werd aange nomen. Volgens de meeste rappor ten zou Schiphol minstens tot 't jaar 2000 capaciteit voldoende hebben om het steeds intensiever wordende luchtverkeer bij te kunnen benen- Het N.E.I. heeft thans becijferd, dat de „fatale" datum al omstreeks 1987 zou vallen. Dat betekent dat met de plannen van een nieuwe luchthaven meer haast gemaakt zal moeten worden dan tot nu toe werd aangenomen. Omstreeks het jaar 2000 zou dit nieuwe vliegveld al op 4,2 miljoen passagiers per jaar kunnen rekenen, aldus berekende het N.E.I. Ter vergelijking: dit jaar ontvangt Schiphol 4,6 miljoen passagiers Voorwaarde is dan wel dat dit nieuwe vliegveld midden tussen de randstad Holland, Brussel-Antwer- pen, de Belgische en Franse indus triegebieden en het Duitse Ruhrge- bied komt te liggen. Een en ander houdt ook verband met de aan- en afvoerwegen. Zo is men bij Tilburg terecht gekomen. De verwezenlijking hiervan kan echter niet zonder de medewrking van Duitsland en België. Belgie dat met zijn luchthaven nabij Brussel heel wat langer vooruit kan dan Schiphol. Duitsland dat zelf al met plannen rond loopt voor een nieuw groot vliegveld in het Ruhrgebded Maar met ir. Philips aan het hoofd van de commissie kan men het nooit weten. In ieder geval „het vliegveld" is nog altijd onderwerp van gesprek, zoals uit bovenstaande wel blijkt. Onder straleende weersomstandig heden hebben 59 sportafdelingen van de MBL en de KPJL in het ge meentelijk sportpark alhier, als af sluiting van hun verenigingsjaar, de interkriingwedstrijden gehouden Er was hiervoor grote belangstel ling, en terecht, wamt het was een mooi gezicht om al deze jongeren in fleurige kledij - in alle kleuren van de regenboog, voorbij te zien trek ken tijdens het défilé voor gasten en toeschouwers. De fanfare en drumband van Ons Genoegen uit Oirlo verleenden hun muzikale medewerking. De grootste deelnemende afdeling was wellicht Grashoek, met zijn mi ni- en maxi-groep; terwijl de afde ling Roggel aan „bloedarmoede" blijkt te lijden. P. Derickx van de kring Venray sprak het openingswoord, waarna de heer G. Mertens, voorzitter van de KNBTB en tevens voorzitter van de LLTB, het officiële openings woord verzorgde. Hierin toonde hij zich gelukkig dat zovele jongeren uit de boeren- en tuindersstand nog aan sport in georganiseerd verband doen. Juist in deze gespannen tijd is het goed zijn geest en lichaam door middel van sport te ontspannen, al dus de heer Mertens. Vóór de prijsuitreiking werd af scheid genomen van de algemeen sportleider de heer Timmermans uit Weert. Hem werd dank gebracht voor zijn jarenlange inzet voor de sport onder de boerenjeugd. De organisatie van deze interkring- sportdag was perfect en de talrijke toeschouwers hebben volop kunnen genieten, vooral van de oefeningen in groter verband. De uitslagen voor Venray e.o. wa ren als volgt: KPJL Bondsoefening en Muziek- oefening Klasse A: 5 Merselo 166 p. 7 Leunen 160 p. 9 Venray 151 p. MBL baloefeningen en muziek- oefeningen, klasse A: 8 Heide 156 p. Klasse B: 5 Venray 158 p. 7 Merselol55 p. Klasse C: 10 Ysselsteyn 145 p. MBL 100 meter junioren: A. Peeters, Heide, 14,8 sec. 100 meter senioren: M. van Tilburg, Merselo, 14,4 sec. KPJL: Verspringen senioren: 1 W. Loonen, Leunen 6,22 m 2 G. Jansbeken, Venray 5,95 m Discuswerpen: 1 W. Hendriks, Merselo 30,20 ml 2 P. Hendriks, Merselo 29,85 m 3 G. Holthakkers, Leunen 27,40 m Kogelstoten senioren: 1 A. Arts, Merselo 10,16 m Kogelstoten junioren: 1 M. Philipsen, Venray 11,10 m Verspringen junioren: 1 M. Philipsen, Venray 5,37 m Hoogspringen: 1 W. Janssen, Leunen 1.60 m 3 A. Arts, Merselo 1.60 m 100 meter junioren: 1- M. Philipsen, Venray 11,9 sec 100 meter senioren: 1 G. Jansbeken, Venray 11,5 sec 2 W. Loonen, Leunen 11,8 sec Estafette M.B.L. 3 Heide 1.02 min Estafette KPJL: 1 Venray 49,8 sec Pyramide. KPJL: 3 Venray 88 p 4 Leunen 83 p Discipline KPJL: 8 Leunen 9 Merselo 10 Venray MBL - 400 meter senioren: 1 D. Hendriks, Ysselsteyn 69,0 sec KPJL - 400 meter senioren: 1 W. Loonen, Leunen 54,0 sec KPJL - 400 meter junioren: 3 M. Philipsen, Venray 57,8 sec Vrijdagavond hieldën het bestuur en de ouders van de Zangers van St. Frans een bijeenkomst in zaal „In den Engel" om het wel en wee van him vereniging te bespreken. Het voornaamste punt dat op deze vergadering behandeld werd was ongetwijfeld het feit dat de Zanger tjes geen kerkkoor meer is in de wa re betekenis van het woord, doch voortaan als vrij koor 2x per maand de diensten in de Paterskerk met hun gezang zullen opluisteren. Hier mee werd officieel feitelijk vastge steld wait reeds maanden lang on officieel bestond. Het bleek nl. lang zamerhand niet meer doenlijk al de Zangers elke week de hoogmis te la ten omlijsten. Sinds 'n half jaar bè- stond dan ook de regel dat de ene week de eersite stem, vervolgens de tweede stem, weer een week later de bassen en tenoren en tenslotte eens per maand het gehele koor in de kerk zong. Doch ook deze regeling beviel niet, gezien de prestaties van elke afde- lings apart, die uiteindelijk ook geen reklame was voor het koor in zijn geheel. Nu men los van de kerk staat en tweemaal per maand als „gast koor" optreedt, is men er van over tuigd, dat alle zangers weer spon taan zullen meedoen. Men heeft nu ook meer gelegen heid om wat meer moderne muziek in te studeren. Uit de vergadering kwam naar vo ren, de wens om ook eens een nieu were Mis-liturgie in te studeren. Het bleek dat er reeds plannen in die richting bestonden, maar dat uitvoe ring daarvan in de hoogmis tot op heden niet mogelijk was, omdat men zich aan de wensen van de parochie raad had aan te passen. Men verwacht dat de publieke be- langstellihg in de hoogmis dan ook zal toenemen, een belangstelling die evenals overal elders niet meer is zoals ze zou moeten zijn. Op het programma voor deze zo mer staat met hoofdletters het be zoek aan Würzburg. Hier zullen plm. 6.000 jongens uit geheel Europa deel nemen aan een congres van de Pueri Cantores, zoals dit voor jaren terug gebeurde in Rome en later in Loreto. Waren de Zangertjes van St. Frans in beide genoemde plaatsen nog de enige Nederlanders, thans zullen in Würzburg 3 Nederlandse koren aan het congres deelnemen. Van 23 tot en met 28 juli wordt dit congres gehouden en het is voor de nederlandse en Vlaamse koren een grote eer dat zij samen daar een pontificale hoogmis mogen verzor gen. De nederlandse en vlaamse koren zullen tijdens deze Pontificale Mis een compositie van de heer van de Tillaard uitvoeren, waarvoor inter nationaal gezien grote belangstelling bestaat. Uiteraard belooft deze samenzang van nederlandse en vlaamse jeugd koren (de nederlanders zijn alleen al met 170 jongens) een groots evene ment te worden waaraan de Duitse t.v. en radio zeer zeker veel aan dacht zullen schenken, zoals trou wens aan het gehele congres van de Pueri Cantores. Alhoewel de Zangertjes van St Frans zich op dit congres al druk voorbereiden en aan hun persoon lijke financiële bijdrage sparen, hangt de definitieve deelname uit eindelijk af van het feit of de rijks subsidie op tijd binnen is. Men re kent daar echter zonder meer op. Trouwens de gehele financiële toe stand bij de Zangertjes is elk jaar weer een probleem. Over het afgelo pen jaar had men een tekort van 175,dat aangevuld werd met het voordelige saldootje van het 10- janig jubileum. Voor dit jaar zal het tekort veel groter zijn indien men de uniformen en met name de broeken op rekening van de vereniging laat drukken. Voorgesteld werd dan ook dat de ouders de nieuwe broeken zouden betalen. In het verleden was het zo, dat de eerste broek door de ouders betaald werd, maar als de broek te klein werd kon men ze ruilen tegen een maat groter. Aangezien de jeugd blijft groeien, zijn er al broeken bij die vier eigenaren gehad hebben en nu uiteindelijk aan het verslijten zijn. Wanneer de ouders nu weer een broek betalen zal men pogen het ruilsysteem ook weer in stand te houden. Een aparte oudercommissie zal dit gaan bestuderen, evenals het feit of de aanschaf van broeken e.d. in de toekomst niet bekostigd kan worden uit een te stichten undfor- menfonds. Uit het programma voor deze zo mer vermelden wij als eerste een concert in Deurne, morgen zaterdag avond. De Zangertjes van St. Frans zullen daar zingen met koren uit Deurne, Helmond, Asten en Some ren. Een soortement uitwisselings programma, want deze koren komen t.z.t. ook weer in Venray zingen. Al met al bleek op deze ouder bijeenkomst dat de vereniging nog vol levenslust is, nog veel op het programma heeft staan en zeker veel belangstelling zal trekken, zo dra zij haar eerste uitvoering zal geven van een moderne liturgievie ring. Opvouwbare sterke campingmatras in zomerse kleuren, slechts Handige opvouwbare proviandkast (alles veilig voor insekten), kost maar g gij Veertjesbed voor op de camping, met een gezellig geruite loper, slechts 50 Stevige stoel met een hoge rug voor lekker lui achterover leunen, Heel best 1-persoons jg 75 luchtbed, t 15 til Ruime en sterke tricot nylon slaapzak, 160 X 200 cm, Lekker stalen stoeltje met kleurige kindertekeningen; heel voordelig: jg 5fl Stoelbed, wafejmodel, om lui te zitten VENRAY - HOFSTRAAT - TEL 2828-04780

Peel en Maas | 1970 | | pagina 13