KRAPPE ARBEIDSMARKT Geslaagd 2565.- berden-trienekens - blerick GECAPITONNEERDE LUXE MOHAIR BEKLEDING EEN BANKSTEL DAT ALLURE BEZIT. ALLURE... EEN BANKSTEL WAARIN HET GOED TOEVEN IS. Vredeskerk Venray Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Jan Janssen en Carolina de Bruijn. Deze avondmis wordt weer gezongen door de jongens en meisjes van het jongerenkoor, onder leiding van C. Dekker. Het orkest van Rank Xerox zal de zang begeleiden. Alle aanwe zigen kunnen meezingen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Guus Siebers en familie; 9.00 lees mis voor overl. fam. de Jong-Haa- nen; 10.00 Hoogmis voor overl. Jo hannes v. d. Boom; 11.30 leesmis voor overl. fam. Jansen-Manders 18.30 avondmis voor overl. Antoon Greemers. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie (G.)19.00 avondmis voor overl. familie Pas-Manders. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (T.); 19.00 avondmis voor overl. Piet Slats. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Zwanik van den Berg; 19.00 plech tige eucharistieviering, waaronder de kinderen die de lagere school gaan verlaten het H. Sacrament van het Vormsel wordt toegediend door Mgr. Beel. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Jacobus Vullings; 14.00 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig dienst jubileum bij de PTT voor de families Wijnhoven,. Guppen, Philip- sen; 19.00 avondmis voor overl. ou ders Simons-Jacobs. Vrijdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 19 uur avondmis voor overl. Catharina Arts. Zaterdag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Mededeling: Mgr. E. Beel komt a.s. woensdag avond om 7 uur de kinderen die dit jaar de lagere school verlaten het H. Sacrament van het Vormsel toedie nen. De ouders met de vormeling nemen plaats in de kerk en na het evangelie begeleiden ze hun kind naar de bisschop om gevormd te worden. We nodigen alle parochianen uit om deze vormplechtigheid mee te maken. Misdienaarslij st van 13 - 20 juni Zondag: 8.00 G. Willemsen, G. Swinkels9.00 H. Kusters, H. Bin ders; 10.00 J. v. Meyeli, M. v. d. Be- kerom, B. Pelzer; 11.30 S. Olaessen, W. Hermans; 18.30 N. de Rijk, G. Raaym akers. Week 1: 8.00 S. Claessen, J. van Meyel; 19.00 M. Dicker, J. Verstee- gen. Week 2: 8.00 W. Hermans, H. Jans sen; 19.00 T. Voesten, G. Raayma- kers. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 maaindd. Peter Joh. Loonen; 10.00 hoogmis, jaard. Engel- bertus Martens. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie. Wolensdag: 7.30 leesmis voor over ledenen (H.). Donderdag: 7.30 leesmis t.e.v. St. Machutus. Vrijdag:. 7.30 jaardienst Engeiber- tus Lenssen. Zaterdag: 7.30 gest. leesmis; 19.00 maandd. Gertr. Wolters-Peeters. A.s. zondag 21 juni zal Mgr. Beel het Vormsel komen toedienen aan de kinderen van de zesde klas, om 2 uur. •PAROCHIE CASTElJRAY Zaterdag: 19 uur jaard. J. Camps. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8 uur maandd. M. Drabbels; 10 uur hoogm. voor de parochie. Onder de ze H. Mis zal door Mgr. E. Beel het H. Vormsel worden toegediend. Maandag: 7.30 uur Ddna Litjens. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis. Woensdag: 7.30 uur gezinsmis tot intentie van hen die vandaag offe ren. Donderdag: 7.30 uur H. Mis. Vrijdag: 7.30 uur H. Mis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand, voor hen die offerden in de offerbus. Misdienaars: M. Geerets, H. Duy- kers, G. Kunen, Th. Duykers. AkolietenL. Heidens, Jan Kunen en H. Rambags. Zaterdagavond 7 uur leesmis voor Frans Janssen. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gesticht ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand; 10.30 leesmis voor José Tim mermans en Jac. Vervuurt. Maandag: 7.30 Jo van Meijel; 8 u. leesmis voor Victor Asselberghs en echtgenote. Dinsdag: 7.30 gestichte leesmis voor Johanna Weijs; 's avonds 7 uur leesmis voor Petronella Janssen- Martens. Woensdag: 7.30 leesmis voor EUy Loonien en Elly van Berlo; 's avonds 7 uur leesmis voor Gerard Willem- se. Donderdag: 7.30 leesmis voor Chris Gooren en echtgenote; 's avonds 7 u. leesmis voor de overl. fam. Ver- koeijen-Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Frans Janssen; 's avonds 7 uur leesmis v. Elizabeth v. d. Berg-Verlinden; Zaterdag: 8 uur leesmis voor Eduard Asselberghs; 's avonds 7 uur leesmis voor Jean Jacobs en echtge note. Akolieten in de week: 7.30 Thijs Geurts; 's avonds Robby Beckers. Zondag: 7.30 Jan Voermans en Jan Voermans9 uur M. Janssen, W. Comelissen, P. en L. Reintjes; 10.30 J. Koenen en M. Koch. Op zondag 21 juni onder de mis van 10.30 uur zal Mgr. Beel het H. Vormsel komen toedienen aan de kinderen van de 6e klas. In die H. Mis worden behalve iedereen die er belangstelling voor heeft, op de eer ste plaats de ouders van de vorme lingen verwacht. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis t.e.v. H. Gerardus; 8.45 leesmis v. Gerard Fleurkens besteld door de Boerenleenbank; 10 u. Hoog mis v. d. parochie; 11.30 leesmis v. zekere intentie. Maandag: 8.00 maandd. v. Peter v. Gel'lecum. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Petronel la Cox-De Louw. Woensdag: 8.00 maandd. v. Gerard Fleurkens. Donderdag: 19.00 weefcdienst voor Jacob Flinsenberg. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Piet Ver- heyen en Maria Litjens. Zaterdag: 19.30 jaarg. v. Martinus Strijibos. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 7 uur Zeg het met bloe men; lit. viering vetzorgd door de jongeren. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 uur H. Mis; 10 uur hoogmis v. overl. vader van Dijck en zoan. Elke dag om 7.30 H. Mis. Dinsdag: tot intentie van de fam. van de Winkel-Geurts. Donderdag: tot intentie van mevr. van Loon. Zaterdagavond 7 uur avondmis voor A. Janssen en Th. Vermeulen. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.45 uur vroegmis voor de zielerust van Tonnie Botden; 10 uur hoogmis tot bijz. int. (B.N.); 19 uur H. Mis door mgr. Beel met toediening van het H. Vormsel. Door de week mis om 7.45 uur. Maandag: tot bijz. int. (B.N.) Dinsdag: tot int. van familie Na- buurs-van den Broek. Woensdag: tot bijz. int. (Horst). Donderdag: tot bijz. int. Vrijdag: tot bijz. int. (Horst). Zaterdag: 19.30 uur avondmis tot int. van familie van Bakel-Peters. RECTORAAT-HEIDE Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Martinus Janssen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Tonny Derikx en Piet Rongen. Misdienaars van de week: Martien Poels en Louis van Osch. Maandag: 7.30 leesmis voor Jose phine Michels-Kers'ten. Dinsdag: 7.30 uur leesmis voor Martinus Peeters en Johanna Ger- rits; 19 uur Avondmis waaronder de kinderen van de zesde klas ge vormd worden door Mgr. Beel. Woensdag: 7.30 leesmis voor Joost Camps. Donderdag. 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Heijster. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid tot int. van de familie van Osch-Rambags Zaterdag: 7.30 leesmis t.bi. Biecht gelegenheid van 67 uur. 19.30 uur Avondmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen. Kerkpoetsen: Minie Fleuren en Rinie Achten. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis voor zal. Piet Cleven; 10 uur Hoogmis voor zal. Gerardus Thielen en overl. fam. Scheurs. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Antonda Janssen-Sanders. Dinsdag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Groetelaars-Stroeken, spec, zoon Theo. Woensdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. Donderdag: 8 uur leesmis uit dankbaarheid fam. Groetelaars. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Martinus Willems. Zaterdag: 8 uur leesmis overL fam. Geurts-Arts. Lector voor 14 juni: J. van Oers. Akolieten: Wil van Ooi, Jan Gee- ien en Harry Verhoeven. De cijfers over de voorbije maand mei tonen duidelijk aan bij het ge westelijk arbeidsbureau Venray, dat de arbeidsmarkt zeer krap is. Voor het eerst sinds het arbeids bureau in Venray een meer gewes telijke funfctie gekregen heeft is het aantal werklozen in het rayon Ven ray (dus met Horst, Sevenum en Wanssum-Meerlo) onder de 100 ge bleven. Op het einde van mei waren er in deze gemeenten slechts 99 mannen werkloos. In het rayon Gen- nep( met Mook, Ottersum en Bergen) komen daar nog eens 47 werklozen bij, zodat bij het gehele bureau sitaan ingeschreven 146 mensen en men komt aan een werkloZenpercentage van 1,1 pet., het laagste in Limburg. Een deel van de ingeschreven werklozen is te werk gesteld op werkvoorzieningsobjecten en aanvul lende werken, zodat in feite het ge hele werklozenbestand bestaat uit studenten en degenen, die in af wachting zijn van hun oproep voor de militaire dienst Dat is natuurlijk bijzonder prettig, maar houdt ook in, dat er tekorten komen. Zo steeg de vraag naar ar beidskrachten in het rayon Venray maar liefst met 526, waarbij vooral opvalt dat in de bouwvakken de te korten aan werkkrachten groter worden. Voor de metaal 'blijft die vraag ongeveer hetzelfde, maar is toch dusdanig dat verschillende be drijven in die sector Turken en Spanjaarden proberen te charteren om de nog steeds openstaande plaat sen te komen bezetten. Ook is er een officiële aanvrage voor een 20 tal geschoolde Joegosia- ven voor een timmerfabriek. Venray wordt op die manier wel een klein Babyion. SCHOOLVERLATERS Het is duidelijk dat bij dergelijke tekorten verschillende industrieën zeer geïnteresseerd zijn in de zgn. schoolverlaters. Men weet intussen al dat in Venray 95 leerlingen van de LTS, nuts ze slagen, zullen afstu deren. Dat zijn 59 metaalbewerkers, 22 timmerlieden, 7" metselaars en 7 schilders. De Gennepse LTS levert 36 me taalbewerkers, 18 timmerlieden en 26 metselaars af, plus nog 3 papierbe werkers. De LTS Wellerlooi heeft 45 me taalbewerkers gereed, 16 timmerlie den en 36 brood- en banketbakkers. De LTS van Horst tenslotte heeft 79 metaalbewerkers klaar, 34 tim merlieden en 19 electro-monteurs. De grote vraag is echter hoeveel van die jongelui op de een of andere wijze gaan doorstuderen. Dat per centage doorstudeerders is in deze contreien altijd bijzonder groot en dientengevolge zal wat uiteindelijk van de schoolverlaters nu al direct het bedrijfsleven binnenstapt lang niet voldoende zijn om de vraag eni germate in te perken POSITIEVERBETERING In de komende maanden zal het gewestelijk arbeidsbureau vooral de nadruk leggen op de mogelijkheden voor positieverbetering. Van een 150 tal bedrijven wordt iedere maand een exacte opgave verwacht van de nog open staande plaatsen. Zodoende krijgt men op het arbeidsbureau een goed overzicht van de mogelijkheden, die er in eigen rayon zijn. Degenen, die niet tevre den zijn met him huidige positie, kunnen juist door deze overzichten zelf uitmaken of daar de een of an dere plaats bij is, die hen wellicht meer bevrediging kan geven. Als onpartijdige bemiddelaar kan dan het arbeidsbureau in deze optreden. Een tweede punt waarop het ar beidsbureau de komende maanden weer de aandacht gaat vestigen is het aantrekken van dames voor de verschillende branches, die ook in part-time op verschillende plaat sen niet alleen goed werk kunnen' doen, doch ook een extra inkomen kunnen verwerven in veel huisge zinnen. De reeds gevoerde aktie heeft in verschillende bedrijven goed voldaan en men wil nu verder uit breiden om ook op die manier het tekort wat in te lopen. Maar hier over hoort U in de komende tijd nog wel het een. en ander. In het opleidingsinstituut voor ver- plegenden en verzorgenden „Den Hoebert" te Venray, slaagden voor het eerste overgangsexamen van het Psychiatrisch Centrum St. Servatius te Venray, de dames E. Buckx en M. Camps; en de heren H. Arts, W. Claassen, G. Goenen, P. van Deelen, F. Dekker, H. Essing, A. den Hollander, H. Joosten, J. Klinkenberg, H. Meurs, A. van Moll, A. Houwen, R. van Nomen, L. .Oli- slagers, J. Oudenhoven, C. Reintjes, H. Rosendaal, M. Rutten, M. Sas, Fr. Schloos, A. Voesten en W. Zilfen; van het Ssychiatrisch Centrum St. Anna te Venray, de heren J. Biies- terbos en M. Jacobs, en die dames A. van Ass, A. v.d. Bereken, A. v.d. Berg, J. Branje, G. Brouns, A. van Casteren, B. Geurts, M. de Lossantos Parola, C. van den Munckhof, M.E. Dassen, H. van Dommelen, C. Ge- boers, M. Niessen, J. Nijssen, H. de Reus, L. van Rijswick, J. Staken burg, H. Steijn (met lof), H. van der Steyn, A. Thuyls en M. Timmer mans. In het Opleidingsinstituut voor ver- plegenden en verzorgenden „Den Hoebert" te Venray, slaagden voor het overgangsexamen tweede jaars, van het Psychiatrisch Centrum Sint Anna te Venray, de volgende dames C. Flinsenberg, mevr. J. Kroesen- Hebben, S. Lindeboom, C. Moors, mevr. J. Sharpo-Swart en L. Ver beek; van het Psychiatrisch Centrum St. Servatius waren dit de volgende leerlingen: de dames H. Rambags, P. Smits, A. Swaters, A. Vercoulen en J. Zuur; en de heren M. Arts, H. Aben, K. Bennenbroek, C. Brouns, G. de Bruijn, H. Crijns, M. Cuijpers, L. v.d. Goor, J. Hoedemaekers, A. Houwen, W. van Hugten, G. Jans sen, M. Janssen, P. de Jong, W. Jan sen, A. Kroesen, J. Kuhuwael, J. y. Liernpt, J. Martens (met lof), P.H. Meertens, J. Min, J. Muller, L. Pee ters, P. Peeters, Chr. van Rooy, A. Saenen, R. Sharpe, H. Stroeks, M.G. Swinkels, H. Swinkels, F. Vaessen, H. van Vegchel, P. Vermeulen, H. de Weert (met lof), C. Wennekers en H. Weijers. Voor het bediendendiploma in het dameskappersvak slaagde C. Flin senberg te Merselo. Te Nijmegen slaagden voor het Mu lo-diploma o.m. de navolgende jon gedames uit Venray e.o., leerlingen van de R.K. Mavo te Boxmeer: T. vd Pasch, Oostrum; R. Smits, Maas hees; W. Verhoeven, Venray; M. Dêrickx, Oostrum en T. Goumans, Venray. BENOEMING Op 29 mei werd te Utrecht de oud-Venrayer Henk M.J. Janssen - wonend te De Bilt - door de be stuursraad van de Theologische Stu dievereniging Utrecht (T.S.U.) be noemd tot vice-praeses van de T.S. U. van de Theologische Faculteit v. de Rijksuniversiteit Utrecht voor 't kollege-jaar 1970-1971. De heer Janssen is de eerste R.K. man die een funktie in het bestuur van de T.S.U. gaat bekleden. Op 6 juni legde hij zijn funktie van praeses neer en werd hij be noemd tot vicarius van het Theolo gisch Werkgezelschap „UTERQUE" van de Theologische Faculteit van de Rijksuniversiteit Utrecht, voor 't kollege-jiaar 1970-1971. ZESTIG JAAR WERKZAAM IN HUISHOUDEN Temidden van haar familie vierde mejuffrouw Gertruda van Opbergen het zestig-jarig dienst-jubileum bij de familie Asselberghs te Leunen. Een jubileum - van een trouwe gedienstige - waarbij men zeker even stil moet staan, want iets der gelijks treft men tegenwoordig toch niet meer aan. POT BEKENNEN Een actiegroep van studenten van het Boschveldcollege en andere on derwijsinstellingen heeft onlangs 'n 9traatcollecte gehouden voor medi sche hulp aan Nrd. Vietnam en voor het nationale bevrijdingsfront van Zuid Vietnam. Bij een poging dat ook in Horst te doen kwam de po litie daar tussen beiden en nam o. m. de collectebussen in beslag. In Venray zelf werd opgehaald 732,75 waarvoor de actiegroep de milde gevers hartelijk dank zegt.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 10