69 1.29 Samen voor Venray lijst 1 voor iedereen LYCEUM '64 DUIVENSPORT ZWEMMEN sv.v. NIEUWS RUITERSPORT WANDELSPORT GYMNASTIEK TENNISSEN guldens zijn harde guldens Een kind begrijpt waarom Watersportvereni ging opgericht 13 GULDEN GESPAARD-15 GULDEN WAARD Week in week uit brengt de IFA volop voorde lige aanbiedingen. Iedere week weer koopt u meer voor minder. Huisvrouwen,die rekenen kopen bij de IFA.'t Is zo eenvoudig.een kind begrijpt waarom. 2 JAMPOTJES AZET BABYAPPELMOES van 79 cent voor GELDIG T/M16 MEI ANTON HUN1NK WIENER WORST 200 gram van 1.55 voor IFA. GOUDSE W. jonge kaas 500 gram van 2.59 voor den. Ook in de verdediging was D. A.R. uitmuntend, door gotd fielden en goed aangooiien kwamen de lo pers van de tegenpartij niet ver. Ook Grad Vollenberg was weer in topvorm, door een bal - waarvan iedereen dacht dat hij hoog over zou gaan - rustig te vangen. P. Berenits die catcher W. Dommeck verving - die aan zijn been was geblesseerd deed het uitstekend. Iedereen was blij met deze zo verdiende overwin ning. Alle leden attentie: De voor maandag 18 mei (tweede pinksterdag) geplande wedstrijd in Venray tegen de Ducks uit Boxtel is veranderd in een uitwedstrijd, We vertrekken om 12 uur vanaf de Fa~ terskerk. PJD.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Quevy 26 april: 188 km 131 duiven, le 15.27.47 laatste 16.25 J. Janssen B 1 2 3 4 5 8 11 19 21 25; Gebr. Kusters 6 10 20; Fr. Vermeu len 7 27; Jac Ewalts 9; P. Janssen H 12; p. Janssen K 13 28 33; H. Strij- bosch 14; P. van de Laar 15; J. Ver stegen Zn. 16 18 29 31; H. van de Laar 17 23 26 32; Gebr. Wlillems 22; H. Kleuskens 24; H. Ewalts 30. Wedvlucht Quevy 3 mei 188 km 190 duiven, le 11.35.46 laatste 12.0617 H. v.d. Heuvel 1 3 14 23 24 27 32; Jac Ewalts 2 19 20 30; J. Kusters 4; P. Janssen H 5 10; Fr. Vermeulen 6 7; J. Verstegen Zn 8 22 33 35 36 40 45 47; P. Janssen K 9; J Cree- mers 11, Gebr. Willems 12 25; Gebr. Kusters 13 17 34; H. Ewalts 15 18 48; M. Dralbbels 16 39; J. Janssen B 21 31 42; H. v.d. Laar 26 37; H. Strjj- bosch 28 29; H. Kleuskens 38 41 43 44 en 46. Wedvlucht Laon, 272 km, 11 duiven le 14.37.39 J. Janssen B 1 7 14 15 17 23 24 27 28; J. Ewalts 2; J. Verstegen Zn 3 6 9 18 22 25; Gebr. Kusters 4; H. Strijbosch 5 13 26; H. v.d. Heu vel 8; Fr. Vermeulen 10 19 20; Gebr. Willems 11; P. vjd. Laar 12; P. Jan sen K 16 21 P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Laon 3 mei. Eerste duif 14.38.02, laatste duif 15.21.46. J. P. Strijbosch 1 19; J. Goumans 2 4 9 12; H. Bouten 3 8 20; K. Cox 5; Gebr. Hermans 6; C. Cuppen 7; H. Crooymans 10; J. Maas 11; P. Strij bosch 13 14 16 17 18; J. v. d. Laar 15. Wedvlucht Quevy, 5 mei. Eerste duif 11.22.10, laatste duif 12.03. J. v. d. Laar 1 10 14 24 28; P. Strij bosch 2 7 11 16 21 27 36 38; P. Wil lems 3 4 19 26 31 45; G. Cuppen 5 25 29 35 39; G. Jansen 6 40 43; P. J. Strijbosch 8 20 23 32 37 44; H. Crooy mans 9 18 46; C. Cuppen 12 13 17 22 42; J. Maas 15 34; Gebr. Hermans 30 33 47; J. Goumans 40 41. ZWEMCLUB SPIO As. zaterdag is er een wedstrijd in Roermond waarbij alleen 200 m. nummers verzwommen worden. De volgende leden doen aan deze wed strijd mee 200 meter vrije slag: Wilmie Thielen, Yvonne Buys, Sjef Wester en Gerard Plugge. 200 meter schoolslag: Karin van Loo, Trudy Biouwmans, Peter Scholten en Peter Hanen. 200 m. wisselslag persoonlijk: Sjef Wester en Sraar Berkens. Vertrek om 15.30 uur vanaf het Henseniusplein. Veel succes Uitslagen donderdag 7 mei a.s.: Venray 3—VCH 2 0—2 RKDEV 4'Venray 8 1—2 EEV 1—Venray 9 4—0 Uitslagen zondag 10 mei: Venray 1Rapid 1 42 Tilglieja 2Venray 2 31 BW '27 2—Venray 3 3—0 Venray 4'DIS 1 04 Venray 5Halthees 1 00 Venray 6Wittenhorst 6 21 Wanssum 3'Venray 7 22 BW '27 3—Venray 8 1—2 Afgelopen zondag behaalde Ven ray 1 een verdiende 42 overwin ning op Rapid uit Maastricht. De ze zege is echter niet zo gemak kelijk tot stand gekomen als de uitslag misschien doet vermoeden. De gasten uit Maastricht hebben zich helfdhaftig verzet en het uiterste gegeven om met de eer naar huis te kunnen keren. Maar ook Venray zette zich voor hon derd procent in, wat de bezoekers alles gaf wat men maar wensen kan: spanning, goed, hard, doch sportief voetbal. Bij Venray was het terecht Rien van Lierop die enkele malen een open doekje mocht ontvangen van de talrijke bezoekers, want hij was deze mid dag de grote „spielmacher" op het middenveld. Zoals te doen gebruikelijk opende Venray deze wedstrijd met een enorm aanvalsoffensief. Het was reeds in de eerste minuut dat een der verdedigers van Rapid de bal van de doellijn moest werken om een achterstand te voorkomen. De eerste de beste uitval van Rapid zou voor Venray fataal aflopen. Dat was na 5 min. spelen toen de midvoor ('in bui'tenispelpositie!) de score op 01 bracht. Geenszins geïntimideerd door deze snelle achterstand ging Venray opnieuw in de aanval. Van uit de verdediging werden de aan vallen goed opgezet. Het duurde toch nog tot de 15e min. voordat E. van de Velde de gelijkmaker kon laten aantekenen. Een door J. de Klerk genomen hoekschop werd in eerste instantie afgeslagen, maar deze spe ler ontving de bal opnieuw en lan ceerde nu Van de Velde die onhoud baar inschoot. In de 21e min. was het opnieuw E. v. d. Velde die zich goed vrij speelde, daarna een goede schiet kans kreeg, maar de doelman wist dit schot te stoppen, maar de bal niet onder controle te krijgen, waar na J. de Klerk de geboden kans waarnam om Venray aan de leiding te brengen: 2-1. Hoe gevaarlijk de tegenstoten van Rapid waren, ondervond SW in de 37e min. toen een verkeerd geplaat ste bad in het bezit kwam van de gevaarlijke Rapid-aanvalder, die vanaf het middenveld een solo on dernam, de opgedrongen SW-ver dediging gemakkelijk passeerde, in cluis doelman Ewalts: 22. Dit was tevens de ruststand. Zagen we in de eerst helft een fel aanvallend Venray tegen een stug verdedigend Rapid; in de tweede helft hebben de gasten evien gepro beerd het spel te verplaatsen, wat zelden lukte. Het zou een slopende tweede helft worden, die allies, maar dan ook alles van de spelers venglde. Er werd gestreden voor elke meter. Met het verstrijken van de tijd bleek diat de langste adem wel eens door slaggevend kon zijn. Bij een doel- worstediing in de 27e min. was het Harry Mulders die scoorde: 32. Hierna zette Rapid alles op alles om de gelijkmaker te scoren, maar de verdediging van Venray hield goed stand, zodat de gasten niet verder kwamen dan enkele hoekschoppen, die overigens niets opleverden. Rien van Lierop had pech toen een door hem genomen vrije trap even buiten het Strafschopgebied tegen de krui sing paal-lat kwam. In de slotfase bleek Venray de langste adem te hebben, maar het duurde tot de allerlaatste minuut van de wedstrijd voordat H. Mulders 42 kon laten aantekenen nadat hij de bal -van Joop de Klerk op een presenteerblaadje kreeg aangeboden. Hierna volgde het eindsignaal van scheidsrechter Peeters van een wed strijd die Venray 2 kostbare punten opleverde. Programma: zaterdag 16 mei: Castenray 3—Venray 9 17.00 u. maandag 18 mei (2e Pinksterdag): R.V.U. 1Venray 1 2.30 u, Venray 2Rleriok 3 2.30 u. Venray 3Spel. Irene 3 2.30 u. Leunen 1Venray 4 2.30 u. Venray 5—Melderslo 3 12.00 u. America 4—Venray 6 12.00 u. EWC 4Venray 7 11.30 u. Venray 8—RKDEV 4 (Leunseweg) 12.00 u. Venray 9Griendtsvelen 1 12.00 u. A.s. maandag (2e Pinksterdag) gaat Venray op bezoek bij RVU in Rothem. Deze rodelantaarndrager vecht dan voor de allerlaatste kans voor lijfsbehoud; met een gelijkspel is deze ploeg zelfs niet meer gebaat. Venray weet dus wat haar te wach ten staat. Het zal een moeilijke wed strijd wordien, die bovendien op een zeer slecht terrein gespeeld zal moe ten worden. Ook voor Venray is dit een zeer belangrijke wedstrijd, wint men dan is men praktisch verzekerd van behoud van het tweede klasser- sohap. Er zal dus weer met volle in zet gespeeld moet worden. Thuis werd het een 62 overwinning, maar in eigen huis zullen de RVU-mannen zich niet zo gemakkelijk laten ver slaan. Succes Venray 1! Tegen JVC in Cuyk werd de zo veelste nderlaag in successie geïn casseerd. Er werd toch niet slecht gespeeld, maar de thuisclub was ge lukkiger met het maken van doel punten. Uitslag: 42. A-s. zaterdag een thuiswedstrijd tegen HBSV uit Hoüt-Blèrick. Ter rein Oostsingel, aanvang 18.00 uur. Aangewezen: G. Voermans, W. Clevers, Ton Arts, H. de Bruyn jr., H. de Biruyn sr., H. Gommans, Jeu Arts, G. Poels, Toon Swimkels, K. Smals. Afmeldingen vóór vrijdagavond Beukenlaan 20. Zondag 10 mei j.l. organiseerde de afdeling Ysselsteyn een Dressuur- wedsftrijfd, die de volgende uitslagen bracht: Individuele dressuur, Ring I: 1. L. Willems, Meerlo IO8V2 p. 2. A. Janssen, Ysselsteyn 103 p. 3. M. Verschuur en, Venray 101 p. 4. H. Aerts, Meerlo 101 p. 5. A. Kuypers, Meerlo IOOV2 p. 6. A. Peeters, Ysselsteyn IOOV2 p. 7. J. Claessen, Leunen 100 p. Individuele dressuuur Ring 2: 1. J. Willems, Meerlo 102 p. 2. M. Vissers, Meerlo 99Va p. 3. J. Lemmers, Ysselsteyn 97 p. 4. K. van Rijswijck, Meerlo 96 p. 5. G. Arts, Venray 96 p. 6. Th. Peeters, Meerlo 92V2 p. 7. P. Poels, Meerlo 92 p. Uitslag springen: 1. A. Willems, Meerlo, Getoriska 2. H. Aerts, Meerlo - Fügel 3. H. Kursten, Meerlo - Vivace 4. H.v.Tilburg, Leunen - Courageux 5. P. Keunen, Leunen - Gonda 6. H. Geeien, Meerlo - Gulos 7. J. Willems, Meerlo - Winston 8. W. Verheyen, Ysselsteyn - Ringo 8. J. Bovee, Meerlo - Elduenio1 Viertallen: 1. Meerlo 1 2. Meerlo 3 3. Leunen 4. Meerlo 2 5. Meerlo 4 Op 18 mei, 2ë Pinksterdag, gaan de volgende verenigingen deelnemen aan de tocht in Voikel: Venrays Glo rie en Leunse Belhamels. De bus voor Venrays Glorie is om 12.00 uur bij de hoek Odastraat. De bus voor de Leunse Belhamels is om 12.00 uur op het plein bij het gemeenschapshuis in Leunen. De start is om 13.00 uur. Twee evenementen beheersten het Lyceum-volleyhalgefeeuren van de afgelopen week. Op Hemelvaartsdag de nationale kampioenschappen voor aspiranten,teams, zondag j.l. het bijna traditie geworden volley baltoernooi in Essen. Nationale kampioenschappen In sporthal „De Vliegermiolen" in Den Haag-Voorburg waren we ge tuige van de nationale kampioen schappen volleybal voor jeugdteams (junioren en aspiranten), waarvoor evtenals verleden jaar ook nu weer het Lyceum-aspirantenteam tot de laatste zes was doorgedron gen. De poule-4ndeling was niet on verdeeld gunstig: HML-CLV (Den Haag), de favoriet, EW (Ede) en Ly ceum moesten gaan strijden om twee plaatsen in de halve finale. In de ontmoeting tegen HML-CLV liest Lyceum zich ondanks de niet slechte start enigszins intimide ren: men raakte van slag en de on zuivere pass was er tevens oorzaak van dat men te weinig aanvals- kracht tegenover de lange Hagenaars kon stellen: 159 voor HML. De ge wijzigde opstelling waarmee mien in de tweede set binnen de lijnen kwam bracht voorlopig een kente ring in de strijd. Het beetje meer bluf dat nu vertoond werd had suc ces. En mèt name het blok ging nu aanmerkelijk beter funktioneren en legde de aanval van HML nagenoeg lam. De time-out van HML (ibij de stand 12-7) leek aanvankelijk nog succes te hebben (12-9). Maar ook een blessure van een van de aanval lers van Lyceum kon het herstel van de ploeg niet verhinderen, zodat Ly ceum uiteindelijk volkomen verdiend beslag legde op de tweede set (15-10). Set drie was in feite al snel beslist: een 38 achterstand gaf weinig re den tot optimisme voor bet Venray- se zestal. En dit sombere verwach tingspatroon werd bevestigd want men kwam er in het verdere verloop van deze set niet meer aan te pas, ook al een gevolg van de onzuivere passes en aanval deels een gevolg van het eerstgenoemde, deels van 'n wat minder geconcentreerde hou ding. Setstand: 15-6. Eindstand 2-1 voor HML-CLV. Datzelfde HML had in een voor gaande ontmoeting EW al met grote cijfers teruggewezen (15-0 15-2) en wat was er waarschijnlijk de oor zaak van dat men dit team uit Ede onderschatte. Want ondanks het technisch wat mindere volleybal van EW, van punten maken hadden de ze heren wel kaas gegeten. Nu gaf Lyceum wel het een en ander ca deau, aangezien de set-ups veel te ver van het net terecht kwamen en men zodoende aaiivallend geen vuist kon maken. Dat het tenslotte in de eerste set toch nog 17-15- voor Ly ceum werd, was zuiver een kwestie van wat meer mazzel. Maar ja, daar mag het een goed team nu eenmaal niet aan ontbreken. Lyceum had in ieder geval zijn lesje geleerd en trok in de tweede set dus fel ten aanval. Gevolg: EW kreeg geen schijn van kans meer: 152. Eindstand: 20 voor Lyceum. Daarmee was ©en halve finale plaats bereikt. Winnaar van de an dere poule werd Odulphuis uit Til burg. Dit team dat in zijn poule als grote triomfator tevoorschijn kwam, was vooral opgevallen door zijn gro te variatie in de aanval. Wel enige redenen om het duel tussen Lyceum en deze ploeg met spanning tege moet te zien. Maar de Tilburgers maakten dezelfde fout als Lyceum in de voorgaande wedstrijd: ze on derschatten de tegenstander. En toen het spel eenmaal op gang kwam en Lyceum meteen furieus ten aanval trok, raakte men duidelijk van de kaart, want een dergelijke tegen stand had men zich niet voorgesteld. En inderdaad. Lyceum speelde een voortreffelijke partij en men troefde Odulphus met hun sterkste waplems af: de aanval. In een woord uitste kend, zoals ophouw en afwerking nu verliepen. Odulphus ging kansloos ten onder. Setstanden 15-7 15-9. De finale was bereikt. En daarin trof men, hoe kan het eigenlijk ook anders, wederom HML- CLV, dat via een gemakkelijke zege op PZH (Heerenveen) de finale be reikte. En, het moet gezegd, die finale werd volkomen verdiend gewonnen door de Hagenaars. Niet dat Lyceum slecht speelde. Integendeel. Men gaf prima partij, maar moest op alle fronten zijn meerdere erkennen in de tegenstander. Het excuus van het uitvallen van twee aanvallers in de finale nog een uitvaller: enkel- verstuiking gaat niet op. HML speelde inderdaad een dominerende rol en beperkte de eindstrijd tot twee sdts. „Viiize-Meister", zoals de Duitsers plegen te zeggen, blijft ech ter ook een enorm succes! Essen Het toernooi in Essen wordt met het jaar sterker. Dat ondervond al thans Lyceum 1 dat met enkele invallers in de broeierig-hete Tumfes'thalle al in de eerste ronde zijn Waterloo vond. Lyceum 2 deed het wat dat betreft heel wat beter in de zgn. Bezirks- klasse en werd 3e; hetzelfde resul taat was weggelegd voor de A-jieugd. De B-jeugd was heer en meester; de beide ingeschreMen teams speel den de finale, BI werd zoals ver wacht mocht worlen de zegevie rende ploeg. Cl deed niét wat ver wacht mocht worden de zegevie- vierde (met 02 op de tweede plaats). Afgelopen zaterdag hield de gym nastiekvereniging „St. Christoffel" een oudermiddag in de prachtige ac- comodatie van „Den Kerkdijk" in St. Servatius". Ondanks het prachtige weer hebben plm. 200 ouders deze middag bezocht, waar ze kennis heb ben kunnen nemen van de vordenin- g!en en prestaties van hun jeugd. Advertentie. De toekomstige raad der gemeen te Venray gaat de 'zeventiger jaren', een nieuw decennium in. Daarom en daarvoor willen de kan didaten van lijst 1: dat Venray een stad blijft, waarin het goed wonen en werken is en waarin de ruimte, die beschikbaar is, eerlijk wordt ver deeld. Daarom zal er moeten komen: een nieuwe visie op de uitbrei dingsplannen, cq woon- en woning behoefte; een werkgelegenheidsbeleid, dat gebaseerd is op werk naar vakbe kwaamheid en scholing; uitbreidingsmogelijkheid voor be staande, en vestigingsmogelijkheid voor nieuwe industriële en midden- standsbedrijven; een onderwijsvoorziening, op de nieuwe ontwikkeling aangepast; een jeugdbeleid voor de jeugd in zijn totaliteit; meer en betere accomodatie voor binnen- en buitensport. Bijzondere aandacht moet worden geschonken aan: de bejaarden, de sociaalzwakkeren en aan de gezondheidszorg een centrumplan dat voorziet in de behoefte van Venray als streekcen- trum. Daarom zal er voorrang gegeven dienen te worden aan de verbetering en/of aanleg van verkeersverbindin gen. Daarom zal de recreatie gestimu leerd dienen te worden, mede tot 'n project voor bestaansmogelijkheid, met behoud van het natuurschoon. Er zal een financieel beleid ge voerd moeten worden, gericht op de snelle ontwikkeling van de gemeente, binnen redelijke belastingnormen voor de bewoners. Een maximale openheid dient na gestreefd te worden door: het organiseren van hearing; het openbaar maken van kommis sievergaderingen en wezenlijk over leg met dorps- en wijkraden. Gun u daarom de tijd op 3 juni naar de stembus te gaan. beslist dan voor een vooruitstrevend gemeente lijk beleid als U stemt op Hartveroverend was het te zien hoe de kleutergroepen in. al hun sponta niteit over het toneel huppelden. Speciaal de ritmisch groepen vol deden bij de prachtige kleurbelich- ting uitstekend. De diverse onderde len werden in ©en vlot tempo ge bracht, prachtig afgewisseld door muziek. De organiserende vereniging kan terugzien op een geslaagde middag en vindt dat zulk een evenement in de toekomst zeker weer voor her haling vatbaar is. Op een j.l. vrijdag gehouden bij eenkomst in café „Op den Berg" te Maashees, werd tot oprichting van een watersportvereniging besloten. Twintig aanwezigen gaven zich op als lid. A.s. vrijdag 15 mei zal 's avonds om 9.30 uur op dezelfde plaats de definitieve oprichtingsvergadering plaatsvinden en de plannen voor het komende seizoen besproken warden. Voorlopig stelt de vereniging zich ten doel liefhebbers in de gelegen heid te stellen de waterski-sport te beoefenen en het organiseren van enkele wedstrijden en tochten. MOLENWIEKERS AFD. VETERANEN Door de slechte opkomst zonder afmeldingen moest op het laatste moment de wedstrijd tegen Hegel- som worden afgelast. Blijkbaar is het te veel gevraagd om indien men niet kan, zich voor zaterdag 12.00 u. af te melden bij P. v. d. Laar. Programma zaterdag 16 mei: D.I.S. veteranenMolenwiekers vet. Aanvang 18.00 uur, vertrek vanaf Thielen 17.30 uur. Dus afmelden voor zaterdag 12.00 uur. Aleerst de uitslagen van de jeugd. De junioren gaven in Gennep weder om uitstekend partij; zij behaalden een 22 gelijkspel. Uitslagen: enkelspelen: Hans Ou denhovenV. Fleuren 2-6 3-6; Vera KeurM. Hollander 3-6 3-6. Dubbelspelen: Vera Keur, Berna- dötte MartensI. Hollander. R. Voss 6—1 6—3. Hans Oudenhoven, Jan v. d. Oord P. Heys, P. v. Bergen 2-6 6-1 9-7. De senioren speelden het afgelopen weekend de vierde wedstrijd van hun afdeling, ook in Gennep. Alle complimenten voor dit team dat weer met alle winstpunten 'thuis kwam. Deze wedstrijd werd met 8-0 gewonnen. Voor Venray speelden: mej. N. Nieuwenhuyse en Mevr. A. de Boer en de heren J. Verhoeven en H. de Boer. De eerste twee zondagen na Pink steren zullen de senioren hun laatste wedstrijden op eigen terrein spelen tegen de teams van Topspin, Box meer en de laatste en hardste te genstander Mookerheide. Gedurende het Pinksterweekend zal er voor de JEUGD een toernooi georganiseerd worden. De junioren van onze vriendenclub ulit Deurrie zullen onze gasten zijin. Het toernooi begint zaterdag en in principe zijn de zondag en maandag hier ook voor gereserveerd. Dit bericht is de enige mededeling over dit toernooi. De junioren kun nen zich tot vrijdag 18.00 uur op geven bij de leden van het bestuur. Verdere informatie over het wed- strijdprogramana zullen dan op de banen beschikbaar zijn. Alle succes en tot ziens op de ba nen.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 14