VAN DE VEN 2 mm 2.79 1.39 Veilig Verkeer Onze speciaalzaakbiedtméér dan lageprijzen en hoge inruil! Flinke winststijging bij Ned. Credietbank n.v. guldens zijn harde guldens Speciale aanbieding banden met enorme kortingen DAF FIAT FORD OPEL RENAULT SIMCA V.W. auioittoböeübedrijf Vesilo n.y. profiel voor o.a. „,,i. controle Bra,,s montage Schouwburg Wilt u geen mantel waarvan er dertien in het dozijn gaan? Kom dan naar ons. drukwerk 'T ZAL JE BAND MAAR WEZEN Het staat vast dat er in ons lanid dagelijks zo'n zestigduizend perso nenauto's aan het verkeer deelne men met .gladde levensgevaarlij ken) banden. Zestigduizend auto's die daardoor slecht bestuurbaar zijn ge worden met alle gevaren vandien voor eigen en andermans leven. Immerswie op gladde banden rijdt, krijgt onherroepelijk eerder een lekke band of wat ernstiger is een klapband met als gevolg daarvan het verliezen van de macht over het stuur. Daarnaast heeft men door gladde banden veel minder „grip" op de weg, waardoor behalve de remweg, ook de kans op slippen toe neemt. De banden van een auto hebben het gehele jaar door een zeer belang rijke taak te vervullen. Ze bepalen immers voor een niet onbelangrijk deel het gedrag van een auto dn bochten, bij remmen en bij het rij den op gladde en natte wegen. Kort om de banden zijn een van de bepa lende factoren voor wat de wegüg- ging betreft. Daarom juist dient de automobilist de banden van zijn wagen nauwlettend in de gasten te houden en deze tijdig te vervangen. Aan die aandacht zo blijkt ont breekt het echter al te vaak, zelfs bij diegenen die hun auto als een troe telkind behandelen en geen week overslaan om him wagen van binnen en van buiten van modderspatten te ontdoen. Het zijn er op z'n minst zestigdui zend, die nimmer op het idee komen tijdens deze schoonmaakbeurten even hun banden en bandenspanning te controleren, terwijl toch een juis te spanning van eminent belang is voorf de levtensduur van de banden. WAT IS EEN GLADDE BAND? Het is niet uitgesloten dat vele duizenden automobilisten met slech te banden blijven rijden, omdat zij denken dat een band pas gevaarlijk is en vervangen dient te worden wanneer deze spiegelglad is, Het wordt dan toch wel tijd dat auto mobilisten die dit denklen ervan overtuigd raken dat „slecht" of „glad" niet betekent „kaal" of „zon der enig reliëf", maar wel, te weinig profiel om verantwoord te kunnen rijden. Een gladde band kan dus best nog enig profiel vertonen. Een goede vuistregel is, dat wanneer de profieldiepte minder dan 2 mm is, VENRAY LEUNSEWEG 4 7 A TEL. 04780-3535 \i Philips 61 cm Super-TV. Vol-automatische drukknop-afstemming. Geschikt voor de ontvangst van alle Ned. en Duitse zenders. Kast in donker hoogglans, naturel of teak. V.a. 770,- Philips 51 cm Super-TV. Geschikt voor de ontvangst van alle Ned. en Duitse zenders. Eenknops snel/fijnafstemming. Kast met notenerf-motief. eac Universeel model 695.- de oestand van de band wat de ver keersveiligheid betreft, bedenkelijk wordt. Daarom is het van uitermate groot belang de banden op gezette tijden door een deskundige te laten inspec teren. Wantal kan men als leek nog wel nagaan hoe het staat met de spanning (die mooit gemeten moet worden tijdens of vlak na een rit) en het profiel, er kunnen andere, soms ernstiger, gebreken zijn, zoals canvasbreuk, uitdroging, scheuren aan de binnenzijde, etc. die alleen door de specialist ontdekt kunnen worden. Dat deze ernstige en verborgen ge breken dagelijks worden ontdekt len daardoor vele automobilisten voor een ramp worden gespaard (soms op het nippertje) kan iedere deskundige U bevestigen. Een goede reden om de kans te be nutten die U door het Verbond voor Veilig Verkeer, in het kader van de aktie ,,'t Zal je band maar wezen" in de maand april geboden wordt om in een van de honderden bedrijven die aan deze aktie meewerken Uw ban den gratis te latlen controleren. Wellicht een goed idee, zo vlak voor de vakanties. 1. De reserveband mag niet be schouwd worden als een thuis- komertje. Vaak wordt een gladde band nog goed genoeg geacht om als reserveband gebruikt te wor den. Een gevaarlijke gedachte. In de eerste plaats is een gladde band altijd gevaarlijk, ook als men er slechts mee thuis wil ko men. In de tweede plaats bestaat de mogelijkheid dat de gladde re serveband gemonteerd wordt bij drie goede banden. Deze ongelijk heid is eveneens gevaarlijk. 2. Laat de reserveband zo nu en dan mee-rouleren. Hierdoor wordt verdroging voorkomjen. 3. Vakantiegangers dienen er reke ning mee te houden dat op de va- kantierit meestal onder geheel andere omstandigheden wordt ge reden dan anders. Enkele van de ze omstandigheden 'kunnen zijn: lan ge ritten (niet alleen tegen over vermoeidheid, maar ook om te grote verhitting van de banden te voorkomen is het goed, om de paar uur een poosje stil te staan), andere temperaturen, extra be lasting als gevolg van veel baga ge. 4. De snelheid waarmee gereden wordt heeft zeer grote invloed iop de slijtage van de band. Proeven 'hebben aangetoond dat bij hogere snelheden niet alleen grotere slij tage optreedt, maar dat ook het ontstaan van kleine scheurtjes in het profiel toeneemt. De directie van de Nederlandsche Credietbank N.V. (gelieerd met The Chase Manhattan Bank te New York en met Pierson, Helding en Pierson in Amsterdam en Den Haag) spreekt in haar verslag over in 1969 behaal de „zeer bevredigende resultaten". Het dividend kan worden verhoogd van 10 tot 12 pet, waarvan 2 pet. in aandelen b uit de agioreserve. De bruto baten beliepen 42.5 min tegen 33,2 min over 1968. Na aftrek van bedrijfskosten ad 26,6 min (vo rig jaar 20,2 min) resulteert een saldo van 160,0 min (vorig jaar 13,0 min). Als gecorrigeerde saldi voor 1969 en 1968 wegens tantièmes en gratifi caties resulteren resp. 15.8 min en 12,0 min, een stijging van bijna 31 pot. Voor 1969 kan van éen winst stijging per aandeel van bijna 24 pet. worden gesproken. TOENEMING Het zakenvolume van de bank heeft een aanmerkelijke toeneming te zien gegeven. Het bedrijfsresul taat kon wederom een recordniveau bereiken. Niettemin zette de tendens tot verkrapping van de marges zich voort. Reeds enkele jaren blijft de relatieve stijging van de baten ach ter bij die van de kosten. Dit behoeft geen bijzondere zorg te baiien, zolang de toeneming van het netto-resultaat bevredigend is. Dit neemt niet weg dat aan het vraagstuk van de kosten grote aandacht wordt besteed. Het aantal cliënten nam wederom be langrijk toe. De groei van de debi teurenportefeuille was opnieuw be vredigend. De kredietverlening aan bedrijfsleven en instellingen blijft duidelijk de hoofdfunktie van de handelsbanken. Inzake de internationale valuta- handel merkt het verslag op, dat de deposito-activiteiten van de bank weer zijn toegenomen. De daaruit verkreglsn rentewinst heeft in aan zienlijke mate tot het resultaat bij gedragen. De effectenzaken konden worden uitgebreid, hetgeen heeft ge leid tot stijging van de provisiebaten in deze sector. Eind 1969 bedroeg het aantal personeelsleden 1.096 perso nen en het aantal vestigingen 85. GELDONTWAARDING In de algemene beschouwingen van het jaarverslag van' de Ned. Cre dietbank wordt .nog gezegd: In 1969 is gebleken welhaast in nog .sterker mate dan vóórhelen, hoe moeilijk het is, met instandhouding van een vol ledige werkgelegenheid een redelijke economische groei te realiseren, zon der dat de geldswaarde ernstig wordt aangetast. In zekere zin blijft de ho ge rente voortbestaan bij de gratie van de gedurige geldontwaarding. Wat de bestedings- en investerings- dr.ang betreft merkt het verslag op, dat in een 9treven naar 'het econo mische onmogelijke, de vraag naar financieringsmiddelen het aanbod overtreft, en de rente onvermijdelijk op een steeds hoger peil wordt ge bracht. Een waardevastheid zonder meer voor belegging in aandelen, blijkt bepaald niet te worden gega randeerd, althans niet op korte of middellange termijn. De hoge fente biedt enige compensatie voor de geldontwaarding. Naarmate het pro ces van inflatie en rentestijging voortduurt, neemt ook de ongerust heid over de toekomst toe. Met name wordt vaker en klemmender de vraag gesteld, of er eenmaal een ein de zal komen aan de stijging van de rente en of zulks met krisisver- schijnselen gepaard zal gaan. REVALUATIE Ieder is overtuigd van de noodzaak paal en perk te stellen aan de in flatie. Het lijkt thans de hoogste tijd de bestrijding van de inflatie prio riteit te geven in het economisch be leid van de zeventiger jaren. Een aanpassing van de pariteit van de gulden, met name een revaluatie zou de voorkeur verdienen boven het toelaten van een ontwikkeling, die men minder en minder -in de hand kan houden en die het gevaar in zich bergt te leiden tot een catastro fe, aldus het verslag. GROTE VOORSTELLINGEN IN VENRAYS STEEEKSCHOUWBURG Maandag a.s. komt het beroemde Wiener Tournee Theater met leden van het Burgtheater weer naar Ven- ray. Vorig jaar bracht dit gezelschap een onvergetelijke Midzomernadbt- droom. Deze voorstelling was voor iedereen een ervaring door de mo derne opzet en het geweldige spel. Nu komt het gezelschap met een blijspel DONNA DIANA. Het wordt dus een onderhoudende avond waar op mien zal kunnen genieten van hoogstaand toneelspel. Sterren als Gustaf Frölich bekend geworden door zijn vele films Katharina Kutschera, Jürgen Wilke de meest vooruitstrevende Burgtheaterspeler - Hans Mössmer bekroond met de Het woordje modieus betekent voor iedere vrouw iets anders. U kunt het niet afkijken van een an dere vrouw, omdat het iets zuiver persoonlijks is. Een mantel, waar van er dertien in het dozijn gaan, kan daarom nooit écht modieus zijn. Deze „algemene" mantels vindt u ook niet in onze nieuwe kollektie. Het zijn stuk voor stuk uitzonderlijke modellen, waarvan voor het gehele land slechts weinig kopieën zijn gereserveerd. Komt u eens kijken? vaar al uw van den munckhol n.v. Förderumgspreis 1969 staan daar ge woon borg voor. De meeste abonenmenthouders zijn al door hun abonnement heen, maar juist deze toneelliefhebbers kunnen wij niet genoeg adviseren om deze unieke voorstelling extra te nemen. Als het werkelijk om toneel gaat is hier sprake van de top en dan is het een luxe om een dergelijke voorstelling voorbij te laten gaan. Méér kan men gewoon niet verlan gen want de sterren zijn de crème de la crème van de internationale theaterwereld. Een week later op maandag 13 april staat Venray voor een vuur proef. Steeds moest de directie maar horen dat men geen concerten wil bezoeken omdat men steeds met het eigen Limburgse gezelschap genoe gen moest nemlen. Met enorm veel moeite is het nu gelukt, om met me dewerking van de Brabantse regio gemeenten, om het Brabants orkest naar Venray te krijgen, Dit kan in de komende jaren gecontineerd wor den, maar dan zal ér wel sprake moeten zijn van een grote belang stelling. Daarom werd een voortref felijk programma opgesteld met Ne derlands bekendste solist n.l. Herman Krebbers. Hij speelt het magnifieke vioolconcert van Brahms. Muziek liefhebbers zullen hier voor meer dan 100 procent aan hun trekken ko men. Wij hoplen dat de muzieklief hebbers inderdaad aanwezig zullen zijn of anders zullen we moeten kon- kluderen, dat men er liever alleen over praat, dan dat men er naar luistert. De eerste twee voorstellingen in april zijn dus grote evenementen die wij nogmaals van harte aanbevelen. De volgende programma's zijn kleinkunstprcgramma's met klin kende namen n.l. Toon Hermans, Sieto Hoving, Herman van Velen. Stuk voor stuk topprogramma's waarvoor men zijin televisietoestelle tje maar eens voor moet laten staan. 13 GULDEN GESPAARD-15 GULDEN WAARD wat? nog minder? Vaak vindt de IFA dat het voor minder of nog minder kan. Dan gaat het bij de IFA ook voor minder. Op die manier maakt IFA Uw gewone guldens hard. IFA vindt, dat U voor Uw gewone guldens meer verdient. Hier is het bewijs. GELDIG T/M 4 APRIL IFA rijst 1000 gram van 1,75 voor van 89 cent voor IFA. beschuit 2 rollen van 78 cent voor

Peel en Maas | 1970 | | pagina 6