Uitbreiding in 'eniay lagere techn. school S V.Y. NIEUWS Kerkelijke Diensten S.V. LEUNEN WANDELSPORT JUDO DUIVENSPORT M.H.C.V. BILJARTEN V.C.R00Y PIJUS van 5 tot en met 11 april ■JU.I.ÜIJ'liU.I.U.III'l VRIJDAG 3 APRIL 1970 No. 14 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS is GOEDKOPER DAN U DENKT GROTESTRAAT^28VEPOSTBUS 1 GÏS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 13 ct- per mm- abonnements prijs per kwartaal 2L25 (buiten Venray 250) Het jaarverslag van de Lagere Technische School Venray over 1969 klaagt nog dat nog steeds van de geplande uitbreidingen niets kan komen. Doch juist nadat het verslag verschenen was, gaf de Minister dan toch de al zolang gevraagde toestemming. Of echter alles in augustus 1971 klaar is, blijft neg een open vraag Thans maakt men nog gebruik van de 4 noodlokalen van het voormalige Lyceum. En juist omdat men die lo kalen ter beschikking kreeg, kon ook gestart worden met de afdeling in dividueel technisch onderwijs. Een afdeling autotechniek hoopt men te krijgen als de nieuwbouw gereed is. OUDERCOMITé Met de ouders van de leerlingen is goed kontakt, ook al middels het oudercomité, in samenwerking waar mede een drietal voorlichtingsavon den werden gegeven, terwijl in het begin van het nieuwe schooljaar ook nog eens een viertal ouderavonden voor de ouders van de nieuwe leer lingen zijn belegd, teneinde het per soonlijk kontakt tussen onderwijzend personeel en ouders te verstevigen. Doch niet alleen is er goed kontakt met de ouders, doch ook met ver schillende instituten en organisaties, terwijl eveneens zulke kontakten be staan met de hoofden van de lagere scholen, met de directeuren van de LTS-en in de buurt. Het beschikbaar komen van een viertal noodlokalen heeft er toe ge leid, dat men de weeklessen voor theorie beter in heeft kunnen de len en dat ook meer teambespre kingen gehouden kunnen worden voor persoons- en prestatiebeoor deling van de jongelui. 25 LERAREN vormden de bezetting van de dag school en 18 van de avondschool. Het Ito werd gestart met 35 leerlingen, terwijl op de brugklassen 106 nieu we leerlingen hun intrede deden (118 vorig jaar). Nog 15 nieuwe leerlin gen meldden zich aan voor de ove rige klassen. In totaal werd 156 leer lingen voor het schooljaar 1969-1970 toegelaten, en dat waren alle leer lingen, die zich hebben aangemeld. Op 1 september 1969 bleken behal ve de 35 Ito jongelui en de 106 brug klassers 123 jongelui de metaalvak ken gekozen te hebben, 59 het hout, 25 schilderen en 12 metselen. De to tale bezetting van de school is dus 360 leerlingen. Van deze 360 kwamen er 162 uit de kom van Venray en 125 van de kerkdorpen. De gemeente Vierlings beek is met 37 de grootste leerlin gen-leverancier van de overige ge meenten, op de voet gevolgd door Meerlo-Wanssum met 31. Het jaarverslag constateert een teruggang van metsel- en schilder afdelingen in de laatste twee jaar, maar verdiept zich niet in de re denen. Wel blijkt dat men intussen het „verlies" dat ontstond door de ves tiging van een eigen LTS in Horst, weer helemaal is ingelopen. De be zetting van de laatste tien jaren be droeg: 1960 302 1961 359 1962 335 1963 310 (vestiging LTS Horst) 1964 319 1965 330 1966 360 1967 372 1968 340 1969 360 Opmerkelijk is dat het rendement dat in de afgelopen 4 jaren daalde van 90 procent geslaagden tot 78 pet. geslaagden, vorig jaar ineens weer steeg tot 92 pet. Een resultaat, waar uiteraard de school zeer tevreden mee is. WAARHEEN Men is ook nagegaan waar de ge slaagden wel gebleven zijn. Van de 58 gediplomeerde metaalbewerkers ging de helft verder studeren en de andere helft vond zonder problemen een plaats in de metaalbedrijven ter plaatse. Van de 25 gediplomeerden voor de houtbewerking, kregen 17 een plaats in een bedrijf (waarvan 5 met mede werking van het Arbeidsbureau), 8 gingen verder studeren. Van de 9 gediplomeerde schilders kwamen er 8 in het ambachtsleven terecht, terwijl 1 verder ging stude ren. De 12 geslaagde metselaars kon den ook allen aan de slag, temeer waar de vraag naar jeugdige metse laars nog altijd groot is. Het aantal jongelui dat door gaat studeren blijkt steeds groter te worden. SEMI PART-TIME Ook het part-time onderwijs krijgt steeds meer belangstelling. Voor het nieuwe schooljaar gaven zich liefst 107 jongelui op. Wellicht dat de re sultaten van het laatst gehouden examen, waarop 30 leerlingen een diploma kregen, daartoe mede aan- leidig was. Voor de lascursussen meldden zich 49 leerlingen. Uitslagen maandag 30 maart: Venray 1—Venlose Boys 1 32 (vriendschappelijk) Venray 4Hegelisom 2 23 Sparta 4Venray 6 15 Venray 7Geysteren 2 21 Venray 9—RKDSO 3 5—2 Om het aantal wedstrijden gelijk te trekken, was er zondag j.l. weer een inhaalprogramma vastgesteld, zodat Venray 1 ook nu weer vrij van competitie was. Er werd nu een oefenwedstrijd gespeeld tegen de hoog geklasseerd staande 3e klasser Venlose Boys. Het is geen hoogstaand voetbal geworden, wel een nuttige wedstrijd. Opnieuw heeft de voorhoede van Venray laten zien dat er weer doelpunten gemaakt kunnen worden en dat niet alleen, men weet met flitsen de aanvallen de defensie te ont wrichten. Vooral de rechtervleugel De Klerk - Mulders was een voortdurend gevaar voor de te genpartij, maar daar staat tegen over dat de linkervleugel nog al eens mank ging. Overigens bood Venlose Boys zeer goed tegenstand en de Venrayse verdediging had nog al eens moeite met de be weeglijke aanvalslinie der gasten. Dat het een 32 everwinning voor Venray werd moge beslist ver diend zijn, maar van klassever- schil was helemaal geen sprake. Venray had in de beginfase van deze sportieve wedstrijd duidelijk het beste van het spel. Er werd vol uit in de aanval gespeeld, waarin Joop de Klerk, die deze middag de grote uitblinker was, keer op keer verwarring stichtte met zijn listige passes of snelle solo's. In de 15e min. was het dan ook deze speler die met een afstandschot raak schoot: 10. De gasten liet dit niet op zich zitten en maakten er duidelijk een prestigezaak van om door Venray niet te worden verslagen. Enkele Zaterdagavond 4 april: om 7 uur leesmis voor de overleden familie J a nssen-J enniskens Zondag: 2e zondag van Pasen. Om 7.30 leesmds voor Chris Gooren en echtgenote; 9 uur leesmis voor Ge rard Hendrickx; 10.30 voor de paro chie de hoogmis. Maandag: feest van Maria Bood schap. 7.30 leesmis voor Theodorus Raaymakers, echtgenote en A. Raay- makers; 's avonds om 7 uur leesmis uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde v. Maria Loenen-Thieien; 's avonds 7 uur leesmis voor de overleden fa milie Wismans-Loonen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo v. Meijel; 's avonds 7 uur leesmiis voor Gerrit Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor de afgestorven fam. Claessens-Gussen 's avonds 7 uur leesmis voor de overl. fam. Vogelzangs-Smits en Harry Cuppen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Emonts-Wismans; 's avonds om 7 uur leesmis voor de overl. fam. Cox-Vervuurt en Jo v. Geenen. Zaterdag: om 8 uur leesmis voor Th. Swinkels, echtgenote en dochter Wilhelmina. AkolietJen in de week: 7.30 Harry Voermans en Ferdy Lucassen; 's av. Geert Reintjes! Zondags: 7.30 Jac. Heidens, Frans Voermans; 9 uur Jan Voermans en Jan Voermans; 10.30 M. Janssen, H. Baltussen, W. Cornelissen en M. van Vegchel. De vastenaktie heeft opgebracht 1477,35. Hartelijk dank. Zondag: le zondag na Pasen. Be loken Pasen. 7.30 leesmis voor de pa rochie; 8.45 leesmis voor de overl. min, later was de stand dan ook weer gelijk toen doelman Arts een hard afstandschot niet wist te keren 1—1. Venray liet het hier niet bij zitten, maar men wilde het nu for ceren, waardoor dikwijls onzuiver werd geplaatst en de Boys meer vat kregen op het middenveld. In de 25e min. was het weer de ongrijpbare Joop de Klerk die na een fraaie solo vanaf de linkervleugel, de mee naar binnen gekomen H. Mulders lan ceerde, die deed wat van hem ver wacht werd: 2-1. Maar ook nu lieten de gasten het er niet bij zitten en wisten te profiteren van een misver stand in de Venray-defensie, waar door de midvoor van de Boys met een hard schot de stand weer op ge lijke hoogte bracht: 22. Na de pauze speelden beide teams sterk aanvallend. Venray hield het spel vrij kort, was daardoor het meeste aan de bal, maar de tegen stoten van Venlose Boys kwamen vanuit hun verdediging die met verre trappen de voorhoede aan het werk zette, wat verrassingen en gevaar lijke situaties voor het Venray-doel met zich bracht. Maar good-old Piet van Aalsum dirigeerde op kundige wijze de verdediging, zodat de Boys niet meer aan een treffer kwamen. Dat lukte wel bij Venray. Na een kwartier spelen was een zeer goede combinatie tussen H. Mulders en J. de Klerk, die de Boys-defensie uit cadans speelde en J. de Klerk met een machtig schot de stand op 3-2. bracht. Even later was het J. Bink die een bijna niet te missen kans onbenut liet. Hoewel de Boys ook na deze treffer weer alles in het werk zetten om de balans in even wicht te brengen, kwamen ze niet verder dan enkele hoekschoppen die overigens niets opleverden. Venray bleef furieus op de aan val spelen en het voortdurend swit chen tussen H. Mulders en J. de Klerk leverde nogal eens moeilijk heden op voor de Boys-verdediging, die er soms letterlijk en figuurlijk voor gingen liggen om de Venrayse aanvallers af te stoppen. Gescoord werd er niet meer, hoe fam. Claessens-Poels; 10 uur Hoog mis uit dankbaarheid. Maandag8.00 leesmis v. d. overl. fam. Philipsen-Cremers. Dinsdag: 8.00 leesmis v. intentie van de fam. v. Soest-Smedts. Woensdag: 8.00 weekdienst v. Ge- rardus Fleurkens. Donderdag: 19.00 weekdienst voor Petronella Cox-De Lauw. Vrijdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Jo hannes Willems en Francina Spreeu- wenberg. Zaterdag: 19.00 leesmis v. Hendri- kus en Theo van de Ven. RECTORAAT- HEIDE Tweede zondag van Pasen (Belo ken Pasen). 7.30 leesmis voor Lam- bertus Pouwels en Anna Derks; 10 u. gesticht gezongen jaargetijde voor Lambertus Manders. Akolieten: Harry Droesen en Jan Janssen. Misdienaars van de week: Karei en Tonny Arts. Maandag: Maria Boodschap. 7.30 leesmis tot int. van de familie Jans- sen-Thielen. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van dé familie Geurts-van Dijok. Woensdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Poels-Michels. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo- wel er nog diverse kansen zijn ge weest. Hoogstaand voetbal was het ook niet, maar nuttig was deze wed strijd zeer zeker. In de voorhoede speelde de rechtervleugel zeer sterk doch de linkerbuurlui kwamlen nog al eens tekort. Op het middenveld werd ook vrij goed gespeeld, terwijl in de achterhoede A. Coppus en P. Schmeitz, weer vertrouwde figuren zullen worden. Hun spel was weer goed maar missen nog soms vertrou wen in eigen kunnen. P. van Aalsum en J. Siebers speelden ook beiden een solide partij. De wedstrijd werd door de Ven rayse scheidsrechter, de heer van Waayenburg, op korrekte wijze ge leid. A.s. zondag vindt de competitie weer doorgang. Met nog 5 thuiswed strijden en 4 uitwedstrijden, allen even belangrijk, maar ook zwaar. Venray is in de onderste regionen terecht gekomen, maar hoort daar qua spel en materiaal niet thuis. Maar dat houdt wel in dat er ge wonnen móet worden om uit deze benarde situatie te komen. Dat zal a.s. zondag waar gemaakt moetien worden tegen Swift uit Roermond. In de uitwedstrijd werd onnodig van deze ploeg verloren. A.s. zondag zul len de SW'ers revanche kunnen nemen, al zal dat lang niet gemak kelijk zijn. De Roermondenaren kun nen vanuit een gesloten verdediging zeer snel en verrassend in de aan val gaan en dat heeft Venray in de uitwedstrijd met een nederlaag moe- tien bekopen. De Venray-aanhang mag zich naast de lijn ook gerust wat meer roeren, dat zal de spelers inspireren; steun van een supporterslegioen is nu een maal van grote waarde. Geef daar om die steun, zeker als het op een gegeven moment nou eens precies' niet lukt zoals U dat zoudt willen. Venrayers succes, speelt met volle inzet, hebt vertrouwen in eigen kun nen en dan zulDen de punten in Ven ray blijven. Succes! Prcgramma zendag 5 april: Venray 1Swift 1 2.30 u. Boxmeer 2Venray 2 2.30 u. Venray 3IVO 2 2.30 u. Castenray 1Venray 4 2.30 u. Venray 5Brughusia 1 12.00 u. Leunen 2Venray 6 2.30 u. TOP '27 3—Venray 7 12.00 u. Venray 8Melderslo 4 12.00 u. EW 1Venray 9 2.00 u. De wedstrijd tegen VCH ging niet door. A.s. zaterdag gaan wij Witten horst bezoekjen. We hebben de laat ste tijd niet meer van de Horstena ren kunnen winnen, misschien komt daar nu verandering in. Vertrek vanaf Henseniusplein om 4.30 uur. Aangewezen: G. Voermans, Jo Gommans, K. Smals, F. Schellen, M. Smits, H. de Bruyn jr., M. Oymans, J. Arts, F. de Jong, J. Barends, Th. Swinkels, M. Beerkens. Programma zaterdag 4 april: Venray A3Leunen Al 14.30 u. vertrek 14.00 uur Leunen A2America A2 15.00 u. Wittenhorst B2Leunen BI 17.00 u. vertrek 16.00 uur Leunen B2 is vrij Wittenhorst OlLeunien Cl 14.30 u. hannes Mommen en Maria Seijkens. Vrijdag: 7.30 leesmis t.b.i. Zaterdag: 7.30 leesmis t.b.i. Te 11 u. plechtige huwelijkshoogmis voor het bruidspjaar Kersten-Janssen. Biecht gelegenheid van 67 uur. Te 7.30 u. Avondmis t.i.v. de familie Drabbels- Voermans. Kerkpoetsen: Mia Janssen en Nel ly Derikx. Zondag: 2e zondag in de Paastijd. 8.30 Leo Hendrix; 10 uur Hoogmis, int. fam. Raedts-Verhees. Maandag: 8 uur Antoon Kessels. Dinsdag: 8 u .Mart. Reijnders en Petr. Kleuskens-Verheijen. Woensdag: 8.45 overl. fam. Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 8 u. gest. leesmis Ge rard Camps, Jacoba en Rosalia Hil- len. Vrijdag: 8 uur Hubert Linskens. Zaterdag: 19 u. Antoon Camps. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 4 april: 19.00 leesmis, 4e zeswekendienst Lei Heidens. Zondag: 2e zondag van Pasen. 8.00 leesmis voor een zieke (Vest.); 10 u. vertrek 13.30 uur Zondag 5 april: Wittenhorst 4—Leunen 1 14.30 u. vertrek 13.45 uur Leunen 2Venray 6 14.30 u. Leunen 3Meerlo 2 12.00 u. I.v.m. het 40-jarig jubileum van Pastoor Jonkers wordt van onze ver eniging een afvaardiging samenge steld. De namen van de deelnemers worden nader bekend gemaakt. Gelegenheid tot betaling van kon- tributie in café Kusters QP zondag om 12.00 uur. Op vrijdag 3 april a.s. organiseren de Gezamenlijke Wandelsportvereni gingen in Venray een oriëntatie- wandeltocht. De afstand die gelopen moet wor den bedraagt 10 km. Men moet lopen in groepjes van 4 tot 6 personen. De start is vanuit zaal Volleberg, Henseniusstraat, Venray, tussen 19.30 en 20.30 uur. Het inschrijfgeld voor dez etocht bedraagt 2.00 per per soon. Na de tocht krijgt iedere deel nemer een bord erwtensoep gratis. Leuke prijzen. Deelname voor iedereen boven de 14 jaar. De Gez. Wandelsportver. Venray JUDOVERENIGING VENRAY ORGANISEERT JUDO-TOERNOOI Zondag 12 april a.s. worden in de sporthal van St. Servatius judowed strijden gehouden voor de aspiran ten 15-18 jaar), de junioijen (18-21) jaar en de senioren (boven 21 jaar). Er zijn nu reeds vele inschrijvin gen, waaronder enlkele Nederlandse kampioenen bij de aspiranten en ju nioren. Het belooft een sterk bezet toernooi te worden. Wij hopen op een grote publieke belangstelling. Aanvang der wedstrijden 10 uur 's morgens. Toegangsprijzen: volwassenen 1.50 kinderen 1. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zaterdag inmanden voor de eerste wedvlucht en wel tussen 9.30 en 11 uur. Ook nu worden wederom de traditionele paaseieren vervlogen. We doen hier vanzelfsprekend alle maal aan mee. De Gebr. Arts zijn de eerste vlucht aangewezen voor de mandendienst. Zorg uiterlijk 12.40 u. aanwezig te zijn. De punten telling wordt wederom als verleden jaar met een kleine wijziging. Dit komt op het vlucht- programma van onze vereniging. Allen een goed seizoen toegewenst! A. v. d. Zwaan is een aangekochte duif met naamring van A. Pronk, Vlaardingen kwijt geworden. Wie kan hem deze terugbezorgen. P.D.V. DE VREDESDUIF Zaterdag inmanden van 1011 u. Gelegenheid tot het winnen van Paaseieren. hoogmis voor de parochie. Maandag: Maria Boodschap. 8 uur Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van 7 Smarten (St.). Dinsdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 8 u. gez. H. Mis tot int. Veeverzek. H. Brigida. Vrijdag: 8 u. gest. gez. jrd. Ant. Geurts en Maria Elis. Zanders. Zaterdag: 8 uur leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. offeraars. Misdienaars: M. Geerets-H. Duy- kers; G. Kunen-Th. Duykers. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags. P.S. Zondag 12 april: Roepingen zondag met kollekte voor de oplei ding van Priesters en Pastorale wer kers van osn bisdom. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van Pasen. 8 u. leesmis voor overl. fam. Nijssen- Coolen; 10 uur Hoogmis voor de pa rochie. Maandag: Feest van Maria Bood schap. 8 uur leesmis voor zal. Anto- nia Janssen-Sanders. Programma a.s. weekend: Zaterdag 4 april: Jongjens: Venray aHorst a 16.30 u. Civicum bVenray c 14.00 u. vertrek 13.00 uur Meisjes: Venray pDeurne p 15.30 u. Heren (inhaalwedstrijd): VenrayDeurne 14.00 u. Zondag 5 april: Dames: DeurneVenray 12.00 u. vertrek zie Cals Venray 2—Blerick 4 13.30 u. Heren: GemertVenray aanvang en vertrek zie Cals Venray 2Concordia 3 12.00 u. Door de beslissingswedstrijd tegen de Pomerans 3 te winnen met 64, is SVCB 2 als 2e geëindigd in de D klas. Eindstand van de door VOP ge organiseerde eindstrijd 3e klas: 1. J. Poels, BCY 9 3.096 2. E. Asselberghs, HGM 8 2.653 3. A. v. Dinter, Pom. 8 2.505 4. L. Siebers, Burggr. 6 3,242 5. K. Jacobs HGL 5 2.401 6. P. Martens, HGM 4 2.680 7. J. Driessen, HGL 2 2.892 Eindstand van de door H.G.M. ge organiseerde eindstrijd 2e klas: 1. G. van Asten, BCY 12 6.121 2. J. Voesten Ons Gen. 7 3.744 3. L. Snijders, Burggraaf 7 3.523 4. H. Linssen Burggr. 6 3.757 5. L. Nooyen K.O.T. 6 3.469 6. Th. Dericks, VOP 4 3.072 7. P. Volleberg, VOP 0 3.050 2, 3 en 4 april wordt in café Bui- tenlust de eindstrijd le klas ge speeld, deze laatste wedstrijd van het seizoen wordt georganiseerd door Los Band. Deelnemers aan dit kam pioenschap zijn: L. Jacobs, J. Lucassen (bedden H.G.M.), J. van Asten (BCY), H. Troisfontaine (KOT), H. v. d. Laar, P. Linders en P. Volleberg (allen VOP). Heren: Valuas 2—VC Rooy 2 3—1 Heren 2 moest dit keer met 2 in vallers aantreden tegen Valuas. Al in de eerste set bleek, dat Heren 2 niet in vorm was. Het spel was be neden peil. Er werden niet zo veel aanvallen opgebouwd. Over het alge meen werden de ballen taktisch te ruggespeeld, zodat het spel niet hard was. We hopen de volgende keer be ter spelrtè zien. Veel sukses! Dames: VC Rooy 2VCT 3 1—3 Setstanden: 7-15 15-12 13-15 11-15 Geen gemakkelijke wedstrijd tegen de koploper. VCT nam in de eerste set een duidelijke voorsprong op VC Rooy, hoewel onze dames kranig weerstand boden. In de tweede set bleek VC Rooy echter de sterkste. De aanvallen waren doeltreffend en het samenspel was goed. De speel sters vertrouwden elkaar volkomen, waardoor het spel plezierig werd. De 3e en 4e set werden weer ge wonnen door VCT, hoewel beide partijen niet voor elkaar onder de den. Het verschil was niet groot. Van beide partijen werdlen goede aanval len gezien, waardoor het spel aan trekkelijk werd. Al met al een zeer goed wedstrijd, waaraan we met trots terug kunnen denken. Ga zo door! Voor programma a.s. zaterdag zie hotel Kemps. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van H. Antonius van Padua int. offer- bloc. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. Gr. Donderdag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Vollenberg-van Rijswijck. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. K. D. Zaterdagavond: 8 uur leesmis voor zal. Fr. Linders en echtgenote. Voor 5 april Hoogmis lector H. v. Rijswijck. Akolieten: Gerardus van Staveren, Harrie Drabbels en Mart. Classens. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es el domingo in Albis; es el ultimo domingo que se puede cumplir con el deber pas- cual de la comunión anual. A las diez y media Misa con platica y can tos en Castellano. Ha sido una ver- dadera alegria que tantos Espanoles han asistido en la Misa de Pascua de Resurreción. Especialmente los re- cien-venidos son bienvenidos y, cla- ro. también ellos pueden aprovechar del servicio gratis de coches cada domingo para asistir en la Misa do minical.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 11