Treffer Kerkelijke Diensten TOON HERMANS PUIS van 8 tot en met 14 maart Si Vredeskerk Venray GOMMANS Schouwburg Uil Peel en Maas 25 jaar priester VRIJDAG 6 MAART 1970 No. 10 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS I GOEDKOPER I DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY \A/FFKRI AD V/DOR VFNRAY FN OMRTRFKFN ADVERTENTIEPRUS 13 ct p«r GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VVCCrxDLMU VUUn V CIMnM T LlV VJIVIOlnCfXCPI PRUS PER KWARTAAL f 125 ABONNEMENTS- Vaarar 25» Priester van de week: Kap. J. Verdonschot Tel. 1882 Zondag: 8 uur Wim Jeuken; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur ouders Laurensse-Maassen; 18 uur Heinri'ch Thoone. Maandag: 7.30 Mevr. van Grins- ven-Pluym; 8.15 Karei Jacobs; 9 u. G. H. A. Pouwels; 19 uur Anna Gossens en overl. ouders. Dinsdag: 7.30 Johan Ant. Janssen en Anna van Vosselen als stichting; 8.15 Wed. Gerrits-Thuyls; 9 uur Jan Kersten vwg. de buurt; 19 uur Wil helm van Hoof en zoon Piet. Woensdag: 7.30 Elisabeth Bertijn- Camps; 8.15 Hermiena Schilderink; 9 uur mevr. Odenhoven-Swinkels; 19 uur Antoinette Moorrees-Custers. Donderdag: 7.30 Leonard van Stip hout; 8.15 Gezusters Janssen en fam. 9 uur Wim Jeuken vwg. buurtver. St. Joseph. Vrijdag: 7.30 Oscar van de Loo als stichting; 8.15 Francisca van den Munckhof; 9 uur ouders P. J- A. Coenen, A. M. H. Houtackers als stichting; 19 uur Jan van den Beu ken. Zaterdag: 7.30 overl. moeder; 8.15 G. Swinkels en Amoldina Bistervels als stichting; 9 uur Jan Poels vwg. Genootschap St. Joseph; 19 uur ouders Gossens-Biermans. Mededeling: Zondag 8 maart heeft de eerste inzameling plaats van de Vasten- aktie. Mocht U geen zakje ontvan gen hebben, gebruikt dan een ge wone enveloppe. Achter in de kerk staat een grote bus, die bestemd is voor deze aktie. Akolietenljjst Zaterdag 7 maart: 19 uur Jos Lau- rensse en Jos Bexkens. Zondag 8 maart: 8 uur Jan van Ham en Paul van den Heuvel; 9.30 Henk Ebberink en Jacq. Laurensse; 11 uur Albert Stevens en Gerard Cox; 18 uur Pieter Jansen en Martin Cuppen. Misdienaarslij st Maandag en dinsdag: 7.30 Gerard van Vegchel en Martin Beekers; 8.15 René Clevers en Bennie Beerkens; 19 uur Jos Swaghoven en Peter van Houdt. Woensdag en donderdag: 7.30 Leon Kunzler en Peter Broers; 8.15 Peter Pelzer en Roland Michels; 19 uur Paul Zwitserlood en Willy v. d. Vór- le (alleen woensdag). Vrijdag en zaterdag: 7.30 Hub Thuyls en Theo Cox; 8:15 Caspar Michels en Jerry Mulders; 19 uur Bert Verbruggen en Rudy Siebers (alleen vrijdag). PAROCHIE PATERSKERK:- Priester van de week: Kapelaan C. Bakker Zondag: 4e zondag van de vasten. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur, 6 uur en na de avondmis tot 19.30 uur gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen: I. Zondag 8 maart kollekte voor de Vasten-aktie. Zeer aanbevolen. 2. Maandag 9 maart 19.30 hearing met de gemeente in de schouw burg. 3. Zaterdag 14 maart Stille Omgang naar Amsterdam. De tocht gaat per bus. Mannen en vrouwen kunnen mee; voor meer gegevens zie het affiche in de kerkportalen. Mis intenties Zaterdag: 18.30 Theodorus Gom- mans. Zondag: 7.30 bijzondere intentie; 9.00 uit dankbaarheid bij 25-jarig ambtsjubileum; 10.15 Martinus Swinkels, Johanna Michels en doch ter Gertruda; 11.45 overl. fam. Coop- mans-Custers18.00 Jo van Meijel. Maandag: 7.45 parochie; 8.30 Jan Derksen; 9.00 Frans Beerkens; 19.00 tot zekere intentie (J.). Dinsdag: 7.45 Hendrina Ambro- sius; 8.30 voor de vrede; 19.00 Jo hannes Wijnhoven. Woensdag: 7.45 Karei Wijnen; 8.30 Leonardus Lucassen; 19.00 Hubertus van Elswijk (vanw. de buren). Donderdag: 7.45 voor goede gene zing; 8.30 t.e.v. H. Geest; 9.00 Frans Beerkens 19.00 Franciscus Driessen (vanw. de buurt). Vrijdag: 7.45 voor goede genezing; 8.30 voor welslagen examen; 9.00 Frans Beerkens; 19.00 gezinsmis, Martien Janssen en Noud van Lin. Zaterdag: 7.45 Hendrina Ambro- sius; 8.30 Jean Jenneskens. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Bert Janssen en Luc. Pop. Zondag: 7.30 Frans Bonants en Jos Hendricx; 9.00 Jos Claessens en Jos Jeuken; 10.15 Peter Bonants en Geert Philipsen; 11.45 Carlo Feller en Victor Pop. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Ronny Clevers en Johnny Janssen. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Simon Claessens en Ralph Reynders; 19.00 Hans Achten en Maurice Jans sen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Eric Cornelissen en Hans van de Be- kerom; 19.00 Geert Hendricx en Pe ter Claessens. Invallers: Hubert van der Putten en Pim de Vos. Vierde zondag in de Veertigdagen tijd (halfvasten). Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jan Janssen en Carolina de Bruijn. In deze avondmis zal gezon gen worden door het Venrays Man nenkoor bij gelegenheid van het 60- jarig bestaansfeest. Zondag: 8.00 leesmis voor genezing van een moeder uit een groot gezin; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Gerven en Martinus Barents; 10.00 hoogmis voor overl. Hein Brands; 11.30 leesmis voor overl. Harry Swinkels; 18.30 avond mis voor overl. Jacobus Vullings. Maandag: 8,00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor goede afloop in zaken; 19.00 avondmis voor overl. moeder Johanna Janssen- Dins. Woensdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor fam. Cox-Der ks. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van Dijck-Keurntjes; 19.00 avondmis voor overl. Maria Stavast. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders (B.); 19.00 avondmis voor overl. Jacques Versteegen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Vermeulen-Dijkmans; 19.00 u avondmis voor overl. Noud van Lin en overl. ouders. Biechtgelegenheid: van 5 tot 7 uur. Mededelingen: 1. Maandagavond 9 maart om half acht: repetitie van het jongeren koor, samen met de band van de Rank-Xerox. Zaterdagavond 14 maart om 7 uur uitvoering van de jongerenmis. 2. De plechtige hernieuwing van de doopbeloften voor de jongens en meisjes van de 6e klas is op paas- zaterdag. Vcor de ouders van de ze kinderen volgt nader bericht. De eerste communie van de kin deren heeft plaats op 7 mei: het feest van 's Heren Hemelvaart. Misdienaarsljjst van 8-14 maart Zondag: 8.00 A. Thielen, G. Swin kels; 9.00 H. Rijbroek, L. Simons; 10.00 G. Willemsen, J. van Meyel, M. v. d. Bekerom; 11.30 J. v. d. Heu vel, M. Dicker; 18.30 H. Kusters, H. Linders. Week 1: 8.00 A. Tielen, J. Verstee gen; 19.00 H. Janssen, J. Vollenberg. Week 2: 8.00 M. Dicker, J. van Meyel; 19.00 S. Claessen, W. Her mans. HERVORMDE GEMEENTE; Zondag begint de protestantse kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert, hoek WestsingelLangstraat, om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer Kèers. In de Hervormde Kerk aan de Maas weg te Blitterswijck geen dienst. Zondag: 4e zondag van de vasten. 8.30 Antoon Derickx; 10 uur Hoog mis, jrd. Henrica Driessen-Daniels. Maandag: 8.00 gest. leesmis Joh. Zegers-Camps. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Jacob v. d. Voort en echtgenote. Woensdag: 8.45 t.e.v. de H. Jozef tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 gest. leesmis An toon Verheggen. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. Theo Camps. Zaterdag: 19.00 Leo Hendrix. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 leesmis; 8.30 maandd. voor Pe ter Joh. Loonen; 10.00 hoogmis voor de parochie. Maandag: 8.00 gest. leesmis. Dinsdag: 8.00 hoogmis voor overl. fam. van Rijswijck-v. d. Ven. Woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag: 8.00 leesmis. Vrijdagavond: 19.00 avondmis. Zaterdag: 19.00 avondmis, maandd. Louis Claessens. Dinsdagavond om acht uur in zaal Rongen de tweede avond van de se rie informatieavonden over ons ge loof. Thema: Wie is Jesus Christus?, door kap. Janssen uit Gennep. •PAROCHIE CASTElvIRAY Zaterdag 7 maart: 19.00 leesmis P. J. Steeghs en overl. leden van handboogsch. De Batavieren. Zondag: 4e in de veertigdagentijd. 8.00 leesmis overl. fam. Strijbos-Rijs. Maandag: 8.00 gest. gez. jrd. Joh. Rambags en Johanna Kuypers. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Paarden- verzekering. Woensdag: 8.00 Gezinsmis tot int. van offeraars. Donderdag: 8.00 gest. gez. jrd. P. J. Steeghs en M. Lit j ens. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. Joh. Voesten en Wilh. v. d. Voort. Zaterdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van offeraars. Biechtgelegen heid: 18.30-19.00 uur. Misdienaars: M. Geerets-H. Duy- kers; G. Kunen-Th. Duykers. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags. N.B. Zondag 15 maart tweede in zameling Vastenaktie. Opbrengst van de eerste was 230. Zondag: 4e zondag in de veertig dagentijd. 7.30 leesmis voor Harry Goumans; 8.45 jaarg. v. Willem Vol lenberg; 10.00 Hoogmis: gesticht jgt. voor Willem Spreeuwenberg en Mar- garetha Vervoort; 11.30 jongerenmis voor de parochie. Maandag: 8.00 leesmis voor Fran- cina Cleophas-Spreeuwenberg. Dinsdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Verheyen-Versteegen. Woensdag: 8.00 leesmis Marinus van Dijck. Donderdag: 19.00 leesmis v. Piet Verheyen en Maria Lit j ens. Vrijdag: 8 uur weekdienst Petro- neila Cox-de Mulder. Zaterdag: 19.30 leesmis v. d. overl. fam. Janssen-Jordans. PARpCHlEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag van de vasten. 7.30 leesmis voor Hendrica v. Dijck- Hoedemakers en To van Dijck; 10 u. Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Antoon Verhaag. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Jozef Emonts, Maria Poels en kinderen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jo hannes Janssen en Arnoldina Voes ten. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe- tronella v. d. Heuvel, overl. ouders en kinderen. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Marcellis te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis v. Truus Arts-Hagens. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Gerrit Borssen. ■RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag van de Vasten tijd. 7.45 vroegmis t.i.v. fam. Poels- Geurts; 10 uur hoogmis t.b.i. Van daag gelegenheid om het VASTEN- OFFER in te brengen. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: .t.i.v. fam. Bloemen- Brienen. Dinsdag: v. d. zielerust van Tonnie Botden. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.i.v. fam. Claessens- v. d. Weijer. Vrijdag: t.b.i. (M. v. B.). Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. van Bakel-Peters. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. Zondag: 4e zondag van de Veertig dagentijd. 8 uur leesmis voor de pa rochie; 10 uur Hoogmis voor zal. P. Cleven en echtgenote; 2.30 Vasten- oefening. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. de Lauw. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en de H. Ge- rardus, fam. Mulders. Woensdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Jozef, int. offerbloc. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theo Jacobs en zoon Leo. het l-a-n-g-s-t-e laken van Nederland voor de laagste prijs! verkrijgbaar bij: Langstraat 61 Venray Telefoon 1281 I GRASLINNEN- EN FLANELLEN LAKENS, GLAD EN GEBORDUURD, ook in sets TREFFER PYAMA'S OVERHEMDEN WEEKENDERS DUSTERS Vrijdag: 8 uur leesmis voor de verlaten zielen (van Wijlick). Zaterdag: 's avonds 7.30 jgt. voor zal. H. Vollenberg. Akolieten voor 8 maart: Ger. van Staveren, H. Drabbels en Cor Jans sen. RECTORAAT- HEIDE Zondag: 4e zondag in de Veertig dagentijd. 7.30 leesmis voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Peter Muijsers en Gerrit Spee. Misdienaars van de week: Peter en Tonny Michels. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Janssen-Gielen. Te 8 uur parochievergadering in zaal Rongen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Peter van Meijel. Woensdag: 7.30 leesmis t.z.i. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe- tronella Arts-Gellings. Vrijdag: 7.30 leesmis t.i.v. de fa milie Geurts-van Dijck. Zaterdag: 7.30 leesmis t.i.v. de fa milie Janssen-Thielen. Biechtgele genheid van 67 uur. Te 7.30 uur Avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: Maria Peeters en Hanne Janssen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 7 maart: 7 uur: Geven, ja maar.laat hen niet jammeren, eucharistieviering verzorgd door jon geren. Zondag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen; 10 uur Hoogmis voor Th. Gooren; 11.30 H. Mis in de St. Jozefkapel; 3 uur Gebedsdienst; 6 uur avondmis. Elke dag 7.30 en 8.30 H.H. Missen. Maandag: H. Mis voor fam. Vis sers. Dinsdag: H. Mis t.i.v. fam. Vissers. Woensdag: 19 uur avondmis. Donderdag: H. Mis voor overl. ouders de Haart-Cremers. Vrijdag: H. Mis voor fam. Jennis- kens-Droesen. Zaterdag: H. Mis t.i.v. fam. Vis sers; 's avonds 7 uur tot int. van fam. Wijnhoven-Braun. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es el 4. do- mingo de la Cuaresma; a las diez y media en la Ermita de San José en Smakt Misa con cantos espanoles y meditación sobre la Passión de Nuestro Senor. Cada domingo desde las diez hay ocasión de confesarse en Castellano para prepararse a la fiesta de Pascua de Resurrección. El lunes el dia 9 de Marzo: emisión en Espana en las ondas cortas de Radio Nacional del programa de Vds: Lla- mada por la patria en la rübrica: Espanoles en Holanda. Da. Eduarda, la esposa d D. Angel ÖOost-Singel 111) ha dado a luz el dia 3 de marzo las gemelas Maribel y Ana-Mari; se les comunicara a tiempo la fecha del Bautismo. Met het persbericht dat de TOON HERMANS SHOW op 2 mei a.s. als de Limburgse en mogelijks zelfs de Nederlandse première in Venray gegeven zal worden, rezen er meteen een aantal problemen voor de schouwburgdirectie. Naast een aantal andere hoogte punten o.a. de Snip en Snap Revue, werd de Toon Hermans Show uit gekozen voor het lustrum-program- ma 1970—1971. Nu de première vroeger valt dan verwacht werd en er bovendien slechts één van de drie aangevraag de data vaststaat, ontstaan er uiter aard problemen met de verkoop. Het is ONMOGELIJK om Toon Hermans als vrije voorstelling te verkopen, want er zijn 1800 abonne menthouders en slechts 550 plaatsen. Iedere abonnementhouder heeft evenveel rechten en het zou oneer lijk zijn indien er een selectie zou worden toegepast. Indien beslissin gen over de andere data lang uit blijven, zou de enige redelijke mo gelijkheid zijn, dat de cabaretserie en muziekserie 19701971 beiden voor 50 procent opengesteld zouden worden. Volgens de planning staat de Toon Hermans Show reeds lang in deze serie ingedeeld, terwijl andere se ries de mogelijkheid van aanvulling kregen. Op deze manier zouden alle abonnementhouders een kans krij gen om Toon Hermans te kunnen zien. Het feit dat er momenteel slechts één datum bekend is legt beperkin gen op waar niemand iets aan kan doen. Een beslissing over het aantal te geven voorstellingen in Venray hangt echter uitsluitend af van Toon Hermans. In het lustrumprogramma, dat nu dus mogelijk vervroegd in verkoop komt, ziet de cabaretserie er als volgt uit: 1. Toon Hermans; 2. Deutsches Tournee Theater Mün- chen; 3. Paul van Vliet; 4. Jasperina de Jong; 5 Wim Kan. Deze serie puilt dus uit van klinkende namen. De muziekserie is als volgt ge pland: 1. Toon Hermans; 2. L.S.O.; 3. Mozart Oper Salzburg (De Bar bier van Sevilla); 4. Het Brabants Orkest; 5. Opera van München met negersolisten in Porgy en Bess. De ze dus wel bijzonder aantrekkelijke serie wordt als een van de beste van het lustrumprogramma beschouwd. In beide series dus Toon Her mans en als het slechts bij een da tum blijft zal de enige mogelijkheid zijn, dat de series dus inderdaad voor 50% verkocht zullen gaan wor den. Voorlopig wordt er echter nog niets verkocht, want als de toegezeg de speelbeurten alsnog gedateerd kunnen worden, lossen alle proble men meteen als sneeuw voor de zon op. Het heeft dus geen enkele zin om zich nu al boos te maken om het feit, dat men nog geen kaarten kan krijgen. Het zou oneerlijk zijn ge weest, indien men zonder verkoop datum bekend te maken kaarten had verkocht. Een voortijdig pers bericht, terwijl de onderhandelingen nog niet zijn afgerond, is het enige aanknopingspunt dat het publiek gekregen heeft. De direktie hoopt nog steeds, dat het programma 19701971 uitge voerd zal kunnen worden zoals het is opgezet, dan komt de abonne menthouder aan zijn trekken. In ieder geval krijgt het publiek gele genheid zelf te bepalen of men Toon Hermans zal willen gaan zien, omdat men zoals dat ook andere jaren het geval was, vrij is in de keuze van de series. Wij kunnen nu echter al vertellen, dat de andere series zoals de toneelserie, casinoserie en cock tailserie één grote reeks van lus trumvoorstellingen is. zodat men zich niet te gauw moet laten verleiden om Toon Hermans te kiezen, die overigens in twee fanstastische se ries is gepland. Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claessens Aanmelden Kennedyplein 10 tel. 2471 PosUtraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd van 8 maart 1920 Venray, 6 Maart 1920. Met ingang van 1 Maart zijn ten Post kantore alhier aangesteld als leer ling-kantoorbediende de heeren H. Messemaeckers en W. Pouwels. Uitslag der aanbesteding ver bouwing woonhuis van den heer Ant. Thielen alhier: A. Pijpers en J. Martens 5295, R. Jacobs 5200. Gebr. Vollenberg en H. Zwitserlood 5045, Gebr. Oudenhoven 4480, Gegund aan de laagste inschrij vers. - Maandag had in 't café Camps aan het station de aanbesteding plaats. - Burgerwacht afd. Venray. - In leveren uitrustingstukken. De Bur gemeester van Venray verzoekt de leden der Burgerwacht, die hunne uitrustingsstukken nog niet hebben ingeleverd, dit alsnog te doen op Dinsdag 9 Maart a.s. 's avonds van 7 tot 9 uur op 't Distributielokaal, Schoolstraat. De Burgemeester van Venray. - Nederlandsche vliegers. - Ge durende de laatste mooie dagen werd de stad Venlo herhaaldelijk bezocht door Nederlandsche vliegers, die voor hun brevet vliegen. Na da ling op de Groote Heide, die een prachtig landingspunt kan genoemd worden, werd de terugreis weer aanvaard. Vergadering schapenhouders in Limburg. - Zaterdag j.l. werd in het Landbouwhuis alhier opgericht de Vereeniging tot bevordering van den wolhandel in Limburg. Een vijftiental leden traden toe. Als bestuursleden werden gekozen de heeren Ant. Hendrickx, Horn en M. Janssen, Venray. Een derde be stuurslid zal uit de leden door hét hoofdbestuur van den Limb. Land en Tuinbouwbond worden benoemd. Tot Voorzitter werd benoemd de heer A. Hendrickx uit Horn. Bieden zich aan: 2 bekw. boe renmeiden. Adres bureau dezer cou rant. PATER RICHARD VAN ZAALEN Op Laetare-zondag, 11 maart 1945. jontviing P. Richard van Zaaien, te- samen met een grote igroep mede werkers, in de kloosterkerk van de paters Franciscanen te Weert de priesterwijdingHij werd gewijd door de bekende Roermondse bis schop Mgr. Dr. G. Lemmens. Na zijn priesterwijding begon hij aan de na de oorlogstroebelen langzaam weer op gang komende universiteit van Nijmegen met de studie in de Klassieke Taal en Let teren. Reeds voor de voltooiing van zijn studie doceerde hij klassieken aan het Gymnasium I.C. te Venray. Na de afronding van zijn universi taire studie met een succesvol doc- toraal-examen in maart 1953, vond hij sindsdien zijn hoofdtaak in het onderwijs. Verreweg het grootste deel van zijn onderwijzende taak vervulde hij in Venray, hetzij als lector in de Antieke Wijsbegeerte aan het Filoso- ficum, later Studium Franciscanum, in het inmiddels opgeheven klooster aan de Leunseweg; hetzij als leraar- klassieken aan de gymnasiale afde ling van het onderwijsinstituut, dat sinds kort met de naam „Boschveld- colllege" wordt aangeduid. Zijn Venrayse aktiviteiten werden in de jaren 19581963 onderbroken door zijn leraarschap aan het Missie college „Sint Willibrord" te Katwijk aan de Rijn, waar hij werkzaam bleef tot aan de opheffing van dat college. Vanuit Katwijk doceerde hij destijds tevens aan het „Antonia- num", school voor late roepingen te Amsterdam. Pater van Zaaien heeft naast zijn taak als lector en leraar steeds een deeltaak gevonden in, en tijd kun nen en willen vrij maken voor de zielzorgelijke bezigheden. Zijn zilveren priesterjubileum wordt gevierd op zondag 8 maart a.s. In de aula van het nieuwe Bosch- veldcollege, Zuidsingel 1, heeft om half elf "s morgens een feestelijke Eucharistieviering plaats. In de na middag is er in de aula van het In ternaat, Leunseweg 2, gelegenheid om de jubilaris geluk te wensen tus sen half vier en vijf uur. AANRIJDING Op de kruising Overloonseweg BeekwegGasstraaf ontstond een botsing tussen de Duitse personen auto bestuurd door de 20-jarige M. G. uit Detrath en de vrachtauto be stuurd door de 25-jarige W. E. uit Venlo. Het ongeluk gebeurde toen de vrachtauto de personenauto aan het inhalen was, terwijl de personen auto links afsloeg. Alleen materiële schade.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 9