Kandidaten verkiezingen Provinciale Staten 18 maart a.s. kom even naar DE WASCOMAATü Feeslconcerl Yenrays Mannenkoor Stille Omgang PULS PULS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venray in het weekend VRIJDAG 6 MAART 1970 No. 10 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAN U DENKT GROTESTKAATGffiVEPOSTBUS^ MTELC2727F GIRÓ^maSSZ ADVERTENTIEPRIJS 13 cl pw PRIJS PER KWARTAAL MS ABONNEMENTS- Vwoy ISO) -i Zoals wij vorige week reeds meldden, begint zaterdag de herdenking van het 60-jarig bestaan van Venrayse Mannenkoor met de opluis tering van de Eucharistieviering in de Vredeskerk, terwijl zondag middag de receptie is in café In den Engel van 1.00 tot 2.30 uur. Het feest zal worden afgesloten met een feestconcert op zaterdag 14 maart a.s. in de schouwburg. IN UNIFORM Venrays Mannenkoor zal tijdens dit concert optreden in uniform, wat ongetwijfeld de presentatie van het koor ten goede komt. Het resultaat van twee jaar trouw iedere week een bedrag sparen. V.M.K. heeft ach verzekerd van de medewerking van een zusterkoor, n.l. het Boxmeers Vocaal Ensemble, een mannenkoor, wijd en zijd be kend. Naast een optreden van het jubilerende koor staat een gezamen lijk optreden op het programma ver meld. Naast werken van Kodaly, von Weber en Wagner (het mooie Pel grimskoor) zullen de twee koren een meer modern werk uitvoeren, n.l. De Soldalten-Requiem, 'n compositie van de Amerikaanse componist en violist van Tsjechische afkomst Bohuslav Martinu. Martinu schreef deze Soldaten- Requiem in het begin van de tweede wereldoorlog voor de Tsjechische vrijwilligers aan het front. Het is een werk voor Mannenkoor, bariton solo, harmonium, piano, twee picco lo's, twee klarinetten, drie trompet ten, twee trombones, pauken en 'slagwerk. SOLDATEN-REQUIEM Men stelt zich bij deze uitvoering voor, dat in de open lucht, vlak achter het front, een H. Mis wordt opgedragen. De Tsjechische vrijwil ligers wonen deze Mis bij vlak voor dat zij naar het front zullen vertrek ken. Maar het dreunen van de ka nonnen en het naderend oorlogsge- druis doen hun gedachten afdwalen. Alleen bij gedeelte is er nog iets van een Mis te herkennen, 't Geheel wordt nu een intens gebed, waarin de soldaten met al de ellende van het front en de dood voor ogen, ver zonken zijn. Maar met één rotsvaste zekerheid: „God zal ons helpen onze vijanden te verslaan en ons Vaderland be vrijden". He Soldaten-Requiem vond in Ne derland zijn première in 1951 en werd uitgevoerd door Die Haghe Sanghers. Een prachtig koorwerk en waard om op een feestprogramma te staan. De Bariton-solo zal worden verzorgd door de heer John Bröcheler, een zeer bekwaam zanger. De muzikale begeleiding met de 'hierboven ge noemde instrumenten, zal worden verzorgd door een blazers-selectie van de Kon. Harmonie „Euterpe", welke o.l.v. de heren Versteegen en Van Els ijverig hierop hebben ge studeerd. SOLISTEN Naast de medewerking van de reeds eerder genoemde solist, de heer John Bröcheler, heeft het feest vierende koor zich verzekerd van een optreden van de sopraan Maria Schemerhorn. Deze voortreffelijke sopraan zal enkele Liederen ten gehore brengen waaronder: een aria uit Figaro's Hochzeit, La Bohème en uit Porgy en Bess. Tesamen met de bariton-zanger John Bröcheler zal worden uitge voerd o.a.: een duet van Pamina en Papageno uit Die Zauberflöte, en het bekende duet uit Porgy en Bess „Bess you is my woman now". De sopraan Maja Schemerhorn begon haar zangstudie in 1961 bij Atie Brederode-Bettink te Den Haag. In 1964 vervolgde zij haar opleiding aan het Maastrichts Conservatorium, aanvankelijk bij Tom Brand, daarna bij Elisabeth Lugt voor de vakken solozang en opera. In juni 1969 behaalde zij met on derscheiding het diploma Solozang afd. Opera. In het voorjaar 1970 hoopt zij het diploma solozang te be halen. Zij gaf verschillende radio recitals en werkte enige malen mee aan televisieuitzendingen, o.a. in het programma van Willem Duys: „Jon ge mensen op weg naar het Concert podium". Ook vervulde zij de rol van Maria Magdalena in het Maas trichtse Paasspel, een gezamenlijke produktie van KRO en BRT. In Limburg gaf zij verschillende liederen-avonden voor Kunstkringen, o.a. ds kasteel Hoensbroek. Ooit gaf zij enige liederen-recitals georgani seerd door de Vrienden van het Lied. Reeds enkele seizoenen trad zij als soliste op in oratoria en kerkconcer- ten, o.a. in Den Haag, Dordrecht en in verschillende andere steden in Noord-Holland, Gelderland, Brabant en Limburg. Ook verleende zij me dewerking aan de totstandkoming van een langspeelplaat van een door de AVRO bekroond kinderkoor. Verder geeft zij schoolconcerten, georganiseerd door de stichting Het Schoolconcert te Amsterdam en zingt zij verschillende rollen bij de Zuid Nederlandse Opera, o.a. de Despina in de Cosi fan tutte van Mozart en de Arsena dn de Zigeunerbaron van Strauss. Overal ontmoette zij goede kritie ken en wij wensen haar deze voor haar optreden in Venray ook van harte toe. De bariton John Bröcheler stu deerde aan het Conservatorium te Maastricht en slaagde in juni 1969 voor het Opera-examen. Zijn oplei ding voor het hoofdvak zang ont ving hij van Leo Ketelaars. Hij gaf reeds diverse concerten in Nederland, Duitsland en België. Als reactie op 'n liederen-avond in Hui ze Queekhoven te Breukelen, welke werd uitgezonden door de NCRV kreeg hij een concert aangeboden door en met het Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. Paul Hupperts. Na een T.V.-uitzending „Jonge mensen op weg naar het Concert podium" hetwelk wordt gepresen teerd door Willem Duys, werd hem een radiouitzending aangeboden door de AVRO in het programma „Scala" en een Cruize met de „Sta tendam" van Rotterdam naar New York. Tevens heeft de heer Bröcheler medewerking verleend aan verschil lende oratorium-uitvoeringen, o.a. Samson van Handel (Geleen); Mes siah van Handel (Delft) en in de Jo hannes Passion te Naaldwijk (fe bruari 1970). Door zijn bijzondere prestatie op het Nationaal Vocalisten-concours te Den Bosch in mei 1969 kwam hij in kontalct met de Nederlandse Opera Stichting. Rest ons nog te vermelden, dat beide solisten tijdens hun optreden op de piano zullen worden begeleid door de eveneens bekende pianist Joop Grubben. Voor liefhebbers is het zeer zeker de moeite waard het feestconcert van het jubilerende Venray's Mannen koor op 14 maart te bezoeken. Kaarten voor het concert te ver krijgen aan de schouwburg vanaf 1 maart. Toegangsprijs 4.50 (excl. plaatsbespreken). BROMFIETSER LICHT GEWOND Niet voldoende verlenen van voor- rand was oorzaak dat een botsing ontstond tussen de 18-jarige brom fietsberijdster mej. O. G. uit Ven ray en de personenatuo bestuurd door H. P. uit Straelen. De verpleeg ster kon, nadat medische hulp was verleend, naar haar inrichting wor den overgebracht. Bromfiets en auto werden licht beschadigd. Het onge luk gebeurde op het kruispunt Hen- seniuspleinSchoolstraat. BETRAPT BIJ WINKELDIEFSTAL Een Venrayse mevrouw werd door winkelpersoneel van een zelf bedieningszaak in de Grotestraat be trap op het zich toe-eigenen van en kele zakjes gesneden vlees. De me vrouw werd overgegeven aan de ge meentepolitie van Venray. Op zaterdagavond 14 maart gaat vanuit Noord-Limburg een grote groep ouderen en jongeren, mannen en vrouwen, deelnemen aan de Stil le Omgang te Amsterdam, de reis wordt per bus gemaakt. Als doel wordt dit jaar aangegeven: bezin ning en gebed voor vrede in eigen omgeving. Waarom vragen u de leiders van de Stille Omgang hieraan mee te doen? Hiermee vragen zij aan ons allen: laten wij eens ophouden ons zelf altijd te maken tot middelpunt van de wereld. Dan zien we dat er om ons heen veel te doen is, de zwa re opgave van ouderen en jongeren om met dit leven klaar te komen en nog moeilijker: om klaar te komen met je huisgenoten, met mensen met wie je samen moet werken. Dit is. voor ons allen zo belangrijk dat de stilte die de Stille Omgang biedt 'n weldaad kan zijn. En wanneer U dan Uw bezorgd heid onder woorden kunt brengen in een welgemeend gebed is dat een echte vorm van aktiviteit waar men eerlijk achter kan staan.. Voor nadere gegevens verwijzen wij u naar de affiche aan de ingang van de kerken en de advertentie in dit blad. BANDRECORDER BLEEK IN REPARATIE Bij de gemeentepolitie werd aan gifte gedaan van vermissing van een bandrecorder ten nadele van het in stallatiebedrijf T. te Venray. Enkele uren later kwam echter bericht bin nen dat de bandrecorder in reparatie was gegeven en men verzuimd had de bedrijfsleider hiervan in kennis te stellen. TWEEWIELIGE WAGEN ONBEHEERD AANGETROFFEN Op de verlengde Deurneseweg (de ze is nog niet voor het verkeer open gesteld) werd een tweewielige aan hangwagen aangetroffen. De ge meentepolitie heeft weten te achter halen dat deze aanhangwagen ten nadele van V. uit Boxmeer gestolen was. Men tracht nu uit te zoeken waarom deze gestolen is geworden. Inmiddels is de aanhangwagen over gegeven aan de eigenaar. BIGGEN OP DE WEG De gemeentepolitie werd gealar meerd dat op de Maasheseweg een big was gevonden en ontfermde zich over de vondeling. Juist toen zij de big naar een pension wilde brengen kwam een inwoner van Vierlings beek aanrijden, die aangifte deed van de vermissing van 2 biggen. Hij was met de biggen van Roer mond op weg naar Vierlingsbeek en bij aankomst aldaar bleek de klep van de laadbak open te zijn gegaan. Naspeuringen in de omgeving lever den ook de tweede big op. die ver suft gevonden werd in de nabijheid. BRAND IN VARKENSFOKBEDRIJF TE YSSELSTEYN Vermoedelijk door oververhitting van een oliekachel brak zaterdag- dagavond omstreeks kwart voor tien brand uit in de stallen van het var- kensfokbedrijf van J. Willems aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn. De brand werd ontdekt toen het gezin van de landbouwer tijdens het kijken naar de t.v. geen licht meer had. Op onderzoek gaande ontdekte men de brand in de stallen. Venrays brandweer was inderdaad in recordtijd ter plaatse, maar kon slechts uitbreiding van de brand voorkomen. De helft van de hokken was niet meer te redden. Eigenaar, gezinsleden en omwonenden konden 1 zeug met brandwonden redden, 6 zeugen en 50 biggen benevens dè beer. Zes opfokzeugen wist men op het laatste moment te redden. Zeven biggen en vier scheutel'ignen kwa men in rook en vlammen om. De schade welke duizenden guldens be draagt, wordt door de verzekering gedekt. REEGEIT DOODGEREDEN Wederom sneuvelde een reegeit op de Midden Peel weg (Vredepeel) ten gevolge van het snelverkeer. Foto graaf S. uit Boxmeer kon met een vaart van 100 km. de overstekende reegeit niet meer ontwijken. De geit werd doodgereden, zijn wagen werd beschadigd. De geit is gedeponeerd bij de Provinciale Voedselcommissa- ris en de opbrengst zal niet vol doende zijn om de schade aan de auto te betalen. Borden waarschuwen op de ge hele Middenpeelweg tegen overste kend grofwild, maar de snelheid wordt niet geminderd. i Christelijke partijen K.V.P. - C.H.U. - A.R. van den Broek Ch. J. J. J. 'Gennep Emonts, H. M. W. Horst Laurensse, L. M. M. Venray van der Sterren, M. M. Venray-Oirlo Jansen, J. Venray Lodders geb. Elfferich, P. C. Milsbeek Schols G. H. Venray Dings, G. F. S. Horst Kousemaker, J. D. Venray Joosten, J. J. M. Bergen Madou, G. P. Horst van Ree, Chr. C. Sittard Stroeken geb. Goumans, P. J. C. S. Tegelen Hilhorst, P. G. G. Sevenum Booy, A. Elsloo Baron Weichs de Wenne, L. W. J. Meerlo-Wanssum-Geysteren Hanssen, J. L. A. M. Broekhuizenvorst van Rooijen, N. Heerlen de Mulder, P. J. H. Swodgen Nabben, E. F. M. iSevenum 2 P.v.d.A. van der Woude, J. van de Veen, J. van Thor. F. G. K. Stoffel, P. Coumans, A. Dommeck, J. M. H. G. Hol, P. A. H. M. Heerlen Hoensbroek Maastricht Roermond Kerkrade Venlo Geleen Michielse, H. C. M. Valkenburg Dreimuller, J. H. Maastricht van der Zee, J. Brunssuim Tummers, N. H. M. Heerlen van Betuw geb. Frissen, A. Brunssum Boehmer. O. Venlo Timmermans, L. J. Venray Opsteegh, H. T. H. Tegelen Verbove, J. F. Venray Geuskens, H. H. Weert Hoen, N. G. Heerlen Kuipers, F. H. Geleen Bongaarts, W. H. J. G. Venlo Volskpartjj voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.) Hagenaars, drs, A. A. Geradts, mr. E. P. M. Bellemakers, M. A. Roermond Roermond de Koning, Hans Cremers, drs. J. J. F. Venlo Sittard Willems, J. H. J. Roermond Reumkens, A. J. M. Thorn Kok, Dirk Weert Houben, A. H. M. Maastricht van der Roest, A. C Hol, A. H. J. Venray Meerlo-W anssum Schreurs, M. J. Heel Tausch, F. J. A. C. Arcen Ligthart, J. J. J. Helden Lenders, W. H. Sevenum v. d. Lest, J. J. van de Kolk, Th. M. Gennep Horst Mertens, K. J. F. M Korsten, L. Nederweert Helden Hutjens, M. C. P. Baarlo Buys, mej. J. P. J. Venlo Schreurs. E. M. M. Roermond Driessen, H. W. M. Tegelen Bels, drs. P. J. Horst Huisman, drs. J. L. Venlo van Hilten, mr. G. Roermond Oosteïbaan, L. J. C Roermond van de Ven, J. M. Schinck, P. J. G. Teuwen, H. H. Venlo Bergen Roermond 5 Gooden, G. M. G. Mook Binding-Rechts Kouweiie, j. w. 4 Gulpen Notermans, J. F. M p.pjt. Wijlre Tonnaer, J. J.G. Schinvel'd Stevens, J. G. H. Maastricht Jager geb. van Lonkhuyzen, 6 D. A. Heerlen Communistische Partü van Waltmans, dr. H. J. G. Cadier en Keer Nederland Wijers, drs. J. J. M. Brunssum Dragstra, F. Heerlen Moors, M. J. H. Roermond van Brink, A. Heerlen Korsten, drs. H. S. M. Pauli, F. C. Venlo Hoensbroek KruUthof, G. van Doorn, T. J. Horselenberg, C. Pohlen, W. J. Peters, A. J. Coumans, J. G. H. de Vries, W. Geleen Hardorff geb. Kempen, W. H. Heerlen Gij zen, J. G. Kerkrade Maastricht Kerkrade Brunssum Vaals Venlo Roermond Deckers, M. J. H. Notermans, J. H. Helgers, L. Bergmans, J. H. A. Diederen, H. Varion, L. J. Roermond Wijlre Venlo Maastricht Heerlen Maastricht Huntjens, J. W. Berg en Terblijt Germeaux, M. H. Cadier en Keer Rcsenboom, H. J. Heerlen Grootheest, G. J. Maastricht Schumacher, O. 8 Heerlen Doek, H. P.S.P. Nieuwenhagen Schreurs geb. Kievit, H. M. Moolhuijsen, E. Heerlen Schaesberg Hagtingius, G. de Vroome, D. Kerkrade Stein Witvoet, J. de Moor, L. H. G. Kerkrade Sittard Faber, B. Smies, H. J. Brunssum Maastricht Wich, F. J. Michielse geb. Oud, drs. G. Heerlen Valkenburg Nan, P. 7 Sittard Bóeren-Partij Neijnens, G. L. Weert den Hartog, C. Vermeulen, A. J. Wellerlooi Venray Machiels, J. P. H. Jansma, J. Maastricht Venlo Janssen, L. Grein, L. W. Meijel Hoensbroek Derks geb. Claus, J. Derwall, A. Mook Kerkrade Damen, J. H. M. Jeunhomme, G. Maastricht Heerlen Timans, G. P. P. Schreuder, C. J. Maastricht Haelen Steijns, J. H. R. Eijsden van Litsenburg, E. J. Eygelshoven Erens, M. A. B. Valkenburg Mol geb. Vermunt, dra. J. E. C. Schaesberg Bergs, A. H. A. M. Gennep Rang, drs. H. J. Sittard Fortuin, S. P. A. Nieuwenhagen van Wijk, A. H. Weert Lahaije, J. J. Kerkrade Duijsens, ir. J. H. M. Kerkrade van den Eeden, P. J. M. Venlo Offermans, J. A. M. Geleen van Hal, A. G. M. Gronsveld Dirks, P. J. Maastricht Tielrooij, drs. P. C. Sittard Veltmans, J. J. H. Heer Claessen, W. M. M. J. Heerlen Eijkenboom, J. G. H. Beek Gij bels, P. Maastricht van Enckevort, G. Sevenum van Winssen, wed. van M. Loomans, J. Borgharen Is uw hulp niet gekomen Heeft moeder het druk of is ze ziek Schrikt u van hoge stroomrekeningen Hebt u moeite met het wasdrogen Is het thu.S ongezellig vanwege de was? Geopend van 'smorgens 7 uur fot avonds 9 uur, op zaterdag geopend tot 5 ur n.i m.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 13