Houd uw snelheid intoom! in \yentay LYCEUM '64 DAMMEN S.V.V. NIEUWS S.V.Y. JEUGD BADMINTON V.C.R00Y JUDO TAFELTENNIS GYMNASTIEK ZWEMMEN DUIVENSPORT PULS KrrKTSFoNiïbvS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 6 FEBRUARI 1970 No. 6 EEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS IS GOEDKOPER DAND DENKT ADVERTENTIEPRIJS 13 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.25 (buiten Venmy 230) SPORT Door de slechte weersomstandig heden werden ook afgelopen zon dag alle competitiewedstrijden weer afgelast. Ook de oefenwedstrijden konden om dezelfde reden geen doorgang vinden. Programma zaterdag 7 febr.: SVN 1Venray 1 vertrek 1.00 u. Op uitnodiging van de le klasser SVN speelt Venray 1 zaterdagmid dag een oefenwedstrijd in Nieuwen- hagen. Hoewel er reeds enkele af meldingen zijn bij Venray, kunnen de SW-ers toch een vrij sterk team, formeren, zodat het een nuttige oefenwedstrijd kan worden. Aangezien er geen competitiewed strijden zijn vastgesteld kan de rest van SW-ers zich reeds gaan voor bereiden op de a.s. carnaval. Wij wensen allen prettige dagen! TOTO Hoewel het amateurvoetbal reeds geruime tijd in de sterke greep van koning winter zit, gaat de Toto ge woon door. Het aantal deelnemers aan de SW-toto is de 800 reeds ge ruime tijd gepasseerd. Nieuwe leden kunnen zich echter nog ten alle tij de aanmelden. De toto-formulieren worden aan huis opgehaald, zodat men er geen gesjouw mee heeft. Geeft men er de voorkeur aan zelf het formulier zelf in te leveren kan dat ook en wel elke donderdag van half 8 tot 10.30 uur in de kantine bij het voetbalveld aan de Oostsingel. Men kan zich daar ook opgeven als nieuw lid van de toto, terwijl men dit ook kan doen bij: G. Poels, Es doornstraat 15; H. Poels, Langstraat 11; M. Ewalts, Velltumse Kleffen 99; A. Janssen, Nassauplein; P. Jeuken, Hoenderstraat 4 of bij een der be stuursleden van SW. Reeds vele deelnemers hebben dit jaar in de prijzen gezeten. De clubmorgen is zondag voor de A-spelers. Maandag is er geen clubavond voor onze D-spelers. Er is dinsdag ook geen trainen. Dit natuurlijk in ver band met karnaval. De wedstrijden van zondag j.l. werden wederom afgelast. In verband met carnaval is voor zondag 8 februari geen programma vastgesteld. Programma zondag 15 febr.: De Molenwiekers 1 en 2 zijn vrij N.B. Men wordt er op attent ge maakt dat men het publicatie-adres (café Thielen) dient te raadplegen, voor eventueel ingelaste wedstrijden. TOTO Inlevering van toto-for mulieren nr. 27 op 5 febr. van 7.00- 9.30 uur in café Thileen, Kennedy- plein. Toto-innemer is W. Vermeu len. TRAINING Denkt U aan de wekelijkse training op donderdag avond om half 8. Bent U ook van de partij? LEDENVERGADERING. - Op 20 februari om 8 uur houden de Mo lenwiekers in café Thielen, Kenne- dyplein een ledenvergadering. KIEN AVOND - 27 febr. houdt de vereniging een kienavond. Komt U ook met uw vrouw of verloofde? AFD. JEUGD Competitiewedstrijden werden af gelast. Voor eventueel ingelaste wedstrij den moet men het publicatie-adres (café Thielen, Kennedyplein) raad plegen. Competitiestanden jeugd per 31 december 1969: Afd. A3: Holthees Al Castenray Al Merselo Al Ysselsteyn Al 9 8 1 0 17 9 7 1 1 15 10 6 0 4 12 9 5 1 3 11 BW A2 10 5 1 4 11 Venray A6 (L.) 9 4 2 3 10 Oostrum Al 9 2 16 5 De Molenw. Al 10 3 1 6 5A Venray A5 10 1 2 7 4 DIS Al 11 1 2 8 4 Afd. BI: Leunen BI Ysselsteyn BI Wittenhorst B2 Venray B2 Castenray BI Sparta B2 Wanssum B2 De Molenw. BI DISDe Molenw. (vriendsch.) 52 Tegen deze le klasser van de afd. Limburg heeft Molenw. een aardige wedstrijd gespeeld. Het krachtsver schil werd voor rust uitgedrukt in 3 doelpunten van DIS. Na de rust ging het goed tegen elkaar op. Dit werd benut door een doelpunt van P. Gommans. Hierop ging DIS in de aanval wat resulteerde in een doel punt: 4-1. Voor de Molenwiekers scoorde hierna nog A. Jenneskens: 42. Bij een terugspeelbal van een van onze achterspelers wist de links buiten van DIS de bal te bemachti gen en te scoren: 52. Hierna kwam het einde van een sportieve oefenwedstrijd. B.C. INKPUUS Over enkele weken gaan enkele leden van onze club meedoen aan een C-toernooi in Nijmegen. Het is het bekende „Mariken van Nieume- gen"-toernooi. Voor het eerst in de geschiedenis van Inkpuus zal hier het kunnen van twee van onze da mes aan het daglicht treden. Dat de dames wel degelijk in op mars zijn bewees j.l. vrijdag een on derling duel tussen mej. Dineke Rhoter en mej. Wies de Bruin, die zich met twee boeiende games dui delijk kandidaat stelden voor deel name aan de distriktscompetitie van het volgend jaar. Als er nog wat aan de techniek geschaafd wordt, kan het er best mee door. Het trainingsbezoek loopt nu, na een tamelijk „slappe" tijd, ook weer op. Willen degenen die de training lange tijd niet kunnen volgen (we gens ziekte bijv.) die even (laten) doorgeven. Er kan dan gemakkelijk een regeling worden getroffen voor het betalen van de kontributie. De al geruime tijd geleden geplan de bestuursvergadering zal zeer bin nenkort plaatsvinden. Matig spel. Dat was te zien in de ontmoeting Lyceum 1Lyceum 2, een duel in de eerste klasse heren. Matig vooral van het tweede dat op alle fronten zijn meerdere moest er kennen in de tegenstander, ook qua concentratie. Het spel was vrij po vertjes en met name aan pass en set up schortte nog wel het een en ander. Aan de overzijde van het net was de situatie wat dat betreft veel gunstiger. Goed afgewerkte aanval len ontlokten herhaaldelijk een ap plaus aan de toeschouwers. De eind uitslag 30 voor het eerste gaf derhalve de krachtsverhoudingen juist weer: Lyceum 2 kan wat dat betreft zijn konklusies trekken. Tus sen haakjes: een overwinning zou geen kwaad kunnen! Gelukspel Een enorm fel van start gegaan Lyceum 4 joeg Set-Up blijkbaar de stuipen op het lijf, want van tegenstand was door dit geweldige offensief geen sprake: 15-1. Pas in de tweede set scheen Set-Up na die koude louche weer op temperatuur te komen, te laat echter om nog een bedreiging voor de set winst te vormen: 15-10. De verbete ring in spelpeil zette zich aan Set- Up zijde voort en langzamerhand was het toch de ploeg uit Swolgen die het spel begpn te dicteren; on danks verwoede pogingen van het vierde om alsnog die derde set te „pakken", Set-Up won in een span nende slotfase. Nog geen man over boord, was de algemene opinie, maar toen Set-Up ook in de laatste 4e set met sterk aanvallend spel de touwtjes in handen kreeg, was Ly ceum 4 nergens meer. Net zoals Set Up in de eerste, zo werd nu Lyceum 4 gewillig naar de bekende bank gevoerd (1-15). Samenvatend: voor Set Up geen onverdiend resultaat op grond van de sterke laatste set. Lyceum 5JSS werd, net zoals enkele weken geleden toen men te gen VCSD moest spelen, afgelast omdat al weer de scheidsrechter zonder bericht verstek liet gaan en de tegenpartij in dit geval JSS niet akkoord ging met een inval ler-scheidsrechter. Van de wedstrijd JovoLyceum 3 kunnen we U, bij gebrek aan nadere informatie, niet meer dan de uitslag geven: 32. De Piëlhaas eist ook wat de vol- leybalsport betreft zijn tol; voor het komende weekend dus geen wed strijden. Wel voor de week daarop en hierbij vast heit programma voor 14 februari: 15.00 u. Lyceum 1Hovoc 3 16.00 u. Lyceum 3Concordia 17.00 u. Lyceum 5Set Up 2 18.00 u. Lyceum 2—TVC 15 febr.: Pupillencompetitie met voor Lyceum de wedstrijden: LyceumSet Up HovocLyceum De Piëlhaas smurft U een prettige smurf! Heren: VC RooyVC Heer 1—3 (15-11 14-16 8-15 12-15) In een goede en spannende wed strijd is het Heren 1 niet gelukt VC Heer te verslaan. Heren 1 startte fu rieus. Door prima aanvalsspel werd VC Heer in de verdediging gedron gen. Mede door dit goede aanvals spel wist Heren 1 de eerste set te winnen. De tweede set vertoonde hetzelfde beeld. Heer nam nu een voorsprong van 14-11; VC Rooy kwam terug tot 14-14, maar moest tenslotte toch de set aan Heer laten. Geïnspireerd door dit succes trok VC Heer in de derde set fel in de aanval. Door enkele prachtige va riaties aan het net werd de VC Rooy verdediging aan het wankelen ge bracht. Heren 1 kon niet meer uit de aanval komen, hetgeen de set nederlaag betekende. In de 4e set trok Heren 1 fel in de aanval en wist een voorsprong te nemen van 105. Door een time-out kwam Heer terug tot 1010. Heren 1 kwam nog met 1210 voor, maar door enkele verkeerde smashes kwam Heer met 1312 voor te staan, en gaf die niet meer prijs, zodat ze deze belangrijke wedstrijd in hun voordeel wist te beslissen, mede door hun goede tech niek en variaties in de aanval. Swift 2—VC Rooy 2 3—2 Een met een invaller spelend He ren 2 heeft tegen Swift 2 toch een goede wedstrijd gespeeld. In de be ginfase verliep het bijna vlekkeloos, maar toen het 2-1 in het voordeel van VC Rooy was, zakte het spelpeil zienderogen. De aanvallen werden niet meer doeltreffend afgerond, waarvan Swift meteen profiteerde. Wanneer Heren 2 met een grotere inzet en meer wilskracht had ge speeld, had er beslist een overwin ning ingezeten. Dames: VC RooyActivia 23 (4-15 15-9 12-15 15-11 10-15) De dames hebben dit keer een langdurige spanende wedstrijd ge speeld tegen een sterke tegenstan der. Activia wist onze dames in de eerste set overtuigend te verslaan, maar VC Rooy liet het daar niet bij zitten. De verdediging en de aanval werd beter in de tweede sét en zij behaalden punt na punt. Activia moest erkennen dat de wedstrijd niet gemakkelijk voor haar zou worden. De tweede set werd dan ook een overwinning voor VC Rooy. In de 3e set kwamen er echter gaten in de verdediging, waar Activia grif ge bruik van maakte. Door de aanval len van VC Rooy werd de achter stand echter niet zo groot. Toch moe9t VC Rooy deze setzege prijs geven, alhoewel de strijd gelijk op ging. In de vierde set herstelde VC Rooy zich in die mate, dat ze Ac tivia de baas kon blijven en nu de setzege naar haar kant zag gaan. De stand was nu 22, waardoor een vijfde set noodzakelijk werd. In de vijfde set moest beslist worden wie de meeste aanvalskracht en uithou- digsvermogen bezat. Activia bleek de sterkste te zijn, en versloeg VC Rooy met 5 punten voorsprong. On danks alles een goede wedstrijd. Ga zo door. Veel sucecs de volgende keer. ConcorliaVC Rooy 2 30 15-8 15-11 15-5 De eerste set begon niet zo goed. De scheidsrechter floot direkt plak- ballen af, waardoor de dames steeds meer onderhands gingen spelen en er haast geen aanval werd opge bouwd. Het achterveld van beide teams was niet zo sterk, waarvan door béide partijen gebruik werd ge- tisch terug speelden. De overwin- me overwinning voor Concordia. De tweede set werd beter, maar onze dames konden het spelpeil, dat we van hen gewend zijn, niet evenaren. De achterstand werd niet zo groot, maar toch zat een overwinning er niet in. In de 3e set verslapte het spel zo, dat we niet veel ballen tak- tische terugspeelden. De overwin ning voor Concordia was een feit. Laten we de volgende keer de ver dediging beter organiseren en ons meer inzetten voor het spel. VC Rooy 3—VCT 6 Dames 3 moest aantreden tegen koploper VCT. Ofschoon onze da mes duidelijk vooruitgang vertoon den met de voorgaande wedstrijden, zijn er niet in geslaagd VCT te bedreigen. Laten we op deze goed ingeslagen weg voortgaan. Wanneer we zo blijven doorgaan zullen er be slist nog overwinningen volgen. Veel succes A.s. zaterdag worden er géén wed strijden gespeeld, 's Avonds worden we allen verwacht in het gemeen schapshuis van Oostrum voor een carnavalsbal. Laten we allen bij dragen tot de carnavalsvreugde. Ple zierige dagen! De uitslagen van het zeer ge slaagd jeugdtoemooi van zondag j.l. zijn als volgt: Gewichtsklase t.m. 25 kg.: 1. Peters, JV Horst 2. Verhaag, JV Sevenum 3. Mali, JV Roermond 4. Rowing, JV Roermond Gewichtsklasse t.m. 30 kg.: 1. Poels, JV Horst 2. Marks, JV Roermond 3. Kaspers, JV Horst 4. p. Ramakers, JV Horst Gewichtsklasse t.m. 35 kg.: 1. Kempen, JV Roermond 2. Lammen, JV Venlo 3. Janssen, JV Sevenum 4. In 't Zand, JV Sevenum Gewichtsklasse t.m. 40 kg.: 1. L. Ramakers, JV Horst 2. Aben, JV Venray 3. Hennis, JV Koningsbosch 4. Aarts, JV Venray Gewichtsklasse t.m. 45 kg.: 1. Lucassen, JV Sevenum 2. Morees, JV Blerick 3. Mulders, JV Roermond 4. Gerwen, JV Roermond Gewichtsklasse t.m. 50 kg.: 1. Mertens JV Sevenum 2. Craernmehr, JV Horst 3. van Heel, JV Koningsbosch 4. Thijssen, JV Venray Gewichtsklasse t.m. 55 kg.: 1. Theuwsen, JV Roermond 2. Mulders JV Sevenum 3. van Enckevort, JV Sevenum 4. Siebers, JV Sevenum Gewichtsklasse boven 55 kg.: 1. Rekum, JV Roermond 2. Wanders, JV Venlo 3. Boots, JV Blerick 4. Snellen JV Blerick Zoals bovenstaande uitslagen la ten zien, moesten onze judoka's slechts met een 2e en gedeelde 3e plaats genoegen nemen. Het geringe aantal medailles door de judoka's van JV Venray behaald, moet voor een groot deel toegeschre ven worden aan het gebrek van wedstrijdroutine. Desondanks jon gens: Houdt de moed er in! Volgen de keer kapen wij de prijzen weg. Uitslagen zaterdag 31 januari: Red Stars Red Stars Red Stars Red tSars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars Red Stars 1—DVO 1 2Maasbree 6 3NOAD 3 4JSM 1 6Hegta 3 7—Seta 5 8Blue Star 6 9Armada 10 10—DVO 7 11Genooi 7 12—Seta 7 7—3 4—6 8—2 4—6 3—7 7—3 6—4 5—5 i91 1—9 3—7 Red Stars 1 ontmoette voor le eer ste keer in deze tweede helft een ecthe tegenstander. Ofschoon het Kesselse team niet over een al te beste zaal en verwarming beschikt, werd er toch pretig en soms ook wel onder de nodige warmte gespeeld. Tot de stand 33 ging het tegen el kaar op. Deze stand kwam tot stand doordat J. Vervlakt en B. Hendriks een wedstrijd verloren, terwijl R. Verblakt en B. Hendriks ook het dubbel verloren. Hierna was het echter verkeken voor de gastheren. Geen enikele keer konden zij nog tot winst komen, zodat zij op het laatst tegen een 73 nederlaag aan moes ten kijken. Bij Red Stars 2 was alleen W. Toonen weer in uitstekende vorm. Hij won al zijn drie partijen, terwijl ook het dubel onder zijn medewer king werd gewonnen. De wedstrijd Red Stars 7Seta 5 werd onder weinig druk gespeeld. De stand kwam vlug op 40 in ons voordeel en dat daarna enkele wed strijden verloren werden is niet al leen te danken aan het betere spel van de betreffende tegenstander, maar ook aan het feit dat er niet veel meer op het spel stond. Achter af een goede wedstrijd met weinig tegenstand. Voor Red Stars 9 was tegen Ar mada het begin goed. Reeds na vier wedstrijden stonden zij met 3-1 voor. Daarna verloren L. v. d. Heijden en H. Bisschops. Na acht wedstrijden was de stand: 44. Dus nog alle kansen voor onze jongens om te winnen. E. Verblakt verloor echter, maar H. Bisschops wist uiteindelijk toch nog een gelijkspel uit de bus te halen. Bij Red Stars 10 gaat het in de tweede helft van de kompetitie nog steeds veel te gemakkelijk. Ook nu werden de wedstrijden weer aan de lopende band gewonnen. Dat L. Coenen echter de laatste wedstrijd moest verliezen, was waarschijnlijk te danken aan de overwinning die zij toen reeds lang verdiend hadden. Red Stars 11 dat op bezoek was in Venlo bij Genooi, speelde zeer slecht. Dat onze jongens hier slechts een wedstrijd konden winnen was toch wel een beetje onverdiend. Waarschijnlijk hadden zij veel moei te om te wennen aan de betonnen vloer. Ook Red Stars 12 dat te gast was in Sevenum, speelde niet zoals nor maal. Ze speelden met een reserve. Hier heeft ons team de tegenstander beslist de puntjes cadeau gegeven. Voor a.s. zaterdag zijn geen com petitiewedstrijden vastgesteld. Dit in verband met carnaval. De training gaat voor deze dag ge woon door. Dus vanaf 15.00 uur. ST. CHRISTOFFEL Daar op het ogenblik weer de mo gelijkheid bestaat om zich als lid aan te melden bij de afd. ritmische gymnastiek, kunt U zich aanmelden elke donderdagavond in de gymnas tiekzaal Langeweg tussen 20.00 en 21.30 uur. Voor persoonlijke inlichtingen kunt U zich melden bij mej. Lea Lormans, Kruisstraat 30. Na 20 wedstrijd-avonden is het weer eens de moeite waard, de stand te publiceren van de persoonlijke ranglijst-competitie van de Venray- se damvereniging. Sinds de laatste peiling van een maand geleden, hebben zich geen grote wijzigingen in de onderlinge rangorde voorgedaan. Aan de punten-totalen is echter duidelijk te zien, dat de spanning er niet minder op is geworden. Noyens, de leider van de ranglijst, heeft zijn eerste ver liespartij moeten incasseren, waardoor de onderlinge verschillen in de kopgroep tot een minimum zijn verkleind. Gezien het feit, dat er nog 15 partijen te spelen zijn, blijven ook Zaal en L. Janssen goede kansen op een van de drie eerste plaatsen behouden. De grootste rivaliteit heerst ech ter wel in de middengroep, waar 10 spelers elkaar vijf plaatsen in het eerste tiental gaan betwisten, waar bij de nieuwe leden Richard Knell, Thielen, Ls. Jansen en Schilders een duchtig woordje zullen meespreken! Er is volop strijd en zelden ont breekt een van de leden op de we kelijkse clubavond. De stand na 20 partijen is zodoen- de als volgt: 1. Noyens 36,00 17 2 1 2. J. Beerkens 34,50 15 4 1 3. Tijssen 31,50 14 3 3 4. Zaal 29,25 12 5 3 5. L. Janssen 26,50 10 6 4 6. B. Beerkens 20,00 7 6 8 7. Schell 19,50 7 5 8 8. Verkoeyen 19,25 6 7 6 9. Kennis 19,00 9 1 10 10. G. Beerkens 18,25 6 6 8 Claessens 18,25 7 4 9 Knell 18,25 6 6 8 13. Thielen 17,50 6 5 9 14. Ls. Jansen 13,25 6 1 13 15. Schilders 9,50 3 3 6 16. Th. Jansen 8,00 2 4 14 17. J. Kruysen 4,25 1 2 2 18. Verstegen 3,00 1 1 18 19. G. Beerkens pr. 2,00 1 0 4 20. Jenniskens 0,00 0 0 5 De nieuwe leden hebben gespeeld: Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claessens Aanmelden Kennedy plein 10 tel. 2471 Poststraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd Schilders 12, J. Kruysen, G. Beer- kens jr. en Jenniskens elk 5 partijen. Ondertussen nadert ook het einde van de bondscompetitie, waarin Damvereniging Venray dit seizoen lang geen slecht figuur heeft gesla gen. Binnenkort zullen wij hierover nader berichten. SPIO-NIEUWS Afgelopen woensdag werden aan de volgende leden de diploma's uit gereikt. De leeftijd varieerde van 754 jaar. Vooral voor onze oudere leden een mooie prestatie. Allen proficiat. Diploma A: Uit Oostrum, Oirlo, Castenray en Leunen: Geertje Claessens, Ina van Rijswijck, Ronny van Rhee, Marian Verhoeven, Ineke Nabben, Jacque- lien Kessels, Marian Kessels. Venray-kom: Marianne Overbeek, Marja v. d. Heuvel, Joep v. d. Heu vel, Jolanda van Bergen, Willy Janssen, Margaret Tummers, Angéle Ruften, Joep v. d. Vlasakker, Ma- riette Peeters, Antoon Reynders, Karin v. d- Munckhof, Anriette Arts. Senioren: Mevr. Janssen-Deeters, Mevr. Schoenmakers-Verhaar; Mevr. Jans- sen-Rongen. Diploma B: Kerkdorpen: Peter Linskens, An toon Peters, Els Achten, Antoinetta Philipsen, Ria Linskens, Gertie Clas sens, Ans Nelissen, Annemie Mi- chels, Marian Hermans, Beppie Clas sens. Venray-kom: Antoinette Vermeu len, Violeine Bloemen, Toos Jassen, Annette Moorrees. Senioren: Mevr. Jansen-van Rijs- wick; Mevr. Janssen-Spreeuwen- berg; Mevr. v. Dierendonck-v. Lee; Mevr. Hubers-Spreeuwenberg; Mevr. Jansen-Janssen; Mevr. Philipsen- Aarts; Mevr. Hendriks-Linders; Mevr. v. Duynhoven-Geurts; Mevr. Janssen-Vollenberg; Mevr. Flinsen- berg-Lenssen. Nu allen goed getrond voor het volgende diploma. Kunstzwemmen Na een officiële telling van het jury-secretariaat KNZB, kregen wij bericht, dat Karin van Loo niet 2e was bij de solo's, doch een eervolle le plaats behaalde. Proficiat! P.D.V. DE ZWALUW Dinsdag 17 februari a.s. wordt de jaarvergadering gehouden. Op don derdag 19 fébruari zal de voorlich tingsavond plaats hebben. Houdt de ze data vrij. Voor de jaarvergadering worden ingezonden stukken gaarne inge wacht, liefst voor donderdag 12 fe bruari bij onze secretaris.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 5