Éindelijk d totale oplossing voor uw wasproblemen DUIVENSPORT s.v.v. NIEUWS BILJARTEN V.C.ROOY DAMMEN OPEN DEUR Gemeente secretaris afscheid nam Meerlo-Wanssum Praciisch middenkader Br. Bernulphus A.E. CAMPS overleden Schouwburg drukwerk P.D.V. DE VREDESDUOF A.s. zaterdag hebben wij onfe hpk- lentoonstelling en kampioenendag. Tevens uitreiking van kampioen schappen en bekers. Inzetten der duiven om 17 uur: oude doffer, ja rige doffer, jonge doffer, oude dui- vin, jarige duivin, jonge duivin. Trouwe opkomst gewenst. Koning winter doet zich weer be hoorlijk gelden. Van voetballen op de keiharde velden, vaak bedekt met een laagje ijs of sneeuw, kan voor lopig geen sprake zijn. Om toch de spieren soepel te houden en het uit houdingsvermogen zoveel mogelijk op peil te houden of zo mogelijk op te voeren, wordt er thans binnen ge traind. Maar a.s. zondag wordt weer of geen weer de buitenlucht opgezocht. Alle spelers worden dan om 1 uur aan de kantine verwacht, waar zij, na hun zondagse kloffie voor heit sporttenue verwisseld te hebben per bus vertrekken naar het Vlakwater, alwaar een veldloop zal worden gehouden. Tijdens de pauze en na afloop van deze veld loop zal worden getrakteerd op resp. gelderse worst en snert. Voor de dames is een wandeltocht van ca. 5 km georganiseerd. Zij wor- om 2 uur aan de kanitine verwacht vanwaar vertrokken wordt. Later zal het gehele gezelschap zich sa menvoegen in restaurant Vlakwater, Ook de dames zullen getrakteerd worden op gelderse worst en snert. Na in het restaurant Vlakwater nog enkele consumpties genuttigd te hebben zullen allen tussen 5 uur en half 6 weer aan de Oostsingel terug zijn. De organisatoren rekenen op een massale deelname. Laat deze eerste aktie van het ju- bileumpaar 1970, meteen een goede zijn. Komt achter de warme kachel vandaan en doet aktief mee! Mochten de weersomstandigheden alsnog omslaan en daar ziet het op het moment dat wij dit schrijven niet naar uit dan zullen er drie elftallen moeten aantreden voor inhaalwedstrijden. Raadpleeg daar om het publicatie-adres. Overdracht SVV-AUTO Nadat op zondag 21 september j.l. de trekking van de SW-auto had plaats gevonden en een dag later bekend werd dat mevr. Goorts de gelukkige winnares was, had zater dag j.l. de officiële overdracht plaats. Voor deze gelegenheid was het .«ii«nise V-nestuur rmet. uitzon dering van voorzitter Rooyakkers die wegens ziekte verhinderd was), naar garage Strijbosch gekomen, al waar ook de organiserende commis sie aanwezig was. De voorzitter van de Propagandacommissie, de heer P. Crooymans, overhandigde aan de heer en mevrouw de fonkelnieuwe Triumph Herald 12/50. Onder het genot van een kopje koffie volgde een kort samenzijn. Doordat noch de heer. noch me vrouw Goortz in het bezit zijn van een rijbewijs werd de auto verkocht, zodat dit vrij grote gezin zich thans toch wat extra's zal kunnen permit teren. De heer Goortz stelde 50,Ier beschikking van SVV, een geste waarmee het SVV-bestuur zeer ver eerd was. d Moge de familie Goorts nog lange tijd een aangename herinnering overhouden aan deze loterij. Wat SVV betreft kan gezegd worden dat deze aktie geslaagd is, want er wer den 11.080 loten aan de man ge bracht. Zeer veel werk heeft de pro pagandacommissie moeten verzetten om tot dit succes te kunnen komen, maar hun zwoegen is niet onbeloond gebleven. Dames: Jcvo—VC Rcoy 2 0—3 Voor de derde keer wist Dames 2 weer 2 puntjes in de wacht te sle pen en wel in Venlo tegen de dames vaun Jovo. In het begin verliep de wedstrijd nogal stroef, maar dit euvel werd snel verholpen. Toch werd echter nog niet 't spelpeil be- erikt dat men van de dames gewend is. De meeste punten werden nl. be haald door de serves, die door de tegenpartij slecht opgevangen wer den. De verdediging van de VC Rooy-dames was goed, de aanval Met echter nog wel wat te wensen over. Jammer, er hadden goede aanvallen in gezeten wat 't spel toch wel pit tiger gemaakt had. Voor programma a.s. zaterdag zie Hotel Kemps. Op 2, 3 en 4 januari a.s. wordt in café Volleberg, Henseniusstraat de eindstrijd gehouden om het persoon lijk kampioenschap van de K.N.B.B. De spelers die uit de voorronde zijn geselecteerd zijn: J. Litjens, Boxmeer S. Seelen, Cuyk J. de Lange, Overloon W. van Brakel, Maashees K. Jacobs, Venray J. Schilders, Venray E. Asselbergs, Venray le res. P. Volleberg Pzn., Venray 2e res. J. Voesten, Overloon Gezien de geringe krachtsverschil len belooft het een spannende strijd te worden. De organisatie is in han den van Biljartver. De Ketsers. Vorige week werden de laatste partijen gespeeld in de eerste ronde van de persoonlijke rangijstcompe- titie van de Venrayse Damvereni ging. De heer Noyens heeft momenteel goede kansen om zijn kampioen- cohop in 1070 tc gaan prolongeren. Tot op heden behoefde hij slechts twee verliespunten te incasseren door twee remise-partijen tegen L. Janssen en Th. Zaal. Zijn leidende positie heeft hij vooral te danken aan twee winstpartijen tegen zijn twee naaste konkurrenten J. Beer- kens en Tijssen, die hem op de voet blijven volgen; een enkele verlies- partij van de leider kan al voldoen de zijn om J. Beerkens op gelijke voet te brengen, zodat de strijd om de eerste plaats wel zal worden uit gevochten tussen bovengenoemde 3 spelers. Daarbij mogen Th. Zaal en L. Janssen voorlopig nog als outsiders worden aangemerkt. Hierop volgen vijf spelers, die al len ongeveer een vijf tig-procent-sco re behaalden en daarmee voorlopig hun kandidatuur voor het eerste tiental hebben gesteld. We achten echter de heren G. Beerkens, Knell, Thielen en Louis Janssen beslist wel in staat om de posities van het twee de vijftal aan het wankelen te bren gen. vooral eerstgenoemde G. Beer kens, die tot op heden beslist niet zijn beste spel heeft laten zien. De totaalstand na deze eerste ron de ziet er als volgt uit, waarbij dient te worden opgemerkt, dat voor de zogenaamde voordelige remise-par tijen een kwart punt extra in reke ning is gebracht. 1. A. Noyens 15 13 2 0 28,00 2. J. Beerkens 15 11 3 1 23,25 3. Tijssen 19 11 1 3 23.25 4. Zaal 15 7 5 3 19.25 5. L. Janssen 15 6 6 3 18.50 6. Claessens 15 7 2 6 16.00 7. Schell 15 6 3 6 15.25 Verkoeyen 15 5 5 5 15.25 9. Kennis 15 7 17 15.00 10. B. Beerkens 15 5 4 6 14.75 11. G. Beerkens 15 4 4 7 12.25 12. Knell 15 4 4 7 12.00 13. Thielen 15 3 5 7 11.50 14. Ls. Jansen 15 4 1 10 9.25 15. Th. Jansen 15 1 3 11 5.00 16. Verstegen 15 1 1 13 3.00 Een zeer verheugend verschijnsel is wel dat in de tweede ronde het spelersaantal zal worden uitgebreid tot twintig. Sinds kort hebben zich namelijk weer vier nieuwe leden aangemeld, t.w. de heren Schilder, Kruysen, Jenniskens en G. Beerkens jr. Dit geeft hoopvolle perspectieven, mede voor het volgende wedstrijd- seizoen, als wellicht met twee tien tallen aan de bondscompetitie kan worden deelgenomen. Bovendien kunnen we konstateren dat het merendeel der nieuwe le den, die zich het laatste half jaar hebben aangemeld, reeds over een behoorlijke geoefendheid beschikken, doordat reeds enkele iaren van re gelmatig thuis spelen zijn vooraf ge gaan. Dit is dan ook beslist noodza kelijk, om in het wedstrijd-dammen in verenigingsverband goed partij te kunnen geven. Damvereniging Venray ziet met optimisme het komende jaar 1970 tegemoet: een dergelijk goed ge oefend spelersaantal en de onderlin ge gezonde wedijver gaat het voor de insiders zo boeiende damspel in Venray steeds meer ontplooiing geven. GESLAAGD v. In het opleidingsinstituut voor verplegenden en verzorgenden „Den Hoebert" werden op 22 en 23 decem ber 1969 de eindexamens gehouden voor het Staatsdiploma ïfifciekenver- pleging, waarbij als rijksgedelegeer den aanwezig waren: Dr. C. Buis te Lelden; Dr. W. L. Meijering, Utrecht en Dr. W. van Trier, Ven.ray, De volgende leerling-verpleegsters van het Psychiatrisch Ziekenhuis „St. Anna" te Venray slaagden voor het Staatsdiploma B ziekenverple ging: M. E. Anthony, G. M. O. van Ass, A. P. M. Arts, Eerw. Zr. Angela Beckx, A. A. C. Broeders, G. P. A. M. Claessens, E. Th. M. van Gorp, I. A. A. Janssen (met lof), Th. J. L. M. Kersten, C. A. M. Knapen (met lof), M. C. Th. Moonen, C. J. M. A. Rögels, F. J. M. Schoonen, J. E. H. Spee, G. P. M. Verstappen. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor het kan didaatsexamen biologie oo 16 decem ber j.l. mej. Gonny Oosterbaan. 2 JANUARI 1970 Tijdens de afgelopen kerstdagen zijn twee „open deur" dagen gehou den voor de Venrayse bevolking. Met name waren voor deze dagen de in Venray woonachtige gastarbei ders uitgenodigd. De gastarbeiders waren dan ook in grote getale aanwezig, en hebben zich met zang, dans, en spel uitste kend vermaakt. Algemeen werd door hen de op merking gemaakt, dat er zo weinig Venrayers even waren binnen komen lopen. In verband met de vrije dagen rond oud en nieuw wordt opnieuw een „open deur" georganiseerd. Deze zal plaats vinden op 2 januari 1970 van 15.00 tot 23.00 uur In de aula, Leunseweg 2. Iedereen is welkom, terwijl de gastarbeiders speciaal uitgenodigd worden. Venrayers loop eens even binnen en probeer een gesprekje aan te knopen, of geniet van de zang en dans. Na gedurende 38 jaren de belan gen van de gemeente Wanssum te hebben behartigd, nam vorige week, tijdens een buitengewone raadsver gadering, de gemeentesecretaris Vis sers afscheid. Burgemeester drs. Dittrich, verge zeld van de beide wethouders der nieuwe gemeente Meerlo-Wanssum, maar ook van de oud-wethouders en raadsleden van de voormalige ge meente Wanssum, leidde de af- sOheidspleohtigheid in de voor deze gelegenheid veel te kleine raads zaal. Burgemeester drs. Dittrich bracht hem dank voor het vele werk dat secretaris Vissers gedaan heeft voor de gemeente en voor de gehele ge meenschap. Die inzet werd nu be loond met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van oranje nassau, waardoor ook de erkenning van de overheid tot uitdrukking werd gebracht. In 1932 begon de heer Vissers zijn ambtelijke loopbaan op de secretarie te Wanssum. Deze werd nu iets te vroegtijdig afgesloten door de sa menvoeging der twee gemeenten. Voor de gemeenschap Wanssum heeft de scheidende secretaris zich steeds ingezet. Zijn leidende funktie bij het waterschap, de fanfare, de voetbalclub en motorclub getuigen hiervan. Daaraan is tijdelijk een ein de gekomen toen hij in 1943 wegens zijn vaderlandse houding werd ge arresteerd. Via Eindhoven, Haaren heeft hij tot 1945 in Siegburg in een concentratiekamp vertoefd, maar na zijn bevrijding heeft hij zich weer onverdroten ingezet voor de weder opbouw van Wanssum en het ver enigingsleven. Burgemeester Dittrich bood hem een fauteuil aan als bewijs van de dank der inwoners van Wanssum en Geysteren. Oud -burgem eest er Rutten dankte ook nu nog de afscheid nemende cretaris, waarmee hij vele jaren had mogen samenwerken. Namens het secretariepersoneel sprak de heer Hofmans woorden van afscheid, waarbij ook deze spreker wees op de bereidwilligheid anderen te willen helpen. Secretaris Vissers wilde van dank betuigingen niets weten. Hij meende steeds zijn plicht te hebben gedaan. Wel was hij de drie burgemeesters, de vele wethouders en de raadsleden dankbaar, dat hij op zijn manier een steentje heeft mogen bijdragen tot het welzijn van de-gemeente. Daarna kregen velen honderden de gelegenheid van de heer Vissers als „sik van Wanssum" afscheid te nemen. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Meerlo- Wanssum kwam in vergadering bij een. Na urenlange discussies werd de begroting zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het is een merkwaardige begroting want daar in leest men op vele punten de be voordeling van Wanssum ten op zichte van Meerlo. Subsidie krijgt nog steeds de voetbalvereniging Wanssum meer dan de vier andere voetbalclubs in de gemeente Meerlo- Wanssum. De fanfares krijgen over de 4 dorpen van de voormalige ge meente Meerlo minder dan de fan fare Wanssum alleen. Ouden van da gen krijgen in Wanssum 5,in Meerlo 2,Het zal nog tot 1971 duren, voordat de subsidies gelijk zullen zijn. Gevreesd wordt echter dat Wanssum dan veel minder zal ontvangen. Meer dan 110 gulden per jaar kan de gemeente niet geven ingevolge de vergoeding volgens het L.O. onder wijs, maar de schoolbesturen hebben al beroep aangekondigd. Zij vinden dit bedrag te laag. Heftig werd er gediscussieerd om de kerkbesturen een extra vergoe ding te geven. Een verzoek was ge daan door de kerkbesturen nu de gezinsbijdragen teruglopen. Burgemeester drs. Dittrich vond dat een wonderlijke zaak, want de bevolking breidt zich steeds uit, de inkomsten stijgen en de kerk krijgt minder. Daarnaast wees de burge meester er op dat een van de zes pastoors uit zijn gemeente les gaf en daarvoor een bedrag van 4.000, per jaar ontving. Door het bisdom was gevraagd deze 4.000,af te dragen, waarop de pastoor verklaard had dan met lesgeven te stoppen. Moeten wij daarom, zo vroeg Drs. Dittrich zich af, kerkbesturen gaan financieren? Maar de raad bleek er in meerderheid voor om voor het sociaal en maatschappelijk werk wat de pastoors doen te belonen met 200 gulden per jaar. De heer Voesten, die een particu liere dierentuin heeft opgezet in Wanssum, zal geen gemeentelijke subsidie krijgen. Verkoop van voorbehoedsmiddelen zal in de gemeente Meerlo-Wanssum niet mogelijk zijn in café's. Een des betreffend verzoek werd afgewezen. Op 16 december j.l. vond in de kleine kantine van de N.V. Metaal- warenfabriek Inalfa de diploma-uit reiking plaats van het op 8 decem ber gehouden eindexamen van de cursus „praktisch middenkader" plaats. Deze zeer interessante en leerzame cursus werd samengesteld en op voortreffelijke wijze gepresenteerd door de heer L. P. G. Janssen, die vroeger aan dit bedrijf verbonden was en die nu als organisatie-des kundige werkzaam is. Het feit dat een groep van 17, overigens druk bezette, mannen de in 30 avonden samengeperste leer stof trouw en enthousiast verwerkte, bewijst zowel de kwaliteit van de cursisten als van de leraar. De geslaagden, die nagenoeg allen met hun echtgenoten op deze ener zijds officiële en anderzijds huise- lij k-feestelijke avond aanwezig wa ren, zijn in alfabetisch volgorde: H. J. Bergh, J. Berghuis, W. H. J. Bongaerts. J- G. Bos, J. G. van Bus sel, F. P. Dekkers, Th. A. Driessen, J. H. Hendriks, H. A. Kerkhof, W. F. Kreyfelt, H. J. Kronenburg, S. G. Krouwel, F. de Rijk, G. J. H. van Stappershoef, H. A. v. d. Veer, J. A. v. d. Ven, J. Zuyderveldt. BEGRAFENIS COENDERS Tweede Kerstdag vond na de plechtige H. Mis van Requiem in de Paterskerk de begrafenis plaats van de op 78-jarige leeftijd overleden Broeder Bernulphus Coenders. Het stoffelijk overschot werd op het kerkhof van het psychiatrisch zie kenhuis St. Servatius aan de schoot der aarde toevertrouwd. Broeder Coenders, die meer dan 60 jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan de verpleging van gees teszieken, heeft zich bovendien al tijd verdienstelijk gemaakt voor de sport, waarbij hij vooral de voet balsport een bijzonder warm hart toedroeg. Bij de begrafenis waren naast het bestuur van SW, vele leden, oud-leden en supporters aan wezig. Voor zijn vele verdiensten voor SVV was Br. Coenders benoemd tot ere-lid van deze vereniging. Ook van vele andere verenigingen en instanties waren afgevaardigden aanwezig. In het ziekenhuis te Venray over leed op 65-jarige leeftijd, zondag 21 december j.l. de heer A. E. Camps uit Oositrum. Hiermede is een markante figuur uit het oude Oostrum van ons heen gegaan. Te vroeg naar menselijke berekening. Te vroeg ook gelet op zijn veelzijdige belangstelling, voor al wat Venray en meer in het bij zonder Oostrum betrof. Mede-oprichter en bekwaam mu zikant van de Oostrumse Harmonie heeft hij, met alle liefde voor het mooie uit de oude tijd, de herden king van het gouden bestaan dier harmonie tot een niet te vergeten festijn gemaakt, tesamen met diver se oud-leden door een onnavolgbare imitatie van Edmond Vandevenne in de toen gegeven toneelschetsjes. Reeds toen was hij ziekelijk. Het heeft hem echter vreselijk goed ge daan, dat hij hieraan heeft kunnen meewerken en nog zat hij vol plan nen om op gezette tijden nog eens zo'n avond te kunnen organiseren. Jarenlang heeft hij in de toenma lige jazz-band van Oostrums har monie in vele feesten en bruiloften zijn deel gehad in de opluistering van die festiviteiten. Het was een van zijn grootste plezieren toen bij het gouden bestaansfeest deze jazz band wederom aktief aan het feest kon deelnemen. Na de bevrijding was hij de man die de directie van Oostrums har monie weer op nam, toen de eerste twee directeuren, t.w. Edmond Van devenne en zijn broer Marteng Camps door het oorlogsgeweld om het leven waren gekomen. Ontelbare malen speelde hij op 't toneel. Met hart en ziel kon hij zich daarin uitleven. Improvisatie op elk moment was voor hem mogelijk, 'tot wanhoop soms van zijn tegenspelers. Na een verblijf van plm. 10 jaren in Engeland werd hij weer lid van Oostrums Harmonie en niets zou hem liever zijn geweest dan daarin weer de klarinet te kunnen bespe len. Daarnaast was hij mede-oprichter van de Oostrumse voetbalclub en trainer en adviseur. Hoeveel uren dat. hij hieraan besteed heeft zal wellicht niemand meer kunnen ach terhalen. Tot op zijn laatste ziekbed bleef zijn belangstelling uitgaan naar het wel en wee van zijn voet balclub. Hij had daar zorg over en zag niets liever dan dat de jonge mensen plezier hebben en met vreugde zich overgeven aan de sport die hij zelf zo hartstochtelijk heeft beoefend en geleid. Daags voor Kerstmis is hij begra ven, vergezeld van vele vrienden en van zijn dierbare harmonie die aan het graf een laatste muzikale groet bracht. Met frisse moed gaat ook de schouwburg het nieuwe jaar in. Op donderdag 15 januari komt het ex cellente Bulgaars Ensemble met een artistiek hoogstaand programma, waar geen muziekliefhebber mag ontbreken. Internationaal bekroonde solisten voeren werken uit van Bach, Vivaldi en Paganini. Dit Bulgaarse orkest onder leiding van Dina Schneidermann heeft in heel de we reld een groot aantal fervente aan hangers en wij kunnen U dan ook een muziekavond voorspellen, zoals Venray er nog nimmer een heeft ge had. Op dinsdag 20 januari komt het Spaans ensemble Suzanne y José. Het is de afscheidstoemee van dit fantastische gezelschap. Ze brengen al hun hoogtepunten samen in één geweldig programma o.a. de^ Balla de van Carmen en Don José. Een dergelijke voorstelling mag men ei genlijk niet ongezien voorbij laten gaan. Donderdag 22 januari PARIJSE SHOW MICK MICHEYL. la grande vedette du Casino de paris. Een ster van dit formaat in Venray te kun nen zien is bijna ongelooflijk. Mick Micheyl is momenteel dè diva van het Parijse publiek en ze volgde sterren als Maurice Chevalier, Tino Rossi en Josephine Baker op in de grootste Parijs Theaters als het Olympia, Moulin Rouge, Alhambra en Casino de Paris. Voor het eerst krijgt het Nederlandse publiek nu de kans zo'n typisch Parijse revue iets dat vroeger alleen voor mensen, die er een tochtje naar de Franse hoofdstad voor over hadden, was weggelegd. Het gezelschap telt 33 personen waaronder 12 danseressen en dansers en twee fenomenale we reldattracties. Daarnaast treedit de in Frankrijk zeer populairse Neder landse zanger DAVE op. Deze zelfde show gaat na de Nederlandse tour nee weer drie maanden lang in het Parijse Olympia Theater lopen. Een voorstelling die topamusement ga randeert. Maandag 26 januari, alsof het niet op kan, de beroemde operette DIE FLEDERMAUS. Bekende sterren van film en T.V. o.a. Sari Barabass, Elfi Mayerhofer en Erich Arnolld zullen weer een wervelende avond bren gen. Het is dezelfde inscenering als destijds in Berlijn gegeven werd, dus we mogen hoge verwachtingen koes teren. Maandag 2 februari komt toneel groep Theater met het prachtige werk van Tsjechov OOM WANJA. Een volmaakte rolbezetting o.a. Hans Tiemeyer, Sigrid Koetse, Hans en Max Croisset Droog, zullen voor een onvergetelijke toneelavond zorg dragen. Heit nieuwe jaar begint dus met t een overvloed aan kwaliteit en laat dat voor U een reden zijn om enkele van die voorstellingen te bezoeken. U kunt beslist leven zonder iets aan kuituur te doen, U zult echter ple zieriger leven indien U ook iets aan de kuituur doet. Bovenstaande voor stellingen zullen aantonen, dat kul-, tuur niet saai, snobistisch of verve lend is, maar dat kuituur ontspan ning met niveau kan brengen, voor IEDEREEN die bereid is zijn leven meer diepgang te geven. voor al uw van den munckhof n.v.

Peel en Maas | 1970 | | pagina 6