Show Koningshuzaren Nieuwe Stunt van S.V.V. RODE KRUIS MARKT PRIMA VERLOPEN S.V.V. NIEUWS Voor doodgewone stervelingen en zeker voor burgers lijkt het een vrij simpele zaak een militair muziekkorps uit te nodigen. Aldus dacht ook het comité dat zich bezig hield met de herdenking van de bevrijding. Hoe heel anders is alles uitgekomen. Het zij ons vergund U een kijkje achter de schermen te mogen geven Het idee lag vrij snel ter tafel. ..Misschien zouden we een band van het Engelse leger uit kunnen nodi gen om met de bevrijdingsherden king in Venray te komen spe lenDat idee vond men wel de moeite waard, want het was weer eens iets anders als anders en het lag prachtig in het kader van de herdenkingEn die Engelse korpsen, ieder met hun eigen tradi tie, ja, dat moest dan maar gebeu ren Het is dan ook gebeurd, maar vraag niet hoe.Want hoe kom je aan zo'n muziekkorps? Je zou mis- dhien naar Laarbruch kunnen gaan, waarmee Venray, zij het dan meer in de vrouwelijke linde, konnekties heeft, maar zo simpel is het niet Het bleek al vrij snel dat men daarvoor te biechten moet bij de Engelse ambassade, die na een uit voerige uitleg van een en ander ter overweging zou geven aan de Mili tair Attacheé van deze Ambassade, aangezien die speciaal het „militai re" behandelt. Die militaire attaché voelde, na omstandige uitleg wel wat voor deze zaak, maar moest zich na tuurlijk in verbinding stellen met Engeland en het Duitse Rijnleger of er hier of daar een band beschik baar was. En daarmede begon een ambtelijke molen te draaien, die dit maal wel bijzonder langzaam en de gelijk maalde. Zo bracht de voor zichtige opmerking van deze kant, dat we het liefst in Venray een mu ziekkorps zouden zien, dat connec ties had met het 3e Britse leger, dat hier indertijd gevochten heeft, aan vankelijk ijselijke complicaties, tot bleek dat het 3e Britse leger in feite het Rijnleger is geworden en dus vlak in de buurt was. Een winst punt aan een overigens lang donker gebleven horizon. Want het duurde lang, bar lang, voordat inderdaad bericht kwam dat een Engelse Le- gerband naar Venray mocht komen. Hoewel men hier al vrij snel ont dekt had dat deze band in Padder- bom lag, rhoest alle correspondentie over dit optreden lopen via de am bassade en werden adressen en tele foonnummers streng geheim gehou den. Daarbij werd alles op zo vrien delijke en korrelcte manier geregeld, dat men moeillijk kwaad kon wor den, doch dat verhinderde niet dat men tot op het laatste ogenblik geen enkel persoonlijk kontakt had, niets Wist van het kunnen der band, doch alleen de boodschap kreeg dat DE BAND VAN 14-20th KING HUSSARS zondag om half 2 in Venray zou ar riveren. Men had aan de ambassade enkele voorstellen moeten doen voor dit tweedaags bezoek en daaruit was door diezelfde ambassade gekozen voor twee shows in Venray zelf en concerten in de psychiatrische cen tra St. Servatius en St. Anna. Dit laatste als blijk van waardering wat deze ziekenhuizen in de oorlogsda gen van oktober 1944 en voor Ven- rays bevolking en voor de bevrij ders zelf gedaan hebben. Zo zat dan zondagmiddag het ont vangstcomité om half 2 te wachten in het rest-centre van Rank Xerox dat zich bereidwillig als gastheer voor deze band ter beschikking had gesteld. Een rijk voorziene koffie tafel zou de manschappen sterken voor de show en hen de vermoeie nissen van de reis naar Venray doen vergeten. Wie kwam, géén Huzaren des Ko- nings, zodat het ontvangstcomité met de zenuwen zat en de koffie tafel stond uit te drogen Telefoontjes hierheen en daarheen baatten niet, want niemand wist waar de gespoorde muzikanten fei telijk wel uithingen Goed drie uur kwam uit Roermond eindelijk het verlossende telefoontje. De heren waren maar vast naar hun slaapplaats gereisd (netjes in bur ger, want in militair ldofje mag je zo maar geen vreemde grenzen over) hadden daar uitstekend ge geten en wilden nu wel eens weten wat er verd er moest gebeuren Dat hen in kort en krachtig En gels biigebracht en in net Hollands kwam het er oo neer, dat ze als de bliksem moesten zien ir Venrav te komenDat heeft hun Duitse chauffeur dan ook onverwiild ge daan. maar het was 4 uur toen Ven rays burgemeester bii Rank Xerox de breed gesnorde bandleader de hand kon geven. Ja en daar stond de uitdrogende koffietafel, met de soeo. die al 5 tot 6 keer oonieuw warm gemaakt was. Die moest er dan toch maar aan geloven, want je kon Rank toch niet met al dat brood laten zitten. En toen kwam het pro gramma ter sprake The Master of the King Hussars schrok kennelijk toen hem verteld werd van het met de Britse ambas sade overeen gekomen programma, want hoewel zijn band bestond uit beroeps-muzikanten, was juist een groot deel van zijn korps „ver jongd". Een concert konden ze zeker aan, maar inzake de show-business moesten ze de eerste regels nog le ren. Ordenansen hadden intussen al gemeld dat rond het Henseniusplein honderden mensen stonden te wach ten en dus werd tussen de soep en het brood alsnog besloten dan in 's hemelsnaam die ..eerste regels" maar te laten zien. Dat is dan ook gebeurd, zij het met een half uur vertraging. En das was ook de reden dat de show betrekkelijk kort duur de tot teleurstelling van velen Zelfs de machtige snor van de band leader kon die teleurstelling niet goed maken. Dit was niet de enige communi catie-stoornis, die door al de ge heimzinnigheid vooraf ontstond. De manschappen zelf bleken to taal niet op de hoogte van het waarom van hun optreden. Ze dachten honderden kilometers ge reden te hebben om een soort uit wisselingsconcert te komen geven en wisten totaal niets van de voorgeschiedenis en het doel van hun bezoek CONCERT HUIZE SERVATIUS Dat ze echter wei spelen konden bewees hun optreden in Den Kerk dijk in Huize Servatius, waar ook de Engelse ere-gasten bij aanwezig wa ren, alsmede het college van B. en W. en het herdënkdngscomité. Daar brachten zij zondagavond een pro gramma, waarin naast het klassieke element vooral de musicals een groot aandeel hadden, hoewél ook swing en blues in vlot tempo ten gehore werden gebracht en ver schillende solisten hun kunnen toon den en liéten horen Hun optreden was een groot suc ces en werd o.m. beloond met het aanbieden van een koffietafel, die de muzikanten alleen maar deed verzuchten dat ze bij hun kortston dig en eerste bezoek aan Nederland beslist niet van honger zouden ster ven OORLOGSMUSEUM OVERLOON Een bezoek aan het oorlogsmuseum in Overloon op maandagochtend gaf de manschappen gelukkig een beter inzicht in het doel van hun komst naar Venray en zij toonden een op merkelijke interesse in alles wat daar ten toon is gesteld. Een koffie maaltijd bij de Rank, waar de heren het groot gala en de sporen weer aantrokken werd dankbaar gebruikt voor een hele foto-serie, waarbij des leiders snor weer middelpunt was. HUIZE ST. ANNA was de gulle gast vrouwe maandag middag toen de Huzaren daar in de buitenlucht een korte show gaven en een lang concert. Vele verpleegden, maar ook vele verpleegsters en mensen van de diensten hebben daar genoten pp het grote ontspan- ningsterredn van Huize St. Anna van de band, die door Dr. Hermans har telijk dank gebracht 'werd voor de ze geprecieerde geste. Dat bleek ook uit het menu dat de band na hun optreden in het ont- spanningsgébouw kreeg aangeboden. „The sons of our liberators" oals de Koninklijke Huzaren in het menu genoemd werden, waren diep onder de indruk van de vriendelijkheid en de gastvrijheid van Huize St. Anna en van de grammofoonplaten, die ze als herinnering kregen aangeboden. Zuster Laetitiiae en Zuster Anne- Jose kwamen handen tekort om de menukaarten en de grammofoonpla ten van handtekeningen te voorzien, terwijl Zuster Nolaska een badge van de Huzaren kreeg aangeboden. Een sergeant sprak aan tafel spon taan een dankwoord voor de ont vangst in Huize St. Anna en in Ven ray zelf en benadrukte dat ze feite lijk nu eerst begrepen hadden hoe in deze streek de oorlog had huis gehouden. Hij noemde het een grote eer dat de Kings Hussars het Engel se element in de bevrijdingsherden- king had mogen zijn. AFSCHEID Het afscheid was kort en krachtig. Mede op verzoek van Venrays poli tie die in verband met een toneel voorstelling onmogelijk de pleinen vrij kon krijgen van geparkeerde auto's, werd het Venrayse optreden beperkt tot een muzikale wandeling door enkele straten en het ten ge hore brengen van enkele muziek stukken voor de ingang van de schouwburg, waar burgemeester Schols hen dankte voor hun komst en hun aandeel in de bevrijdings herdenking. Met de aanbieding van een boekje over Venray en een laat ste pilsje besloten de Kings Hussars hun eerste bezoek aan Venray. Als het aan hen ligt, is dat beslist niet het laatste en wat meer is, als ze terugkomen kunnen ze ook showen. Daarop houden we het dan maar weer De vrijdagavond door het Rode Kruis en de interparochiële jeugd commissie georganiseerde markt voor Venrays schouwburg heeft een goed verloop gehad. De koopsters en kopers konden keus maken uit een ruim assortiment broodjes, boeken, legergoederen, kunstvoorwerpen, toilet-artikelen, snoep en zelfs plan ten. Deze laatste hadden de dames van het Vrouwengilde speciaal voor dat doel bij elkaar gebracht. De netto-opbrengst schat men op elf honderd gulden, waarvan de ene helft ten behoeve is van het Rode Kruis, de andere helft voor Venrays jeugd. Men is tot deze samenwerking ge komen om enerzijds een beter be grip bij de jeugd te kweken voor wat het Rode Kruis doet, terwijl anderzijds een beter kontakt van de plaatselijke afdeling met de Venray se jeugd ook zijn voordelen kan hebben. Daarnaast was op de markt nog een stand van het Welfarewerk, waarin stukjes te koop waren, die onze Venrayse zieken gemaakt heb ben. Al met al brachten die ook 350,op, zodat de altijd lege kas van dit werk een welkom opknap pertje kreeg. De erwtensoep-aktie op woensdag zal op een totaal gewin komen van 900,Voor degenen, die nog steeds niet weten waarvoor dat geld allemaal nodig is, zij verteld dat het besteed wordt voor materiaalvoor ziening van de colonne en voor het welfare-werk. Zo zullen op 27 okto ber a.s. 22 langdurige Venrayse zie ken in samenwerking met De Zon nebloem worden overgebracht naar Eindhoven, waar ze een hele och tend kunnen winkelen bij Vroom en Dreesmann. Dat betekent dat zij in rolstoelen door het gehele gebouw worden gebracht en op hun gemak eens kunnen kijken en genieten. Op de terugweg is er dan nog een geza menlijke koffietafel Wat dit betekent voor mensen, die al jaren soms bedlegerig zijn, is voor een gezonde mens onbegrijpe lijk. Datzelfde geldt ook voor de jaarlijkse boottocht, waarvoor ook een deel van de opbrengst van deze markt besitemd is. Naast genoemde aktiviteiiten gaat tot het einde van de maand de le- denwervingsaktde door. We schre ven daarover reeds eerder en a.s. woensdag brengt Socutera in een te levisieprogramma nog eens duidelijk wat het Rode Kruis betekent in 1eders leven. De twijfelaars, die mis schien nog niét weten of ze wel lid zullen worden, wordt aangeraden die film maar eens te bekijken. Dan is hun vraag snel opgelost. Na een voorbereiding van ruim acht maanden is het dan zo ver. SVV gaat een fonkelnieuwe auto (Triumph Herald 12/50) verloten. De waarde van deze auto is phn. 7.000,—. Het is ook nu weer de aktieve Propaganda-commissde die voor de ze stunt verantwoordelijk is. Nadat men enige jaren fancy-fairs had georganiseerd, bleek dat dergelijke festiviteiten het publiek steeds min der ging aanspreken. Het bracht voor de organisatoren zeer veel werk mee en de opbrengst bleek tel- kenjare te dalen. In 'n vereniging als SW, die met 9 senioren- en 17 jundorenteams uit komt, is heel wat geld nodig om al leen het hoogst nodige te kunnen doen. SW is allerminst armlastig, daarvoor worden trouwens te veei akties gevoerd. Daarom ook nu weer deze auto-verloterij. Men hoopt hiermee de financiële positie niet al leen op peil te houden, maar nog wat meer armslag te geven. In de wedstrijd tegen Boxmeer is men onofficieel begonnen met de verkoop van loten. Officieel is men dinsdagavond gestart toen het be stuur van SW een bijeenkomst voor alle spelers opriep. Voorzitter A. W. Rooijakkers hield op deze avond een klinkende inlei ding, waarin hij de soelers aan spoorde mee te doen aan de verkoop van de loten. Er zijn nu eenmaal akties nodig om aan de nodige fi nanciën te komen. De SW-praeses vertelde dat juist deze aktie past in onze moderne tijd. Hij had respect voor de leden van de P.C., die getoond hebben lef te hebben en risico's durven te ne men. De heer Rooijakkers mocht na zijn inleiding en hartelijk applaus ont vangen en zal er op kunnen rekenen dat SW als één man achter hem staat. Pater Bakker, de nieuwe geeste lijk adviseur van SW, die in zijn 12-jarige Maastrichtse periode, me de een nieuwe kerk tot stand wist té brengen, heeft ervaring met der gelijke akties en ook zijn aanspo ring zal bij de leden van SW ge hoor vinden. Zelf gaf hij het goede Uitslagen zondag 12 no v.: Panningen 1Venray 1 10 Venray 2Panningen 2 12 Venray 3Venlose Boys 2 12 Merselo 2Venray 4 14 Molenwiekérs 1Venray 5 12 EEV 2Venray 6 04 Venray 7Hollthees 2 00 Venray 8Montagnards 3 14 De wedstrijd PanningenVenray was een strijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige elftallen. Beide ploe gen opereerden vanuit een versterkte defensie met een vrije verdediger als laatste veldspeler. Gedurende de eerste helft had Venray de meerderheid op het mid denveld, doch te veel solistisch ak ties en te onzuiver plaatsen verhin derde dat er voldoende schietkansen geschapen werden. Reeds na 7 min. deed er zich een mooie gelegenheid voor om een voorsprong te nemen toen een hoge voorzet door de Panningen verdedi ging werd gemist en onze rechtsbui ten de kans kreeg om een schot te lossen dat echter naast ging. Na een kwartier spelen kwam Venray met meer overtuiging opzet ten en werd het Panningen-doel wat feller bestookt. Na een corner werd uit een vrije schop door H. Mulders de bal ingeschoten, doch tegen de doelman op. Een doorbraak van R. van Li erop strandde eveneens op de voorbeeld om alvast een boekje loten aan te nemen en te zorgen voor de verkoop daarvan. En niet alleen de geestelijk ad viseur ontvangt zijn loten, maar de gehele SW-familie zal meewerken om de loten aan de man/vrouw te brengen. VERKOOP START A.S. ZATERDAG A.s. zaterdag wordt gestart met de verkoop van de loten. Om alles goed te doen verlopen heeft men Venray- centrum in vier wijken verdeeld. Om de verkoop van de loten zo snel mogelijk te doen verlopen, laat men 'n geluidswagen meerijden, die de bewoners van de betreffende wij ken zal aansporen deze aktie te steunen. De kosten van de loten zijn zo laag mogelijk gehouden, n.l. slechts één gulden. De organisatoren menen dat dat voor niemand een bezwaar zal zijn en hopen dan ook een groot deel vau het Venrayse publiek te berei ken. A.s. zaterdag 18 oktober komt men in alle straten die liggen tussen: Henseniusstraat, Patersstraat, St. Antomiusstraat, Groenewoltsepad, Langstraat, Westsdngel, Merselose- weg en geheel Veltum. KERKDORPEN Maar ook de bewoners van de om liggende dorpen krijgen de kans om een splinternieuwe auto te winnen. En ook hier rekent men op een gun stige ontvangst. A.s. zondag zal men bij de inwoners van Oostrum aan kloppen om vervolgens elke daarop volgende zondag een ander kerk dorp te „bewerken" en wel in vol gende volgorde: 26 okt. Oirlo; 2 nov. Castenray; 9 nov. Leunen; 16 nov. Ysselsteyn; 23 nov.. Merselo; 30 nov. Geysteren. Vanaf 8 november worden ook verkoopadressen ingeschakeld, maar daar komen we nader op terug. Vanaf heden kunnen er ook loten via de bank worden gekocht en wel als volgt: Vermelding: „SW-auto": Boerenleenbank Venray nr. 76756 en eveneens onder vermelding „SW- auto" Ned. Credietbank N.V. Ven ray nr. 63357. Na 8 november zijn er ook op di verse fabrieken en instellingen loten verkrijgbaar. De notariële trekking vindt plaats op 21 december a.s. U ziet, de SW'ers hebben niets aan het toeval overgelaten en nu is het maar te hopen dat het vele werk, dat nu al reeds verzet is, be loond zal worden. Als er bij U wordt aangeklopt denkt dan dat U door een lot te kopen veel jonge Venrayers steunt in hun hobby. doelman en een schot van J. de Klerk als besluit van een snelle rush werd tot corner gewerkt. Hierna nam Panningen de aanval over via de rechtervleugel en een voorzet bracht de bal bij een vrij staande aanvaller, doch diens inzet was te zacht en de bal werd een prooi voor de Venray-doelman. Even later was het J. Arts die op de doel lijn redding kon brengen. Het spel golfde snel op en neer en nadat J. de Klerk zijn schot gestopt zag moest doelman Arts handelend optreden bij een verraderlijk schot van een Panndngen-aanvaller. Tot de rust bleef Venray aanvallen doch zonder sukses. In de tweede helft ging 't initiatief meer van Panningen uit, doch ook hun voorhoede kwam niet tot grote daden. H. Copus raakte geblesseerd en werd vervangen door Paul Schmeitz. Nadat een Venray-offensief nog een ziedend schot tegen de paal had opgeleverd, rukte de Panningen- rechtsbuiten over links op en loste vanaf de rand van het strafschop gebied een schot dat via de handen van de Venray-doelman doel trof: 1—0. In de resterende 10 minuten werd alles op alles gezet om tot een beter resultaat te geraken, doch de Pan ning verdediging wist door resoluut ingrijpen de voorsprong te handha ven. Nadat P. Volleberg 5 min. voor tijd op gezag van de scheidsrechter de wedstrijd had moeten beëindigen als gevolg van een onvolledige waar neming, dachten we door Mulders toch nog de gelijkmaker te verkrij gen, doch diens harde schot ging over. Hierdoor nog steeds geen overwin ning voor het le elftal. Stand 2e klasse B: Heer 6 5 0 1 10 15—4 Belfeldia 6 3 3 0 9 11—3 Volharding 6 4 0 2 8 12—10 Venlo 6 4 0 2 8 14—12 Boxmeer 6 2 2 2 1 6 12—8 Rapid 6 3 0 3 6 10—8 Spel. WW 6 3 0 3 6 10—15 Panningen 6 2 1 3 5 8—8 Swift 6 2 1 3 5 12—12 RVU 6 2 1 3 5 11—18 Venray 6 0 2 4 2 5—11 IVO 6 1 0 5 2 7—17 Venray 2Panningen 2 1—2 Ondanks een geweldige inzet en een groot veldoverwicht in de twee de helft, is Venray 2 er niet in ge slaagd koploper Panningen in eigen huis te bedwingen. Met de 2—1 overwinning, waarmede de bezoe kers huiswaarts keerden, kregen ze dan ook meer dan ze verdienden. Voor de rust waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd. Met fris opgezette aanvallen, werden beide achterhoedes duchtig aan het werk gezet. Venray zou het eerst succes hebben. Na ongeveer een half uur spelen, belandde de bal na een snel le aanval bij J. Bastiaans die het leer voor het doel schoot waar Fr. Odenhoven klaar stond om te sco ren: 10. De vreugde van de Venrayers was echter maar van korte duur, want enkele minuten later maakte de rechtsbuiten der gasten gelijk, met een hoge bal die de Venray-goalie volkomen verraste. Direct na de pauze nam Pannin gen zelfs de leiding. Een voorzet van rechts werd door de midvoor van de gasten schitterend ingekopt: 1—2. Vanaf dat ogenblik legden de be zoekers het accent op de verdedi ging. Venray trok fel ten aanval en beukte de Panningen-veste. Alhoe wel deze meermalen wankelde, bleef ze overeind en behaalde de ploeg een bijzonder gelukkige, maar kost bare zege. Venray 3Venlose Boys 2 1—2 In een door scheidsrechter Cramer zeer slecht geleide wedstrijd, kwa men, mede door aanvechtbare be slissingen, Venlose Boys aan een zeer dubieuze en gelukkige over winning. Ln de 10e min. schoot L. Lenssen de bal van vrij ver, onbe reikbaar voor keeper Wopereis, in eigen doel: 01. Venl. Boys hield het heft in han den en na 2 min. maakte de snelle midvoor er 02 van, mede door gro te dekkingsfouten. Na rust werd Venray 3 hoe lan ger hoe sterker. Liefst drie doelpun ten werden wegens buitenspel afge keurd, Een teruggetroken bal werd op rechts voorgezet en door de in gevallen Hub. Olephas, op prachti ge wijze ingekopt. Nee, buitenspel. Met de moed der wanhoop werd verder gevoetbald. Pas 2 min. voor het einde wist Hub. Coppus er 21 van te maken. Luttele seconden voor het einde miste E. v. d. Velde een prachtige kans op de gelijkmaker. In de loop van de wedstrijd had de scheids rechter het nodig gevonden van elk elftal een speler een officiële waar schuwing te geven. We geven de moed niet op, dit gebeurt toch niet elke zondag! Programma zondag 19 okt.: Bekerwedstrijd Wittenhorst 3Venray 3 12.30 u. Competitie: Griendltsveen 2Venray 6 12.00 u. Venray 7EWC 4 12.00 u. Venray 8—BW 3 12.00 u. Brughusia 2Venray 9 2.00 u.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 8