Kinderzegels a n sr a a o Uit Peel en Maas <n d d a: O d O K d- d d hL d d a> d d d n d* De komende Raadsvergadering Beroepen- tentoonstelling CD d d ai O O- O Reklame vers vlees J. Wijnhoven P E. LIE geen spreekuur AFWEZIG apostolaat des gebeds Zondag om half 12 vergadering in Jerusalem van het Apostolaat des Gebeds. kanarievereniging „de huisvriend- Op de a.s. maandag 29 sept. te houden ledenvergadering zal naast het afwerken van de reeds bekende agendapunten zie elders in dit blad ook worden uitgelegd hoe er zal moeten worden ingeschreven. Een voorbeeld komt op het bord. Het is daarom voor elk lid belang rijk dat hij op deze vergadering aan wezig is. enquete in veltum een succes De enquête, welke Werkgroep Veltum het afgelopen weekeinde in Veltum hield is een succes gewor den. De response, welke de werk groep kreeg, was enorm. Er is de konklusie te trekken dat de Veltum- mers unaniem een kontaktorgaan of wijkraad voorstaan. Diverse perso nen hebben zich opgegeven om ak- tief aan een kontaktorgaan mee te werken. De Werkgroep gaat deze personen binnenkort benaderen om zo spoedig mogelijk tot een definitief kontaktorgaan te komen. Daarnaast zal het samenlevings- opbouworgaan Noord-Limburg deze enquête verder uitwerken en hier over een rapport samenstellen. bromfietser viel De bromfietsbestuurder C. G. M. v. O. uit Venray kwam op het rij wielpad op de Horsterweg met zijn brommer te vallen en liep daarbij dusdanige verwondingen op dat hij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Zijn duopassagier bekwam minder ernstige verwondingen. De oorzaak van deze valpartij is niet bekend. Een 16-jarige jongedame uit Oostrum kwam met haar bromfiets op de Mgr. Hanssenstraat ten val toen een 10-jarige jongen uit Oirlo met zijn fiets plotseling linksaf sloeg zonder richting aan te geven. De jongedame werd in het gezicht gewond, medische bijstand werd verleend. hoogste punt in rotterdam voor nieuw gebouw rank xerox In de Spaanse Polder te Rotter dam werd deze week het hoogste punt bereikt voor een nieuw gebouw van Rank Xerox (Nederland) N.V. In dit gebouw zullen de showroom, kantoren en magazijnen van de ver kooporganisatie voor de zuidelijke 'helft van Nederland worden onder gebracht. Het krijgt een totaal vloeropper vlak van 750 m2, verdeeld over twee bouwlagen. Men hoopt het gebouw begin 1970 te betrekken. Naast de fabrieken in Venray en de vestiging in Rotterdam thans ondergebracht in een pand aan de Schiekade in de Maasstad be schikt men over een nieuw groot kantoor in Amsterdam, waar de Ne derlandse Marketing Company ei verkooporganisatie voor Noord-Ne derland zijn ondergebracht. Dit ge bouw met een vloeroppervlak van 7000 m2 werd vorig jaar september officieel geopend. In totaal heeft Rank Xerox (Ne derland) N.V., de vestigingen in Rot terdam, Amsterdam en Venray tesa- men genomen 820 man in dienst. Over de gehele wereld genomen werken bij Rank Xerox ruim 14.000 man. k.pj. afd. venray De Kath. Plattelands Jeugd afd. Venray hield 23 sept. j.l. haar jaar vergadering. De voorgestelde fusie werd met 43 voor en 3 stemmen te gen aangenomen. Uit de bestuursverkiezing kwamen 6 leden uit het vorige bestuur en nieuweling tevoorschijn. Het bestuur bestaat uit uit: Mej. O. v. d. Ven, voorzitster Dhr. J. Backus, vice-voorzitter Dhr. G. van Dijck, penningmeester Mej. E. Winnen, sekretaresse Mej. M. Direks Dhr. J. van Ass Dhr. G. Jans-Beken, leden Na deze verkiezing kwamen nog enkele agendapunten aan de orde, o.a. de dropping die 16 oktober wordt gehouden; 25 oktober is 'n damesvoetbalwedstrijd in Bruns- sum; de Bondsdag; 2 oktober dansen Prinsenhof voor alle leden. k.p.j. sport Onze dames-estafetteploeg, die be staat uit M. Direks, A. Jans-Beken, O. v. d. Ven en Liny v.d. Winkel be haalde op de provinciale kampioen schappen, die op 21 sept. te Sittard zijn gehouden het Limburgs kam pioenschap met 1.18. Anny Jans Beken werd tevens op de 400 mtr. kampioen met 1.72 en op de 100 mtr .3e met een tijd van 14.8. HALF MILJOEN „TIENERMUZIKANTEN" OP PAD Heren winkeliers en zakenlieden denkt u aan de verlichtings vergadering heden donderdagavond in de (oyer van de schouwburg Dit is nog nooit gebeurd: na de oohtendschooltijd van dinsdag 30 september gaan ongeveer vijfhon derdduizend „tienermuzikanten" op pad. Ze maken geen muziek, maar kondigen U die wel aan. Het gaat om de nieuwe kinderpostzegels 1969, waarin volop muziek zit, omdat de afbeeldingen op de zegels gewijd zijn aan kinderen, die een eenvoudig instrument bespelen. Dat is het thema ontwerp van de illustrator Dick Bruna voor do kinderpostzegels 1969. De schoolkinderen, die komen aan bellen, vragen U om een „muzikale" bestelling! Stel de „tienermuzikanten" niet teleur. Ze vormen het grootste leger van verkopers, dat ooit in Neder land op één dag op de been is. En ze komen maar dat weet U wel niet voor zichzelf. Ze komen voor de tienduizenden andere kinderen, die zelf niet kunnen komen, jongens en meisjes, die extra hulp nodig heb ben. Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels houdt jaarlijks deze aktie. Ze is uniek, ongeëvenaard. Ze dient een volledig Nederlands be lang, ze appelleert aan een geza menlijke verantwoordelijkheid voor zorg in eigen land. Daarbij gaat de schooljeugd voorop. Het is een oude, maar telkens zinvolle leuze: het schoolkind belt kinderzegels be steld! Vraag een „herkenningszegel tje" om naast Uw bel te plakken, dan weten de volgende „tienermuzi kanten" dat U al meestemt in het voorspel Voor de schooljeugd is het naspel het brengen van Uw bestelling. Dat doen ze omstreeks 11 november, dan wordt U verzocht te betalen. Maar nu, dinsdag 30 september, wilt U er wel een beetje rekening mee houden, dat ze enthousiast, schuchter, maar verwachtingsvol bij U aanbellen. Uw hulp voor zorgenkinderen. Uw open deur. Uw daadwerkelijk medeleven. Of er volop muziek in de nieuwe zegels zit, hangt mede van U af! ADVERTEER IN PEEL EN MAAS In de komende raadsvergadering van dinsdag a.s. komt o.m. in de raad ter sprake de deelname aan 'n gemeenschappelijke regeling tot be vordering van de werkgelegenheid in de gemeenten Venray, Horst, Broekhuizen en Meerlo-Wanssum. Hierover vindt U elders in dit blad meer. Verder is er een voorstel om de vergoeding voor het bijwonen van een gemeenteraadsvergadering per lid op te trekken van 35,naar 38,per vergadering, die voor het bijwonen van de vergadering van de landbouwcommissie en die van de begrotingsafdelingen van 27,op 29,en die voor de overige com missie-vergaderingen van 18,op 19,per lid per vergadering. De nieuwe bouwplannen van de woningvereniging St. Oda en die van Neduco in plan Veltum maken het noodzakelijk dat het bestaande uit- breidngsplan iets veranderd wordt. Maar dat eist wederom dat er een hele bende papier aan te pas komt en om die papiermolen aan het wérk te zetten is een raadsbesluit nodig. Er moet een aanvliegruimte komen nnaar het vliegveld De Peel, die gaat over een oppervlakte van 7.6 ha js de Bakelsedijk. Die grond wil men nu uitgeven in erfpacht voor 30 jaren aan Defensie, die hiervoor dan jaarlijks 760,betaalt. Voor die aanvliegroute moet ook nog wat hout gekapt worden en dat kost de Staat der Nederlanden nog eens 2.000,extra, terwijl ze ook nog 3800,op een spaarbankboek je moet zetten, opdat de gemeente de boel later weer in zijn oude vorm kan terugbrengen. En tenslotte is er nog staatsbos beheer dat ook nog eens 3206, moet hebben omdat hier vroegtijdi ge onttrekking aan de bebossings voorschriften plaats heeft Voor de doortrekking van de Zuidsingel naar de Kruisstraat heeft de raad indertijd reeds 180.000, ter beschikking gesteld. Men kreeg in Maastricht echter de kous op de kop, want er was geen geld. Deson danks is de weg er toch gekomen, maar opnieuw moet de raad beslui ten deze 180.000,weer beschik baar te stellen. Waarom gemakke lijk Indertijd is langs de Deumeseweg een benzinestation moeten verdwij nen in verband met het nieuwe kruispunt dat daar moest gemaakt worden met de Midden Peelweg. Dat is indertijd voor een hele gulden kunnen gebeuren, maar nu vraagt diezelfde benzinemaatschappij twee verkooppunten te mogen inrichten. Een langs de Midden Peelweg, een langs de Deumeseweg. De raad moet beslissen of men de daartoe nodige grond op beide plaatsen be schikbaar wil stellen in erfpacht. Een en ander gaat die maatschappij voor beide stukken 1000,per jaar kosten. Indertijd werd aan de heer H. M. Clephas, Eindstraat 5, een vergun ning geweigerd voor het bouwen van een verblijf- en opslagruimte en bijenteelt op zijn perceel grond in de Breehei. Daartegen is de heer Clephas in juli in beroep gekomen in de raad. B. en W. die deze zaak nog in beraad en onderzoek hebben en zodoende niet binnen 3 maanden op dat bezwaarschrift konden ant woorden, vragen de raad nog een uitstel van 2 maanden. Indertijd is aan de PLEM grond verkocht aan de Maasheseweg voor de bouw van een schakelstation. Hoewel het wat vreemd klinkt, kon toen niet direct gezegd worden, hoe veel grond precies die stroommaat- sohappij wel nodig zou hebben. In tussen schijnt men daar achter ge komen te zijn en nu eerst wordt 8100 m2 aangekocht voor 1.75 per m2. Al met al wordt dat dan 14.175,—. Aan de orde komt verder de vast stelling van de huurautoverorde ning, waarin behalve voorschriften waaraan een huurauto wel moet vol doen, ook de vergunningverlening en de tarieven geregeld wordt. De raad wordt ook gevraagd 3.000,— extra ter beschikking te willen stellen voor het nieuwe mor tuarium bij het ziekenhuis alhier. Dit wordt dan dermate vergroot dat ook degenen, die buiten het zieken huis komen te overlijden, hier naar overgebracht kunnen worden. De o nbewoonb a arverkl ari ng van de woning Hogeweg 10 in Oirlo staat ook op het programma, evenals de regeling van de autovergoeding voor de burgemeester yoor plaatselijk vervoer. De aankopen van grond voor de rekonstruktie van de Gasstraat zijn er verschillende. Zo wordt grond aangekocht van Mevr. Wed. Wis- mans-Linders, Mevr. Wed. van El- zen-Clephas, van J. Bastiaans van de woningvereniging St. Oda. De stichtingskosten van het Cul tureel Centrum worden geconsoli deerd. De Dr. Poelsschool heeft weer eens een wenslijstje ingediend voor de aanschaf van nieuw meubilair en materialen voor handenarbeid. Tenslotte staat de overname van een gymnastiekzaal en de aanschaf fing van een inventaris daarvoor als laatste punt op de 22 punten tellen de agenda. BURGERLIJKE STAND in de week van 18 t.m. 24 sept. 1969 GEBOREN: Egelmeers Wilhelmus Rosmolenw. 10 Teunissen Maureen Oostsingel 18 Versteegen Martina Horsterweg 45b Marcellis Natalia Oude Oostr.weg 64 Schoenmakers Albertus Beukenl. 17 Moorrees Wilhelmina Ooster Thien- weg 30 Ruiz Pino. Maria. Kruitweg 49 Schmeitz Michaël Pr. Bernhardstr. 41 van Soest Robert YYss. Schoolw. 9 Emonts Wilbert, v. Megenstr. 18 Plasten Robertus Trijnesstr. 10 Reijnders Marco Castenraysestr. 38 Bovee Irma Rouwkuilenw. ongen. Boom. Bianca, Vlakwaterweg 2 Speijcken Petronella Meerlo-Wans sum OVERLEDEN: Balt is Sen, Johannes, echtgenoot van Ingenpass Gertrud, 65 jr. Venray. ONDERTROUWD: Tacken Pieter, Horst Schadijkerweg 6 en Emonts. Elisabeth, Venray, Castenraysestraat 18 Klasen Adrianus Venray Grootdorp 6 en Smits Gertruda, Venray Groenewoltsepad 2. Truijen Josephus, Venray Tuinstraat 4b en van Kuijck Allegonda, Ven ray Horsterweg 30. Geurts Jozef, Horst Venrayseweg 2 en Spreeuwenberg Margaretha, Venray Ringweg 6. Lemmens Wilhelmus, Venray Sta tionsweg 35 en Oudenhoven Maria Venray Hoenderstraat 13. GETROUWD: Vissers Marinus, Geertruidenberg en Bonants Margaretha, Venray. van Kemenade Lauremtius, Best en Willems, Gerarda, Venray. van Grinsven Antonius en Peeters Petronella Venray. VERPLEEGDE VERMIST IN LOURDES Woensdag zijn de verpleegden en verplegers teruggekeerd naar het Psychiatrisch Centrum St. Servatius van hun bedevaart naar Lourdes. Het gezelschap miste echter een ver pleegde. Deze is tijdens een opont houd bij een uitstapje in de bergen nabij Lourdes verdwenen. De pa tiënten mochten gedurende dat op onthoud de omgeving wat verken nen, maar besloten al snel allen ge zamenlijk naar een hoger punt te gaan. Op dat moment werd de man vermist, waarna direct uitgebreide zoekmaatregelen zijn getroffen. On danks het feit dat later zelfs red dingscolonnes werden ingeschakeld, die zelfs gebruik maakten van heli copters en duiker, werd de verpleeg de niet teruggevonden. NIEUWS UIT DE BUURT Op maandag 6 oktober zal het Willibrordus Ziekenhuis in Deurne officieel geopend worden door de Minister van Sociale Zaken B. Rool- vink. Tot 2 november a.s. is in de nieuwe vleugel van het Museum für Niederrheinische Volksbunde in Ke- velaer een grote tentoonstelling. KABO 60 JAREN Zoals we reeds eerder meldden zal de KABO zondag a.s. haar 60-jarig bestaansfeest herdenken. Voor de goede orde melden we thans nog even dat er om half 10 een plechtige Eucharistieviering zal plaats hebben in de Grote Kerk. Om 11.30 uur be gint in de foyer van de schouwburg een feestelijke zitting, waaronder o.m. de jubilarissen gehuldigd wor den en het bestuur reoipieert tot half 2. De beroepententoonstelling in de aula van het voormalige Lyceum aan de Leunseweg blijkt voortreffe lijk aan te slaan bij de hoogste klas sen van de lagere scholen. Voor deze groep is namelijk juist die tentoon stelling opgezet. Via een apart leer boekje dat reeds eerder in deze klassen is uitgedeeld, hebben de be trokken jongelui al een soort inlei ding gehad op deze tentoonstelling, die hen alleen maar een goed in zicht poogt te geven in de veelheid van beroepen en de opleidingen die daarvoor allemaal nodig zijn. Op de tentoonstelling zelf, gaat men vanuit het gezin, dat voor deze kinderen nog altijd het middelpunt is, de beroepenwereld naderbij bren gen. Met poppen wordt geïllustreerd hoe dat gezin in aanraking komt met de bakker, de slager, de postbode, de wijkverpleegster, de melkboer, de politie enz. De heren die deze ten toonstelling begeleiden kennen hun pappenheimers intussen en weten door een handig vraag- en antwoord spelletje de jeugd zelf het antwoord te laten zoeken op vragen, die steeds dieper ingaan op de mogelijkheden. Het is beslist niet de bedoeling de jongelui het een of ander vak aan te praten, daarover begint men eerst als ze verder onderwijs volgen, maar hen alleen te laten zien, dat de wereld van vandaag meer dan 4000 beroepen kent en dus heel wat gro tere mogelijkheden biedt dan die van 40-50 jaren geleden. Het tentoonstellingsbezoek wordt afgerond met nog extra taken op school, waarbij bijv. op stellen over het geziene moeten worden gemaakt. We hebben zelf een deel van deze opstellen mogen doorlezen en heb ben kunnen konstateren dat een groot deel der jeugd inderdaad een bredere oriëntatie op de verschillen de mogelijkheden heeft gekregen. Het is misschien goed de ouders er nog eens op te wijzen dat heden vrijdag en volgende week donder dag de tentoonstelling apart open blijft voor hen, zodat ook zij eens een kijkje kunnen komen nemen en hun kinderen kunnen begeleiden aan de hand van wat hen getoond wordt. van 27 sept. 1919 Net R.K. Heer zoekt kamers met pension, 60,a 70,per maand. Brieven aan dit blad. D.S.O. Hedenavond half acht Algemeene Vergadering in café Chr. Wijnhoven. Agenda: 1. Kiezen van een President. 2. Inning contributie en inleggeld. 3. Bespreking voetbal veld „De Hoop". Alle leden worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen. Het Bestuur. Groote Vliegdemonstraties te Venray op Zondag 28 September a.s. door den beroemden Duitschen ge vechtsvlieger Hesch. Opgeluisterd door drie muziekgezelschappen. a. Aankomst van den vliegenier met passagier tusschen 11 en 12 uur; b. Half 2 reclamevluchten met als passagiers, leden van Comité Venray; c. Bezichtiging machine van half 3 tot 3 uur; d. 3 uur Begin der groote lucht- demonstraties en passagiersvluch- ten. In de onmiddellijke nabijheid van het terrein gelegenheid tot berging van auto's, motoren en rijwielen. Entree le Rang 1,2e Rang 0.50. Ingang uitsluitend Maashese weg. Paardenmarkt te Venray Maan dag 29 September. !-! I— t In de gezegende leeftijd van bijna 84 jaar ging van ons heen, voorzien van het sacrament der zieken, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Wilhelmina Johanna Maria de Haen - Kersten Venlo Ir. G. P. H. de Haen C. J. H. M. de Haen-Rutten Toon Venray Mientje van Helmond-de Haen Hans van Helmond, Kim, Bregje Venlo Fons Venray Liesbeth Venlo Frits Horst, 24 september 1969. De uitvaart zal plaatsvinden op zaterdag 27 septem ber om 10 uur in de dekenale kerk te Horst. Vertrek vanaf de rouwkamer van het St. Antonius- ziekenhuis te Horst om 9.45 uur, alwaar gelegenheid tot kondoleren is van 9.15 uur af. Voor uw hartelijke blijken van medeleven bij het over lijden en de begrafenis van onze lieve, goede moeder, behuwdmoeder, oma zuster behuwdzuster en tante CATHARINA WILHELMINA HARTELO weduwe van Jan Bovée .betuigen wij U onze oprechte dank; aan de Zeereerw. Heer Pastoor Thomassen H.H. Doktoren en verplegend personeel van het St. Elisabeth-ziekenhuis, familie, buren en bekenden, begrafenisonderneming Sjeng Goumans-Kruijsen. Familie Bovée Familie Har tel o Oostrum, september 1969 van Broekhuizenstraat 61 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de gebeden en belangstelling, tijdens de ziekte, bij het overlijden en de begrafenis van onze beminde zuster, behuwdzuster, tante en nicht HUBERTA EMONTS Speciaal willen wij dank zeggen aan: heren doktoren, zusters en verplegend personeel Huize St. Anna, Zeer eerw. Heer Pastoor van Merselo, alle vrienden en be kenden. Tevens dank aan Begrafenisonderneming Sj. Goumans-Kruijsen, voor de correcte verzorging van de begrafenis. Namens de familie: FAMILIE EMONTS Merselo, september 1969 Vrijdag en zaterdag Soepvlees met been 500 gram 198 Halscarbonade 500 gram 370 Soepcomplet 108 208 Lunchschotel: Droogworst, Kookworst, Gebraden gehakt 190 Leverworst 500 gram 90 Zult 500 gram 75 Dinsdag: Magere Varkensbraadw. 500 gram 240 Leverkaas Woensdag: Mager gehakt Tongeworst Donderdag: Magere speklappen Hausmacher leverworst HENSENIUS STRAAT - TEL. 1474 150 gram 88 500 gram 225 150 gram 78 500 gram 190 150 gram 88 De zeer vele blijken van be langstelling, gelukwensen, bloemen en cadeaux, die wij bij gelegenheid van ons hu welijk mochten ontvangen, hebben deze dag voor ons, onze^ouders en familie, tot een onvergetelijke gemaakt. Mede namens allen zeggen wij U dan ook hartelijk dank. Joh. Siebers Leonie Siebers-Rongen Venray, september 1969 Merseloseweg 20 DANK aan O.L. Vrouw van Lourdes voor verkregen gunst. DANK aan de H. Maagd Ma ria voor verhoring van gebed. Kath. Vrouwenvereniging Venray (K.V.V.) Dames, a.s. woensdag 1 okt. starten wij met ons winter- programma. Om 8 uur een H. Mis in de Petrus Band'enkerk, waarna ledenvergadering in café In den Engel, Grotestraat. Allen van harte welkom. Het Bestuur. ZENUWARTS dinsdag 30 september a.s. donderdag 2 tot en met zaterdag 4 oktober a.s. H.H. VEEHOUDERS Als de best gesorteerde spe ciaalzaak in gebruiks art. voor de veehouderij vragen wij Uw aandacht voor de volgende ar tikelen: Econom 's werelds beste vee- scheermachine, H.K. Veever losser (thans in prqs verlaagd) Uierbeschermers voor 100°/o afdoende tegen tepel betrap pen, spanbeugels enz. Kunststof oormerken voor varkens (zeugen), iets gewel digs. Verder alle veegenees middelen welke buiten de An- ti-biotica wet vallen, injectie spuiten en tientallen andere artikelen. Voor reparatie van veescheer- machines en het slijpen van de messen ervan zijn we de enige zaak ver in de omtrek die dit zelf doet. Voor smeden en handelaren hebben wij spe ciale tarieven. Aanbevelend: M. MUIJSERS Langstraat 28 Venray Tel. 04780-1756 gevonden blokfluit Paiterslaan 9.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 2