Miay S.V.V. NIEUWS S.v.v. JEUGD wrV BÉaaaazm s.v. LEUNEN BILJARTEN HENGELSPORT DUIVENSPORT V.C. R00Y JÜD0 M.H'.C.V. M.A.C. R00Y TAFELTENNIS SPORTn Uitslagen zondag 14 sept.: Venray 1Venlo 1 23 Belfeldia 2Venray 2 05 RKLW 2—Venray 3 1—3 Venray 4Melderslo 2 12 Swolgense Boys 2Venray 5 14 Venray 6Sparta 4 110 Venray 7Leunen 3 52 RKDSO 2Venray 8 52 RKDSO 3Venray 9 22 De wedstrijd VenrayVenlo waar voor grote belangstelling bestond en die ook werd bijgewoond door bur gemeester drs. F. G. L. L. Schols, is voor Venray in een onverdiende nederlaag geëindigd. Eigenlijk een trieste nederlaag, omdat de SW'ers maar liefst twee schrafschoppen misten, terwijl Ven lo eenzelfde aantal benutte, waarbij nog komt dat het derde doelpunt van Venlo in duidelijke buitenspel- positie werd gescoord. De ploeg die het beste en sterkste speelde verloor hierdoor met 23. Ook een week eerder tegen Bel feldia werd een strafschop gemist en dan rijst automatisch de vraag, wordt hieraan wel voldoende aan dacht besteed. Venray heeft een lichte voorhoede, die technisch knap speelt en daardoor wel eens in de tang wordt genomen, met als logisch gevolg dat dat strafschoppen op kan leveren. Had Venray in deze twee wedstrijden de drie toegekende strafschoppen weten te benutten, dan had dat tevens drie winstpunten meer opgeleverd. Dit geeft toch alle reden tot nadenken. Venray startte zeer overtuigend. Met snelle combinaties vanuit het middenveld werd de Venlo-verde diging overspeeld en dit leverde een drietal doelrijpe kansen op die door onzuiver schieten echter niet benut werden. In de 8e min. was het dan J. de Klerk die vanaf de rechtervleugel een solo ondernam, alle manoeuvres van de Venlo-verdediging ontweek en daarna keihard en onhoudbaar inschoot, een schitterend doelpunt. Scheidsrechter Becholz, die deze middag nogal gul zou zijn met straf- schoppen kende Venlo de eerste terecht toe in de 11e min. toen Th. Burhenne onreglementair ten val werd gebracht. Xhofleer belastte zich met deze zaak en dat betekende 1—1. In de 17e min. kwam H. Coppus gevaarlijk het strafschopgebied van Venlo binnen, maar werd ten val gebracht, waarvoor Venray een elf- meterschop kreeg toegewezen. J. de Klerk kreeg hierdoor gelegenheid zijn tweede doelpunt te scoren, maar schoot helaas naast. Maar ook hierdoor was het Ven- ray-team niet ontmoedigd. Energiek werd er op de aanval gespeeld en de Venlo-verdediging had over werk dan ook niet te klagen. Aan de an dere kant werd Vic. Janssen c.s. goed in bedwang gehouden, zodat de Venlo voorhoede maar zelden ge vaarlijk kon worden en dan stond daar nog altijd doelman Arts, die zich weer bijzonder goed kweet van zijn taak. In de eerste fase van de tweede helft kwam Venlo sterk opzetten, maar geleidelijk aan wist Venray toch weer de overhand te krijgen. In de 7e min. viel Wim Peeters de eer te beurt om Venray op een 21 voorsprong te brengen, na een goe de aanval van P. Volleberg, H. Mul ders en J. de Klerk. Venlo zette daarna alles op alles om deze achterstand ongedaan te maken, maar de hechte Venray-de- fensie liet zich niet intimideren en wist op kundige wijze de aanvallen van Venlo op te vangen en daarna een tegenaanval op te bouwen. Dit gaf de toeschouwers volop gelegen heid te genieten van goed voetbal, Maar in de 27e min. kreeg Venlo hulp van de scheidsrechter. Een aan valler van Venlo werd door Paul Schmeitz op korrekte wijze de bal ontnomen, maar de arbiter zag hier in een overtreding die met een straf schop bestraft moest worden. Hier van maakten de gasten dankbaar gebruik en het was wederom Xhof leer die doelman Arts kansloos ver sloeg: 22. Twee min. later was het Venray dat een strafschop cadeau kreeg. Na wat onzekerheden bleek dat J. Siebers het vonnis zou „vellen", maar ook hij hield er een desillusie aan over, want de bal ging naast. Voor Venlo was dat voldoende aanleiding om met veel enthousia? me in de aanval te gaan. Maar het was ook nu weer de scheidsrechter die hen hulp bood. In de 30e min. n.l. werd uit duidelijke buitenspel positie gescoord, maar ondanks felle protesten van de Venray-aanvoerder en grensrechter bleef de scheids rechter bij zijn besluit: doelpunt, waardoor Venlo met 23 leidde. Hoewel Venray het laatste kwar tier met man en macht in de aanval ging, wist Venlo met haar vertra- gingstaktiek en het zeer ver uit trappen van de ballen Venray uit haar cadans te halen en de voor sprong te behouden. Venray, dat de hele wedstrijd veel beter en sterker speelde, zag een onverdiende overwinning naar Ven lo gaan. Een overwinning die zij zelf uit handen hebben gegeven door het missen van de strafschoppen. Het was overigens een vrij harde wedstrijd waarin van unfair spel praktisch geen sprake is geweest. Venray heeft laten zien dat het heel wat in haar mars heeft, dat het zich niet zo gemakkelijk laat intimideren en dat het zelfs voor een sterke ter genstander niet terug behoeft te staan. Alleende strafschoppen zitten ons nog wiet lekker Belfeldia 2Venray 2 05 Het is Venray 2 gelukt de zware uitwedstrijd tegen Belfeldia 2 tot een goed einde te brengen. In een goed gespeelde wedstrijd werd Belfeldia een verdiende 50 nederlaag toegebracht. In de 10e min. namen de SW-reserves een 1-0 voorsprong door een goed doel punt van Fr. Odenhoven. Voor 2- zorgde R. van Lierop, dde enkele tegenstanders te vlug af was en de bal beheerst in de uiterste hoek schoof. 20. Dit was de ruststand. Na de thee weer een beter spelend Venray dat door J. Bink op 30 kwam; 40 werd het door R. van Lierop, die een mooie combinatie met J. Bink perfect afrondde. En tenslotte 50 al weer door R. van Lierop, ditmaal met een solorush., Jongens als jullie de komende wedstrijden met deze inzet spelen als vanmiddag, kan succes niet uit blijven. RKLW 2—Venray 3 1— Direkt na de aftrap plaatste W. Teunissen de bal voor de goal, waar H. Voermans al klaar stond om van af 20 meter de bal ineens op de slof te nemen: 10. Hierna ontspon zich een levendige strijd met Lottum iets meer in de aanval. Onder het rust- signaal doelpuntte P. Smits met een van zijn ouderwetse poeiers. De scheidsrechter keurde deze goal af. Na rust wederom hetzelfde spel- beeld. In de 65e min. lange pass L. Lenssen, v. d. Velde omspeelde ach terhoede, incluis de keeper: 2-0. In de 80e min. alleengang van F. Swin- kels: 30. Dat Lottum in de 85e min. nog 31 maakte was voor de statistiek. Hoed af voor de mentali teit afgelopen zondag! Programma zondag 21 sept.: Venray 1-Heer 1 2.30 u. Megacles 2Venray 2 12.00 u. Venray 3Venlo 2 2.30 u. Oostrum 2Venray 4 2.30 u. Venray 5Montagnards 2 12.00 u. Meterik 3Venray 6 12.00 u. Swolgense Boys 3Venray 7 12.00 u. Venray 8—RKGFC 4 12.00 u. RKDEV 5—Venray 9 12.00 u. Venray 1 staat a.s. wellicht voor de zwaarste thuiswedstrijd nu Heer op bezoek komt. Deze ploeg heeft diverse spelers in haar gelederen die in het betaald voetbal hebben gespeeld, waarvan Ensinck (ex- MVV) wel de bekendste is. Het zal voor Venray aanpakken zijn van het eerste tot het laatste fluitsignaal. De SW-ploeg hoeft dan op voor hand niet kansloos te zijn, want als men speelt met dezelfde energie als zondag j.l. geloven we op z'n minst in een puntenverdeling. Succes! Uitslagen zaterdag 13 sept. j.l.: Sp. Irene AlVenray Al 30 Venray A2RKSVN Al 7—1 Venray A3Wittenhorst A2 16 Hegelsom AlVenray A4 51 Venray A5Castenray Al 0—3 DIS AlVenray A6 0—5 Venray BISparta BI 04 Venray B3Oostrum BI 01 Wittenhorst B4Venray B4 11 Leunen B2Venray B5 52 Venray Dl—EWC Dl 7—1 Venray D2Holthees D2 50 Ysselsteyn D2Venray D3 10 Leunen D4Venray D4 06 Programma voor zaterdag 20 sept. Venray AlBlerick Al 4.00 u. RKMSV Al—Venray A2 3.00 u. Meterik AlVenray A3 3.00 u. Merselo AlVenray A5 3.00 u. Venray A6Oostrum Al 2.30 u. Blerick BIVenray BI 5.00 u. Venray B2Leunen BI 3.30 u. Venray B4Griendtsveen BI 2.30 u. Eventuele wedstrijden voor D-elf- tallen zie de opstellingen. De clubmorgen is zondag voor de D-spelers. Het is ons niet gelukt om bij Ma rathon in Krefeld de wisselbeker terug te winnen. We vertrokken door het niet opkomen van opge stelde spelers met 10 man en verlo ren mede daardoor met 41. A.s. zaterdag weer een uitwed strijd tegen G.F.C. Grubbenvorst. Misschien kunnen we daar van de reeks nederlagen af komen. Vertrek vanaf Henseniusplein om 16.30 uur. Aangewezen spelers: Th. Swinkels, M. Beerkens, V. Lucassen, M. Arts, H. de Bruyn jr., H. de Bruyn sr., Jan Gommans, Th. v. d. Laar, B. Assen, F. de Jong, M. Smits. Uitslagen: Resia 3Leunen 1 14 Leunen 2Meterik 3 23 Venray 7Leunen 3 52 Venray B5Leunen B2 25 Programma veteranen zaterdag 20 sept.: YsselsteynLeunen 17.30 u, vertrek 17.00 uur Programma zaterdag 20 sept.: Leunen DlMeterik Dl 11.00 u. Leunen D2SW D2 10.30 u. SW D3Leunen D3 10.30 u. vertrek 10 uur Leunen D4Ysselsteyn D4 10.00 u, Leunen Al—BW Al 15.30 u. Sparta A2Leunen A2 15.00 u. Venray B2Leunen BI 15.30 u. Leunen B2Merselo BI 14.30 u. Wittenhorst ClLeunen Cl 14.30 u. Zondag 21 september: RKDEV 2Leunen 1 14.30 u. vertrek 13.45 uur Leunen 2Ysselsteyn 3 14.30 u. Leunen 3Castenray 2 12.00 u. Uitslagen A klas: De Burggraaf 1V.O.P. 1 44 HGM 1BCY 1 6—2 B-klas: Biljartic 1—SVCB 1 8—2 Pomerans 1Onder Ons 1 46 C-klas: Biljartic 2Wanssum 1 82 De Burggraaf 2BCY 2 100 Onder Ons 2OBK 2 28 D-klas: SVCB 2De Pomerans 3 46 HGL 2Wanssum 2 82 De uitslagen van de wedstrijden Biljartic 1—SVCB 1 en HGL 2— Wanssum 2 zijn onder voorbehoud. Van de wedstrijd VOP 2HGL 1 is de uitslag niet bekend. HONKBAL Dat DAR afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Black Wings (Deur- ne) niet tot winst zou komen, stond eigenlijk van tevoren al vast. Voor al een aantal blessures en de daar mee samenhangende veranderingen in de opstelling waren de reden voor dit pessimisme. Dat DAR toch het in een hogere klasse uitkomende team van Black Wings inviteerde had vooral zijn oorzaak in de veronderstelling, dat het een nuttige en leerzame middag zou kunnen worden; en dat is het achteraf in weinig opzicht geweest. Vast komen te staan is onder an dere, dat zowel het veldwerk als de slagtechniek nog voor verbetering vatbaar zijn. Van de andere kant is echter ge bleken dat het experiment met Mar tin Klomp als achtervanger niet zonder meer als mislukt gekwalifi ceerd kan worden. In de innings die hij als achtervanger speelde (later viel hij door een lichte blessure uit en wisselde zijn plaats met korte- stop Grad Vollenberg) toonde hij een juiste timing en een snel reak- tievermogen, hetgeen naast inzicht, basis eigenschappen van een goed achtervanger dienen te zijn; de mo gelijkheden zijn dus aanwezig dat Martin Klomp zich in de komende tijd ontwikkelt tot een betrouwbare reserve-achtervanger. Dat de capaciteiten van de DAR- slagploeg niet helemaal uit de verf kwamen, lag vooral aan de goede prestaties van de Black Wings-wer- per; toch echter lijkt voortgaande training op dit zo belangrijke aspect van het honkbal gewenst. Al met al is deze middag bijzon der leerzaam geweest voor D.A.R., omdat de nog bestaande mankemen ten van en in de DAR-ploeg duide lijk naar voren kwamen; dit juist moet een stimulans zijn voor het zich verder ontwikkelen van de ploeg, waarin beslist mogelijkheden zitten voor een goede klassering in de volgende kompetitie. DE ROERDOMP Zaterdagmiddag om 4 uur wordt het 3e kringconcours gehouden te Broekhuizenvorst, het vissen begint om 4 uur. Om 3 uur kunnen de nummers worden afgehaald in zaal Muijzers Kerkstraat 3, Broekhuizen- vorst. Zij die wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij het bestuur vóór vrijdag 19 september. Het laatste kringconcours wat door Horst wordt georganiseerd, wordt gehouden in het prachtige water aan de Maas te Grubbenvorst bij het gebroken slot. Zelfde tijd van aan vang, op zaterdag 4 oktober. Of Kreatuur j.l. zaterdag in de Schouwburg geword enis wat men er van verwachtte is ons niet recht duide lijk. Meer hierover leest u elders n dit blad. Op de foto enkele krea- tieve deel nemers. Fr. v. Stokkum en G. Terwijn werden opgenomen in de Zuid Ne derlandse selectie groep. Tevens maakten zij deel uit van het Lim burgs aspiranten- en juniorenteam, dat vrijdag 12 sept. j.l. op de mat kwam om de strijd aan te binden tegen het Zuid Nederlandse team. Zondag 21 sept. a.s. worden in Heerlen open kampioenschappen ge houden. Hieraan zullen drie judo ka's van J.V. Venray deelnemen: A. v. Stokkum, Fr. v. Stokkum en G. Terwijn. We rekenen erop dat ze met een paar prijzen naar Venray terug zullen keren. Liefhebbers van de judosport kunnen zich dinsdagavond op onder staande tijden bij de leraar de heer Rooakkers of een der bestuursleden opgeven: jeugd 1719 uur dames 1920 uur; heren 2021 uur. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chatelet, afstand 160 km. Aankomst eerste duif 12.41.34, laatste duif 13.03.10. J. Janssen B 1 2 4 5 8 11 13 16; Jac. Ewalts 3; P. Janssen K 6 10 15 18 19 21; P. v. d. Laar 7; Fr. Ver meulen 9; P. Janssen H 12 14; H. v. d. Heuvel 17; Gebr. Kusters 20. J. Janssen B maakte weedrom een goede uitslag. Proficiat. Chatelet, oude duiven. Aankomst le duif 12.42.19, laatste duif 13.00.10. H. v. d. Heuvel 1 2 9; J. Kusters 3 6 8; Gebr. Wilmsen 4; J. Janssen B 5 11 15 16 17 19 24; Jac. Ewalts 7 22; J. Creemers 10 12; H. v. d. Laar 13; P. Janssen K 14; Gebr. Kusters 18; H. Ewalts 20 21; P. Janssen H 23. Zowel in de CC als vereniging maakte H. v. d. Heuvel een goede uitslag. Mandendienst hebben vrijdag avond 8 uur en zaterdag W. Drab- bels en Gebr. Wilmsen. P.D.V. DE PEELKRUISERS Geldenaken, 31 aug. 1969. Jonge duiven. J. P. Strijbosch 1 12 14 15; G. Jansen 2; H. Crooymans 3 4 7; Chr. Cuppen 5; J. Goumans 6; P. Strij bosch 8 10; H. Bouten 9 11; J. v. d. Laar 13. Onbevlogen: J. P. Strijbosch 1 13; H. Crooymans 2 10 11; H. Bouten 3; P. Strijbosch 4 6 12 14; J. v. d. Laar 5 8; G. Cup pen 7; Chr. Cuppen 9. Op deze beide wedvluchten was J. P. Strijbosch ze allemaal te vlug af. Proficiat. Chatelet, jonge duiven. H. Crooymans 1 4; J. Gommans 2 8 10; G. Janssen 3 9; J. P. Strijbosch 5 6 P. Strijbosch 7; J. v. d. Laar 11. H. Crooymans proficiat. Onbevlogen: J. P. Strijbosch 1 1; Chr. Cuppen 2 7 10; P. Strijbosch 3 5 12; H. Crooymans 4 6; G. Jansen 8; J. v. d. Laar 9. J. P. Strijbosch proficiat. Uitslagen j.l. weekend: Dames: BlerickVenray Heren: BoxmeerVenray Blerick 5Venray 2 7—0 0—0 4—2 Dames 1 had zo waar geen pret tige competitiestart; met liefst 70 moesten onze dames hun meerdere erkennen aan het eerste Blerick- team. Vooral de achterhoede ver dient, ondanks de cijfers, een pluim voor het vele werk dat zij verrichtte en waardoor een grotere score voor komen werd. Heren 1 hadden ook de handen vol om 1 puntje uit het vuur te slepen. Ook hier de achterhoede die lof toe gezwaaid kan worden. Daarentegen faalde de voorhoede volkomen. Ten minste zeven strafcomers werden verprutst. Laten deze voorhoede spelers een extra de training bezoe ken,. welke voortaan zaterdagsmid dags gehouden worden vanaf 15.15 uur op het hockeyveld. Heren 2 hadden eerlijk gezegd op een overwinning gehoopt, maar het wordt allengs duidelijk dat de Ble rick-veteranen geen gemakkelijke tegenstander is. Daarbij speelden de onzen nog met 10 man omdat onze keeper zonder reden verstek liet gaan bij het vertrek! Wim Spee, welke zijn plaats in nam met in Blerick geleende leg- guards, weerde zich voortreffelijk en aan hem heeft het niet gelegen dat er 4 maal gevist moest worden. Paul Hanssen verdient nog een extra pluim voor het prachtige doelpunt dat hij op zijn naam schreef door in de 2e helft na een solo de Blërick-keeper met een lis tig schot het nakijken te geven. Indien er nog wat sneller en beter wordt gecombineerd, zullen er stel lig meer doelpunten komen van de sticks van onze voorhoedespelers. Wedstrijdprogramma Dames 2: 21-9 Venray 2—Blerick 3 28-9 Gemert 2—Venray 2 5-10 Venray 2Venlo 4 12-10 Blerick 4Venray 2 19-10 Inhaal Wedestrijdprogramma Heren 2: 21-9 Venray 2Venlo 7 28-9 Concordia 3Venray 2 5-10 Venray 2Deume 2 12-10 Venray 2Venlo 8 19-10 Inhaal 26-10 Venray 2Tegelen 4 2-11 Gr. Wit 2—Venray 2 Programma a.s. zondag: Dames: VenrayGeel Zwart 13.00 uur Venray 2Blerick 3 14.30 uur Heren: Heren 1 vrij. Venray 2Venlo 7 11.30 u. Het juniorenprogramma is nog steeds niet bekend. WEER EEN LIMBURGS KAMPIOEN IN VENRAY Eindelijk is het Frans Janssen dan gelukt om Limburg kampioen brom fiets te worden. Met minimaal ver schil heeft hij de kampioen van vo rig jaar in een harde, sportieve strijd naar de tweede plaats ver wezen, waar hij zelf voorgaande ja ren steeds belandde. Het is al het vermelden waard de moed te hebben om eenmaal per jaar op zo'n bromding te kruipen, terwijl men dagelijks in de auto zit. Nu is Frans zijn wens in vervul ling gegaan om bij de vele kam pioenschappen door hem al behaald (meer zijn er niet te halen in de ral ly sport) dit nog toe te voegen: Lim burgs kampioen bromfiesten. In zijn prachtige prijzenkast prij ken de bokaals van o.a. Limburgs kampioen auto's, meerdere jaren; kampioen O. en O. auto's. Vele club- kampioenschappen en verder vele le prijzen. Men zegt wel eens: het zijn goeie jongen op de ouders sta len. Frans Janssen jr. heeft de rally- sport van zijn vader Frans Janssen sr.-, overgenomen. De naam Frans Janssen is dan ook wijd en zijd be kend, al meer dan 20 jaren. Frans nog veel succes in de toekomst. Ook mevr. Janssen willen wij gaarne in deze hulde betrekken, want ook zij heeft vele steentjes bijgedragen en zal dit ook in de toekomst ongetwij feld blijven doen. En nu dan de Limburgse kam pioenschappen auto's op zaterdag"20 en zondag 21 sept. a.s. De deel nemende teams van Mac Rooy wor den om half twee verwacht in Leu nen bij het gemeenschapshuis, van waar dan gezamenlijk wordt ver trokken naar Kessel, waar de start Zaterdagmiddag om 3 uur is de eerste rit; zaterdagavond om 8 uur de tweede rit en zondagmiddag om 2 uur de derde rit, waarna dan de bekendmaking van de uitslag. We wensen onze teams veel suc ces en een sportief weekend en zorg ervoor om Limburg te mogen ver tegenwoordigen op de landskam pioenschappen in november van dit jaar. Nogmaals veel succes! Afgelopen vrijdag speelden 5 teams van Red Stars tegen Seta uit Seve- num. Red Stars 1, dat komende compe titie in de le klasse uitkomt, speel de tegen het afgelopen jaar in die klasse op de tweede plaats geëindig de team uit Sevenum, dat thans he laas met 1 reserve speelde. Red Stars speelde gelijk. Red Stars 5 speelde tegen een team uit de 4e klasse. Onze senio ren die voor de eerste keer een wed strijd speelden, verging het niet zo best. Alleen T. Roodbeen wist een puntje te behalen. Ook hier sprak de routine van de tegenstander een woordje mee. De drie juniorenteams die resp. in de B-, C- en D-klasse uit gaan ko men, wisten allen met grote cijfers te winnen. Hopenlijk zullen zij in de competitie ook zo goed mee draaien. Zondag 21 sept. zullen in Maas- bree en in Horst de voor-achtkam- pen worden gehouden voor het Ned. kampioenschap junioren. In Maasbree spelen de jongens, aanvang 14.00 uur. Van onze ver eniging zullen hieraan meedoen: M. Cuppen bij de aspiranten en G. Phi- lipsen bij de pupillen. In Horst beginnen de dames ook om 2.00 uur. Deelname van onze vereniging: A. Verblakt bij de aspi ranten en M. Verblakt bij de pupil len. Zaterdag speelt Red Stars 2 tegen Armada 2, aanvang 18.00 uur. In het afgelopen weekend zijn er weer verschillende trainingswed strijden gespeeld. Dames: VC Rooy 1—VC Rooy 2 2—1 Een leuke wedstrijd, waarin ver rassende aanvallen en zwakke mo menten elkaar afwisselden (15-13 15-7 12-15). V.C. Rooy 3—Set Up 0—3 Ondanks goede aanvallen en goe de wil moesten dames 3 toch het on derspit delven tegen het zichtbaar beter spelende Set Up (15-2 15-7 15-4). Heren V.C. Rooy 1Flamingo's: Deze wedstrijd heeft niet door kunnen gaan, omdat de tegenstanders het af lieten weten. V.C.T.—VC Rooy 2 0—5 Dit team gaf weer eens blijk van wilskracht en doorzettingsvermogen. Dit blijkt wel uit de setstanden: 15-4 15—8 15—9 15—9 15—13. Set Up—VC Rooy 3 12 In het begin was de aanval en verdediging aan beide zijden van 't net goed. Ze moesten de overwin ning van de 2e set prijsgeven, maar kwamen weer goed terug in de 3e set. (15-12 13-15 15-4). BRUILOFTEN PARTIJEN - RECEPTIES VERGADERINGEN Restaurant annex Bar VLAKWATER

Peel en Maas | 1969 | | pagina 6