Rank Xerox gaat uitbreiden RAPPORT VAN DE JEUGDSOCIETEIT EUTERPE VERGADERING investering 36 miljoen Expl. Gebrs. Thijssen Venray BERGMANS Mobil Station Beekweg 3, tel. 04780-3560 benzine station: een nieuw... Mobil... feestalas cadeau! Wat al maanden lang als gerucht door Venray ging, is thans een feit. De raad van bestuur van Rank Xerox Ltd. heeft de plannen voor een belangrijke uitbreiding van de fabrieken in Venray goedgekeurd. Woensdag kondigde de directeur van Rank Xerox Venray, Ir. L. A. Stierman, in gezelschap van de heer Wickstead, lid van de hoofddirectie Rank Xerox te Londen, en van burgemeester drs. Schols voor de Neder landse pers een nieuwe investering aan van 36 miljoen in Venray. De uitbreiding, waarvoor thans door de hoofddirectie goedkeuring is verleend, vergt een investering van ruim 36 miljoen gulden. Dit enorme bedrag wordt o.m. besteed voor de bouw van bedrijfsruimten, met een oppervlak van 25.000 m2, waaronder twee fabriekshallen en een nieuw kantoorgebouw. Men verwacht over enkele weken met de bouw te kun nen beginnen. NIEUWE AKTIVITEIT De thans aangekondigde uitbrei dingen zijn noodzakelijk geworden omdat de raad van bestuur van Rank Xerox besloten heeft dat een gedeelte van de bestaande appara tuur en een belangrijk deel van de onderdelen voor de kopieer- en du- pliceerapparaten in de toekomst in Venray zullen vervaardigd worden. De vervaardiging van onderdelen is een geheel nieuwe aktiviteit voor de fabriek in Venray en gedeeltelijk ook voor het moederbedrijf in En geland. Tot nu toe werd namelijk een groot percentage van de onder delen door derden in Groot Brittan- nië geleverd. Ook de fabricage van kopieer- en dupliceerapparatuur is nieuw voor Venray, al werden hier reeds sedert 1967 apparaten geas sembleerd. RANK 3600 Nog deze herfst zal worden be gonnen met de vervaardiging van het dupliceerapparaat 3600. Daartoe zal voorlopig een produktielijn wor den opgesteld in het bestaande ma gazijn. Het verlies aan magazijn ruimte zal voorlopig worden gecom penseerd door huur van opslagruim ten elders. INTERNE UITBREIDINGEN Naast de genoemde nieuwe akti- viteiten voorziet het thans goedge keurde projekt in een verdere uit breiding van de bestaande mogelijk heden. Zo zal voor de bestaande as semblage-afdeling een bedrag van 275.000,worden geïnvesteerd in nieuwe machines. Verder is onlangs de produktie van polymeren ter hand genomen. Deze polymeren worden, nu behalve voor eigen ge bruik, ook naar Groot-Brittannië geëxporteerd. Na voltooiing van de thans aan gekondigde uitbreiding zal 95% van de totale omzet van de fa briek te Venray worden geëxpor teerd. 2000 MAN PERSONEEL Het personeelsbestand zal in de komende vier jaar met minimaal 1000 man tot circa 1600 worden uit gebreid. In totaal rekent men op een personeelsbestand in 1975 van min stens 2.000 man. INTERNATIONAAL DISTRIBUTIECENTRUM Behalve de thans aangekondigde uitbreidingen bestaan er plannen om in Venray een internationaal distributiecentrum voor het Euro pees continent te bouwen. De plannen, waarover in de loop van de komende maanden door Rank Xerox Ltd. zal worden beslist, voorzien in de bouw van magazijnen met een totaal vloeroppervlak van 15.000 m2. Indien deze plannen worden uit gevoerd zullen nog eens 200-300 ar beidsplaatsen worden gecreëerd, voornamelijk op het gebied van ver pakking en inkoop. Daarbij zullen ook vrouwelijke arbeidskrachten worden ingeschakeld. LEUNSEWEG 5? ASSURANTIEKANTOOR FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN Zoals bekend heeft het bestuur van de Jongeren sociëteit SR 65 on langs de deuren gesloten van het Soos-gebouw in de Hoenderstraat. Deels is dat gebeurd uit een soort routine, maar deels ook, omdat men zelf over de gang van zaken in en rond de Soos niet bijster gelukkig was. Men heeft zich niet beperkt tot het sluiten van de deuren, maar ook een onderzoek ingesteld, wat er moet gebeuren om in de toekomst de soos beter te laten funktioneren. Daartoe heeft men een enquête ingesteld, die op de eerste plaats zich heeft bezig gehouden met wat de jeugd van 16 tot 22 jaren nu fei telijk wel verlangt. Uit dat onderzoek is gebleken dat bij die jeugd de behoefte aan dans gelegenheid groot is. Waarom die behoefte niet bevredigd kan worden in de bestaande dansgelegenheden is een vraag, die jammer genoeg niet beantwoord wordt. Maar goed, men wil dus dansen en en het maakt schijnbaar niet veel uit of dat op „levende" muziek gebeurt of via grammofoonplaten. Men wil verder aktieve buiten- sportbeoefening, zelf toneelspelen en toneel kijken. Gespreksgroepen stonden hoog genoteerd op het wenslijstje, evenals de uitgave van een eigen krantje, terwijl men ook een ruimte beschikbaar wil hebben om naar muziek te luisteren. Tafeltennis, tafelvoetbal en bil jarten waren weer andere wensen, als ook knutselgelegenheden. De vraag die hier direct uit voort vloeit, is of het huidige soosgebouw groot en geschikt genoeg is om al die aktiviteiten en die wensen te kunnen vervullen. Het bestuur meent dat met bij- trekking van het Protestant Jeugd centrum, dat nu naast de soos ligt en voor die groep te klein wordt, er misschien een redelijke kans in zit. Op de eerste verdieping zou men dan 4 aparte ruimten kunnen ma ken, een voor gespreksgroepen, een voor hobbykamer, een voor donke re kamer en een voor bestuurska mer. Beneden zou dan de eigenlijke soosruimte behoorlijk kunnen wor den uitgebreid, waarbij de gebrek kige toiletaccomodatie geheel veran derd moet worden en ook een gar derobe kan worden ingericht. Een aparte discobar behoort dan ook tot de mogelijkheden. Muurversiering, verlichting, stof fering, verwarming en fietsenstal ling moeten dringend verbeterd worden. Hoe dat allemaal ook financieel geregeld kan worden, is een kwestie die nog enig overleg zal vragen, met daarnaast ook eigen vindingrijkheid. INTERNE ORGANISATIE Men heeft wel ingezien dat het doel van de soos, t.w. een ontmoe tingscentrum te zijn voor de jeugd van 16 tot 22 jaar, moeilijk verwe zenlijkt kan worden zonder een goe de organisatie. Dat denkt men te be reiken door een goed soos-bestuur, gekozen uit de soos-leden zelf, bij gestaan en geholpen door de leiders van verschillende werkgroepen, die men in het leven wil roepen om de gewenste en gevraagde aktiviteiten te kunnen verwezenlijken. Daarnaast hoopt men nog deskun digen in het bestuur aan te kunnen trékken uit jeugdbewegingen e.d. die tevens als begeleider kunnen fungeren van een of meerdere werk groepen. Tenslote wil men dat bestuur nog aanvullen met vertegenwoordigers uit de Venrayse gemeenschap op persoonlijke titel. Belangrijk achten we ook dat men in dit rapport ook stelt, dat de leden van de soos een zodanig gedrags patroon dienen te vertonen, dat de soos inderdaad als ontmoetingscen trum voor alle jongeren kan blijven fungeren en dat aan het lidmaat schap in zekere zin de voorwaarde gesteld zal worden, dat men zich weet aan te passen aan het door snee sociaal-culturele leefpatroon van de Venrayse gemeenschap. We dachten dat juist het ontbreken geheel of gedeeltelijk van deze laatste punten in het jongste verle den tot moeilijkheden geleid heeft. Met deze bezinning op taak en uitvoering gaat de soos hopenlijk binnenkort weer open. Al zullen en dat mag ook niet vergeten wor den de financiën, onder meer voor de verbouw van het soosge bouw wel eens remmen aan kunnen slaan. /Donderdag 18 september om 20.30 uur is er bijeenkomst van de bedde werkgroepen. Plaatssoosgebouw aan de Hoenderstraat. Onder: Kari- tas-markt. Boven: Akkomodatie. Nieuwe werkgroepleden zijn nog welkom. WERELDRECORD SNEUVELDE. In de Pentagon Bar heeft Emile Kam- sal 100 uren vol gemaakt met plaatjes draaien/aan elkaar praten. Meer hierover leest U op de voorpagina van dit blad. KONINKLIJKE HARMONIE Zoals velen reeds bekend zal zijn, zal Harmonie „Euterpe" op zondag 28 september a.s. deelnemen aan een muziekconcours, hetwelk onder aus piciën van de R.K. Limburgse Bond van Muziekgezelschappen te Me- rum-Herten wórdt gehouden. Euterpe zal uitkomen in de ere- afdeling. Het tijdstip van optreden is 19.45 uur. Supporters worden gaarne in de gelegenheid gesteld deze trip mee te maken. De reiskosten zullen plm. 3,per persoon bedragen. Het vertrek zal zijn om ongeveer 5 uur. Opgaven worden gaarne zo spoe dig mogelijk ingewacht bij het se cretariaat Kempweg 4. Eventueel telefonisch onder nr. 2099. Tijdens kantooruren nr. 3838 toestel 212 of 214. Voorts wordt nog medegedeeld, dat op zondag 21 september a.s. op het Sportpark aan de Leunseweg om 4 uur namiddag een voetbalwed strijd gespeeld zal worden tussen een elftal van het Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus-Banden en een elftal van de drumband van „Euterpe". Inzet van deze wedstrijd is de „Lelie-wisselbeker", geschon ken door Schoonmaakbedrijf „De Lelie". Ook hierbij worden gaarne vele supporters aanwezig gezien. M.B.L. en K.P.J.L. AFD. VENRAY Als voornaamste agendapunt komt de fusie aan de orde. Hadden voor heen beide afdelingen een apart be stuur wat in totaal uit 11 leden be stond, in de toekomst zullen dit er 7 zijn. Dan wordt er ook alleen nog van K.P.J.L. gesproken. Buiten de huidige voorzitter dhr. G. v. d. Winkel en 2 bestuursleden stelt ieder zich herkiesbaar. Na de verkiezing wordt het nieu we aktieprogramma besproken en samengesteld, waarna als de tijd het toelaat nog wat gekiend zal worden. Deze vergadering begint om 8 uur en wel op 23 september in Buiten- lust. Alle moMlisten opselet! M@bil Vrijdag a.s. bent U van harte welkom! Ter kennismaking zullen we iedereen graag verrassen met origi nele feestelijke glazen. Vrijdag a.s., de feestelijke openingsdag, ontvangt U direct al het eerste glas. De anderen krijgt U bij uw volgende bezoeken aan ons nieuwe service station cadeau. Zorgt dat U zo'n leuke set Mobil glazen compleet maakt. Wacht niet te lang, de voorraad is niet onbeperkt Tot ziens op vrijdag a.s.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 14