Miay HARMONIE Er was eens - ADIDAS - QDIGK li RIAENS-ROYERS hand- zetter gevraagd JÜD0 DUIVENSPORT TENNISSEN drukkerij van den munckhof nv M.H.C.V. M.A.C. R00Y HENGELSPORT WANDELSPORT S.V. LEUNEN Steekuitdiehand SVV Supporters levensschool grotestraat 28 SPORT to J.l. donderdag hield MHCV haar jaarvergadering in Hotel De Zwaan. Aan de orde kwamen de gebrui kelijke jaarstukken van sekretaris en penningmeester, welke bij de aanwezigen geen reden tot bemer kingen gaven. Bij de bestuursverkiezing werd het zittende bestuur met algemene stemmen geheel herkozen. Verder werd mededeling gedaan van de hockeyinterland Nederland Pakistan welke op 13 september a.s. te Eindhoven in het Frans Otten- station wordt gespeeld. Aanvang 16.00 uur. Bij voldoende deelname zal er met een bus naar toe gegaan worden. Opgaven vóór 6 september a.s. bij mej. P. Jeuken, Goudsmid straat 2, tel. 1424 of J. Houba, Pa- tersstraat 33, tel. 2813. De totale kosten zullen plm. 2.50 bedragen. De training, welke vrijdagsavonds op het sportpark wordt gehouden, gaat i.v.m. de a.s. competitie vrijdag 15 sept. weer van start. Van 6.00 tot 7.00 uur is er training voor de junioren; van 7.00 tot 8.00 u. voor de senioren. Op 7 september spelen de vetera nen een wedstrijd tegen Heren 1, aanvang 2.30 uur, terrein Leunse- weg. Het wedstrijdprogramma voor He ren 1 en Dames 1 is bekend. Voor de overige elftallen is het program ma nog niet ontvangen. Zodra ons hieromtrent nadere berichten be reiken zal een en ander in Peel en Maas bekend worden gemaakt. Onderstaand het le gedeelte van het programma van Heren 1 en Da mes 1: Heren 1: 14-9 BoxmeerVenray 21-9 vrij 28-9 HorstVenray 5-10 VenrayDeume 12-10 VenrayGemert 19-10 Beker - inhaalwedstrijden 26-10 TegelenVenray 2-11 Groen Wit—Venray 9-11 Beker - inhaalwedstrijden Dames 1: 14-9 BlerickVenray 21-9 VenrayGeel Zwart 28-9 SittardVenray 5-10 VenrayBest 12-10 VenrayDeume 19-10 Beker - inhaalwedstrijden 26-10 EindhovenVenray 2-11 HodVenray 9-11 Beker- inhaalwedstrijden Het zeer drukke weekend voor de ralley-rijders heeft voor Mac Rooy niet het gewenste succes opgebracht. Allereerst hadden we op de provin ciale kampioenschappen bromfiets en motoren zaterdag j.l. danig met pech te kampen. Zo had J. v. Dijck, die de eerste twee ritten op z'n naam wist te brengen, bij de laatste rit door de zeer slechte wegen zo veel tijd verloren, dat hij de laatste controles niet meer aan kon doen doordat deze net voor z'n neus wer den opgehaald. Hierdoor kwam hij in totaal op de tweede plaats. Fr. Janssen bromfiets solo had met een derde en een eerste plaats voor de laatste rit ook nog zeer goe de kans op een kampioenschap. Door het zeer verdekt opstellen van een controle, welke 75 procent van de rijders niet zagen, kwam ook hij in totaal op de tweede plaats. Kampioen daardoor werd J. Imming, terwijl P. van Hoof kampioen werd van de motoren solo. Aangezien J. Imming voor Amc Horst reed en P. van Hoof voor Mac Grensland was er voor onze vereni ging geen ereplaats weggelegd. Bij de auto's hopen we het er beter af te brengen en waar we de leden nogmaals aan helpen herinne ren, dat zij zich zo spoedig mogelijk moeten opgeven bij het secretariaat: Oranjestraat 12. Zondag j.l. waren we te gast bij Mac Roermondia die voor de 4e O-O rit hal gezorgd. Hoewel we maar met slechts 4 teams waren vertegenwoordigd, wisten we toch te verhinderen dat een andere club het maximaal aantal punten kon beha len. Hierdoor zijn we volgens eigen telling kampioen, hoewel we offi cieel moeten wachten tot december op de grote nachtrit van GUG. Het komende weekend weer een druk programma. Zaterdagavond :n nachtrit van 90 km van Amc Horst, welke rit is uitgezet door J. Imming, J. van Dijck en Fr. Janssen. Start vanaf 20.00 uur bij café Roosen, Me- terikseweg 78. Zondag eindelijk weer een rit van Mac Rooy. Ten bate van het Zorgen kind heeft Mac Rooy de Elfdorpen- rit georganiseerd, uitgezet wederom door het bovengenoemde drieman schap. Op deze rit hopen we niet alleen de vaste rijders te zien, maar ook zij die wel eens een ritje zouden willen rijden. De baten zijn n.l. voor de ge handicapte kinderen en wie zou niet, door zelf een genoeglijke middag te hebben met daarbij nog kans op een van de vele mooie prijzen, de kin deren daarbij hun plezier te gunnen. Inschrijven vanaf 13.00 uur in café De Burggraaf, alwaar om twee uur de rijders worden gestart. Er is een A en een B klasse en gereden wordt er volgens het huidige KNMV regle ment. Voor de beginners is een apart reglement aan de start verkrijgbaar. HONKBAL Doordat de T.H. studenten wegens organisatorische redenen niet meer aan de competitie deelnemen, werd de dubbelwedstrijd voor de D.A.R. honkballers omgebogen in een vrije zondag. A.s. zondag 7 september staat de complete D.A.R.-ploeg om 13.00 uur op het veld om de strijd aan te bin den met de D.A.F. Dit team werd weliswaar in de uitwedstrijd met 143 verslagen, toch blijft DAF steeds een tegenstander die voor surprises kan zorgen. i1 -,ar De aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur en alle spelers worden een uur van te voren op het veld ver wacht voor de zo noodzakelijke warming-up. DE ROERDOMP Zaterdag 6 september nemen de leden van De Roerdomp deel aan het tweede kringconcours te Blit- terswijck, aanvang 4 uur. No. afha len in clublokaal het Veerhuis te Blitterswijck, om 3 uur. Opgeven bij het bestuur voor vrijdag 5 septem ber. A.s. zondag 7 september gaan de volgende verenigingen wandelen in Broekhuizen. Sint-Christoffel ei Venrays Glorie. De bus voor Ven- rays Glorie is om 11.30 uur hoek Odastraat-Maasheseweg. De bussen voor St. Christoffel vertrekken om 11.30 uur vanaf het schouwburgter rein. Willen de wandelaars om 11.25 uur aanwezig zijn, zodat de bussen op tijd kunnen vertrekken. Nu de zomermaanden weer achter de rug zijn wordt er weer hard ge traind voor het nieuwe wedstrijd seizoen. Afgelopen zaterdag namen drie van onze judoka's al deel aan selectiewedstrijden voor de selectie- ploeg van het district Zuid-Neder land. Hoewel de concurrentie groot was, doordat hier de beste judoka's vertegenwoordigd waren, maken on ze judoka's toch een grote kans om in de selectieploeg opgenomen te worden. Dit zou betekenen dat er iedere twee weken hard getraind zal worden als voorbereiding op belang rijke wedstrijden. Geïnspireerd door dit succes hopen wij weer enkele nieuwe leden te mogen begroeten, zowel dames als heren. Trainingstijden elke dinsdag: Jeugd van 17.00 tot 18.00 uur; Oudere jeugd van 18.00 tot 19.00 uur Dames van 19.00 tot 20.00 uur; Heren van 20.00 tot 21.00 uur. A.s. zondag start dan weer de nieuwe competitie mej; voor het eer ste elftal de uitwedstrijd tegen Bel- feldia. Geen gemakkelijke tegenstan der. Gezien echter de laatste wed strijd van afgelopen zaterdag tegen het Engelse R.A.F.-team uit Laar- bruch, zien we de wedstrijd van a.s. zondag toch met vertrouwen tege moet. Er zal echter met een volledi ge inzet vanaf het begin- tot het eindsignaal om de punten gestreden moeten worden. Laat de supporters van een span nende en fair gespeelde wedstrijd genieten en win hiermede het ver trouwen wat in jullie wordt gesteld. Een goed gevulde tribune moet voor jullie spelers een stimulans zijn tot het uiterste te gaan om een goed re sultaat te bereiken. Met een goede teamgeest en kameraadschap moet het dan ook lukken. De supportersbus vertrekt om half twee vanaf café Klomp. Haal tijdig uw kaartje, zodat niemand wordt teleurgesteld. Er is voor een redelijk aantal supporters plaats. De begelei ding is a.s. zondag in handen van de heren Vulldnghs en Deriksfc Een prettige en succesvolle sport middag toegewenst. A.s. zaterdag en zondag begint de voetbalkompetitie 1969-1970. Om de hiermee gepaard gaande werkzaam heden te verlichten hopen we ander maal weer een beroep op U te kun nen doen. Wanneer U door ziekte o.d. niet aan de wedstrijden kunt deelnemen, meld U dan tijdig af en wel op donderdagavond tussen 8 en 9 uur bij café Kusters. Tracht bij eventuele ziekte of dergelijke na dit tijdstip de elftalleider of café Kus ters hiervan op de hoogte te stellen en wel op zaterdag vóór 12.00 uur of op zondag vóór half 11. A.s. zondag (le zondag van de maand) kontributie te voldoen bij café Kusters. U kunt uw kontributie ook via de Boerenleenbank Leunen overmaken en wel t.n.v. S.V. Leu nen kontributie maand De kontributie dient U vanaf 1 augustus te voldoen. Voor het tweede elftal senioren stelde zich als leider beschikbaar Th. Hendrix, Brienshoekweg 14, Leunen. Programma zaterdag 6 sept.: Leunen Dl-Horst Dl 10.30 u. Leunen D4Leunen D3 10.30 u. Holthees D2Leunen D2 10.30 u. vertrek 9.45 uur Molenwiekers BI-Leunen BI 15.00 u. vertrek 14.30 uur Leunen B2Holthees B2 15.00 u. EEV Cl—Leunen Cl 15.00 u. Zondag 7 september: Leunen 1DIS 1 14.30 u. Leunen 3Wanssum 3 12.00 u. Sparta '18 4Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.15 uur DE HUISZOEKERS YSSELSTEYN Wedvlucht Diest, 24 aug. 1969, late jongen. Eerste duif 13.42.58. Fr. Janssen 1 3 15 34 40 50; G. Linders 3 5 7 11; B. Linders 4 31 43 45; H. van Ass 6 27 30 33 42; H. Janssen 8 9 14 22 32 35 36 46 51 53; J. Cox 10 24 29 48 54; Gebr. Pouwels 12 37; L. Janssen 13 19; K. Gommers 16 39; M. Houben 17 23 35; H. Hen driks 18 52; A. Hendriks 20 28; A. Rongen 21 55; M. Janssen 26; Chr. Hellegers 38 44 56; J. van Soest 41 49; P. de Louw 47. Diest, oude duiven. Eerste duif 13.42.45. P. de Louw 1 7 8 12 14; G. Lin ders 2 3; Fr. Janssen 4 13; A. Ron gen 5 11; J. Cox 6 10; H. Hendriks 9. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Diest, afstand 87 km. Aankomst le duif 13.44.50, laatste duif 14.40 uur. Late jongen. J. Verstegen Zn 1 3 6 41; J. Jans sen B 2 4 27 34 39; J. Creemers 5 7 22 24; H. Strijbosch Zn 8 15 18 26 33 38; H. v. d. Heuvel 9 21 23 29 30 35 H. v. d. Laar 10 13 28 31; J. Kusters 11 37; H. Ewalts 12 20 32 43 45; Jac. Ewalts 14; W. Drabbels 16; P. Jans sen K 17 19 36 42 44; Gebr. Wilmsen 25; P. v. d. Laar 40; Gebr. Kusters 46. Op deze wedvlucht was J. Verste gen Zn. de gelukkige overwinnaar. Wedvlucht Diest, afstand 87 km. Aankomst eerste duif 13.42.55. Oude duiven. Fr. Vermeulen 1; P. Janssei. K 2 5 8 12 24; Gebr. Wilmsen 3; G. van de drie (opmerken, voetbalschoenen uit voorraad Grotestraat 18 Telefoon 1253 IJzendoorn 4; Jac. Ewalts 6 10 13 18 20 25 31; H. Strijbosch Zn 7 26 27 29; P. v. d. Laar 9; Gebr. Kusters 11 14 21; J. Creemers 15; J. Janssen B 16 22; H. v. d. Heuvel 17 32; P. Janssen H 19 23; H. Kleuskens 28; H. Ewalts 30 33. Bij de oude duiven werd Fr. Ver meulen de grote overwinnaar. Pro ficiat. Mandendienst hebben vrijdag avond 8 uur en zaterdag P. v. d. Laar en W. Drabbels. P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Diest, jonge duiven. G. Janssen 1 2; H. Bouten 3 8 9 17; P. Willems 4 5 10 16; P. Strij bosch 6 15; Gebr. Hermans 7; Chr. Cuppen 11; J. v. d. Laar 12; G. Cup pen 13; H. Cro:ymans 14. G. Janssen proficiat. Wedvlucht Diest, onbevlogen: J. v. d. Laar 1 4 5; J. Maas 2; Chr. Cuppen 3 11; Gebr. Hermans 6 7 8 15; P. Strijbosch 9 12 13 14 18; H. Crooymans 10 16; P. Willems 17. J. v. d. Laar proficiat. P.D.V. DE ZWALUW A.s. dinsdag en donderdag 's mor gens van 7 tot 7.30 uur gelegenheid tot het africhten van late jongen. Kom op tijd, want de wagen ver trekt stipt op tijd. Morgen, zaterdagmiddag, zal er een elftal van onze vereniging een voetbalwedstrijd spelen tegen het elftal van onze lokaalhouder. Spe lers worden om 3.15 uur verwacht aan het lokaal. We verwachten na tuurlijk een groot aantal supporters op het terrein van St. Paschalis aan de Wanssumseweg te Oostrum. Aan vang 4 uur. 60-jarig bestaan van P.D.V. De Zwaluw Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van onze vereniging heeft het feestcomité besloten om vóór de jubileumviering een jubileumvlucht aan te wijzen. Hiervoor is uitgeko zen de vlucht Diest op 13 sept. a.s. voor late jonge duiven. Hiervoor is beschikbaar een jubileumbeker voor de eerste prijs, voor de 2e, 3e en 4e en 5e prijs een blijvend aandenken. De prijzen zullen tijdens het diner aan de winnaars worden uitgereikt. Vanwege het regenachtige weer van vorige week hebben de junio renfinales van de open Venrayse kampioenschappen pas afgelopen zondag hun afronding gekregen. Het was toen gelukkig mooi weer en het is daarom toch nog een zeer ge slaagd toernooi geworden. Het is een zeer spannend toernooi geworden, waarin de onderlinge krachten wei nig verschilden, getuige het volgen de feit: na de balans opgemaakt te hebben, bleek dat er niemand was, die meer dan één medaille had. De uitslagen waren als volgt: Dames dubbel: Catrien Goumans en Geitje Cals versloegen in een leuke wedstrijd Marian Kremer en Margo Ruyten met 75, 86. Heren dubbel: Koos Nieuwenhuyse en René van Kimmenade boekten in een mooie wedstrijd een 63, 75 zege op Ghitza Pop en Hans Oudenhoven. Mixed: Ghitza Pop en Margriet Stijns versloegen nogal verrassend Paid Pop en Malou Burgman met 63, 6—4. Damesenkel: Vrij gemakkelijk versloeg Malou Burgman die kampioene van vorig jaar, Catrien Goumans met 63 6-2. Heren enkel: Dit was zonder meer het hoogte punt van de finales. Paul Pop ver sloeg Koos Nieuwenhuyse met 86, 36 1210. Doch alle hulde ook aan Koos: hij kwam in de derde set met 52 achter, maar hij vocht terug en kwam zelfs met 65 voor. Toen ont spon zich een mooi gevecht, waarin Paul Pop tenslotte aan het langste eind trok. Nog enkele mededelingen: de kam pioenen van de junioren mogen ook deelnemen aan het seniorentoernooi. Mogen zij veel steun ontvangen van de andere junioren. De andere mededelingen: de prij zen van de junioren zullen a.s. za terdag 6 september uitgereikt wor den op een feestje, dat om half acht bij huize Cals op de Beekweg be gint en voor alle toemooideelnemers toegankelijk is. J.l. zaterdagavond heeft Venray zijn Koninklijke Harmonie kunnen beluisteren in een concert op de Grote Markt. Het is begrijpelijk dat die Harmonie nog geen vier weken voor het concours in Herten het pu bliek weer eens heeft willen over tuigen van haar technisch groot kunnen, van haar muzikale kwali teiten en van haar vaste wil om via de moeilijke en zware concoursnum mers de hoogste trap van de muzi kale ladder te bereiken. Daarvan gaf dit concert overvloedig en overtui gend blijk. Al naar gelang zijn in stelling heeft de bezoeker zich hier in verheugd of verbaasd. Verbaasd, hoe in enkele jaren tijd dit korps een dergelijke hoge kwaliteit heeft kunnen bereikenVerheugd om dat daarmede de naam Venray ook in muziekkringen weer eens te meer met ontzag genoemd wordt Maar zonder aan dat alles afbreuk te willen doen, waren er ook bezoe kers, die toch met enige weemoed terugdachten aan de tijd, dat Ven rays Harmoine niet alleen het groot ste repertoire marsen van alle Lim burgse muziekgezelschappen had en wat meer is, die ook bij tijd en wij le lieten horenWaarmee we maar zeggen willen, dat voor een wellicht groter deel van het publiek dan men wel denkt, het zaterdag ge brachte te hoog ligt, ongrijpbaar en onverstaanbaar is. Dat doet aan de kwaliteiten van het Venrayse korps niets af, maar bij een dergelijk concert, dat vroeger zo treffend „volksconcert" genoemd werd, zal men toch ook moeten den ken aan dat „volk" dat bepaald geen concoursnummers als „zijn" muziek erkent. We hebben erdat zij nogmaals uitdrukkelijk gezegd alle begrip voor dat op dit tijdstip dit program ma gebracht wordt, maar vragen diezelfde Harmonie toch wel, als dat moeilijke achter de rug is, als in derdaad die hoogste top bereikt is, nog eens een volksconcert te geVen, al of niet m de schouwburg, waar in diezelfed voortreffelijke kwaliteit, waarin thans concoursnummers ge bracht worden, oude en vertrouwde melodieën zullen klinken of nieuwe re, die dan misschien niet dat tech nische raffinement hebben als de „zware" nummers, maar die het pu bliek meer aanspreken en de band tussen de Koninklijke Harmonie en Venray alleen maar nauwer zullen aanhalen Zulk een volksconcert op de een of andere winteravond brengt iets terug van waarover de ouderen nog graag praten, de vroegere concerten. En ook dat is misschien een agu- ment om de Kon. Harmonie te ad viseren het oude volksconcert, in de zin als we hierboven aangaven, in ere te herstellen Zo beginnen de meeste sprookjes waarnaar we in onze kinderjaren, en misschien ook wel daarna, zo gretig luisterden. Aquariumhouden is geen sprook jes, zij het dat zelfs de meest pro- zaischen onder ons graag spreken van hun „sprookjeswereld onder water". En al mag dit dan tot op ze kere hoogte waar zijn voor de aan schouwer, de aquariumliefhebber die tracht zijn bak zo mooi mogelijk te maken en te houden, dient met beide benen in de werkelijkheid te staan. Hebt u belangstelling voor onze liefhebberij of bent u er pas mee begonnen, dan behoeft u zich echt niet eenzaam te voelen en alles zelf uit te dokteren. Er zijn vele aqua riumliefhebbers die heel wat over hun vissen en planten weten, som migen zelfs heel veel en een enkele is een uitgesproken expert op een bepaald gebied van de aquaristiek. En hier ziet u toch weer een pa rallel met het sprookje, want van al deze mensen kan gezegd worden: „er was eens een beginneling". En al die beginnelingen kampten met moeilijkheden, maar waren ook en thousiast over hun successen. En omdat ze enkele zaken gemeen had den, hun moeilijkheden en fouten, maar ook hun gunstige resultaten, zochten ze elkaar op en door de ge zamenlijke ervaringen werden ze wijzer en leerden van eikaars fouten. Die paar werden er velen en on der hen waren ook wetenschaps mensen, biologen, botanici en tech nici en zo met elkaar kwam de lief hebberij op een hoger plan. Twee weten er meer dan één, een van ouds bekende waarheid. Zouden die vele duizenden die tezamen de „Ne derlandse Bond Aqua-Terra" vor men dan niet veel meer weten dan die éne beginneling? Waarom zoudt u dan niet doen zo als die vele duizenden voor u en u aansluiten bij één der vele aqua riumverenigingen? Waarom zoudt u niet profiteren van de ervaringen van anderen en gebruik maken van de adviezen welke u als lid kunt krijgen? Een gewaarschuwd man telt voor twee, maar betaalt maar voor één kontributie. Voorkom het maken van fouten en laat u leiden op de weg naar die „sprookjeswereld onder water." Wilt U meer weten over de Ven rayse aquarriumverenniging „De Sumatraan" over de bijeenkomsten, maandblad en wat meer geboden wordt? Kom dan naar de kontaktbij een komst op donderdag 11 september in de zaal bij café Thielen aan het Kennedyplein, alwaar een leerzame bandlezing met kleurendia's wordt gehouden met tal van voorbeelden hoe men een aquarium kan verbete ren. GETUIGSCHRIFTEN Vrijdagavond ontvangen de vol gende schoolverlaters een getuig schrift van de R.K. Levensschool uit handen van de voorzitter van het schoolbestuur Drs. H. van Noorden. Sjaak Nellessen, Oirlo; W. Janssen Jos Jans-Beken, Henk Claessens, Martien Deriks, Hans Witzenburg, Mart de Bruyni, Antoon v. d. Vorle, Theo Coersen, Ger Stiphout, Ma- thieu en Gerrit Smits, Martien Klomp, Leo Troisfontaine, Martien Driessen, Joop Verblakt en Hans Thijssen, Venray; Harry van Rens, Hegelsom; Frits van Rens, Meterik; Harrie Lenssen en Harrie de Hoog, Maashees; Peter Janssen, Vierlings beek; Jos Cuppen en Jan Theelen, America; Chris v. d. Berg, Oploo; Herman Keyzers, Jan Jeucken en Leo Ambrosius, Horst; Sjaak Kerst- jens en Piet Verheyen, Sevenum Sjaak Philipsen, Kronenberg; Ger Hendriks, Jan Peeters en Henk Seu- ren, Melderslo; Ger Nabuurs, O ver- loon; Piet Rongen, Heide; Sjaak Gielens, Tienray; Henk Wolters, Blitterswijck en Martien Willems, Ysselsteyn. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 15e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis t.i.v. fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van Tonnie Botden namens collega's. Vandaag bijzondere maan delijkse kollekte. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag, Maria Geboorte, 's Mor gens geen H. Mis; 20 u. gez. avond mis uit dankbaarh. namens fam. van Bakel-Peters. Dinsdag: v. d. overl. van fam. Peeters-Claessens. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: v. d. overl. van fam. Bloemen-van Kessel. Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.00 avondmis voor de zielerust van Hubertina Haerkens. Biecthgelegenheid: dagelijks v-ór H. Mis.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 8