Kroniek van een kermisweek Boerenleenbank Je moet de wasserij erbij hebben Venrays schouwburg blijft verrassingen bezorgen.... Venray in het weekend (04780)-3838 Uil Peel en Maas PULS SB» WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PULS NIEUW TELEFOONNUMMER Gemeente Venray links-rechts- lïnks gekeken Je merkt het elkeweek VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 No. 33 NEGENTIGSTE JAARGANG IS GOEDKOPER DAN U DENKT PEEL EN MAAS ADVEKTENT1EMUS 12 el pw KUS «I KWASTAAL IS GOEDKOPER DAN U DENKT AIONNEMENTS- Het toch al opzienbarende pro programma van de Venrayse schouwburg waarin o.a. Theater an der Wien met Marika Rökk, Casino de Paris met Mick Micheyl, Schwei- zer tournee Theater met Willy Mil- lowitch als Fidele Bauer, Berliner Operetten Theater met Die Fleder- maus (Sari Barabas en Elfi Mayer- hofer), Münchener Operetten Thea ter met Friederike (Monika Dahl- berg en Anton de Ridder) en verder vele nationale en internationale top- voorstellingen maakt nu het toneel programma bekend. Ook hier mag men spreken van een vloedgolf aan talent waarbij blijspel en comedie in evenwichtige verhouding staan tot de serieuze en klassieke werken. Er zijn in de se rie zeven voorstellingen, waarvan men er vijf moet kiezen. U kunt dus zelf uitmaken of U wilt lachen of dat U dieper wilt graven. Theater komt met „Het geheugen steuntje" een spirituele comedie van Jean Claude Carrière. Hoofd rollen Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. Succes dus verzekerd, vooral omdat dit werk met een bril jante dialoog en een minimum aan uiterlijkheden een maximum aan effect wordt verkregen. Als U dus spitsvondige ontspannning wenst, kunt U een verrukkelijke avond te gemoet zien. Theater komt waar schijnlijk ook met „Troiles en Cres- seda" van William Shakespeare. In het vorige seizoen bracht Theater in twee delen de Falstaff en had daar mee een enorm succes. Men mag nu weer zo'n monumentale voorstelling verwachten. De totale tableau de la troupe van Theater zal deze voor stelling tot een van de hoogtepun ten van het seizoen maken. Zelden is zo ongenadigd de spot gedreven met oorlogshelden en krijgslieden. De regie is in handen van Hans Croisset. Het beroemde Wiener Burgthea ter komt met een bekroond werk, n.l. „Kom terug kleine Sheba", een magnifieke voorstelling met een top- bezetting n.l. Inge Meysel en Sieg fried Lowitsch. Dat wordt zonder twijfel een toneelgebeurtenis van de eerste orde. Het Wiener Tournee Theater, dat vorig jaar zo'n geweldige indruk maakte met „midzomemachtsdroom" komt nu met een blijspel n.l. „Don na Diana". Dezelfde topsterren n.l. Gustaf Frölich, Katharina Kutsche- ra en Jürgen Wilke staan borg voor Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claeitens J~ Aanmelden Kennedyplein 10 tel. 2471 Poststraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd van 14 augustus 1919 Dik vet spek 1.30 p. pond Boekweitmeel 0.30 p. pond Blokworst 0.80 p. pond Rookvleesch 1.25 p. pond Koffie 1.10 p. pond Rozijnen 0.85 p. pond Abrikozen 1.40 p. pond Aanbevelend G. Sijbers Station Draadlooze Telegraphie. M)en schrijft uit Boxmeer: De werk zaamheden aan het station voor draadlooze telegraphie, nabij het landgoed „Lactaria" alhier, vlotten goed. Dezer dagen is de derde mast opgericht. Het oprichten van zulk een gevaarte, dat 63 meter hoog is, duurt slechts enkele uren. Altijd zijn er een groot aantal toeschou wers getuige van zoo'n interessant werk. Weer Paardenmarkten. Na 10 Augustus zal in de provincie Limburg geen verbod tot het hou- d envan paardenmarkten meer be staan. een avond hoogstaand toneel waar aan geen echte toneelliefhebber voorbij mag gaan. Centrum komt met Purperstof, een blijspel van Sean O'Casey. De En gels-Ierse tegenstellingen worden hier in een humoristisch daglicht gesteld. In Engeland een „hit" van wege de rake typeringen. Ook hier weer een geweldige rolbezetting die garant staat voor een uitstekende voorstelling n.l. Joan Remmelts, Piet Römer, Allard van der Scheer, Ans Hasekamp en vele anderen. Globe komt met een beroemd werk van de rus Tsjechov: Oom Wan ja. Dit stuk dat twee jaar ge leden door het nieuw Rotterdams met zoveel succes opgevoerd werd komt dit jaar gelijktijdig uit bij twee Nederlandse gezelchappen. Er werd gekozen voor Globe, omdat de geweldige rolbezetting alle moge lijkheden biedt. Ton Lutz, Petra La- seur, Kitty Janssen, André van den Heuvel zijn klinkende namen die Tsjechov waar kunnen maken. De zevende voorstelling door het Groot Limburgs Toneel is nog niet bekend. Hier is echter een keuzemogelijkheid uit zes stukken, zodat ook hier de beste gekozen zal worden. Dit wel heel bijzondere toneel- programma zal vele toneelliefheb bers weten aan te trekken. BRAND IN SCHUUR Zaterdagmiddag werd Venrays brandweer gealarmeerd voor een brand in de schuur van H. de R. aan de Harde weg in Veltum. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de in recordtijd gearriveerde brand weer niets meer kon redden. Het opgeslagen hooi en tuingereedschap ging verloren en de schuur brandde tot de grond af. Even was er nog gevaar dat het vuur zou overslaan op de in de nabijheid gelegen bos sen van het recreatieoord Vlakwa ter, maar dat wisten de brand weerlieden te voorkomen. De scha de van de brand bedraagt enkele duizenden guldens. De oorzaak van de brand is onbekend. PONY OP DE WEG Egn patrouille van de Venrayse politie trof op de Langstraat een pony aan. Daar de eigenaar nog niet is komen opdagen werd de pony in pension gegeven bij de landbouwer D. op de Langstraat. IN HET GEZICHT GESLAGEN Zonder de minste aanleiding werd de Venrayer v. d. M., die met zijn meisje in de Grotestraat wan delde, door enkele langharigen in het gezicht geslagen, zelfs zo dat deze meidsche hulp moest inroepeh. Er werd aangifte gedaan bij de po litie. Deze tracht nu de slaande jon gelieden te achterhalen. FIETSER TEGEN AUTO Op de Langeweg raakte de fietser F. V. de trottoirband wat ongeluk kig, juist op het moment dat de per sonenauto bestuurd door G. B. uit Den Bosch wilde passeren. De fiet ser viel tegen de auto, maar be kwam geen noemenswaardig letsel. Auto en fiets werden beschadigd. INBRAKEN Bij het Esso tankstation aan de Leunseweg hebben onbekenden zich toegang verschaft door verbreking van een ruit aan de achterzijde. Waarschijnlijk zijn de indringers bij hun daad gestoord geworden, daar er niets vermist wordt. Men is toen schijnbaar maar een deur verder gegaan, want ook bij de zuivelfabriek hebben onbekenden zich via de achterzijde toegang tot de kantoren verschaft. Kasten en la den werden doorzicht, maar niets van betekenis wordt vermist. De kermis zit er weer op en datzelfde geldt voor de vakanties. De jeugd is al naar school of gaat een dezer dagen haar wüsheid weer vermeerderen en dat betekent dat we allemaal weer netjes in het gareel-van-iedere dag gaan lopen en werken. Venrayse kermis is en blijft nog altijd het hoogtepunt van de vrije dagen, zeker dit jaar toen deze kermis viel in de bouwvakvakantie. Een kermis die heeft kunnen profiteren van zeldzaam en langdurig zomerweer, dat trouwens gezorgd heeft dat geen enkele vakantie in het water is gevallen. Laten we nog even, terwijl de boeren het ovverrijpe koren met man en macht binnen halen van de vel den, de kermisweek de revue passeren. BRAND Ongelukkig begon deze kermis- wee kvoor de familie K. in Casten- ray die door blikseminslag hun pas nieuw ingerichte noodwoning verlo ren zagen gaan. De inboedel kon Venrays brandweer niet meer red den, zo sloegen de vlammen omhoog en het echtpaar vond weinig anders terug als wat as en verkoolde stuk ken van wat eerst hun net inge richte woning was. Men schatte de schade op een dikke 20.000, HULDIGING LANDSKAMPIOEN Prettiger nieuws was zaterdag voor de kermis te melden uit het doelhuis van de handboogschutterij St. Anna in Halfweg. Daar waren praktisch alle handboogschutters uit het Venrayse land bijeen om de 31- jarige assuradeur Theo Bonants te huldigen, die de 4e Venrayse natio nale kampioen in deze sport was geworden. Daar blijkt wel uit dat op dit terrein Venray zijn mannetje staat. Deze gebëurtenis was ook voor burgemeester Schols en wet houders van Dijck en Janssen, als mede voor de gemeentesecretaris aanleiding acte de presence te geven en gelukwensen te komen aanbie den. Oostrums Harmonie bracht die bij monde van de president, de heer Vollebergh en met enkele feestelijke marsen. Beschermheer Karei Wijnen be lichtte nog eens de kwaliteiten van het Venrayse schutterkorps, waar bij bleek dat naast de nationale kampioen ook nog de heren Siebers, van Ooi en Smits de nationale kleu ren mogen verdedigen in het natio nale team. Natuurlijk was ook ter receptie de kampioen van 1965 en 1966 de heer Jos Wijnhoven en de kampioen van 1968, de heer Jac. Siebers aanwezig, terwijl ook de overige leden van het nationale team niet alleen aanwezig waren, maar ook nog gauw de kans aan grepen om enkele oefenbaantjes te schieten. En dat was voor de ken ners kwaliteitswerk. Een schat van bloemen en ca- deaux en bloemen onderstreepte npg eens extra de waardering voor de geleverde prestatie, terwijl de grote belangstelling tot ver buiten deze sreek nog eens duidelijk maakte dat de handboogsport nog steeds spring levend is VERKEERSONGEVALLEN Zonder ogevaUen ging het kermis- weekend natuurlijk niet voorbij. Uitstekend betonijzer van de DIEFSTALLEN Van de waslijn achter de woning van de fam. V. in de Schoolstraat werd een tot drogen opgehangen jurk gestolen. Twee lakens en een strandbroek welke hingen te drogen oo de was lijn achter de woning van de fam. C. aan de Merseloseweg werden eveneens gestolen. Van achter de woning van de fam. J. aan de Julianasingel werden twee in goede staat verkerende tuinstoe len gestolen. vrachtauto bestuurd door H. de J. uit Benthuizen was bij het afslaan van de Touwslagerstraat naar de Hoedemakerstraat oorzaak dat de geparkeerde auto van J. L. R. ge raakt werd. De wagen werd behoor lijk vernield. Een inhaalmanoeuvre van een bestuurster van een personenauto v. d. S. uit Heide werd de brom fietsberijdster L. G. S. noodlottig. Zij werd nl. geschept en kwam te vallen. Gelukkig bleken de verwon dingen van niet ernstige aard te zijn. Auto en bromfiets werden be schadigd. Kermiszondag bleek het beste bier en het warme weer oorzaak te zijn dat op de Deumeseweg een auto van de weg raakte en in de greppel belandde. Bij nader onder zoek bleek het beter de bestuurder maar in te sluiten ter ontnuchtering, hegeen dan ook prompt gedaan werd. Naast de rekening voor de be schadigde auto komt dan nog die voor „dronken achter het stuur." Een dure kermisdag. MAAS GAF GEHEIMEN PRIJS Terwijl Venray kermis vierde, was men in Ysselsteyn bezig met de identificatie van de twee stoffelijke resten die in de bedding van de Maas onder Wellerlooi en Lomm waren gevonden. Wist men aanvan kelijk niet hoe en wat het terug vinden van de herkenningsplaatjes dieper in de modder gaven zeker heid. De stoffelijke resten welke in Lomm zijn gevonden bleken van een Amerikaanse militair. Deze zijn naar de Amerikaanse begraafplaats te Margraten overgebracht en daar hergraven. De stoffelijke resten die in Wellerlooi zijn gevonden, waren van een Duitse militair, afkomstig en zijn naar het Duits soldatenkerk- hof in Ysselsteyn overgebracht. Veel hulp hebben de mannen van de Bergings- en Identificatiedienst ondervonden van de onderwijzeres mej. Stoel, die in haar vrije tijd aan archeologie doet en de stoffelijke resten en de herkenningsplaatjes heeft gevonden. ROBIJNEN JUBILARISSEN GEHULDIGD Kermis-dinsdag was er extra feest in Huize Servatius. In dit psychia trisch centrum werd de dag begon nen met een plechtige eucharistie viering bij gelegenheid van het ro bijnen feest van de heer Teng van Rooy. Later werden in de schouw burg Denk Kerkdijk door de ge neesheer-directeur dr. L. Kroft, de vele vediensten van de jubilaris ge memoreerd. Daarbij bleek dat de jubilaris 40 jaar geleden werd aan genomen om Q.m. de 7 paarden die Servatius toen had, te beslaan. De heer van Rooy bleef niet ach ter toen ook Servatius verder me chaniseerde en bekwaamde zich ver der zodat hij al jarenlang een ver dienstelijk monteur is in de inrich ting. Maar ook de Venrayse gemeen schap heeft jarenlang kunnen pro fiteren van zijn deskundigheid. Hij was o.m. jarenlang bij B.B. en de bunk voor iederéén brandweer. Ook werd hij gehuldigd namens de KABO voor zijn trouw lidmaatschap. Een en ander ging uiteraard vergezeld met aanbieding van verschillende cadeaux. De heer Frans Berkers werd in hotel De Zwaan gehuldigd door de directeur van N.V. P. de Gruyter Zn voor zijn trouwe plichtsbetrach ting gedurende 40 jaar dat hij aan dit bedrijf verbonden is. Begonnen in de bezorgdienst was hij de kon- taktman tussen die levensmiddelen- bedrijf en de klanten. Sinds de ves tiging van de supermarkt is de taak van deze jubilaris enigszins anders geworden, maar ondanks het feit dat de kontakten thans niet meer zo nauw zijn, bleek op de receptie dat velen hem niet vergeten zijn. De directie was Frans Berkers dankbaar voor zijn instelling van plichtsbetrachting en stelde hem ten voorbeeld van de jongeren. Van zelfsprekend werden de nodige ca deaux aangeboden. ONGELUKKEN Ook op deze kermisdinsdag ging het weer niet zonder ongelukken. Zo reed A. H. T. met zijn bakfiets de Grotestraat in, op een zodanige ma nier dat de personenauto, bestuurd door mevr. J. uit Bergen, in aan raking kwam met de bakfiets. De bestuurder kwam te vallen en liep een zware hoofdwonde op. Hij kon na verbonden te zijn naar huis wor den vervoerd. Auto en bakfiets lie pen schade op. Tijdens het ongeluk te Castenray botste de auto bestuurd door G. L. C. uit Tegelen tegen de geparkeerde auto van W. H. L. uit Venlo. Het bleef bij materiële schade. De kleine van de fam. v. L. uit Venray kwam zo ongelukkig te val len op het beton van het zwembad dat het met een hersenschudding en een armbreuk naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. DODELIJK ONGEVAL Door tot nog toe onverklaarbare oorzaak vond in de nacht van ker misdinsdag op woensdag te om streeks kwart over een op de provin ciale weg VenrayHorst onder Castenray een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. De bestuurder van de ene auto, de 30-jarige P. J. Proelins, asfaltmachi- nist uit Horst werd bjj de botsing op slag gedood. Hij kwam uit de rich ting Venray en botste frontaal tegen de personenauto bestuurd door de 43-jarige landbouwer P. J. H. Hoe zen uit de Spurkt. Deze werd bij de botsing levensgevaarlijk gewond. Hü werd naar het ziekenhuis alhier overgebracht, alsook zijn echtgeno te de eveneens 43-jarige mevr. Hoe zen-Timmermans en de naast haar zitende zuster, de 42-jarige A. Tim mermans, als religieuse werkzaam in het bejaardentehuis te Geulle, die diverse verwondingen hadden opgelopen. Beide bestuurders zaten bekneld en moesten door de brandweer, die evenals politie, dokter en ambulance vrij snel ter plaatse waren, worden bevrijd. Burgemeester Schols was op de plaats van het ongeluk. Beide auto's werden totaal vernield en het ver keer ondervond van dit ongeval eni ge vertraging. AUTO TEGEN BOOM Terwijl men nog druk bezig was (alle gemeentelijke dieniten) met bovenstaand ongeluk, ontstond omstreeks 2 uur een tweede. Toen reed n.l. de personenauto bestuurd door F. E. v. d. V. uit Castenray op de Langeweg tegen een boom. Het inzittende echtpaar G. uit Oostrum moest met diverse verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd, evenals S. uit Venray wel ke zware hersenschudding en andere kwetsuren opliep. Twee andere in zittenden werden minder ernstig gewond, zodat zij, na ter plaatse verbonden te zijn, naar huis konden worden overgebracht. De wagen werd totaal vernield. EINDE Daarmede kwam een einde aan de kermis, die op zichzelf genomen wel eens drukker bezocht is. Deze indruk gaven ook verschillende ker misexploitanten, die wij naar hun mening gevraagd hebben. „Het weer was te goedaldus een van hen, die meende dat iets minder zon de mens lui gemaakt zou hebben en hen niet verdreven zou hebben naar an dere, koelere plaatsen Wat er van zij, er is desondanks nog altijd veel volk op de been ge weest en de caféhouders hebben ze ker geen last gehad van het warme weer, of het moest zijn, dat men bier en andere dranken te kort kwam. Bier dat overigens ook weer aanleiding was tot enkele kleinere ruzies, die echter gelukkig niet uit gelopen zijn tot grote vechtpartijen, zoals we die uit voegere dagen wel eens gekend hebben. Bier dat ook aanleiding was dat er kleinere in braken zijn voorgekomen. Jongelui, wier kermiscenten schijnbaar op waren bestonden het maar een kist frisdranken uit de danstent weg te halen. Gewoontegetrouw gooiden ze de lege fles op straat kapot en deze „fraaie" gewoonte, die men met de kermisdagen meer heeft waargeno men, was er oorzaak van dat de po litie ze bij de kraag kon grijpen. Ook in een zelfbedieningszaak trap- peerde men enkele jongelui bij diefstal van flessen bier. De dansgelegenheden hebben ook niet te klagen gehad, evenmin als fritures en automatieken, die allen goede zaken hebben gedaan. De politie met onderbezetting was tevreden. Ze is enkele malen in ge weer moeten komen voor jongelui, die het beste bier niet verdragen konden en lastig werden jegens an deren en voor hen zelf, of de ver keersmaatregelen aan hun laarzen lapten. Maar een happening midden in de Grotestraat kon ook zij waar deren, aangezien de jongelui zich beperkten tot wat zitten en wat zin gen Zo ging Venrays kermis ten einde en heeft vooral de jeugd met lede ogen gezien dat donderdagmorgen de eens zo drukke pleinen praktisch al geheel ontruimd warenWat over bleef waren de schillen en de dozen, maar daar wist de reinigings dienst wel weg mee, die ook op de andere kermisdagen zorgden dat de rommel zo snel mogelijk werd op geruimd. En ook dat is een pluim waard t WASSERIJ DE PEELPAREL - VENRAY TELEFOON 1586-2300 KEMPWEG 23a - 24

Peel en Maas | 1969 | | pagina 5