'Pastoor Janssen te Ysselsteyn voor koopjes uit onze opruiming COENEN kreeg hoge duitse onderscheiding voor uw drukwerken van den munckhof nv venray $ima martens vema^ Kinder vakantiewerk en vergeet niet onze speciale kortingen op koffers en tassen en op restanten tuinmeubelen Deze week heeft U het ondervonden Nieuwe kapsalon zie advertentie in dit blad zie folder 1001 aanbiedingen zie in onze zaak de koopjes! JBPC U kunt tocli eclit niet zonder een goede koelkast Kom bij ons eens kijken naar de vele modellen en fabrikaten. De prijs zal U besl ist meevallen. KRIJGT VENRAYS BRANDWEER EEN MAGIRUSLADDER? De prijsopgave van een zgn. ma- girusladder voor de brandweer van Venray was voor een importmaat- schappij aanleiding om, toen de nieuwste aanwinst uit Oost-Duits- land in Eindhoven moest worden gedemonstreerd, men even naar Venray kwam voor een demonstra tie en waar kon dit beter dan bij de torenflat De Hoge Beek. Deze ladder kon de hoogste verdieping bereiken als de laatste uitschuifladder weed gebruikt. Deze hydraulische ladder gaat in BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij in verband met werk zaamheden aan het pand Grote straat 9, waarvoor een gedeelte van het weglichaam in gebruik moet worden genomen, de hieronder ver melde tijdelijke verkeersmaatregelen hebben getroffen, een en ander van af 16 juli 1969 voor zolang de duur der werkzaamheden zulks zal vor deren; 1. door plaatsing van borden 51 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het stilstaan te verbieden voor het oostelijk gedeelte van de Grote straat voor wat betreft het ge deelte lopende vanaf de Wilhel- minastraat in zuidelijke richting over een lengte van 25 m.; 2. de aandacht erop te vestigen, dat van dit besluit voor ieder belang hebbende beroep open staat bin nen dertig dagen, nadat dit be sluit ter openbare kennis is ge bracht en dat het adres van be roep aan H.M. de Koningin ge richt, doch bij de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg ingediend moet worden. Venray, 16 juli 1969 Burgemeester en wethouders voor noemd, G. H .SCHOLS, wnd. burgemeester H. P. L. VORST, secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis: dat door hen bij besluit van 7 juli 1969 no. 1094, is besloten: 1. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden voor: a. beide zijden van de Grote straat; b. beide zijden van de Poststraat 2. aandacht erop te vestigen, dat van dit besluit voor ieder be langhebbende beroep open staat binnen dertig dagen, nadat dit besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het adres van beroep aan H.M. de Koningin ge richt, doch bij de Commissaris der Koningin in de Provincie Limburg ingediend moet worden. Venray, 16 juli 1969 Burgemeester en wethouders van Venray, G. H. SCHOLS, wnd. burgemeester H. P. L. VORST, secretaris PARA LOS ESÜANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo NO hay Misa en la Ermiat a porque el padre Juan estara en La Haya. El domingo el 27 de juli SI hay Misa al las diez y media en la Ermita de San José en Smakt Venray; en este domingo se celebrara la fiesta de Santiago de Compostela y la fiesta de Santa Ana. El sèbado próximo el dia de 19 de julio se celebra en la Embajada de Espana Lange Voorhout 38 en La Haya la fiesta Nacional. El Embaja- dor de Espana invita a Vds de par- titipar en la recepción que él y su Sehora darèn a partier de las doce menos cuarto; la S. Misa se cele- brarè. a las once de,la manana en la, Parroquia de Santiago, Parkstraat 65 en la Haya. recordtijd naar boven, sneller dan de personenlift in dit flatgebouw. Nu Venray steeds meer hoogbouw krijgt, zal de uitrusting voor de ge meentelijke brandweer moeten wor den uitgebreid met deze of een an dere ladder om bij de hoogste top te kunnen komen. Deskundigen stonden versteld van de degelijkheid van deze ladder uit Oost-Duitsland. Als Venrays gemeentebestuur tot aankoop overgaat zal dit een inves tering betekenen van 110.000, maar hierin zal de gemeenteraad het laatste woord hebben. Voor de 18e keer start komende week, van 21 t.m. 26 juli voor de jongens en van 28 juli t.m. 2 augus tus voor de meisjes, het Kinder vakantiewerk Venray, met een pro gramma waar we eerbiedig, ons pet je voor afzetten. Wanneer we zo het programma doorlezen en zien wat er allemaal voor Venrays jeugd gedaan wordt zoals een bezoek aan het oorlogs museum te Overloon, aan de Geys- terse bossen en aan het nieuwe re creatieoord in de Heidense bossen, om van andere aktiviteiten nog maar niet te spreken dan vragen we ons echt af hoe ze dat kunnen doen voor nog geen vijf gulden per kind. Een "oprechte hulde aan het comité en aan de diverse leiders en leidsters is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Op slot van rekening of feren zij toch maar een flink gedeel te van hun vaknatie voor uw kinde ren op! Graag wensen wij allen een pret tige vakantie toe, met echt zomers weer, zodat het hele programma ten volle tot zijn recht kan komen. TURKSE GASTARBEIDER KREEG NEDERLANDSE VESTIGINGSVERGUNNING Momenteel wordt in het pand Stationsweg 14 te Venray de laatste hand gelegd aan de inrichting van den herenkapsalon. Het ongewone aan deze inrichting is dat de zich al daar vestigende kapper een Turkse gastarbeider is, die 6 jaar geleden naar Nederland kwam. Sarkis Mamikonyan is 49 jaar oud, gehuwd en vader van 1 kind. In Turkije was hij reeds 18 jaar werkzaam als kapper, maar ook daar was geen brood meer te verdienen en schoolde hij zich om tot metaal- fabrieksarbeider en vond het zo goed in Nederland dat hij zijn vrouw en kind liet overkomen. Dit kind gaat naar school in Venray en was voor ons een goede tolk. Dank zij leraar Beaujeon van de Middelbare Meisjesschool te Venray en de heer Stappers, wist deze 49- jarige Turkse gastarbeider de proe ven van bekwaamheid en handels kennis af te leggen, weliswaar dat de minister termen aanwezig achtte voor een vereenvoudigd examen. Ook mag niet onvermeld blijven de hulp van burgemeester dr. Gil lissen van Gennep en opperwacht meester Vissers van' de groep Gen- nep. Hoe het ook zij, deze Turk zal op 25 juli a.s. met enige trots zijn kap salon openen en op onze vraag wat hij dacht van de klandizie ant woordde hij: „Ik ben een vriendelijk mens en vakman en zal zeker sla gen. Ik hoop mij spoedig als Neder lander te kunnen gedragen, omdat ik de Nederlandse nationaliteit heb aangevraagd en niet meer naar Tur kije zal terugkeren." In een intieme plechtigheid werd dinsdagmorgen aan pastoor Janssen van de St. Odaparoohie in Yssel steyn, door dr. W. Viehmann, consul van de Duitse Bondsrepubliek op 't consulaat het Bundesverdienstkreuz met de banden van de Westduitse Bondsrepubliek uitgereikt. In naam van het Duitse volk werd aan pastoor Janssen (64) dank ge bracht voor zijn persoonlijke inzet voor de aktie „verzoening over de graven heen" en waardoor tussen de bewoners van beide volken een goed kontakt tot stand was gekomen. Geen negatieve instelling, maar een menselijke tegemoetkoming ondaks het feit dat pastoor Janssen gedu rende anderhalf jaar in het concen tratiekamp Dachau was onderge bracht en het leed van het concen tratiekamp aan den lijve heeft on dervonden. Dank en erkentelijkheid daarvoor namens het Duitse volk. Nadat de onderscheiding was ver leende, sprak pastoor Janssen een dankwoord en bracht de geschiede nis van het ontstaan van de mede werking in herinnering. In 1963 was een pastoor uit Beyeren bij hem ge komen en deze deed de mededeling dat een aantal jongeren uit Beieren bereid was zich in te zetten in het kader van de aktie „verzoening over de graven heen". Direct gaf pastoor Janssen zijn medewerking en wist hij de bevol king van Ysselsteyn, hoewel de ou deren het niet konden begrijpen, dat deze pastoor zijn concentratiekamp tijd kon vergeten en nu reeds met Duitsers aan een tafel kon gaan zit ten. De jongeren deden mee en er was reeds direct sprake dat er vriend schapsbanden werden gesmeed. Ver broedering werd er gekweekt. Ik, aldus pastoor Janssen, kan niet anders verklaren dat het juist de slachtoffers van de concentratie kampen zijn, die het eerst de vriend schapshand reiken. Met haat tussen beide volkeren is niets te bereiken, alleen met liefde voor elkaar. Ik ben dankbaar voor deze onderschei ding, zo besloot pastoor Janssen zijn dankwoord. Bij de plechtigheid was o.m. aan wezig Mgr. P. van Odijk, vicaris- generaal van het bisdom, loco-bur- gemeeser mr. W. Korn van Maas tricht namens het Maastricthse ge meentebestuur, burgemeesters drs. F. Schols van Venray met echtge note; pastoor Neuss uit Nunhem, kapt. Timmermans, beheerder van het Duits soldatenkerkhof, N. Óster, aalmoezenier van het Afcent uit Brunssum. Dit jaar zijn wederom drie groe pen jongeren uit Duitsland, Oosten rijk en Italië die in het kader van de aktie „verzoening over de graven heen", enkele weken op het Duits soldatenkerkhof komen werken. Op de foto: Pastoor Janssen krijgt het Bundesverdienstkreuz met de banden opgespeld door de Consul van de Duitse Bun- desrepubliek dr. W. Viehmann. (foto Limburgs Dablad) VENRAY - HOFSTRAAT - TEL. 2828-04780 telefoon 2389 schoolstraat 30

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10