50 Yenrayse jongens zingen in Loreto Overpeinzingen juist nu die lekkere chocola Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN &ÏÏSS72» van 13 tot en met 19 april Vredeskerk Venray VRIJDAG 11 APRIL 1969 No. 15 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Zonder veel uiterlijk vertoon zijn j.l. maandag, tweede paasdag, 50 Zangers van St. Frans vertrokken naar Italië om in Loreto deel te ne men aan het congres van de Pueri Cantores, de wereldomvattende or ganisatie van jeugdkoren. Geheel anders als voor twee jaren, toen de Zangers naar Rome vertrok ken, is er ditmaal weinig tam-tam naar buiten gemaakt. Bij de Rome reis kwam de organisatie, reis en verblijf nog geheel voor rekening van het koor. Men zal zich herinne ren dat de Zangertjes destijds aller lei karweitjes opknapten en akties ondernamen om de zaak financieel rond te krijgen. Nu bij de reis naar Loreto lag de zaak veel gunstiger. Het hoofdbestuur in Rome, rijk en gemeente zijn royaal over de brug gekomen en dat was dan ook de re den dat er ditmaal geen beroep op het Venrayse publiek werd gedaan. Maar op deze financiële kwestie ko men we zo dadelijk nog terug. Het zal U niet onbekend zijn dat het koor inmiddels ongeveer 100 zangers telt van 8 tot 22 jaar. Uit deze 100 is een keus gemaakt om een reisbaar en overzichtelijk „door- snee"-koor samen te stellen die voor Venray de honneurs in Loreto waar neemt. LORETO De stad Loreto is ons Nederlan ders voornamelijk bekend als bede vaartsoord, naar het huisje van Na zareth. De legende wil immers dat het huisje van de H. Maria op won derbare wijze door Engelen van Na zareth naar Loreto verplaatst werd. Hoe dat ook zij, sinds 1294 is Lo reto als genadeoord bekend. Een prachtige basiliek werd over dit huisje heen gebouwd, begonnen in gothische stijl en voltooid na jaren en jaren van bouwen, in de renais sance stijl. Het is in deze Dom dat de Venrayse jongens, en met hen honderden anderen uit België, Duitsland, Italië, Spanje, Engeland, Luxemburg en Zwitserland, nu zin gen, zowel ter opluistering van pon tificale hoogmissen als in gala-con certen. PROGRAMMA Een overladen programma stond de jongens in Loreto te wachten. Weken, ja maandenlang, hebben zij daarvoor moeten repeteren om de verplichte nummers onder de knie (of in de keel) te krijgen en we heb ben van hun repertoire een kleine proeve gehad j.l. zondag, Paasdag, in de hoogmis in de paterskerk. Men behoeft echt geen musicus te zijn om te kunnen vaststellen dat de Zangertjes van St. Frans hun man netje staan. Na een vermoeiende reis, vanaf maandagmiddag tot dinsdagmiddag, 1600 km lang, kondien de jongens 's avonds en 's woensdagsmorgens hun vrije tijd benutten om zich in de stad te oriënteren, en hun hotel nader te leren kennen. Om zeven uur 's avonds verzamel den de 15 jongenskoren zich op de Plaza Leopardi vanwaar het in op tocht ging naar de Basiliek. Hier had een openingsceremonie plaats, waarna de ongeveer 1000 jongens het Veni Creator zongen alsmede het Oremus pro Pontifice. Vervolgens had het eerste gala-concert plaats. Donderdag begon met een eerste H. Mis, een samenkomst van de ver schillende dirigenten en organisten en met verschillende repetities. Hoogtepunt van deze dag is wel het gala-concert waar o.m. compo sities ten gehore worden gebracht van de heer Jean v. d. Tillaart, de organist van de Zangers van St. Frans. Voor vrijdag en zaterdag weer op nieuw gezamenlijke en afzonderlijke repetities elke avond weer beslui tend met een gala-concert. Zondag weer een grote optocht van de gezamenlijke jeugdkoren naar de basiliek waar om 11 uur v.m. als sluiting een plechtige H. Mis wordt opgedragen. In het officiële programma van de Pueri Cantores staat vermeld dat deze hoogmis door de Italiaanse te levisie wordt uitgezonden, ook via de Eurovisie. De ervaring destijds op gedaan in Rome, leert ons dat de Nederlandse televisie kennelijk geen interesse heeft voor deze uitzending en ze derhalve niet relaieert. Na de plechtige H. Mis volgt de uitreiking van de diploma's en me dailles door een Italiaanse kardinaal. Het zal dan inmiddels wel zondag middag geworden zijn en dan heeft de jeugd nog ruim een dag vakantie aan de Adriatische Zee. Maandag tegen de avond vertrekt de trein weer huiswaarts. Dinsdag omstreeks kwart over twee hoopt men weer heelhuids in Venray te ar riveren. DE FINANCIëN In het begin van dit artikel heb ben we al even geattendeerd op de financiële kant van deze Loreto- ries. Het is interessant de bedragen die deze „onderneming" vergt even nader te bekijken. De 50 Zangers van St. Frans brach ten elk 40.in de reispot, dat is tesamen 2.000,— De gemeente gaf een garantiesubsidie van 1.000,— Het rijk gaf een garantiesubsidie van 2.000, terwijl de Pueri Cantores 6000, voor de zangers van Venray ter be- PLAN BOERENJONGENS In landbouwkringen mag men dan somber gestemd zijn over de toe komst van de eigen kinderen, de di recteur van de Ned. Export Combi natie ziet beslist wel perspectieven. En hij steeks deze mening beslist niet onder stoelen of banken. Hij heeft zelfs een aantal potten boeren jongens uitgedeeld om zijn „Plan boerenjongens" aan vele klokken te hangen. En het is een degelijk plan. Een groot aantal boerenzoons kan name lijk volgens hem terecht bij onze handel en industrie, die dikwijls zit te springen om goede arbeidskrach ten. En dan gaat het er helemaal om .die jongens en ook meisjes in de laagste bedrijfsplaatsen te latten han gen. Integendeel: plattelandsjonge ren zijn pientere jongelui, die van huis uit gewend zijn na te denken, zelfstandig beslissingen te nemen, risico's te dragen en die ook sterk geinteresseerd zijn in de resultaten van de bedrijfsvoering. Daardoor hebben zij een voorsprong op de niet-agrarische jeugd, bij wie dat gevoel van medeverantwoordelijk heid vaak is afgestompt en die thuis niet gewend zijn aan risico's en flink aanpakken. Bovendien is de boer een hande laar. Hij is gewend de tering naar de nering te zetten. Allemaal gunsti ge faktoren voor onze handel en een aantal industrieën, zo stelt hij schikking stelde, tesamen éen bedrag van 11.000, Hiervan werd alleen al ruim ruim 5700,gebruikt voor reis kosten, verzekering en de muziek partituur voor de zangers. De hotel kosten bedragen voor 7 dagen 100,- per jongen dus dat is ook al weer 5.000,—. Daarbij komt nog het zakgeld voor de Zangers, de reis- en verblijfkos ten van dirigent, organist en de drie andere begeleiders. Al met al een hele financiële onderneming, maar we geloven wel dat ze goed besteed zijn aan de Zangers van St. Frans die weer eens te meer de am- bassadeurtjes van Venray zijn en ditmaal ook van Nederland, omdat ze als enig Nederlands jeugdkoor Venray en Nederland in Italië ver tegenwoordigen We geloven dat deze man gelijk heeft en hetis zaak dat ook in deze streken industriëlen, gemeenten en landbouwersjeugd niet alleen hier aandacht aan schenken, maar ook mogelijkheden openen, waarbij aan die jeugd betere kansen gegeven worden. AUTO GESTOLEN EN ZWAAR BESCHADIGD TERUGGEVONDEN Het bioscoop je wat P. d. P. pikte in het Luxor Theater zal hem nog lang heugen. Bij zijn terugkeer be merkte hij namelijk dat zijn voor de bioscoop geparkeerde auto gestolen was. Als een schrale troost hoorde hij later dat de Helmondse gemeen tepolitie zijn auto zwaar gehavend terug vond in Helmond. Dezelfde avond had men nog ge tracht een in de Eindstraat gepar keerde auto te stelen. De reeds door de indringers verbonden draden maakten echter geen kontakt. De rijkspolitie tracht in deze ge vallen opheldering te brengen. JUBILARISSEN Zondag zal in de Petrus Banden- kerk de hoogmis worden opgedragen ter intentie van twee jubilarissen bij het Kerkelijk Zangkoor. Dan her denkt namelijk de heer M. van Op bergen dat hij 50 jaren lid is van dit koor, terwijl de voorzitter de heer G. Poels op die dag zijn zilveren lidmaatschap herdenkt. Het kerke lijk zangkoor zal bij die gelegenheid de mis in C. van Antoon Bruckner zingen. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 Tel. 2385 Zondag: Beloken Pasen. 8 uur fam. van Dijck-Driessen; 9.30 hoogmis voor twee jubilarissen van het zang koor; 11 uur Jan Voesten; 18 uur dr. Bloemen. Maandag: 7.30 Theodoor Pouwels als stichting; 8.15 Antoon Jennis- kens; 9 uur ouders van den Munck- hof-Goumans; 19 uur Anna Gossens. Dinsdag: 7.30 Albert Hub. Mar tens en Anna Maria Muis als stich ting; 8.15 Antoon Cremers; 9 uur G. H. A. Pouwels; 19 uur Piet Custers en echtgenote. Woensdag: 7.30 Jacob Goumans en Johanna Zegers als stichting; 8.15 Martin Thuyls en Hendrika Muy- sers; 9 uur Theodoor Pouwels; 19 u. Wilhelm van Hoof. Donderdag: 7.30 mevr. Steegmans; 8.15 Bernard Kronenberg; 9 uur W. Peters kerkmeester. Vrijdag: 7.30 Petrus van Opber gen; 8.15 Mevr. Faesen-Bouman v.w. de buurt; 9 uur Martin van Mil en zoon Antoon; 11 uur plechtige hu welijksmis voor het bruidspaar Weijs-Weyers; 19 u. Mevr. W. Poels- Schots. Zaterdag: 7.30 Petronella Jacobs- Poels; 8.15 ouders Schols-Leers9 u. fam. Wismans-Laumen; 19 uur Louis Truyen en Hendrika Cox. Akolietenlijst Zaterdag 12 april: 19 uur P. Hans- sen en P. v. d. Heuvel. Zondag 13 april: 8 uur A. Stevens en G. Cox; 9.30 H. Ebberink en J. Laurensse; 11 uur H. Manders en J. Thielen; 18 uur J. Bexkens en M. Cuppen. Misdienaarslij st Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Bert Verbruggen en Paul Zwitser- lood; 8.15 Hub Thuyls en Jos Lau rensse; 19 uur Lambert Janssen en Wim Kremer. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Pi eter Jansen en Martin Spee; 8.15 Ad je Verbeek en André Gooren; 19.00 Bart van Bolhuis en René Cle- vers (alleen vrijdag). Vrijdag: 11 uur huwelijksmis Pie- ter Jansen en Jos Swaghoven. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Zondag: Beloken Pasen. H. Mis sen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00. Dinsdag: eerste van de NEGEN DINSDAGEN t.e.v. St. Antonius. Om 19.00 avondmis met zang en voorbeden voor de aanbevolen inten ties. Donderdag: om 11.00 pl. H. Mis, waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Arts-Cox. Vrijdag: om 15.00 pl. H. Mis, waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Theofilaktidis-Ewals. Om 19.00 avondmis voor het welzijn van de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededelingen 1. Maandag a.s. 14 april vergade ring van de Derde Orde in San Damiano. We hebben de landelij ke commissaris. Pater van Cor- stanje, uitgenodigd om een spreekbeurt te houden. Aanvang half acht. 2. Dinsdag 15 april is de eerste van de negen dinsdagen t.e.v. St. An tonius. De grote helper van mensen in nood. Hij zal ook onze mens willen helpen. „Vraagt en ge zult verkrijgen." Misintenties Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Wil helm Litjens; 10.15 Gerardus Aarts en Maria Aarts-Martens11.45 Leo- nardus van Hoof; 18.00 Wilhelmus van Megen. Maandag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 A. Coenen-Houtackers; 19.00 Martinus Lenssen en zoons Mathieu en Jan. Dinsdag: 7.45 uit dankbaarheid ter ere van de H. Antonius; 8.30 overl. fam. Luypers-Philipsen19.00 tot bijz. intentie (de V.). Woensdag: 7.45 fam. Arts-Ver- koeyen; 8.30 bijz. intentie; 19.00 A. Coopmans-Custers. Donderdag: 7.45 Mathilde Wasser; 8.30 Meester Wijnhoven (v.w. oud leerling); 11.00 bruidspaar Arts-Cox; 19.00 gel. zielen. Vrijdag: 7.45 vader Nieuwstad; 8.30 Jantje Geurts; 15.00 bruidspaar Theofilaktidis-Ewals; 19.00 Gezins mis, Truus Arts-Hagens en Jo van Geenen. Zaterdag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 gel. zielen; 18.30 overl. W. Pirlo- de Mulder. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Jos Jeuken en Jac. Claessens. Zondag: 7.30 Ant. Claessens en P. Philipsen; 9.00 Frans Bonants en Jos Hendricx; 10.15 Luc Pop en Bert Janssen; 11.45 Paul en Victor Pop. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Geert Philipsen en Jeroen Reijnders. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Peter Bonants en Martien Janssen; 19.00 Luc en Paul Janssien. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 John Bonants en Gerrie Alders; 19.00 Geert Philipsen en Peter Hen- drix. Donderdag: 11 uur huwelijksmis: Geert Hendricx en John Bonants. Vrijdag: 15.00 huwelijksmis: Frans Jeuken en Martien Janssen. Zondag: 2e zondag na Pasen. Be loken Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Gertruida van Hoof-Hoex. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. Leonarda Ewalts-Janssen; 9.00 lees mis voor overl. fam Daniëls-Jacobs; 10 uur hoogmis voor overl. Huber- tus Peeters (fam. Taberina); 11.30 leesmis voor overl. fam. Jan van Cuyck en echtgenote (America); 18.30 avondmis voor overl. Johanna Janssen-Dins. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Arts en Petronella Mar tens; 19.00 avondmis voor overl. Jacques Verstegen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Elisabeth Geurts; 19.00 avondmis v. overl. Maria Evers-Clevers (jaarget.). Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmina van Dijck-Wijnen. Donderdag: 8.00 leesmis tot int. van de fam. Drabbels; 19.00 avond mis voor overl. Peter Oomens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Martens; 19.00 avondmis voor overl. Johannes de Jong. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Hendricus Vermeulen en Julia Schwachöfer; 19.00 avondmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs. Biecht gelegenheid van 5 tot 7 uur. Misdienaars! üst van 12 - 19 april Zaterdag: 10 uur boekjes: v. d. Be- kerom, Dicker, Kusters, Linders, v. Meyel, P. Peeters, H. Peeters. Zondag: 7.30 B. Pelzer, H. Rij broek; 9.00 M. v. d. Bekerom, J. van Meyel; 10 u. M. Eibers, T van Toor, R. Jans; 11.30 H. Kusters, H. Lin ders; 18.30 J. Schattorie, W. Her mans; 19.00 boekjes dezelfden als zaterdag. Week 1: 8.00 B. Pelzer, H. Rij broek; 19.00 G. Willemsen, L. van .Els. Week II: 8.00 L. Simons, W. Tijs- sen; 19.00 P. Peeters, H. Peeters. HERVORMDE GEMEENTE Zondag wordt het met financiële medewerking van Rijksmonumen tenzorg, Provincie en Gemeentebe stuur van Meerlo fraai gerestaureer de kerkje aan de Maasweg in Blit- terswijck weer in gebruik genomen. De dienst wordt geleid door de Weleerw. Heer Keers en begint om tien uur. In de kapel van Mariannhill aan de Westsingel geen dienst. PAROCHIEKERK OIRIO 2e zondag in de Paastijd. 7.00 lees mis; 8.30 Wilhelmus ten Haaff, Ca- tharina Jansgen en Hendrikus ten Haaff; 10 uur hoogmis Maria de Ponti-Pilmeijer v.w. de bejaarden vereniging. Maandag: 7.30 gest. leesmis. Dinsdag: 7.30 jaard. Henricus Maessen en Cath. Rongen. Woensdag: 7.30 geen mis; 15.00 uit dankbaarheid b.g.v. een 40-jarig hu welijksfeest. Donderdag: 7.30 gest. leesmis. Vrijdag: 8.00 gest. leesmis; 11.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Rievers-Willemssen. Zaterdag: 7.30 gest. leesmis; 19.00 avondmis Jos. Versleijen en Josefina Versleijen. •PAROCHIE C.ASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis 2e zeswe- kendienst Henr. Camps. Zondag: 2e zondag in de Paastijd. 8 uur leesmis tot int. van Maria Strijbos. Maandag: 8.00 hgm. v. dank t.e.v. O.L. Vrouw van fam. Kuypers-v. d. Pas. Dinsdag: 8 u. leesmis jrd. M. Classens-Versteegen. Woensdag: 8 u. Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offerden. Donderdag: 8 u. gez. maandd. Mart. Versteegen. Vrijdag: 8 u. gest. gez. jrd. Henr. Vissers en Mechelina Arts. Zaterdag: 8 u. leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offer den. Biechtgelegenheid: 18.30-19.00 u. Kerkpoetsen: Elly Vullings, Riky Gooren. Misdienaars: B. Geerets - J. Thie len; H. v. Rhee - W. Tielen. Akolieten: Jos Kunen, J. Rambags, P. Rambags, H. Vissers. Laatste inzameling van Vasten- aktie was: 485.50. In totaal was de opbrengst: 1062,50 (1968: f 907). PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Beloken Pasen. 7.30 lees mis voor Gerrit Borssen en Royer v. Valkengoed; 10 uur Hoogmis waar onder de plechtigheid van de Her nieuwing van de Doopbeloften tot intentie van deze kinderen en hun ouders; 11.30 leesmis voor overl. ouders Eyssen-Voncken. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Johannes Lemmens. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Petrus Pubben. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Huberdina van Rijswijck-Verhoeven. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Martinus Poels te verzorgen door de school kinderen. Vrijdag: 8.00 gest. H. Mis voor le vende en overl. fam. van Osch. Zaterdag: 19.30 avondmis voor Pe tronella van Rijswijck-Stiphout. In de hoogmis van zondag zijn de eerste banken gereserveerd voor de ouders van de kinderen die de doop beloften hernieuwen, gelieve deze banken vrij te laten. De opbrengst van de Vastenaktie bedraagt 875,waarvoor we allen hartelijk danken. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag in de Paastijd. 7.30 laesmis voor het rectoraat; 10 u. gesticht gezongen jaargetijde voor Lambertus Manders. Akolieten: Ri- nus Stevens en Frans Vousten. Misdienaars van de week: Jan en Peter Michels. Maandag: 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van familie Maas-Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Wil helmus van Heijster. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Johan na Gerrits. Zaterdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Rongen-Litjens. Biechtge legenheid van 78 uur. Te 8 uur Avondmis voor de overl. familie leden Fleuren-Ewals. Kerkpoetsen: Toos Janssen en Ti ny Michels. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag in de Paastijd. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis uit dankbaarheid fam. van Wylick. Maandag: 8 uur leesmis zal Wil helmina Geurts. Dinsdag: le dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur lees mis Theo Jacobs en zoon Leo. Woensdag: 8 uur leesmis zal Ma ria Kunen-van Rens. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Anna van Rijswijck-Verheyen. Vrijdag: 8 uur hoogmis jgt. voor zal. Joh. Burgers, echtgenote en zoon Hubert. Zaterdag: 4 uur Hoogmis uit dank fam. Reintjes-Lemmen bij 40-jarig huwelijk. Zaterdagavond 8 uur H. Mis voor zal. Henricus Verhoeven. Akolieten voor 13 april: Jan Gee- len, Harry Verhoeven en Mattie Ku- U proeft wel waarom! U heeft gelijk dat U die lekkere chocola van Verkade wilt. U weet wat lekker is. Daarom neemt U elke keer weer repen en blokken van Verkade.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 9