Treffer bij panne 'elf' benzine „£iclite dóói' in 4}tide Motocross groot succes Politierechter Uit Peel en Maas WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SZ 2325 bellen Venray in het weekend GOMMANS VRIJDAG 4 APRIL 1969 No. 14 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Men meet de mensen van Heide feliciteren. Want in de loop der jaren hebben ze letterlijk en figuurlijk hun moto-cross uitge bouwd tot een schouwspel dat tlekens meer mensen trekt. Zo konden ook afgelopen zondag duizenden weer getuigen zijn van spannende gevechten op een circuit dat telkens opnieuw aantoont een van de beste te zijn voor dit doel HARRY DR1ESSEN UIT STEIN DE GROTE PECHVOGEL Burgemeester Schols kon na de opening zelf zien, wat de organisa tors allemaal hebben bereikt na ja ren. Duizenden bezoekers, ondanks het feit dat de weergoden nu niet bepaald gunstig waren én zelfs voor regen zorgden, die het toch al zware parcours dubbel moeilijk maakten. Lag het daaraan dat het Roode Kruis ditmaal zo' dikwijls moest hulp bie denWant dat was een der ken merken van deze cross, dat mis schien te veel risico's werden geno men, te nonchalant werd gereden, dat men in het vuur van het gevecht de veiligheid wel eens aan de motor- wielen lapteMaar het heeft weer gedenderd in Janslust en de reuk van de verbrande olie en ver brande kleppen zal men nog lang kumnten ruiken. En nog lang zal men kunnen napraten over het feit dat 'n rijder als Harry Driessen te grote ri sico's nam, door bij de 500 cc'ers een zekere overwinning in de waag schaal te stellen, waardoor van Heugten zijn kans kreeg Nog lang zal men ook kunnen praten over het sterke rijden van Peter Willems uit Ysselsteyn, die met zijn nieuwe fabrieksmachine pech had, maar met zijn oude Zweedse machine, ondanks het feit dat op een gegeven moment de ach- terbrug in tweeën klapte, toch een eervolle zevende plaats wist te ha len. En ook Kleuskens zal men met ere noemen, die voor eigen publiek bij de junioren geen slecht figuur sloeg en die we wind en wederdie- nende naast Willems in nog andere wedstrijden zullen gaan zien. Kortom het is een spannende en enerverende strijd geweest met zijn pech- en geluksgevallen, met gewon den en winnaar en men kan met goede moed beginnen aan de vol gende Uitslagen junioren 350-500 cc: le manche: M. v. Donselaar. Nijme gen; 2. G. Kruisman, Wychen; 3. G. W. Wassink, Arnhem; 4. J. R. Stui- venberg, Velp; 5 A. Kleuskens, Ven- ray. 2e manche: 1. v. Donselaar, Nij megen; 2. Heysink, Amsterdam; 3. J. R. Stuiverberg, Velp; 4. J. Hofman, Nijmegen; 5. T. Rouw, Wych!en. Na verrijden van de 3e manche was de totale uitslag: 1. M. v. Don selaar, Nijmegen 100 pnt.; 2 en 3. G. Wassink, Arnhem en Heysink Am sterdam ex equo 56 pnt.; 4. A. Kleus kens, Venray 48 pnt en 5. J. Oostra de Wijk 47 pnt. Zijspanklasse: le manche: 1. J. ten Thije, Haaksbergen; 2. Ben Snijder, Breda; 3. F. Suykerbuik de Heen; 4. H. Uytdewillige, Kruisland; 5. R. Drewes, Breda. 2e manche: 1. J. ten Thije, Haaks bergen; 2. Ben Snijder, Breda; 3. B. Doeschate, Haaksbergen; 4. W. v. d. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY WAARSCHUWING VOOR SCHARENSLIJPER De rijkspolitie in Noord-Limburg heeft een waarschuwing doen uit gaan aan de bevolking om voorzich tigheid te betrachten bij het mee geven van scharen en messen aan een scharenslijper om die te slijpen, zonder vooraf naar de kosten te heb ben gevraagd. Meerdere klachten zijn'bij de Ven- rayse politie binnengekomen van in woners welke menen opgelicht te zijn. De bedoelde scharenslijper vroeg aan de 16-jarige bediende van Hotel De Keizer in de Patersstraat om alle messen mee te geven. De bediende veronderstelde dat dit in afspraak was van de eigenaar. Toen de messen geslepen waren, wilde de scharenslijper 60 gulden incasseren. De eigenaar weigerde dit en aangifte bij de rijkspolitie volgde. De rijkspolitie heeft de scharen slijper nog niet kunnen achterhalen, maar het vermoeden is dat deze scharenslijper elders ook dezelfde praktijken wil uitoefenen. Linden, Deume; 5. A. van Katwijk, Rotterdam. Totaaluitslag: 1. J. ten Thije uit Haaksbergen 50 pnt.; 2. Ben Snijder, Breda 48 pnt.; 3. B. ten Doeschate, Haaksbergen 45 pnt. 4 en 5 ex aequo A. van Katw-k, Rotterdam en H. Uitdewilligen, Kruisland 41 pnt. Het grote spectaculaire vakmans- werk is nog altijd de klasse senio ren; ook in Heide is het een dave rend motorgeweld geweest met hun 500 cc motoren. Harry Driessen uit Stein was hier de grote kanshebber. Na de eerste twee manches op zijn naam te heb ben geschreven kwam hij in de der de manche ten val. Verdere uitslag le manche: 2 Jan Keizer, 's Heeren- berg; 3. Frits Selling, Amsterdam; 4. A. van Heugten, Stoutenberg; 5. Stef v. d. Sluys, Arnhem. De Ven- rayer Peter Willems eindigde hier als 7e. In de 2e manche werd 2e Fons v. Heugten, Stoutenberg 3. Roesink, Diepenheim; 4. Fr. Selling, Amster dam; 5. Jan Keizer. De 3e manche gaf een totaaluitslag welke nogal afweek van de voor gaande manches. Einduitslag: 1. v. Heugten, Stoutenberg 100 pnt.; 2. Roesink, Diepenheim 99 pnt.; 3. Fr. Selling, Amsterdam 98 pnt.; 4. Jan Keizer, 's Heerenberg 96 pnt.; 5. Stef v. d. Sluys, Arnhem 92 pnt.; 6. A. v. d. Boom, Zeelst 79 pnt. Vermeldenswaard is nog dat de Venrayse vrijwillige brandweer en de rijkspolitie op eventualiteiten wa ren voorbereid, maar niet in aktie behoefden te komen. De organisatie was perfect en burgemeester drs. Schols verrichtte het openingscere- monieel. VENRAYERS STALEN AUTO IN HELMOND De rijkspolitie van Bergen wist drie Venrayers aan te houden, in de leeftijd variërend van 21 tot 23 jaar, welke in Helmond een personenauto hadden gestolen, v. d. B., P. en v. H. zijn ingesloten op het politiebureau te Helmond. De wagen kon inmid dels achterhaald worden. GESTOLEN AUTO VERNIELD VOORDAT EIGENAAR HEM MISTE De rijkspolitie te Svenum trof een totaal vernielde auto aan. Van be stuurder of inzittenden was geen spoor te bekennen. De wagen bleek toe te behoren aan de Venrayse ho telhouder v. d. B. in de Schoolstraat. De eigfenaar had niet gemerkt, dat zijn auto die naast het hotel stond geparkeerd, gestolen was. Hij ,kon nu zijn totaal vernielde wagen terug halen in Sevenum. Van de daders ontbreekt ieder spoor. VENRAY BLIJFT EERLIJKE VINDERS HEBBEN De Venrayse mevr. v. d. G. kwam aangifte doen dat zij een portemon- naie met ruim 100 gulden inhoud had gevonden. Zij deed deze aan gifte voordat mevr. v. d. H. aangif te kwam doen van het verlies. Mevr. A. J. v. S. miste een nog groter bedrag, maar binnen 20 mi nuten na de melding kwam ook hier een eerlijke vindster opdagen. SCHOORSTEENBRAND Zondagmiddag werd de vrijwil lige brandweer van Venray gealar meerd voor ëen schoorsteenbrand in de boerderij van de landbouwer L. aan de Geysterseweg. Voordat de brand grotere schade kon aanrichten was deze al deskundig geblust. BESTUURDER GEWOND Op de Overbroekseweg ontstond een frontale botsing tussen een trac tor bestuurd door M. uit Leunen en een personenauto bestuurd door H. uit Bergen. Laatstgenoemde bestuur der moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. Auto en tractor wer den zwaar beschadigd. BLIKSCHADE Blikschade ontstond toen de per sonenauto bestuurd door mej. G. uit Horst op de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum tegen de geparkeerde auto van W. uit Geysteren botste. „Welja, en Pietje kan 't weer be- zuurkolen!" riep een inderdaad wat vaalglasachtige winkelbediende voor het hekje uit. „Bewat?" informeerde de po litierechter belangstellend. „Bezuurkolen, ik mot 't altijd be zuren. Krijg ik zuurkool wat ik he lemaal nie belief, alleen omdat 'n ander me op me huid zat." „Met zuurkool?" „Neem mij nouNee, toen ik te laat thuis kwam vanwege die knokpartij waarbij Pietje natuurlijk t loodje legde, had m'n vrouw ook nog wat te zeggen." En wat schaft de pot as Pietje 's nachts te laat is thuisgekomme?" „Zuurkool" raadde de rechter. „Jij mag nóóit meer meedoen as ik hier weer terechtstaan', antwoord de de armetierige verdachte. „Je ken 't me wel anzien ook, zeker, 'k Krijg ik amper genoeg te vreten. Drie of viermaal zuurkool in de week, man, ik kots d'r van!" „Dan moet je juist niet vechten, dan delf je altijd het onderspit." „Hè'je 't door, makker? Pietje vecht echt nie voor z'n plezier, hoor. Alleen astie op z'n huid gezeten wordt, dan mept ie terug. Ken je begrijpe dat ik niet de aanvaller ben." Zo, bij stukjes en brokjes, konden we het relaas gaan begrijpen. Elke getuige droeg een nieuw deeltje van de legpuzzel aan, door omstandig uit te wijden over zijn eigen rolletje in de grote vechtpartij van „al die an deren". Samen was het nogal een opstootje geweest, eerst in en later buiten het café.Een opstootje waar bij van een zaak naast het café ook nog een winkelruit sneuvelde. De politie moest er aan te pas komen, laodde het hele gezelschap in een verkeersongevallenwagen en schreef alle namen op. De meesten slikten de waarschuwing en gingen" ont nuchterd heen. Maar niet de nog van honger rammelende Pietje. De ze eiste een maaltijd. Omdat hij op die tijd thuis een warm maal placht te nuttigen. „En op schrille toon, edelachtbare" vertelde een gemoedelijke, ietwat gezette wachtmeester. „Maar 't was bij ons al hond in de pot. 't .Was al na middernacht, moet u rekenen. Dan is 't er geen souper meer bij voor de gasten." ,Ken jij doen, jij teert op je vet 's nachts", meende de bloedarmoedi ge schaduw voor de balie. „Maar u hebt 't toch overleefd", konstateerde de politierechter. „Ziet u mij bloeien van binnen?" ,Nee, bent u zo'n binnenbloeier- tje?" „U zult er in elk geval voor moe ten bloeden" dacht de officier. „En waarvoor dan wel, is ik vra gen mag?" „Vanwege de vernieling." „O ja, dan ga ik in de vernieling. Omdat de één of andere onbekende sinjeur een glas gemolesteerd heeft, moet ik 't gedaan hebben „Een glaseen etalageruit zult u bedoelen." O, is dat geen glas meer teges- worig. Maar ja, Pietje mot hange." „U had ook een glaasje op." „Jazeker, ik had de nodige etalage ruiten achter m'n kiezen." „Dat kan dik geld kosten." „Nou ja, dan ga ik maar liever zitten." „Voor die etalageruit kunt je niet gaan zitten „Dat weet m'n neus ook. En in die etalage zal 't ook nie kunne. Ik draai natuurlijk weer de bajes in." „Ik bedoel dat die ruit betaald moet worden, buiten de boete." „Dat glasie, da's al gebeurd." Verwondering bij de officier en bij de politierechter. Het bleek, dat Pietje de verzekering bedoelde. Maar hij hield er geen rekening mee, dat de verzekering bij hèm zou aanklop pen als hij veroordeeld werd, omdat hij dan de schuldige zou zijn. En dan kan de uitkering op hem verhaald wordlen. Het werd tenslote vrijspraak. De getuigen herinnerden zich geen van allen meer, wie precies de etalage ruit stuk gedrukt had en daar ging het om. „Dit keer zul je 't niet bezuur kolen", dacht de rechter. „k Zal toch maar vast 'n zakkie patat hale", overwoog de dunne, ,,'t ken toch nog wel laat worden, want 't mot nog gevierd worden, hé?" De hamerklap viel niet op in de proestende geluiden. VEILIGHEIDSGORDEL REDDE MEVROUW Op de kruising Midden Peelweg Deumeseweg botste de personenauto bestuurd door J. K. uit Vlissingen tegen de personenauto bestuurd door de Helmonder A. H. v. d. B. De eerstgenoemde wagen sloeg over de kop. De naast de bestuurder zittende echtgenote ondervond de deugde lijkheid van haar veiligheidsgordel. Zij had geen noemenswaardige ver wondingen toen zij uit de totaal vernielde wagen kwam. Het was weer een voorrangskwestie die de politie ter onderzoek krijgt. het l-a-n-g-s-t-e laken van Nederland voor de laagste prijs! verkrijgbaar bij: Langstraat 61 Venray Telefoon 1281 I GRASLINNEN- EN FLANELLEN LAKENS, GLAD EN GEBORDUURD, ook in sets TREFFER PYAMA'S OVERHEMDEN WEEKENDERS DUSTERS Daar hangen meerdere paardenhoofdstellen in café Rongen in Hei de. Een café van de oude stempel, gezellig en gemoedelijk, zoals ook de bijeenkomst van B. en W. met de inwoners van dit kerk dorp gezellig en gemoedelijk was. Niet dat men in Heide geen pro blemen heeft, maar men is zich bewust dat ook een gemeente geen ijzer met handen breken kan en dat de beperktheid, die men zelf gekozen heeft, nog geen engheid en stugheid hoeft te worden. Voorzitter Loonen sprak in deze trant zijn welkomstwoord, waarbij hij er niet aan voorbij ging dat het in stand houden van een rectoraat toch wel zware lasten met zich brengt voor de inwoners van dit kleine kerkdorp. Maar van de an dere kant wil men toch voor geen geld van de wereld die kleine ge meenschap kwijt, waarin men is op gegroeid, waarin men leeft en ge leefd heeft.Maar die kleinheid brengt er zijn beperkingen mee. Een „duur" rectoraat, een verenigings leven dat te weinig variatie biedt, een school met in feite te weinig leerlingenOok hier heeft men zorgen voor de toekomst TOEKOMSTIGE ONTWIKKELING Burgemeester Schols nam bepaald geen blad voor de mond toen hij de toekomstige ontwikkeling van dit kerkdorp afschilderde. Hij wees er op dat een dorp dat op zich zelf kan bestaan minstens een aantal inwo ners nodig heeft van 2500 tot 3000 Bereikt men dat niet dan zullen er iltijd problemen blijven bestaan, zowel op het gebied van het onder wijs, als op dat van de openbare nutsvoorzieningen, op dat van het winkelbestand, op het gebied van 't verenigingsleven, op het gebied van ontwikkeling ♦'en ontspanning Wil men in kleinere dorpen iets van die problemen oplossen dan kost dit verhoudingsgewijze dermate grote kapitalen, dat economisch gezien het inderdaad beter is dergelijke kleine re dorpen te „bevriezen". Dit laat ste is het standpunt van een Pro vinciale Planologische Dienst. Het Venrayse gemeentebestuur 'daaren tegen meent dat men bestaande ge meenschappen, zoals Heide e.a. maar niet even kan „bevriezen". Heide heeft in het verleden energie en ge meenschapszin genoeg getoond, om te bewijzen dat ook dergelijke klei ne gemeenschappen recht van be staan hebben, mits ze voldoende le venskracht blijven behouden Die levenskracht, die ook in die kleinere kernen aanwezig is, moet, aldus het standpunt va Venrays B. en W., zijn kansen krijgen. Dat denkt men dan te verwezen lijken door bijv. te zorgen dat ook in deze kleine kernen voldoende bouwgrond aanwezig is. Hiervoor wordt wat Heide betreft, gezorgd via de ruilverkaveling. Wie bouwen wil in zo'n kern, heeft grond beschik baarHet heeft geen zin een der gelijke kern groter te maken door bv. de bouw van een flink stel wo ningwetwoningen. Afgezien van het feit dat dit praktisch onmogelijk wordt, gaat men op die manier een bepaalde injectie geven, die waarde loos is voor het gemeenschapsleven en de toekomst alleen maar vertroe belt Wat Heide betreft, zo merkte de burgemeester op, dat deze agrarische kern door de ruilverkaveling be hoorlijk wordt gemoderniseerd en wat zijn wegen betreft, wat zijn wa terlossingen aangaat en wat de be drijf sindeligg betreft. Voor een be hoorlijke buitenverlichting is ge zorgd. Een busverbinding geeft nieu we mogelijkheden, terwijl de uit bouw van Venray-centrum steeds dichter naar Heide toegaat en prak tisch aan de grens van dit kerkdorp komt liggen In die zin dacht hij dat Heide toch nog altijd op een goede ontwikkeling kan rekenen ofschoon geen mens durft voorspellen hoe over een 10-20 jaren de wereld er hier uit kan gaan zien OPKNAPBEURT Om de leefbaarheid te bevorderen zal men ook pogen de kleinere pro blemen op te lossen. Zo is er de school en de kerk, die er nog altijd een beetje rommelig biiliggen. Een goede opknapbeurt werd in het vooruitzicht gesteld, waarbij ener zijds de wegen verhard zullen wor den, anderzijds via een pleintje dat aangekleed en beplant wordt, de kom van Heide een heel wat fleu riger aanzien zal geven. Er werd eerst gevraagd om een bi tumen verharding, maar de kosten factor speelt ook een rol mee en nu komt er een gedeeltelijke vaste ver harding en een gedeelte dat een grintverharding krijgt. Het idee om voor de school een verhard „kuit-veldje" te maken, dat ook op deze vergadering gebracht werd, kreeg niet de steun van het kerkbestuur, dat daarmede haar aandeel in de beplanting al vernield zag. Besloten werd later na veel over en weer gepraatdat een der gelijk veldje het beste kon worden aangelegd achter het jeugdgebouw. AFGEBRANDE KERK WORDT JEUGDGEBOUW Daar zaten we dan al meteen bij een ander probleem, namelijk wat men moet aanvangen met de jeugd in Heide. Die zal een plaats en ruim te vinden in de oude noodschool die weliswaar gedeeltelijk is afgebrand, maar juist zo ver, dat de ondergrond die geen eigendom was, nu vrij ge komen is. Is de ondergrond nu dus opgelost, ook de rest komt in orde, als daar nu een nieuwe muur in ge bouwd wordt. Daarvoor stelt de ge meente de brandpenningen ter be schikking, zodat dus op vrij" korte termijn die zaak in orde kan worden gebracht. Alleen noemde de Burge meester het een bijzonder trieste en nare zaak, zoals een en ander er bij ligt„Daar geeft men beslist geen voorbeeld aan de jeugd....", zo on derwees hij, doelend op de kapot gesmeten ramen en de vuilnisbelt die men rondom gemaakt heeft. VUILNISBELT En daarmede zitten we al bij het volgende probleem, men weet op de Heide niet waarheen met het vuil nis. Dat gooit men blijkens ver klaringen uit de vergaderingen zelf nu achter het oude kerkgebouw of in de bossen achteraf. Men zoekt van gemeentewege inderdaad naar een terrein voor vuilnis te bergen, maar heeft nog niets gevonden. Men denkt ook al aan een stort plaats voor Leunen, Heide en Veu len, maar staande de vergadering wist men misschien over de Deur- neseweg een plaats, die daarvoor te gebruiken zou zijn. En zo schreef na de vergadering de vertegenwoordi ger van gemeentewerken nog eens alles uitvoerig in zijn boekje en komt er misschien een oolossing toch nog onverwacht uit de bus. VEILIG VERKEER Nu we het dan toch over de bus hebben, Heide wordt ook aangeslo ten op het openbaar vervoer, zoals dat deftig heet. De Zuid-Ooster gaat, wanneer de wegen daartoe geschikt zijn, van Venray voortaan over Hei- de-Ysselsteyn naar Deume rijden v.v. Ofschoon Heide dat van de ene kant wel prettig vindt, blijkt van de andere kant het verkeer toch al dus danig toe te nemen dat men wel eens zijn hart vasthoudt i.v.m. de snelheden, waarmede door dit dorp gejagen wordtEen maximum- snelheidsverbod van 50 km dacht de burgemeester er echter in Maastricht niet uit te kunnen halen. De eigen verantwoordelijkheid komt hier weer om de hoek kijken, waarbij nog mag worden opgemerkt dat de jeugd gewoonlijk de ver keersregels, dank zij het verkeers- onderwijs, beter kent dan de oude ren, wier kennis dikwijls bedroevend is DAT WAS HET DAN ongeveer tenminste, want men heeft later rond de grote kachel nog eens rustig over het een en ander verder gepraat. Daarbij kwam dan uit de bus, dat de grond, die men voor wo ningbouw via de ruilverkaveling wil reserveren zon 120 meter bread is, zodat er nog al wat huizen op terecht kunnen. Men wist verder te bereiken dat de bouwevrgunning voor de nieuwe muur in het toekomstige jeugdge bouw geen kapitalen zou gaan kos ten en dat men van gemeentewege ook eens zou kijken naar de kapot- gegooide ramen, die schijnbaar te groot zijn. Men sprak nog eens over volleyen en over de inbreng van Heide in het Leunse voetbalveld, kortom als burgemeester Schols nog niet helemaal op de hoogte was, dan werd hij het in dat gesprekEen gesprek, dat zoals voorzitter Loonen uitdrukkelijk stelde, de burgers van Heide dan wel geen gouden bergen beloofd heeft, maar waar men we derzijds begrip gekweekt heeft voor elkanders problemen en moeilijkhe den. Hij vertrouwde derhalve dat dit initiatief jaarlijks zijn vervolg zou kijgen AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY van 5 april 1919 Inlevering van wapens. - Naar schatting hebben ongeveer 20.000 verlofgangers geen gevolg gegeven aan de oproeping om hun geweren in te leveren. Weiten. - Mgr. Dr. Poels gaat zich te Heerlen vestigen en het rec toraat Welten wordt een parochie. Het suikerrantsoen. - Het sui kerrantsoen zal in de zomermaanden indien mogelijk nog vroeger met één ons per week per hoofd worden vermeerderd. Venray 5 April. - Donderdag middag worden aan de leden van de Burgerwacht alhier de geweren, ka rabijnen, bajonetten en patroontas- schen uitgereikt. De schietoefeningen met margapatronen zullen spoedig een aanvang nemen. Naar wij vernemen is aan het personeel van het Distributiebureau alhier ontslag aangezegd met ingang van 1 Juli a.s. Met St. Ct. no. 76 zijn verzon den afdrukken van de Statuten be treffende het R.K. Vakgilde „St. Jo zef" voor de Patroons in de bouw en aanverwante vakken te Venray. Districts Arbeidsbeurs Venray worden gevraagd: 3 boerenknechts voor Paschen; 1 huishoudster voor Venray burgerdienst; schoenmakers- knecht voor Horst; leerling schoen fabriek en gasfabriek; smidsleerling; koperslagersleerling voor Venray; grondwerkers voor accoordwerk on der Venray; 1 2e meid, 5 burger-, 2 boeren- en 4 keukenmeiden; 3 schil ders voor Venray; 1 zweitser (voor gehuwden woning); 1 jongen bij paarden; 2 kleermakers; 1 kinder meisje, 1 meisje 1415 jaar voor Venray. Bieden zich aan: 3 bakkersknech ten, 2 meisjes van 15 en 13 jaar, 1 leerling-banketbakker, 1 timmer mansknecht, 4 jongens 13-15 jaar boerenwerk; 2 paarden- en 2 boe renknechts 22 - 20 jaar; 1 bank- en. vuurwerker. Heelden kiezers. - Bij de morgen te houden stemming over de gros lijst houden zich beleefd aanbevolen de aftredende leden van de gemeen teraad van Venray.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 11