Goed achterlicht? Allicht! Houd uw snelheid intoom! Nu een platenspeler van De Mulder L -r Maak uw auto winterhard TAFELTENNIS Voor de kerst KERSTMIS MODERNE BEELDEN GROEPEN G' Pouwels Warenhuis Vrijdag en maandag zijn wij tot 9 uur geopend zaterdag en dinsdag sluiten wij om 6 uur. Plastic tafellakens 1,50 Kerst servetten vanaf 35 ct Kinder kaarsfiguren en verder kaarsen in diverse prijzen. Drogisterij GREEFKENS KAKOCHlf KERK MERSfclO Zondag: 4e zondag van dc advent. 73.0 leesmis voor Michel Jeurissen; 10 u. Hoogmis voor leden van de Veeverzekering; 11.30 leesmis uit dankbaarheid tot int. van fam. Eys- sen-van Dijck. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ar- noldina Michels-van Vegchel. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Mar- tinus Gerrits en echtgenote. Woensdag: Hoogfeest van Kerst mis. 12.00 Nachtmis voor alle paro chianen; 7.30 leesmis voor Henricus van Helden; 10 u. Hoogmis voor vre de op aarde; 11.30 leesmis voor An- toon Verhaag. Donderdag: Tweede Kerstdag. H. Stephanus. 7.30 gest. lsm. voor Anna Cath. Muysers; 10 u. Hoogmis voor Peter Hubertus Versteegen; 11.30 leesmis voor Petronella van Rijs- wijck-Stiphout. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis tot bijz. intentie. Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor Mar- tinus Poels, Petronella Jenniskens, Wilhelm Nellen en Gertruda Litjens 19.00 Avondmis voor Maria Arts-v. d. Bemt. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en maandagavond van half ze ven tot half negen bü vreemde biechtvader. De zieken ontvangen de II. Com munie op Kerstdag na H. Mis van 7.30 uur. Kerstdag gelegenheid om de en veloppen van de Adventsaktie t.b.v. pater van Meyel in te leveren- RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag van de advent. 7.30 leesmis voor Johannes en Hen- drikus van Kempen; 10 uur Hoog mis voor Hubertus Janssen, Anna Maria Philipsen en Johannes Jans sen. Akolieten: Piet Derikx en Har- rie Droesen. Misdienaars van de week: René en Rikie Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Biechtgelegenheid: van 45 uur. Boeteviering van 5.00- 5.30 uur. Boeteviering: 5.45-6.15 uur; Boeteviering van 6.30-7.00 uur. Dinsdag: Vigilie van de Geboorte des Heren. Te 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Peeters-Janssen. Biechtgelegenheid van 5-6 uur. Boe teviering van 6.00-6.30 uur; Biecht gelegenheid van 6.30-7.00 uur. Boe teviering: van 7.15-7.45 uur. Woensdag: Kerstmis. Te 24 uur Nachtmis voor de overl. ouders En- gelbertus Nellen en Helena Rutten. Misdienaars: Jan en Jan Janssen, Jeu en Peter Spee, Karei Arts en Martien Peeters. Te 7.30 Dageraadfe- mis voor Toon Seijkens. Na de Da geraadsmis wordt de H. Communie naar de zieken gebracht. Te 10 uur Dagmis voor een goede uitkomst. Misdienaars: Jan Nabben, Peter Muijsers, Harrie Maas, Martien Poels, Jan en Peter Michels. Wie een, twee of drie missen meeviert, mag ook een, twee of drie maal communiceren. Lof te 3 uur. Donderdag: Tweede Kerstdag. Te 7.30 leesmis voor het rectoraat. Te 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Misdienaars: Naud en Jan Gielens, Jan en Jan Janssen, Jeu en Peter Spee. Vrijdag: 7.30 leesmis voor het rec toraat. Zaterdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid: van 67 uur. Te 7 uur avondmis t.b.i. Kerkpoetsen: Tilly Linders en Maria van Meijel. ?r<"TORi AT VEUIEN Zondag: 4e zondag van de advent. Zaterdag en zondag Adventsaktie voor Latijns Amerika, kollekte in de kerk. Zondag: 8 uur leesmis voor de pa rochie; 10 uur Hoogmis, 2e zeswe- kendienst voor zal. Lambertus Jans sen; 2.30 Adventslof. Maandag: 8 u. leesmis voor zal. Anna van Rijswijck-Verheyen; 's av. 7.30 Boeteviering voorbereiding Hoogfeest van Kerstmis, daarna H. Mis voor een overledene. Dinsdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Hen ricus Holtackers en echtg. Biecht gelegenheid van 34 uur in één biechtstoel en van 6 tot 8 uur in 2 biechtstoelen. Woensdag 25 dec.: Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis zal. Rec tor J. Geurts; 8 uur lsm. voor de parochie; 10 uur Hoogmis jgt. voor zal. Jan Reintjes; 2.30 Kerstlof. Donderdag: 2e Kerstdag. 8 uur leesmis overl. fam. Geelen-Boonen 10 uur Hoogmis 2e zeswekendienst voor zal. Piet Cleven. Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Maria Kunen-van Rens. Zaterdag: 7.30 's avonds leesmis voor Martinus van Staveren. Akolieten voor 22 dec.: Gerard Koenen, Harry Verhoeven en Mat- tie Kunen. Voor 25 dec.: Nachtmis: Harrie Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. Voor 25 en 26 dec. Hoogmis: Ge rard van Staveren, Harry Drabbels en Cor Janssen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 21 dec.: 's avonds om 7 uur te Holthees: Boete- en Eucha ristieviering. Zondag: 4e zondag van de advent. 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor Wilh. Janssen en overl. ouders. Maandag: 9 uur H. Mis; 's avonds 7.30 Boeteviering en Eucharistievie ring. Dinsdag: vigilie van Kerstmis. 9 u. H. Mis; van 7 tot 8 uur gelegenheid om de biecht te spreken. Woensdag: Hoogfeest van Kerst mis. 5 uur pl. Nachtmis (nit. Antoon van Dijck en zoon Ser); 8 uur H. Mis; 10 uur pl. Hoogmis int. Gerrit Janssen. Donderdag: 2e Kerstdag, feest van de H. Stephanus. 7.30 H. Mis overl. fam. Seykens-Fleurkens; 10 uur Hoogmis Wilh. Janssen en overl. ouders. Vrijdag: Feest van de H. Johannes 9 uur H. Mis voor Joh. Hub. van de Winkel. Zaterdag: 9 uur H. Mis; 's avonds om 7 uur Avondmis te Holthees. EERSTE KLAPPEN VIELEN REEDS .lioog tüd voor De felle nachtvorst van afgelopen week bracht vele automobilisten in moeilijkheden. Autobezitters ontdek ten dat hun koelsysteem was bevro ren. Sommigen ontdekten het te laat. Hun onkosten van een vol ledige motorrevisie of erger va rieerden van 400 tot 1000 gulden. Anderen werden daarvoor gespaard, omdat zij tijdig ontdekten wat er aan de hand was of omdat hun accu het liet afweten zij hadden het spreekwoordelijke geluk bij een on gelukje. Aan een nieuwe accu wa ren zij tóch toe. Garages en servicenters werden overspoeld met acute problemen. Iedereen tegelijk helpen was onmo gelijk. Tijdig winteronderhoud aan de auto had dit kunnen voorkomen. Verbazingwekkend toch, hoe duizen den automobilisten, die hun vierwie lig troeteldier tenminste wekelijks in de watten leggen, in dit opzicht ieder jaar te kort schieten. Laksheid? Verkeerde zuinigheid? Wij weten het niet. Maar zo ooit, dan heeft wel dit jaar de vroege nachtvorst aangetoond dat het de uiterste tijd is om de auto „winter hard" te maken. Hiernaast enkele tips voor dat winteronderhoud. De winterbeurt, waarvoor de auto thans rijp is, dient beslist verder te gaan dan anti-vries service voor koelsysteem en ruitensproeier. Wat moet er zo al meer gebeuren? 1. Het elektrisch systeem contro leren en isoleren met vocht verdrij ver. Half versleten bougies en kon- taktpunten geven startmoeilijk heden. 2. Controle op het goed functione ren van de ruitewissers en op de staat waarin de wisserbladen ver keren. En goede anti-condensdoek of een anti-condenspasta is geen luxe. 3. Scharnieren en sloten oliën en een zgn. slot-spray aanschaffen. 4. Controle op carrosserie en on derzijde. „Rustbannen" is een probaat mid del hiertegen. Een extra poetsbeurt met een aparte beschermingslaag voor het chroomwerk, kan nooit kwaad. 5. Accu nazien. Van elke twintig auto's is er één waarvan de accu dringend aan vernieuwing toe is. Re gelmatige controle van de accu is noodzakelijk. Het vloeistofpeil van een accu moet ongeveer éénmaal per maand worden nagekeken. Mocht het peil lager zijn dan 1/t - 1 cm boven de platen dan moet hij worden bijge vuld Overbelasting is de oorzaak dat 80°/o van alle accu-problemen. Over belasting treedt zelden op door veel rijden alléén, maar wél door veel rijden (meer dan 25.000 km per jaar) in combinatie met een onnodig of overmatig gebruik van de accu. Een andere mogelijke oorzaak is juist het tegenovergestelde van overbelasting. Wie niet meer dan 4.000 km per jaar rijdt, stelt zijn accu bloot aan verzwaveling van de loodplaten. Vanzelfsprekend zijn normale ou derdom en slijtage van de accu een derde oorzaak. Na twee jaar gebruik nadert elke accu zijn kritieke leef tijd. De opvatting dat anti-vries een noodzakelijk kwaad is zo laat mogelijk erin en zo snel mogelijk er weer uit! is door deze nieuwe ontwikkeling reeds lang achter haald. Wie volgens bovenstaande richt punten te werk gaat, gunt zichzelf een winterharde auto en navenant rijplezier. 'A; Van links naar rechts: vochtverdrijver op elektrisch systeem - ruiten wisser kontrole - „rust-bannen" aan de enderkant - juist afstellen van de koplampen. Accu onderhoud of -vernieuwing. 6. Banden nazien. Gladde banden zijn levensgevaarlijk op natte we gen. Het is bovendien strafbaar er mee te rijden. De wet gaat straks een minimum van 2 mm profiel diepte voorschrijven. 7. Lichten controleren en afstellen. De A.N.W.B. verlichtingsakties we zen uit dat ruim 90 pet. van de on derzochte auto's met onjuist afge stelde koplampen reed. Zorg voor 'n extra lampensetje in het dashbord- vakje. 8. Doorsmeren, olie verversen. I Wacht gedurende dit seizoen eens [niet tot de volgende 5.000 of mis schien wel 10 000 km van het sme ringsadvies erop zitten. 9. Anti-vries toevoegen. De toe voeging van antivries is niet uitslui tend een paardemiddel tegen bevrie- j zing. Het betekent ook dat, één- maal per jaar, een zeer wenselijke controle en reiniging van het koel systeem kan plaats vinden. Sommi ge anti-vries soorten (b.v. Esso's anti Freeze Coolant) bevatten een speciale toevoeging die ook tegen corrosie beschermt en een reinigen de werking heeft. In deze samen stelling heeft men bovendien met een „long-life"-produkt te doen dat twee jaar meegaat. KONIJNENSPORT Op de grote tentoonstelling te As ten, die zaterdag en zondag j.l. ge- I houden werd, namen 3 leden deel van De Peelhaas uit Venray. Het iwas weer een succesvolle dag voor Ide Peelhazen. Van de 375 dieren die ingeschreven waren wist H. Willems het kampioenschap van het geheel te verwerven met ijzeren ram 1 zzg en met witte voedster op 1 na de beste ook met 1 zzg; dus 2 dieren en 3 bekers en 2 geldprijzen. J. Strijbosch was niet zo goed, maar toch nog 2 dieren met 2 x zg, grijs en wit. M. Poels met kleurdwerken 2 x zg met wit en blauwgrijs en met zijn duiven ook 2 x zg. Nogmaals leden: denkt aan de grote tentoonstelling in Den Bosch op 17, 18 en 19 januari a.s. Uitslagen: Red Stars 2Blue Star 4 64 Zaterdag 14 - december werd er maar één wedstrijd gespeeld, de an dere teams hebben tot 4 januari vrij. Red Stars 2 stond met Blue Star 4 aan de kop van de tweede klasse; Blue Star had één wedstrijd verlo ren en Red Stars 2 heeft twee keer gelijk gespeeld. Het werd dan ook een wedstrijd waarin de zenuwen de spelers danig parten speelden. Tot en met de laatste set bleef de strijd spannend en maar liefst 8 van de 10 sets moesten in derde game beslist worden. Hoewel Red Stars 2 de gehele wedstrijd één puntje op de tegenstander voor bleef, bleef de overwinning in het onzekere. In de ze wedstrijd won J. Verblakt 2x, Th. Verhalle 2x en H. Barents; lx. Te vens werd het dubbel in drie ver moeiende en enerverende games ge wonnen! Zaterdag speelt Red Stars 2 tegen het eerste team van Koningslust, dit zal weer een spannende strijd wor den, daar de heren van Koningslust ook tot de koplopers van de derde klas behoren! Mej. A. Verblakt is uitgenodigd om a.s. zondag in Den Haag, met mej. L. Vaessen en Driessen uit Maasbree en Venlo-Genooi de pro vincie Limburg te vertegenwoordi gen. Zij zullen in Den Haag als één team tegen andere teams uit andere provincies aantreden. geheel nieuwe sortering in kerststallen imit. kerstbomen blijven groen vallen niet af met standaard leuke wandversieringen tafelversieringen tafellakens en -lopers en servetten rood lint kerstklokken kerst-rand-versieringen kerstboomverlichting waxine glaasjes waxine lichtjes sterren-regen reuze keuze in alle soorten kaarsen en kaarsjes grotpapier watten crêpe-papier kunstbloemen •'ook in potjes hulsttakjes engelenhaar ijs en lamnetta kerst- en nieuwjaars kaarten en -brieven kandelaars kaarsen-houders mos kerstballen kerstfiguren ballendraad taartkaarsjes REUZE KEUZE, U MOET HET KOMEN ZIEN IN HOFSTRAAT 10 TEL 1566 JULIANASINGEL 2 vrijdag, zaterdag en maandag geopend tot 9 uur nm. VERSCHRIKKELIJK GROOT ASSORTIMENT Weet u al welk merk en welk type platen speler u gaat aanschaffen? Misschien vindt u het erg moeilijk de juiste keuze te doen omdat er zo'n verschrikkelijk groot assor timent is. En enorme variatie in prijzen. Al vanaf f 92,-. Uit ervaring weet men bij De Mulder dat het voor veel mensen niet ge makkelijk is, dat apparaat te kopen, dat juist alles heeft wat men wenst. Platenspe ler met versterker? Met stereo? Zonder versterker? Wisselaar? Electro grammo foon? Welke kleur? Omdat u vele jaren plezier wilt hebben van zo'n apparaat, daarom neemt men bij De Mulder graag de tijd voor een gedegen advies en een duidelijke demonstratie Dan pas weet u precies welke keuze de beste is. Voor jaren. Dankzij De Mulder. Albionstraat 43 - Leunen - telefoon 1503 Kennedyplein 14 tel. 1927

Peel en Maas | 1968 | | pagina 10