Prei B fier in Wenhay 1 LYCEUM biljarten SIMGA1000 s.v.v. JEUGD y.y. oostrum S.V. LEUNEN GYMNASTIEK DUIVENSPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN v\l v GOMMA DE M0LENY/IEKERS VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 No. 49 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO II ADVEtTENTIEPtIJS 12 cl PftliS PER KWARTAAL 2— ABONNEMENTS- V«-ror 115) Uitslagen zondag 1 dec.: Swift 1Venray 1 03 Venray 2Wilhelmina '08 2 14 Venray 3—RKDEV 2 6—1 Castenray 1Venray 4 32 Venray 5EWC 2 43 Venray 6Griendtsveen 1 21 Oostrum 3Venray 7 11 Wittenhorst 5Venray 8 70 Venray 1 heeft in Roermond op een duidelijke wijze revanche geno men voor de in september j.l. op eigen bodem geleden 1-3 nederlaag. Op een zwaar bespeelbaar en glib berig terrein nam Venray van de aanvang af het initiatief. Door snel en geraffineerd samenspel van de stuwende 2e linie werd het Swift- doel onmiddellijk onder vuur geno men door schoten van Siebers, Wim Peeters en Bastiaans doch nog zon der succes. Nadat een paar corners op het Swift-doel waren afgeslagen, brak Swift plotseling over de vleugel uit en kreeg de Venray-doelman zijn eerste gevaarlijke opdracht uit te voeren. De aanvallen golfden nu meer op en neer waardoor de we derzijdse keepers om beurten aan de tand werden gevoeld. Na een mas sale Venray-aanval plotseling een verre pass vanuit de Swift-defensie naar voren. De laatste SW-linie werd omspeeld en nog juist op tijd kon doelman Arts de iets te ver vooruit gespeelde bal voor de Swift aanvaller weggraaien. Het Venray-antwoord was een mooi schot in de linkerbovenhoek door L. Clephas, doch de Swift-doel- man was paraat. Direct hierop moest de Venray-goalie zich wederom voor de voeten van een Swift-aanvallier werpen om een doelpunt te voor komen en vervolgens een hard schot van de rechtsbinnen stoppen. Hier mee had de Swift-voorhoede haar visitekaartje gepresenteerd en ging de Venray-achterhoede zich instellen op de Roermondse speelwijze en daarmee bleek het gevaar goeddeels bezworen. Na een half uur spelen raakte de Swift-achterhoede in moeilijkheid waardoor L. Clephas zich een vrij schootsveld kon verwerven. Zijn harde kogel werd door de keeper op eveneens prachtige wijze uit de hoek geplukt. Het bleek echter uit stel van executie, want even later weer een ragfijne combinatie op het middenveld. Van J. Siebers ging de bal op maat naar P. Volleberg die op zijn beurt een pass gaf tussen de uit positie geraakte Swift-verdedi- gers. J. van Bakel had de situatie tijdig doorzien, liep snel toe en knal de meteen in de uiterste hoek: 0-1. Na enkele driftige aanvallen van Swift, waarbij zich nog eenmaal een gevaarlijke situatie voor ons doel af speelde werd het spel verplaatst en met Venray in de aanval ging de rust in. Direkt na de hervatting slaagde L. Clephas er in om te doelpunten, doch door buitenspel van W. Peeters werd dit doelpunt afgekeurd. Na 10 min. werd de stand op 02 gebracht door J. van Bakel. Siebers had zich een weg gebaand door de Swift- achterhoede, zijn schot werd door de doelman wel gestopt, doch voordat hij de wegspringende bal onder con trole kon krijgen had van Bakel er zich meester van gemaakt en in het net gewerkt. Hierna liep Wim Peeters en enkel blessure op en werd hij vervangen door P. Boonekamp. Swift liet het er niet bij zitten en deed alle moeite om de schade te herstellen. De Ven- ray-verdediging kreeg het enige tijd zwaar te verduren waarbij het er fors toeging. Met nog ongeveer 7 min. te spelen ontving Siebers even over de middenlijn de bal en met een onstuitbare rush stevende hij op het Swift-doel af. Zijn schot stuitte af op de doelman, doch Siebers kwam opnieuw in het bezit van de bal en ditmaal was er geen verweer mogelijk: 03. Hoewel Swift nog verwoede po gingen in het werk stelde om de uit slag een gunstiger beeld te geven, slaagde zij er niet meer in om de Venray-achterhoede te kloppen en eindigde de wedstrijd ten aanschou- we van een uit grotendeels Venray- supporters bestaande, vrij gering aantal toeschouwers, in een verdien de Venray-overwinning. Venray 2 kampt behoorlijk met moeilijkheden. Door de nederlaag van zondag j.l. tegen Wilhelmina '08 zijn ze nog vaster op de onderste plaats van de ranglijst gedrukt. De gasten, wisten in de 3e en 8e min. van de wedstrijd, zonder al te veel moeite, een bres in de Venray-ver- dediging te slaan en even zovele malen te doelpunten. Door deze snel opgelopen achterstand was het Venray-team flink aangeslagen. Er werd slecht gecombineerd en de voorhoede bracht er deze middag wel bijzonder weinig van terecht. Rechtsbuiten H. Voermans zag een schot uit een moeilijke hoek door de paal gekeerd en dat was in de eer ste speelhelft ook wel het enige wa penfeit. Nadat Wilhelmina de stand tot 03 had opgevoerd, brak de rust aan. Na de rust speelden de Venray- reserves een stuk beter. Het doel van Wilhelmina kwam, vooral na dat de stand tot 13 was terugge bracht, veel onder druk te staan en het wctren voorai H. Coppus en J. Moreno die hierbij een groot aan deel hadden, terwijl ook linksbuiten M. Hermans, ingevallen voor H. Steeghs met zijn „ouderwetse" boog- ballen gevaar stichtte voor het Wil- helmina-doel waar niemand aanwe zig was om het geheel af te ronden. Nadat Wilhelmina '08 kort voor het einde uit een buitenspelpositie de score op 14 had gebracht was de zaak bekeken. Gezegd moet worden dat het 2e elftal niet kon beschikken over ver schillende van haar beste krachten, doordat die bij het eerste elftal wa ren ingezet, ofwel om andere reden niet beschikbaar waren. In een goede en vooral voor rust zeer goede wedstrijd is het Venray 3 gelukt RKDEV 2 met een 61 ne derlaag naar huis te sturen. Er werd snel en goed gecombineerd, terwijl de inzet voortreffelijk was. In de 4e min. reeds wist M. Janssen de ope ningstreffer te scoren, maar 4 min. later was het al gelijk. In de 16e min. kwam Venray 3 echter opnieuw aan de leiding doordat M. v. d. Lan- genberg nr. 2 tegen het net joeg. Hierna ontspon zich een op en neer gaande strijd met Venray 3 iets meer in de aanval. Het was M. Janssen die nog voor rust 3-1 liet aantekenen. Ongeveer een kwartier na rust was het DEV-speler, gehinderd door Chr. Smits, die de bal in eigen doel schoot: 4-1. Slechts één min. later retourneerde P. Smits een uittrap waarop de totaal onthutste doelman zich verkeek en daardoor in het Vier deuren. Lage prijs. Verbeterde, uitmuntende wegligging, goedkoop in onderhoud. Blijvend hoge inruilwaarde. Nu ook in 'spécial' uitvoering met topsnelheid van 145 km. Belt u ons voor een proefrit doel plofte: 5-1. M. v. d. Langenberg wist enkele min. voor het einde het half dozijn vol te maken. Van de wedstrijd Castenray 1 Venray 4 geen verslag ontvangen. Een overwegend sterker Venray 5 heeft uiteindelijk toch de verdiende overwinning gegrepen. Door twee eigen doelpunten kwam men spoe dig achter te staan. Maar deze te genslag werd goed opgevangen. Door het benutten van een straf schop en tot slot nog een prachtige kopbal van J. van Duynhoven werd de einduitslag 43 in het voordeel van Venray 5. Het was een goede en sportieve wedstrijd, waarin H. Cle phas, Th. Volleberg, A. Janssen en J. van Duynhoven de doelpunten scoorden. Venray 6 denkt met een wrange nasmaak terug aan de overwinning die afgelopen zondag op Griendts veen 1 werd behaald. Na een half uur spelen kwam Peter Berkers in botsing met de Griendtsveen-doel- man. Een gebroken scheen- en kuit been was het gevolg, waardoor hij moest worden overgebracht naar het ziekenhuis in Venray. De fut was er uit, begrijpelijk. Toch kon J. Verba kei met een kopbal de gelijkmaker scoren en vlak voor tijd maakte spil Chr. Rongen met een droog schot er 21 van. Veel vreugde was er niet. Deze overwinning betekende een kleine troost voor Peter. In een niet al te beste wedstrijd hebben Oostrum 3 en Venray 7 de puntjes broederlijk gedeeld. Oos trum verdiende dat ene puntje door hun geweldig enthousiasme. In het begin was Oostrum het meest in de aanval, maar ook zij hadden de schutters thuis gelaten. Geleidelijk kwam Venray meer in de aanval, maar door te kort spel strandden deze veelal in de Oostrum defensie. Nadat Chr. van Goch de staander had getroffen en P. Goumans vrij voor doel over had geschoten brak de rust aan.. Chr. van Goch scoorde na de rust 01. Direct uit de aftrap die hierop volgde scoorde Oostrum de gelijkmaker. Van Venray 8 geen mededelingen ontvangen. Programma zondag 8 dec.: SanderboutVenray 2.30 u. Venray 2Helden 2 2.30 u. Sp. Irene 4Venray 3 12.00 u. Montagnards 2Venray 5 2.00 u. Venray 6Sparta 5 12.00 u. Venray 7Castenray 2 12.00 u. EW 2—Venray 8 2.00 u. De uitwedstrijd van a.s. zondag tegen Sanderbout, zal waarschijn lijk wel een van de moeilijkste zijn. Sanderbout speelt thuis bijzonder sterk, waardoor we bij voorbaat te vreden zijn met een puntenverde ling. SUPPORTERSVERENIGING S.V.V. Afgelopen zondag hebben we weer de volle winst kunnen behalen. Hoe zal dit tegen Sanderbout worden? We verwachten toch zeker 1 punt, maar een kleine overwinning kan er toch ook nog in zitten. We hopen dat we a.s. zondag met vele supporters naar Sanderbout gaan om onze jongens aan te moedi gen in deze zware wedstrijd. De supportersbus vertrekt om 12.45 uur vanpf café Klomp. De prijs is voor leden 3,niet-leden 4,-. Prettige wedstrijd toegewenst. Uitslagen 30 nov.: Merselo AVenray A 07 Venray BLeunen B - 40 Venray A2Swalmen Al 20 Venray A3Venray A4 L. 16 Venray B5—DIS BI 3—1 Programma 7 dec.: Venray AlVenl. Boys Al 2.30 u. RKSVN Al—Venray A2 2.30 u. Venray A3Tienray Al 2.30 u. Venray B3—DIS BI 1.30 u. Kessel speelde hier een goede wedstrijd, maar kwam niet aan een doelpunt toe. Dat speelden wij wel klaar en wonnen daardoor met 1-0. A.s. zaterdag krijgen wij bezoek van Boekei Sport, terrein Oostsin gel, aanvang 3 uur. Zaterdagavond openen wij het winterseizoen met een kienavond in het restaurat aan de Oostsingel. Wij verwachten vele van onze leden, maar ook anderen zijn van harte welkom op deze kienavond. En... natuurlijk zijn er weer mooie prij zen te verdienen. Aanvang 8 uur. Aangewezen spelers -voor de wed- verkrijgbaar bij: Langstraat 61 Venray Telefoon 1281 GRASLINNEN- EN FLANELLEN LAKENS, GLAD EN GEBORDUURD, ook in sets TREFFER PYAMA'S OVERHEMDEN WEEKENDERS DUSTERS het l-a-n-g-s-t-e laken van Nederland voor de laagste prijs! strijd tegen Boekei Sport: G. Voer mans, Jo Gommans, M. Oymans, B. Assen, A. Swinkels, M. Beerkens, Th. Swinkels, G. Poels, H. de Bruyn sr., H. de Bruyn jr., W. Clevers, M. Arts. AFD. VETERANEN Deurne heeft geen revanche kun nen nemen op de 21 nederlaag in het begin van het seizoen. Het werd nu 2-2. De gelijkmaker werd enke le minuten voor het einde door Deurne gemaakt. Daarmee mogen de gasten zich nog gelukkig prijzen, want het pechduiveltje was deze middag aan de zijde van Molenwie- kers. Twee keer moest de staander redding brengen bij schoten van Merkx en Vermeulen. De veteranencompetitie is ten ein de, doch het nieuwe bestuur pro beert nog elke week een wedstrijd te spelen. Raadpleeg daarom het raambiljet bij café Thielen. Als we een terugblik geven op de afgelopen competitie, kunnen we de volgende mededeling doen. Er wer den 26 wedstrijden gespeeld. Twee wedstrijden gingen verloren en 5 werden gelijk gespeeld. We kunnen dus zeggen dat het een succesvol seizoen is geweest. Het is Oostrum 1 gelukt om één belangrijk puntje te veroveren op Geysteren. In een goed gespeelde wedstrijd zijn onze mannen het grootste gedeelte in de aanval ge weest en dat resulteerde in de 15e min. in een doelpunt van L. Custers. In de 20e min. verkeer de Oos trum-doelman zich op een hoge bal, die in het lege doel verdween: 1-1. Na de thee werd er fel gestreden om de overwinning, doch beide ploe gen scoorden niet meer. De 11 uit slag geeft overigens de verhouding vrij goed weer. Rest ons nog te mel den dat Geysteren zeer sportief te genstand bood. Oostrum 2 verloor van Leunen 1 en wel met 40. De rust ging in met een 10 achterstand. Volgende keer meer succes! Voor het programma van a.s. terdag en zondag verwijzen we naar het mededelingenbord. Uitslagen: Junioren: Venray BLeunen B 40 Senioren: Leunen 1Oostrum 2 40 Sparta 5Leunen 2 12 Sparta 4Leunen 3 50 Leunen 4—RKDEV 5 0—9 Leunen 1 zorgde j.l. zondag voor een verdiende overwinning op Oos trum 2. Dat de voorhoede voldoen de kruit in haar schoenen bevatte bleek wel uit de eindstand. Leunen 2 zorgde voor een krappe overwinning op Sparta 5. Net vol doende om weer eens twee puntjes te stijgen. Dat Leunen 3 het voorbeeld van Leunen 2 niet opvolgde houdt zeker wel verband met een sterkere tegen stander. Doch het resultaat in de voorgaande wedstrijden geeft vol doende hoop op een goede klasse ring. Dat Leunen 4 j.l. zondag weer eens roemrijk ten onder ging is niet te wijten aan het enthousiasme dat aan de dag gelegd werd. Lange tijd trachtte zij haar bolwerk met kunst- en vliegwerk te beschermen, doch moest uiteindelijk door de knieën door de stootkracht der te genstander. Zij behoeft zich echter niet te schamen i.v.m. de uitslag. Het geeft waarschijnlijk voldoende stimulans om te zorgen dat het er de volgende keer minder worden. Tenslotte zijn ze op de goede weg. A.s. zaterdag en zondag géén com petitiewedstrijden voor jeugd en se nioren. Voor mogelijke inhaalwed strijden of oefenpartijen raadpleeg publikatie bij café Kusters. Programma zaterdag 7 dec.: Leunen BI—EWC BI 13.45 uur Leunen AlWanssum Al 15.00 u. ST. CHRISTOFFEL CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Een prettige en spannende wed strijd was te beleven zaterdag 23 nov. in de gymzaal aan de Langeweg waar de clubkampioenschappen van St Christoffel plaatsvonden. Zoals te verwachten was stond men meerdere malen voor grote ver rassingen. Vooral bij de afd. dames waren de prestaties zeer aan elkaar gewaagd. Bij de afd. heren was de spanning eveneens zeer groot. Hier werd W. Boom kampioen, gevolgd door J. v. Daal met een zeer gering puntenver- schil. Bij de dames was het om de eer ste drie plaatsen enorm spannend, er was dan ook een uiterst gering verschil in het aantal punten. Eveneens bij de jongens en meis jes was de onderlinge verdeling van de punten zeer gering. Beide groe pen beloven zeer veel voor de toe komst. Vooral bij de heren aspiran ten werd door allen zeer mooi werk gebracht. Het was dan ook voor iedereen een fijne en spannende middag, waar men echt kon genieten van de mooie tumsport. De meest moeilijke taak was ontegenzeggelijk voor de juryleden, die zich de ge hele middag ernstig van hun taak gekweten hebben. Voorzitter Van Zwol dankte alle deelnemers voor hun geleverde pres taties alsmede iedereen die mede gewerkt heeft om dit clubkampioen schap te organiseren. Opvallend stil werd het toen de heer van Zwol over ging tot het bekend maken van de behaalde punten. De drie best geplaatsten van el ke groep ontvingen de gebruikelijke medailles, plus de best geplaatste dame en de best geplaatste heer ontvingen nog een wisselbeker. Van de prijswinnaars volgen hier de behaalde punten: Afd. Dames (4 kamp): pnt 1. M. Mathijsen (bekerhouder) 31.90 2. T. Pleket 31.40 3. T. van Zwol 31.25 Afd. meisjes asp. (4 kamp): 1. D. Goumans 30.55 2. D. van Daal 30.00 3. C. Bakker 29.55 Afd. meisjes junioren (4 kamp): J. Vullings 31.15 2. G. de Louw 30.65 3. Fr. Philipsen 30.60 Afd. Heren (6 kamp): 1. W. Boom bekerhouder 2e maal 46.90 2. J. van Daal 46.10 3. W. Gilliam 44.60 Afd. Heren asp. (5 kamp): 1. H. Oudenhoven 36.40 2. A. van Osch 36.00 3. J. Thielen 34.05 Tupos 2 Concordia De stand in de tweede klasse heren (ook hier zijn de resultaten van j.l. zaterdag nog niet meegeteld) Lyceum 3 VCV SBG Tevok Jovo Valuas 3 Hovoc 5 Concordia 2 Hovoc 4 VC Rooy 4 Set Up Tupos 3 Door de zege van het derde team heeft zich aan de kop van de rang lijst niets veranderd. VCV blijft vol gen, terwijl ook SBG en Tevok nog wel een woordje mee zullen gaan spreken. Lyceum 4 blijft het goed doen. Ook het afgelopen weekend weer een overwinning. De vijfde plaats in de derde klasse mag er zijn. In die derde klasse ziet de stand er zo uit: Valuas 4 Revoc Jovo 2 VCT 2 Lyceum 4 VCSD Valuas 5 Revoc 2 TVC 2 Valuas 6 Tevok 2 Hovoc 6 VCT 4 Ilvo 2 VCM VCT 3 Uitslagen: VCT 2—Lyceum 4 1—3 Hovoc 5Lyceum 3 0—3 Lyceum 2Ilvo 32 Hovoc 3Lyceum 1 23 Om met Lyceum 1 te beginnen: met veel moeite werd tegenstander Hovoc 3 verslagen. Na de eerste set te hebben gewonnen sloeg Hovoc 3 sterk terug en won de tweede en derde set. De enorme vechtlust van de Horstenaren kon de nederlaag niet voorkomen in de twee laatste sets. Lyceum 2 boekte ook weer eens een zege. Na de nederlagen tegen Lyceum 1. VC Rooy 2 en Valuas 2 werd nu het Venlose Ilvo geklopt. De 20 voorsprong die het tweede had opgebouwd, bleek aanvankelijk niet voldoende. Overwinningen van Ilvo in de daarop volgende sets ga ven de strijd weer een volledig open karakter. In de slotfase was Lyceum 2 echter de sterkere. De stand in de eerste klasse heren ziet er als volgt uit. (De resultaten van j.l. zaterdag zijn hierbij nog niet opgenomen.) Lyceum 1 Valuas 2 TVC Hovoc 2 VC Rooy 2 Hovoc 3 Ilvo Lyceum 2 VC Rooy 3 VCT 8—16 8—14 8—10 8—10 8—10 8—8 8—8 8—6 8-6 8—4 8—0 8—13 8—13 8—12 8—12 8—10 7—9 7—8 8—6 8—3 8—3 8—3 8-0 8—13 8—12 7—12 8—12 8—11 8—11 8—10 8—8 8—8 7—0 8—5 8—5 8—4 8—2 8—2 8—1 VCM twee winstpunten in minde ring. De Lyceum aspiranten waren zon dag j.l. winnaar van de aspiranten- cnmpetitie door overwinningen van 20 op VC Rooy en Tupos. Wat het komende weekend betreft voor de competitie worden gespeeld: Lyceum 2Concordia 15.00 u. Lyceum 1Tupos 2 16.00 u. Lyceum 3Set Up 17.00 u. Lyceum 4—VCT 4 17.45 u. C.C. PEEL EN MAAS A.s. zondag C.C. tentoonstelling, waarop we natuurlijk alle leden met enkele duiven verwachten. Ook de kampioenen worden verzocht hier hun kampioensduif te showen. Er kan ingezet worden op vrijdagavond vanaf 7 uur in het gemeenschaps huis te Ysselsteyn. Ook zij die nog niet ingeschreven hebben, kunnen alsnog terecht, on geacht het aantal dat men zetten wil. Wij verwacht U ook! P.D.V. DE VREDESDUIF Zaterdagavond ledenvergadering, aanvang 8 uur. Tevens is er dan ge legenheid voor de schenkers van bekers om deze uit te zoeken uit de catalogus, zodat die gezamenlijk be steld kunnen worden. Deze dienen meteen betaald te worden. Ook zij die de ringen nog niet af gerekend hebben, dienen dat thans te doen. Tot a.s. zondag bestaat er nog ge legenheid tot het inschrijven voor onze nat. tentoonstelling. Wij hopen dat vele liefhebbers hier gebruik van zullen maken, zodat ook deze tentoonstelling zal slagen. Op vrijdag 13, zaterdag 14 en zon dag 15 december as. worden in café P. Linders-Volleberg. Stationsweg 147 te Venray de eindstrijd georga niseerd om het Districtskampioen schap 2e klasse libre van de KNBB. De deelnemers die zich voor deze eindstrijd plaatsten zijn: J. Zeelen, Cuyk J. Litjens, Boxmeer W. van Brakel, Holthees J. Voesten, Overloon L. v. d. Groes, Haps P. Volleberg. Stationsweg 147 J. Verbeten, Boxmeer le re«.: K. Jacobs, Venray. De partijlengte is 150 caramboles. De eerste ronde wordt gespeeld op vrijdag 13 december en wel als volgtZ.O.Z.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5