9 t 'elf' benzine n LJ Kerstbooom- verlichting A.s. zondag dansen Zaal Traverse Kerst- en Nieuwjaarskaarten een fantastisch mooie keuze A van den Munckhof nv nu volop keus GEZELLIG SFEERVOL INTIEM Dansen in een van Nederlands uniekste gelegenheden Muzikale leiding René Verstappen Steenweg 19 Helmond. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING ZONDAGSDIENST HUISARTSEN van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN THIEL Patersstraat 30 Tel. 1887 Ui tal ui tend voor spoedgevallen ZONDAGSDIENST PAROCHIE GEESTELIJKEN VENRAY-KOM Kapelaan W. Kohier Leunseweg Tel. 2929 De zondagsdienst duurt van zon dagmorgen tot maandagmorgen 8 u. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. TACKEN Tel. 04709-1414 of 04780-1269 GROENE KRUIS ZUIGKLINGKNBUREAU Zuigelingenbureau kom van 23 uur maandag voor letters A t.m. I dinsdag voor letters J. t.m. R. ZIEKENAUTO Bel. 04780 - 1892 (b.g.g. 2116) ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruisen-Meeatera Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1001 (04780) b.g.g. 04709-1639 Vroedvrouw Stevena-Heluen Merseloaeweg 23 Venray telefoon 1182 (04780) KERSTVERZILVERING Elders in dit blad vindt U een ad vertentie over de vakantiebonnen- verzilvering van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Bouwnijver heid, afdeling Venray. Men verzocht ons mede te delen, dat deze verzil vering op dinsdag 10 dec. a.s. niet om 9 uur begint, maar om half tien. BEJAARDENBIJEENKOMST De maandelijkse bijeenkomst van de Venrayse bejaarden, in de Wil- helminazaal, is ditmaal bijzonder succesvol geweest door het optreden van de Somerse toneelvereniging „De Vrolijke Club", die de bejaarden een heel avond lang prettig wist bezig te houden. „De Vrolijke Club' bestaat uit leden van de N.K.V.- vrouwen uit Someren. S.R.-65 a 0/ vanaf 16 jaar ongewone diefstal Uit de niet afgesloten, voor het ziekenhuis geparkeerde auto, toebe horend aan W. W. uit Liessel, werd een kinderwagen gestolen. Van de geparkeerde auto op de zelfde parkeerplaats, toebehorend aan J. C. uit Best werden de twee buitenspiegels afgerukt De rijks politie heeft beide gevallen in on derzoek. GEEN VOORRANG Woensdagmiddag was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personenauto's bestuurd door de dames mevr. G.-B. en S.-H. op de kruising Eikenlaan-Lindenstraat met elkaar in botsing kwamen. Naast en kele schrammen, bleef het verder bij materiële schade. eigen S R.-65 soosblad (grat reünie rowans 32 te venray Op zaterdag 21 december as. zul len alle oud Rowans welke in de loop der zes jaren van haar bestaan bij de Rowans 32 lid waren, bijeen komen in de onlangs in gebruik ge nomen nieuwe basis (boerderij Ver- straelen, Maasheseweg). De reünie vanagt aan om half negen. Dank zij de nieuwe basis hebben ook de Rowans weer een leden- uitbreiding kunnen toestaan, en en kele nieuwe leden werden reeds ge ïnstalleerd. onderscheiding Sergeant J. Vrijhoeven van het Duits Militaire Kerkhof te Yssel- steyn werd deze week onderschei den met de gouden ere-naald van de Bund Deutsche Kriegsgr§berfürsor- ge. De onderscheiding geschiedde ten overstaan van het voltallige per soneel van het kerkhof. S.R.-65 zondagmiddag geopeni politieke partij radikalen Volgende week vrijdagavond wordt in Hotel Kemps alhier een oprich tingsvergadering georganiseerd van de Politieke Partij Radikalen. De landelijke voorzitter E. J urge ns zal deze vergadering leiden. geslaagd Te Nijmegen slaagde aan de Kath. Universiteit voor hert doctoraal exa men sociologie de heer K. Wijnen jr. alhier. GEHUWDE PRIESTERS Aan de 24 dekens van het bisdom Roermond Js hun mening gevraagd over hot gehuwde- en part-time priesterschap." "De dekens zullen hun mening hierove^PoAriftelijk ter ken nis brengen en zal t.z.t bekend wor den gemaakt iri de commissie van de pastorale-raid, die speciaal belast is met de pastorale beleidslijnen voor de priester. S.R.-65 disko veronica top-JZO broodprijs Teneinde oneerlijke concurrentie bij de verkoop van Brood tegen te gaan overweegt de regering in sa menwerking met het Produktschap voor granen, zaden en peulvruchten een minimum broodprijs vast te stellen. Het laat zich aanzien dat deze minimumprijs eind januari van het komend jaar zal worden afge kondigd. seksueel onderwijs Als eerste in Nederland gaat het Bisdom Breda beginnen met sek sueel onderwijs op de lagere scho len. Dit onderwijs zal als vak inge past worden in het bestaande leer plan van de vijfde en zesde klassen. Wie autorijden wil leren, moet het bij Jansen proberen. Rijsckoól JAN jan: Tedderstraat 19 tel. 04780-1600 ien J rechtbank eindhoven Eindhoven, dat tot heden aan een kanton- en politierechter huisves ting verleende, zal in de nabije toe komst ook een arrondissements rechtbank toegewezen krijgen. Hier mede scheidt Eindhoven zich af van het arrondissement Den Bosch, waartoe het feitelijk behoort. koopavond In navolging van vele andere plaatsen (o.a. Venray) wil ook Venlo een wekelijkse koopavond gaan in stellen. De gedachten gaan uit hier voor de vrijdagavond te kiezen en wel tot 9 uur. Blerick, dat ook tot de gemeente Venlo behoort, kent reeds/jaren een koopavond. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY aardgas Op de betreffende vragen in de Tweede Kamer om het aardgastarief voor kleinverbruikers die over slechts 1 gaspitje beschikken, te ver lagen, heeft de minister afwijzend geantwoord. Ook de kleinverbrui kers zullen het normale gastarief moeten blijven betalen. Voorlopig de laatste aardgasaan sluiting geschiedt a.s. zaterdag in Egmond aan Zee, waarmee dan ge heel Nederland zal zijn aangesloten. De enige uitzondering vormt Gor- kum die een particuliere kolengas- voorziening heeft, doch de vermoe delijk over 2 jaar ook op aardgas zal overschakelen. staatslening Op donderdag 12 december wordt de inschrijving opengesetld voor een 6'/t°/o Nederlandse staatslening van ongeveer 250 miljoen tegen een koers van vermoedelijk 99%. Bekend is dat in het verleden verschillende staatsleningen werden overtekend. Ook voor deze lening verwacht men grote belangstelling. S. R. 65 - VENRAV Vrijdag 6 dec.: soes geopend. Zaterdag 7 dec.: soos geopend. Zondag 8 dec.: soos geopend van 14.00-18.00 uur en van 19.0023.30 u. Dinsdag 10 dec.: van 18.45 - 20.00 jeugdschaken. Woensdag 11 dec.: soos geopend. Deze week: nieuwe nummer van ons soosblad met o.a. optreden van The Mysterie, Dusty, Floortje Klomp Tim's Kwartet. venrayer voor de rechtbank Dinsdag stond voor de meervou dige kamer van de Roermondse rechtbank de 18-jarige Venrayse jongeman G. S. terecht. G. S. zit reeds enige tijd in hech tenis en heeft een kleine 30 gevallen toegegeven van diefstal, huisvrede breuk e.d. Voor een 6-tal gevallen moest hij zich thans voor de recht bank verantwoorden. Op de eerste plaats voor joy-rijden op een nieu we brommer in Sevenum. Die werd voor een bar gestolen en nadat hij er mede door Sevenum gecrosst had, in brand gestoken. Op de tweede plaats werd hem ten laste gelegd de diefstal van een loonzakje van een collega met 120. Toen hij dat nog eens uit wou halen, bleek de man slechts zijn auto papieren op zak te hebben. Die heeft G. S. toen meegenomen en op een bouwwerk in een spouwmuur ge gooid. Op de derde plaats werd hem verweten dat hij een huis was bin nengedrongen, daar de electriciteit had uitgeschakeld en rustig gewacht had tot de bewoner naar bed ging. Toen werd ook die beroofd van zijn portemonnaie. Ook zijn vader en moeder werden door hem bestolen. G. S. die reeds eerder een dubbele proeftijd tegen zich had horen eisen, namelijk van 6 en 3 maanden tuchtschool, hoorde nu een jaar jeugdgevangenis in Alk maar tegen zich eisen, met aftrek van 4 maanden voorarrest. Dinsdag over een week volgt de uitspraak. afscheid politierechter Vrijdag jJL nam mr. Movig ook in Venray afscheid als politierechter. Nadat hij reeds woensdag in Roer mond bij zijn afscheid gefêteerd was door zijn collega's, gebeurde zulks ook na afloop van de laatst ezitting van de politierechter, die hij voor zat in Venray. De officier van jus titie sprak een woord van grote waardering voor de menselijke en vlotte wijze van rechtspreken van de scheidende rechter die 144x naar Venray gekomen was om hier de kleine zonden te berechten. Bij dat afscheidswoord sloten zich aan de griffier en adjudant Sinke van de Rijkspolitie, terwijl burge meester Schols een boekenbon over handigde als afscheidscadeau aan de scheidende politierechter. landelijke werkloosheid gedaald Volgens minister De Block in de Tweede Kamer, is de landelijke werkloosheid flink gedaald. In een maand tijd zelfs met 9.000 werkzoe kenden. Vergeleken tegenover no vember 1967 is het antiL werklozen thans bijna 20.000 minder. scholen in veltum? Pogingen worcfifn gedaan om en kele van de noodlokalen van het Lyceum, die met het komende schooljaar vrij komen, ter beschik king te krijgen van de schoolgaande jeugd in Veltum en West. Geeft.Den Haag de vereiste toestemming »dan denkt men in plan Veltum ofwel 'n kleuterschool, ofwel een lagere school in deze lokalen onder te bren gen. hotel de gouden leeuw chinees Onderhandelingen zijn lopende om een gedeelte van Hotel De Gou den Leeuw te veranderen in een chi nees restaurant. Verlopen deze on derhandelingen gunstig dan zullen enige verbouwingen plaats moeten hebben. ook'te bedrukken voor persoonlijke of zakelijke relaties vraag monsterkollektie ter inzage drukkerij boekhandel telefoon 2727 ■ici'ttn m5in TAI1C H/7//1 L/l iijtnii iiicfll telefoon 2389 (6119 vmiit»' 6 schocmtraat 30 t Tot onze diepe droefheid overleed heden, zeer plotse ling, voorzien van het H. Oliesel, mijn inniggeliefde man, onze beminde vader, onze opa, broer, oom en zwa ger gerardus wilhelmus litjens echtgenoot van Anna Petronella Reintjes Wij bevelen zijne ziel in uw godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie: Venray: A. P. Litjens-Reintjes Leunen-Venray: H. Litjens V O. A. Litjens-Kijzers en kinderen v Venray: H. Manders-Litjens W. Manders en kinderen Venray: G. Litjens Venray: P. Litjens M. Litjens-Lemmen en kinderen Someren: J. Litjens M. Litjens-Vaske en kinderen Familie Litjens Familie Reintjes Venray, 3 december 1968 Brukske 6 De plechige H. Eucharistieviering zal worden opgedra gen op heden vrijdag 6 december om 12.00 uur in de pa rochiekerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Ven ray, waarna begrafenis op de dekenale begraafplaats. Bijeenkomst aan de kerk. Gelegenheid om te condoleren na de begrafenis in lokaal „In d'n Engel", Grotestraat BURGERLIJKE STAND van 28 nov. tm. 4 dec. 1968 GEBOREN: Hovens, Marcel, Horst Swinkels, Antonius, Bontekoestr. 10 Goemans, Robertus, Vierlingsbeek Janssen, Johannes, Vredeweg 5 Philipsen, Harriëtte, Klein-Oirlo 16 Philipsen, Marëtte, Klein-Oirlo 16 van Hoof, Wilhelmus, Stationsw. 185 van Herpen, Christianus, Grotestr. 9b van Kreij, Theo, Lindenstraat 18 Martinez Armero, Juan, St. Barba- rastraat 12 Geurts, Monica, Veulensewaterw. 22 OVERLEDEN: Litjens, Gerardus, 78 jr., echtgenoot van Reintjes, Anna, Venray. ONDERTROUWD: van de Laar, Hans, Venray, Hel- frichstraat 29 en Minnema, Cecilia Venray, Maasheseweg 4. Comelissen, Antonius, Overloon, Venrayseweg 28 en Rongen, Elisa beth, Overloonseweg 97. Jeuken Wilhelmus, Venray Stations weg 80 en Fleurkens, Regina, Ven ray, Stationsweg 169. Hendrix, Leonard us, Grubbenvorst, Dorpsstraat 3 en Hoedemaeckers, Petronella, Venray, Churchillstr. 6 Bulise, Siegfried, Issum Did. en van Daal, Mathilda Venray, Overloon seweg 13. Kusters, Martinus, Deurne, Berken straat 28 en van Cuijck, Maria, Venray Akkerweg 9. Janssen Wilhelmus, Venray, Deur- neseweg 42 en Classens, Hendrica Venray, St. Annalaan 5. Hofmans Gerardus, Meerlo, Oude Heerweg 10 en Peeters, Maria, Venray, Pr. Irenestraat 1. Breukers, Franciscus, Grubbenvost, Rozenlaan 7 en Houwen, Marga- retha, Venray, Past. Gerardsstr. 8. Voermans Petrus, Venray Leunse- weg 20 en Roelofs Catharina Ven ray, Horsterweg 54. Kessels, Hermanus, Horst Pr. Marij- kestraat 26 en Kersten, Petronella Venray, Stationsweg 109. GETROUWD: Wismans Jozef en Pouwels, Meche- lina, Venray. Gelden, Hendrikus, Vierlingsbeek en Vollenberg, Johanna, Venray. Derickx Antoon en Derikx, Gertru- da, Venray. Arts, Mathias en de Rijck, Johanna, Venray. Arts, Michiel en van den Bereken, Petronella, Venray. van Cuijck, Matheus en Egelmeers, Maria, Venray. Arts, Karei en van Houdt, Oda, Ven ray. Gielen, Johannes, Venlo en de Bruij- .ni-Petronella, Venray. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. A. Arts, Pas 1, Merselo, om vergunning tot oprich ting van een inrichting (varkens fokkerij) waar propaan wordt ge bezigd, in te richten op bovenstaand adres, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 3757. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 23 december 1968 om 15 uur in het gemeentehuis. Venray, 2 december 1968 F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: 2e zondag van de Advent. Feest van de Onbevlekte Ontvange nis van Maria. 7.30 leesmis uit dank- baarh. v. d. fam. Verhoeven-Thijs- sen; 8.45 leesmis voor Harry Gou- mans; 10.00 Hoogmis voor de paro chie; 11.30 Jongerenmis. Maandag: 8.00 maandd. v. Harry Stiphout. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Martin Bus en echtgenote en Wim Bus. Woensdag: 8.00 leesmis v. Mathieu Smeets en Emilia Janssen. Donderdag: 14.00 huwelijksmis v. het bruidspaar Kappel-Emonts; 19.00 avondmis v. Catharina Stoffelën- Kroon. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Hendrikus van de Ven. Zaterdag: 14.00 huwelijksmis voor 't bruidspaar Bovée-Philipsen; 19.30 avondmis v. Michiel Jeurissen best. d.d. buurt. Vrijdag 6 dec. 18.30 repetitie voor het hele koor; 18.45 komen tenoren en bassen. Zaterdag 7 dec.: 10.00 koffiever- kopers; 16.45 gym in de sportzaal 'aan de Beukenlaan. Zondag 8 dec.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor de daarvoor aangewezen personen. Maandag 9 dec.: 18.45 Bad Grund- gangers. Dinsdag 10 dec.: 18.45 rep. voor le en 2e stem. Woensdag 11 dec.: 20.30 repetitie voor tenoren en bassen. Donderdag l2 dec.: 18.30 repetitie le stem; 19.15 repetitie 2e stem- Houdt rekening met de uitvoerin gen van vrijdag 13 december in Ven lo en zaterdag 14 december in Oos terbeek. Zaterdag 14 dec. is er ouderavond. N.B. Wil iedereen zorgdragen voor z'n map met muziek!!! agnes koenen coppus de eer U, mede na- \wederzijdse ouders, te laten weten dat we elkaar het sacrament van het hu welijk zullen toedienen tij dens de eucharistieviering op zaterdag 14 depember a.s. om 11.00 uur in 'de^parochie- kerk van de/H. Laüi^entius te Vierling^beek. Vierlingsbeek, Grotestraat 7^ Venray, Maasheseweg 34 Dagadres: Hotel De Zwaan Grotestraat 88, Vierlingsbeek Toek. adres: Houtzagers- straAt-1 Venray (Veltum) ellen dorssers gerd franssen hebben de eer U, ook namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk op vrijdag^ december a.s. om 14.30 uur op het gemeentehuis/waar na om 15 uur de kerkelijke inzegening in de St. Petrus- Bandenkerk zal plaat^ vin den. Sevenum, Dorperdijk 14 Venray, Beek-weg 12 Dagadres: Hotel-Rest. De Burggraaf, Stationsweg, Venra/ Gelegenheid tot feliciteren: van 18.0019.30 uur Toek. adres: Eindstr. 2A Venray netty hendriks clephas hebben de eer U, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenorhen huwelijk. De plechtige inzegening zal plaatsvinden óp zaterdag 14 dec. a.s. om 11 uUr in de pa rochiekerk van Ó>L. Vrouw van Zeven Smarten\e Ven ray. Venray, Langstraat 33 Venray, Oude Oostrumsew. Dagadres: Rest. Vlakwater Receptie van 3.^0-5.00 uur Toek. adres: Hoge Beek 98, Venray. Dankbaar dat ons huwelijk werd gezegend, laten wij u delen in onze vreugde om de geboorte van onze dochter ineke Bij het H. Doopsel zal zijd namen ontvangen: Josephina Wilheli J. P. LAURENSSE H.F.M. LAURENSSE-De GIER 's-Hertogenbosch, 27 nov. 1968 van Beresteynstraat 105 Voor de vele blijken van .medeleven ondervonden tij lens de ziekte en bij het over lijden van ons inniggel^efd dochtertje karin betuigen\ wij onze/ oprechte dank aan\Dr. Baal, Dr. Coe- nen, verpleègsteys van de kin derafdeling, ïa/hilie, vrienden, flatbewoners/en ouden van dagen en veirderVlle bekenden aan J. Nóyen voqr de goede verzorging van uitvaart en be grafenis. H. Arts P. Arts-Martens Venray, december 1968 Zuidsingel 133

Peel en Maas | 1968 | | pagina 2