J Mishandelingen Bij ons is er keus uit tientallen originele en praktische Philips geschenken. op het Venrayse politiebureau tafeltennis ZWEMMEN parochie ysselsteyn Zondag: le zondag van de advent. 7.30 leesmis voor Piet Verheyen en Maria Litjens best. door de buurt; 8.45 leesmis voor Michiel Jeurissen best. door de boerenbond; 10 uur Hoogmis, jaarg. v. Antoon Janssen en Maria Winnen; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag: 8.00 leesmis v. Martin Bus en echtgenote en Wlm Bus. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Francis- ca Cleophas-Spreeuwenberg. Woensdag: 8.00 leesmis v. Willem Vollenberg en overl. familie. Donderdag: 18.00 avondmis: lees mis voor Peter Joh. Rongen. Vrijdag:: eerste vrijdag van de maand. 8.00 leesmis v. Martinus Arts en Anna Arts-Janssen. Zaterdag: 19.30 avondmis: leesmis v. d. overl. ouders Janssen-Heiligers. parochiekerk mer3elo Zondag: le zondag van de advent. 7.30 leesmis voor Wilhelm Gellings; 10.00 Ned. Hoogmis voor de paro chie; 11.30 leesmis voor Ryer van Valkengoedp en Gerrit Borssen. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Hub. Versteegen. Dinsdag: 8.00 best. jgt. voor An toon Verhaag. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis tot ze kere intentie. Donderdag: 8.30 best. jgt. voor Jo hannes Hubertus Janssen, school kinderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8.00 gez. H. Mis uit dankbaarheid (M.); 19.00 Avondmis voor Michel Jeuris sen. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdag voor en na Avond mis. •Rectoraat vredepeel Zondag: le zondag van de advent. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur hoog mis voor de zielerust van overlede nen. Vandaag maandel. bijz. koliek- te. Maandag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Dinsdag: t.i.v. fam. Claessens-v.d. Weyer. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: v. d. zielerust van overledenen. Vrijdag, eerste vrijdag: 7.45 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart t.i.v. fam. Hert- sig. Zaterdag: 19.00 avondmis, jaarget. v. Martinus en Gerardina Arts. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. rectoraat heide Zondag: le zondag van de advent. 7.30 leesmis voor de overl. ouders Willems-Janssen; 10 uur Hoogmis voor Comelis van Meijel en zoon Leo. Akolieten: Theo Arts en Wim Gielens. Misdienaars van de week: Karei Arts en Marticn Peeters. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis ter ere van Christus Koning. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Wismans en overl. familie leden. Donderdag: 7.30 leesmis t.b.i. van de familie Peeters-van Osch. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis t.b.i.; 7.45 Avondmis voor het rectoraat. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. moeders Jacoba Jakobs en Petronella van Dijck-Wismans. Biechtgelegenheid: van 67 uur. Te 7 uur Avondmis voor het rec toraat. Kerkpoetsen: Oda Droesen en Marijke Willems. rectoraat veulen Zondag: le zondag van de advent. 8 uur leesmis tot bijz. intentie Hei dens-Neerven; 10 uur Hoogmis v. d. parochie; 2.30 Adventsoefening. Maandag: 8 uur lsm. uit dank Nijssen-Coolen. Dinsdag: 8 uur Hoogmis gest. jgt. Jan Nabuurs en echtgenote. Woensdag: 8 uur leesmis overl. fam. Wilms-van Lin. Donderdag: 8 uur leesmis zal. An na van Rijswijck-Verheyen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8 uur bijz. dienst ter ere van H. Hart uit dank; 's avonds 7.30 lsm. zal. Maria Kunen-van Rens. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor priester-missionarissen; 's avonds 7.30 leesmis voor zal. Hen- ricus Verhoeven. Akolieten voor 1 dec.: Mattie Ku- nen, Willy van Ooi en Jan Geelen. rectoraat smakt Zaterdag 30 nov. om 7 uur Avond mis voor overl. fam. v. d. Winkel van Kempen. Zondag: le zondag van de advent. 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor Petronella Maria Derks-Meulen- steen. Maandag: 9 uur H. Mis. Dinsdag: 9 uur H. Mis voor overl. ouders. Woensdag: 9 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 9 uur H. Mis. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. 9 uur H. Mis tot zekere intentie; 11.30 H. Mis voor Petronella Maria Derks-Meulensteen (vanwege St. Jo zef-broederschap). Zaterdag: 9 uur H. Mis. Deze avond en gedurende de maand dec. is de avondmis te Holthees. PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es el primer domingo del adviento, tiempo de preparacion de las Navidades. A las diez y media en la Erimta de San José en Smakt Misa de Requiem paar el descanso de la alma de la Sra Da Ruperta Penas, la Madre de Maria Belén Obrero que ha fallecido Philips scharen- en messenslijper. Slijpt in een wip en zon der één schramme tje uw kostbare bestek. 21.95 Philips koffiemolen. Vlug en veilig. Maalt alleen met gesloten deksel. Div. kleuren en model len. Vanaf 20.75 Philips batterij- scheerapparaat. Scheert overal. Ron de scheerhoofden met scheer uit cir kels. 29.95 Philips tuimeltop- strijker. Vederlicht en oerdegelijk. Snoer zit nooit in de weg. Open handgreep. 33.25 Philips 3-snelheden- mixer met 1001 mo gelijkheden. Handig, praktisch en uiterst degelijk. 39.95 Philips Ladyshave voor snel. pijnloos en hygiënisch ontha ren. In luxe etui. 24.95 Philips koffiefilter. Geurige koffie wordt automatisch gezet en warm gehouden, waar u maar wilt. 49.95 Philips citrus-pers. Perst sinaasappel, grapefruit en citroen moeiteloos tot de laatste druppel uit. 39.95 Philips haardroog- kap. Praktisch, luxu eus en oerdegelijk. Regelbare tempera tuur en inschuifbare rand. Excl. statief. Vanaf 39.95 Unieke Philips wand- koffiemolen met echt maalwerk. 9 Fijnhe den. Reservoir voor 400 gram bonen. 59.95 U zult versteld staan van de vele mogelijkheden die wij u bieden voor een mooi en goed Philips cadeau. Praktisch, met blijvende waarde, en met de officiële Philips garantie! ri 'ikma mnr fpnG tWbllrfïL wm ■■■dl telefoon 2389 lid 19 vDiTlU schoolstraat 30 el dia 14 de noviembre en Madrid. La familia invita a todos Vds asisitir en esta Misa. El domingo el 8 de di- ciembre fiesta de la Immaculada la santa Misa sera ofrecida para el descanso de la alma del Padre de Celestina y Emanuel. Por todas las enhorabuenas y regalos del domingo pasado con ocasion de su santo el padre Juan les agradece a todos Vds de toda su corazon. De schorsing van de groepscommandant der Rijkspolitie te Ven- ray, adjudant P., is november verleden jaar ingegaan. Dinsdag behandelde de meervoudige kamer van de Rechtbank in Roer mond de gronden van deze schorsing. Er werden hem een vijftal mis handelingen ten laste gelegd. i WATERSLANG Een in Venlo wonende Italiaan die op 16 mei 1967 op de Leunseweg met zijn auto verongelukte, werd op advies van enkele doktoren naar het ziekenhuis vervoerd. Hij bleek daar zo wild, viel zelfs een dokter aan. dat men daar oordeelde dat hij beter naar Huize Servatius gebracht kon worden. De adjudant, die op dat mo ment met deze feiten op de hoogte kwam, liet de man echter op het bureau brengen, omdat voor over brenging naar Servatius de nodige Dapieren ontbraken. Oo het bureau kreeg hij de indruk dat de man meer dronken was dan gek. Een in druk die bevestigd scheen te zijn door een zenuwarts, die de man daar bekeek. De Italiaan werd inge sloten. maar ging volgens de adju dant daar zo te keer, dat hij een ge vaar voor zichzelf vormde. Drie maal probeerde de politieman de man kalmerend toe te spreken. De derde keer bleek wederom dat de man niet tot bedaren kon worden gebracht. De adjudant nam toen de waterslang en probeerde de man met een straal water te kalmeren. De arrestant greep echter de slang en spoot terug. De operatie lukte dus maar gedeeltelijk, waarop de adjudant de man uiteindelijk vast greep, op de brits drukte, hem uit kafferde, zoals hij zelf zei, en tot rust kreeg. Daags daarna liet men de man gaan, nadat een dokter hem nog eens onderzocht had en in orde had bevonden. De Italiaan gaf als ge tuige toe zeer vervelend te zijn ge weest, omdat men hem zonder meer op de plaats van het ongeval een spuitje gegeven had. zonder dat hij wat mankeerde en hem vervolgens tegen zijn wil in het ziekenhuis en dan naar de cel bracht. Hij had op het politiebureau geen dokter ge zien, maar was wel met water be spoten (25 atmosfère) en geslagen in zijn zij. De wachtmeester Gansener ver telde als getuige dat de Italiaan be hoorlijk te keer gegaan was, dat hij een tuinslang had moeten halen en deze had moeten aansluiten. Adjudant Stikkelman van Bergen, die die avond op bezoek was bij de adjudant hoorde in diens huiskamer al het lawaai en ging ook een kijk je nemen. Ook hij bleek de water slang gehanteerd te hebben. Ook hij getuigde die avond klapDen gehoord te hebben in de cel, waarin de ad judant en de Italiaan waren. Verklaringen over dit geval wer den nog voorgelezen van de heer v. Bokhoven, wachtmeester Weyen, Dr. van Thiel en Dr. van Trier. Hieruit bleek dat het spuitje hem gegeven was, omdat men een hersenletsel vreesde. TWEEDE BESCHULDIGING Een tweede beschuldiging was dat hij H. Theeuwen uit Wanssum had geslagen of gestompt. De beschul digde wist alleen dat hij naar Wans sum was geroepen omdat daar in een bepaalde club de boel weer eens kort en klein was geslagen. Toen de politie daar kwam waren de gasten verdwenen. Op de terugweg trof de politiewagen twee dronken mensen aan, waarvan men vermoedde dat die ook bij die ruzie geweest waren. De mannen werden meegenomen naar het bureau en ter ontnuchte ring ingesloten. De adjudant be weerde na de komst op het bureau de mensen niet meer gezien te heb ben. Opperwachtmeester van Hout kwam getuigen dat de adjudant bij het verhoor weg gegaan was en dat hij later uit een van de cellen ge stommel en stemmen gehoord had. De betrokken Theeuwen had zich 's morgens beklaagd bij hem dat de adjudant hem geslagen had. Hij had de zaak proberen te sussen, wat hem een opmerking opleverde van de of ficier van justitie. De man, die de klacht ingediend had en als getuige was opgeroepen, had het niet nodig geoordeeld om te komen. Dat was oorzaak dat later de zaak voor onbepaalde tijd werd uitgesteld en dat genoemde Theeu wen een politiegeleide naar Roer mond krijgt PATIENT GESLAGEN De derde beschuldiging werd door de adjudant toegegeven. Een arres tant vluchtte uit de politiewagen nabij het Venrayse politiebureau. De adjudant, die thuis gealarmeerd werd, kreeg volgens zijn zeggen, allerhand hiermee te doen. Op de eerste plaats moest hij een politie man, die wou schieten op de vluch teling van die daad afhouden. Op de tweede plaats moest hij met een an dere politieman de vluchteling terug brengen, die aldus de beschul digde hem op het bureau tegen zijn schenen schopte. Als een soort reactie sloeg hij daarop de arrestant om zijn oren. Toen hij later hoorde dat de betrokkene een weggelopen patiënt uit Boekei was, had hij op recht spijt, dat dit was voorgeval len. Wachtmeester Faessen kwam het gebeuren ter zitting nog eens toe lichten, evenals wachtmeester van Ampting, die inderdaad zijn pistool getrokken had en dreigde op de vluchteling te zullen schieten. Hij ontkende dat de adjudant hem het schieten verboden had, want hij kon niet gezien hebben dat de re volver getrokken was. Hij verklaar de ook dat de adjudant zonder aan wijsbare oorzaak geslagen had. De getuigenissen van wachtmees ter Faessen hadden in de loop der verhoren nogal wat wijzigingen on dergaan. Hij weet dit aan schrik voor de adjudant. STROPERIJ Een stel boswachters hadden vo rig jaar november in het jachtveld strikken, geweren en wild aange troffen. In een daarop volgend ge sprek op het politiebureau werden namen genoemd van een tweetal Ys- selsteyners, die men verdacht van deze stroperij. De adjudant besliste dat men deze twee al was het laat in de avond maar eens moest gaan halen. Zo gezegd, zo gedaan. De twee kwamen inderdaad vrijwil lig naar het bureau waar o.m. de adjudant de twee mannen tegen el kaar probeerde uit te spelen. Mar tens uit Ysselsteyn bleef daarbij strak ontkennen, kreeg op een ge geven moment klappen en werd in gesloten. Dit werd eveneens beves tigd door getuige van Ass, Yssel steyn, die ook voor de nacht inge sloten was. Wachtmeester Niemeyer had in Ysselsteyn de mannen opgehaald en hun kleren onderzocht. Hij had ver der op het bureau in de cellen ge stommel gehoord. KOUDE KERMIS M. J. Deenen kwam 4 jaren ge leden tijdens Wanssumse kermis een café uit om aan de overkant van de weg een plasje te plegen. Uit zijn getuigenis was niet precies uit te maken of hij een klap gekregen had van de adjudant omdat hij op diens auto was gaan hangen of dat het was omdat hij wilde wateren. Maar in ieder geval had hij na enig ge- stechel met de adjudant-in-burger van hem een klap over zijn neus ge kregen, die ging bloeden e.d. Postcommandant Hermans van Wanssum kwam bevestigen dat hij Deenen had zien vallen en dat deze een flinke bloedneus had. Wachtmeester Gerards kwam als getuige a decharge, echter vertellen dat hij i.p.v. de adjudant indertijd Deenen geslagen had, waardoor de ze een bloedneus kreeg. Met de ver klaringen van Deenen en Hermans daar tegenover bleef echter van de ze verklaring weinig meer over dan dat ook hij geslagen kan hebben, maar de adjudant op de eerste plaats. UITGESTELD De Officier van Justitie wenste niet tot een requisitoir over te gaan voordat hij ook Theeuwen's getuige nis gehoord had en daarom werd de zitting geschorst voor onbepaalde tijd. Uitslagen van zaterdag 23 nov.: Genooi 4Red Stars 1 010 Red Stars 2Genooi 5 82 Red Stars 3—Hegta 2 5—5 Red Stars 4NO AD 3 5—5 Red Stars 5Armada 7 73 Red Stars 6Genooi 7 55 Red Stars 7—Hegta 3 9—1 Red Stars 8Amnasta 3 46 D.V.O. 6—Red Stars 9 3—7 Het le team had zoals verwacht werd, weinig moeite met het team uit Venlo. De heren boden weinig weerstand, zodat dikwijls weinig van het echte tafeltennis terecht kwam. De services van onze jongens waren veelal voldoende om een ga me te beslissen. Met de grootst mo gelijke winst keerden ze dan ook huiswaarts. Het tweede team had het vijfde team van Genooi op bezoek. In deze ontmoeting stak J. Verblakt in een niet al te beste vorm; met heel veel moeite kon hij de score voor zijn team openen. De heren Barents en Verhalle werden in deze ontmoeting niet gepasseerd; zij konden alle sets met gemak winnen. De tegenpunten van de gasten werden gescoord op J. Verblakt. Red Stars 4 had de koploper van de 4e klasse op bezoek. Deze gasten waren nog ongeslagen. Het werd een enerverende strijd waarin de punt jes broederlijk werden verdeeld. H. Logtens won in deze ontmoeting 2x H. Cuppen lx en H. Thijssen lx. Red Stars 6 speelde een matige wedstrijd tegen het 7e team van Genooi. De punten die verloren gin gen werd met veel pech verloren. M. Coopmans en G. Philipsen won nen in deze wedstrijd beide twee maal en T. Custers eenmaal. In de wedstrijd tegen het derde team uit Hegelsom kon Red Stars 7 weer de volle winst behalen. F. Ren- kens en P. Driessen wonnen al him wedstrijden. J. Bonants won twee maal. Het dubbel werd ook met gro te cijfers gewonnen, aldus kwam er een 91 overwinning uit de bus! Red Stars 9 had een moeilijke wedstrijd in Kessel. Tot en met de 6e set bleef de stand gelijk. R. Vastert had toen al twee keer verloren en ook werd het dubbel na een lange strijd, waarin de jongens van D.V.O. een iets langere adem hadden, ver loren. Doch na al deze emoties her stelden onze jongens zich en de vol gende zes partijen werden gewon nen. Programma voor de komende w^ek: Thuiswedstrijden zaterdag: Red Stars 1Setos 1 Red Stars 5—DVO 3 Red Stars 8—JSM 4 Red Stars 9—DVO 8 Donderdag: Red Stars 2NOAD, aanvang 19.15 Uitwedstrijden: Armada 4Red Stars 4 TTC 4—Red Stars 3 Armada 7Red Stars 6 DVO 5—Red Stars 7 Zondag 24 november werd in Ne derland in verschillende plaatsen de regionale achtkampen gehouden. De ze bestaan dan uit achtkampen. Van onze vereniging waren daarvoor uit genodigd: J. Bonants en mej. A. Ver blakt. In Maasbree trad J. Bonants aan tegen de zeven beste s pelers van Oost-Gelderland en Noord-Lim burg. Hij kwam hier als zevende uit de bus, met één gewonnen set. Het bleek hier duidelijk dat zijn éénjari ge ervaring niet voldoende was, het volgende seizoen zal dit echter weg gewerkt zijn! Mej. A. Verblakt deed het in Utrecht beter, zij vertegenwoordigde Limburg in deze achtkamp. In de eerste wedstrijd kreeg zij meteen de sterkste tegenstandster, doch na drie sets sleepte ze haar eerste puntje in de wacht. De overige zes speelsters boden niet de minste weerstand: met uitslagen als 21-5, 21-3, 21-2 werden ze allen van de tafel gewezen. Ze bereikte hiermede de eerste plaats en gaat zodoende over naar de hal ve finale die gespeeld wordt op 5 ja nuari in Utrecht. SPIO-NIEUWS De wedstrijdploeg, begeleid door verschillende supporters, vertrok zondag naar Venlo om een, door de Swalmer zwemvereniging Eszet ge organiseerde wedstrijd te zwemmen. Het zwemprogramma bestond en kel uit 50 meter-nummers, vrij een voudig dus voor onze zwemmers, die een strenge training gewend zijn. We kwamen met één eerste, twéé tweede en drie derde prijzen uit de bus, hoewel er een geduchte con current was, namelijk zwemclub „De Zeester" uit Uden, waarmee we nog nooit eerder kennis hadden ge maakt. De uitslagen waren als volgt: 50 m. vrije slag Dames: Antoinet te van Soest, 2e plaats, tijd 37.2. 50 m. vrije slag heren: George Homminga, 6e plaats, tijd 32.2. Rien Gruter 4e plaats, tijd 31.2. 50 m. vlinderslag dames: Antoinet te van Soest, 5e plaats, tijd 46.2. 50 m. vlinderslag heren: Arie Wester 4e plaats, tijd 37.6; Rien Gru ter 7e plaats, tijd 41.9. 50 m. rugsl. jongens o. 16 jaar: Gerard Plugge 3e plaats, tijd 38.2; Sjef Wester 4e plaats, tijd 40.1. 50 m. schoolslag meisjes onder 14 jaar: Marry Roos 10 plaats, tijd 55.4; Dorothé Oudenhoven, 5e plaats, tijd 50.7. 50 m. schoolslag jongens o. 14 jr.: Peter Hanen 3e plaats, tijd 46.2, Pe ter Borghs 4e plaats, tijd 47.3. 50 m. schoolslag heren: Peter Scholten 6e plaats, tijd 45.6; Sjef Wester 8e plaats, tijd 58.2. 50 m. vlinderslag meisjes o. 16 jr.: Karin van Loo 7e plaats, tijd 48.3; Mechtild van Zwamen 9e plaats, tijd 49.6. 50 m. vlinderslag jongens o. 16 jr. Sjef Wester, 6e plaats, tijd 42.8; Sraar Berkens 7e plaats, tijd 49.2. 50 m. rugslag Dames: Antoinette van Soest, le plaats, tijd 42.4. 50 m. rugslag Heren: Arie Wester 6e plaats, tijd 39.7; Rien Gruter 7e plaats, tijd 40.1. 50 m. vrije slag meisjes o. 16 jr.: Karin van Loo, 8e plaats, tijd 40.4; Ans Hanen, 6e plaats, tijd 38.8. 50 m. vrije slag jongens o. 16 jr. John Dircks, 3e plaats, tijd 33.7; Ge rard Plugge 6e plaats, tijd 34.7. 4 x 50 m. wisselslag estafette He ren: 2e plaats, tijd 2.34.0. 4 x 50 m. wisselslag estafette m. onder 16 jr.: 5e plaats, tijd 3.19.9. 4 x 50 m. wisselslag estafette jon gens onder 16 jaar: 4e plaats, tijd 3.01.6. Al met al waren de resultaten niet onbevredigend. Een hoeraatje voor Spio. Willen degenen, die gekeurd zijn, hun keuringsgeld 3.50 zo gauw mogelijk bij Mevr. van den Munck- hof brengen.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 14