DAMMEN V.V. OOSTRUM TAFELTENNIS POUWELS warenhuis M.H C.V SCHAKEN BILJARTEN V.C.ROOY DE MOLENWIEKERS Reuze keuze in mooie geschenken, hier enkele uit de vele cadeaus Nog honderden artikelen meer, even kijken in Hofstr. 10 Julianasingel 2 telefoon 1566 AFD. VETERANEN De wedstrijd tegen Hegelsom kon wegens terreinomstandigheden geen doorgang vinden. Zaterdag a.s. komt Overloon '67 bij ons op bezoek, aanvang 15.30 u. De volgende spelers worden ver wacht: Creemers. van Helden, La- mers, Siebers, Michels, Wim Ver meulen, Wil Vermeulen v. d. Laar, Stappershoef, Merkx, Barends, Ste vens en Claesscns. Afgelopöfc^ondag kreeg Oostrum de derde nederlaag in dit seizoen te verwerken. Ditmaal werd met 23 verloren van koploper Meterik. Maar hoe het ook zij, Oostrum had, ondanks deze nederlaag, toch het beste van het spel en dat boezemt toch weer vertrouwen in. In de 2e min. werd een verdedigingsfout van J. Linskens resoluut afgestraft. Nog geen 3 min. later was het zelfs al 02 doordat Meterik een vrije trap benutte. Deze stand bleef tot aan de rust onveranderd. Na de rust was het J. Achten die in de 3e min. doelpuntte: 1-2. Dit gaf de burger weer moed, maar in de 30e min. werd de rust weer ver stoord doordat H. Poels in eigen doel schoot: 1-3. Het moedige door strijden van Oostrum werd 10 min. voor het einde nog beloond met een doelpunt van H. Janssen, maar ver der liet Meterik het niet komen, zo dat de verdiende gelijkmaker uit bleef. Oostrum 2 behaalde een verdien stelijk gelijkspel bij Hegelsom 2. De uitslag werd 1-1. Het doelpunt voor Oostrum werd gescoord door C. Heidens. W. Jeucken verving in de tweede helft doelman W. Kunzler. Hij keepte een zeer goede wedstrijd. Oostrum 3 verloor met 32 van Hol thees 2. A.s. zondag gaat Oostrum naar America dat met Meterik aan kop gaat, een moeilijke opgave maar met de volle Inzet, zit er zeker een punt je in. Supporters, deze wedstrijd begint niet om 2.30, maar om 2.00 uur. Steunt de Oostrum-spelers door uw aanwezigheid. Oostrum 2 krijgt Wittenhorst 4 op bezoek. Hier is ook een gelijkspel te verwachten. Oostrum 3 gaat naar Swolgense Boys 2. Of hier een wintpuntje te halen is, valt te betwijfelen. America 1Oostrum 1 2.00 u. Oostrum 2Wittenhorst 4 2.30 u. Swolgense Boy& 2-Oostrum 3 2.30 u. Uitslagen zaterdag 16 nov.: Red Stars 1—JSM 1 7—3 Red Stars 2Helden 1 55 Red Stars 3Maasbree 7 64 Helden 4—Red Stars 4 10—0 Genooi 7Red Stars 5 19 Armada 8Red Stars 7 28 Genooi 11Red Stars 9 010 Het eerste team kreeg zaterdag het team van JSM uit Venlo op be zoek. Dit is altijd een van de moei lijkste tegenstanders geweest voor Red Stars. R. Verblakt begon en kon zijn eerste zege boeken. Toen moest B. Hendriks tegen de voor ons sterk ste speler en moest in drie games de winst aan de Venlonaar laten. W. Thonen echter wist de stand weer te wijzigen in het voordeel voor Red Stars. Het ging vervolgens steeds te gen elkaar op. Even gelijk en dan weer een kleine voorsprong. Bij de stand 53 echter Jcwamen de gasten er niet meer aan te pas. R. Verblakt wist in een zeer goede eindstrijd de definitieve uitslag te brengen op 7-3. Red Stars 4 dat het moest opne men tegen het zwakkere team uit Helden lieten zich letterlijk de kaas van het brood eten. De heren wisten een prachtige voorsprong op te bou wen van 51. Toen scheen het of de heren dachten dat ze gewonnen hadden. Helden vocht echter zeer fa natiek door en met groot succes. Ze wisten de stand gelijk te maken. Een zeer slecht resultaat voor onze heren. Maasbree 7 was de ergste tegen stander voor Red Stars 3. Dit team was eventls ons team nog ongesla gen in de competitie. De einduitslag zou bepalen wie de leider in hun klasse zou gaan worden. Voor ons team was dit de eerste wedstrijd dat ze werkelijk zouden moeten gaan tafeltennissen. En dat werd er dan ook gedaan. Ze wisten een mooie en verdiende zege van 64 te behalen. Het eerste juniorenteam ging op bezoek in Venlo bij Genooi. De eer ste wedstrijd werd al meteen in 3 games door A. Verblakt gewonnen. In totaal werden er drie wedstrij den in drie games gespeeld. Alleen F. Bonants moest een keer de winst laten schieten aan de tegenstander. Een verdiende winst voor onze ju nioren. Het was voor Red Stars 7 een moeilijkere dag dan een week gele den. Ze moesten n.l. naar het, zeer hoog geklasseerde, achtste team van Armada uit Horst. De jongens vin gen de moeilijkheid echter zeer goed op. Ze wonnen met 8-2. F. Renkens won, evenals J. Bonants, twee wed strijden en P. Driessen won zelfs alle drie de wedstrijden. Het dubbel werd ook weer gewonnen. Red Stars 9 had al een keer tegen Genooi 12 gespeeld, maar moest nu tegen het 11e, dus moeilijker. Maar alles liep gesmeerd. Alleen R. Vas- tert won twee wedstrijden in drie sets, maar alles liep goed en ze won nen met een zeer grote marge: 10-0. Programma komende weekend: Red Stars 2Genooi 5 Red Stars 3Hegta 2 Red Stars 4NO AD 3 Red Stars 5Armada 7 Donderdag herdacht het echtpaar van Polanen-Petel-Godschalk met een plechtige H. Mis - een receptie thuis - en een familiefeest in San Damiano, hun gouden bruiloft. De 72- jarige bruidegom en de 70-jarige bruid zijn in 1956 vanuit Indonesië, waar ze altijd ge woond en gewerkt hadden, naar Venray gekomen. Hier is het gezin uiteindelijk na veel ontberingen in kampen van de Jappen en de Indonesiërs, weer verenigd. Een dochter is van ontbering in Indonesië gestorven, maar 3 zoons en 6 dochters wonen thans ook in Nederland en kwamen van heinde en verre met 25 kleinkinderen het gouden feest mee vieren. De liefste wens van het gouden paar is een bejaardenwoning. De gouden bruid is namelijk slecht ter been. rookstandaards rookverdrijvers V^> bureaulampen boeken- en actetassen asbakken v fauteuilasbakken asemmertjes sigaren- sigarettendplén herenparapluiés knierpsen schee rbenodigdheden scheerspiegels scheerdozen portefeuilles boekensteunen staande schemerlampen reuze keuze vazen bloembakken overpotten poefs alle roestvrije stalen art. grote keus koperwerk koper verchr. artikelen religieuse artikelen luxe houtwaren wandelstokken l.v.-tafels t, vogelkooien en z. standaard barometers zakmesjes koffieserviezen eetserviezen drinksetviezen mokkaserviezen gebaksstellen pindastelletjes theelichtjes fruitschalen kruidenrekjes schilderijen spiegels schemerlampjes Boldoot-sortering 4711 toiletartikelen toilettafeltjes toiletstoeltjes boodschappentassen dames handtassen portemonnaies dames portefeuilles borstelhangers flessenmandjes leuke wasmandjes koffie- en theebeurzen koffiemandjes m. muts kandelaars wandversieringen onderzetters taartschalen parapluiestandaards keukenschalen moderne kruisbeelden enz. enz. enz. enz. enz. enz. Red Stars 6Genooi 7 Red Stars 7Hegta 3 De wedstrijden beginnen om 18.15 u Van de betrokken spelers wordt ver wacht, dat zij om 17.50 uur aan de zaal zijn! De wedstrijd Amnasta 3RedStars 8 is omgezet in een thuiswedstrijd. Deze wedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 22 november om 19.00 uur. Uitwedstrijden: Genooi 4Red Stars 1 15.00 u. DVO 6—Red Stars 9 14.30 u. Vertrektijden worden in de zaal be kend gemaakt. A.s. zondag 24 november worden weer op verschillende plaatsen acht- kampen gehouden voor junioren. Dit zijn de voorrondes voor de Neder landse jeugdkampioenschappen. Bij de aspiranten jongens zal F. Bonants a.s. zondag onze vereniging gaan vertegenwoordigen in Maas bree. De eerste ronde die een maand geleden gespeeld is heeft hij reeds met succes doorlopen. Deze acht- kampen zullen gaan tussen de afde lingen Oost Gelderland Zuid Lim burg en Noord-Limburg. Bij de aspiranten meisjes zal mej. A. Verblakt het a.s. zondag op gaan nemen tegen speelsters uit afd. Am sterdam, Brabant, Gooiland en Ys- selstreek. Deze wedstrijden worden gehouden in Utrecht. Wij wensen beide spelers veel suc ces toe en hopen dat zij het nog ver mogen brengen. Uitslagen jl. weekend: Zaterdag 16 nov.: Meisjes Deume rVenray p 1-1 Jongens Venray aGemert a 2-1 Venray bCivicum a 1-0 Dames NuenenVenray 4-0 Overige wedstrijden afgelast. Vol frisse moed vertrokken de da mes junioren naar Deurne. Maar hun goede moed bevroor enigszins bij de lage temperatuur. Het spel speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld. Hoewel Deurne op een gegeven ogehblik met maar 7 veld- spelers was, slaagden ze er toch in om een doelpunt te maken. 10 dus voor de tegenpartij. Na de rust kreeg een van de Ven- rayse meisjes een kans doordat de keeper verkeerd uitsloeg. Ze benutte die kans dan ook: 1-1. Verder vie len er geen doelpunten meer, hoe wel beide partijen er veel moeite voor deden om een voorsprong te krijgen. En dit ijshockeyduel levrde toch een punt op. Welgemoed togen onze A junioren in strijdperk. Het begon al goed en onze beroemde, liever gezegd be ruchte, midvoor stortte zich als een hongerige leeuw op de bal. Hij pro beerde middels een prachtige solo door de achterste gelederen van Ge mert heen te dringen, doch dat luk te niet al te best Die achterhoede probeerde de bal met een panieke rige slag kwijt te raken. Het leek in het begin meer op pingpongen dan op hockeyen. Daar door trok de achterhoede van ons tot over de middellijn. Dat dit ver keerd was bemerkten ze enkele ogenblikken later, toen de spil van Gemert zich kon los maken uit het krioel van voeten en sticks. Hij on dervond helemaal geen tegenstand van de achterhoede, omdat die niet op z'n plaats stond. De keeper die dat wel aan zag komen, rende de speler tegemoet. Maar een doelpunt was niet meer te vermijden. Dit werd de voorhoede van ons toch al te bar. De midvoor van Venray sprintte naar voren en probeerde de bal in het doel te slaan, doch deze werd gestopt door de voet van een verdediger. Een strafpush volgde. Maar deze werd gestopt door de keeper. De fout werd gauw hersteld door een strafcomer die door Bert van Meyel goed benut werd: 1-1. Direkt na de uitslag ging onze voorhoede met de bal van door. Een van onze achterhoedespelers trok mee en door een toeval kreeg hij de bal in handen en pushte hem in het doel. Maar deze werd met alle bol le kant gestopt, dus weer een straf push. De midvoor zou hem nemen en legde, alsof het niets betekende, de bal in het doel: 2-1. Zo bleef de stand tot aan het einde. Zaterdag jl.. trokken onze B-spe lers van leer tegen de sterkste op stelling van Civicum A. Dat de be moeienissen van de spruitenkoning geen rotte appelen afgeworpen heeft, bleek wel in de eerste minuut. In een felle charge van de voorhoe de werd de bal met veel enthou siasme en zonder aarzelen achter de keeper gewerkt (1-0): een waarlijk onverwacht aspect in de algemene verwachtingen van een nogal scep tisch publiek. Het luide gejuich, dat de halfbevroren monden van onze spruiten ontsnapte, verried, dat ook zij niet hadden nagelaten hun tand arts aan een tweede Rolls te helpen. Zelfs de grote man achter zijn sjaal gaf, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, die zelfs een vergelijking met delirium tremens gunstig zou doorstaan, blijk van een weliswaar vroegtijdige doch niet overdadige gelukzaligheid. Helaas konden onze spruiten, opgezweept door het tal rijke publiek, niet meer scoren, waarna Cuyk met opgeheven hoofd uit het krijt toog. Programma a^. weekend: Zaterdag 23 nov.: Meisjes: Blerick pVenray p 15.00 vertrek 14.00 uur Jongens: Huac bVenray a 15.15 vertrek 14.15 uur Zondag 24 nov. dames: VenraySon 13.30 u. Groen Wit 3Venray 2 12.00 u. vertrek 11.00 uur Heren: VenrayGroen Wit 12.00 u. Sittard 4Venray 2 12.30 u. vertrek 11.00 uur 3 PROVINCIEN- SCHAAKKOMPETITIE In de tweede ronde van deze com petitie is ons 8-tal verslagen door „De Vrijpion" uit Boxmeer. Het was een bijzonder spannende wedstrijd, hetgeen wel blijkt uit de 3e partijen die in remise zijn geëindigd. Toch moet gezegd worden, dat de club uit Boxmeer, die nog nooit eerder van de Venrayse schaakclub gewonnen had, aanmerkelijk sterker is gewor den en verdiend heeft gewonnen. De persoonlijke uitslagen luiden: J. KruizingaP. Kersjes 0-1 J. PetersT. Zeiten V*-1/* P. RouvroyeJ. Koole J. VerhaeghH. Jansen 1-0 J. de WitJ. Taanman 0-1 Mevr. Spee-DornH. Tesser 0-1 H. v. d. MaasH. v. Haren 0-1 R. de GrootG. Hemel Ve-Vs 2V»-5V» Ingaande dinsdag 26 november wordt zowel voor de senior-scha kers in Hotel De Zwaan als ook voor de jeugdschakers in de jeugd-soos een wedstrijd georganiseerd volgens het z.g. afvalsysteem. Deze wedstrijd staat geheel los van de huishoude lijke competitie. Ten behoeve van deze wedstrijd, die enkele weken in beslag zal ne men, zullen door de vereniging en kele aardige prijzen ter beschikking worden gesteld. Alle leden van de S.C.V. worden verzocht hieraan deel te nemen, bovendien kunnen hieraan deelnemen degenen die op zondag morgen in restaurant Vlakwater schaken. De senior-schakers, die aan deze wedstrijd wensen deel te ne men gelieve dinsdag a.s. om 20.00 u. in hotel De Zwaan aanwezig te zijn, de jeugdschakers gelieve om 18.45 u. in de jeugd-soos te zijn. De stand van de jeugdschaakcom- petitie: Groep A: Willy Gommans Mark Termote Anton Valckx Pieter Spee Huub Jeuken Jan Reintjes Groep B: Teng Aben Jac. Janssen Jay Fonteyn Eric Spee Matien Rutten Geert van Mil 6 5 0 1 5 6 5 0 1 5 4 2 0 2 2 5 2 0 3 2 7 2 0 5 2 6 1 0 5 1 5 5 5 6 1 5 0 1 5 4 0 1 4 3 0 2 3 1 0 4 1 1 0 5 1 0 0 1 0 Groep C: Henk v. d. Rijt 6 6 0 0 Martien Verkoeyen 6 5 0 1 5 René Hanssen 6 3 0 3 3 Albry Beemer 6 2 0 4 Marcel Beemer 6 114 1 V« Ferdy Dobbelaar 6 0 1 5 ï/x Groep D: - - Johnny Arts 6 4 11 4Va Wim v. d. Rijt 6 4 11 4Va Frits Frederiks 6 3 2 1 4 Pieter Rutten 6 3 1 2 3V* Aart Roodnat 6 10 5 1 Jules Pas 6 0 15 Ht De jeugdschaker Mark Termote gaat deelnemen aan het persoonlijke Limburgs jeugdkampioenschap. Wij wensen hem veel succes. Maandag j.l. vond in een prettige sfeer de simultaanwedstrijd D.C. VenraySt. Servatius plaats. Om half 8 werd onze vereniging opge wacht door 36 spelers van St. Ser vatius. Na een welkomstwoord door de heer Kobussen werd de wedstrijd geopend. Voor DW speelden Th. Jansen, J. Beerkens, J. Zaal, G. Beerkens en M. Tijssen. Het was een spannende strijd, waarbij DW ze ker meer tegenstand ondervond, als die vorige wedstrijd die daar ge speeld werd. D.V. Venray won wel iswaar de wedstrijd, maar werd ge dwongen met 55 tegen 45% genoe gen te nemen. Met dank aan de heer Kobussen voor de prima organisatie, is DW graag bereid de volgende wedstrijd te komen spelen. Voor a.s. dinsdag staat de wedstrijd De SchuiversDV Venray op het programma, aanvang 20.00 uur in Bakel. RAYMOND CEULEMANS KOMT HEDEN VRIJDAG NAAR LEUNEN Heden vrijdagavond 22 november komt de meervoudige Europees en Wereldkampioen de Belg Raymond Ceulemans in Leunen een demon stratie verzorgen. De organisatie van deze demonstratie is in handen van de Leunse biljartvereniging H.G.M. en begint om half acht. Deze biljartvereniging biedt hier mede biljartminded Venray e.o. een unieke kans om deze biljarter van wereldformaat van dichtbij aan het werk te zien. Hij brengt verschillen de spelsoorten en als tegenstander is naast de heer H. Versteegen uit Langenboom toegevoegd de heer M. van Asten, oud-lid van de Venrayse biljartvereniging VOP. Onder de pauze zullen tevens de uitslagen en prijzen bekend worden gemaakt van het nederlaag drieban- dentoernooi. Hierop komen we vol gende week nader terug. We mogen hopen dat biljartver eniging H.G.M. haar inzet om te ko men tot zulk een demonstratie, be loond zal zien met een drukke be langstelling. De biljartliefhebbers uit deze contrèien zullen ongetwij feld veel genoegen kunnen beleven aan dit eenmalige optreden van de heer Raymond Ceulemans. KON. NED. BILJART BOND De voorwedstrijden 2e klasse li- bre zullen worden gehouden in café Klomp op 21, 22 en 23 nov. a.s. De volgende spelers zullen hieraan deel nemen: G. van Asten, Ysselsteyn J. van Asten, Ysselsteyn P. Volleberg sr., Venray P. Swinkels, Venray W. van Brakel, Holthees Programma 21 november: 7.00 uur G. v. AstenJ. v. Asten 8.00 uur P. VollebergP. Swinkels 9.00 uur W. van BrakelWinnaar partij 1 De partijlengte bedraagt 150 ca ramboles. Gezien de sterkte van deze spe lers belooft het een spannend toer nooi te worden. VENRAYSE BILJART BOND Uitslagen A-klas: BCY 1HGM 1 4—4 HGL 1—VOP 1 2—6 KOTOns Genoegen 1 uitgesteld P. Linders VOP speelde zijn partij in 15 beurten met een gem- van 8.40 uit. (Mede door toedoen van de mo rele steun?) Uitslagen B-klas: De Burggraaf 1Los Band 1 8-2 OBK 1De Pomerans 1 5-5 Los Band 1Onder Ons 1 uitgest. VOP 2De Burggraaf 1 46 L. Snijders de Burggraaf, had eveneens slechts 15 beurten nodig om met een gemiddelde van 4.46 zijn tegenstander geen kans te geven. Uitslagen C-klas: Ons Genoegen 2OBK 2 64 HGL 2—Biljartic 1 4—6 BCY 2—SVCB 1 geen uitslag Uitslagen D-klas: Los Band 2Onder Ons 2 0-10 SVCB 2—Biljartic 2 7—3 HGM 2De Burggraaf 2 28 J. Claessens, Onder Ons, speelde deze week de kortste partij, n.l. 14 beurten en een gem. van 2.64, ter wijl zijn clubgenoot H. Achten met een gem. van 2.06 ook een goede partij speelde. Aangezien enkele uitgestelde wed strijden de volgende week gespeeld worden, wordt de stand ook dan ge publiceerd. Competitie 16 november: Dames: VC Rooy 1—Ovoco 2 3—0 In een aantrekkelijk duel bleek dat Ovoco 2 niet bij machte was partij te geven aan dames 1. Door dat de verdediging goed opbouwend werk leverde, kwam ook de aanval behoorlijk uit de verf. In een rus tig tempo werd Ovoco 2 dan ook naar een nederlaag gespeeld met de setstanden 15-2 15-6 en 15-4. Hovoc 2—VC Rooy 2 3—0 Dames 2 had deze keer een uit wedstrijd op het programma staan, namelijk tegen Hovoc uit Horst. De VC Rooy-dames begonnen erg ner veus en paniekerig (te wijten aan rumoerig publiek en geen coach?) en bleef dit de hele wedstrijd door. Ho voc wist van deze paniektoestand handig gebruik te maken, wat resul teerde in een overwinning voor de dames. Setstanden: 15-2 15-7 15-3. Tevok—VC Rooy 3 0—3 Eindelijk dan het lang verwachte succes voor dames 3! In een leuke wedstrijd tegen Tevok uit Tegelen liet dames 3 aardig volleybal zien. De ruime cijfers van de setstanden 15-4 15-7 en 15-7 bieden goede pers pectieven voor de toekomst. Heren: VC Rooy 3Valuas 2 1—3 Setstanden: 13-15 6-15 15-10 11-15. VC Rooy 3 heeft in deze wedstrijd tegen Valuas 2 uit Venlo wederom teleurgesteld. Vooral door het luste loze spel van de Venrayers heeft het Valuas niet al te veel moeite gekost om te winnen. Typerend voor heren 3 was het slechte aangeven van de bal aan de set-upper, zodat ook de aanval duidelijk onder de maat bleef. Alleen in de derde set was er enig enthousiasme te bespeuren en dat was ook de rede dat deze ge wonnen werd. VC Rooy 2Lyceum 2 31 Ook ditmaal ging VC Rooy 2 vlot van start en wel tegen plaatsgenoot en concurrent Lyceum 2. In de eer ste set bleek het tempo al gauw te hoog voor Lyceum 2 en met een 157 voorsprong begon welgemoed de tweede set. Doch deze set is be rucht voor VC Rooy en ook deze keer lieten zij zich intimideren: 8-15. Behoudens enkele inzinkingen, her stelde heren 2 zich wonderbaarlijk 15-12. In de vierde set had VC Rooy 2 al snel een voorsprong van 12-3. Hierna nam echter Lyceum 2 de lei ding en wist nog enkele punten te scoren, dit duurde echter niet lang en heren 2 won de set met een laat ste snelle sprint (15-8). VC Rooy 1—WC 2: Doordat de scheidsrechter verstek liet gaan kon deze wedstrijd geen doorgang vin den. Programma 23 november: Dames: VC Rooy 1 vrij. VC Rooy 2Hovoc 19.00 u. VC Rooy 3Concordia 17.00 u. Heren: Swfffc-r-VC- Rooy 1 20.00 u. VC Rooy^Hóvoc 3 18.00 u. LyceumVC Rooy 3 15.00 u. Valuas 3—VC Rooy 4 18.00 u. Aid evenaï 'an ploeg krijgt ftn Bent en ge: d; vindt daan klinieK Al vu hof ea: *b We W e herstel Onze schrijv" t De Sir b< deringi te kondig komt 3 hij lai |neer. Voltqk een i

Peel en Maas | 1968 | | pagina 14