EPAEPER" CL emacj s.v.v. NIEUWS s.v.v. JEUGD v V.V. 00STRUM S.V. LEUNEN HANDBOOG tafeltennis handbal MftBWWW 23 november 8.11 u. I I A "7 in de Schouwburg i i h z. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE M0LENWIEKERS het veel besproken Cirkus Mök ligt nog vers in uw geheugen. Velen lachen nu nogDit carnavals jaar nog beternog grootsernog stijlvollernogEEN VOORPROEF hiervan kunt u meemaken op HAZEPAEPER waar een keur van artiesten uw lachspieren zullen toetsen. HAZEPAEPER CARNAVAL IEN ROOY op 23 november ^8.11 uur mmm—mmm—mmm—m VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 No. 46 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 10 PRUS PER KWARTAAL (Mt» Vmr 1*1 SPORT K Uitslagen zondag 10 nov.: Venray 1Venlo 1 Venray 2Spel. Irene 3 Venray 4Wittenhorst 4 Ysselsteyin 3Venray 6 Venray 7DIS 2 1—2 3—0 2—5 1—0 De wedstrijd tegen Venlo heeft voor Venray 1 geen winst opgele verd. Dat was trouwens tegen een team als Venlo voor dit SVV-team praktisch onmogelijk. Speltech- nisch waren de Venrayers zeker niet de mindere, vooral in de eer ste speelhelft hadden de SVV'ers het beste van het spel. De gasten schroomden echter niet om met brute kracht Venray uit haar spel te halen. Op het moment dat wij dit schrij ven behoort de wedstrijd Venray Venlo al weer enige dagen tot het verleden en zijn onze allereerste reakties bezonken. We kunnen ons nog maar moeilijk los maken van de manier waarop Venlo deze overwin ning behaalde. Nadat duidelijk werd dat Venray technisch een begaafd elftal in het veld had staan en het Venlo-doel onder zware druk kwam te staan, gebeurden er vaak dingen die echt niet door de (sportieve) beu gel kunnen. In het begin leek het er nog op dat het een leuke wedstrijd zou wor den. Beide teams speelden zeer goed voetbal en langzaamaan wist Ven ray een lichte veldmeerderheid te nemen. Talrijke schoten, meestal nog onzuiver gericht, werden op het Venlo-doel afgevuurd. De Venlose schakelspelers moesten zich veelal beperken tot verdedigen. Toch was het Venlo dat in de 27e min., tegen de verhouding in, de score opende. Met een lange pass bereikten de Venlonaren hun linksbuiten, die met een hard schot doelman Arts kans loos passeerde: 01. Venray was hierna nog lang geen geslagen ploeg. Integendeel. De druk op het Venlo-doel werd zwaar, maar de gasten begrepen waar de grote kracht in het Venray-team lag. Deze spelers kregen het dan ook zwaar te verduren. Een speler presteerde het zelfs om in één aktie twee SVV'ers de grond in te boren, nl. P. Volle- berg en A. Coppus, waarbij eerst genoemde dermate werd getroffen dat hij tijdelijk hinkend de rechts buitenplaats opzocht en het verdere verloop van de wedstrijd niet meer in zijn normale spel kwam. Het werd meer en meer een beeld van vallen en opstaan, waarbij de scheidsrechter overigens zeer goed fluitend nogal clement was met zijn uitspraken. Voor zover het mogelijk was ging de SW-ploeg on verdroten door. Een onverwacht schot van Wil Peeters wist de Ven- lo-doelman met heel veel moeite tot hoekschop te verwerken. Vijf min. voor rust kon Venray dan toch de verdiende gelijkmaker laten aan tekenen. Een solo van Bastiaans werd hardhandig afgebroken, waar aan Venray een indirecte vrije trap overhield. Wil Peeters plaatste de bal naar de toestormende J. Siebers, die met een ferme kopstoot de bar achter de Venlo-doelman kopte. In de tweede helft had Venlo, dat over enkele zeer goede spelers be schikt, een kleine veldmeerderheid. De SVV'ers gaven het middenveld prijs. Dit kwam ook wel omdat Ven lo al in de 3e min. opnieuw aan de leiding kwam door een doelpunt van R. Driessen, die doelman Arts met een afstandsschot verschalkte, dat via onderkant lat in het Venray- doel plofte. Hoewel Venray hierna niet meer die sterkte vertoonde van de eerste helft, zijn de Venlonaren toch niet meer zo vaak tot een schot gekomen. Wel moest Schmeitz eenmaal de bal van de doellijn werken om een gro tere achterstand te voorkomen. De aanvallen van Venray waren niet gering, maar waren te doorzichtig en traag opgezet om de Venlose de fensie het erg moeilijk te maken. In de laatste min. van de wed strijd was het de scheidsrechter wel letjes en ging de linksbuiten van Venlo in het boekje. Deze speler, die zich overigens sportief had gedra gen zal nu de tol moeten gaan beta len voor de misdragingen van enkele van zijn teamgenoten. Venray zette nog een hevig slot- offensief in, maar de voorhoede van de thuisploeg was niet bij machte om de overigens verdiende gelijk maker op het scorebord te brengen. Venray 2 heeft van Sp. Irene 3 niet zo heel veel tegenstand onder vonden. Het was een sportieve wed strijd, waarin de Venray-reserves veel kansen lieten liggen. De wed strijd was nog maar nauwelijks vijf min. oud toen Wim Peeters Venray met een prachtig doelpunt aan de leiding bracht: 10. Het Tegelse doel bleef bijna de gehele eerste helft onder zware druk staan. Zowel J. van Bakel als Wim Peeters zagen bijna niet te missen kansen in rook opgaan. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien. P. van Aalsum scoor de uit een vrije trap het tweede Venrayse doelpunt, terwijl kort voor het einde de einduitslag op 30 werd gebracht. Venray 3 heeft in Beringen tegen Bevo 2 een gevoelige 61 nederlaag te slikken gekregen. Dit is sinds het seizoen 1964-'65 de grootste neder laag waarmee het 3e naar huis ge stuurd werd. Van meet af aan ging het spel aardig op en neer, maar in de 6e min. kwamen de gastheren fortuinlijk aan een doelpunt, door dat de toegekende vrije trap op het muurtje van richting veranderde en onhoudbaar in het doel verdween. Nauwelijks 10 min. later keken de SVV'ers al tegen een 20 achter stand aan. Binnen het half uur wis ten de Bevo-mannen tot 30 uit te lopen. Door 2 onbenullige doelpun ten was de achterstand in feite on overbrugbaar geworden. Na rust werd het spoedig al 40. In de 57e min. wist Chr. Smits de stand tot 41 terug te brengen. Maar dit mocht niet meer baten, want door doelpunten in de 69e en 77e min. brachten de gastheren de stand op 61 en verdiend. Al met al een wed strijd om maar zo gauw mogelijk te vergeten. Venray 6 heeft in Ysselsteyn tegen het 3e elftal van die naam een goe de wedstrijd gespeeld. De SVV-ers waren de gehele wedstrijd de meer dere. Bij de rust hadden zij al een 31 voorsprong. Na de rust werd de wedstrijd wat harder. Voordat Ven ray de overwinning veilig kon stel len werd het nog 32 door een eigen doelpunt. Hierna nam Venray 6 het heft weer stevig in handen en werd de overwinnign door nog twee goe de doelpunten op 52 bepaald. P. Berkers was bijzonder goed op schot en scoorde 4x en J. Hermans lx. Venray 7 behaalde een zwaar be vochten 10 overwinning op DIS 2. Het Venrayse doelpunt werd in de eerste helft gescoord door Chr. van Goch. Na de rust kwam DIS sterk opzetten ,maar mede door het voor treffelijke werk van doelman Toon de Jong kon Venray de kostbare voorsprong vasthouden. Programma zondag 17 nov.: Blerick 1Venray 1 2.30 u. Megacles 2Venray 2 2.30 u. Venray 3—BW '27 2 2.30 u. Leunen 1Venray 4 2.00 u. Venray 5Melderslo 3 12.00 u. Venray 8Merselo 2 12.00 u. A.s. zondag reist Venray naar Ble rick. De gastheren zijn inmiddels in de gevarenzone verzeild geraakt en konden het daardoor de Venrayers nog wel eens extra lastig maken. Wel kan men verwachten dat er twee ploegen in het veld zullen ko men, die beiden het accent op de techniek zullen leggen. Voor Venray is het geen gemakkelijke opgave, ook al is het een klip die te omzeilen is. De grote vraag is in hoeverre de op gelopen blessures van j.l. zondag ge nezen zullen zijn. SUPPORTERSVERENIGING SVV Afgelopen zondag heeft het ons eerste elftal bepaald tegen gezeten en werd er dus onverdiend verloren. Maar wat wil je tegen zo'n tegen stander. En dan te weten dat nog niet zo erg lang geleden hun voor zitter nog durft te beweren dat het niet zo erg meer was. Nou dat heb ben de supporters afgelopen zondag kunnen zien. Laten onze jongens maar blij zijn dat ze alle elf tot het laatste fluitsignaal mee hebben kun nen blijven spelen. Als echter de inzet a.s. zondag weer net zo goed is moet er gewon nen kunnen worden in Blerick. Laten er zoveel mogelijk suppor ters meegaan. Voor de kosten hoeft niemand het te laten en men kan toch beter in een verwarmde bus zit ten dan op een koude bromfiets. Het vertrek is precies 2 uur vanaf café Klomp en de kosten zijn voor leden 1,niet-leden 1.50 per persoon. Een prettige sportmiddag toege wenst. Uitslagen 9 nov.: Venray AlBelfeldia Al 01 Venray A2Bevo Al 31 Wittenhorst A2Venray A3 40 BW Al—Venray A4 L. 2—1 DIS AlVenray A5 91 Blerick BIVenray BI 60 Molenw. BIVenray B2 L. 14 Leunen BIVenray B3 41 DIS BI—Venray B5 2—2 Venray B6Molenw. B2 18 Programma 16 nov.: Sp. Irene AlVenray Al 3.00 u. Venray A2Helden Al 3.00 u. Venray A3—BW Al 3.00 u. Molenw. AlVenray A5 3.00 u. Venray BIPanningen BI 2.00 u. Venray B3Molenw. BI 2.00 u. Ysselsteyn BIVenray B4 3.30 u. Ysselsteyn B2Venray B6 2.30 u. De zondagclubmorgen is voor A- spelers. Dat het zwaar zou worden tegen Wittenhorst was zeker, maar dat wij met 41 het onderspit moesten del ven was niet nodig geweest. A.s. zaterdag spelen we uit tegen Liessel. Vertrek vanaf Hensenius- plein om 2.00 uur. Aangewezen spelers: M. Oymans, J. Pirlo, A. Arts, K. Smals, J. Gommans, Toon Swinkels Jo Gommans G. Voermans, Jeu Arts, W. Clevers, Th. Swinkels, V. Lucas- sen. Event, afmeldingen voor vrijdag avond Beukenlaan 20. AFD. VETERANEN De wedstrijd tegen Wanssum is voor ons een debacle geworden. Wanssum was met een sterk elftal naar Venray gekomen om de neder laag van veertien dagen geleden da nig te revancheren. Ze zijn daar dan ook volledig in geslaagd. Met 51 kreeg Molenwiekers de kous op de kop. Met de rust stonden de gasten al met 30 voor. Merkx wist voor ons de eer te redden. Aangezien Wanssum na de rust nog twee keer het net kon vinden kwam met 51 het einde. Een oppermachtig spelend Wanssum was op alle linies de bete re ploeg. Zaterdag a.s. gaan we naar He- gelsom. Aanvang 15.30 uur. De volgende spelers worden ver wacht: Creemers, Siebers, Lamers, van Helden, Michels, v. d. Laar, Wim Vermeulen, Wil Vermeulen, Stap- pershoef, de Jong, Merkx, Claessens, Stevens Barends. We vertrekken om 14.45 uur vanaf café Thielen. Zondag j.l. trad Oostrum 1 in Melderslo aan met een gewijzigd elf tal. De Oostrummers waren bij voor baat outsider, maar met een tak- tisch en technisch perfect uitgevoerd 4-2-4 systeem hebben zij de gast heren een verdiende 31 nederlaag toegebracht. Na 10 min. spelen opende H. Jans sen voor Oostrum de score en met wat meer geluk hadden het er voor de thee wel drie kunnen zijn. Maar zoals zo vaak viel het anders uit. Oostrum was voortdurend in de aan val en bij een uitval had Melderslo meteen succes, zodat de rust inging met een 11 gelijkspel. Na de rust beheerste Oostrum het spel volkomen. Vanuit het midden veld werd de voorhoede met lange passes bediend, maar toch duurde het nog tot de 30e min. voordat Oostrum opnieuw aan de leiding kwam, door een doelpunt van J. Custers. Dezelfde speler maakte een vijftal min. later opnieuw een doel punt, waardoor de marge voor Oos trum tot 13 werd vergroot. Mel derslo was niet bij machte om in de ze stand nog verandering te bren gen. Oostrum 2 heeft het niet kunnen klaren tegen Melderslo 2; met 31 werd verloren. Hiervan kan gezegd worden dat de achterhoede van Oostrum grove blunders maakte. Jammer, want qua veldsterkte had er zeker een gelijkspel in gezeten. A.s. zondag krijgt Oostrum 1 Me- terik op bezoek. Deze ploeg gaat sa men met America aan kop. Bekend is dat dit een bijzonder moeilijke tegenstander is. Afgelopen zondag moest HRC met 10 het onderspit delven. Maar als Oostrum speelt als afgelopen zondag dan zit er ze ker 1 winstpuntje in, misschien wel twee. Programma zondag 17 nov.: Oostrum 1Meterik 1 2.30 u. Hegelsom 2Oostrum 2 2.30 u. Oostrum 3Hol thees 3 12.00 u. Uitslagen junioren: Leunen BIVenray B3 41 Uitslagen senioren: Ysselsteyn 2Leunen 1 00 Leunen 2America 4 100 Leunen 3Griendtsveen 2 81 Leunen 4 was vrij. Programma junioren zaterdag sls.: Oostrum AlLeunen Al 3.00 u. vertrek 2.15 uur Leunen B2Oostrum B2 3.00 u. Programma senioren 17 nov.: Leunen 1 ontvangst Venray 4, aan vang 14.00 uur. Wil zij zich hand haven bij de kanshebbers, dan zal elke kans benut moeten worden. Leunen 2 won overtuigend van America 4. As. zondag geen compe titiewedstrijd. Leunen 3 ondervond ook weinig tegenstand van Griendtsveen 2. Met een 8-1 nederlaag werden deze naar huis gestuurd. A.s. zondag geen competitiewedstrijd. Leunen 4 mag haar technisch kun nen weer tonen in een thuiswed strijd tegen RKLW 3. Aanvang 12 u. Alhoewel zij weinig kans heeft tegen dit elftal zal zij al haar krachten in spannen om tot een bevredigend re sultaat te komen. Sukses. Op de banen van St. Anna werd zaterdag 9 nov. een vriendschappe lijke wedstrijd geschoten tussen oen 15-tal van District 10 en een 15-tal van District 11. Om 7 uur heette voorzitter Th. Lucassen de schutters en supporters van District 10 harte lijk welkom in Venray en sprak de wens uit dat deze wedstrijd er toe mag bijdragen dat de vriendschaps banden tussen de schutters van bei de districten verstevigd moge wor den. Nadat hij allen een aangename en sportieve wedstrijd had toege wenst, konden de pijlen worden af gevuurd. Na 10 pijlen had District 11 een voorsprong van 31 punten; na 25 pij len was het verschil opgelopen tot 112 punten: 3165 punten voor Dis trict 11 en 3053 voor District 10. In de tweede 25 pijlen werd de voorsprong van District 11 steeds groter en toen na 50 pijlen de uitslag bekend werd gemaakt, had District 11 286 punten voorsprong en legde daardoor beslag op de wisselbeker. Einduitslag van 15 schutters na 50 pijlen: District 11 6361 punten, Dis trict 10 6075 punten. Over enkele maanden wordt de retumwedstrijd in Helmond gehou den en kunnen onze schutters van District 11 op een warme ontvangst rekenen. Wegens ziekte van hun voorzitter dankte vice-voorzitter Verspaget van District 10 allen voor de hartelijke ontvangst en vriendschappelijke sfeer tijdens de wedstrijd en hoopte allen weer te zien bij de retumwed strijd in Helmond. Hoogste schutters van District 10 was H. van Roy met 441 punten; hoogste schutters van District 11 waren Jac. Siebers en P. Linders elk met 445 punten. Bij District 10 waren 7 schutters die beneden de 400 pun ten bleven; bij District 11 slechts 1. Op 30 nov. zal het 15e tal van Dis trict 11 een wedstrijd schieten tegen een 15-tal van District 7. Dit wordt bij voorbaat al een zware wedstrijd voor onze schutters. Uitslagen van zaterdag 9 nov.: NOAD 1—Red Stars 1 1—9 DVO 2—Red Stars 2 4—6 TTC 3—Red Stars 4 1—9 Seta 3Red Stars 3 010 Maasbree 11Red Stars 6 82 Red Stars 7Am nasla 4 100 Red Stars 8—TTC 6 7—3 Red Stars 9Amnasta 5 91 Het eerste team was op bezoek in Reuver. De laaggeklaste gasten bo den weinig weerstand. Onze heren konden vrijuit hun smashes op de tegenstanders losvuren, hetgeen als resultaat zes kapotte ballen oplever de voor de gasten met daarbij nog een nederlaag. W. Toonen moest echter één keer de winst bij de te genstander laten, de heren B. Hen driks en R. Verblakt bleven ongesla gen. Red Stars 2 had zich op een moei lijke wedstrijd voorbereid. Met de volle inzet begonnen ze op de koude zolder in Kessel hun wedstrijden, met als gevolg een voorsprong van 50. Toen dachten de heren dat ze gewonnen hadden, doch daarmee trokken ze aan het kortste eind. De gasten boden in de laatste 5 wed strijden fel weerstand en konden daardoor inlopen tot 45. In de laatste wedstrijd kon J. Verblakt de resterende en beslissende partij om zetten in een winst, zodat de heren met een kleine overwinning naar huis konden gaan! Deze wedstrijd behoeft eigenlijk geen kommentaar. wel moet er ge zegd worden dat de zaal in Sevenum erg koud was. Slechts één van de spelers van Seta kon behoorlijk par tij geven, hij vocht ook voor zijn kans, wat van de andere spelers niet gezegd kon worden. De heren Theuws. Wijnhoven en Houben ble ven wederom ongeslagen in deze ontmoeting! Ons 6e team moest het op zondag opnemen tegen Maasbree. De spelers waren zeer slecht in vorm. Alleen de heren T. Custers en M. Coopmans konden een punt behalen. Wat de einduitslag bracht op een 82 ne derlaag. Red Stars 7 behaalde in de wed strijd tegen Amnasta 4 zijn eerste glorieuze overwinning. De tegen standers die ver in de minderheid waren moesten namelijk zonder enig winstpuntje naar huis toe. F. Ren- kens, J. Bonants en P. Driessen kon den alle drie de spelers de baas. Het waren geen erge spannende sets om dat de Venrayers technisch veel be ter speelden dan hun tegenstanders. De wedstrijd tegen TTC is de 2e overwinning van Red Stars 8. Een volkomen verdiende zege waarin Bisschops zeer goed voor de dag kwam. Het dubbel was een zeer moeilijke overwinning. De eerste set werd gewonnen met 21-14 maar de tweede met 23-21. Over het alge meen toch een goede wedstrijd. Programma voor zaterdag 16 nov.: Thuiswedstrijden: Red Stars 1—J.S.M. 1 Red Stars 2Helden 1 Red Stars 3Maasbree 7 Uitwedstrijden: Helden 4—Red Stars 4 Genooi 7Red Stars 5 Armada 8Red Stars 7 Genooi 11Red Stars 9 INVALIDEN SPORTCLUB „VENRAY" TAFELTENNIS A.s. zondag 17 november zal onze tafeltennisclub wedstrijden spelen tegen de Eindhovense Gehandicap ten Sportvereniging. De wedstrijden zullen aanvangen 's middags om 2.30 uur en duren tot vermoedelijk 5.00 uur, in de gym zaal aan de Beukenlaan te Venray. Alle leden van de Invalidenbond zijn uitgenodigd, doch alle belang stellenden in deze mooi sportbeoefe ning zijn van harte welkom. Door uw belangstelling geeft U blijk, dat U dit niet altijd gemakke lijke werk, steunt en U stimuleert hierdoor ook de leden van deze sportclub. Zwemmen: Ook de zwemclub groeit gestadig, weer enkele kinderen konden aan de wekelijkse lessen op zaterdagmorgen van 1011 uur gaan deelnemen. Voor alle gehandicapten zowel volwassenen als kinderen is steeds gelegenheid tot lid van onze zwem club toe te treden. Wij willen U er wel speciaal op wijzen, dat U in het bezit dient te zijn van een medische verklaring van Uw huisarts. Dames: Hera 1Haelen 1 66 Programma: A.s. zondag moeten de dames in de Venlose sporthal spelen tegen Bree. Vertrek om 15.00 uur. Zondag 24 november staat er, eveneens in Venlo, een dames- en e enherenwedstrijd op het program ma. Tegenstander voor beide teams is dan Wittenhorst. O.a. Sentjes (Limburgs res.-kampioen), Vier nazen, Alofs, Siebel, De Joeksbreurs.... en.... DE HOFKAPEL Aftreden Prins Cor - Na de zitting om plm. half 11 DANSEN met 2 ORKESTEN - Kaartverkoop Schouwburg begint heden

Peel en Maas | 1968 | | pagina 9