Zilverglans Camps 'elf' benzine Nieuw Centrumgebouw van St. Anna geopend brengt stijl in uw huis! Schouwburg VOETGANGERS/CTE B68 links-rechts- links gekeken oversteken! Er lag een tikkeltje weemoed over de viering van het 60-jarig be- staansfeest van Huize St. Anna. Ondanks het nieuwe en fraaie centrumgebouw, dat geopend werd, ondanks de hip geklede meis jes, de werkelijke overdaad van bloemen en ondanks de vele vrienden van St. Anna, die deze opening kwamen bijwonen en op luisteren. Weemoed om wat voorbij was en niet meer terug komt? Weemoed om een glansvol verleden, dat in de toekomst, anders en zakelijker zal gaan worden? Het werd met niet zoveel woorden ge zegd, al is er veel gespeechd j.l. maandag, maar een goed ver staander heeft soms maar een half woord nodig. parochiekerk oirlo Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis v. Mar tin Rongen. Zondag: 7.00 leesmis; 8.30 Peter van Rhee; 10 uur hoogmis tot inten tie van de fam. Keyzers-Mjchels. Maandag: 8.00 maandd. voor Hen- dricus Heidens. Dinsdag: 8.00 hoogmis v. Bernard v. d. Sterren, Henrica Smits en Pe- tronella Litjens. Woensdag: maandd. Joh. v. d. Sterren. Donderdag: 8.00 v. overleden fam. v. d. Ven-Cleven. Vrijdag: feest van St. Machutus. 8.00 hgm. voor Henrica Hubertina Hellegers en Gerardus Classens; 19.00 avondmis t.e.v. St. Machutus. Na de missen verering van de re likwie en zegening van water en brood. Zaterdag: 8.00 gest. leesmis; 19.00 avondmis. rectoraat veulen Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrordzondag. Kollekte zaterdag 9 en zondag 10 nov. voor binnen lands apostolaat. 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts H. M.; 10 uur Hoogmis afgest. fam. van Rijswijck- Verheyen. Maandag: 8 uur leesmis overl. fam. Drabbels, Klaassen, van Meyel. Dinsdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Gerardus Houben. Wooensdag: 8 uur Hoogmis gest. jgt. zal. Jac. Geurts en Wilh. Croy-. mans. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Kunen-van Rens. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Zaterdagavond: 7.30 leesmis voor de parochie. Akolieten voor 10 nov.: Jan Gee- len, Gerard Koenen en Hany Ver hoeven. "Rectoraat vredepeel Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag. 7.45 vroegmis v. d. overl. fam. Bloemen-van Kessel; 10 uur hoogmis t.b.i. Vandaag kollekte v. h. binnenlands apostolaat onder andersdenkenden en onkerkelijken. Maandag: ti.v. fam. Janssen-Tim- mermans. Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.i.v. fam. Poels- Geurts. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Zaterdag: 19.00 avondmis v. d. zie lerust van Henr. Bloemen en Her man Eibers. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis. rectoraat heide Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag. 7.30 leesmis voor Johannes en Hendrikus van Kem pen; 10 uur Hoogmis t.i.v. de familie van Osch-Hermans. Schaalkollekte t.b.v. het binnenlands apostolaat. Akolieten: Rinus Stevens en Frans Vousten. Misdienaars van de week: René en Rikie Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Rens-Litjens. Woensdag: 7.30 leesmis voor Pas toor Linsen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Peter van Meijel. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Michels-Jakobs. Zaterdag: 7.30 leesmis t.b.i. Biecht gelegenheid van 78 uur. Te 7 uur avondmis voor Wilhelmus Jennes- kens en Regina Rongen en hun zoon Leo. Kerkpoetsen: Tiny en Nellie Poels. rectoraat smakt Zondag: 23e zondag na Pinksteren. St. Willibrordzondag. 7.30 H. Mis v. overleden ouders; 10 uur Hoogmis voor Piet van der Lee. Maandag: 7.30 H. Mis voor Joh. Thijssen-Geurts. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. v. d. fam. Geurts-Verschure. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Jozef en Piet Verstegen. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Ja cobus Janssen, Anna M. Pauwels en overl. kinderen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Martinus Martens; 's middags om 3 uur: hu welijksmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis voor Elisabeth en Helena Kallen. AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo a las diez y media Misa cantada en la ermita de San José en Smakt Venray; esta semana se repararó el danó que los robadores del domingo pasado han causado en la capilla y espero poder encontar otro magnetofono porque los ladrones han robado también nuestro magnetofono que nos daba la posibilidad de oir müsica religio- sa espanola en la Misa dominical. El domingo próximo después de la Misa en la Pelgrimshuis ocasión para participar en Llamada por la Patria, hablando algunas palabras para sa- ludar por medio de la emisora es panola a sus padres, amigos, novios o conocidos. Agradesco a todos que me han da- do su pésame por palabra o por es- crito y espero que rezaran también por el descano del alma de mi her- mano difunto; su compasión me ha tocado profundamente; les agrades co también en el nombre de la viuda y de los ninos. Het was een feestelijke zitting in de toneelzaal van het ontspannings gebouw, waar drs. H. v. Noorden namens St. Anna haar vele gasten mocht begroeten. Daaronder waren naast vertegenwoordigers van de Geneeskundige Inspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid, ook de Hoofdinspecteur Dr. Veraart, die het nieuwe Centrumgebouw zou gaan openen en Drs. F. Schols de toekom stige burgemeester van Venray, nu aanwezig als voorzitter van de Lim burgse Commissie voor de Geeste lijke Volksgezondheid. DR. H. KORTMANN wees er op dat na de wederopbouw periode, die met het 50-jarig be- staansfeest in feite werd afgesloten en die tevens een modernisering in hield van de gehele inrichting men de laatste jaren overgegaan is tot uitbreiding. Zo noemde hij de ver groting van het laboratorium, de bouw van een semi-permanent ge bouw voor de arbeidstherapie, de nieuwe mogelijkheden voor de psy chische en muzikale therapie, de vernieuwing van de keuken, terwijl daarnaast in tien jaren tijd het per soneelsbestand bijna verdubbeld werd ot 490 mensen. nieuw toonde een goede Moeder te zijn. Haar voorbeeld werd gevolgd door Moeder Godewine, die 11 jaren de leiding had en die thans is opge volgd door Moeder Serviens.... Wat de Zusters vn Liefde voor St. Anna hebben betekend en hoe onder hun leiding dit instituut is uitge groeid was nog eens duidelijk ge steld bij het 50-jarig bestaan en wil de hij ook nog eens duidelijk stellen nu bij het 60-jarig bestaan een nieu we tijd zich af gaat tekenen. Een nieuwe tijd, die o.m. tot uitdrukking komt in het feit dat 80 pet. van de nieuw aangekomen patiënten St. An na weer genezen verlaat. Hij ver heelde niet dat 65 pet. van de pa tiënten van nu al langer dan 5 jaren in dit ziekenhuis verbleef en 30 pet. hiervan al AOW trekt (wat zou kun nen duiden op een bepaalde vergrij zing) en dat ook de doorstroming van patiënten hier langzamer verloopt dan in het algemeen, maar desniet temin de ontwikkeling van de psy chiatrie ook hier even stormachtig is als elders. Dat vraagt wellicht in de toekomst andere bestuursstruk- turen, maar reeds nu een verdere uitbreiding van de staf met deskun digen, funktionarissen, en verpleeg kundigen. tie kon besteden naar goeddunken. GESCHENKEN En daarmede kwam men aan het hoofdstuk geschenken. Het personeel vertegenwoordigd door mej. v. d. Vorst en dhr. Linskens, bood de di- rektie niet alleen een halklok aan voor het nieuwe centrumgebouw, maar tevens een voor de bibliotheek. Dr. Kortrriann kon verder mede deling doen dat architect, aannemers en onder-aannemers voor de hal van di centrum een „waterpartij" aange boden hebben. SOEUR ELECTA de overste van de Nederlandse Pro vincie van de Zusters van Liefde, sprak een woord van dank tot de sprekers en de gasten. Ze ging ook in op de toekomst van St. Anna, dat bruist van aktiviteiten, zoals ze zei. In de nabije toekomst, zo kondigde zij aan, zal een stichting het bestuur van St. Anan overnemen van de Zusters van Liefde. Het aantal zus ters, aldus Soeur Electa, wordt min der, het aantal leken groeit. Maar ze hoopt en vertrouwt dat de echte geest van de Zusters van Liefde zal blijven bij de verpleging en de ver zorging van de patiënten, die zo kenmerkend is voor St. Anna. BEZICHTIGING Na de plechtigheid in het ontspan ningsgebouw werden de gasten in de gelegenheid gesteld het nieuwe centrumgebouw, dat zeer modern is ingericht, te bezichtigen. Pater Rec tor sprak een inwijdingsgebed, waar na de gasten werden rondgeleid en het bestuur recipieerde. 500 PERSONEELSLEDEN In een voorafgaande persconferen tie werd de aandacht gevestigd op het nog steeds groeiende personeels bestand nodig om de intensivering van het werk op te vangen. Boven dien wil men ook de Zusters zelf, die praktisch dag en nacht aan het werk zijn voor de verpleegden iets meer vrijheid geven. Deken Loonen wees reeds op het feit dat wel eens te veel vergeten wordt hoeveel werkgelegenheid in beide psychiatri sche centra wel geven in Venray. Men hoopt binnenkort op Huize St. Anna, waar ook steeds meer ge trouwde dames werkzaam zijn, het 500e personeelslid aan te nemen. JA, IK WIL Een musical naar „Het Hemel bed" van Jan de Hartog. Op donderdag 14 november a.s. in Venray's schouwburg Tegen een kleurrijke achtergrond met spirituele dekors en in speelse kostuums spelen Annet Nieuwen- huyzen en Eric Schneider de musical „Ja, ik wil!", zoals de Nederlandse titel luidt van „I do! I do!". Deze musical is gebaseerd op het vermaarde toneelstuk „Het Hemel bed" van Jan de Hartog en kreeg zijn nieuwe vorm als musical van auteur Tom Jones en komponist Harvey Schmidt Twee jaar geleden beleefde de musical op Broadway, geproduceerd door David Merrick, zijn wereld première, waar de voorstellingen met de veelgeprezen Mary Martin en Ro bert Preston in de rollen nog steeds uitverkocht zijn. De voorstelling die hier wordt ge presenteerd door producer Paul Kij- zer in samenwerking met Lawrence White en het Nieuw Rotterdams To neel heeft een volkomen Nederland se aankleding gekregen. De regie werd gedaan door de jonge talent volle Johan Greter die de laatste sei zoenen van zich deed spreken door e ensnelle en verrassende opkomst als regisseur. Dit seizoen verzorgde hij voor het Rotterdams Toneel de mise en scène van „Tartuffe" en van „Leeuwerik". Cor Hezemans ont wierp dekors en kostuums, terwijl de choreografie en de beweging van de muzikale nummers door Billy Wilson zijn verzorgd. Anny Kijzer vertaalde, evenals voor „Anatevka", de dialogen en Emile Lopez schreef de Nederlandse liedjesteksten. De muzikale leiding berust bij de ver trouwde routiner Cor Lemaire. De première van „Ja, ik wil!" heeft plaatsgevonden op Nieuw jaarsdag 1968 in de Rotterdamse Schouwburg, een theatergebeurtenis die mooie herinneringen opriep aan de tijd waarin Jan de Hartog's to neelstuk nog grote suksessen oogstte met de hartveroverende Lily Bouw meester en de stormachtige Ko van Dijck. „Het Hemelbed", het verhaal van een huwelijk, dat op zovele punten een treffende gelijkenis vormt met gebeurtenissen uit ons eigen echtelijk leven, heeft een nieuwe vorm ge kregen onder de veelzeggende titel „Ja, ik wil!". Twee^onge maar reeds illustere figuren van het Nederland se toneel, Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider treden ervoor aan en zullen ongetwijfeld hun carrières er nog indrukwekkender mee uitbou wen. Beiden kregen al eens de hoog ste onderscheiding van het vader lands toneel: Annet Nieuwenhuyzen de „Theo d'Or" voor haar „Electra" en Eric Schender de „Louis d'Or" voor zijn prachtige „Hamlet". Een inteniseve samenwerking met Huize St. Servatius op velerlei er- rein als recreatie en onderwijs mag hierbij vermeld worden. Deze uitbouw en verbreding brengt met zich mee meer administratief werk, vraagt om nieuwe onderko mens en dat meent men nu gevon den te hebben in het nieuwe cen trumgebouw, dat in zijn verschillen de vleugel niet alleen de directie en de blibliotheken zal herbergen, maar ook mogelijkheden geeft voor betere communicatie. Immers de sociaal- psychiatrische dienst en de psycho logen vinden hierin eveneens een onderdak. Hij was het aannemings bedrijf Gebr. Janssen N.V. dankbaar voor de vlotte verwezenlijking van de plannen van architect van Halte ren en bracht speciaal dank aan het schildersbedrijf Vermeulen dat reeds 60 jaren op St. Anna werkt! DR. J. VERAART dacht in zijn openingsrede terug aan de tijd dat Soeur Maria Godelieve als Voorzitster van het Bestuur zo enorm veel deed voor de inrichting. Hij wees op het werk van Moeder Alfrida, die 19 jaren overste was en in de zware oorlogsjaren steeds op Het nieuwe centrumgebouw zal voor hen een centrale zijn, een ter rein waar de medici en de andere deskundigen als psychologen, ver pleegkundigen en sociale werkers el kaar ontmoeten en met elkaar de problemen kunnen bespreken. Hij vertrouwde dat deze centrale inder daad veel goeds zou kunnen berei ken in het belang van de verpleeg den, wier belang altijd nummer een moet komen, maar dat daarnaast ook het wetenschappelijk werk meer en grotere aandacht zou krijgen Met de wens dat dit nieuwe ge bouw aan die verwachtingen zal gaan beantwoorden, verklaarde hij dit gebouw voor geopend. DEKEN LOONEN was de eerste die feliciteerde met dit nieuwe centrumgebouw. Hij was dankbaar voor alle aktiviteiten van de Zusters m de voorbije 60 jaren ten behoeve van de zieke mens. Dat zij daarbij ook de zieke mens van Venray niet vergeten hebben blijkt uit de spontane gastvrijheid waar mede St. Anna al 21 jaren het zie- kentriduum opneemt. Als bewijs van dankbaarheid bracht hii een enve loppe met inhoud mee, dat de direc- Sieraden voor Uw tafel. Sieraden voor Uw huis. Puur zilver of pleet. In sierlijke voorname vormgeving. Variërend van komplete cassettes tot eenvoudige vaasjes. Maar ook als broodmandje, theeservies, sigarettendoos of bokaal. Zilverglans brengt stijl in Uw huis. ENKELE PRIJZEN VOOR ARTIKELEN IN PLEET: Bonbonmandjes v.a. f 15.— Vaasjes v.af 10.— Kandelaars v.a. f 15.— 3-Armigv.a. f 35.— Couverts met mes v.a. f 30.— Fotolijsten v.a. f 25.— Roomstelletjesv.a.f 45.— Jampothouders v.a. f 20.— Sigarettendozen v.a. f 40.— Serviezen. 3 dig. v.a. f 225.— Borrelglazen v.a.f 10.— IJsemmersv.a.. f 27.50 JUWELIER HORLOGER GROTESTRAAT 16 - VENRAY - TELEFOON 04780 -1261 Bonbonmandje Kandelaar Fotolijstje Roomsto! Couvert 3-Armige kandelaar Sigarettenkistje 3-De lig servies Cognacglas IJsemmer Jampothouder

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6