Studiekosten het nieuwe indudiialüatieéeleid en belastingaftrek WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN JE Eerste steenlegging Boschveld- college VENRAY WEDEROM TE STIMULEREN KERN VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 No. 42 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 27Z7 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL (bulten Vunrar 225) De Heer zegene en beware U HU tone U zijn aanschijn en ontferme zich over U. HU geve U z«n vrede Deze zegewens van St. Frans is te lezen in de trappenhal van het nieuwe Boschveldcollege, dat in het komende schooljaar het oude Lyceum voor jongens zal gaan vervangen. Gebeiteld in steen houdt het de herinnering vast aan de bouw van dit college, waarvan we thans getuigen zün. Men had het jaarlijkse schoolfeest aangegrepen om donderdagmorgen de plaatsing van deze steen met enig ceremonieel te kunnen vieren. Zo waren behalve docenten en leerlin gen ook Venrays gemeentebestuur genodigd, evenals dat van Horst, terwijl ook het oudercomité acte de presence gaf, evenals de aannemers Gebr. Janssen en de onderaanne mers met hun personeel. Na een woord van welkom van Pater Dr. Gussen, de rector van het Lyceum, tot de aanwezigen, zegende Pater Drs. Goossens de regent van de school de aan te brengen steen. Het dubbelmannen-sextet zong dan een Israëlisch volksliedje, waar na door verschillende autoriteiten en afvaardigingen van aannemers, en schoolgemeenschap de oorkonde getekend werd, die in de steen zou worden ingesloten. SCHOOLWAPEN In een korte toespraak belichtte Pater Regent de betekenis van deze steenlegging, die als de voornaamste van deze nieuwbouw beschouwd mag worden. Hij wees op de zegewens van St. Frans, die hierin is aange bracht en op de betekenis van het schoolwapen, dat ook in de steen is gebeiteld. In het bovenste deel vindt men terug een deel van het wapen der Habsburgers, waarvan Aarts hertog Leopold Wilhelm in 1661 de Latijnse school in Venray mogelijk maakte terwijl het onderste gedeel te afkomstig is uit het wapen van de Roermondse bisschop Creusen, door wiens bemiddeling de Latijnse school, waarvan ook het Boschveld college de voortzetting zal zijn, ge sticht kon worden. Hij had graag gezien dat ook de wapenspreuk bij dit wapen geplaatst was: Vintrix fortunae sapientia, dat vrij vertaald betekent dat het geluk medegewon- nen kan worden door wijsheid. Hij sprak zijn vertrouwen uit dat in het nieuwe college, dat thans gebouwd wordt, inderdaad de wijsheid gedo ceerd zal worden en dat door die wsijheid het geluk van velen ver worven mag worden Hierna begon hij aan de metsel- arbeid daarbij geruggesteund door de enthousiaste aanmoedigingen van de leerlingen, die nadat de operatie uiteindelijk was gelukt met een da verend Io vivat de plechtigheid be sloten. In de daarop volgende onofficiële bijeenkomst kreeg het bestuur van de vele gasten de beste wensen voor een spoedige afbouw van het nieu we college, dat zijn eerste gasten in augustus van het komende jaar denkt te ontvangen. REÜNIE LEVENSSCHOOL VOLLEDIG GESLAAGD Veel groter dan de organisatoren hadden verwacht was de opkomst van oud-leerlingen van de Levens school op de reünie die voor hen was georganiseerd in de nieuwe school j.l. woensdag. Van alle jaargangen waren leer lingen gekomen zelfs vanuit België om kennis te nemen van de nieuwe school. De leider van het eerste uur, de heer Nielen, sprak een welkomst woord en herinnerde aan al de nood verblijven, waarin de Levens school is blijven groeien. De avond slaagde in alle opzich ten en als deze een voorproefje is van de officiële opening op 21 okto ber a.s. door Z.Exc. Minister Verin- ga van Onderwijs en Wetenschap pen dan zal ook die opening beslist slagen. Vermeldenswaard is dat vrijwel alle leiders van de levensschool Ven ray welke in de loop der jaren hun krachten hadden gegeven aanwezig waren, alsmede het oude en het hui dige bestuur, maar ook vele verte genwoordigers van bedrijven en in stellingen. Het dansorkest Rank Xerox Old Stars zorgde voor de juiste stem ming. Het idee van de scheepsbouwer Verolme om met snelle treinen ar beidskrachten dagelijks naar het westen te halen, is aangeslagen. Ook het N.K.V. bepleit nu dergelijke „mobiliteits expresses', omdat het bedrijfsleven in de Randstad schreeuwt om werkkrachten, ter wijl velen in het noorden, oosten en zuiden werkloos thuis blijven zitten. De spoorwegen kunnen wel wat ex tra vervoer gebruiken, de regering kan beter wat op de reiskosten toe leggen dan de hogere werkloosheids uitkeringen betalen, en alle partijen zijn er mee gebaat. Zo lijkt het tenminste. Alleen ver geet men er in de gauwigheid bij te vertellen, dat daarmede natuurlijk weinig meer opgelost wordt dan de problemen van de scheepswerven en van de industrieën in het westen. De problemen van overig Neder land blijven zoals ze zijnDaar helpen zelfs geen mobiliteits-ex presses aan. Afgezien van het feit dat de hoog geprezen ruimtelijke ordening (waar men intussen echter weinig aan doet) door deze volke ren-trek natuurlijk ernstig in gevaar komt want geen mens blijft zijn hele leven reizen van twee of meer uren om naar zijn werk te gaan, mag men in alle gemoede de vraag stellen of het niet beter is het werk naar de mensen te brengen. Natuurlijk kan men moeilijk ver langen de scheepswerven in de Achterhoek te leggen, maar er zijn in de randstad Holland tientallen be drijven, zelfs zeer grote, voor wie het praktisch niets uitmaakt of zii in de randstad Holland liggen of el dersEn juist hierom gaat het. Als deze bedrijven op dit moment, nu elders in Nederland werkloos heid heerst, mensen tekort komen, moeten zij de werklozen niet ver wijten niet te willen reizen, maar zullen ze moeten bedenken dat dit risico genomen hebben door zich te vestigen in een omgeving, die nu eenmaal die problemen met zich brengt. Wil men inderdaad ernst maken met de ruimtelijke ordening, wil men inderdaad komen tot de ook in ander verband zo noodzake lijke spreiding van industrieën, dan zal noodzakelijk gaan worden, wat Gedeputeerde Staten van Limburg o.m. in de provinciale begroting voor 1968 aan de orde stellen. Namelijk een aanmeldingsplicht voor die be drijven, die zich in het westen van ons land willen gaan vestigen. Dan kan bekeken worden of het wellicht niet mogelijk is dat deze bedrijven elders in Nederland even goed of misschien zelfs een heel stuk voor deliger terecht kunnen. Of men zo ver moet gaan, dat men via een loonsomheffing de bedrijven in het westen t.a.v. elders extra zal moe ten belasten, is een vraag waarvan we de consequenties nog maar moei lijk kunnen overzien. Nederlands in dustrie moet in staat blijven te concurreren op de wereldmarkt en de toch al grote belastingdruk nog maals te verhogen omdat men in het westen een fabriek heeft, lijkt ons verregaand. Maar van de andere kant zijn mobiliteits-expresses een lapmiddel, waarmede maar heel wei nig problemen worden opgelost waarmede het toch al overbezette westen nog dichter bezet wonen, die daar willen zitten blijven leven en werken. Men zal in dat opzicht een heel wat duidelijker en betere poli tiek moeten gaan volgen. Het feit dat we en dan bedoe len we de gemeente Venray we derom tot te stimuleren kern zijn „benoemd" en dat we in gevolge de laatste ministeriële beschikking dus weer voor een aantal jaren bepaal de faciliteiten kunnen bieden aan industrieën, die zich hier willen ves- tgen, is gezien wat daarmede in het verleden bereikt is kunnen worden, gelukkig. Het feit dat praktisch 40 procent van Nederland in staat is, ook door deze nieuwe ministeriële beschik king, diezelfde faciliteiten te bieden, maakt o.i. de spoeling dunner, al is het te rechtvaardigen dat ook ande re streken en plaatsen als Venray mogelijkheden in dat opzicht worden geboden. Alleen zal het ons des te attenter moeten maken en zal het nog har der vechten worden dan in het ver leden reeds moest, om te zorgen dat ook op industrieel vlak de mogelijk heden in Venray vergroot verbeterd worden We mogen dan op dit terrein al enige ervaring hebben, die een klei ne voorsprong zijn, we zullen echter die voorsprong dienen te houden. Dat vraagt een slagvaardig beleid, dat vraagt groot doorzettingsvermo gen en kracht Grote woorden misschien, die ech ter in grote daden dienen omgezet te worden. Het is bepaald geen chauvenisme als we stellen dat ge zien de situatie in Zuid-Limburg en de streek rond Helmond en Venlo het voor Noord-Limburg wel eens moeilijk kon worden op het gebied van de industrialisatie. Maar toch en de werkloosheidscijfers tonen dat o.i. duidelijk aan zal men hier moeten komen tot een bepaalde uit breiding van bestaande industrieën of aantrekken van nieuwe. Dat zal punt één van het programma dienen te zijn en blijven. Daarbij mag de vraag gesteld worden of samenwer king met Noord-Limburgse en Oost- Brabantse gemeenten in een indus trieschap niet tot betere coördinatie van dit werk kan leiden. In deze nieuwe industrialisatie nota zegt de Minister terecht ook zijn steun toe aan de sector diens ten, die in de toekomst een steeds grotere rol in het maatschappelijk en economisch leven gaat spelen. Men weet dat de sector diensten in de Venrayse werkgelegenheid een behoorlijk grote rol speelt, al wordt die dan misschien niet altiid onder kend. Met name onze psychiatrische cen tra spelen daarbij een grote rol. Wie geen vreemdeling in Jerusalem is, weet dat in die sector de samenwer- kingsgedachte opgeld maakt en dat al resultaten geboekt zijn o.m. in de gezamenlijke opleiding van het ver plegend personeel. Maar men weet ook, dat er in diezelfde kringen met enige bezorgdheid wordt gekeken naar plannen, die men elders in de provincie heeft opgesteld voor nieu we inrichtingen, die mogelijke uit breidingsplannen van onze bestaan de inrichtingen doorkruisen. Men weet verder dat de nieuwe ziekenhuiswet misschien onverwach te remmen kan aanslaan. Kortom, ook hier tobt men met problemen, waarvan de oplossing misschien zeer moeilijk gaat worden. Nemen we nog een ander punt: Het centrumplan zal juist voor de dienstensector van groot belang blij ken. Het is ook een bekend feit dat juist bij de samenstelling van dit plan geklaagd is dat b.v. de winkel stand wel zeer weinig inspraak gehad heeft, hoe die dan ook moge zijn en hoe moeilijk die dan ook te verwezenlijken zal zijn. We willen daarmede alleen maar aantonen, dat ook in deze sector ook verschillen de problemen liggen, die hetzij op landelijk, hetzij op provinciaal plan tot een oplossing zullen moeten ko men. Daarom is het zo verwonderlijk dat we in onze gemeente wel een industriële commissie kennen, waar in men de problemen van die sector naar voren kan brengen en pogen in gezamenlijk overleg tot oplossin gen te komen, doch dat de ook voor name dienstensector, die natuurlijk meer gevarieerd is, op dit terrein toch wel stiefmoederlijk bedoeld is. O.i.i lijkt de instelling van een der gelijke commissie juist ter goede in formatie van het gemeentebestuur en ter versterking van de samen werking, die ook op dit vlak voor een goede uitbouw onontbeerlijk zal zijn. Studiekosten kunnen op verschil lende manier van invloed zijn op de te betalen loon- en inkomstenbelas ting. Kosten van studie van de belas tingplichtige zelf, of van zijn echt genote (wier inkomstenbestanddelen aan de man worden toegerekend) be horen tot de buitengewone lasten indien het een studie of een oplei ding voor een beroep betreft. Anders ligt het wanneer de studiekosten dienen voor een bestaand beroep, om bij te blijven in de normale ont wikkeling in dat beroep, of om reeds bestaande kennis eens op te frissen. Dan gaat het niet om het verkrijgen van een (nieuwe) bron van inkomen doch om het onderhoud van een reeds bestaande bron. en dan beho ren die studiekosten tot de verwer vingskosten van de inkomsten uit die bron. Voorts zijn er de studiekosten van studerende kinderen. Deze geven de ouder of pleegouder meestal recht op kinderaftrek. En zo niet, dan be horen de door de ouder of pleeg ouder gedragen studiekosten met de overige kosten van levensonder houd tot de buitengewone lasten, in het belastingjaar (is: kalenderjaar) van betaling. Voor deze buitengewone lasten, tezamen met andere, b.v. ziektekos ten, kan belastingaftrek worden ver kregen indien hun totaal een zeker minimum, afhankelijk van inkomen en kindertal, te boven gaat. KINDERAFTREK De aftrek voor studiekosten van kinderen kent de wet het langst. Voor het dragen van de kosten van levensonderhoud inclusief de studie kosten van studerende kinderen van studerende kinderen van 16 tot 27 jaar kan de ouder enkelvoudige of dubbele of drievoudige kinder aftrek krijgen. Voor drievoudige aftrek is vereist, dat hij het kind nagenoeg geheel en dat is voor minstens 90 procent, on derhoudt, terwijl het kind niet tot zijn huishouden behoort Tweevoudige kinderaftrek krijgt de ouder indien hij een kind voor tenminste 50 procent (grotendeels) onderhoudt, ongeacht of het al dan niet tot zijn huishouden behoort. Uiteraard voor zover hij geen recht heeft op drievoudige aftrek, want dan krijgt hij die. In gevallen die ook aan deze eis niet voldoen kan nog enkelvoudige kinderaftrek worden genoten, wan neer de ouder het kind in belang rijke mate onderhoudt De minister geeft een nadere precisering van dat begrip. Van onderhoud in belangrij ke mate is sprake wanneer de ouder tenminste 16,per week draagt Dit geldt met ingang van 1968, voor 1967 was dat 14,per week en daar vóór 12.50 per week. Draagt de ouder nog minder, dan heeft hij geen recht op kinderaftrek, doch geldt hetgeen hij betaald heeft als buitengewone last. 31 DECEMBER Voor de vraag of aan de genoem de eisen is voldaan, is de toestand op het einde van het jaar beslis send. Kost het kind bijv. 4.000, per jaar en heeft het voor het stu diejaar 1965-1966 een beurs van 2600,gekregen, waarvan de helft in 1965 en de helft in 1966 is ont vangen, en heeft dat kind voorts over het studiejaar 1966-1967 geen beurs gehad, dan is de redenering als volgt. Over 1965 krijgt de vader enkel voudige aftrek, want de toestand per 31 december is, dat er een studie jaar loopt waarin de vader maar 1400,— van de 4.000,— zelf draagt. Over 1966 heeft hij, indien het kind niet bij hem thuis woont, drievoudige aftrek, want de toestand per 31 december is, dat er een stu diejaar loopt waarvan hij de volle 4.000,kosten, dus in ieder ge val meer dan 90 procent draagt. Ook wanneer de beurs over 1965- 1966 wat laat zou zijn aangevraagd, waardoor deze eerst in 1966 is toe gekend en uitbetaald, kan de vader niet stellen dat hij per 31 december 1965 de kosten voor 100 procent droeg, want door de toekenning is achteraf gebleken, dat bij het begin van dat studiejaar de toestand reeds zó was, dat recht op de beurs be stond. VOORDELIGER In vele gevallen zou het voorde liger zijn voor de vader als hij maar geen recht op kinderaftrek had, doch de werkelijk betaalde kosten mocht aftrekken als buitengewone lasten. Temeer daar hij dan daarbij ook de ziektekosten nog in de aftrek kon meenemen, die op zichzelf beneden het voor aftrek vereist minimum bleven. De Hoge Raad heeft uitge maakt dat men niet mag kiezen, doch dat de kinderaftrek verplicht is als men er recht op heeft. Zou in het bovengenoemde voor beeld de zoon echter in 1966 de leef tijd van 27 jaar hebben bereikt dan krijgt de vader geen kinderaftrek meer. Tot de buitengewone lasten moet hij dan de in dat kalenderjaar werkelijk betaalde kosten rekenen, dus die van een deel van het studie jaar 1965-1966 en van het eerste deel van het studiejaar 1966-1967. Wanneer dit weer in totaal 4000 bedraagt, wordt de aftrekpost 2700 want de tweede helft van de stu diebeurs 1965-1966, die in 1966 is ontvangen, moet er nog af. Waren er daarnaast echter nog 750,ziek tekosten, die op zichzelf te laag wa ren voor aftrek dan wordt de tota le buitengewone last nu toch 3450,-. Dit laatste wordt wel eens vergeten ook nog in aftrek te brengen! EIGEN STUDIE Dat de kosten van eigen studie of opleiding voor een beroep (of die van de echtgenote) als buitengewone last gelden, is eerst opgenomen in de Wet Ink. bel. 1964 en de Wet Loonbel 1964, die nóg maar enkele jaren van kracht zijn. Kosten van studie voor genoegen vallen hier dus niet onder en ook niet, zoals hierboven reeds ter spra ke kwame de kosten van studie die dient om een reeds aanwezige posi tie te behouden of om mee te gaan met de normale ontwikkeling van het vak. Dat zijn verwervingskosten van de betrokken inkomsten. In twijfelgevallen dient men zich dus af te vragen of de studie is ge richt op het behouden of normaal verder ontwikkelen van een be staande positie, dan wel op het ver werven of kunnen verwerven van een nieuwe positie in 't maatschap pelijk leven. DE ZAAK X Omdat deze aftrekmogelijkheid nog betrekkelijk nieuw is, is er nog niet veel rechtspraak over de vraag wat nu wel en wat nu niet als studie of opleiding voor een beroep moet wor den gezien. Er is echter het geval van X. die door zijn werkgever was aangewezen als kontaktman met de Spaanse ar beiders. Hij volgde daarvoor een kursus Spaans die door zijn werk gever werd betaald. Tot zover be woog zich dat binnen een bestaande positie in het kader van een verdere ontwikkeling daarvan. Toen X een maal zover was, ging hij echter voor eigen rekening verder met conver satielessen. De kosten hiervan re kende de inspecteur tot de verwer vingskosten. Voor X was aftrek als kosten van studie voor een ander beroep. Het Gerechtshof stelde X in het gelijk, daar intussen was gebleken dat X op een peil was aangeland dat hij niet alleen in het bedrijf van zijn werkgever een geheel andere funk- tie begon te vervallen, maar dat hij bovendien op drachten voor vertaal werk had gekregen, zodat een ge heel nieuwe bron van inkomsten was ontstaan. HOEVER? Een geheel andere vraag is hoe- vèr die studiekosten gaan. Dat kwam aan de orde in het geval Y, een gehuwde vrouw, die een oplei ding voor een beroep volgde. De op leiding bracht mede dat zij hulp moest hebben in de huishouding; er waren twee jonge kinderen. Bij het gerechtshof had de heer Y succes. Zoals de kosten van huishou delijke hulp in verband met ziekte van de vrouw mede tot de ziekte kosten worden gerekend, zo rekende het hof ook in dit geval die kosten tot de studiekosten. De staatssecretaris van financiën ging echter in beroep bii de Hoge Raad en betoogde dat het, gezien de wettekst alleen om de aard van de kosten ging. De Hoge Raad was het daarmede eens en sprak uit, dat die kosten van hulp in de huishouding niet zijn: uitgaven ter zake van op leiding of studie voor een beroep. Kosten die slechts indirect uit de studie voortvloeien, komen dus niet voor aftrek in aanmerking. Wel b.v. reiskosten voor het volgen van les sen; dat zijn directe kosten. De moraal van dit alles is. dat nu wel blijkt, dat de belastingstudie de enige studie is. waarna niet nog eens een belastingstudie aan de orde komt. NIEUWE GROEPSCOMMANDANT RIJKSPOLITIE VENRAY Met ingang van 15 oktober is tot groepscommandant van de rijkspoli tie te Venray benoemd operwacht meester M. Sinke, voorheen waar nemend groepscommandant te Val kenburg. Met ingang van dezelfde datum is opperwachtmeester Sinke bevorderd tot adjudant Geboortig uit Kloetin- ge heeft de nieuwe adjudant het grootste gedeelte van zijn politie loopbaan in Brabant en Limburg doorgebracht, o.a. te Terheijden, St. Willibrord (waar hij bevorderd werd tot opperwachtmeester). Don gen en Valkenburg. Adjudant Sinke neemt het groeps- commando over van adjudant J. Pij nenburg. die sinds medio november met ziekenverlof is. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING ZONDAGSDIENST HUISARTSEN van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. L. CO ENEN Henseniusstraat Tel. 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J. SLOTS telefoon 04709 - 2485 b.g.g. 04709 - 1457 of 1269 GROENE KRUIS ZUIGELJNGRNBUREAU kerkdorpen van 2 tot 3 uur Maandag: Oostrum. Leunen. Heide, Veulen; Dinsdag: Oirlo, Castenray, Merselo, Smakt ZIEKENAUTO Bel. 04780 - 1692 (b.g.g. 2116) ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvreuw KruUsen-Meeaters Julianaslngel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 04709-1639 Vroedvrouw Stevena-Helnan Mers close weg 23 Venray telefoon 1152 (04780) INBRAAK In de nacht van zaterdag op zon dag hebben onbevoegden zich door verbreking van een ruit toegang verschaft tot de bungalow van J. L. aan de Wansumsewcg te Oostrum uit de keuken en kelder werd een hoeveelheid levensmiddelen meege nomen alsmede sigaretten en een bedrag aan huishoudgeld. EMMAUS-MIS A.s. zondag 20 oktober wordt in de Paterskerk weer de Emaus-mis gezongen, in de Mis van 11.45 uur. Een koortje van het internaat van het lyceum en een kinderkoor van de eigen parochie zullen de liederen zingen, begeleid door een bandje van het lyceum? Alle aafm-ezigen ontvangen de teksten van de liederen en worden daarmee uitgenodigd zo goed moge lijk mee te zingen. OPENSTELLING VAN MIDDEN PEKLWEG UITGESTELD De openstelling van het laatste ge deelte van de Midden Peelweg. die dinsdag j.l. eigenlijk zou moeten plaatsvinden, is in verband met de slechte weersomstandigheden uitge steld. De openstelling zal nu ver moedelijk pas half november plaats vinden. Het gaat hier om het laatste gedeelte van deze weg vanaf de E3- weg tot aan de provinciale weg Panningen-Maasbree. OPBRENGST KOLLEKTE KANKERBESTRIJDING De onlangs gehouden jaarlijkse kollekte voor de kankerbestrijding in de gemeente Venray heeft opge bracht de som van 2537,97, gespe cificeerd als volgt: Venray-kom Ysselsteyn Leunen Oirlo Veulen Merselo Totaal 1561.69 285.60 206.26 196.26 147.50 140.66 2537,97 RIKKEN Maandag 14 oktober is er weer gerikt ten bate van het jeugdwerk, met als extra hoofdprijs een electri- sche boormachine. De le prijs van deze avond werd gewonnen door de Hr. Rutten met 520 punten. Middenprijs Hr. I.ucas- sen met 372 punten. 2e prijs Mevr. Bistervels met 514 punten. 3e prijs Mevr. Wismans, Smakt met 459 pnt. Meest betaalde was de Hr. Goumans met 6.92. Maandag 21 oktober is de laatste avond van deze drieweekse rik wed strijd in Hotel Kemps. Het Rikcomité hoopt dat ook deze avond weer druk bezet zal zijn. VROUWENVERENIGING OVERLOON De V.V.O. houdt op 23 oktober a.s. een voorlichtingsbijeenkomst ln het Jongens-jeugdhuis, aanvang 8 uur 's avonds. Spreker is de heer R. W. Hankel uit Utrecht Onderwerp: „Overheidszorg en eigen verant woordelijkheid". Verder zullen de volgende films worden vertoond: 1. Afspraak met de toekomst. 2. Bezoek Kon. Paar aan Canada 3. Holland 4. Con Moto. Op deze bijeenkomst is tevens ge legenheid zich op te peven voor deelname aan de kontaktavond in Venray op maandag 4 november.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 1