S.VY v.v. oostrum s.v.v. nieuws DAMMEN schaken SKELTEREN v.c.rooy LYCEUM gymnastiek Roode Kruis werfl leden ut [yeHiay Uit Peel en Maas M H.C.V. HANDBAL TAFELTENNIS 5 gediplomeerde bejaardenverzorgsters en 2828 VETERANEN DE M0LEMV/IEKERS 4 flinkezorgzame bejaardenhelpsters Het Schuttersveld BEJAARDENCENTRUM TE VENRAY Zondag hebt U ze weer zien staan bij dc skelterraces, de mannen en vrouwen van het Rode Kruis, die daar, geheel vrijwillig dienst deden om als er wat zou gebeuren, direct eerste hulp te kunnen bieden. We vinden dat heel gewoon, zoals wegewoon vinden dat bijv. de ^(rans,usledienst «oor hen wordt georganiseerd en dat iedereen rflo ziekenhuis bloed no- via hun bemiddeling krijgt. Wc vinden het gewoon dat ze met langdurge zieken een dag op eirirlSïf k '1 °en ciKen daartoe in- tenMta» cn de eerstc buippos- we azzzzcn i16' is aüemaal niet vanzelf- a?lM moet6" eodgewoon, want dat zonder een cent subsidie, zonder huip van rijk, provincie of fn^Mr'va 'n S'aJd worden gehouden en georganiseerd worden. Die finan- cien moeten komen van de loden, die door hun bijdragen niet alleen warfrndatanohifvr hU'P Kebodcn word' )v« Lu J'K 1Si maar ook in Bia- fra ook in Perzië, overal ter wereld waar mensen in nood zijn. JSüEÏÏ? de Limburgers tot hun ipHm hlh nen.dat ze het minste leden hebben onder alle provincies van ons land. We zouden ons feilü luk stiekeme profiteurs kunnen noe men. Terwijl 8 procent van Neder- hmds bevolking als lid het Rode Kruis steunt, doet dat nog geen 5,5 procent van de Limburgers. En daar horen we als Venrayer ook toe, on danks het feit dat we hier een ak- tieve welfare-dienst hebben, een goed georganiseerde kolonne. een machtige bloedtransfusiedienst, kort om aan alle kanten profiteren van deze wereldvereniging. Komende week wil men daar wat aan gaan doen, door een ledenwerf actie in heel Limburg en ook in ons Venray. Men vraagt de bestaande leden om ieder voor zich een lid te werven en mee te willen zorgen dat het Nederlandse Rode Kruis haar taken kan blijven vervullen ook voor ons, ook voor U. Denk hier eens over na en geef U op als lid-donateur van deze wereld beweging. van 29 oktober 1918 De vrede licht aan. Het gun stige antwoord van de Duitsche re geering, dat de vredesvoorwaarden van president Wilson volkomen aan vaardt, doet de kans op vrede be langrijk stijgen. Zeer waarschijnlijk zal nu spoedig een wapenstilstand gesloten worden. De dreigende strop Nu de vrede begint te gloren, beginnen de kettinghandelaars blijkbaar bang te worden, dat de waarde van hun op geslagen voorraden snel zal dalen en trachten zij zich er zoo spoedig mo gelijk van te ondoen. Zoo vernam het „Vad", dat bij een handelaar in schoenfournituren op één morgen niet minder dan 12 per sonen kwamen die veters te koop aanboden, terwijl er andere weken voorbijgaan dat hij geen enkel aan bod kreeg. Een kist Sunlightzeep, die een week te voren nog 300,moest kosten, was nu voor 100,minder te koop. De kettinghandelaars kunnen niet slapen van de angst. Centrale keuken. Menu van af Dinsdag 22 October tot en met Maandag 28 October. Dinsdag: stam pot aardappelen en wortels met vleeschportie. Woensdag: Erwtensoep. Donderdag: stamppot aardappelen en savoyekool met vleeschportie. Vrijdag: Rijstspijs. Zaterdag: stamppot aardappelen met witte kool. Maandag: stamppot aardappelen met roode kool en vleeschportie. Allen, die vanaf Dinsdag eten van de Centrale keuken willen halen of kinderen aan de kindertafel willen laten deelnemen, moeten Maandag 21 October vanaf 11 uur tot kwart voor 12 v.m. kaarten afhalen en op gave van het aantal kinderen doen aan het loket der keuken (ingang deur naast groote poort Ursulinen- klooster). Dekbokken. De bokken van de Vereeniging „Capra" staan bij Joh. Peeters Bosschemolen en bij M. Custers te Veltum. Regeeringsaardappelen in de Coöperatie. Geen thee - toch thee. Thee surrogaat „Huka" 30 cent per ons. vervangt thee. Scheikundige samen stelling. Fabrikant de Handelskamer alsmede Koffiesurrogaat „Huka" 40 cent per 2 ons. Alleenverkoop voor Venray en omstreken Coöperatie St. Petrus-Banden. NIEUW TELEFOON NUMMER COENEN SPORT - tt De overvloedige regenval van de voorafgaande dagen maakte verle den week veel voetbalterreinen on bespeelbaar, zodat de KNVB het be sluit nam om het amateur-program ma af te lassen. Een uitzondering hierop maakten die wedstrijden, die reeds op zaterdagmiddag gespeeld waren. En nu maar afwachten wat het a.s. zondag wordt. De vooruitzichten zijn niet ongunstig. Voor Venray 1 staat a.s. zondag de moeilijke uitwedstrijd tegen IVO op het programma. De Veldenaren zijn op eigen veld bijzonder moeilijk te kloppen. SW zal dan ook kunnen rekenen op stevige tegenstand. Programma zondag 20 okt.: IVO 1—Venray 1 2.30 u. Boxmeer 2Venray 2 2.30 u. Venray 3Koningslust 2 2.30 u. DIS 1—Venray 4 2.30 u. Venray 5Resia 2 12.00 u. TOP 3—Venray 7 12.00 u. TOTO Het aantal prijswinnaars, grotere en kleinere, dat dit jaar bij SW aan de toto deelneemt is groot. Elke week opnieuw zijn er weer een of meer gelukkigen bij. Er kunnen zich ook nog steeds nieuwe leden melden. De registratie kosten zijn laag: 0.50 voor vijf jaar. Een week na het inleveren van de registratiekaart kan men reeds aan de toto deelnemen. Uw toto formulier wordt dan aan huis opge haald, of als U dat liever doet, kunt U het ook zelf inleveren. De Toto commissie van SVV geeft U gaarne volledige inlichtingen. Elke donderdagavond houdt deze commissie zitting in het restaurant aan de Oostsingel. Een dezer dagen heeft de derde uitloting plaats gehad ten kantore van notaris Mr. M. Receveur van de destijds door SW uitgegeven obli gatielening. De volgende nummers werden uitgeloot: 2 7 12 40 en 49. SUPPORTERSCLUB SVV Zal a.s. zondag het klimaat ons meezitten? Het is de laatste week enden tenminste wel hopeloos. Hoe wel het weer afgelopen zondag rede lijk was te noemen hadden de ter reinen in de voorgaande dagen zo veel van wateroverlast te lijden ge had dat op de meeste plaatsen voet bal onmogelijk was. Daarom ver baast het ons eigenlijk dat er toch nog een wedstrijd is doorgegaan en wel in de 3e klasse t.w. RKGFC- Boxmeer. Laten we hopen dat a.s. zondag alles weer doorgang kan vinden en de supportersvereniging SW met een afgeladen bus naar IVO in Vel den kan gaan. De prijs hoeft daar voor geen bezwaar te zijn, tw.: le den 1.5p, niet-leden 2,Men kan voor zo weinig geld toch geen kou gaan lijden door met de brom fiets te gaan. Het vertrek is om uiterlijk 13.45 uur gesteld en dan wordt er ook beslist gestart. Zij die verleden week reeds een kaartje hadden besteld/afgehaald en dus be taald hadden voor de uitwedstrijd SanderboutSW, gelieve dit te be waren voor de later te spelen wed strijd SanderboutSW. Deze kaar ten blijven geldig! Tot zondag a.s., vertrek vanaf het clublokaal café Klomp. Ook in Meerlo was het terrein on bespeelbaar door de vele regenval. A.s. zaterdag spelen wij twee wed strijden. De eerste begint om half 4 tegen Boekei Sport, een onbekende tegenstander. De tweede wedstrijd wordt gespeeld tegen Bracht Did. en begint om 4 uur. Terrein Oostsingel. Venray—Boekei Sport, aangewezen spelers A. Arts, M. Arts G. Voermans J. Clevers, Hans Gommans, Th. v. d. Laar, H. de Bruyn jr.. Jan Gommans J. Pirlo, K. Smals, J. Verbakei. Voor Venray-Bracht zijn aangewe zen: M. Beerkens, M. Gommans, Jo Gommans, M. Oymans, G. Poels. H. de Bruyn sr., W. Clevers, Th. Swin- kels, A. Swinkels, B. Assen, W. Tum- mers. Géén afmeldingen! Bondscompetitie NDC Neerkant DC Venray. Dinsdag j.l. was D.C. Venray te gast bij N.D.C. Neerkant. Rooskleu rig zag het er voor het punten- hongerig Venray, zeker in het be gin van de wedstrijd, niet uit. Na een achterstand opgelopen te hebben van 82 was het de beurt aan Ven ray. Vakkundig werden de drie vol gende borden naar een nederlaag ge schoven. Met nog twee lopende par- tijen (bord 4 Leenders NDCBeer kens J. en bord 5 Krommenthuin NDCVerkoeyen) was de stand weer in evenwicht: 88. Nog twee spannende partijen die voor de eind uitslag moesten zorgen. Op bord 4 wist de heer Leenders met zijn gro te wedstrijdervaring nog op het laat ste moment remise te forceren, ter wijl op bord 5 Verkoeyen zijn tegen stander met een geslepen (Ver- koeyen-eigen) zet, een remise af dwong. Einduitslag 1010. Jammer dat Venray twee spelers van haar tiental moest missen en hoogstwaar schijnlijk daardoor met één puntje genoegen moest nemen. De persoon lijke uitslagen waren als volgt: PeetersClaessens 20 Verstappen J.v. Zaal 20 WinkelmolenBeerkens G. 20 LeendersBeerkens J 11 KrommenthuinVerkoeyen 11 Verstappen P.Tijssen 20 HendriksJansen Leo 20 MareynissenSchell 20 BakkerBeerkens B 20 Verstappen H.De Blok 02 A.s. dinsdag clubcompetitie in zaal Thielen. Belangstellenden van harte welkom. De opkomst van leden en vrije schakers geeft alle hoop voor de toekomst. Vooral op dinsdagavond in De Zwaan worden zowel door le den als niet-leden boeiende partijen gespeeld. Aangezien ons experiment op zon dagmorgen in Restaurant Vlakwater vooral door de „instuif-schakers" op prijs wordt gesteld, willen wij hier voorlopig mee doorgaan. Het bestuur heeft de organisatie op zich genomen van een groot drie provinciën-toernooi, waarover vol gende week nadere bijzonderheden zullen volgen. Het interessante van dit toernooi is, dat ook niet-leden hieraan deel kunnen nemen. Daarom willen wij nogmaals iedere schaker, of beginnend schaker, gaar ne uitnodigen om eens een partijtje bij ons te komen spelen. Programma zondag: Oostrum 1Merselo 1 2.30 u. RKLW 2—Oostrum 2 2.30 u. Veel succes. Uitslagen j.l. weekend: Zaterdag: Jongens Boxmeer BVenray B 0-1 Overige wedstrijden afgelast. Programma a.s. weekend: Zaterdag 19 okt. jongens: Venray ADe Dommel A 16.30 u. Venray BBlerick B 15.00 u. Venlo CVenray C 15.00 u. vertrek 14.00 uur. Zondag 20 okt.: Meisjes Venray P-Deume Q 10.30 u. Dames Venray 2Venlo 4 12.00 u. Heren Tegel en 4Venray 2 12.00 u. vertrek 11.00 uur Mixed-wedstrijd Heren 1Dames 1 aanvang 13.30 uur Ten bate van de R.K. Voetbalver eniging Leunen werden op de wegen en het parkeerterrein nabij het Venrayse zwembad nationale en in ternationale skelterwedstrijden ge houden. Dit is een prachtig karting- cirquit en was er mede oorzaak van dat de skelterwedstriiden een suc ces werden. Een succes waaraan ook de inzet van het Venrayse Roode Kruis, Rijkspolitie, Brandweerleden, de politiehondenvereniging De Ver dediger debet was. De wedstrijden werden bijgewoond door 2.000 be zoekers. Medewerking verleende ook de Kartingclub Landia en het geheel stond onder auspiciën van de KNAC en NKF. Na spannende strijd waren de uit slagen als volgt: Junioren: le Kronen, Aaken Did. 28 pnt.; 2. An de Weg Strijen 25 pnt. 3. Sigmond Rotterdam 21 pnt. 4. Bierbrouwer Did 19 pnt; 5. Cox, Blerick 18 pnt Senioren: 1. An de Weg Strijen 15 pnt.; 2. Ko Dekker, Beverwijk 13 pnt.; 3. P. Franken, Tilburg 11 pnt. 4. Bokhoven en 5. Jac. Swinkels, Venray. Internationalen: 1. Kwak, Zwolle 24 pnt. 2. v. d. Pol, Wijk en Aalburg 23 pnt. 3. De Wit Son 21 pnt.; 4. Derksen, Nijmegen 19 pnt.; 5. Schoe- bers, Sonn 19 pnt; 6. van Diest Amersfoort 16 pnt. Vermeldenswaard is nog dat de Fanfare St. Catharina voor muzi kale opluistering zorgde en dat Miss Leunen de bloemen overhandigde aan de winnaars. Van de zes gespeelde competitie wedstrijden werden er slechts twee door VC Rooy gewonnen. Al met al een mager resultaat dit weekend. Heren 1 en Dames 1 moesten bei de tegen Mavoc-J.G.M. (Maastricht) uitkomen. De dames draaiden niet zo goed en vooral door te weinig in het spel konden ze de aanvallen van Mavoc-JGM niet op de juiste wijze retourneren. Bij vlagen werd er toch wel behoorlijk spel geleverd, maar dit was niet genoeg voor een over winning en de zege ging naar Mavoc JGM. Uitslag 31. Setstanden: 15-8 15-11 9-15 15-10. In tegenstelling tot de dames was heren 1 in topvorm. Mavoc-JGM had in deze wedstrijd weinig in te brengen en met overdonderende smashes werd het blok van de Maas trichtenaren doorbroken en in een zeer korte tijd werd het pleit be slecht. Uitslag 03. Setstanden 4-15 5-15 11-15. Dames 2 speelde thuis tegen Set Up (Meerlo). In een teleurstellende ontmoeting moesten zij het loodje leggen tegen de bezoekende club uit Meerlo. Uitslag 03. In de eerste klasse heren zorgde VC Rooy 3 voor een 31 uitslag in het voordeel van VC Rooy tegen Concordia. Hoewel er teveel serves gemist werden, zorgde VC Rooy 3 dat dit teniet gedaan werd door een behoorlijk verdedigings- en aanvals- spel. Setstanden 12-15 15-9 12-15 11-15. VC Rooy 2 gaf ook ditmaal de punten uit handen door een te lang zaam tempo en een zeer matig aan- valsspel. TVC (Tegelen) maakte hier dankbaar gebruik van en overwon met 30. Als laatste trad VC Rooy 4 in het strijdperk tegen SBG (Grubben- vorst). Vooral door eigen fouten (veel gemiste serves) speelde VC Rooy 4 de overwinning in handen van SBG. Uitslag 13. Setstanden: 12-15 1-15 15-13 9-15. Stand Overgangsklasse 6 Heren: Petrus Paulus 3 3 0 6 9—2 VC Rooy 2 2 0 4 6—0 Swift 2 2 0 4 6—1 Roermond BC 2 2 0 4 6—3 WC 2 1 1 0 2 3—0 Tupos 2 1 1 2 4—3 Hovoc 1 0 1 0 2—3 S.D.O. 2 0 2* 0 1—6 Smash 2 0 2 0 1—6 Bekkerveld 2 2 0 2 0 0—6 Mavoc-JGM 2 3 0 3 0 1—9 Overgangsklass 6 Dames: Tupos Roermond BC Ovoco 2 Dynamiek VC Rooy Activia Mavoc-JGM Cialfo PSV 2 Bekkerveld 3 2 2 1 1 6—0 6—0 3—2 5—4 4—3 3—5 4—7 0—3 0—3 2—6 Programma 19 oktober: Dames: VC Rooy 1Activia 19.00 u. VC Rooy 2—VCT 19.00 u. VC Rooy 3—SBG 3 18.15 u. Heren: VC Rooy 1Petrus Paulus 20.00 u. VC Rooy 2Valuas 17.15 u. VC Rooy 3—VCT 16.15 u. VC Rooy 4—Set Up 15.30 u. Lyceum 2Hovoc 2 Jovo 2Lyceum 4 Valuas 3Lyceum 3 Valuas 2Lyceum 1 2—3 3—1 2—2 2—3 Eén zege, één gelijkspel en twee nederlagen. Ziedaar het magere re sultaat van een wedstrijddag waar van we ons eerlijk gezegd wel iets meer hadden voorgesteld. Dat Lyceum 4 tegen Jovo 2 niet tot een overwinning zou komen was te verwachten, maar het wordt zo langzamerhand wel tijd dat het eer ste winstpuntje binnengehaald wordt. We hopen dat dit zal gebeu ren in de thuiswedstrijd van a.s. za terdag. Lyceum 3 speelde gelijk tegen Va luas 3. Een alleszins redelijk resul taat. De overwinning van vorige keer op Jovo gaf nog niet direct re den tot juichen, maar ongetwijfeld zullen de heren van het derde na dit succes eventjes vergenoegd hun neus hebben opgehaald. Lyceum 2 en Hovoc 2 speelden een wedstrijd die het predicaat „on voldoende" volkomen verdiende. Dat Hovoc 2 tenslotte won was te dan ken aan het fanatieke en verdedi gend betere spel van de Horstena ren. Na de 30 zege op TVC bete kende dat de eerste nederlaag voor onze reserves. Dat het voor Lyceum 1 moeilijk spelen is in de sporthal te Venlo weten we al langer. Dat ondervond Lyceum ook deze keer nog eens. De eerste set werd vrij duidelijk gewon nen (15-4), maar in de daaropvol gende speelde Lyceum 1 onder haar normale kunnen. Valuas 2 profiteer de daarvan en won de tweede set. Lyceum herstelde zich en won de derde. Valuas liet zich daarop ook niet onbetuigd en kwam in de vierde set tot winst. De vijfde en beslissen de set viel uit in het voordeel van Lyceum (15-11). Een matige wed strijd, die we vooral vanwege haar onplezierig karakter maar gauw moeten vergeten. Het programma, dat enkele wijzi gingen heeft ondergaan, ziet er nu als volgt uit: Vrijdag 18 oktober: 20.00 u. Lyceum 3Concordia 2 21.00 u. Lyceum 1Concordia 1 Zaterdag 19 okt.: 16.45 u. Lyceum 4Ilvo 2 Zondag 20 oktober: 14.30 u. Tupos 2Lyceum 2 Door de slechte toestand van de velden werden in het weekend alle wedstrijden afgelast. De standen bij de dames- en heren senioren per 6 okt. 1968: Dames afd. 2e klasse B: Loreal Patrick Athene 2 Hera Heidia Herten NOAV Heren afd. 2e Klasse A: Patrick Be Fair Megacles 2 Hera SWM 2 Merefeldia Bree 5—8 3—6 4—5 2—4 5—2 2—1 5—0 4—8 3—4 3—4 3—4 44 5—4 6—0 Programma: Dames: Athene 2Hera 1 vertrek om 13.00 uur Heren: Hera 1Be Fair 12.00 u. Holl. Sport—Hera 2 vertrek zaterdag om 14.30 uur Uitslagen 12 okt.: Hegta 1—Red Stars 1 0—10 Maasbree 6Red Stars 2 46 Red Stars 3Amnasta 2 100 Neduco 1Red Stars 4 73 Red Stars 5Red Stars 6 73 Red Stars 7Maasbree 12 28 Red Stars 8Armda 9 28 Red Stars 9Armada 12 100 De heren van het eerste team zorgden in Hegelsom voor een uur tje vuurwerk. In een razend tempo werden de Hegelsommers naar een nederlaag gespeeld; veelal werden de punten gescoord in rally's van twee - drie slagen. Het uit de junioren komende 2e team had in de eerste wedstrijd al veel moeite met een paar „oudjes". Hun tegenstanders hadden een spe ciale manier van tafeltennis, waar onze jongens dikwijls met al hun landelijke ervaring niet tegen op konden. Al met al konden ze toch nog een kleine overwinning uit het vuur slepen. De punten scoorden: Th. Verhalle 3x, J. Verblakt 2x en H. Barents lx. Het 3e team dat helaas niet in de 3e klas geplaatst werd, had weinig moeite met het tweede team van de nieuwe vereniging uit Horst-Ameri- ca. De heren Logtens, Wijnhoven en Houben waren hun tegenstanders ver de meerdere. Red Stars 4, dat de eerste wed strijd al met twee invallers moe6t spelen, kreeg een kleine nederlaag te slikken in Helden-Beringe. In de ze ontmoeting zorgde H. Thijssen voor de enige tegenpunten. De an dere spelers hadden nog geen enkele kompetitie-ervaring. Red Stars 5 en 6 zijn in dezelfde klasse geplaatst, vandaar dat ze de eerste wedstrijd tegen elkaar uit kwamen. Bij het 5e was mej. A. Verblakt goed in vorm, zij won al haar sets. M. Cuppen moest zijn meerdere erkennen, M. Coopmans, evenals F. Bonants. Even later ver overde G. Philipsen door fanatiek aanvallend spel nog een puntje op F. Bonants. De eerste wedstrijd van het 8e te gen Armada uit Horst ging verloren. De jongens tennisten tegen spelers met al een jaar ervaring. H. van den Hombergh en H. Manders zorgden voor de twee punten. Voor Red Stars 9 begon de eerste wedstrijd goed. H. v. d. Heyden won prompt de eerste wedstrijd. L. v. d. Heyden en R. Vastert volgden zijn voorbeeld, de wedstrijd werd vrij gemakkelijk gewonnen en wel met de grootst mogelijke cijfers. Programma zaterdag 10 okt.: Tuiswedstrij den Red Stars 1Maasbree 5 Red Stars 4Genooi 6 Red Stars 3—JSM 2 Red Stars 6—DVO 3 Aanvang deze wedstrijden: 18.00 u. Uitwedstrijden: Setos 2—Red Stars 2 Maasbree 11Red Stars 5 JSM 3—Red Stars 7 Setos 4Red Stars 8 Genooi 12Red Stars 9 De aanvangstijden en vertrek tijden worden aan de zaal bekend gemaakt. ST. CHRISTOFFEL Zondag j.l. namen twee van onze jeugdleden deel aan de persoonlijke Limburgse gymnastiek kampioen schappen. De heer Giliam bereikte de 5e plaats; dhr. van Daal wist zich als 6e te plaatsen. Gezien de kwa liteit van de wedstrijd een zeer goed succes. Hierdoor zijn beiden ingedeeld in het Limburgs team dat het komende jaar tegen Belgisch Limburg zal uit komen. Ook verwierven zij het recht deel te nemen aan nationale wed strijden in het komende jaar. Onze beste wensen aan beiden met het behaalde succes. AFD. VETERANEN Door de slechte weersomstandig heden kon de wedstrijd tegen Ser- vatius geen doorgang vinden. Zaterdag a.s. komt Ysselsteyn op bezoek. Aanvang 16.00 uur. De vol gende spelers worden verwacht: Creemers, Siebers, Lamers, v. Hel den, Stappershoef, de Jong, van de Laar, Wim Vermeulen, Wil Vermeu len, Merkx, Claessens en Michels. PRETTIG WERK IN EEN PIEPJONG BEJAARDENCENTRUM Voor het prachtige, pas-gebouwde verzorgingstehuis hebben we nodig Alle negen kunnen ze op korte termijn beginnen en de komst van 113 bewoners en bewoonsters in januari a.s. meehelpen voorbereiden. Fijn werk in een fijn huis met vijf étages, waarvan de bovenste wordt bestemd voor meisjes die willen inwonen, leder heeft daar een mooie, eigen kamer, terwijl er op dezelfde étage een gemeenschappelijke eetzaal en recreatieruimte zijn. Heb je zin in een baan in ons fraai-gelegen centrum? Schrijf dan meteen aan de directeur, of bel even op voor het maken van een afspraak (04780 - 3131Dan kun je zien waar je komt I

Peel en Maas | 1968 | | pagina 12