geen vetei systeem in KJmïay S.YY S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD DUIVENSPORT Jaarvergadering SVV hei adres WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN adidasf# u RIAENS-ROYERS VETERANEN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 No. 34 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCXHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2S POSTBUS 1 TEL 2717 GIRO 10504J3 ADVEKTENTIEPftUS 12 ct por mm. AIO PttlS «I KWAKTAAL (buttao V« WEL EN WEE VAN NEDERLANDS ZIEKENFONDS-WEZEN In een recent proefschrift is nog eens het feit beklemtoond, dat de meeste verzekerden bijzonder tevreden zijn over het Nederland se ziekenfondswezen. Dat is ongetwijfeld een opvallende conclusie, want cns ziekenfondswezen heeft bij degenen, die er niet recht streeks bü betrokken zijn, in het algemeen geen beste reputatie. De buitenwereld wordt altijd attent gemaakt op het ziekenfonds op momenten dat er moeilijkheden of conflicten zijn. In het verleden waren dat moeilijkheden tussen de medewerkers en de overheid, wanneer het ging om de verhoging van de loongrens. Van meer recente datum dateren de discussies over de hoogte van de pre mie, de eventuele invoering van een eigen risico en last but not least het conflict tussen de huisartsen en de ziekenfondsen. Dit al les heeft ertoe geleid dat bij velen de mening heeft postgevat, dat het Nederlandse ziekenfondswezen een stelsel is, waarover alge mene ontevredenheid heerst. WE MOETEN BETALEN VOOR BETERE MEDISCHE VOORZIENINGEN In sommige kringen is men niet tevreden over het huidige systeem, maar het valt dan toch wel op, dat deze kriticasters moeite hebben om een nieuw systeem te bedenken. Men kan zich dat voorstellen. Want het moet gezegd worden dat het Neder landse ziekenfondswezen de verze kerden een perfect curatieve verzor ging biedt, die voldoet aan de eisen die de moderne geneeskunde stelt. Men kan bovendien zijn ogen niet sluiten voor het feit, dat dit systeem aan de, artsen, apothekers, tandart sen e.d. een grote mate van bestaans zekerheid geeft. Tenslotte is het voor een groot deel aan de abonnements honoreringen van het ziekenfonds te danken, dat de Nederlandse huisarts zo'n belangrijke plaats als gezinsarts inneemt. Dit in tegenstelling tot vele andere landen. Voor de verzekerden is op deze manier niet alleen een objectieve veiligheid geschapen door middel van een sluitend systeem, maar ook een subjectieve veiligheid, dat is het gevoel van veilig te zijn bij de arts die men in vertrouwen raadpleegt, de arts ook die men zelf heeft gekozen. Bezwaren tegen het huidige zie kenfondswezen kunnen moeilijk voortspruiten uit het feit, dat het voor het grootste deel een verplichte verzekering is. Voor gezinnen met een beperkt inkomen (momenteel is de loongrens gesteld op maximaal 13.200,per jaar) bestaat de mo rele plicht zich aan te sluiten bij een verzekering tegen de kosten van ge zondheidszorg. Alleen op die wijze kan het hoofd van het gezin zijn verantwoordelijkheid dragen voor de medische zorg van zijn gezin. Mis schien kan het grootste deel van on ze werknemers deze verplichting best missen, zij zouden zich toch wel verzekeren. Maar het grote voordeel van een verplicht stelsel is hierin gelegen, dat men in staat is premie naar draagkracht te heffen. EIGEN RISICO? Ons ziekenfondswezen is geba seerd op een stelsel van gegaran deerde hulp. Aan de ziekenfondsver zekerden wordt een bijna volledige curatieve verzorging gegarandeerd zonder dat een extra financiële bij drage wordt gevraagd. Daartegen over staat de ziektekostenverzeke ring, die als stelsel van restitutie 'n gehele of gedeeltelijke terugbetaling doet. Er is de laatste jaren veel gespro ken over de invoering van een zgn. eigen risico. D.w.z. de verzekerde zou dan naast zijn premie een deel van het risico van de hulp die hij ont vangt zelf moet dragen. Maar gezin nen die moeten rondkomen met een loon beneden de weistandsgrens (en dat is nog altijd het grootste deel van de bevolking) zijn meestal niet in staat dusdanige reserves te kwe- dragen. Natuurlijk zijn er duizenden ver plicht- of vrijwillig verzekerden, die best een eigen bijdrage zouden kun nen betalen, maar er zijn er waar schijnlijk evenveel, voor wie dit een te grote financiële belasting zou kun nen worden. Wij denken hier met name aan gezinnen die vèr beneden de loongrens zitten en aan gezinnen waar veel ziekte heerst. PREMIEVERHOGING Een ander bezwaar, dat men tegen het bestaande systeem kan inbren gen, is het bestaan van verplichte en vrijwillige verzekering naast elkaar. Maar het is nu eenmaal niet moge lijk om werknemers en zelfstandigen als één geheel te behandelen. Tenslotte ligt er in het zieken fondswezen naar de mening van zeer velen nog een groot financieel pro bleem. Hier en daar wordt al de voorspelling gedaan, dat het zó niet langer goed kan gaan. Er bestaat ernstige verontrusting over de aan houdende stijging der totale uitga ven. Maar bij de stijging van de uit gaven in het ziekenfonds mag toch niet onvermeld blijven, dat de medi sche mogelijkheden sterk zijn uitge breid en zijn toegenomen in alle sec toren van deze hulp. De moderne ge neeskunde heeft ons veel te bieden en is het dan zo onredelijk dat wij daarvoor meer moeten betalen? In de afgelopen jaren is de premie voor het ziekenfonds voortdurend verhoogd. In 1961 bedroeg de premie voor de verplichte verzekering 4,95 pet., nu 7,2 pet. De helft van deze premie moet door d$ werkgever wor den betaald. KWALITEIT Men kan dus stellig van een aan zienlijke premieverhoging spreken, terwijl het vermoeden is gewettigd, dat het volgend jaar dit percentage nog weer iets zal moeten worden verhoogd. Men kan over deze pre mieverhoging natuurlijk mopperen, maar anderzijds rijst de vraag of wij niet iets voor onze gezondheid moe ten overhebben. In het tijdvak dat de premiever hogingen plaatsvonden is het me disch dienstenpakket ontegenzegge lijk ook in kwaliteit toegenomen. De kans op een goede, deskundige be handeling is gestegen en het is toch niet onbillijk dat dit ook in de pre mie tot uitdrukking wordt gebracht. Het is overigens wel opvallend dat degenen die de premie moeten beta len, daaronder betrekkelijk koud blijven. Een belasting- of accijns verhoging wekt meer kritiek dan een verhoging van de ziekenfonds premie. De ervaring leert, dat geen vrijwillig verzekerde het ziekenfonds verlaat, omdat hij de premie niet wil of kan opbrengen. Men kan tegen het huidige zieken fondssysteem wel enkele bezwaren koesteren, maar er zullen zwaarwe gende argumenten moeten worden aangedragen voordat men verant woord zou kunnen overstappen op een ander systeem. Die argumenten zijn in de bestaande bezwaren tegen het ziekenfonds feitelijk niet te vin den. SPORT Een honderdtal leden van S.V.V. waren maandagavond naar Hotel De Zwaan gekomen voor het bij wonen van de algemene jaarver gadering. Een jaarvergadering, die in tegenstelling tot vele andere verenigingen populair begint te worden. Hoogtepunten uit deze bijeenkomst waren de bestuurs verkiezing, waarbij niet minder dan vijf zetels beschikbaar kwa men; drie bestuursleden waren herkiesbaar en twee nieuwe be stuursleden moesten worden geko zen. Ook de financiële basis van SVV is het afgelopen jaar beter geworden. Het eerste half uur van deze ver gadering eiste voorzitter A. Rooijak kers op voor zijn goed voorbereide openingsrede. Allereerst ging zijn dank uit naar al degenen die heb ben bijgedragen tot het behaalde kampioenschap van het eerste elftal in de 3e klasse en promotie naar de 2e klasse. Spreker kwam woorden te kort om ook al diegenen, die bij de ze gelegenheid hun sympathie be toonden, te danken. Want juist op zo'n moment ziet men welk een voorname plaats SW in Venray in alle geledingen inneemt. Tevreden was de voorzitter over alles wat SW het afgelopen jaar presteerde. Niet alleen door het eer ste elftal, maar ook het 2e, 3e, 4e en 6e elftalen hebben lange tijd mee- gedongen naar de titel en eindigden uiteindelijk allen op een eervolle plaats in de kopgroep. Collegialiteit staat bij de SW- praeses hoog genoteerd, evenals sportiviteit en inzet. Deze drie pun ten komen telkenj are weer naar vo ren en afgaande op het voorbije jaar menen we te kunnen concluderen dat hij ook hierin goeddeels ge slaagd is. Sprekende over het voor de deur staande nieuwe seizoen, wijst de voorzitter erop dat de trainingen goed bezocht dienen te worden, wil men successen boeken. Hierna bracht sekretaris M. W. Arts het verslag ter tafel van de al gemene jaarvergadering 1967. Het gezicht van penninmeester G. Gossens was ditmaal niet zo van zorgen betrokken. Door zijn goede financiële beleid kon hij de verga dering mededelen dat er een batig saldo is. Daarnaast kon een reserve rekening worden geopend. De pen ningmeester was dan ook zeer tevre den. De toto-gelden waren met 2,3% gestegen, de donaties waren hoger dan de laatste 10 jaren bereikt was, dit mede door het behaalde kam pioenschap. Bij monde van de heer W. de Vocht prezen de kascontroleurs de pen- ningmeester voor zijn accuratesse en prettige samenwerking. Aftredend bij de kas commissie was W. de Vocht, die werd opgevolgd door Th. Bonants, die samen met P. Lenssen en P. Jeuken het komende seizoen de bescheiden van de pen ningmeester zullen bekijken. Hoewel de sekretaris al een groot gedeelte van zijn jaarverslag in het SW-clubblad had laten afdrukken, nam het overige gedeelte nog ruim een kwartier in beslag. Hierin was dan ook alles opgenomen wat er zo al in SW is omgegaan. Ook hiervoor mocht de heer Arts een hartelijk applaus ontvangen. Dan volgde bestursverkiezing. Af tredend en herkiesbaar waren de heren G. Gossens, C. Bonants en H. de Bruyn, die allen met resp. 90, 90 en 82 van de 92 uitgebrachte geldi ge stemmen hun mandaat voor drie jaren verlengd zagen. De heer Schmeitz ,die al enkele jaren de verzorging van de spelers op zich neemt, blijft deze taak ook in de toekomst vervullen, maar trok zich terug als bestuurslid. In deze vakature was door het bestuur kan didaat gesteld de heer G. v. d. Vel den, die zich echter had teruggetrok ken. Er waren in deze vakature nu twee kandidaten, n.l. de heer J. Lich- teveld, die door enkele leden was aangezocht en eerste elftalspeler H. Coppus die door bestuursleden werd voorgedragen. De heer Lichteveld kreeg 11 stemmen, terwijl de heer H. Coppus er 63 op zijn naam bracht en daarmede tot bestuurslid was geko zen. Wegens vertrek van de heer Bald win naar België, moest ook in deze vakature worden voorzien. Door het bestuur was kandidaat gesteld de heer G. Martens, die met 81 stemmen werd gekozen. Voorziter Rooij akkers bracht hier na dank aan de heren Baldwin en Schmeitz voor hun prettige samen werking en grote inzet voor SW. De heer Rooij akers werd weer met overgrote meerderheid herkozen tot voorzitter, ook al was een (ongel dige) stem uitgebracht op de een of andere schilderachtige figuur uit de ze contreien. De heer L. Laurensse, bescherm heer van SW, was blij om elk jaar zo'n grote opkomst op de vergade ring te kunnen constateren. Het deed hem goed dat het met SW ook fi nancieel de goede kant op gaat. Hij feliciteerde voorzitter Rooij akkers met zijn herbenoeming. Duidende op de bouw van een tiental woningen voor en door SW'ers, vertelde de beschermheer dat Venray naast zijn Bogaers- en Horboch-woningen bin nenkort ook Rooij akers-woningen zal hebben. Hij zag de heer Rooij akkers nl. niet alleen als voorzitter maar ook als bouwheer. Ook dit jaar had SW weer een jubilaris in haar midden en wel de de heer G. van Elswijk, die 12% jaar jeugdleider is. In januari was dit feit al herdacht door jeugdafdeling en bestuur, maar thans mocht de heer van Elswijk de zilveren speld in ontvangst nemen. De heer van Els wijk heeft zich niet alleen voor de SVV jeugd ingezet, maar is ook een der pioniers van de Jeugdcarnaval en SR '65. Bovendien is hij kring- voorzitter van de kring Horst-Ven- ray afd. jeugd; lid van het bestuur van de KNVB afd. Limburg. Hij is wel een zeer bijzondere SW ambas sadeur. De jubilaris dankte beschermheer en bestuur van SVV. Hij zag in deze hulde liever de hele jeugdafdeling betrokken, want het is aan hen te danken, door hun voortreffelijke sa menwerking dat dit jubileum kon plaatsvinden. Verder had hij nog 'n goede raad voor de spelers in het al gemeen en de eerste elftalspelers in het bijzonder: Geef de toeschouwers waar voor hun geld, door goed en sportief voetbal. Nadat de heer Rooijakkers zijn ko peren jeugdleider had kunnen dan ken en feliciteren, volgde de bekend making van een lange reeks com missies, die het komende seizoen het SW-bestuur weer terzijde zullen staan. De entreegelden zullen het komen de seizoen omhoog gaan. Personen boven 15 jaar betalen dan 1.25; personen van 10 tot 15 jaar 0.50 en kinderen onder 10 jaar, mits ze on der geleide zijn, hebben gratis toe gang. Deelneming aan wedstrijden buiten clubverband Spelers, met uitzondering van die genen die zijn aangewezen voor de selectie-groep, kunnen op aanvrage daartoe bij het bestuur toestemming krijgen om deel te nemen aan een bedrijfscompetitie welke wordt ge organiseerd met goedkeuring van de KNVB. Indien het bestuur aan de betrokken speler toestemming geeft, zal namens het bestuur een schriftelijk bewijs worden afgegeven. Het bestuur zal zich in verbinding tsellen met de organsatoren van de bedrijfscompetitie teneinde te ver zoeken dat geen spelers van onze vereniging zullen worden opgesteld die niet in het bezit zijn van een desbetreffende verklaring. Eveneens met uitzondering van de spelers aangewezen tot de selectie- groep, kan op tijdige aanvrage bij het bestuur, toestemming worden verkregen tot het medespelen in ge vallen van onderlinge wedstrijden in het eigen bedrijf waar men werk zaam is. Bovenstaande geldt in geen enkel opzicht voor jeugdleden! Van de rondvraag werd maar door twee personen gebruik gemaakt, die het bovendien ook nog lieten bij en kele goed gemeende suggesties voor het bestuur. Tegen het einde van de vergade ring kwam kapelaan Verdonschot, die als geestelijk adviseur is aange wezen. Tot slot hoopte voorzitter Rooijak kers ook in de komende competitie weer op ieders medewerking te mo gen rekenen, waarna deze geani meerde vergadering werd gesloten. Het spel dat Venray 1 de derde oefenzondag liet zien was beslist on der de maat. In de wedstrijd tegen de 2e klasser Achilles uit Groesbeok, gespeeld in Ottersum, kwam de SVV ploeg zelden tot acceptabel voetbal. Alleen de laatste min. van de" eerste helft werd er goed gecombineerd en direct en zuiver gespeeld. In deze periode wist de SVV-ploeg dan ook enkele zeer goede scoringskansen te scheppen, waarbij door pech resul taat uitbleef. Ook de tegenstander liet geen grootse indruk achter. De verdediging van de Groesbekers had een vrij gemakkelijke middag, maar de opbouw van de aanvallen was ook daar slecht verzorgd. Dat zij drie maal konden scoren kwam doordat zij evenzovele verdedigingsfouten wisten af te straffen. De SVV-ploeg heeft echter nog geen vaste vormen aangenomen. Na dat drie spelers van SVV 1 dit jaar niet meer ter beschikking zijn en men nu reeds kampt met diverse blessures, gebeurde het zondag j.l. dat de ploeg op niet minder dan vijf plaatsen afweek t.a.v. het kam pioensteam. Daarbij kwam nog dat Wil Peeters na een half uur spelen het speeldveld moest verlaten we gens een blessure, terwijl ook Paul Schmeitz deze middag om dezelfde reden niet beschikbaar was. Dat deze wedstrijd met 30 werd verloren is van minder belang. Vast staat wel dat er voor de oefenmees- ter nog veel werk aan de winkel is. A.s. zondag speelt Venray 1 al de laatste wedstrijd voor de com petitie en wel tegen RKGFC uit Grubbenvorst. Het is deze tegen stander die in de slotfase van de competitie Tiglieja versloeg en daar mede Venray in het kampioenszadel hielp. De GFC-ers die in hun oefen programma behoorlijke successen boekten, zoals o.m. een 21 zege op de 2e klasser Venlo en een niet mis te verstane 70 zege op een Blerick- combinatie, zal ook in Venray trach ten de volle winst te behalen. Voor Venray kan dit een interessante oefenwedstrijd worden. Zondag 1 september begint dan de nieuwe competitie. Voor Venray 1 betekent dat dan meteen een zeer belangrijke wedstrijd, nl. tegen Vol harding uit Vierlingsbeek. Velen zien reeds nu reikhalzend uit naar deze streekderby. Programma zondag 25 aug.: Venray 1RKGFC 1 2.30 u. Venray 2Venray 3 12.00 u. Venray 4Holthees 1 (bekerwedstrijd) 12.00 u. De overige elftallen gelieven de mededelingen op het publicatie adres te raadplegen. Programma zaterdag 24 aug.; Venray AlEWC Al 4.00 u. Oostrum B2Venray B4 1.30 u. Oostrum BIVenray B3 2.30 u. Oostrum AlVenray A2 3.45 u. Holthees BI—Venray BI 4.00 u. Venray A5Venray B2 L. 2.00 u. Venray ClVenray C2 3.00 u. De zondag clubmorgen is voor de B-spelers. met de banden jfssg/ voetbalschoen Wm* der Kampioenen m Beden SPORTHUIS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 SIMCA1301 1501 Maak een proefrit bij: GARAGE A. LINDERS ZUIDSINGEL VENRAY TELEFOON 04780-1683 72 Op het toernooi in Oedt werden we door een gelijkspel tegen Amem en een overwinning op de gastheren Oedt, winnaar in onze poule. In de finale moesten we aantreden tegen Wittenhorst. Tot enkele min. voor het einde was de stand nog 00, maar door een wonderlijke beslis sing van de scheidsrechter kreeg Horst de kans om met 10 te win nen. De SW-veteranen werden dus tweede. A.s. zaterdag gaat de reis naar As ten. Vertrek vanaf Henseniusplein om 4 uur. Aangewezen: A. Arts, M. Beer- kens, H. de Bruyn jr., J. Clevers, Jan Gommans, Th. van de Laar, G. Voer- mans, J. Pirlo, K. Smals, Th. Swin- kels, B. Assen, W. Clevers. Afmelden vóór vrijdagavond Beu kenlaan 20. P.S. Er wordt op tijd vertrokken; degene die niet op tijd is kan voor eigen vervoer zorgen. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Melun, 11 aug. 1968. Eerste duif 19.54.05, laatste duif 8.41.54. Hub. Henckens 1 22; Br. Staps 2 4 6 56 62; G. Boom 3 28; Joh. Gom mans 5 9 31 63; G. van Houdt 7 58 72; H. Verrijdt 8 15 59; P. Smits 10; G. Vermeulen 11 24 54; H. L. Wil- lems 12 30; H. Philipsen 13 14 71; A. Smits 16 21 35 38 51; G. Janssen 17; P. Willems 18 23; Th. Coumans 19 33; J. Bastiaans Zn. 20; J. van Haren 25 47 67; W. Lor mans 26; J. Boom Zn. 27 41; J. Arts 29; P. Hendricx 32 34 43 44 64; Jac. Boom 36; C. M. Ba rents 37; A. Crooymans 39; E. Ou denhoven 40; Jos. Vermeulen 42 52; P. Manders 45 46; W. Peeters 48 49; H. Lucassen 50; Jac. Verstegen 53; W. Lormans 55 65; J. Hermans 57 61; A. Willems 60; A. Loonen 66; P. Kersten 68 69 70; P. Bertrams 73. P.D.V. YSSEL8TEYN Wedvlucht Tergnier, 28 juli. Los 11 uur. 145 duiven. Fr. Janssen 1 3 4 8 11 16 17 18 19 24; H. van Ass 2 21 35; J. Custers 5 6; J. Cox 7 9 13 14 20; H. Janssen 10 12 23 26 34; G. Linderg 15 33; L. Janssen 22 30; P. Cox 25 36: M. Hou- ben 27 28; G. Linders 29 31; Chr. Heiligers 32; A. Rongen 37. Kampioenschappen Midfond: 1. Fr. Janssen 2. H. van Ass 3. G. Linders 4. G. Linders 5. J. Custers 6. H. van Ass Ringnr. Punten 497177 6900 108241 6401 752650 4728 497283 4505 752971 4402 752141 3552 Wedvlucht Melun 11 aug. 107 dui ven. Los 12.00 uur, eerste duif 19.22.25, laatste duif 7.44.59 maandag morgen. L. Janssen 1 26; G. Linders 2 5 17 18 19 20 21; Fr. Janssen 3 7 10 11 12 22 23 24 25; H. Janssen 4 6; H. van Ass 8 27; J. Cox 9 16; J. van Soest 13; P. Cox 14; P. de Louw 15. Aankomsten Diest, 18 aug. 1968: Jonge duiven: G. Linders 1 2 3; J. van Soest 4; J. Custers 5. Oude duiven: Fr. Janssen 1; A. Hendriks 2; Fr. Janssen 3; J. Cox 4; Fr. Janssen 5.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5