5995,- in Vmiai} S.Y.Y. NIEUWS drukwerk S.V.V. JEUGD HENGELSPORT JUDO V.C.ROOY HANDBOOG HANDBAL HONDENSPORT DUIVENSPORT WANDELSPORT ZWEMMEN 1 de nieuwe OPEL KADETT 1 VAN GENERAL MOTORS "U M S L 1 ATEBE GARAGE N.V. Oude Oostrumseweg 4 Venray Tel. 2541 ^jjr~ DE MOLENWIEKERS J. DE KLERK naar NEG Nijmegen SPORT Onze jeugdafdeling organiseert op zondag 30 juni a.s. een groot jeugd- toernooi op het sportpark aan de Leunseweg. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door de ver enigingen Boxmeer, Deurne, Keve- laer, Megacles, Mulo, O.D.C. Boxtel, Panningen en Venray. Men kan goede wedstrijden ver wachten daar het hier bijna alle maal selectie-elftallen betreft. Daarnaast is er ook weer gelegen heid tot doeltrappen. Afgelopen za terdag tijdens het B-toernooi werd aan dit spelletje vlot meegedaan. H. Troisfontaine die 17 punten scoorde, nadat Leo Clephas met 16 punten lang aan de leiding had gestaan, be haalde de eerste prijs. Aan dit spel kan iedereen meedoen, er zijn geen voetbalschoenen voor nodig, ofschoon die wel zijn toegestaan. De opening van het toernooi is om 12.00 uur, waarna om 1.00 uur de wedstrijden van start gaan. Uw belangstelling zal door de jeugdafdeling zeker op prijs worden gesteld. Een SW combinatie speelde zon dag een oefenwedstrijd tegen Tig- lieja 3. In de beginfase waren de gasten beduidend sterker en wisten een verdiende 10 voorsprong te nemen. De Venrayse combinatie kwam hierna goed terug en wist voor de rust zelfs een 31 voor sprong te nemen. De tweede helft was grotendeels voor Tiglieja. Met goed opgezette aanvallen wisten ze tweemaal de Venrayse doelman te verslaan. Eind stand 33. Venray 4 en 6 gingen naar Elsen- dorp waar werd deelgenomen aan het door die vereniging georgani seerde nederlaagtoernooi. Venray 4 dat uitkwam tegen El- sendorp 1 wist met 20 te zegevie ren. Venray 6 schoot weer eens flink uit de slof. Met niet minder dan 8-1 bonden zij Elsendorp 2 aan de zege kar. Beide SVV-team staan tot nu toe nan de kop, doordat zij de gastheren de grootste nederlaag toebrachten. A.s. zondag is er in Weert een toernooi voor snelers van 16 t.m. 21 jaar. Hieraan zal ook door Venray worden deelgenomen. Spelers van deze leeftijd dienen dus de mede delingen op het publicatie-adres te raadplegen. Vorige week zaterdag kwamen wij met twee elftallen in het veld. Dat ze beiden van behoorlijk gehalte wa ren bewezen de uitslagen. In de eer ste wedstrijd werden de PSV'ers uit Eindhoven kansloos met 41 ver slagen. Even kansloos was Rheurdt in de tweede wedstrijd dat naar een 5—2 nederlaag werd geschoten. A.s. zaterdag zijn er wederom twee wedstrijden. Om 4.00 uur vertrekt een elftal van af het Henseniusplein naar JVC Cuyk. Hiervoor zijn aan gewezen: Math. Gomans, Jo Gom- mans, Jeu Arts, M. Beerkens, Th. Swinkels, Ton Arts, H. Gommans, J. Clevers, M. Oymans, K. Smals, M. Relouw, J. Pirlo. De andere wedstrijd is tegen de club van St. Anna en wordt ge speeld aan de Oostsingel, aanvang half vijf. Aangewezen spelers: G. Viermans, G. Poels, B. Assen, Th. v. d. Laar, E. Sijbcrs, V. Lucassen, W. Clevers, Jan Gomans, Toon Swin kels. H. de Bruyn jr., H. de Bruyn sr., W. Arts. Afmeldingen vóór vrijdagavond: Beukenlaan 20. van dan munckhof nv Afgelopen zaterdag hielden wij ons B-toernooi. Het geheel had een goed verloop en er werd goed ge voetbald. Uiteindelijk kwam werke lijk de beste ploeg als winnaar uit de bus, nl. Blerick 1 dat in de finale ons SW BI versloeg met 20. Voor de SW'ers dus toch ook een mooi resultaat een tweede plaats op een sterk bezet toernooi. Het voorbije weekend leverde verder nog een goede prestatie op van ons A2 elftal, dat op het toer nooi van de vereniging Megacles (Weert) een tweede prijs wist te be halen. A.s. zaterdagmiddag is er een on derling toernooi voor onze C-leden. Raadpleeg de opstellingen. A.s. zondag is ons A-toernooi op het sportpark aan de Leunseweg. Als we de deelnemerslijst bekijken belooft het een goed toernooi te wor den. Tot slot nog een opmerking over de kontributie. A.s. zondag is er nog gelegenheid deze te voldoen op het bekende adres en de bekende tijd: Hoenderstraat 16 van 10.30-12.00 u. Vergeet het dus niet, anders kunnen we jullie niet tijdig opgeven aan de KNVB. AFD. VETERANEN Het toernooi in Tienray is voor de Molenwiekers succes verlopen. Zij wisten daar de ereprijs weg te ha len. De eerste wedstrijd tegen Kessel werd, zij het met moeite, met 21 gewonnen. Merkx en Janssen wa ren de goalmakers. De wedstrijd tegen TOP werd door Molenwiekers met 20 gewon nen. Merkx en Linders schoten hen de finale in. De finale tegen Maasbree werd door hen met 30 gewonnen. Merkx en Janssen 2x, bezorgden Venray de ereprijs. In de wedstrijd tegen Kessel kre gen de tegenstanders ruimschoots de lijd om op het middenveld aan vallen op te bouwen, omdat niemand werd afgedekt. Kessel kon echter de fouten niet uitbuiten. Tegen T.O.P. ging het heel wat beter. Er werd goed gedekt en men plaatste de bal op tijd. Zodoende kreeg T.O.P. geen gelegenheid goede aanvallen op te bouwen. De finale tegen Maasbree speelden de Molenwiekers weer als vanouds. Ze wisten dat de tegenstanders een goed team hadden, maar het snelle uit vallen werd de verdediging van Maasbree op de proef gesteld. Drie maal werd er gedoelpunt: 30. Zaterdag a.s. spelen de Molenwie kers hun laatste wedstrijd voor de vakantie tegen Overloon '67, in Overloon. Aanvangsuur wordt bij Thielen bekend gemaakt. HONKBAL Na een vrij weekend zullen we a.s. zondag tussen de foutlijnen tre den tegen de „Black Wings" uit Deurne. De laatste wedstrijd tegen Deurne hebben we met veel pech verloren, dus zit er deze keer mis schien winst in. Het zal een zware wedstrijd worden, want Deurne is nog steeds ongeslagen. Voor deze wedstrijd is de opstel ling: werper H. de Römph; achter vanger: W. Dommeck en F. Vroo- men; binnenveld: H. Janssen, B. Ba- rends, N. Wicherts en G. Volleberg; buitenveld: J. Troisfontaine, H. v. d. Burgt en P. v. d. Burgt. Het vertrek zal zijn om 10.45 uur vanaf de Levensschool in de Kruis straat. „DE ROERDOMP" Zaterdag 22 juni werd de laatste wedstrijd gehouden van ons konings- vissen. Na een spannende wedstrijd behaalde A. v. Bommel de konings titel met 553 gram. Tweede werd G. Schaminee; 3e W. Schwachöfer; 4e H. Hendriks; 5e M. Jacobs. Bij de jeugd behaalde W. Schwa chöfer jr. voor de vierde maal de koningstitel. Dat belooft wat voor de toekomst. Tweede werd H. Schami nee jr. Prijsuitreiking vrijdag 28 juni om 8 uur in café Thielen, Langeweg. Zondag 30 juni: onderlinge wed strijd VenrayOostrum, aanvang 3 uur. Bijeenkomst café J. v. d. Lijk, Maashees. Opgeven bij de sekretaris Fr. Michelsstraat 3. Het bestuur re kent op U. A.s. zondag organiseert J.C. Hel mond een toernooi voor teams, waar ook onze vereniging aan deelneemt. Ondanks dat er sterke tegenstanders verwacht worden, hopen wij nog op een redelijk resultaat. Tevens maken wij bekend dat er 9 en 16 juli geen judolesen zijn in verband met vakantie. Afgelopen zaterdag 22 juni werd er door Lyceum een jeugdtoernooi georganiseerd. De junioren van VC Rooy waren met één team verte genwoordigd, dat het er jammer ge noeg niet zo goed vanaf gebracht heeft. Hoewel er enthousiast ge speeld werd, eindigde dit team, wat zijn lengte niet mee had, op de 4e plaats. Uitslag: 1. Lyceum 1 2. Set Up 3. Lyceum 2 4. VC Rooy. Attentie: A.s. zondag 30 juni wordt er in café ,In den Engel" een toer- nooivergadering gehouden. Aanvang 11.30 uur. Iedereen wordt verzocht aanwezig te zijn, daar het slagen van het VC Rooy-toernooi op 7 juli a.s. van alle leden afhangt. Zondag j.l. hield de handboog schutterij „St. Oda" haar jaarlijks koningschieten. Na felle en sportieve strijd lukte het de schutter Th. Jans Beken het koningschap te be halen op 446 punten in 50 pijlen. Ridder werd A. Loonen met 441 p. A.s. zondag gaat St. Oda naar het 3e kringconcours te Griendtsveen en zal daar deelnemen aan het concours met 4 zestallen. Vertrek 5 uur pre cies. De meisjes-aspiranten behaalden verleden week zaterdag een grote overwinning op een team van Wit- tenhorst: 144. Het dames seniorenteam zorgde op het toernooi in Nederweert voor een verrassing door in hun poule op de tweede plaats te eindigen, waar door ze in hel bezit kwamen van een fraaie beker. In de eerste wedstrijd waren ze nog niet zo goed op dreef en speel den ze gelijk tegen een zwak team van Quick. De wedstrijd daarop te gen Altweerterheide eindigde in een verdiende overwinning. De enige wedstrijd die verloren ging, was die tegen de dames uit Budel, die later winnaars van de poule werden. De laatste wedstrijd tegen Loreal 2 moest nu de beslising brengen over de tweede plaats. Ondanks het slech ter wordende regenachtige weer, werd deze wedstrijd met flinke cij fers gewonnen. Het heren seniorenteam wist op dit toernooi geen wedstrijd te win nen. De gedachte dat ze in 'n poule ingedeeld waren met allemaal teams uit hogere klassen, was niet zo erg aanmoedigend, maar desondanks was het voor iedereen toch een geslaag de dag. Mededeling: De trainingen van de senioren en van de meisjes aspiran ten worden tijdelijk stopgezet. Voor de senioren begint de training weer met ingang van augustus. Het volgende toernooi, waaraan zowel de senioren als de aspiranten met een dames- en herenteam deel nemen is op 11 augustus in Meyel. Programma: A.s. zaterdag speelt het jongens- aspiranlenteam om 15.30 uur in Ven- lo een vriendschappelijke wedstrijd tegen Loreal. Vertrek om 14.30 uur op het Henseniusplein. „BUITENLUST" Door omstandigheden worden de successen van de laatste tijd nu pas vermeld. In Mierlo-Hout werd een kring wedstrijd gehouden, waaraan drie leden van Buitenlust deelnamen. Op deze wedstrijd stond ook het fameu ze waterwerk op het programma, iets wat de jonge honden van Bui tenlust heel weinig of niet onder de (honden)knie hebben, waardoor op dit nummer hoegenaamd geen pun ten werden behaald. De uitslag was als volgt: 3e A. Philipsen met Marco 298 pnt. zonder waterwerk; 5e M. Pelzer met Basco 280,5 pnt. slecht waterwerk; 6. L. Janssen Blitterswijck met Nero 267 p. Aan de mei-keuring in Swal- men nam de heer L. Janssen deel met zijn M.H. Arno, nadat Arno voor de middag goed werk had la ten zien, liet hij zijn baas ook 's mid dags niet in de steek: Toen later de uitslag bekend werd, bleek dat Ar no 328 punten had behaald, plus 33 punten voor het schijnstellen. Dat wil zeggen een certificaat met los en aantekening van 361 punten. Door deze prestatie zal Arno zeer waarschijnlijk worden afgevaardigd naar de Nederlandse kampioen schappen om daar de Limburgse kleuren te verdedigen op de eerste dag. Ook in Lieshout werd een kringwedstrijd gehouden. Het druk ke programma ging echter iets te veel vragen van onze honden. Het loslaten op de pakwerker en het na- bijten waren niet altijd foutloos, waardoor menig puntje versnoept werd. De uitslag was dan ook: 3e G. Willems met Casa 298 pnt. met waterwerk; 6e M. Pelzer met Basco 292 pnt. met waterwerk; 8e Th. Swinkels met Wilson 285 pnt. In Swalmen werd het kam pioenschap der honden gehouden, het zgn. selectiewerk (praktijk-pro gramma). Hoe moeilijk dit is bleek wel uit het geringe aantal deelne mers van 4. Dit mocht echter geen slechte stem pel drukken op de prestaties van onze honden. Nero van L. Janssen werd voor de 4e achtereenvolgende maal Limburgs kampioen en of dit nog niet genoeg was behaalde G. Willems met Casa het reserve-kampioenschap. Door deze prestaties gaat de vereniging Buitenlust met twee honden naar de Nederlandse kampioenschappen op de tweede dag. Nog nimmer in de historie is dit ge beurd. Voeg daarbij nog de waar schijnlijke vertegenwoordiging van Arno de eerste dag en dan nog de te houden keuring in augustus, waar aan ook enkele honden van onze le den deelnemen. En dat ze het kun nen hebben ze meermalen bewezen op de kringwedstrijden. Bij P.H.V. Buitenlust bruist het van akwtivitei- ten. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chateauroux 15 juni. afstand 609 km. Aankomst eerste duif 15.34.06, laatste duif 16.58.36. H. Kleuskens 1 3 7; P. Janssen K 2 9; H. Ewalts 4; Jac. Ewalts 5; J. Janssen B 6 11; J. Verstegen Zn 8; H. v. d. Laar 10. H. Kleuskens was deze keer de grote favoriet door liefst drie dui ven bij de eerste 10 te spelen. Pro ficiat. A.s. zaterdagavond inkorven voor Barcelona van 20 tot 21 uur. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Chateauroux 15 juni. 610 km. Eerste duif 15.29 uur, laatste duif 17.12 uur. Munckhof-Poels 1 18; G. Pirlo 2 21; J. van Haren 3 4 10; P. Philip sen 5 22; W. Peeters 6; J. Bastiaans Zn 7; A. Sijbers 8 16; M. de Bruyn 9; P. Willems 11 19; W. Lormans 12; P. Hendricx 13 14; P. Schwachöfer 15 20; J. Arts 17; A. de Riet 23. A.s. zaterdag inmanden voor de eerste wedvlucht met jonge duiven. Komt allen op tijd. U weet het er komen plm. 1000 jonge duiven, dus ook weer een massa werk meer. In verband hiermee een vriendelijk verzoek om de rode ringetjes schoon te maken voor het inmanden, zodat deze duidelijk leesbaar zijn, dit voor komt onnodige fouten. Er wordt nogmaals op gewezen, dat zij die aan de beurt zijn voor de mandendienst moeten helpen opla den. Zondag 30 juni gaan de volgende verenigingen deelnemen aan de tocht in Cuyk. De gezamenlijke groepen, die deel nemen aan de afstand van 40 km. vertrekken om 10 uur vanaf de gym zaal Langeweg. Aan de afstand van 40 km nemen alleen deel zij die de Vierdaagse in Nijmegen meelopen. De deelnemers uit Leunen worden tijdig opgehaald. Verder nemen aan deze tocht deel de Gezamenlijke groep voor de 15 km, de Leunse Belhamels, Ons Ple zier en Venrays Glorie. De bus voor Venrays Glorie is om 12 uur op de hoek van de Odastraat. De Leunse Belhamels worden opge haald om 11.45 uur. Deze bus rijdt dan naar de Deken Thielenstraat en daarna naar de gymzaal Langeweg. De busleiders worden verzocht op de Maasheseweg op elkaar te wach ten, voor overstappers uit de andere bus, in verband met de plaatsen in de bus. SPIO Op zaterdag 29 en zondag 30 juni gaan we met negen pupillen in Maastricht deelnemen aan de Lim burgse kampioenschappen. Voor Spio komen uit: 100 m. schoolslag meisjes onder 12 jaar: Karin van Loo. 100 m schoolslag jongens onder 12 jaar: Peter Akerboom. 200 en 100 m schoolslag dames: Lia Lucassen. 200 m schoolslag heren: Ben Jans sen. 100 m rugslag meisjes onder 12 jr.: Karin van Loo. 100 m rugslag jongens onder 12 jr. Sraar Berkens. 100 m schoolslag Heren: Arie Wes ter, Ben Jansen, Frits Coenen. 100 m schoolslag jongens onder 16 jaar: Wim Timmermans. 50 m .vlinderslag meisjes onder 12 jaar: Karin van Loo. Het vertrek naar Maastricht is be paald op zaterdag 12 uur en zondag om 11 uur. De kosten 7"n 5,voor de reis. Denk aan het zwemschema. Vanaf 1 juli tot 15 augustus is er GEEN zwemen voor de Spio-leden, behalve voor de trainingsploegen. De tijden waarop de trainingsploeg zal trainen worden bekend gemaakt op de trainingen. Heden donderdag 27 juni heeft om 20.30 uur onze j&arlükse vergadering plaats waarna kienavond wordt ge houden. We hopen op een talryke opkomst. Rektifikatie. Op 15 juni behaalde Arie Wester op de 100 m rugslag de 2e prijs in Sittard en bracht onze prijzenregen op 13. Reeds geruime tijd deden geruch ten de ronde dat er enkele spelers van kampioen Venray de grote stap naar het semi-profesionalisme zou den wagen. Er waren ook inderdaad verschillende semi-profclubs die be langstelling toonden voor enkele SVV-spelers. Aanvankelijk leek de clubliefde te zegevieren. De aanbie dingen die het semi-professionalisme bood waren niet van die aard om er zonder meer op in te gaan. In SVV-kringen was men er dan ook al vrij zeker van dat er geen klad zou komen in de verdere op bouw van het elftal dat het afgelo pen seizoen als jongste team uit haar afdeling de kampioenstitel in de wacht sleepte. Plotseling kwam ech ter het bericht dat Joop de Klerk onderhandelde met de ere-divisie- club N.E.C. uit Nijmegen. En maan dag j.l. kwamen beide partijen tot overeenstemming en is de sympa thieke SW-„spits" ingegaan op het aanbod van de Nijmeegse club, waar hij zich voor één jaar aan heeft ver bonden. Natuurlijk gunnen we Joop deze promotie van harte en hopen dan ook dat hij zich spoedig in zijn nieuwe omgeving zal kunnen aan passen en in en buiten Nijmegen met evenveel plezier en succes z'n hobby wat nu gedeeltelijk zijn beroep is geworden, zal kunnen ontplooien en zodoende toch nog de naam Venray hcog zal houden. 3.000,— De aanbieding die Joop de Klerk van N.E.C, ontving was te aantrek kelijk om aan voorbij te gaan. Men vergeet bij dergelijke trans fers maar al te vaak dat een ama teur jarenlang begeleid wordt door jeugdleiders, later door vaak goed betaalde trainers en leiders en op deze wijze „rijp" worden voor het betaalde voetbal. We hebben geen enkel bezwaar tegen betaald voetbal, noch tegen de manier waarop veel spelers vaak worden benaderd. We vinden het be drag dat een vereniging „vangt" voor een speler, die overgaat naar de betaalde sector, nl. 3000.be lachelijk laag. Men mag niet uit het oog verliezen dat een amateurver eniging, die een of meer spelers moet missen, vaak zwaar gehandi capt is en daardoor in de competitie wel eens minder succesvol kan zijn. Het is nu eenmaal een feit dat het publiek wegblijft als er niet vol doende resultaten geboekt worden. Wat zegt dan een bedrag van 3.000. Als men dan op het einde van een seizoen de balans gaat opmaken zijn in veel gevallen de getoucheerde 3.000,verloren in de veel lagere recette. Natuurlijk is het bovenstaande geen verwijt voor de scheidende Joop. Hij heeft zich altijd ten volle ingezet voor SW en dat hij de kans om in het voetbal verder te komen, waar neemt, zal hem niemand kwalijk ne men, maar veeleer van harte gun nen. Maar als men voor het feit ge plaatst wordt dat er tijdens een op- bouwperiode spelers worden wegge kocht, dan komen deze feiten die nu eenmaal aan het betaalde voetbal vastkleven, vanzelf naar voren. Men wordt er immers mee geconfron teerd. SVV heeft o.i. voldoende spelers materiaal om deze open gevallen plaats op te vullen, zonder dat het team al te veel aan kracht zal in boeten. Het kontract dat Joop de Klerk bij N.E.C. tekende gaat in op maandag 1 juli a.s. De trainingen beginnen in Nijmegen om 23 juli en op 28 augus tus zal hij zijn debuut maken in het le of 2e elftal van NEC, in elk ge val in het betaalde voetbal. V UILNISSTORTERS OPGELET Braakliggende terreinen zijn geen vuilnisbelten, dat mag onderhand toch wel bekend zijn, ook niet voor afval van heggen of opruimingsarti kelen na de schoonmaak. Wil men de plaats schoon houden, dan kan niets beter doen dan dit óf de vuil niswagen mee te geven, óf naar de gemeentelijke vuilnisbelt te brengen. Wederom werden enkele processen verbaal opgemaakt en de rijkspolitie zal hier handelend tegen op blijven treden. Ook zal er weer controle worden uitgeoefend op het snijden van heg gen en struiken langs de openbare weg, die het uitzicht belemmeren of hinderlijk zijn voor het verkeer.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6