Kerkelijke Diensten Leerlingen hesen de vlag van 23 tot en met 29 juni Vredeskerk Yenray veremgings drukwerk WINKELIERS ATTENTIE PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 Tel. 2385 Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 8 uur Lconardus Noyen en Petro- nella Zegers en zoon Simon; 9.30 u. Hoogmis voor de parochie; 11 uur Anna Hubertina Tacken-Hendriks; 18 uur Gerardus Geurts. Maandag: 7.30 gest. jgt. Peter Rut ten, echtgenote en overl. kinderen; 8.15 fam. Thomassen-Creemers; 9 u. H. Messemaeckers; 19 uur uit dank baarheid. Dinsdag: 7.30 geen H. Mis; 8.15 gest. jgt. Maria van de Bosch; 9 uur t.e.v. St. Antonius; 19 uur Paul Burgman (M.). Woensdag: 7.30 overl. ouders Fonck-Loumen; 8.15 Herman Coop- mans; 9 uur Theodorus Pauwels- Friezen en overl. fam.; 19 uur uit dankbaarheid - groepsmis voor de gidsen en kabouters. Donderdag: 7.30 fam. Thomassen- Creemers; 8.15 Carolina Flinsen- berg-van de Mortel dochter An- ny ;9 uur geen H. Mis; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Kuenen-van Rijswijck. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Jonkers- Claessen; 8.15 Martin Litjens vwg. buurtver. St. Joseph; 9 uur uit dank baarheid t.e.v. O.L. Vrouw; 15 uur plechtige H. Mis uit dankbaarheid t.g.v. zilveren huwelijksfeest; 19 uur Mevr. Theeuws vwg. de buren. Zaterdag: 7.30 Wed. Verriet-Beyer; 8.15 overl. fam. van Doorn-van de Ven; 9 uur geen H. Mis; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Berben-Colsen; 19 uur Paul Burg man. AkolietenlUst Zondag 2' juni: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 H. Ebberink, L. Manders, M. Janssen; 11 uur A. Broers, A. Stevens; 18 uur W. Jans sen, M. Cuppen. Zaterdag 29 juni: 19 uur P. Hans- sen, P. v. d. Heuvel. MisdienaarslUst Maandag en dinsdag: 7.30 Tonnie Pelzer, Hub Thuyls (behalve dins dag); 8.15 Jos Thielen en Bert Ver- bruggen; 19 uur Louis Wijnhoven en Twan Oudenhoven. Woensdag en donderdag: 7.30 Pie- ter Janssen en Lambert Janssen; 8.15 Wim Kremer en Ad je Verbeek. Vrijdag en zaterdag: 7.30 Hub. Gooren en Leon Oudenhoven; 8.15 Peter Gerrats en André Gooren; 19 uur Tonnie Janssen en Boudewijn van Grinsven (behalve zaterdag). Donderdag 10 uur: Johny v. Ges tel en René Clevers. Vrijdag: Hub Janssen en Jos Swaghoven. Zaterdag: 10 uur Jos Laurensse en Ad je Verbeek. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Zondag: 3e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30, 9.00 H. Mis voor de kinderen, die de lagere school ver laten; 11.45; hoogmis om 10.15; de avondmis 18.00 uur. Vrijdag: 10 uur gez. H. Mis bij ge legenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest Spee-Seegers; om 19.00 u. avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 15.00 pl. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Peeters-Hendriks. Om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacra ment der biecht te ontvangen. Om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen I. Zondag 23 juni 9 uur H. Mis voor de kinderen, die de lagere school gaan verlaten. De kinderen gaan met hun ouders naar de kerk en nemen plaats vooraan in de kerk; de ouders op de voor hen gere serveerde plaatsen. 2. In verband met de H. Mis voor de schoolverlaters op zondag 23 juni 9 uur, vragen wij u om zo goed te willen zijn tot en met bank 13-14 aan beide kanten voor de ouders en de kinderen vrij te willen laten. Dank u wel. Misintenties Zaterdag: 18.30 Adriana Ouden hoven-Evers. Zondag: 7.30 uit dankbaarheid; 9 uur Francina Clephas-Spreeuwen- berg; 10.15 parochie; 11.45 Herman Coopmans; 18.00 Thei Willems. Maandag: 7.45 voor een examen; 8.30 t.z.i.; 19.00 Franciscus Sijbers. Dinsdag: 7.45 t.z.i.; 830 Victor Fonck (DO.); 19.00 t.z.i. Woensdag: 7.45 Karei Hendriks; 8.30 t.z.i.; 19.00 Jo van Geenen. Donderdag: 7.45 geen intentie; 8.30 t.z.i.; 19.00 jgt van Martinus Peters. Vrijdag: 7.45 tz.i; 8.30 overl. ouders P Spee-van Osch en kinderen Ger- lachus en Anna; 10 uur fam Spee- Seegers; 19.00 Gezinsmis. Zaterdag: 7.45 geen intentie; 8.30 Victor Fonck (D.O.); 15 uur bruids paar Peeters-Hendriks; 18.30 Gerrit Koppes. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Eric Vastert en Jan Schellekens. Zondag: 9 uur Jan Meesters en Henk Arts; 10.15 Ant. Claessens en P. Philipsen; 11.45 Lex Faesen en Victor Pop. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. Antoon Cremers; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Ger- ven en Martinus Barents; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Mathias van de Bereken; 18.30 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. fam. van der Schaal; 19.00 avondmis als jaargetijde voor Karei Hendrix. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. (V.); 10.00 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Jansen-Jeuken; 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Engels-van Meijel; 19.00 avond mis voor overl. ouders Siebers-Die- lemans en zoon Theo. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Petronella Koopmans-Kersten; 19.00 avondmis voor overl. ouders Henri- cus Vermeulen en Julia Schwachö- fer. Vrijdag: 8.00 om Gods zegen te vragen over het werk van een pas- gewijde priester; 19.00 avondmis v. overl. Jacob Hendriks en Regina Hendriks-J ansen. Zaterdag: Feest van St. Petrus en Paulus. 8.00 leesmis voor overl. Lam- bertus Weerts (Bejaarden-kaartclub) 15.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van 't 25-jarig huwelijksfeest fam. Jans- sen-van der Kaay; 19.00 avondmis voor overl. Herman Strijbosch en dochter Elisabeth. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Misdienaarslvjst 22-29 juni Zaterdag 22 juni: 10 uur boekjes: Arts, v. d. Bekerom, Dicker, H. en J. Janssen, Kusters. Zondag 23 juni: 7.30 Arts, Frans- sen; 9.00 Peeters-Simons; 10 uur Jans, Eibers, Peeters; 11.30 v. Toor, Swinkels 18.30 H. Janssen, N. Philip sen; 19.00 boekjes dezelfden als za terdag. Week: 8.00 Voss, Rijbroek; 19.00 Pelzer, Dicker. Dinsdag (25e) 10 uur: Peeters, Si mons, Kusters. Zaterdag (29e) 15.00: Linders, Arts, Franssen. N.B. Opgeven wanneer je op va kantie bent. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de kapel van Ma- riannhill, Westsingel 1, om half 10. Predikant is Ds. Plug uit Venlo, die de H. Doop zal bedienen. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 8.30 Hoogmis waaronder Hernieu wing der Doopbeloften. Vier banken aan beide zijden zijn gereserveerd voor de ouders; 10 uur H. Mis voor Piet en Gerrit Camps. Maandag: 7.30 overl. fam. Houba. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. Verheijen-Hendriks. Woensdag: 8.45 int. fam. Claes- sens-Drabbels. Donderdag: 7.30 gest. leesmis An toon Broeren. Vrijdag: 7.30 Pierre Jacobs; 10 u. huwelijksmis voor het bruidspaar Baltussen-Graat. Zaterdag: Feest van de Apostelen Petrus en Paulus. 7.30 Theodora Derks-Janssen; 19 u. Rosalia Camps- Hillen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 Peter Joh. Janssen v.w. de bejaardenvereniging; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 jaardienst v. Theo dorus Peters. Dinsdag: geen H. Mis. Woensdag: 7.30 lsm. voor Henricus Baten. Donderdag: 7.30 leesmis. Vrijdag: 7.30 leesmis. Zaterdag: Feest van Petrus en Paulus. 7.30 gez. H. Mis; 19.00 avond mis. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis ter ere van O.L. Vrouw voor offeraars. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. maanddienst Gertruda Versteegen-Litjens. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Mart. Verhoeven en Theodora Geurts. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int van hen die offeren. Donderdag: 7.30 gez. maandd. Di- na Strijbos-Kemmelings. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Louis Roelofs; 15 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Goltz-Baltussen. Zaterdag: Petrus en Paulus. 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgel 18.30—19.00 uur. Kerkpoetsen: Diny Vullings en Nelly Dinghs. Misdienaars: J. Heldens-H. Cox - L. Cleven-G. Gooren. N.B. woensdag, donderdag en vrijdag js de voorbereiding voor de plechtige hernieuwing van 30 juni. Donderdag 27 juni verwachten we de ouders om 9 uur bij M. Kuypers voor een gesprek met de Pater. Zondag: 3e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gestichte dienst ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand; om 10.30 leesmis voor Gerard Hendrickx. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor P. M. Lucassen, echtgenote en dochter Liza; 8 uur leesmis voor Martinus Heesen en Hendrika Hee- sen-Verdellen. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Jacobs en echtgenotej 8 uur leesmis voor Gerrit Janssen. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor P. J. van Rens en echtgeno te; 8 uur leesmis voor P. J. Peeters en Petronella Loonen. Donderdag: 7.30 gesticht jaarge tijde voor Martinus Direks en echt genote; 8 uur leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Vi-ijdag: 7.30 leesmis voor de afge storven familie Claessens-Gussen; 8 uur leesmis voor Jac. Vervuurt. Zaterdag: feest van St. Petrus en Paulus. Om 7.30 geen H. Mis; 11 u. huwelijksmis voor het bruidspaap Drabbels-Martens; 's avonds om 7 u. leesmis voor Wilhelmina Baltussen. Akolieten in de week: 7.30 M. Koch en P. Goumans; 8 uur M. van Vegchel. Zaterdagavond T. Smedts. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis v. int. van de fam. Lem- mens-Poels; 8.30 leesmis v. d. fam. Poels-Jacobs; 10 uur Hoogmis v. d.! parochie. Maandag: 8.00 maandd. v. Anna Maesen-Mooren. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Antoon Janssen en echtgenote. Woensdag: 8.00 leesmis v. Francis- ca Cleophas-Spreeuwenberg. Donderdag: 19.00 gest. jaarget. vi Jan en Jeanette Poels. Vrijdag: 14.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Born-Claessens. Zaterdag: 19.30 avondmis voor ze kere intentie. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Hoe de maekers-Gooren; 10 uur Hoogmis tot int. van leden van de Veeverze kering; 11.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Maandag: Geboorte van de H. Jo hannes de Doper, patroonheilige van onze parochie. 8.00 geen H. Mis; 19.30 Hoogmis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Jo hannes Engels en Elisabeth Roberts. Woensdag: 8.00 bestj gt. voor An tonius van Vegchel. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Ge rardus van Dijck en echtgenote, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Jose- phina Verhaag. Zaterdag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus. 8.00 gest. jgt. voor Peter Johannes van Meyel en Petronella Muysers; 19.30 avondmis voor Lam- bertus Poels en Anna Maria Emonts. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van Gertruda v. d. Sterren; 10 uur hoog mis t.b.i. Door de week H. Mis om 7.45 u. Maandag: Geboorte H. Johannes de Doper: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van een overledene (D.). Woensdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Donderdag: 11 uur pl. H. Mis met inzegening van het huwelijk van Martien v. d. Cruijsen en Nellie v.d. Vrijdag: t.b.i. (Horst). Zaterdag: H.H. Petrus en1 Paulus. 19.30 avondmis t.i.v fam. Lenkens- Vloet. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT VEULEKl Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor zal. Anna van Rijs- wijck-Verheyen vanwege de buurt. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Kunen-van Rens. Dinsdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. ter eer van het H. Hart. Woensdag: 8 uur zeswekendienst voor zal. Anna van Rijswijck-Ver- heyen. Donderdag: 8 uur Hoogmis jgt. zal. Leo Heidens en echtgenote. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Zaterdagavond 8 uur tot bijz. int Akolieten voor 23 juni: Gerardus van Staveren, Harry Drabbels, Cor Janssen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 jaargetijde voor P. Litjens- Swinkels; 10 uur Hoogmis voor de overl. familieleden Droesen. Akolieten: Harry Claes en Gerrit Michels. Misdienaars van de week: Martien Peeters en Jan Nabben. Maandag: Geboorte van de H. Jo annes de Doper. Te 8 uur leesmis voor Anna Maria Huberta Michels. Dinsdag: Te 8 uur leesmis voor de levende en overleden leden van de LLTB. Woensdag: Te 8 uur leesmis voor Johannes en Hendrikus van Kem pen. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Zaterdag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Te 7.30 leesmis voor de overleden fam. Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Biechtgelegen heid: van 7—8 uur. Te 8 uur Avondmis voor het rec toraat. Kerkpoetsen: Truus Janssen en Helma van Rens. van den munckhof nv RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Pater Stanislaus en Leo Koopmans; 10 uur Hoogmis v. Antoon v. Dijck en zoon Ser; 's mid dags om 3 uur zal de H.E.H. A. Loo nen, Pastoor-Deken van Venray, plechtig de eerste steen leggen voor onze nieuwe St. Jozefkerk. Maandag: Feest van St. Jan. 7.30 H. Mis voor overl. ouders. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een zieke. Vrijdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag: Feest van de H.H. Pe trus en Paulus. 7.30 H. Mis voor on ze weldoeners; 's avonds om 7 uur H. Mis te Holthees. PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El viernes próximo es la fiesta del Sagrado Corazon. Litürgicamente celebraremos esta fiesta el domingo próximo en la Misa cantada de las diez y media en la Ermita de San José en Smakt. El domingo próximo a las tres de la tarde habra lugar en Smakt la colocación oficial de la pri- mera piedra de la nueva Iglesia que esta en construcción. Para esta so- lemnidad todos Vds. son invitados. Maandag werd in Veltum de vlag weer eens in top gehesen, een plechtigheid, die nu de eerste huizen klaar gaan komen, vrü ge regeld plaats vindt. Doch ditmaal was er meer dan gewone be langstelling voor dit gebeuren omdat het weliswaar een „gewoon" blok van 5 woningwetwoningen was, dat ender kap kwam, maar deze woningen waren gebouwd door de leerling-bouwvakkers, die hier op een zgn. leerlingbouwplaats hun kunnen hadden getoond. Zoals bekend bleek in 1967 een groot aantal jongelui dat de LTS verliet met het diploma timmeren of metselen niet aan slag te kunnen komen. Er was onvoldoende werk voor hen. Er zijn toen door de rege ring verschillende maatregelen ge troffen, die het mogelijk maakten dat die jongelui toch aan de slag konden of zich verder konden be kwamen in het aangeleerde vak. Een daarvan was dat in Venray een zgn. leerlingbouwplaats werd ingericht en wel bij de firma Bruns en Bonke, die hier een complex wo ningwetwoningen, 79 in getal, had aangenomen van de Woningbouw vereniging St. Oda. Met medewer king van dit Venlose aannemingsbe drijf werd besloten dat 2 blokken van vijf woningen uit dit complex gebouwd zouden gaan worden door deze jongelui, onder leiding van en kele bekwame vakmensen. De aan nemer kreeg hiervoor een compen satie en de jongelui de kans om in de praktijk hun op school opgedane kennis te toetsen en de nodige vaar digheid te krijgen. Het duurde nog tot maart van dit jaar voordat alle paperassen, die in ons dierbaar va derland nu eenmaal overal bij te pas komen, in orde waren, maar toen kon er dan gestart worden met vier jeugdige timmerlieden en 5 metse laars, die hier aan hun eerste kar wei begonnenHierbij stonden dan 3 jonge Venrayse metselaars, die maandag trots het werk van hun handen aan de vele gasten konden laten zien. 119.000 stenen waren toen door hun handen gegaan en de tim merlieden hadden voor hun reke ning moeten nemen het uitzetten, de bekisting en het stelwerk en verder het hunne bijgedragen tot het be ton storten en 't leggen van de vloe ren GOEDE RESULTATEN Nu de vlag in to pging was dat èn voor de aannemers èn voor de stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf (die hier nauw bij betrokken is) aanlei ding om de balans op te maken. Zo wel de directie als de heren van ge noemde stichting waren best tevre den. De directie omdat de opgestel de planning, waarbij uitgegaan was dat de prestatie van deze jongelui 30 procent lager zou liggen dan die van volwassenen, inderdaad bewaar heid was geworden, al ligt men dan vijf dagen voor op het officiële werkschema. De Stichting Vakoplei ding omdat de bevindingen van een van de eerste leerlingen-bouwplaat sen wel aangetoond hebben, dat de resultaten er mogen zijn. Resultaten, die niet alleen blijken uit het feit dat er thans 5 woningen gereed ge komen zijn, waarvan zelfs een vak man het onderscheid met de ande ren niet kan zien, maar vooral ook, omdat deze manier van werken voor de jongelui zelf van groot belang is geweest. Ze hebben hun eigen ver antwoordelijkheid gekregen, ze heb ben zichzelf waar moeten maken en het blijkt dat ze met grote ijver en toewijding inderdaad hard gewerkt hebben. De overgang van school naar bouw heeft door deze leerlin genbouwplaats een soort „tussen- verdieping" gekregen, die voor hun opleiding van groot belang is en die zeker om herhaling vraagt. Die herhaling, zo bleek wel, kan wat het aannemingsbedrijf Bruns en Bonke betreft, op dit bedrijf rustig plaats hebben, maar de goede resul taten zullen ook voor andere, en hopelijk ook kleinere bedrijven, van dien aard zijn, dat ook zij, zo nodig leerlingbouwplaatsen inrichten en organiseren. Ze zorgen daarmede voor een behoorlijke „nachwuchs" van personeel, maar bovendien be vorderen zij het levensgeluk en de vakbekwaamheid van vele jongelui, die deze overgang naar de echte bouwwereld meer schijnen te appre ciëren dan het meteen in de grote ploeg geplaatst te worden. Bij deze vlaghijsing waren behal ve vertegenwoordigers van de di rectie van Bruns en Bonke, verte genwoordigers van de Stichtiqg Vakopleiding Bouwbedrijf o.m. de consulent voor Midden- en Noord- Limburg, de heer v. d. Goot, verte genwoordigers ook van de woning bouwvereniging St. Oda, de Hoofd ingenieur-directeur van de Volks huisvesting in Limburg Ir. A. Peters, mr. P. Dieddeven van de Provinciale Griffie, het college van B. en "W. en andere genodigden uit de kringen van de Arbeidsbureaux en oplei dingsinstituten. Ze bezichtigden de bouwplaats waarbij de deelnemende jongelui zorgden voor tekst en uitleg van het door hen geleverde werk. Onderstaand artikeltje bevelen wij in uw byzondere aandacht aan. Hierop zal binnenkort een scherpe kontrole uitgeoefend worden. U bent dus gewaarschuwd! NALEVING UITVERKOOPWET 1956 Het is verboden een verkoop te houden in de zes weken onmiddel lijk voorafgaande aan de seizoen opruiming (18 juli 1968), aan te kon digen op een wijze zoals gebruike lijk is bij de seizoenopruiming b.v. door onordelijk uitstallen van arti kelen en goederen met prijsverlagin gen b.v. doorstrepen van de voor heen geldende prijzen, aankondigin gen van verkoop van vele restanten of coupons, kortingen, etalages, met bijzondere grote prijskaarten die meer dan gewoon opvallen enz. De Economische Conrtole Dienst ziet zeer scherp toe en zoals een ambtenaar van deze dienst het be stuur mededeelde, zal bij geconsta teerde overtreding onverbiddelijk worden opgetreden en proces-ver baal worden opgemaakt. Verder wordt opgemerkt, dat van de seizoen-opruiming die, ingaande op 18 juli a.s., zowel het einde van de opruimingsperiode als het begin op een in het oog vallende wijze moet worden vermeld. Levensmiddelenbedrijven, alsmede alle winkelbedrijven vallende onder het vestigingsbesluit levensmiddelen zijn uitgezonderd. De niet openbare voorverkoop aan z.g. vaste klanten is zes werkdagen voorafgaande van de 18e juli nog steeds toegestaan. Verder wijst de Economische Con troledienst nogmaals er op dat ar tikelen in etalages en winkelruimte zodanig geprijsd moeten zijn dat de prijzen leesbaar zijn vanaf de open bare weg. In de winkel moeten al de aan wezige goederen eveneens geprijsd zijn hetzij per artikel, hetzij d.m.v. prijslijsten, welke duidelijk zichtbaar zijn opgehangen. De economische controle dienst is gebleken dat o.a. de kleinhandel in meubelen, brood en banketbedrijven, kleinhandel in groenten en fruit en andere zich slecht aan boven genoemde voorschriften houden. Verder is de dienst gebleken dat in verschillende bedrijven de ver leende vergunningen c.q. ontheffin gen volgens de vestigingswet 1954 niet zichtbaar in de winkel zijn op gehangen. Bij controle en niet in or de bevinding zal procesverbaal wor den opgemaakt. Enkele collega's zijn reeds verba- liseerd geworden. Probeer deze on prettige zaken te voorkomen. Vrijdag 21 juni: soos voor boven 16 jaar. Zaterdag 22 juni: soos voor boven 16 jaar. Rythm en blues-avond met „Predilection". Gratis entree. Zondag 23 juni: soos voor boven 16 jaar. Woensdag 26 juni: soos voor bene den 16 jaar van 19.0021.00 u. Dan sen met „Predilection". Gratis en tree. Zondag 30 juni: San Damiano dan sen voor 1417 jaar. Iedereen is steeds verplicht zijn of haar kaart bij zich te hebben. In augustus eerste uitgave van 'n soos-blad. 18 augustus K.J.M.-sportdag te Baarlo. Voor opgave: zie bord. 23, 24 en 25 augustus: Tuinfeest. KANARIEVERENIGING „DE HUISVRIEND" Maandag 24 juni om 20 uur maan delijkse vergadering in café „In den Engel". Behalve de gebruikelijke agendapunten staat op de agenda het vervolg van de lezing over ziek te en genezing van onze vogels. Wij verwachten weer een drukke verga dering. VENRAYER WIST 4-JARIG KIND VAN VERDRINKINGSDOOD TE REDDEN De Venrayer J. v. W. was naar een voetbalwedstrijd gegaan in Hel mond. Waarschijnlijk interesseerde hem de wedstrijd maar matig en ging naar de rivier de AA kijken. Het was een geluk voor een 4-jarig meisje, want de Venrayer zag de kleine drijven in dit snelstromende water. De Venrayer was de zwem kunst niet meester, maar wist alarm te slaan waarop de 17-jarige S. on middellijk de kleine wist te grijpen. Deze werd overgebracht, naar het ziekenhuis in Helmond, waar zon dagavond bleek dat het kind buiten levensgevaar was. EERLIJKE VINDSTER De jongedame C. van de Ooster Thienweg deed bij de rijkspolitie aangifte dat zij te Oostrum een por- temonnaie had gevonden met 120,- inhoud. Viif min. later meldde zich het jong echtpaar J. v. M. uit Wans- sum dat aangifte kwam doen van het verlies van een portemonnaie in houdende 120,De eerlijke vind ster werd goed beloond. FIETSER TEGEN STILSTAANDE TRACTOR De Ysselsteyner B reeds tijdens zware regenval over de Deurnese- weg diepgebogen over zijn stuur. Daardoor merkte hij niet de rechts van de weg geparkeerde tractor met aanhangwagen. Bij de botsing liep de fietser o.a. een armbreuk en di verse andere verwondingen op waardoor hij naar het ziekenhuis te Venray moest worden vervoerd. La ter op de dag kon hij naar huis wor den vervoerd. FIETSER TEGEN AUTO Op de Julianasingel werden de voorrangsregels niet in acht geno men en werd de fietser H. uit Ven ray aangereden door de personen auto bestuurd door zijn plaatsgenoot J. Alleen wat schade aan de fiets. OPBRENGST KOLLEKTE De opbrengst van de kollekte voor de Medische Missiezusters uit Im- stenrade bedroeg 2145,10. De zus ters dank enallen, die tot dit resul taat hebben bijgedragen. BOSWACHTER BALTUSSEN BEGRAVEN Zaterdagmorgen vond te Geyste- ren de plechtige uitvaart en begra fenis plaats van de op tragische wij ze om het leven gekomen boswach ter de heer H. Baltussen. Voor de familie moet het ^een troost geweest zijn dat zovel en""* de laatste tocht meemaaken, daarmee getuigenis afleggend van de sympa thie die de heer Baltussen had we ten in te nemen. Baroch de Weichs de Wenne (de heer Baltussen was meer dan 50 jaar in dienst van deze familie) sprak aan de groeve woorden van dank voor de inzet die de boswachter al tijd had betoond. Een zoon van de overledene dankte voor deze laatste SCHADE DOOR REGENVAL Vele percelen haver, rogge, tarwe en gerst maken plaatselijk neer slachtige indruk en geven weinig hoop op goede oogst na de abnor male regenval, die tijdens het on weer van zaterdagavond boven het Peelland woedde. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor het diplo ma Pedicure, mej. J. Kerkhoff uit Venray. Zij genoot haar opleiding in Nijmegen. Op de onlangs gehouden examens vanwege de Koninklijke Nederland se Zuivelbond slaagde de heer J. Reynen Venray, te Den Bosch voor het diploma Bedrijf svloeistoff en- onderzoek. De heer M. Poels Merselo, slaag de te Den Bosch voor het diploma Fabriekscontroleur en te Utrecht voor het diploma Chef Melkinrich ting. Zij genoten beiden hun praktische opleiding bij de Coöp. Zuivelfabriek Venray, terwijl de theoretische op leiding verzorgd werd door de Zui- veltechnische Dienst van de Zuivel bond te Roermond.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 8