Zangertjes van St. Frans Ie prijs in de Ie afdel. op zangconcours VENRAY KRIJGT AARDGAS O B M W Demonstratie "direct-klaar" fotografie met de Polaroid camera. De Polaroid camera met kant-en-klare foto's kan u van pas komen in uw bedrijf. Laten wij u tonen hoe, volleybaltoernooi verenigings drukwerk stierkalveren eter eer agen Garage JANSSEN Seahorse KIEST LUCHTIG KATOEN VOOR ZIJN BADLAKENS van \ypuekqen i s Het was een uitgelaten „meute" jongelui die maandagavond op het Henseniusplein uit de bus stapte, triomfantelijk zwaaiend met een wisselbeker en een diploma eerste prijs. Ja, het was de Zangertjes van St. Frans gelukt in St. Michielsgestel op het zangconcours de eerste prijs (met promotie) in de eerste afdeling te behalen, met 319 punten. En aan gezien dit het hoogste aantal punten in die afdeling was kregen ze de wisselbeker op de koop toe. Ondanks hun tweede prijs, vorige week in Necrpelt, zijn ze vol goede moed naar St. Michielsgestel ver trokken, wetende dat ze daat tussen meer gelijk-gestemde koren zouden uitkomen. Maar voordat het concours begon, moesten ze nog voldoen aan een uit nodiging om muzikale luister bij te zetten aan de Dodenherdenking en de kranslegging op de voormalige executieplaats van het concentratie kamp Vught. De Zangertjes brach ten daar twee liederen van G. B. Martini ten gehore, t.w. ,Tristis anima mea" en „In monte Olivetti". Hierna vertrok men dan naar St. Michielsgestel waar in de grote aula van Huize „Ruwenberg" voor de 18e maal het zangconcours gehouden zou worden. Een zeer deskundige jury, bestaande uit de heren Prof. Mari- nus de Jong, Antwerpen; Anton Krelage, Hilversum en Karei Men gelberg, Amsterdam, zou er de pres taties van de verschillende koren beoordelen. Nog wat zenuwachtig en vol span ning kreeg men de gelegenheid tot een kleine repetitie, het z.g. inzin gen, in Hotel „De Drie Zwaantjes". Maar toen moest het er toch van komen. Twee zangnummers: „O Sacrum Convivium" van Perosi en „Dansen en springen" van Hans Hassler, ston den op het programma. En het luk te, voor leken-oren feilloos. En nu was het wachten op de jury-rappor ten. Gelukkig duurde dat niet al te lang en er brak een waar gejuich uit toen bekend werd gemaakt dat er 319 punten bereikt waren, met de eerste prijs en met de wisselbeker. Het kon niet anders of de Zanger tjes moesten een surprise geven, waarop een daverend applaus volg de. Een schreeuwend, juichend, joe lend zangkoor aanvaardde de terug reis en werd in Venray hartelijk verwelkomd door de in allerhaast gewaarschuwde ouders. Ook de heer Burgemeester en mevr. Custers, ge meentesecretaris H. Vorst en vele anderen gaven acte de presence. En natuurlijk moest toen op het Hense niusplein nog gauw „een nummer tje" ten gehore worden gebracht en opnieuw ging er een gejuich op toen de burgemeester mededeelde dat de Zangertjes ter opluistering aanwezig mogen zijn bij het korte bezoek dat H.M. de Koningin einde deze maand aan Venray zal brengen. Het bestuur van de Zangertjes van St. Frans heeft gemeend ter gele genheid van deze eerste prijs te moeten recipiëren in Huize „San Damiano", Paterslaan, op morgen zaterdag van 7.30 tot 8.30 uur n..m. Bij die gelegenheid hoopt men dan ook eindelijk de nieuwe grammo foonplaat van het koor „ten doop" te houden. Dit zou feitelijk vorige week reeds geschieden, doch de pla- tenfabrikant bleef in gebreke en nu hoopt men maar dat ze er zaterdag zijn. Zoals bekend heeft de KRO inte resse voor die opnamen en over weegt zij de uitzendrechten daarvoor te verkrijgen. Vanaf deze plaats feliciteren wij graag de Zangertjes van St. Frans, het bestuur, de heren Buys en van de Tillaert met de prestaties in St. Mi chielsgestel. Opnieuw hebben zij be wezen Venray waardig te vertegen woordigen op muzikaal terrein. Gratis een foto van uzelf in enkele sekonden. Kom even binnen en laat een foto van uzelf maken met de fantastische Polaroid camera. Na een paar sekon den krijgt u de kant-en-klare foto in handen. De Polaroid camera biedt u: kleurenfoto's in 60 sek. Ml» PI—.1 lil BUI >t •zwart/wit foto's in 15 sek. •grote 8'h x IOV2 foto's •automatische juiste belichting eenvoudige film inleg. FOTOSTUDIO GERARD KRUIJSEN Grotestraat 3 - Venray „Polaroid" is het handelsmerk van Polaroid Corporation, Cambridge, Mass., U.S.A. nog niet volledig doordrongen te zijn het nut van zeer jong zwemmen. Zij handhaaft n.l. nog het verouderde standpunt dat het eerste zwemdiplo ma eerst op 6-jarige leeftijd be haald kan worden. Het wordt hoog tijd dat dit standpunt wordt herzien en er ook door de jongeren een di ploma behaald kan worden, met eisen aangepast aan hun leeftijd. We mogen ons in Venray dan ook gelukkig prijzen dat Spio elke week, zaterdags om half vier, haar zeer jeugdige leden onder handen neemt En het is alleen maar jammer dat het waterpeil in het ondiepe gedeel te feitelijk te hoog is voor deze be ginnelingen. Het bemoeilijkt de eer ste oefeningen, maar misschien is daar wel eens een mouw aan te pas sen! Van 24 juni tot 12 augustus (met een onderbreking in de periode van 15 tot 29 juli) wordt de gemeente Venray op aardgas overgeschakeld. Hiertoe heeft Limagas de gemeente in vijf sectoren verdeeld. De ombouw per sector neemt een volle week in beslag. Gaarne wijst Limagas in dit verband op het belang van de zoge naamde gele folder, die iedere ver bruiker enkele dagen voor de over schakeling zal ontvangen. Men verzoekt U beleefd doch drin gend deze folder aandachtig te lezen en de aanwijzingen stipt op te vol gen. Wellicht ten overvloede zij ver meld, dat U zich voor eventuele na dere informatie telefonisch in ver binding kunt stellen met het om- bouwcentrum van Limagas N.V. te Venray, INTERNATIONAAL TE ST. ANTHONIS Voor de twaalfde maal organi seerde de gemeentelijke sportvereni ging Activia het Revanche-toernooi Europacup in het Oost-Brabantse dorp St. Anthonis. Een perfecte organisatie, maar ook een goede naam in de volleybalsport maakte dat liefst 10 Europese lan den de beste teams afvaardigden. Ondanks de stakingén in Parijs was toch een team gekomen. Hoogstaand volleybal was er te zien en meer dan 5.000 betalende be zoekers waren getuige van een strijd tussen 135 teams welke op 28 velden onder de deskundige leiding van de volleyarbiters streden. Uit België waren 6 verenigingen, uit Duitsland 7 verenigingen, uit En geland 6 verengingen, uit Frankrijk 1, Hongarije 1, Polen 3, Roemenië 1, Tsjechoslowakije 3, Zweden 2 ver enigingen; de rest van de 135 teams waren Nederlandse, waaronder veel topploegen. Burgemeester Jans reikte na af loop van de spannende finales de prijzen uit aan de winnaars. van den munckhof nv OOK OP ZEER JEUGDIGE LEEFTIJD VERANTWOORD? Telenjare is dit voor vele ouders een vraag waar men eigenlijk geen goed antwoord op weet. De een zegt neen, de ander ja. En dan ziet men op de televisie of in 'n illustratie weer eens een foto van een of ander wonderkind dat lustig in 'n zwem bad rondploetert. Dat lijkten dan uitzonderignen te zijn, maar niets is minder waar. In onze eigen Venrayse zwemclub Spio zien we wekelijks kleine peu ters, zo van om en om de bewaar school, onder kundige leiding de zwemkunst proberen machtig te worden. Een zeer frappant voorbeeld geven 2 zweminstructeurs uit Haarlem, die samen wekelijks 172 kinderen les geven. iDe kinderen kunnen na on geveer 30 zwemlessen van ongeveer Vt uur prima zwemmen. En dan verstaan we onder zwem men: schoolslag, watertrappen en enkelvoudige rugslag. Van deze groep kunnen er dan ook nog een kleine 60 reddend slepenEr zijn vele grote, volwassenen, die dat al les nog niet eens* kunnen. Maar, nu komt het mooiste: van deze kinde ren is de oudste 4 jaar! en de jong ste (schrik niet) 14 maanden, ze kan amper lopen! Dat is toch wel een bewijs dat op de vraag aan het hoofd van dit artikeltje volmondig ja ge antwoord kan worden. WAAROM ZO JONG? Nu kan men natuurlijk de vraag stellen waarom men de kinderen zo jong moet leren zwemmen, dat heeft toch alle tijd. Men bedenke dan dat kleine kinderen praktisch geen wa tervrees hebben. Hoeveel moeders hebben dagelijks moeite om hun ba by uit het badje te halen? Waarom zou men daarvan niet profiteren en de kleinen zwemmen leren. Het is bovendien hygiënisch, praktisch en karaktervormend. Nog te veel ouders staan doodsangsten uit als hun kleuter in het pierebadje rond ploetert, nog te veel kinderen ver drinken jaarlijks omdat ze niet kun nen zwemmen of niet gered konden worden door hun ook niet zwem mende vriendjes, die machteloos toezien of met schrik in het hart van de plaats des onheils weglopen. Maar ook de K.N.Z.B., de Konink lijke Nederlandse Zwembond, schijnt TE KOOP GEVRAAGD A. van Tilburg, Zwartwater 3 Merselo, telefoon 04786 - 284 Loevestraat 55 Horst Tel. 04709-1055 HEEFT U een woonhuis, een bedrijfspand, een perceel grond aan te bieden? Over weeg dan de inschakeling van een makelaar in onroerende goederen. Neemt U b.v. eens zonder enige verplichting con tact op met Algemeen Makelaars- en As surantiekantoor Amak Neder land N.V., Prins Bernhardlaan 12 te Gennep. Tel. 08851-2017 (3 lijnen). W STORK PRODUKTEN MET HETZEEPAARDJE to f3 Luchtig leven met katoen. Want niets is zo absorberend, grondig-drogend en gezond als puur katoen. Seahorse kiest een uitgelezen katoen kwaliteit en weeft zijn badlakens rul, kleurig en royaal. Sprekende dessins in tinten waar de zon nrntPQtrant ?4 Vpnrav ïpI 1 R1 7 en de zee geen vat op hebben. Het neusje van vjrotesiraat £4, venray tel. low het zeepaardje vindt u in onze uitgebreide Seahorse collectie. Komt u vóór de vakantie beslist even langs!

Peel en Maas | 1968 | | pagina 10