Jonge onderzoekers Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 28 april tot en met 4 mei Vredeskerk Yenray veremgings "Idrukwerk VRIJDAG 26 APRIL 1968 No. 17 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2* POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1030452 ADVERTENTIEPRIJS 12 cl p. n PtUS PB KWARTAAL 1— AtONNEMENTS- Vam I L2S1 parochiekerk venray Priester van de week: Kap. J. Verdonschot Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 2e zondag na Pasen. Roepingenzondag. 8 u. fam. v. Dijck Driessen en overl. fam.; 9.30 Hoog mis voor de parochie, waarna Te Deum i.v.m. de a.s. verjaardag van H.M. Koningin Juliana; 11 uur overl. fam. Janssen-Huygers; 18 u. Karei van Ham. Maandag: 7.30 voor een zieke; 8.15 An toon Seykens; 9 uur t.e.v. H. Oda tot zekere intentie; 19 uur overl. ouders Schols-Leers. Dinsdag: 7.30 Martina Reynders Seykens; 8.15 gest. jgt. Antoon Jos. v. d. Bogaart; 9 uur geen H. Mis; 10 uur plechtige eerste jaardienst v. Paul Burgman; 19 uur Herman Coopmans vwg. de buurt. Woensdag: 7.30 gest. jgt. H.E.H. Deken Peter Jacobus Thielen; 8.15 mevr. van Bragt-Brons; 9 uur Pe- tronella van Rijswijck-Stiphout; 19 uur overl. fam. van Meyel-van Megen en dochter Bertha. Donderdag: 7.30 fam. Thomassen- Creemers; 8.15 Antoon Poels en echtgenote; 8.15 zijaltaar Wed. Ver- riet-Beyer; 9 uur Mevr. v. Rijswijck- Stiphout vwg. bejaardenver. Vrijdag: Eerste vrydag. 7.30 uit dankbaarheid; 8.15 Amoldina Aben- van de Mond; 9 uur geen H. Mis; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Pellens-Flinsenberg; 11.30 schoolmis voor beide jongens scholen, Jan Janssen vwg. buurt; 16 uur gezongen H. Mis uit dank baarheid t.g.v. zilveren huwelijks feest (W.); 19 uur Dr. Bloemen. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Peter Ant. Poels en echtgenote Petronella Jans sen; 8.15 overl. fam. Jacobs-v. d. Be- kerom; 9 uur Martin Litjens vwg. buurtver. St. Jozef; 19 uur Petro nella v. d. Borst-Jans-Beken vwg. petekind. Mededelingen: A.s. zondag 28 april is het roepin genzondag. Onder alle H. Missen zal gekollekteerd worden voor de pries teropleiding in ons bisdom. Akolietenlyst Zondag 28 april: 8 uur M. Cuppen en J. Laurensse; 9.30 H. Ebberink, M. Janssen en L. Manders; 11 uur W. Janssen en J. Bexkens; 18 uur P. Hanssen en P. v. d. Heuvel. Zaterdag 4 mei: 19 uur G. Terwijn en H. v. d. Bekerom. Misdienaarslyst Maandag, en dinsdag: 7.30 Boude- wijn van Grins ven en Hub Gooren; 8.15 Leon Oudenhoven en Peter Gerrits; 19 uur André Gooren en Johny van Gestel. Woensdag en donderdag: 7.30 Re- né Clevers en Tonnie Pelzer; 8.15 Hub Thuyls en Jos Thielen; 19 uur Paul Cuppen en Leon Claessens (be halve donderdag). Vrijdag en zaterdag: 7.30 Geert Kengen en Gerard van Vegchel; 8.15 Louis Wijnhoven en Twan Ouden hoven; 19 uur Geert Cox en Bert Verbruggen (behalve zaterdag). Dinsdag: 10 uur Pieter Janssen en Lambert Jansen. Vrijdag om 7 uur ziekencommunie Johny van Gestel en Tonnie Jans sen. Vrijdag om 10 uur huwelijksmis: Adje Verbeek en Wim Kremer; 11.30 schoolmis: Jan Ruyten en Paul Zwitserlood; 16.00 uur Jos Laurens se en Bart van Bolhuis. parochie paterskerk Priester v. d. week: P. Felix Zondag: 2e zondag na Pasen. H. Missen om 7.30, 9.00, 11.45; hoog mis 10.15; avondmis 18.00. Dinsdag: 3e dinsdag van de Anto- nius-noveen. Om 19.00 H. Mis met liederen en voorbeden voor de aan bevolen intenties. Woensdag 1 mei: Feest van de H. Jozef, arbeider. Donderdag: om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Om 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen. Om 11 uur pl. gez. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Muysers-Jeuken; om 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen. Om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen: I. Zondag 28 april is de voorge- schrev enkollekte voor het Groot Seminarie van Roermond. We be velen deze kollekte dringend aan. Wilt U uw extra-gave op de kol lekteschaal deponeren? Dank U wel. 2. De vastenaktie bracht dit jaar op 2117,19. Vorig jaar was dit 1867,06. Mooie vooruitgang. Dank voor uw begrip èn uw goe de daad. Misintenties Zaterdag: 18.30 Herman Strijbosch en dochter Elisabeth. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Truus Arts-Hagens; 10.15 Jo hannes en Helena van Helden; 11.45 Hans van Zwamen; 18.00 fam. Ber- bers-Schechlen, Maandag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 t.z.i.; 19.00 t.z.i. Dinsdag: 745 overl. ouders, broers en zusters Timmermans; 8.30 overl. vader; 19.00 Gertruda Thomassen- Custers (v.w. buren). Woensdag: 7.45 t.z.i.; 8.30 Mathea Kessels-Vermeulen; 19.00 Leonardus Lucassen (v.w. buren). Donderdag: 7.45 t.z.i.; 8.30 Jan de Jong; 19.00 Jo van Geenen. Vrijdag: 7.45 Gerrit Koppes; 8.: Victor Fonck (D.O.); 11 uur bruids paar Muysers-Jeuken; 19.00 Gezins mis t.e.v. O.L. Vrouw, uit dankbaar heid voor verkregen gunst. Zaterdag: 7.45 Selida Virginia Ro- jer; 8.30 voor een 70-jarige, uit dankbaarheid; 18.30 Fransje v. Ger- ven. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Jan Evers en Vic tor Pop. Zondag: 7.30 Eric Vastert en J. v. Lieshout; 9 uur Jan Schellekens en J. Jeuken; 10.15 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Paul Pop en Lex Faesen. Zondag: 2e zondag na Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Nellen-Barends. Zondag: 7.30 leesmis uit dankbaar heid (v. d. M.); 9.00 leesmis voor overl. Wilhelmina van Dijck-Reij- nen; 10.00 hoogmis voor alle paro chianen. 11.30 leesmis voor overl. Wim Jeuken; 18.30 avondmis voor overl. Harry Schrooten (fam. H.). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Aerts; 19.00 uur avondmis voor overl. echtgenote van Gerven-v. d. Berg en van Gerven- Rutten. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Theodoras Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmina Pouwels- Peeters. Woensdag: begin van de mei maand, toegewyd aan de verering van O.L. Vrouw. 8.00 leesmis voor overl. ouders Niessen-Jacobs; 19.00 avondmis voor overl. Anna Stip- hout-Jacobs. Donderdag: 8.00 leesmis voor va der en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. Piet Gie- zen en dochter Mia. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewyd aan de verering van het H. Hart, 8.00 leesmis voor overl. fam. Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. ouders Smits- Litjens en fam. In de H. Mis van 8 uur worden alle schoolkinderen verwacht. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon en Petronella Seijkens; 19.00 avondmis voor overl. J. van den Boom; biechtgelegenheid van 5-7 u. Mededelingen: 1. A.s. woensdag begint de mei maand, die nog altijd is toegewijd aan O.L. Vrouw. Willen de ouders hun kinderen aansporen om in de week eens de H. Mis bij te wo nen. Ook de ouderen vragen wij om, als het kan, eens door de week een eucharistieviering bij te wonen ter ere van O.L. Vrouw. Vooral de avondmis, iedere avond om zeven uur, is hiervoor wel licht geschikt. 2. A.s. zondag 28 april aan de kerk deur kollekte voor de opleiding van de priesters in ons bisdom. Misdienaarslyst Zaterdag 27 april: 10.30 boekjes: G. Willemsen, W. Voss, W. Tijssen, L. Simons, H. Rijbroek, B. Pelzer. Zondag 28 april: 7.30 B. Arts, W. Franssen; 9.00 P. Peeters, M. v. d. Bekerom; 10.00 T. Peeters, M. Ei bers, R. Jans; 11.30 T. van Toor, L. Simons; 18.30 H. Kusters, J. v. Meyel 19.00 boekjes: dezelfden als op za terdag. Week: 8.00 G. Willemsen, W. Tijs sen; 19.00 M. Dicker, B. Pelzer. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS hervormde gemeente Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de kapel van Ma- riannhill, Westsingel 1 om half 10. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. In de Hervormde Kerk in Blitters- wijck geen dienst. Zondag: 2e zondag na Pasen. Onder de H. Missen kollekte voor de opleiding van de toekomstige priesters in ons bisdom. 8.30 H. Mis voor priesterroepingen; 10 uur Hgm. gest. jrd. Theod. Verheijen, Elisa beth v. d. Water en Hendrina van Dijk. Maandag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Dinsdag: 7.30 Jozef Thielen. Woensdag: 8.45 Antoon Kessels (neven en nichten). Donderdag: 7.30 Pierre Jacobs. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest. gez. jrd. Martinus Reijnders. Zaterdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont; 19.00 avondmis voor de paro chie. parochiekerk oirlo Zondag: 2e zondag na Pasen. Roepingenszondag. Kollekte voor de opleiding van priesters. 7.00 leesmis; 8.30 voor Johannes v. d. Sterren v.w. St. Antoniusgilde; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis. Disndag: 7.30 jaardienst v. Gerard Peters. Woensdag: Feest van St. Jozef, ar beider; 7.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 7.30 leesmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 stichting Baeten-Jeuris- sen; 2.30 H. Mis van dankzegging b.g.v. het 25-jarig huwelijksfeest v. fam. Verstegen-Lenssen; 20.00 uur avondmis. Zaterdag: 7.30 leesmis; 19.00 uur avondmis v. Maria El. Peeters-Her- mans. •parochie castenray Zaterdag: 19.00 leesmis ter ere van O.L. Vrouw. Zondag: 2e zondag na Pasen. Roepingendag. Kollekte voor Groot Seminarie. 7.30 leesmis voor zieke; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. En- gelb. Emonts en Maria Geurts. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. Gertr. Versteegen-Litjens. Woensdag 1 mei: H. Jozef Arbei der. 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 gest. lsm. Bern. Janssen en Hendr. Puyn; 11 uur Hoogmis van dankz. bij 40-jarig hu welijksfeest Dinghs-Weys. Vrijdag: le vrijdag, toegewijd aan Godd. Hart; 7.30 st. ter ere van H. Hart; 20.00 gez. maandd. Dina Strij- bos-Kemmelings. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 18.30—19.00 uur. Kerkpoetsen: Sophie Dinghs - Di- ny Vullings. Misdienaars: L. Cleven, G. Goo ren J. Heidens, H. Cox. Zondag: 2e zondag na Pasen. Om 7.30 leesmis voor de parochie; uur hoogmis, jaargetijde voor Jean Holtackers; 10.30 leesmis voor Ma ria Jacobs-Nissen. Maandag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Koks-Michielsen 8 uur gestichte leesmis voor Huber- tus Bouten en echtgenote. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jozef Loenen; 8.30 leesmis v.w. het oran jecomité op de verjaardag van de koningin. Woensdag: feest van St. Jozef ar beider. 7.30 gesticht jaargetijde voor P. J. van Rens en Gertruda Litjens; 8 uur leesmis voor Martinus Direks en echtgenote. Donderdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Antonia Croijmans-Pee- ters; 8 uur gestichte leesmis voor Martinus Beurskens en Carolina Beurskens-Manders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Om 7.30 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 's avonds om 8 uur gezon gen jaargetijde voor Johanna Lit jens. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Ge rard Willemse; 's avonds om 7 uur avondmis voor Wilhelmina Baltus- sen. Akolieten: zondags als anders. In de week: 7.30 Peter en Jan Voer- mans; 8 uur Th. Stevens; zaterdag avond Leo Reintjes. parochie ysselsteyn Zondag: 2e zondag na Pasen. Roepingendag, kollekte voor het Gr. Seminarie. 7.00 leesmis voor de pa rochie; 8.30 leesmis voor Jan Geurts; 10 uur hoogmis voor Harry Stip hout. Maandag: 8.00 leesmis v. Martinus Jacobs en Anna Roelofs. Dinsdag: 8.00 leesmis v. d. fam. Jeurissen-Janssen. Woensdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Lcmmens-Poels. Donderdag: 19.00 avondmis uit dankb. v. d. fam. Vollenberg-Baten Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Coenen-Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.30 leesmis voor To Flinsenberg-Gooren. parochiekerk merselo Zondag: 2e zondag na Pasen. Roepingendag. In de avondmis van zaterdag en in alle missen od zondag bijzondere kollekte voor de priester opleiding aan het Groot Seminarie. 7.30 leesmis voor To Flinsenberg- Gooren v.w. Bestuur L.V.B.; 10 uur Hoogmis voor de parochie- 11.30 u. leesmis voor fam. Poels-Bouten. Maandag: .00 best. jgt. voor Ma ria Arts-Emonts. Dinsdag: 8.00 best. jgt. voor Peter Johannes Thisssen, echtgenote en Lei Thissen. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Ma thijs Arts en Catharina v. Osch. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe tras Pubben. Vrijdag: le vrijdag van de mnd. 8.30 Hoogmis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben te verzorgen door de schoolkinderen. Priester-zaterdag: 8.00 gest. jgt. v. Martinus Poels; 19.30 avondmis voor Peter Hub. Versteegen. "Rectoraat vredepeel Zondag: 2e zondag na Pasen. 7.45 vroegmis t.b.i. (Horst); 10 uur hoogmis voor goede priesterroepin gen en volharding van de priesters. Vandaag kollekte v. d. opleiding van priesters in ons Bisdom. Door de week H. Mis om 7.45 u. Maandag: v. d. zielerast van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerast van een overledene (D.). Woensdag: H. Jozef, patroon van de Arbeid: 's morgens geen H. Mis. 20 uur gez. avondmis t.b.i. (Horst). Donderdag: t.e.v. O.L. Vrouw na mens fam. van Tilburg-Muijsers. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.45 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart: tot int. van fam. Hertsig. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerast van overledenen. rectoraat heide Zondag: 2e zondag na Pasen. Te 7.45 uur bijeenkomst van de Eer ste en Pl. Communicanten met hun ouders bij het veldkapelletje. Te 8 uur H. Mis tot int. van Eerste en Plechtige Communicanten en hun ouders. Misdienaars: Jan Nabben, Martien Peeters, Peter Muysers, Harrie Maas, Karei Arts en Peter Spee. Te 10 uur leesmis t.i.v. de fa milie Drabbels-Derikx. Akolieten: Paul en Jos Derikx. Eerste kollekte Ivoor het Groot Seminarie. Geen lof. Misdienaars van de week: Karei Arts en Martien Peeters. Maandag: 7.30 leesmis voor Toon Seijkens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Woensdag: H. Jozef Arbeider, Bruidegom van de Moeder Gods. Te 7.30 uur leesmis voor Johannes Mommen en Maria Seijkens. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Te 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Te 7.45 uur Avondmis tot zekere intentie. Zaterdag: 7.30 leesmis t.z.i. Te 16 u. Hoogmis b.g.v. het 25-jarig huwelijk van het bruidspaar Janssen-Frans- sen. Te 7.30 (niet 8 uur) Avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gielens. rectoraat veulen Zondag: 2e zondag na Pasen. Zaterdagavond en zondag jaarlijk se kollekte voor de priesteropleiding aan het Groot Seminarie. 7.30 lees mis voor de parochie; 10 uur Hoog mis voor overl. fam. Alaerds-Rein- tjes. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (S.). Dinsdag: Novene voorbereiding ter ere van de H. Antonius van Padua; 8 uur jgt Peter Joh. Thissen en echtgenote. Woensdag 1 mei: St. Jozef Arbei der, bruidegom van de Moeder Gods. Begin van de meimaand, toegewijd aan de H. Maagd Maria. 8 uur lees mis voor zal. Francina Clephas- Spreeuwenberg. Donderdag: 8 uur zeswekendienst voor zal. Maria Sibilla Kunen-van Rens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan t H. Hart van Jezus. 8 uur leesmis overl. fam. Vollenberg-van Rijswijck; 's avonds 8 uur Hoogmis ter eer van het H. Hart van Jezus (Cr.). Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor de priesterstudenten; 's avonds 8 u. leesmis voor zal. Ant. Broekmans. Akolieten voor 28 april: Gerard Koenen, Harry Verhoeven en Mattie Kunen. rectoraat smakt Zondag: 2e zondag na Pasen. 7.30 H. Mis; 8.30 pl. H. Mis en 1ste H. Communie v. d. kinderen; om kwart over 8 worden de communi cantjes en hun ouders afgehaald aan het Pelgrimshuis; 10 uur H. Mis. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: Feest van St. Jozef, patroon van de arbeid. 7.30 H. Mis int. zegen in gezin; 9 uur H. Mis; 's avonds om 7.30 H. Mis. Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. 7.30 H. Mis; 11.30 H. Mis int. Maria Petronella Kersten-Asselberghs. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis. PARA LOS ESPAflOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y AI.KEDEDORE8 El domingo proximo es el dia mas próximo del primer de Mayo, fiesta de San José Obrcro y dia del tra- bajo cristiano. Comemomeros esta fecha en la Misa del domingo pró ximo en la Ermita dc San José en Smakt con müsica y platica en Cas- tellano. Espero que todos los Espa- noles y Portugueses pudan asistir en la Misa porque baja el numero de asistentes. Para que todos lo sepan a tiempo: el sóbado, cl once de mayo hay una excursión en autobuses a Keukenhof cerca de La Haya, el parque mas bonito de Holanda que esté en flor en esta fecha co ntodos sus tulipanas y demés flores. El sèbado el 11 de mayo a los ocho de la maftana sa ld ra el autobus de Henseniusplein; no hay mas que una parada: cerca dc los Correos en pla za Hensenio. En el precio esta in- cluido: via je. entrada en Keukenhof y comida. El precio es muy barato: 1,por los adultos; 7.50 por los jóvenes de 315 aflos; los niftos has- ta 3 aflos son gratis. Hasta el domin go, después de la Misa en SmakL van dan munckhof nv Op 1 mei zal een groep studenten van het Lyceum waarschijnlijk op de televisie komen, die meegedaan hebben aan de televisiewedstrijd „de jonge onderzoekers". Het is een club. die zich de Podsolbomen noemt en die zich al op verschillend ter rein aktief bezig heeft gehouden. Men heeft reeds vorig jaar mee gedaan aan de televisicwedstrijd „De jonge onderzoekers" en toen een 4e plaats veroverd met een biologisch onderzoek van de Castenrayse Pès, waarbij o.m. het plantenleven rond het Castenrayse ven in kaart werd gebracht. Dit jaar gooit men niet zo'n hoge ogen, omdat men feitelijk pas aan het begin staat van een vrije groot scheeps onderzoek naar de bedrij ven in Venray-kom, Castenray en de kom van Horst. Men heeft intussen wel alle be drijfspanden in deze plaatsen geno teerd, getypeerd en in kaart ge bracht, maar dat is feitelijk de inlei ding op het verdere onderzoek, waar men nog volop bezig is. Des ondanks heeft men de resultaten van het voor-onderzoek toch inge diend en dat heeft weer tot gevolg gehad begin april de jongelui uitge nodigd zijn om in Groningen aan de voorronden mee te doen. Van deze voorronden zijn opnamen gemaakt, waarvan dan een deel op 1 mei a.s. zal worden uitgezonden. WAT WILLEN NU DIE JONGELUI Het is misschien leuk om eens wat uitgebreider in te gaan op wat deze jongelui nu feitelijk gedaan hebben en nog doen. Zoals gezegd hebben zij alle bedrijfspanden van genoem de plaatsen in kaart gebracht en zijn tot bepaalde conclusies geko men over wat feitelijk de winkel straten zijn in deze plaatsen, wat daar geboden wordt en in welke richting uitbreiding van deze win kelstraten gaande is Maar daarmede waren ze niet te vreden- Ze zijn namelijk verder ge gaan en hebben daarnaast de vraag gesteld, wat nu de funktie is van bijv. de Horster winkels in deze plaats. Daartoe heeft men een en quête opgezet en georganiseerd, die vorig jaar november van start is ge gaan. Tot en met kerstmis zijn toen de eerste intervieuws gemaakt met mensen uit de Norbertus-parochie in Horst, met mensen uit Griendts- vecn en Helena veen, terwijl van kerstmis tot pasen mensen in Ame rika en Sevenum ondervraagd zijn over hun koopgewoonten en in hoe verre daarbij Horster winkels be trokken zijn. Onder de voorbije paasvakantie is men in de Lambertusparochie in Horst zelf weer bezig geweest, in Castenray, Meerlo en Blitterswijck. Men heeft honderden mensen on dervraagd enh oopt er nog een stel te ondervragen, zodat men als men bij het einde van het schooljaar komt, een vrij gedegen overzicht zal hebben hoeveel procent mensen uit Horst nog in Horst kopen en waar om, en hoeveel procent van de plaat sen, die op Horst georiënteerd zijn, daar hun inkopen gaat doen. Het waarom en waartoe hoopt men ook te achterhalen, waarbij tevens on derzocht wordt of maatschappelijke positie, kinderaantal, vervoersmoge lijkheden en andere feiten, invloed hebben op bepaalde koopgewoonten. Voor de Horster winkeliers zal uit dit onderzoek waarschijnlijk wel het nodige te halen zijn, terwijl ook een gemeente er zijn voordelen van kan hebben. Maar het zal duidelijk ziin, dat juist deze enquete en de uitwerking van de vele honderden formulieren nogal wat tijd vragen van de jonge lui, wier vrije tijd toch al beperkt is. Maar een ding is zeker, zij heb ben veel geleerd uit hun kontakten met de verschillende mensen in de plaatsen, waar zij hun vragen ge steld hebben en zijn zeer dankbaar dat zovelen hun werk mogcliik heb ben gemaakt. En men hoopt van harte aan het einde van dit school jaar ook inderdaad het geheel uit gewerkte rapport gereed te hebben dat voor ieder beschikbaar komt, die daar belang in stelt. Men melde zich daarvoor bij de Podsolbomen, Lyceum alhier. Nu nog even wat de naam betreft. De club is ontstaan uit jongelui die nogal belangstelling hadden voor biologie, zoals uit het vorige werk stuk wel gebleken is. Daar slaat ook hun naam op, want Podsol is rus- sisch voor uitgeloogde grijze grond en het woord bomen spreekt voor zich. Maar behalve biologie heeft nu ook de sociologie hun aandacht ge kregen en met dit nog te leveren rapport hopen ze ook daarvan ge tuigenis af te leggen

Peel en Maas | 1968 | | pagina 13