SPORTPARK LEUNEN wordt gebouwd Venray in het weekend INGEZONDEN JACHTGEWEER IN BESLAG GENOMEN Tijdens een routinecontrole vond de rijkspolitic in een personenauto een jachtgeweer, een flobertgeweer en de daarvoor benodigde patronen. Tegen de twee inzittenden van de auto, M. v. A. en J. M. uit Yssel- steyn werd procesverbaal opge maakt, terwijl de vuurwapens in be slag werden genomen. BLIKSCHADE Vier personenauto werden minder ernstig beschadigd bij een botsing die ontstond op de kruising Grote straatMarktstraat en bij de krui sing SchoolstraatHenseniusplein. Persoonlijk letsel behoefde niet te worden geregistreerd. INBRAAK IN MANUFACTURENZAAK Ongewenste bezoekers hebben door verbreking van een ruit in de achterzijde van de woning van de textielhandelaar Th. aan de Grote straat drie briefjes van tien gulden en een van 25 gulden meegenomen. Tevens werd een gouden ring met parel vermist. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. INBREKER WERD GESTOORD Kruidenier B. aan de Paterslaan werd door glasgerinkel uit zijn slaap gewekt. Toen hij op onderzoek uit ging rende een jongeman weg in de richting van de Paterskerk alwaar hij in een gereedstaande auto sprong en wegreed. Ook in deze zaak werd de rijkspolitie in kennis gesteld. MEISJE AANGEREDEN Op de kruising KruitwegLange- weg stak het 11-jarig meisje W. O. met haar rijwiel de Langeweg over op het moment dat de personenauto bestuurd door V. uit Someren over de Langeweg kwam en het meisje niet meer kon ontwijken. Met diver se schaafwonden en een lichte her senschudding kon het meisje na me disch behandeld te zijn naar huis worden vervoerd. BRANDJE NABIJ VLAKWATER Vorige week werd de Venrayse brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in het recreatie gebied Vlakwater. Omwonenden en passanten wisten het begin van brand al in de kiem te smoren voor dat de brand grotere vormen kon aannemen. De brandweer kon wat nablussen. De schade kon beperkt blijven en alleen wat berm ging verloren. KIND DOOR AUTOBUS GEGREPEN Donderdagavond omstreeks half 8 reeds de 7-jarige Johannes Geurts van het erf van de ouderlijke wo ning met zijn fiets de Paardenkop- weg te Veulen op, juist voor de na derende autobus uit Wanroy. De be stuurder kon de kleine niet meer ontwijken en deze werd met ernsti ge verwondingen naar het zieken huis te Venray overgebracht waar hU na aankomst aan de bekomen verwondingen overleed. GEVAARLIJK, DOM EN LASTIG Nu de zomer nadert komt er voor de Venrayse brandweer een drukke tijd voor wat betreft het blussen van bos- en heidebranden, in het zo rijk met natuurschoon bedeelde Venray. De afgelopen droge dagen hebben het weer eens bewezen. Breekt er overdag ergens bos- of heidebrand (of andere branden) uit, dan worden de brandweerlieden door middel van de sirene gealar meerd en dienen zich dan zo spoe dig mogelijk naar de brandweer kazerne te begeven, teneinde uit te rukken. Maar niet alleen de brandweer mensen spoeden zich naar de kazer ne, een ware horde auto's, brom mers en fietsen gaan ook op pad, met het gevolg dat de mensen die er moeten zijn, de brandweermensen, de weg volledig geblokkeerd vinden en zich met de grootste moeite een doortocht moeten banen, waarbij zij niemand omver mogen rijden of du wen of voertuigen beschadigen. Dit is een zeer ongezonde toestand, te meer daar hierdoor vaak kostbare minuten verloren gaan. Is de brandweerman dan eindelijk tot de kazerne doorgedrongen, dan is het zaak eerst direct de politie te bellen en naar het brandadres te vragen. Ook dit lukt niet altijd, want opeens belt een x aantal nieuwsgie rigen ook naar de politie met de ge- eikte vraag, „waar is de brand" en de persoon die het weten moet, al weer de brandweerman, vindt het nummer van de politie steeds bezet en weet niet waarheen. Als het Venrayse publiek zijn ge zond verstand eens liet werken en de doorgang bij de brandweerkazer ne voor de gehaaste brandweerlie den vrijliet. en niet uit louter nieuwsgierigheid direct bij de politie Een marsenspelende fanfare, een bulldozer, die pogingen deed op zijn kop te gaan staan, mensen met stoffige schoenen en masten met wapperende vlaggenZiedaar het beeld dat donderdag te zien was op een terrein nabij de Stcegse Peelweg in Leunen. Het markeerde een groots project, dat begonnen werd, namelijk de aanleg van sportvelden in de kerkdorpen Sportvelden in de kerkdorpen is een wens, die al lang leeft. Burge meester mr. Custers vertelde dat nogmaals, nadat hij officieel de eer ste spade, zoals dat heet, in de grond had gestoken. LUSTRUM In 1963 was er al een rapport uit- g<jkomen van een adviesorgaan van de Vereniging van Nederlandse ge meenten, waarin duidelijk de be hoeften stonden aangegeven voor sportvelden op de kerkdorpen. Het onderschreef officieel wat door de verschillende sportverenigingen op de kerkdorpen reeds lang gewenst Maar voordat deze behoeften ge realiseerd konden worden, moest zoals te doen gebruikelijk het no dige water door de Maas. Zo kwam mede in samenwerking met de Sportraad in 1964 een totaal plan voor alle kerkdorpen op de ta fel, waarbij tevens gedacht werd aan een bepaald standaardplan en een soort prioriteitenschema. Voor dat dat allemaal uitgewerkt was en besproken was het 1965 en toen bleek al dat Leunen, Veulen en Hei de wilden samenwerken. Een sa menwerking, die hen onder meer de eerste plaats op zou leveren op de urgentielijst. Als tweede kwam op staan Ys- selsteijn en als derde Oirlo. Als dat allemaal achter de rug was, dan zou Cascenray komen, maar daar heb ben de sportmensen zich intussen verstaan met die van Oirlo, zodat men daar ook een gecombineerd terrein krijgt en Oostrum en Merse- lo dan automatisch wat eerder aan de beurt zullen komen. FINANCIëN Nu houdt dat wel nauw verband met de centen-kwestie. De velden in Leunen. Ysselsteyn en Oostrum kun nen gefinancierd worden uit een pot je dat Venray had overgehouden uit de voorbije gunstige jaren, maar hoe de rest gefinancierd moet wor den, ligt nog in de duistere toe komst.. Maar laten we de toekomst nog even de toekomstVoordat Ven ray officieel toestemming kreeg van Ged. Staten het genoemde potje te besteden voor de sportvelden op de kerkdorpen, waren al weer twee ja ren voorbij, die intussen wel een ge meentelijke subsidieverordening op geleverd hadden, maar daarnaast ook een becijfering van wat deze projecten allemaal wel zouden gaan kosten. En toen kwamen men aan het toch nog altijd behoorlijke be drag van EEN MILJOEN Van dal een miljoen moet de ge meente 80 pet. uit eigen zak beta len, krijgt ze 10 pet. van de provin cie zal 10 pet. door de kerkdorpen op tafel gebracht moeten worden. De voorzitter H. Baltussen van de Sportstichting Leunen-Veulen-Heide vertelde in zijn begroetingsrede hoe dat feitelijk in zijn werk gaat. Leunen-Veulen-Heide krijgen aan de Steegse Peelweg een project dat een parkeerterrein bevat, een kleed lokaal, een oefenveld, een voetbal veld van 100 x 64 en een hoofd veld van 105 x 69. Dat project kost kant en klaar 225.000,en de drie kerkdorpen moeten zelf voor 10 pet. ofwel 12.500,zorgen. Naast verschillende akties, die reeds ondernomen zijn, hoopt men door de nodige zelfwerkzaamheid als bijv. de eigen-bouw van het kleedlokaal, het gereedmaken van de afrastering en de beplanting dit toch nog altijd behoorlijke bedrag op tafel te krijgen. VOL CHARGE De lange, lange tijd van voorbe reiding was nu echter voorbij. Dank zij de ruilverkaveling kwam voor Leunen een behoorlijk terrein ter beschikking en de Kon. Nederlandse Heidemy kon beginnen de papieren plannen werkelijkheid te maken. Bij dit eerste project was er enige feestelijkheid. Men begint niet iede- ïe dag met een miljoenen-project. En daarom trok de Leunse fanfare voorop naar het met vlaggen ver sierde terrein en stond in plaats van de traditionele schop een levensgro te bulldozer gereed, die Burgemees ter Custers dan besteeg onder de aan de telefoon hing, dan kwam dit alleen het snelle en velige uitrukken van de brandweer ten goede en dat is iets wat ons toch allemaal alleen maar na aan het hart moet liggen. Er is een oude spreuk die zegt: De brandweer wordt slechts dan ge- eerd, als men het zelf aan den lijve deert! Laat dit voor Venray niet opgaan. Met dank voor plaatsing, namens de Venrayse brandweerlieden, Fr. v. E. toeziende og envan alle afgevaardig den van sportverenigingen van Leu nen, Veulen en Heide, van de voor zitter en secretaris van de Ruilver kavelingscommissie Lollebeek de he ren Achten en Mohrman, van de pastoor en rectoren en van verschil lende raadsleden uit kom en kerk dorpen. De bulldozer ging prompt aan het zand happen, maar nam daarbij zulke happen, dat hij bijna op zijn kop ging staan. „Bulldoze ren" is nu eenmaal een vak, zoals „burgemeesteren" er een is. Maar goed, de overigens stoffige operatie verliep vervolgens naar wens en weer met de muziek voorop ging het naar café Martens, waar verschil lende sprekers het woord voerden. Hierboven vertelden we al van een inleidend woord van de voorzitter van de Sportstichting, de heer Bal tussen en van de Burgemeester. De ze laatste vertelde nog dat er een nieuwe verordening in de maak is, waarin de gemeente HAAR JAARLIJKSE BIJDRAGE in de exploitatie van deze sportvel den regelt en de schone spreuk ci teerde dal alles op tijd komt, mits men maar weet te wachten. Verder spraken woorden van ge lukwens Pastoor Jonkers namens alle drie de geestelijke herders, waarbij hij er op wees, dat speciaal Leunen wel dankbaar mag zijn, ge zien het vele, dat dit kerkdorp, dank zij eendrachtig samenwerken, maar ook dank zij de hulp van de ge meente in de voorbije jaren heeft kunnen bereiken. De heer Jenniskens als afgevaar digde van Ysselsteyn, wees er op dat inderdaad lang gevochten was moeten worden voor de verwezen lijking van de sportvelden op de kerkdorpen. Leunen heeft nu een begin gemaakt, aldus deze spreker, en Ysselsteyn zal een dezer dagen beginnen, waarna Oirlo aan de beurt komt. Hij hoopte dat echter ook voor Oostrum en Merselo de nodige fi nanciën gevonden zou worden, op dat ook de grote nood, die daar heerst, gelenigd kan worden. De voorzitter van de Leunse fan fare, de heer A. de Kroon, sprak woorden van gelukwens. Geluk wensen, om wat bereikt is, geluk wens ook, omdat drie dorpen elkaar heoben kunnen vinden en zo iets mogelijk hebben gemaakt, dat an ders misschien nog jaren op zich zou hebben laten wachten. Het was een tevreden voorzitter Baltussen, die de veel sprekers kon bedanken en speciaal Venrays ge meentebestuur dankbaar was voor de vele hulp, die van die zijde ge boden was. Hij hoopte het grote ge zelschap volgend jaar augustus te rug te zien, als men het eerste pro ject in gebruik zal gaan nemen en dat men dan overal elders in de ge meente ofwel ook gereed zou zijn of volop bezig zijn met de verwezenlij king. Voor uw rgbewijs naar Autorijschool Wim Claessens Leunseweg 47a Tel. 2471 Venray Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gedipomeerd FOKVEEVERENIGING VENRAY Het jaarverslag van de Fokver- eniging Centrale Venray over 1967 vertelt dat de weersgesteldheid in dat jaar gezorgd heeft voor een rui me voederwinning. Ook de gezond heidstoestand der dieren was zeer goed. De ruime voederwinning had echter een verhoging van de pro- duktie ten gevolge van 14 tot 16 pet. en heeft zo bijgedragen tot een ho ger boteroverschot. Het jaarverslag vraagt zich af de veehouders zich niet meer moeten toeleggen tot opvoering van het ei wit, in plaats van een hogere vet- produktie. Uitbetaling van de melk naar eiwitgehalte zou een goede sti mulans hiervoor zijn. Financieel staat de Centrale er goed voor. 1967 kon met een batig saldo worden afgesloten, ofschoon de totale kosten van de melkcon- trole met plm. ƒ1,per koe waren gedaald. Door sanering en omschakeling van bedrijven, wordt het aantal le den minder (365 naar 327). Het aan tal koeien daarentegen is in 1967 nog iets gestegen. Het aantal koeien, dat gemiddeld per bedrijf gehouden wordt, steeg van 11,62 tot 13,19. De leden van de Smakt, welke bij de Fokvereniging Maashees waren aangesloten, traden tot de Fokver eniging toe op 1 april j.l. De gemiddelde produktie is over het algemeen iets gedaald ten op zichte van het vorige verslagjaar. LANDBOUWTELLING MEI 1968 De Provinciale Voedselcommissa- ris voor Limburg, maakt bekend: dat de Landbouwtelling mei 1968 wordt gehouden van 4 mei t.m. 7 juni 1968. In tegenstelling tot vorige jaren, zal dit jaar voor het eerst deze tel ling worden afgewerkt voor het kleinste gedeelte als posttelling en voor het grootste gedeelte als zit dagentelling. Aan een aantal kleine bedrijven (met hoofdberoep meestal niet in de landbouw, veehouderij of tpinbouw) zal een vereenvoudigd formulier per post worden toegezonden, dat 4 mei a.s. in hun bezit komt en dat na volledige invulling en ondertekening binnen 5 dagen na ontvangst aan hun districtsbureauhouder (portvrij) dient te worden teruggezonden. Aan alle andere bedrijven, mees tal met hoofdberoep landbouw en/of tuinbouw of veehouderij, wordt door de districtsbureauhouder een oproe pingsformulier gezonden om op een zitdag te verschijnen voor het ver strekken van meer uitvoerige gege vens op een meer uitgebreid formu lier van de Landbouwtelling mei 1968. Op het oproepingsformulier staan alle te verstrekken gegevens ver meld, welke reeds zoveel mogelijk dienen te zyn ingevuld, voordat men op de zitdag verschijnt. Dit ingevuld oproepingsformulier kunt U na het verstrekken van de gegevens weer terugbekomen, omdat deze gegevens voor U van belang kunnen zijn voor Uw eigen boek houding en/of belastingadministra tie. De gegevens dienen op de zitdag door het bedrijfshoofd zelf of na mens hem of haar door een daartoe schriftelijk door hem of haar ge machtigd meerderjarig persoon te worden opgegeven. Deze machtiging kan worden in gevuld en ondertekend op de ach terzijde van het oproepingsformu lier. De verplichting om de gevraagde gegevens voor deze Landbouwtel ling volledig en naar waarheid te verstrekken, berust op art. 24 van de Landbouwwet. Doel van deze Landbouwtelling is om ten behoeve van de Nederland se landbouw (binnenlands gebruik en export( een zo volledig mogelijk overzicht te verkrijgen van de op pervlakte en het gebruik van de grond, geteelde gewassen en de grootte va nde veestapel. Bovendien dient een uitzicht te worden verkregen in de arbeids krachten. bedrijfsopvolging en glas cultuur in de land- en tuinbouw. Het behoeft geen betoog, dat voor de land- en tuinbouw en veehoude rij in het algemeen en voor elke landbouwer, tuinder en veehouder persoonlijk deze telling van groot belang is. Mogen wij daarom op alle tel- plichtigen een dringend beroep doen om in deze hun volle medewerking te willen verlenen. Stichting tot uitvoering van Landbouwmaatregelen De Directeur, P. M. Naalden Prov. Voedselcommissaris voor Limburg.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 10