Woningbouw- aktiviteit in Venray Z z Z Z Pifió ES WANDELSPORT S.V. LEUNEN JUDO V.C.R00Y DUIVENSPORT LYCEUM '64 BILJARTEN O O O m C O w c/> sr o o CD K» p oj M.H.C.V. HANDBAL n PEDICURE Metl Rijschool A. PHILIPSEN S g IS een goed figuur MOLTON DEKENS 7.95 BEHA'S Uitslagen j.l. weckend: Junioren: Meisjes Venray—Deurne Jongens Blerick BVenray A 09 Venray B—Huac G 40 Horst BVenray C 14 Senioren: Dames: ConcordiaVenray 13 Blerick 2—Venray 2 50 HerenDVS—Venray 22 Venray 2Tegel en2 afgel Van geen enkele jeugdwedstrijd mochten wij een verslag ontvangen, zodat wij U hieromtrent niets nader kunnen berichten. Jammer is het dat de dames junioren nog niet tot winst kunnen komen. Ondanks het slechte weer vond de wedstrijd Roermond 1 tegen Ven ray 1 toch plaats. De Venrayse da mes gingen vlot van start. Ze oefen den voortdurend een zware druk uit op de achterhoede van de tegenpar tij. Toch duurde het even voordat de eerste goal viel. Na enkele pogin gen lukte het de midvoor L. Cals om te scoren. Even voor de rust kreeg ze nog een kans om uit een straf- bully een doelpunt te maken, maar 't geluk kan niet altijd meezitten en zo bleef de stand op 10. Na de rust was het de rechtsbin nen M. Hanssen die de bal in de goal van de Roermondse keepster sloeg. Rechtsbuiten J. Akerboom zou even later de stand op 30 brengen. Roermond bracht echter kort voor 't einde een verandering aan. Doordat de rechtsback de bal met de voet uit 't Venrayse doel hield, volgde hier een strafbully op. Helaas kon zij deze niet winnen en werd de stand dus veranderd in een 31 overwinning voor Venray. Heren 1 toog naar Aalst om daar in het krijt te treden tegen het echt niet ongevaarlijke DVS. Dat de voorhoede van de gastheren uiterst gevaarlijk was hadden onze backs al gauw genoeg in de gaten, want zij moesten alle zeilen bijzetten om de doorloop-aanvallen te stuiten. Toch namen de onzen na een mi nuut of 5 de leiding door een fraai doelpunt van A. v. d. Pasch. Lang hadden we hier geen plezier van want de midvoor faalde alleen voor de keeper niet: 1-1. Opnieuw nam; Venray de leiding door P. Min, maar weer kwam Aalst op gelijke voet door eenzelfde doel punt. In de 2e helft kwam geen ver andering in de score. Venray kon zijn veldoverwicht echter niet uit buiten, vooral door gebrek aan con structief spel en taktische onbe kwaamheid van de diverse spelers. Indien men de bal eens wat meer laat werken zal het voortaan veel beter gaan. Programma a.s. weekend: Zaterdag junioren: Meisjes Blerick—Venray 15.00 u. vertrek 14.00 uur Jongens: Tegelen BVenray A 15.00 vertrek 14.00 uur Venray BVenray C 14.00 Zondag senioren: Dames: Venlo 4Venray 2 12.00 uur vertrek 11.00 uur. Overige elftallen zijn vrij. Heren: Venray veteranen—Venray vriendschappelijk, aanvang 14.15 u. terrein Leunseweg. Bij deze wedstrijd verwachten wij veel publieke belangstelling. Voorts maken wij al onze leden er op attent dat de traditionele jaar lijkse bedevaart naar de Smakt zal plaats hebben op zondag 24 maart. Om 8 uur 's morgens wordt in de kleine kapel voor ons een H. Mis op gedragen. Vertrek 6.45 uur vanaf de Smakt. Boterhamen meenemen. WINTERSERIE A.s. zondag 17 maart wordt de 3e tocht gehouden in onze winterserie. Start vanaf café Thielen, Kennedy plein om 13.00 uur. Voor hen die nog niet in de gelegenheid waren om een derde tocht mee te lopen, wordt op zondag 31 maart óók nog een tocht georganiseerd. Dames: LorealIIera 183 Door deze overwinning kan Loreal zich nu reeds kampioen noemen. Het zij hun gegund. Onze dames moes ten tegen Loreal de tot nog toe grootste nederlaag incasseren. Het lag in de lijn der verwachtingen dat het damesteam zou verliezen. Maar de verdediging liet zondag toch wel wat te wensen over. Heren: SVVM—Hera 18—22 In een sportieve wedstrijd tegen de naaste konkurrent op de ranglijst wist het herenteam dat duidelijk sterker was, tot een overwinning te komen en daardoor definitief de derde plaats op de ranglijst te be zetten. Voor. rust verliep het spel wat stroef en de score liep aanvankelijk gelijk op. Met een goal voorsprong begon Hera aan de tweede helft. Het team draaide nu beter en wist een ruime voorsprong op te bouwen. Te gen het einde kwam de „man met de hamer" om de hoek kijken. SWM liep in, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Vanaf deze plaats wensen we W. Klein, die tijdens deze wedstrijd een lichte hersenschudding opliep, een spoedig herstel toe. Programma: geen wedstrijden. Uitslagen: Wittenhorst 3Leunen 1 22 Leunen 2Wittenhorst 4 01 Venray 7Leunen 3 41 Leunen 4Venray 6 010 Leunen AMolenwiekers A 10 Sparta BILeunen BI 11 Leunen B2—DIS BI 3—1 Molenwiekers B3Leunen B3 50 Leunen ClMolenwiekers Cl 20 Venray C3Leunen C2 2- Programma zondag 17 maart: Melderslo 2Leunen 1 2.00 u. vertrek 1.00 uur Leunen 2America 3 2.00 u. Merselo 2Leunen 3 2.00 u. vertrek 1.15 uur Leunen 4Sparta 3 12.00 u. Zaterdag 16 maart: Ysselsteyn AlLeunen Al 3.00 u. vertrek 2.00 uur Leunen BIHRC BI 3.00 u. Merselo BILeunen B2 3.00 u. vertrek 2.00 uur Leunen ClHRC Cl 2.00 u. Venray C2Leunen C2 1.30 u. vertrek 1.00 uur Voor degenen die ingeschreven hebben voor de wedstrijden in Broekhuizenvorst a.s. zondag, gaat de bus om 9.05 uur. Wij verwachten daarom dat iedereen om 9 uur bij het Zuid-Ooster busstation aanwezig Con BrioVC Rooy (heren) 30 Heren 1 is de depressie, waarin het vorige week geraakte, nog niet te boven gekomen. Het speelde een slappe en niet noemenswaardige wedstrijd, wat men toch niet van hen gewend is. Setstanden: 15-13 15-6 15-10. VC Rooy 3VCV (heren) 1—3 'Hoewel het er aanvankelijk op leek dat VC Rooy 3 deze wedstrijd zou kunnen winnen, konden zij slechts de eerste set in de wacht slepen. Zij dachten hierdoor alles in handen te hebben, waardoor hun spel slordig werd en daardoor onnauwkeurig. De tegenpartij maakte daar dankbaar gebruik van, zodat de setstanden tenslotte waren: 12-15 13-15 10-15. VC Rooy 4SBG (heren) 2—2 Ook deze wedstrijd was niet opzien barend. Een matig VC Rooy 4 speel de tegen een even matig SBG. Aan beide kanten werd er zwak spel ge leverd, maar wat uithoudingsvermo gen betreft, was VC Rooy 4 toch de meerdere, zoals in de laatste set te zien was. Setstanden: 15-9 11-15 8-15 15-1! TVC—VC Rooy 2 (dames) 3—0 Hoe goed de dames de vorige week gespeeld hebben, des te slechter heb ben ze nu partij gegeven tegen de Venlose dames. Zij bezorgden TVC een gemakkelijke overwinning, wat zeker niet nodig geweest was. Met wat meer spirit had de uitslag er waarschijnlijk heel anders uit ge zien. Setstanden: 156, 15—8, 1510. OrsakoVC Rooy 1 (dames) 23 Dames 1 is de enigste geweest dat dit weekend werkelijk voor een ver rassing wist te zorgen. Na de inzin king van de vorige week, kwam er nu een fanatiek en enthousiast team voor de dag, dat van het begin tot het einde van de wedstrijd voor elk puntje wist te vechten, zonder een mentale inzinking. Tegen deze fel heid was het hoog geklasseerde Or sako niet opgewassen en na vijf sets moesten zij de twee punten terecht aan VC Rooy laten. Setstanden; 13-15 16-14 8-15 15-11 8-15. Programma 16 maart 1968: Dames: VC Rooy 1—Mavoc JGM 19.00 u. Heren: VC Rooy 1—Mavoc JGM 20.00 u. Hovoc—VC Rooy 2 18.00 u. JovoVC Rooy 3 19.15 u. VC Lyceum 3—VC Rooy 4 16.00 u. Concours Comb. PEEL EN MAAS Heden vrijdagavond 8 uur alge mene ledenvergadering voor alle le den van deze C.C. in lokaal Volle- berg, Henseniusstraat. Het bestuur verwacht ook U! De aktiviteiten van het afgelopen weekend Lyceum 3Concordia 13 Lyceum ASBG(jun.) 30 Set UpLyceum B (jun.) 03 Lyceum 3 heeft kampioenskandi daat in de tweede klase, Concordia uit Panningen, goed partij gegeven. In de eerste twee sets ging de strijd gelijk op (11), maar in de laatste twee ging het derde eervol ten on der tegen het forser spelende Con cordia. 13. De junioren: Lyceum A behaalde thuisspelend een vrij gemakkelijke zege op de SBG junioren; Lyceum B behaalde een dik verdiende zege in de uitwedstrijd tegen Set-Up. Zondag: J.l. zondag werd in Weert de voorronde gehouden voor het gehouden voor het Nederlands kam pioenschap voor junioren-clubteams (spelers t.m. 16 jaar). Lyceum heeft het bijzonder gemakkelijk gehad want er waren twee afdelingen niet aanwezig zodat er slechts één wed strijd resteerde, die tegen Jong Sios uit Mierlo. De Lyceum-junioren ble ken veel te sterk voor dit zeer zwak spelende Jong Sios en wonnen dik. Door deze overwinning mag Ly ceum 23 mei a.s. (Hemelvaartsdag) dus deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen die dit jaar ge speeld worden in de Almelose sport hal. A.s. zaterdag weer een druk pro gramma. Alle teams spelen en wel tegen de volgende tegenstanders: 15.15 uur Lyceum AValuas 2 (jun.) 16.00 uur Lyceum 3VC Rooy 4 19.00 uur Valuas 2Lyceum 2 17.45 uur ConcordiaLyceum B jun. 19.00 uur IlvoLyceum 1 V.B.B. 15. 16 en 17 maart a.s. wordt door B.C. De Burggraaf de eindstrijd 5e klas, voor het persoonlijk kampioen schap V.B.B. georganiseerd. Deelne mers hieraan zijn: W. Janssen Los Band; G. Thijssen Los Band; L. Fraaye Biljartic; M. Janssen Biljartic; J. Bol, Wanssum; H. Achten Onder Ons A. Aarts OBK. Res.: M. Troisfontaine HGL. Aanvang 19.00 uur, lengte der par tijen 35 car. Voor de 22, 23 en 24 maart a.s. door VOP te organiseren eindstrijd 4e klas hebben zich geplaatst: M. v. Leeuwen Biljartic; A. van Mil, Burg graaf; J. Speyken, Onder Ons; A. Willems Onder Ons; J. Claessen, On der Ons; P. Bertrams Burggraaf; H, Hendriks OBK. Res. M. Volleberg VOP. Aanvang 19.00 uur. Lengte der partijen 50 car. De bouwakiviteit neemt toe, zo zegt het verslag van het arbeids bureau, maar in de agenda van Venrays gemeenteraad kan men van de andere kant zien, dat het aantal woningzoekenden in ons Venray nog altyd meer dan 600 bedraagt. Twee dingen, die maar moeilijk met elkaar te rijmen schijnen. VELTUM Wie in Veltum een kijkje gaat ne men, ziet dat daar de eerste bouw- kranen verschenen zijn en dat zelfs de vlag wappert van een der eerste huizen aan de nieuw aangelegde wegen. Amak heeft hier de eerste premie-woningen in opbouw van de 30, die daar gepland zijn. Bruns en Bonke uit Venlo en het aannemingsbedrijf G. Janssen uit Horst-America hebben een begin gemaakt met de 139 woningwetwo ningen, die daar gaan verrijzen, waaraan de bouwbedrijven Aker boom en Verhoeven ook hun aandeel zullen krijgen. ment tevreden mag zijn. Maar nu zo langzamerhand wel blijkt dat de toewijzingskraan in deze sector praktisch al voor dit en het komen de jaar is dichtgedraaid, vraagt men zich toch wel af of dat aantal voor die jaren voldoende zal zijnEn dat wagen we te betwijfelen DOORSTROMING Er zijn echter lichtpunten. Op de eerste plaats vordert de bouw van Venrays bejaardencentrum in een opmerkelijk tempo. Zelfs de winter heeft dat maar moeilijk kunnen on derdrukken. Is dat centrum in 1969 gereed dan zullen ongetwijfeld ver schillende bejaarden uit Venray zo- De voor Venray ongekende hoogte die de flats aan de Beek- weg zullen gaan bereiken, is nu nog niet waar te nemen, maar dat zal ook zo heel lang niet meer duren. KERKDORPEN Ook op de kerkdorpen is er akti viteit in de woningsector. In Leunen zijn 12 woningwetwoningen voor 80 procent klaar, in Oostrum is men on geveer halverwege met 10 woning wetwoningen, terwijl men met een zelfde aantal in Merselo van start gegaan is. Tenslotte is men flink aan het opschieten met 8 woningwetwo ningen in YsselsteynEr is dus het nodige te doen FLAT En de opbouw van de wolken krabber aan de Beekweg krijgt be kijks genoeg, mede door de vrij on bekende manier, waarop hier ge bouwd wordt. Maar als dat bouw werk klaar is dan heeft men daar in 80 woningen met 3 slaapkamers en 20 zgn. vrijgezellenwonignen met 1 slaapkamer. Al met al zijn dus inclusief de vrijgezellenwoningen meer dan 250 woningwetwoningen in aanbouw wel in het verzorgingshuis als in de flat hun intrek nemen én daarmede elders woonruimten vrijmaken. PREMIE-WONINGEN Een ander opmerkelijk feit is, dat wat Amak Gennep begonnen is, na melijk het bouwen van premie-wo ningen, mede dank zij de nieuwe subsidieregeling, ook andere bouw ondernemingen gestimuleerd heeft iets op dat terrein te gaan doen. We zeiden al dat in Veltum thans premiewoningen gaan verrijzen, maar ook langs de Merseloseweg en in Oostrum zijn plannen al in uit voering of in ver gevorderd stadium. Zijn we goed ingelicht dan over weegt ook de woningbouwvereni ging, daartoe in staat gesteld door de nieuwe subsidiemogelijkheden, in Venray te komen tot de bouw van 134 huurwoningen in de premiesec tor. Dat houdt weliswaar in dat er heel wat hogere huren en afkoop- prijzen betaald moeten worden, maar van de andere kant komen hierdoor ruimere en betere woningen beschik baar, wat eindelijk dan wat door- vloeiïng mogelijk gaat maken, die eventueel nog te stimuleren is via een doorvloeiïngs-regeling. Maar dat is dan nog wel even toekomstmuziek, wat er mede aanleiding van zal zijn dat het aantal woningzoekenden voorlopig nog wel hoge cijfers te zien zal geven. Het enige wat men er thans van kan zeggen is dat men de kansen aangegrepen heeft en aangrijpt die de nieuwe subsidieregeling biedt en daardoor komt tot een gevarieerder woningbezit en grotere kansen voor doorvloeiïng. Men wordt daar in feite ook wel toe gedwongen, wat, zoals we boven reeds zeiden, nieuwe en grotere toe wijzingen in de woningwetsector verwacht in feite geen insider meer, behoudens misschien in industriële bouwOf men daar gelukkig mee moet zijn is een andere vraag. De woningbouw in onze gemeente overziende, moet men thans consta teren dat wat in de woningwetsector nog gebouwd kan worden, thans aan de gang is, maar dat daarnaast in de bouw van premiewoningen meer schot komt, dan de laatste jaren ooit het geval is geweest. Dit mede dank zij de nieuwe subsidieregeling. Dat daarnaast ook reeds ver gevorderde plannen liggen voor vrije sector- woningen in datzelfde Veltum en dat ook de uitvoering van plan Mo- lenklef nog dit jaar te verwachten is, duidt o.i. wel aan dat een groter en beter sortiment woningen ter be schikking zal komen, iets waar we o.i. in Venray zeker de laatste jaren gebrek aan hadden. Maar dat neemt nog steeds niet weg, dat de cijfers voor woningzoekenden in Venray voorlopig hoog zullen blijven en dat de wensen van de Venrayse indus trieën voor zgn. industrie-woningen voorlopig ook vrome wensen blijven. En dat is bij alle schone vooruit zichten een kwalijke zaak. staat nog steeds klasr voor iedereen voor opleiding van rijbewijzen. ZUIDSINGEL 65 tel. 1448 of 2821 We geloven dat Venray op dit mo- De meeste belangstelling trekt ongetwijfeld de bouw van het bejaardencomplex aan de Westsingel. Vergissen we ons niet dan zyn het de aspirant-bewoners die er voortdurend de vorderingen gadeslaan. De nieuwbouw bU het St. Jozefklooster nadert althans uiter lijk zijn voltooiing. De hoge kraanmast zal spoedig verdwijnen S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 15 maart: rhytm en blues orkest: Predilection, voor boven 16 j. Gratis entree. Zaterdag 16 maart: Kienen voor boven 16 jaar. Aanvang om 8 uur; introduktieavond. Prijzen o.a. pla- tenbonnen. Zondag 17 maart: soos voor boven 16 jaar. Woensdag 20 maart: Predilection speelt rhythm en blues voor leden beneden 16 jaar, van 7 tot 9.30 uur entree 0.75. Vrijdag 29 maart: soos gesloten. Zaterdag 30 maart: Rikkert Zui- dervelt en Elly Nieman. Entree 1,-. Zondag 31 maart: soos voor bene den 16 jaar in San Damiano m.m.v. The Hitch Hikers. Introduktieavond. I o im po CU -I S z I ALGEHELE VOETVERZORGING MEVR. TIELEN Helfrichstraat 76 - Venray Behandeling volgens afspraak. Telefoon 04780 - 3148 ■/èllna str-e?tcr.V-Y BH B, C,D wit/zwart 17,90 Dorlastan®, het super-elastische kwaliteitsgaren van 'Bayer'. De panty 'britta' corrigeert uw figuur op de juiste plaatsen en volgt onmerk baar al uw bewegingen. Uw Felina- specialist: ■0 LINGERIE CORSETTERIE Grotestraat 24a Venray hagelwitte, dubbeldikke kwaliteit molton dekens in extra grote maat van 150 x 200 cm. met extra winter- winst voor ul Want het 13 géén ver gissing: nu slechts TEXTIEL hoek Marktstraat-Schoolstraat V.:ij kopen elk kwantum S L ACHTPLUIM VEE Hoogste prijs Contante betaling FA. ABEN - OPLOO Telefoon 08858-1429 ZOEKT U EEN WOONHUIS? Op verzoek ontvangt U zon der enige verplichting regel matig onze woninglij st (met o.a. aan te bieden woonhuizen, winkels, bedrijfspanden bouw terreinen, gronden, boerderijen etc. etc.). Algemeen Makelaars- en As surantiekantoor Amak Neder land N.V., Prins Bernhardlaan 12 te Gennep. Tel. 08851-2017 (3 lijnen). 'NATURANO' 'MARIS' 'SANBELLA' hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6