Ouderdomrecords bij mens en dier Wat is een landbouw bedrijf in fiscale zinP Politierechter Schouwburg WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN rtus ra kwaitaai i— Camps-Optiek „Arbeidsbureaus'' voor ex-priesters en religieuzen VRIJDAG 8 MAART 1968 No. 10 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050452 ADVEJtTENTIEPtUS 12 ct p. o AftONNEMENTS- Vmt "51 Tot voor kort waren er vele verhalen in omloop over de ouder dom van mens en dier die vaak niet helemaal strookten met de waarheid. Olifanten werden in deze verhalen meestal goed be deeld. 150 jaar of ouder zouden ze kunnen worden, vertelde men. Nu, deze leeftijd halen ze lang niet. Een zo hoge leeftijd is alleen weggelegd voor de reuzenschildpad die zelfs 180 jaar kan halen. VERKEERDE IDEEEN Op het gebied van tijd is de na tuur allesbehalve bekrompen voor haar schepselen. De levensduur kan uren bedragen, maar ook honderd jaar of meer. Ongetwijfeld was on ze kennis op dit interessante en ook belangrijke gebied tot voor kort lang niet toereikend en ze is dit voor een deel nog niet. Slechts van in verhouding weinig diersoorten ken nen wij de gemiddelde levensduur precies, van huisdieren natuurlijk wel en in de laatste tijd ook van de dieren die in de diverse dierentuinen gehouden worden. Maar zelfs bij de zo gemakkelijk te bestuderen kamervogels en rep tielen die in terraria worden gehou den enz. ontbreken tot nu toe wer kelijk exacte gegevens waaruit we kunnen opmaken hoe oud de dieren gemiddeld kunnen worden. Gemakkelijker schijnt het te zijn de vraag te beantwoorden wat de maximale levensduur van de dieren is. En toch bestaat hierover ook een verbazingwekkende hoeveelheid ver keerde ideeën, velen hiervan zijn pas de laatste tijd opnieuw onder de loupe genomen en verbeterd. Over anderen is men nu nog druk aan het discussiëren. HOE GROTER, HOE OUDER? Een theorie, die wijd en zijd ver breid was, nam aan dat de grootte van het dier evenredig was met de te bereiken ouderdom. Bij een groot dier, zo leek het, duurde het een lan gere tijd voordat het volwassen was en daarom zou ook de levensduur langer zijn. In vele gevallen klopt dat inderdaad, doch in heel wat meer gevallen klopt het helemaal niet. Het grootste landdier, de oli fant, bereikt inderdaad een hoge ouderdom, al wordt hij niet zo oud als vroeger aangenomen werd. Door sommige in het wild levende olifan ten te merken en dank zij ouder- domsonderzoekingen in dierentuinen werd voor kort bewezen, dat de In dische olifant die net 80 jaar kan halen, het ouderdomsrecord voor de zoogdieren op zijn naam heeft staan. Van een andere reus uit deze klasse, de walvis, zei men dat hij 100 jaar en meer kon worden. Dit was een foutieve conclusie die voort vloeide uit de geweldige grootte van deze dieren. Hun volwassenheid is echter naar verhouding van hun om vang wel erg snel voltooid: de blau we vinvis bijvoorbeeld kan in drie jaar al een lengte van 20 meter heb ben. In 10 tot 12 jaar is hij volledig uitgegroeid. Meer dan 40 tot ten hoogste 50 jaar oud kan hij niet worden, al wordt hij nog zo groot. Leeuwen en tijgers worden 20 tot 25 jaar, kamelen hoogstens 40, beren 40 tot 45 jaar oud. „Een heel nieuw gezicht" Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwam. Een nieuwe bril, dèt is het. Ineens ontdekt U, hoe anders U kunt zijn. U voelt zich prettiger, zelfbewuster, vrijer. Nee, 't is geen verbeelding, er wordt ook met andere ogen naar u gekeken. Meer waardering? Meer sympathie? Een extra com plimentje?... Gewoon, door een nieuwe bril. GROTESTRAAT 14a VENRAY EN DE VOGELS? Op vogels is de theorie omtrent de analogie tussen grootte en levens duur nog wel het minst van toepas sing. De grasmus en de kanarie kunnen in gevangenschap tot 25 jaar oud worden en de grootste van alle levende vogels, de struis wordt ten hoogste 40 jaar oud. Hij wordt dus nog geen tweemaal zo oud als het kleine grasmusje. Van de papegaai vertelt men al tijden dat hij wel honderd jaar en meer kan worden, dat is een niet vaststaand feit zoals uit de nieuwste onderzoekingen met zekerheid kon worden vastgesteld. Het resultaat van hun onderzoekin gen leert ons dat deze vogels zo'n 50 jaar kunnen worden. In dezelfde groep, wat ouderdom betreft, vinden we pelikanen, kraanvogels en gan zen. Een uitzondering hierop vormen de gieren die een ouderdom van 80 jaar kunnen bereiken. Ook in nieuwe publicaties komt men regelmatig de bewering tegen, dat gorilla's, chimpansees en orang- oetans minstens zo oud als mensen kunnen worden. Nu, ook dat klopt niet. Een directeur van een dieren tuin kon na zeer grondige onderzoe kingen bewijzen dat de mensapen al met hun 20ste jaar stokoud zijn. Boven de 30 komen zij slechts in zeldzame uitzonderingsgevallen. Sterk overtrokken zijn ook de leeftijden van vissen. In talrijke gewoonlijk wel serieus te nemen wetenschappelijke publi caties kan men vinden, dat karpers en snoeken ver over de honderd jaar kunnen worden, enkele zouden zelfs de 150 jaar bereiken. Dat waren schattingen. Tegenwoordig staan exacte methoden om de ouderdom van vissen te bepalen ter beschik king, vooral de bottenanalyse levert zeer juiste resultaten op. Met behulp daarvan werd vastgesteld dat stok oude karpers en snoeken nog maar 30 lentes telden. Een hogere ouder dom werd in geen enkel geval vast gesteld. Steuren worden ouder dan karpers. Amerikaanse onderzoekers hebben gevonden, dat steuren ge woonlijk 80, in uitzonderingsgevallen zelfs 100 jaar kunnen worden. DE HOOGSTE LEEFTIJD Onder de insecten houden konin ginnen het ouderdomsrecord. De bijenkoningin bijvoorbeeld leeft van 5 tot 7 jaar, terwijl de werkbijen in de zomer slechts 6 weken oud wor den, de overwinterende werkbijen worden enige maanden oud. Bij de gewoonlijk ook kort levende termie ten overleeft de koningin het nest vijf tot zeven jaar, gedurende deze tijd legt ze minstens 50 miljoen eie ren! Al sinds onheuglijke tijden wordt de reuzenschildpad het vermogen toegeschreven de hoogste leeftijd van alle dieren te kunnen bereiken Dit is inderdaad zo, aldus hebben de onderzoekingen van de laatste tijd bewezen. Wel moesten de nodige overdrijvingen worden gereduceerd, want van 300 jaar oude koudbloe- digen werd niets exacts gevonden. Wel staat vast, dat een reuzenschild pad de leeftijd van 180 jaar bereik te. Dit is tot dusver de hoogste leef tijd die vaststaat en waarvan men gehoord heeft bij dieren. MENSEN HOOGSTENS 120 En nu de mens. Van de bijbelse figuur Methusalem tot en met de vermaarde Thomas Parr (volgens zeggen 169 jaar oud geworden) zijn er vele overleveringen over oud- heidsrecords bij mensen. De Engelse gerontoloog dr. M. Ernest neemt met duidelijke woorden stelling tegen deze oncontroleerbare records. „Ik moet vaststellen", aldus schrijft hij. „dat er weinig terreinen zijn die zo door onwetendheid, overdrijving en bewust bedrog worden verduisterd als juist het terrein van de langst levende mens." Ernest heeft gelijk want de meeste tot nu toe bekend geworden ouderdomsrecords zijn niet echt. In het geval van Thomas Parr toonden de kerkboeken aan, dat hij in werkelijkheid de eeuwgrens niet eens heeft bereikt. De meeste van de langlevende Turken en Bulgaren enz. waarover steeds meer wordt ge praat, kwamen uit gebieden, waar men nog geen burgerlijke stand of personenregisters kent. Dikwijls schatten zulke mensen hun ouder dom te hoog omdat ze niet kunnen rekenen of schrijven, ofwel omdat dit indruk maakt en eventueel geld kan opbrengen. De oeroude Russen met opgegeven ouderdom van 140 Op fiscaal gebied blijkt de vraag, wat een landbouwbedrijf is, aanlei ding tot een jarenlange strijdvraag. Het gaat hierbij namelijk om de zgn. landbouwvrijstelling. Deze land- bouwvrijstelling houdt in, dat de boekwinst, behaald bij verkoop van een landbouwbedrijf, in het alge meen buiten de heffing van inkom stenbelasting blijft. De vrijstelling is sedert 1 januari 1965 niet meer van toepassing op de landbouw-opstal- len. Als overgangsmaatregel is het mogelijk deze opstallen op waarde van het economisch verkeer te waar deren. Van deze verhoogde waarde kan weer worden afgeschreven. De ze mogelijkheid tot herwaarderen heeft de vraag wat onder een land bouwbedrijf moet worden verstaan alleen maar aktueler gemaakt, aan gezien iedere boer, die opstallen in eigendom heeft, ermee te maken kreeg. Het is daarom van belang te we ten, wat het fiscale begrip „land bouwbedrijf" inhoudt. LANDBOUWBEDRIJF Landbouwbedrijf in de zin van 't voormalige Besluit op de Inkomsten belasting van 1941 is elk bedrijf, ge richt op het met behulp van natuur krachten winnen van planten en plantte-delen, dan wel op het fok ken, telen of houden van dieren, ia- dien daarbij hoofdzakelijk voort brengselen van het eigen landbouw bedrijf worden verbruikt, zoals ak kerbouw, tuinbouw, fruitteelt, bloembollenteelt en boomkwekerij, veehouderij, vet weiding en pluim veeteelt Door de voortschrijdende ontwik keling in de landbouw ontstonden er al spoedig uitlegmoeilijkheden. Aan de eis, dat bij de produktie hoofd zakelijk voortbrengselen van het eigen landbouwbedrijf moesten wor den verbruikt, kon niet altijd meer voldaan worden. De pluimvee varkenshouderij steunen immers in veel mindere mate dan vroeger op de eigen voedselbasis van het be drijf. Door deze beperkte uitleg van het begrip landbouwbedrijf dreigde met name het gemengde bedrijf de dupe te worden, dat naast bouw- en wei land, tevens een varkenshouderij of een pluimveehouderij bevat. Tenge volge van dit laatste onderdeel van het bedrijf, dreigde nu het gehele gemengde landbouwbedrijf fiscaal niet meer als zodanig aangemerkt te worden. In een resolutie heeft de Staats secretaris van Financiën nu toege zegd, dat de Belastingdienst in dit soort gevallen een soepel standpunt zal innemen. Bij een landbouwbe drijf met een gemengd karakter kan er fiscaal een splitsing worden ge maakt in het deel, dat als een nor maal landbouwbedrijf kan worden aangemerkt en een deel, dat in ge bruik is voor de veredelingsland- bouw en als zodanig op één lijn met niet-landbouwbedrijven kan worden gesteld. Het gevolg van dit stand punt is, dat de landbouwvrijstelling, die sedert 1965 slechts geldt voor de grond, nog grotendeels blijft gelden bij gemengde bedrijven. Voor de zuivere veredelingsland- bouw biedt dit soepele standpunt geen soelaas. Dit soort bedrijven kan vanwege het sterk geïndustrialiseer de karakter fiscaal niet meer als landbouwbedrijf worden beschouwd. De landbouwvrijstelling is hier dus niet meer toepasselijk. Aangezien bij dit soort bedrijven verreweg de grootste investeringen in de gebou- jaar konden in geen enkel geval werkelijke bewijzen overleggen. Het zelfde geldt voor de oudste Ameri kaan. Ofschoon deze bescheidener was, gelooft hij zelf dat hij 117 jaar is geworden. Dit is echter op zijn minst genomen onzeker. Zeker is dat een Canadese schoenmaker, Joubert genaamd, een leeftijd van 113 heeft bereikt. Alle serieuze onderzoekin gen van de gerontologen stemmen in het volgende overeen: voorlopig ligt de uiterste grens van de menselijke levensduur tussen de 110 en de 120 jaar. Al het andere is in het beste geval een toekomstdroom. wen en niet in de grond zijn gedaan, is het belang van het al dan niet onder de landbouwvrijstelling vallen van dit soort bedrijven toch al zeer beperkt. GEEN „BOEREN-PRIVILEGE" De landbouwvrijstelling houdt in dat voordelen uit landbouwbedrijf, die voortvloeien uit waardeverande ringen vangronden, niet tot de fis cale winst worden gerekend. Voor waarde is, dat deze waardeverande ringen van gronden, niet tot de fis- bedrijf zijn ontstaan. Dit betekent, dat over deze winst in het algemeen geen inkomstenbelasting verschul digd is. De landbouwvrijstelling vormt een uitzondering op de algemene fiscale spelregel, dat alle winst uit bedrijf hoe ook verkregen belast is. Deze vrijstelling wordt daarom in belastingkringen ook wel „het bóe ren-privilege" genoemd. Deze bena ming is echter ten onrechte, gezien de grondslag van de vrijstelling. De ze is immers gelegen in het bijzon dere karakter van de landbouw grond, n.l. de konstante gebruiks waarde. Dat wil zeggen, dat de grond door gebruik niet teniet gaat, zulks in tegenstelling tot ieder an der bedrijfsmiddel. Voorts zou er zonder een land bouwvrijstelling een ongelijkheid in belastingheffing optreden tussen ver pachte grond die als privé bezit vrij is en landbouwgrond, die in eigen gebruik is. Hoewel de landbouwvrijstelling vrij eenvoudig lijkt, heeft de toepas sing van deze vrijstelling nogal wat problemen opgeleverd. Dit is op zichzelf niet zo verwonderlijk, aan gezien enerziids de boer zal trachten zoveel mogelijk van de vrijstelling te profiteren, terwijl het anderzijds de taak van de fiscus is, de staats kas met inkomsten te voorzien. WAAR SPLITSEN BIJ OVERDRACHT? De landbouwvrijstelling is alléén toepasselijk op gronden, inclusief de ondergrond van gebouwen. Is er al leen sprake van verkoop van grond, dan is er geen probleem. Veelal is er evenwel sprake van een verkoop van grond en gebouwen. De ver koopprijs pleegt uit één bedrag te bestaan. Teneinde nu de belaste winst te berekenen, zal een splitsing aangebracht moeten worden in een bedrag, dat de begin-waarde vormt van de gebouwen, exclusief de on dergrond van de gebouwen en de overige grond. Voor 1965 speelde dit probleem niet, aangezien onder het voormalige besluit op de inkomsten belasting de landbouwvrijstelling eveneens voor gebouwen gold. Voor al bij toekomstige prijsstijging kan dit probleem echter van belang wor den. Is de waardestijging dan toe te kennen aan de grond, dan geldt er de vrijstelling van belastingheffing en anders niet Is dit probleem opgelost, dan komt de vraag aan de orde of, en zo ja, in welke mate is de waardeverandering veroorzaakt door bedrijfshandelin- gen. Door het aanleggen van een drainagesysteem, door diepspittten e.d. kan de waarde van de grond zijn gestegen. Deze waardestijging is belast, voorzover althans de eraan bestede kosten niet zijn geaktiveerd. Ook hier kan dus eventueel een splitsing worden gemaakt Het probleem van de splitsing kan zich ook voordoen bij onteigening of een minnelijke overeenkomst ter voorkoming van onteigening. Aldus moet een splitsing worden aange bracht tussen het bedrag, dat gege ven wordt als schadevergoeding we gens het derven van inkomsten of wegens hogere kosten in de toe komst, en het bedrag, dat als tegen waarde van de grond dient. Ten aan zien van dit laatste is de landbouw vrijstelling weer toepasselijk. Gezien de problemen, die hier aan de orde zijn, is het verstandig altijd een des kundige te raadplegen. Hoe(er)naast onze naasten bij kan zijn, werd voor de zoveelste maal voor de groene tafel van de politie rechter bewezen. „We moeten lief zijn voor elkaar", citeerde de getuige, „daarom heb ik die twee logees opgenomen voor een paar weken, edelachtbare." „En ze er de volgende dag weer uitgeschopt", interrumpeerde de ver dachte. „Ik had ze mijn beste kamers ge geven, edelachtbare, m'n vrouw kookte extra eten met een toetje." „Ja, gehakt uit de reklame en bal len zo groot als knikkers", gromde de verdachte weer. De rechter ha merde om stilte. „Nee, edelachtbare, het waren gala-ballen, ongelogen en ik heb haast geen kostgeld gerekend", was het wederwoord van de getuige. „Ik had ze goedkoper in het Hil- tonhotel kunnen onderbrengen", blies de verdachte. Nu kwam er een eind aan het geduld van de politie rechter. Hij dreigde de verdachte in voorarrest te laten opsluiten en de zaak te schorsen. Dat hielp een tijd. In die tijd maakte de hulpvaardige getuige ons deelgenoot van het mys terie der verdreven zonen, hetgeen weer een heel ander verhaal was dan dat van de verloren zoon. Want de verloren zoon keerde alleen maar terug en werd door zijn vader fees telijk ingehaald. Deze beide zonen daarentegen verdwenen uit hun va ders huis en werden daarna hun „tweede tehuis" uitgeschopt toen zij hun „tweede vader" op een mooi feest wilden trakteren. „Waarom kon hij ze niet thuis houden?" informeerde de magistraat. „Er viel geen huis met ze te hou den, edelachtbare. Dus toen moeder de vrouw naar het ziekenhuis was, kon hij ze niet in huis houden. En ergens anders kon hij ze ook niet kwijt, want geen mens heeft er te genwoordig nog iets voor een ander over. Iedereen die hij het vroeg had een uitvlucht. Toen kwam hij bij mij. Hij wist dat mijn vrouw asth- matisch was, maar je wilt toch niet botweg nee zeggen. Toen liet ie ze gelijk achter. Af fijn, de eerste dag braken ze alleen maar wat borden en een paar prulletjes. Die nacht deden we geen oog dicht van het ge stommel op zolder. En de tweede dag was de oudste jarig. Nou, dat hebben we geweten. Alle vrinden wisten het nieuwe adres al. Een complete beatband met versterkers hielpen ze de trap op. Nou, ik heb ze d'r weer afgeholpen.allemaal." „En die klappen?" „Die kwamen van de buren buiten. Maar hun pa dacht dat ik ze d'r uit geslagen had. En toen hij aanbelde begon ie d'r meteen op los te tim- De verklaringen van de overige getuigen en een doktersattest wezen uit dat verdachte de getuige ernstig had geblesseerd, onder andere een neusbeen, onderlip en linker oorlel. De verdachte kon daar maar weinig tegenin brengen. Hij beklaagde zich over de hondse behandeling die het edele duo had ondergaan en die hij zijn hond nog niet dorst aandoen, ling hetb ij het grote publiek uitste- liefde bij de naasten, zodat ze een van huis en hof verdreven kind zijn verjaardag misgunden. En over de schandalige kostprijs. „Wat hebt u dan betaald voor die anderhalve dag?" wilde de politie rechter wel eens weten. „Betééld? Ik kijk wel uit. Hij vroeg zo schandalig veel, dat ik geen cent heb betaald aan die bloedzui ger!" De officier vond dat er dan maar eens flink aan de staat betaald moest worden en eiste 150,boete of twee weken hechtenis. De politie rechter maakte er 100,of tien dagen van. Op verzoek van het Centraal Ad viesbureau voor priesters en reli gieuzen te Utrecht heeft het directo raat-generaal voor de arbeidsvoor ziening van het ministerie van so ciale zaken op tien plaatsen in Ne derland speciale functionarissen aan gewezen, die uitgetreden priesters, zusters en broeders behulpzaam zul len zijn bij het vinden van een pas sende werkkring. De speciale functionarissen voor de arbeidsvoorzieningen zijn geves tigd voor Brabant te Roosendaal, voor Limburg te Venray en Heerlen, voor Gelderland in Apeldoorn en verder te Utrecht, Amsterdam, Rot terdam en Den Haag. Men is tot deze speciale regeling overgegaan, omdat het voor pries ters en religieuzen met hun speciale opleiding vaak zeer moeilijk is een geschikte baan te krijgen. Het aantal priesters en religieuzen dat uittreedt neemt de laatste jaren toe. Van de priesters zijn de juiste aantallen bekend: n 1966 traden 60 pres te rs ut. De schattngen over 1967 spreken van tenminste 120. Het seizoen zit er weer bijna op en de abonnementsrecksen lopen ten einde. De belangstelling van het pu bliek gaat thans weer meer naar de zomer en vakantie en dat is voor de directie genoeg reden om de belang stelling nog eens op te peppen, door een aantal bijzondere voorstellingen op het programma te plaatsen. Het Limburgs Symphonie orkest komt met een aantrekkelijk pro gramma en brengt een beroemd Zwitsers soliste mee. Margrit Weber heeft als pianosoliste een grote repu tatie en het eerste pianoconcert van Beethoven biedt haar alle kansen de registers van haar kunnen te openen. DE VERLEGEN MINNAAR (cock tailserie) is de meest succesvolle voorstellling van het Groot Lim burgs Toneel. Een rolbezetting van 19 personen is voor toneel bijzonder groot. De decors en costumering zijn rijk en daarom doet deze voorstel- Voorts over het tekort aan naasten- kend. Tirso de Molina is overigens ook niet de eerste de beste, want hij is de man die de meeste toneelstuk ken heeft geschreven en als toon aangevend bekend staat. Zijn Ver legen Minnaar staat in vele landen steeds weer op het repertoire. Een unieke belevenis wordt de voorstelling door het WIENER BURGTHEATER. Negen steden waaronder Nijmegen, Maastricht, Arnhem, Enschedé, Tilburg e.a. krij gen de bijzondere voorstelling te zien van Arthur Schnitzlers LIEBE- LEI. Het Wiener Burgtheater staat in Europa bekend als het eerste gezel schap op toneelgebied en zij be schikken over de grootste sterren. Atilla Hörbiger is zo'n klinkende naam die verbonden is aan het be grip talent. Bekend uit de Sissi film waarin hij de jonge keizer Franz Jo- zelf speelde naast Romy Schneider is Karl Heinz Böhm. In bijna alle dagbladen werd de komst van het Burgtheater aangekondigd en het zal een jovinistisch hart goed doen, dat Venray tussen de toonaangevende theaters genoemd werd. Ook Centrum komt met een vol treffer. VOLPONE van Ben Johnson een tijdgenoot van Shakespeare is een van de meest succesvolle voorstellingen die dit seizoen in Ne derland gebracht werd. Ook hier weer een indrukwekkende rolbezet ting waarvan wij noemen Guus Her mus en Piet Römer. Toneelgroep Centrum bracht dit seizoen reeds Slippers met Mary Dresselhuys en de kwaliteiten van dit gezelschap zijn dus voldoende bekend. Overigens mag de toneel- serie van dit seizoen wel als bijzon der geslaagd aangemerkt worden en het is daarom te hopen dat alle vrije plaatsen welke nu nog beschikbaar zijn weer tot de laatste plaats bezet zullen worden. Het seizoen werd spectaculair ge opend met de Neger musical Djoliba en wordt even spectaculair gesloten met een operette uitvoering door het WIENER SOLISTEN ENSEMBLE met DIE CZARDAFÜRSTIN. Reeds bij de première in Baden Baden stond vast, dat deze voorstelling een internationaal succes tegemoet ging. De voorstelling van DIE CZARDAS- FÖRSTIN is vermoedelijk de enige voorstelling door dit gezelschap in Nederland, doordat Venray is opge nomen in de Roergebied toemee. Voor uw rijbewijs naar Autorijschool Wim Claessens Leunseweg 47a Tel. 2471 Venray Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gedipomeerd KOPERDIEFSTAL TOT KLAARHEID De rijkspolitie te Grubbenvorst wist twee woonwagenbewoners uit Helmond aan te houden welke en kele honderden meters kabel van het voormalige woonwagenkamp te Grubenvorst hadden gesloopt Deze kabel van het bovengronds electri- citeitsnet vertegenwoordigen een waarde van enkele honderden gul dens. De laatste maanden is het her haaldelijk voorgekomen dat kabel van bovengronds electriciteitsnet van de Provinciale electriciteits- maatschappijen in Noord-Limburg en Oost-Brabant terwijl deze onder stroom stond gestolen werd. De rijkspolitie tracht nu na te gaan in hoeverre deze Helmonden zich aan deze diefstallen hebben schuldig gemaakt

Peel en Maas | 1968 | | pagina 9